Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-09, 23:34   #2611
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

dobra. juz nie raz pisalam, z ema infekcje itp. znowu cos wrocilo. Poszlam do ginekologa i po badaniu wystawil diagnoze "stan zapalny". Recepta na Nystatyne i priobiotyk dopochwowy Lactovaginal.
Dopiero w domu czytajac ulotke Nystatyny zauwazylam, z jest to typowy lek na grzybice. Nie leczy bakterii wirusow itp, tylko wlasnie grzybice....
No i pytanie, bo mojemu facetowi nic nie przypisal...
Zastanawiam sie czy nie dac mu masci CLOTRIMAZOLUM . Kiedys uzywalam, ale wiadomo , ze wszystkiego nie zuzylam.... No bo po cholere sie leczyc jak i on moze byc juz zarazony. Moze stad te ciagle nawroty. Czy taka masc pomoze, niezaszkodzi?
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 23:44   #2612
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

blue_eyes. Na pewno nie zaszkodzi, a może mu pomoże. Choć teraz mój lekarz już nie kazał stosować ani mnie ani TŻtowi tej maści tylko przepisał leki do połknięcia. Jeśli mas znr telefonu lekarza to może lepiej po prostu zadzwoń bo on może zapomniał a lepiej by było ,żeby Ciebie TŻ w kółko nie zarażał
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 09:12   #2613
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

to pewno nie będzie za odkrywcze Ale zauważyłam że z tych kilku przypadków zapalenia grzybiczego jakie miałam większość jest po miesiączce w czasie której stosowałam tampony.
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 09:48   #2614
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ja dostalam taka ulotke zeby unikac tamponow jak ma sie problemy, jak unikam jest duzo lepiej.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 10:07   #2615
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
ja dostalam taka ulotke zeby unikac tamponow jak ma sie problemy, jak unikam jest duzo lepiej.
Chyba niestety będę musiała powrócić do podpasek... Bo mimo iż tampony są wygodne to może rzeczywiście powinnam je odstawić. Mam skłonność do tych zapaleń grzybicznych... A wolałabym już ich nigdy nie mieć!!
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 10:13   #2616
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
to pewno nie będzie za odkrywcze Ale zauważyłam że z tych kilku przypadków zapalenia grzybiczego jakie miałam większość jest po miesiączce w czasie której stosowałam tampony.
ja to samo. Zreszta teraz jak zmieniłam lekarza to powiedział,że mam nie stosować tamponów ani nie nosić stringów . Trzeba się przestawić.
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 11:30   #2617
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez blue _eyes Pokaż wiadomość
dobra. juz nie raz pisalam, z ema infekcje itp. znowu cos wrocilo. Poszlam do ginekologa i po badaniu wystawil diagnoze "stan zapalny". Recepta na Nystatyne i priobiotyk dopochwowy Lactovaginal.
Dopiero w domu czytajac ulotke Nystatyny zauwazylam, z jest to typowy lek na grzybice. Nie leczy bakterii wirusow itp, tylko wlasnie grzybice....
No i pytanie, bo mojemu facetowi nic nie przypisal...
Zastanawiam sie czy nie dac mu masci CLOTRIMAZOLUM . Kiedys uzywalam, ale wiadomo , ze wszystkiego nie zuzylam.... No bo po cholere sie leczyc jak i on moze byc juz zarazony. Moze stad te ciagle nawroty. Czy taka masc pomoze, niezaszkodzi?
nie zaszkodzi, niech smaruje, ale jeżeli będziesz miała dalej nawroty to warto poprosić o leki dla partnera doustne. aha, i jeżeli będą nawroty to posiew, bo lekarz na oko nystatyne przepisał? to jeden z najsłabszych leków na grzybka... i pamiętaj, żeby lacto nie stosować w czasie stosowania nystatyny, bo jego nie mozna stosować w trakcie kuracji (zresztą patrz ulotka). jak chcesz uzupełniać mikroflorę w czasie kuracji i wspomóc leczenie to lacibios fem sobie kup.

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
ja dostalam taka ulotke zeby unikac tamponow jak ma sie problemy, jak unikam jest duzo lepiej.
ja też unikam i też uważam, że jest dużo lepiej
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 11:47   #2618
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Dzieki dziewczyny.

Cytat:
Napisane przez e_myszka Pokaż wiadomość
blue_eyes. Na pewno nie zaszkodzi, a może mu pomoże. Choć teraz mój lekarz już nie kazał stosować ani mnie ani TŻtowi tej maści tylko przepisał leki do połknięcia. Jeśli mas znr telefonu lekarza to może lepiej po prostu zadzwoń bo on może zapomniał a lepiej by było ,żeby Ciebie TŻ w kółko nie zarażał
Wlasnie po ostatniej kuracji bylo okey, dopoki nie zaczelismy uprawiac seksu, Potem zaczely znowu pojawiac sie uplawy.... wiec mysle ze i on to nosi... moj lekarz kiedys jak pytalam o cos dla chlopaka to po prostu nie dal.
Posiewu nie mialam. Najchetniej to bym poszla zaltwiac wszystko prywatnie, ale niestety nie stac mnie na to...

a i dodam jeszcze ze mojemu facetow tez dziwne pęknięcia zaczęły sie "tam" robic. Pisalam w watku o meskich sprawach. Jak radzila flybird dam mu ten clotrimazolum
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 11:49   #2619
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
nie zaszkodzi, niech smaruje, ale jeżeli będziesz miała dalej nawroty to warto poprosić o leki dla partnera doustne. aha, i jeżeli będą nawroty to posiew, bo lekarz na oko nystatyne przepisał? to jeden z najsłabszych leków na grzybka... i pamiętaj, żeby lacto nie stosować w czasie stosowania nystatyny, bo jego nie mozna stosować w trakcie kuracji (zresztą patrz ulotka). jak chcesz uzupełniać mikroflorę w czasie kuracji i wspomóc leczenie to lacibios fem sobie kup.

Tak na oko. W sumie juz od dwoch lat latam ciagle do ginekologa z jakimis infekcjami Uotke czytalam takze wiem
A ten lacicios fem mozna stosowac profilaktycznie od tak sobie tak raz na jakis czas?
flybird dzieki
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 12:55   #2620
e_myszka
Zakorzenienie
 
Avatar e_myszka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 137
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Blue eyes ja na Twoim miejscu bym spróbowała zmienić lekarza jeśli od 2 lat ciągle masz z czymś problemy. Niekoniecnzie na prywatnego. Jakiegoś dobreo państwowego
__________________
e_myszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 14:53   #2621
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez blue _eyes Pokaż wiadomość
Tak na oko. W sumie juz od dwoch lat latam ciagle do ginekologa z jakimis infekcjami Uotke czytalam takze wiem
A ten lacicios fem mozna stosowac profilaktycznie od tak sobie tak raz na jakis czas?
flybird dzieki
i zrob koniecznie posiew,bo to moze nie wcale grzyby,tylko bakterie.tak było u mnie leczona prawie rok,i ciagłe nawroty.poszłam lekarz stwierdził grzybice,na 4 dzien poszłam prywatnie i zrobiłam posiew i okazało sie ze mam pełno bakterii i zero grzyba.wiec bym mogła dalej leczyc kilka lat. własnie czekam na winiki posiewu ,odbieram w piatek,ah mam nadzieje ze cos sie polepszyło.

Edytowane przez madaK
Czas edycji: 2008-09-11 o 15:17
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 17:04   #2622
wiola88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 20
Unhappy Grzybica a ciąża

Od 6 miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia a od 2 miesięy leczę się na grzybicę (bez żadnych rezultatów) czy to może być powodem tego że nie mogę zajść w ciążę. Proszę o odpowiedz i z góry dzięki!!!
wiola88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:29   #2623
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica a ciąża

raczej nie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:34   #2624
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Blue eyes, podpisuję się pod dziewczynami. powinnaś zmienić lekarza i obowiązkowo wykonać posiew. niektórzy lekarze państwowi też są bardzo dobrzy, kwestia farta, żeby na takiego trafić. a lacibios fem właśnie głównie się powinno stosować profilaktycznie

madaK, trzymam kciuki za dobry wynik posiewu
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:37   #2625
beatadrozdowska11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 68
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

ja juz sie lecze pol roku bralam rozne leki np Metronidazol po ktorym jeszcze gorzej sie czulam zmieniono mi go na Albothyl i ginalgin ale efekty byly widoczne przez ok 2 tyg i teraz z nowu mam te potworne uplawy . Dzisiaj ide do innego lekaza niestety anstwowego a poszla bym gdzies prywatnie moze wttedy by sie mna ktos zaja dokladnie ale niestety mnie nato nie stac.
__________________
KOTEK1983
beatadrozdowska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:41   #2626
beatadrozdowska11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 68
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

i dodam jeszcze ze od 4 miesiecy nie wspolzyje niestety sie rozstalismy a nie wiem czy nie bedzie zarazal innych partnerek ale to juz jego problem. wiec powinno sie wszystko unormowac a tu jest jeszcze gorzej.
__________________
KOTEK1983
beatadrozdowska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 09:49   #2627
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beatadrozdowska11 Pokaż wiadomość
ja juz sie lecze pol roku bralam rozne leki np Metronidazol po ktorym jeszcze gorzej sie czulam zmieniono mi go na Albothyl i ginalgin ale efekty byly widoczne przez ok 2 tyg i teraz z nowu mam te potworne uplawy . Dzisiaj ide do innego lekaza niestety anstwowego a poszla bym gdzies prywatnie moze wttedy by sie mna ktos zaja dokladnie ale niestety mnie nato nie stac.
A ginekolodzy mówili że chorujesz na grzybicę ? Jakie badania ci przeprowadzili ? ps : państwowi lekarze nie są gorsi
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 11:49   #2628
beatadrozdowska11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 68
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

tak pani doktor powiedziala ze mam grzybice i nadzerke ktora trzeba wymrozic ale najpierw trzeba wyleczyc grzybice a stwierdzila to po cytologi mialam 2
__________________
KOTEK1983
beatadrozdowska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 12:57   #2629
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Grzybica a ciąża

Każdy stan zapalny może mieć jakiś tam wpływ na zajście w ciążę - nie rozumiem jednak dlaczego twoje leczenie trwa już 2 miesiące, a czy leczony jest również partner?
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 21:44   #2630
Nathaliaczek
Raczkowanie
 
Avatar Nathaliaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 494
Dot.: Grzybica a ciąża

Podczas zakażenia grzybiczego powinniście przerwać starania o dzidziusia aż do wyleczenia. Po pierwsze dlatego, że podczas choroby i leczenia nie wolno współżyć, a po drugie gdybyś jednak zaszła w ciążę, to każda infekcja może mieć na nią negatywny wpływ. Co prawda grzybica jest dość częstą chorobą ciężarnych, ale po co ryzykować?
__________________

Nathaliaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 12:36   #2631
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

odebrałam wynik,na wymazie sa liczne lactobacillus species, antybiogramu nie robili żadnego.w lobaratorium powiedzieli ze jest ok.mam małe pytanie jezeli dzien przed posiewem uzyłam chyba gynoflor to nie zmienia wyniku.
i jak mi został sporo tych tabletek prawie opakowanie to nie zaszkodzi je uzyc.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 12:45   #2632
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

z nadzerkami lepiej sprawdzic chyba u innego gina czy to przypadkiem nie duzo mniej grozna ektopia.
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-13, 10:55   #2633
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beatadrozdowska11 Pokaż wiadomość
ja juz sie lecze pol roku bralam rozne leki np Metronidazol po ktorym jeszcze gorzej sie czulam zmieniono mi go na Albothyl i ginalgin ale efekty byly widoczne przez ok 2 tyg i teraz z nowu mam te potworne uplawy . Dzisiaj ide do innego lekaza niestety anstwowego a poszla bym gdzies prywatnie moze wttedy by sie mna ktos zaja dokladnie ale niestety mnie nato nie stac.
lekarz twerdzą, ze masz grzybicę a przepisują Ci metronidazol na bakterie? gynalgin jest i na grzyby i na bakterie, więc stricte na grzybki nic nie dostałaś. zrób posiew

Cytat:
Napisane przez madaK Pokaż wiadomość
odebrałam wynik,na wymazie sa liczne lactobacillus species, antybiogramu nie robili żadnego.w lobaratorium powiedzieli ze jest ok.mam małe pytanie jezeli dzien przed posiewem uzyłam chyba gynoflor to nie zmienia wyniku.
i jak mi został sporo tych tabletek prawie opakowanie to nie zaszkodzi je uzyc.
tzn. gynoflor nie zafałszowuje wyniku pod względem patogenów. skoro jest ok, to jest ok. gratuluję. jedynie co, to pod względem ilosci lactobacillusów mógł trochę wpływnąc na wynik. a co do zużycia, to nie wiem. ja bym się zapytała lekarza, bo to w końcu lek zawierający hormony a ich nie powinno się dawkować "ot tak"
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-13, 22:47   #2634
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Ostatnio bedac u gina stwierdzila ona u mnie grzybice (jakies male zaawansowanie). Objawow nie mialam zadnych chociaz jak sie o tym dowiedzialam to faktycznie poczulam swedzenie.
Mialam wziac doustnie flumycon i dopochwowo (globulki) clotrimazol. Po skonczeniu tej kuracji wyczulam jakies grudki przy wejsciu do pochwy :/ Nie mam uplawow, nic mnie nie piecze no i wczesniej tych grudek tam nie bylo!!! :/ Myslam, ze to moze jakies pozostalosci po globulkach ale niestety nie.... To ta kuracja przeciwgrzybica mi poglebila grzyba? Przestalam brac globulki jakies 3 dni temu... i chyba jeszcze raz do gina? ;//
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 10:06   #2635
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Ostatnio bedac u gina stwierdzila ona u mnie grzybice (jakies male zaawansowanie). Objawow nie mialam zadnych chociaz jak sie o tym dowiedzialam to faktycznie poczulam swedzenie.
Mialam wziac doustnie flumycon i dopochwowo (globulki) clotrimazol. Po skonczeniu tej kuracji wyczulam jakies grudki przy wejsciu do pochwy :/ Nie mam uplawow, nic mnie nie piecze no i wczesniej tych grudek tam nie bylo!!! :/ Myslam, ze to moze jakies pozostalosci po globulkach ale niestety nie.... To ta kuracja przeciwgrzybica mi poglebila grzyba? Przestalam brac globulki jakies 3 dni temu... i chyba jeszcze raz do gina? ;//
Po każdej kuracji przeciwgrzybicznej należy ponownie iść do lekarza- żeby przekonać się czy kuracja pomogła.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 13:04   #2636
beatadrozdowska11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 68
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Zmienilam Pania Doktor i dopiero teraz dostalam leki na grzybice tzn. Orungal mialam wziasc 2 kapsulki wieczorem i 2 rano i, Clotrimazolum w opakowaniu byla 1 tabletka , krem Clotrimazolum , oraz nystatyne 10 tabletek i zobaczymy mam nadzieje ze tym razem bedzie juz ok jak wybiore nystatyne to mam sie pokazac u Pani Doktor
__________________
KOTEK1983
beatadrozdowska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 16:52   #2637
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Ile Wy płacicie za wymaz bakteriologiczny?? Ja ponad 50zł i uważam, że sporo mialam robione przed leczeniem, zakoncze je za tydzien i chce ten wymaz zrobic zeby sie upewnic ze wyleczylam.
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 18:54   #2638
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez k0chana Pokaż wiadomość
Ile Wy płacicie za wymaz bakteriologiczny?? Ja ponad 50zł i uważam, że sporo mialam robione przed leczeniem, zakoncze je za tydzien i chce ten wymaz zrobic zeby sie upewnic ze wyleczylam.
ja tez płaciłam ponad 50.jeden antybiogram 27 zł a miałam robione 2,no a teraz tylko za posiew 12zł,bo juz nie było złych bakterii.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 08:56   #2639
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

madaK to gratuluję! zwłaszcza, że mamy to samo, to już teraz jestem pewna że nie jest tak jak mi mówiła mi ostatnia lekarka, że tego to nawet się nie leczy, bo każdy nosi w sobie jakąś bakterię i ewentualnie przy porodzie daje się antyboityk. Według niej powonnam chodzić z tą bakterią i zupełnie nic nie robić w tym kierunku, taaa tylko przez dziewięć miesięcy ciąży (o ile bym donosiła) modlić się, żeby nic się dzidzi nie stało.

Ja zakończyłam kurację w piątek, ale wczoraj znów wszystko mnie swędziało i bolało i mam upławy. Podejrzewam, że to od męża wróciło do mnie spowrotem. On chyba nie został wyleczony i ja znowu od niego złapałam. A braliśmy oboje takie same leki i dawki (doustnie). Dopóki on się do mnie dotknął, wszystko było idealnie.
I zastanawiam się, czy mimo że kuracja została zakończona w czwartek, a teraz mam znowu inne objawy, czy iść na posiew w tak krótkim terminie od zakończenia leków. Ale to chyba najlepszy momeny prawda, kiedy coś się dzieje?
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 09:46   #2640
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
madaK to gratuluję! zwłaszcza, że mamy to samo, to już teraz jestem pewna że nie jest tak jak mi mówiła mi ostatnia lekarka, że tego to nawet się nie leczy, bo każdy nosi w sobie jakąś bakterię i ewentualnie przy porodzie daje się antyboityk. Według niej powonnam chodzić z tą bakterią i zupełnie nic nie robić w tym kierunku, taaa tylko przez dziewięć miesięcy ciąży (o ile bym donosiła) modlić się, żeby nic się dzidzi nie stało.

Ja zakończyłam kurację w piątek, ale wczoraj znów wszystko mnie swędziało i bolało i mam upławy. Podejrzewam, że to od męża wróciło do mnie spowrotem. On chyba nie został wyleczony i ja znowu od niego złapałam. A braliśmy oboje takie same leki i dawki (doustnie). Dopóki on się do mnie dotknął, wszystko było idealnie.
I zastanawiam się, czy mimo że kuracja została zakończona w czwartek, a teraz mam znowu inne objawy, czy iść na posiew w tak krótkim terminie od zakończenia leków. Ale to chyba najlepszy momeny prawda, kiedy coś się dzieje?
dzieki.moj maz miał robiony posiew i u niego wyszły nieliczne ale całkiem inne bakterie niz u mnie,czytałam ze własnie takimi bakteriami sie nie zaraza,to od meza raczej nie.a u mnie tez było podobnie,skonczyłam kuracje tydzien prawie idealnie a potem pieczenie,zaczerwienienie ,spuchło.jakos to przeczekałam,i po okresie zrobiłam posiew i szok nie ma tych złych,choc byłam pewna ze sa skoro mam objawy.i wychodzi na to ze od tych leków juz mi dokucza.cały czas mam delikatne dolegliwosci,i uzywam laktovaginal zeby tam sie wszystko wyrównało.ja bym na twoim miejscu poczekała z tydzien i dopiero zrobiła posiew,bo ktos mi pisał ze nie ktore leki działaja jeszcze i utrzymuja sie przez jakis czas ,wiec po co fałszowac wynik.spróbuj narazie laktovaginal uzyc,by choc troche wyrównac flore bakteryjna.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.