Seks a spowiedź - zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Czy dostałeś/aś rozgrzeszenie na spowiedzi z nieczystości przedmałżeńskiej?
Tak, dostałem/am rozgrzeszenie 268 81,21%
NIe, nie dostałem/am rozgrzeszenia 62 18,79%
Głosujący: 330. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-22, 23:44   #61
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

nie chodze do spowiedzi ani do kosciola
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 09:25   #62
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Ale zdajecie sobie sprawę, że jeśli jesteście katoliczkami to powinnyście żyć wg wskazań Kościoła? Ksiądz nie odpuszcza grzechów sam z siebie. Odpuszcza je w imieniu Boga.
Jak komuś chce się poczytać: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T...adania_23.html

Więc wydaje mi się, że podejście: jestem katoliczką, ale nie spowiadam się z czegoś co Kościół uznaje za grzech tylko dlatego, że ja sama za grzech tego nie uznaję, jest nieco wybiórcze.
Ja na przykład przeczytałam Biblię, katechizm, rozmawiałam z kilkoma duchownymi .... żeby przekonać się, że nie wierzę. Nie namawiam oczywiście tych, które deklarują się jako katoliczki do odejścia od wiary ale jeśli wierzycie, to zapoznajcie się z podstawowymi zasadami wiary.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 09:35   #63
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Dla mnie spowiedź to jedna wielka lipa, zabobon że tak powiem dlatego jak już mam isc to przed swietami i mowie standardowo: opuściłam mszę św, nie modliłam się bla bla bla, ale o sexie nigdy nie wspomnialam i nie wspomne. Moja koleżanka raz się spowiadała z tego i jeszcze dołożyła picie alkoholu i papierosy, to ksiadz prawil jej kazanie z pol godz. jak nie wiecej, a do tego nie dal rozgrzeszenia. Musiala pojsc do innego i ominac te grzechy
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 13:30   #64
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

po tym jak wyszlo na jaw ze ksiadz z mojej parafii ma 3 dzieci przestalam sie zastanawiac jak sie z tego wyspowiadac
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 13:35   #65
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez biiibiii Pokaż wiadomość
po tym jak wyszlo na jaw ze ksiadz z mojej parafii ma 3 dzieci przestalam sie zastanawiac jak sie z tego wyspowiadac
OMG to niezle ... ludzie go jeszcze nie wywiezli na taczkach ?
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 13:39   #66
nefernefer35
Zakorzenienie
 
Avatar nefernefer35
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 395
GG do nefernefer35
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Jeden jedyny raz sie z tego wyspowiadałam i na pewno ostatni.
nefernefer35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 14:14   #67
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

ja sie wyspowiadalam pierwszy i ostatni raz przed slubem-nigdy wiecej

Ksiadz narodowy moze miec dzieci.
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-23, 14:47   #68
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Aaricia 8 zgadzam sie z Toba calkowicie. Ja jestem osoba wierzaca i chodze do spowiedzi. Nie mozna wierzyc i niepraktykowac. Nie ma półsrodkow. To nie ksiadz wymyslil, ze seks przed slubem jest grzechem , to boza nauka wiec naprawde nie jest istotne- oczywiscie wg mnie- co ja uwazam za grzech a co nie. Ja w tych sprawach (wspolzycia przed slubem i antykoncepcji)absolutnie nie zgadzam sie ze stanowiskiem kosciola, ale z drugiej strony trudno, zebym przestala wierzyc, bo ksiadz taki czy smaki, czy cos mi tam nie odpowiada- dla mnie takie argumenty byly zawsze czysta wymowka. Co to za wiara, ktora jest tylko dla nas wygodna i nic nie narzuca? W zadnej religii tak nie jest. Dlatego spowiadam sie z seksu i i ksiadz pyta czy zaluje, to zawsze mowie, ze BARDZO zaluje ze nie potrafie zmienic moich pogladow na te sprawe i sie badziej starac- i ze obrazam tym Boga.
Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 16:39   #69
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
OMG to niezle ... ludzie go jeszcze nie wywiezli na taczkach ?
niedawn sie przeprowadzilam do tej miejscowosci i tu jest to jakby... oczywiste? hehe wszyscy sie przywyczaili...pozatym ten ksiadz to...aaa chyba jego zachowanie i wybryki to temat na osoby watek

Agatkia gratuluje, twoje zachowanie jest naprawde godne podziwu !! Ja nie chodze do spowiedzi, do kosciola takze, nie tylko dlatego ze nie lubie ksiedza, poprostu nie chodze, ne czuje takiej potrzeby i juz, to wg wiary zle i mam tego swiadomosc...
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 17:00   #70
sugar_kitty
Zakorzenienie
 
Avatar sugar_kitty
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 174
GG do sugar_kitty
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez biiibiii Pokaż wiadomość
po tym jak wyszlo na jaw ze ksiadz z mojej parafii ma 3 dzieci przestalam sie zastanawiac jak sie z tego wyspowiadac
hihi mój tata kilka lat temu spotkał księdza po cywilnemu, ktoremu się zepsuł samochód. spieszyl sie na urodziny córki, samochód miał być prezentem. facet nie wiedział, że moj tata rozpoznał w nim ksiedza z parafii ze wsi, gdzie mieszkała moja mama. ależ było zdziwienie księżulka, gdy zobaczył moich rodziców innym razem w kościele
__________________
po prostu Milena
sugar_kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 18:19   #71
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

BiiiBiii dziekuje za mile slowo, ale nie ma czego gratulowac. Wiesz, ja bardzo dobrze rozumiem to, ze nie masz potrzeby, bo moja wiara tez nie jest silna i niestety zdarza mi sie sie nie wywiazywac z obowiazkow wlasnie z takiego powodu. Wydaje mi sie tylko, ze wina czesto (prawei zawsze) tkwi w nas samych i jesli nasza wiara jest slabsza to wynika to z naszego lenistwa, braku przekonania,a nie z tego, ze ksiadz X ma dziecko a ksiadz Y kradnie...
Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-23, 18:43   #72
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

wiosna umarl dziadek mojego TZ. pogrzeb, msza w wiejskim kosciolku.
mama kazala isc wszystkim synom do spowiedzi. nie poszedl. nie tylko dlatego, ze jest juz doroslym chlopcem i nie musi sluchac mamy.

"nie pojde. nie bede opowiadal kolesiowi w sukience o tym, ze z toba spie. nie bede tez mowil mu, ze zaluje za grzechy. nie zaluje. ani chwili i ani minuty".

za grzechy trzeba zalowac.

ja nie zaluje ani chwili spedzonej z moim TZ. on nie zaluje ani minuty spedzonej ze mna.

a wy, ktore sie spowiadacie...zalujecie? bo jesli tak, to po co uprawiacie seks? a jesli nie zalujecie lub falszywie zalujecie...to po cholere chodzicie do spowiedzi i opowiedacie w konfesjonalach o swoim zyciu seksualnym?
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 23:50   #73
gajqa
Wtajemniczenie
 
Avatar gajqa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: win. xp ;p
Wiadomości: 2 444
GG do gajqa
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez rambo Pokaż wiadomość
Łuk, łuk szaroki.
A kościół przez okno widzę.
Mam góra 300m

hmmm

Może : "Uprawiałam seks i co gorsza sprawiało mi to nieziemską przyjemność" ?






ja u spowiedzi nie bylam od bierzmowania (nie udanego zresztą) teraz mam na głowie zrobienie bierzmowania bo co będzie jesli bede chciala kiedyś isc do ślubu ? hehee masakra jednym słowemmmm a jesli chodzi o spowiadanie sie z seksu to nie wiem czy bym sie z tego wyspowiadała bo nie żałuje jak i reszta wypowiadających sie osób ...
gajqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 02:04   #74
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez coccinelle Pokaż wiadomość

a wy, ktore sie spowiadacie...zalujecie? bo jesli tak, to po co uprawiacie seks? a jesli nie zalujecie lub falszywie zalujecie...to po cholere chodzicie do spowiedzi i opowiedacie w konfesjonalach o swoim zyciu seksualnym?
Też chciałam o to zapytać.

Po co?
Po co"omijać" grzechy i dostać rozgrzeszenie za taką niepełną spowiedź - która i tak, zdaje się, jest nieważna, jeśli świadomie się coś pomija?

Jeśli religia jest dla kogoś ważna, to jest dla mnie oczywiste, że rzeczywiście żałuje, postanawia się poprawić, przestaje uprawiać seks, czeka do ślubu.

Jeśli nie jest ważna, a chyba nie jest, jeśli się oznajmia "ja nie żałuję, po co mam się z tego spowiadać?" - to po co się spowiadać?

Szczerze, nie rozumiem tego. Nie pojmuję określania siebie słowem "katoliczka", jeśli nie przestrzega się podstawowych zaleceń deklarowanej wiary. Skąd to się bierze? Tradycja, wychowanie, lęk przed jakimś napiętnowaniem? Przyzwyczajenie?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 07:19   #75
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Szczerze, nie rozumiem tego. Nie pojmuję określania siebie słowem "katoliczka", jeśli nie przestrzega się podstawowych zaleceń deklarowanej wiary. Skąd to się bierze? Tradycja, wychowanie, lęk przed jakimś napiętnowaniem? Przyzwyczajenie?

ja mysle, ze to chyba po prostu jest taki zwykly brak pomyslunku, zastanowienia sie nad sprawa religii i uproszczenie.

bo to nie jest przeciez tak, ze jesli ktos nie chodzi do kosciola, ma gleboko, co ksiadz sadzi o jego seksualnym pozyciu i innych sprawach ginekologicznych:rolleyes : to nie znaczy, ze taka osoba nie wierzy w boga. po prostu nie pasi jej to, jak dziala kosciol katolicki i sie od niego odsunela. odsunac sie od kosciola katolickiego, to nie znaczy wywalic ze swojego zycia boga. przynajmniej nie w kazdym przypadku.

mozna wierzyc w boga, a miec gdzies kosciol. mozna wierzyc w boga i cholernie lubic seks
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 07:52   #76
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Oczywiście, że nie
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 12:36   #77
husti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 19
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja tez

ale tak z ciekawosci zapytalam wlasnie TŻa, bo mu sie zdarza pojsc raz na jakis czas do kosciola, a nawet spowiedzi (choc jak sie go teraz zapytalam kiedy byl ostatnio to sobie przypomniec nie moze )
no i zapytalam go czy sie spowiadal kiedys z seksu. stwierdzil, ze owszem. ja pytam co na to ksiadz, a on 'nic. luz'. to draze dalej temat czy przypadkiem nic nie dopytywal, a on "a co sie miał pytac? w jakiej pozycji? "
no wiec u TZa w kosciele nie ma problemu ze spowiedzia z seksu widocznie
Moja znajoma razem ze swoim narzeczonym poszła do spowiedzi przed śłubem, do tego samego księdza. Spowiadali się z seksu przedmałzeńskiego. On dostał rozgrzeszenie, ona nie. Dziwne, nie sądzicie?
husti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 13:07   #78
piotrek-1983
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Kościół omijam szeeeeerokim łukiem. Nie byłem od czasów bierzmowania.

Na potrzeby tego postu zakładam, że Bóg istnieje (ale faktycznie w niego nie wierzę). Skoro istnieje, jest wszechmocny i wszechwiedzący, wie o wszystkich moich grzechach. Za grzechy, które żałuję otrzymam odpuszczenie od samego Stwórcy, za grzechy których nie żałuję (i dalej będę je popełniał) nie dostanę rozgrzeszenia. Wiem o tym ja, wie o tym Bóg. Po co zatem stworzono konieczność spowiadania się u człowieka? Zostało to wprowadzone, ponieważ ludzie (księża) lubią ploteczki, ciekawi ich życie innych. To jest człowiek jak każdy inny, popełnia błędy, również grzeszy - zatem dlaczego to człowiek (ksiądz) ma mnie osądzać? Z kilku przykładów przedstawionych w tym temacie wynika, że jedni dawali rozgrzeszenie, inni nie dawali. Zatem rozgrzeszenia nie otrzymuje się zgodnie z wytycznymi Boga (Biblia), jest to tylko "widzimisię" danego księdza. A w takim przypadku znów utwierdzam się w przekonaniu, że to wszystko to jedna wielka farsa.
__________________

piotrek-1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 13:19   #79
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez husti Pokaż wiadomość
Moja znajoma razem ze swoim narzeczonym poszła do spowiedzi przed śłubem, do tego samego księdza. Spowiadali się z seksu przedmałzeńskiego. On dostał rozgrzeszenie, ona nie. Dziwne, nie sądzicie?

i co on przyjmie komunię na mszy ślubnej a ona nie???
Moim zdaniem nie udzielanie rozgrzeszenia jest czymś chorym, kim jest ksiądz żeby decydować o tym.....jak już pisalam mordercy dostają rozgrzeszenie, a moja mama nie dostała, bo opuściła msze świętą.....dla mnie to zupełnie niezrozumiałe...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-24, 15:59   #80
husti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 19
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
i co on przyjmie komunię na mszy ślubnej a ona nie???
Moim zdaniem nie udzielanie rozgrzeszenia jest czymś chorym, kim jest ksiądz żeby decydować o tym.....jak już pisalam mordercy dostają rozgrzeszenie, a moja mama nie dostała, bo opuściła msze świętą.....dla mnie to zupełnie niezrozumiałe...
Ta dziewczyna poszła w końcu do innego księdza, który dał jej rozgrzeszenie. Widocznie nie ma sztywnych reguł na to kto rozgrzeszenie dostanie, a kto nie, tak jak napisał Piotrek-1983 "Zatem rozgrzeszenia nie otrzymuje się zgodnie z wytycznymi Boga (Biblia), jest to tylko "widzimisię" danego księdza."
Poza tym, mam wrażenie, że Kościół katolicki jakoś bardziej liberalnie traktuje w tej sprawie mężczyzn, niż kobiety.
husti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 18:05   #81
Minawi
Raczkowanie
 
Avatar Minawi
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 48
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

A ja mam do was takie pytanie ile spośród Was nie przystępuje do skaramentu pokuty, uprawia seks przed ślubem i......oczywiście chce mieć "ślub kościelny"??
Czy nie myślicie, że to obłudne? Jesli ktoś mówi, że wierzy w Boga, a nie uznaje nauki Kościoła to po co ślub w Kościele? Dla białej sukienki i dla rodziny....szkoda....bpo jesli ktoś ma tyle "odwagi" żeby stosowac antykoncepcję i uprwiać seks to dlaczego nie ma jej tyle zeby powiedziec rodzinie "nie"??
Przeporaszam jesli którąś a Was uraziłam...ale nie rozumiem...
ps. Bóg jest w moim zyciu na pierwszym miejscu, Kościół jest Jego Ciałem. A noc poślubna...mmmm...to dopiero będzie prezent od Boga
__________________
Szczęśliwa

Edytowane przez Minawi
Czas edycji: 2007-02-24 o 18:06 Powód: pozjadałam ważne literki;
Minawi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 18:31   #82
coccinelle
BAN stały
 
Avatar coccinelle
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 822
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

no to chyba oczywiste, ze nie slubu nie bedzie mi udzielal koles w kiecy. zyje w szczesliwym konkubinacie.
zadnego slubu.
coccinelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 18:40   #83
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

nie spowiadam sie.Bog wie jak zyje i jaka szczesliwa jestem(jestesmy)!!
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 18:55   #84
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

ja się nie spowiadam omijam kościół...spowiadam się tylko Bogu,bo po co księdzu,żeby się naśmiewał,nie ja w rzadnych księzy nie wierze tylko w Boga
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 19:22   #85
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez Minawi Pokaż wiadomość
A ja mam do was takie pytanie ile spośród Was nie przystępuje do skaramentu pokuty, uprawia seks przed ślubem i......oczywiście chce mieć "ślub kościelny"??
Czy nie myślicie, że to obłudne? Jesli ktoś mówi, że wierzy w Boga, a nie uznaje nauki Kościoła to po co ślub w Kościele? Dla białej sukienki i dla rodziny....szkoda....bpo jesli ktoś ma tyle "odwagi" żeby stosowac antykoncepcję i uprwiać seks to dlaczego nie ma jej tyle zeby powiedziec rodzinie "nie"??
Przeporaszam jesli którąś a Was uraziłam...ale nie rozumiem...
ps. Bóg jest w moim zyciu na pierwszym miejscu, Kościół jest Jego Ciałem. A noc poślubna...mmmm...to dopiero będzie prezent od Boga
Ja np. ślubu kościelnego nie wezmę ...
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 22:47   #86
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez giraffe Pokaż wiadomość
Ja np. ślubu kościelnego nie wezmę ...
Ja też nie,o co zresztą się z moim TŻ zgadzamy Ale z poprzednim,to były awantury na ten temat Ale już z nim nie jestem
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 08:11   #87
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Ale z poprzednim,to były awantury na ten temat Ale już z nim nie jestem
ja z moim TŻem na szczescie potrafie kulturalnie dyskutowac choc religia to dosc drazliwy temat. on wierzacy, a ja nie... doszlismy do wniosku, ze dzieci beda mialy wybor czy isc z tatusiem do kosciola czy zostac z mamusia w domu (pewno beda zostawac jakie dziecko rwie sie do kosciola...). jeszcze dystkutujemy nad chrzcinami i komunia (do slubu zostalo nam 3 lata, wiec jeszcze mamy czas na przedyskutowanie tego zagadnienia). a slub koscielny... chyba pojde na reke TŻowi... mnie od tego nie ubedzie, a on bedzie szczesliwy...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 10:47   #88
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Ja też nie,o co zresztą się z moim TŻ zgadzamy Ale z poprzednim,to były awantury na ten temat Ale już z nim nie jestem
Wy przynajmniej macie wybór
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 10:59   #89
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

A ja wzme slub koscielny, i mysle, ze nie jestem obludna. To, ze mam inne przekonania w jakiejs tam dziedzinie nie przekresla przeciez calej mojej wiary i tego, ze w innych dziedzinach postepuje zgodnie z nauka kosciola. Nie oszukujmy sie, nie ma ludzi, albo jest ich bardzo niewielu, i to w kazdej religii, ktorzy zgadzaja sie absolutnie ze wszystkim i na wszystko bez zadnych wyrzeczen i trudow- inaczej kazdy katolik bylby swiety. Ale tu przyznaje racje- dla wielu slub koscielny jest po prostu milutka otoczka, okazja do zalozenia ladnej sukienki, wyprawienia imprezy i przyjecia prezentow. Porazka.
Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 11:14   #90
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Jak się spowiadacie z seksu?

Cytat:
Napisane przez Agatkia Pokaż wiadomość
A ja wzme slub koscielny, i mysle, ze nie jestem obludna. To, ze mam inne przekonania w jakiejs tam dziedzinie nie przekresla przeciez calej mojej wiary i tego, ze w innych dziedzinach postepuje zgodnie z nauka kosciola. Nie oszukujmy sie, nie ma ludzi, albo jest ich bardzo niewielu, i to w kazdej religii, ktorzy zgadzaja sie absolutnie ze wszystkim i na wszystko bez zadnych wyrzeczen i trudow- inaczej kazdy katolik bylby swiety. Ale tu przyznaje racje- dla wielu slub koscielny jest po prostu milutka otoczka, okazja do zalozenia ladnej sukienki, wyprawienia imprezy i przyjecia prezentow. Porazka.
Mam podobne zdanie do Twojego.

Też uważam, iż to, że nie do konca przestrzega się pewnych zasad kościelnych oznacza, że nie posiada się wiary, czy jest się złym człowiekiem. Ja do Kościoła chodzę, mój Partner też (bo chcemy). A życie ułożyło się nam tak a nie inaczej i uniemożliwia nam ślub kościelny i możliwość spowiedzi (chociaż przyznam, że faktycznie uważam, że spowiadać powinno się wtedy kiedy się czegoś naprawdę żałuje). Przyznam, że czasami żal mi mimo wszystko, że nie stanę przed ołtarzem w białej sukni (i bynajmniej nie chodzi tu o pokaz). Ale cóż... i tak staram się żyć według zasad wiary przynajmniej tych, których jestem w stanie przestrzegać.
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-18 13:37:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.