Zawieranie znajmosci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-18, 16:16   #1
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360

Zawieranie znajmosci


Tak sie,ze nie jestem w tym najlepsza.Ciezko mi to przychodzi....
Sytuacja jest taka,ze mieszkam w Gorzowie od ponad 18 miesiecy i niestety mam tutaj tylko jedna znajoma.Ostatnio do mojego wiezowca,na moim pietrze wprowadzili sie nowi sasiedzi.Niestety nie wiem jak moglabym sie zaznajomic z sasiadka,przeciez nie zapukam do niej i nie zaprosze jej na kawe Za malo mam chyba odwagi.Kobietka wydaje sie fajna,w dodatku wiekowo jest ok i byloby mi lzej miec choc jedna znajoma w bloku(wiekszosc mieszkancow to osoby w duzo starszym wieku i zbyt malym-nie ma tutaj kogos takiego zblizonego do mnie)-oprocz tej nowej sasiadki.
Jak ja poznac?Albo jak byscie wy odebraly to gdyby ktos do was zapukal i zaprosil na kawke?

Wiem,ze to dosc dziwna sytuacja,ale jak juz wspomnialam nie jest mi latwo poznawac nowych ludzi.Co innego poznac kogos na necie,a co innego w realnym swiecie
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 16:23   #2
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Zawieranie znajmosci

Proponowałabym zacząć od zagadania np. w windzie lub na korytarzu... O pogodzie (temat oklepany ale uniwersalny, szczegolnie teraz kiedy brak zimy wzbudza takie emocje ), o psie (jeśli któraś z was jakiegos posiada ), o dziecku (jesli sasiadka ma dziecko mozesz sie zwrocic bezposrednio do niego- jaka masz ladna czapeczke kto Ci taka kupil ) etc.

Co do zapukania i zaproszenia na kawe... Mi by bylo bardzo milo . Choc nie ukrywam ze bylabym zdziwiona.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 16:33   #3
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Zawieranie znajmosci

A może jak się spotkacie np. w windzie to wtedy jej zaproponuj spotkanko przy kawce? Jeżeli niedawno się wprowadzili, to ona też pewnie chciałaby mieć w bloku bratnią duszę

A jeśli chodzi o to jakbym odebrała... jak się parę lat temu wprowadzaliśmy do nowego mieszkania, mój M. nosił rzeczy z kolegami z pracy, a ja się kręciłam po mieszkaniu i korytarzu. W pewnym momencie przed drzwiami stanął chłopak mniej więcej w naszym wieku, a ja zaczęłam coś do niego mówić od razu przechodząc na "ty", bo myślałam, że to jest jakiś kolega M., którego nie znam. A on mówi, że oni też się wprowadzają i zaszedł, żeby poznać sąsiadów szczerze mówiąc było nam miło

Myślę, że spokojnie możesz sąsiadce zaproponować spotkanko. Jeśli nie masz odwagi, to może na początek zagadaj ją krótko jak się spotkacie? Po paru rozmowach pewnie wyczujesz czy miałaby ochotę na dłuższe pogaduchy
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 16:35   #4
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Zawieranie znajmosci

Almo też jestem taka jak Ty. Może zrób tak jak to widzimy w filmach, czyli sama do niej zapukaj i przynieś ciasto. Daję Ci taki przykład, ale sama nie wiem czy bym tak zrobiła.
Najlepiej jak okazja sama się trafi, ale nie wiadomo jak długo mamy na nią czekać.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 16:46   #5
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Re: Zawieranie znajmosci

To byłoby bardzo....po hamerykańsku
Njalepiej byłoby chyba,gdybys ja kiedyś przy okazji zagdadnęła na klatce schodowej na jakis lekki temat. Zorientujesz sie czy ma ochotę na zawarcie znajmości Potem za jakis czas możesz spróbowac tą kawką.
PS. Gdybym ja była nowa w bloku i miesice ucieszyłabym się z takiego zaproszenia
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 17:01   #6
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Zawieranie znajmosci

Wiec teraz musze oczekiwac az ja spotkam na klatce badz w windzie i postaram sie ja zagadac.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.