przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-08, 19:40   #1
diva_4_ever
Przyczajenie
 
Avatar diva_4_ever
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 9

przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki


Witam serdecznie

Wkrótce kończę studia i bardzo chciałabym pracować jako przedstawiciel farmaceutyczny/medyczny. Wiem,że na na rozmowie o prace często pada pytanie "ile chciałaby pani zarabiać". W związku z tym chciałabym Was zapytać, jakie są początkowe zarobki na takim stanowisku?? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
diva_4_ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 20:24   #2
fairlight
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 729
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

kolega mojego brata pracuje jak przedstawiciel farmaceutyczny, nie wiem ile na początku zarabiał, ale teraz zarabia około 4 tys zł + samochód służbowy i laptop. z tego wiem za benzynę również zwracają.
__________________
Grześ
fairlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:43   #3
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

Mój były pracował jako przedstawiciel.

Miał ok 3 tys netto podstawy plus oczywiście prowizje za sprzedaż, samochód, telefon, laptop.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 23:40   #4
Amargito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

Częściowo zmieniając temat.. czy chcąc zostac przedstawicielem farmaceutycznym trzeba miec skonczone studia bardziej medyczne np farmacja itp? Czy może byc np cos z handlu, PR, albo czegoś podobnego?
Amargito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 06:42   #5
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

Cytat:
Napisane przez Amargito Pokaż wiadomość
Częściowo zmieniając temat.. czy chcąc zostac przedstawicielem farmaceutycznym trzeba miec skonczone studia bardziej medyczne np farmacja itp? Czy może byc np cos z handlu, PR, albo czegoś podobnego?
Nie musisz. To zwykły przedstawiciel handlowy tylko na apteki. Jedziesz wcześniej na szkolenie, gdzie uczą Cię swoich produktów, programów z których będzie trzeba raportować sprzedaż.
Musisz mieć też smykałke do handlu, często też zwracają uwagę na to, jak wyglądasz i jak się zachowujesz.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 09:59   #6
kasQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 169
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

kurcze... jakies male te zarobki przedstawiacie, moja ciotka pracuje tzn pracowala jako przedstawiciel medyczny i zarabiala wiecej... nie wiem czemu sa az takie roznice - moze zalezy to od firmy i "obrotnosci" danego pracownika. laptop +samochod+telefon - standardowe wyposazenie, poza tym czeste szkolenia za granica. jesli jest sie dobrym szybko mozna awansowac moja ciotka po 2 latach pracy zostala przeniesiona do siedziby glownej do warszawy i teraz zarzadza wszystkimi, ktorzy odpowiadaja za regiony. z tego co opowiada praca dobra zarobki jeszcze lepsze - wazne by lubiec to co sie robi
kasQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 10:12   #7
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

Ale przedstawiciele medyczni zarabiaja więcej niż farmaceutyczni.
Medyczni jeżdżą raczej po lekarzach, szpitalach, klinikach, itp.
Mój ten ówczesny facet chciał się przekwalifikowac na medycznego właście z tego względu, ze więcej sie zarabia (wyższa podstawa i wyzsze premie).
Tylko tam trzeba być troche starsza osobą (po 30-tce), bo inaczej wtedy lekarze rozmawiają (tak mi przynajmniej tłumaczył ).
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 12:32   #8
kasQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 169
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

kurcze - pomimo, ze przeczytalam caly temat caly czas bylam myslami przy przedstawicielu medycznym... wybaczcie za zamieszanie
kasQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 11:51   #9
flower power
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 24
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

Też myślę o pracy przedstawiciela medycznego. Po tej mojej śmiesznej biologi medycznej mam raczej mały wybór. Istnieje jeszcze szansa że się wbiję na CTA albo CRA. Gdybym chciała zostać diagnostą/specjalstą musiałabym skończyć podyplomówkę a potem zrobić specjalizację jeszcze. To już mi się bardziej opłacało iść na medycynę, tyle samo lat kształcenia i taki sam zapieprz.
flower power jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 23:10   #10
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: przedstawiciel farmaceutyczny-zarobki

Cytat:
Napisane przez flower power Pokaż wiadomość
Też myślę o pracy przedstawiciela medycznego. Po tej mojej śmiesznej biologi medycznej mam raczej mały wybór. Istnieje jeszcze szansa że się wbiję na CTA albo CRA. Gdybym chciała zostać diagnostą/specjalstą musiałabym skończyć podyplomówkę a potem zrobić specjalizację jeszcze. To już mi się bardziej opłacało iść na medycynę, tyle samo lat kształcenia i taki sam zapieprz.
bardzo niewdzieczna praca i rozne dylematy moralne, nie polecam. Lekarze nie szanuja przedstawicieli, bo przeciez sa najmadrzejsi na swiecie, a nie zdaja sobie sprawy, ze nie sa na biezaco z nowinkami farmaceutycznymi. Dochodza łapówki, układy, układziki, koszmar. Kasa jedynie dobra, ale harówa po nascie godzin dziennie.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.