Nasze Skarby-styczeń/luty 2008 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-05, 08:59   #4111
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

i ja poproszę o przepis na sałatkę gyros
Lwica, dzięki za przepis. Mam nadzieje ze paznokcie Ci sie ''naprawia'' myślę ze ten sposób który podała Renia będzie dobry. Oliwa z oliwek jest rewelacyjna.
Ja dawałam Ivusiowi żurek (swoja droga biały barszcz to chyba to samo?) I nie nie, to nie taki z paczki - bron Boze. Przywiozlam z Pl zakwas na zur w sloikach no i zeby przygotowac zupe najpierw podsmażam na masle cebulke i boczek pozniej zalewam woda mniej wiecej do polowy garnka i dodaje pokrojone w kostke ziemniaczki i marchew + ziele angielskie i lisc laurowy. Gotuje to do miekkosci pozniej dolewam wiecej wody dodaje zur ze sloika i zabielam smietanka. Na koniec dodaje pokrojone w kostke jajko i majeranek. Taki wlasnie zurek jemy my i Ivo.

Sheryl, Kociulek, mam nadzieje ze wasze dzieciaki sie nie rozchorują. Duzo zdrowka dla nich.

Kasia, my nie uzywamy woreczkow na pieluszki. Kupki Ivusia nie sa jeszcze tak smierdzace. Czasami nazywamy je jagodziankami bo maja zapach jagod

Jesli chodzi o roczek to my nikogo nie zapraszamy. Będziemy świętować we troje (a w zasadzie we czworo ) bo tak na prawdę to nie mamy kogo zaprosić. Gdyby dziadkowie mieszkali blizej to by przyszli a tak bedziemy sami. I fajnie. Bede robila tort - murzynek. Juz wczesniej robilam samodzielnie murzynka na blasze i jest to moje ulubione ciasto a dodatkowo bardzo szybkie w przygotowaniu. Niestety kupne torty sa nie do zjedzenia - po jednym kawalku juz mdli...
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-02-05 o 09:27
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 09:34   #4112
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Wszystkiego najlepszego dla Miłoszka!!!
Dużo zdrówka przede wszystkim i radości na codzień
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 10:26   #4113
Renia11
Raczkowanie
 
Avatar Renia11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
GG do Renia11
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla Miłoszka!!!
Dużo zdrówka przede wszystkim i radości na codzień
Sheryl dziękujemy za pamięć
__________________
KAROLEK I MIŁOSZEK.
Adopcja Serca: ''nasze" dzieciaczki GIFT i Christine
Renia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 10:37   #4114
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

My również przyłączamy się do życzeń:
STO LAT DLA MIŁOSZKA!!!
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 10:57   #4115
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Aka, Pappaya, dziękujemy za życzenia zdrówka. Stasio jak na razie trzyma się zdrowo.

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Niestety kupne torty sa nie do zjedzenia - po jednym kawalku juz mdli...
Pewnie często się tak zdarza, ale jednak nie zawsze, trzeba tylko znać dobrą cukiernię. Ja znam taką gdzie torty są pyszne i zawsze jestem w stanie zjeść kilka kawałków. Ale to też dzięki szwagierce, która co roku tam zamawia tort urodzinowy dla synka
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 11:11   #4116
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Miłoszku,
życzę Ci, abyś rósł zdrowy, duży
i zawsze się uśmiechał
i sprawiał dużo radości swojej mamusi




Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Kociulku, to zdrówka dla Karolinki!
Ja też się boję o Stasia bo oboje z mężem lekko chorujemy i tylko patrzę czy małego nie zaraziliśmy.

Cytat:
A, Staśkowi w końcu wyszedł trzeci ząbek! górna jedynka, ale widzę, że te obok też już prześwitują.
gratulujemy ząbka
Cytat:
Napisane przez Renia11 Pokaż wiadomość
Kociulku zdróweczka oby to nie choróbsko jakieś

[/QUOTE]U nas to normalnie mały jest mega marudny też te trójki idą i można oszaleć do toalety mam biede wyjść bo jest histeria i apetytu totalny brak
Oby jak najszybciej przejść przez to ząbkowanie......bo normalnie wagowo nic nie przybiera staną na 8.400 i basta[/quote]
Ale nasze dzieciaczki męczą się przez te zęby Ech... jeszcze to troche potrwa, ale oby jak najmniej boleśnie, a właściwie bezboleśnie

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
Kociulku, lacze sie z Toba w bolu duzo zdrowka Karolince zycze


Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
Kociulku przytulaski dla Ciebie i Karolci mam nadzieje ,że jednak rozejdzie się po "kościach"....


Cytat:
Napewno niczym nie zasłuzyłas po prostu trafiłes na nie zaciekawą teściowa ,ale chociaż ciesz sie ,że to nie taki potwór jak moja :P
Oj Kasiu, wiem, że w sprawie teściowej to nie mam czego Ci zazdrościć
A jeśli chodzi o mnie, to na razie z całej rodziny chyba właśnie z tesciową żyje najlepiej Nie liczę oczywiście męża. Ale nie będę o tym pisać... szkoda na to słów i wątku...

Cytat:
I zapomnialam napisać ,że u nas juz lepiej choróbski odchodzi bo katarku juz prawie nie ma ,a kaszelek tez już coraz rzadziej ))
super, że widać poprawę

Cytat:
A poza tym kochane mamusie mam pytanie... Używacie worków na zużyte pampki?? Bo ja w Irlandii używalam i wzielam sobie tutaj ,ale mi się koncza ,a Patryk zapomnial kupic i czy idzie takie cos dostac w pl bo szykalam w pobliskich drogeriach i nie ma
Szczerze mówiąc to ja nie używam. Początkowo wrzucałam je worków jakie mo zostawały po pieluchach. A teraz już mi się nie chce w to bawić.

Cytat:
Napisane przez Aka24 Pokaż wiadomość
Kociulku zdrówka dla Karolci.


Cytat:
My mamy za sobą wizyte u ortopedy. Troszke ją przyśpieszyłam bo mieliśmy iść dopiero jak Emi zacznie chodzić (w sumie chodzi, ale za rączki), ale pediatra powiedziała że to "coś" na rączce należy pokazać ortopedzie bądź chirurgowi. Narazie mamy To obserwować i zobaczyć co i czy będzie się coś działo.
Bioderka są w porządku. Ale mamy koślawe kolanka. Zalecenia: siadanie po turecku.
O właśnie, dzisiaj też właśnie myślałam o ortopedzie Trzeba pójść z Karoliną, bo to jej siadanie mi się nie podoba.

Teraz widzę, że post Lwicy mi się nie załączył. Tez dziękuje za życzonka zdówka I za przepis Muszę poszukać takiego makaronu, bo chyba nie rzucił mi się w oczy

A z Karoliną całe szczęście lepiej Tzn. że to raczej żadne choróbsko. Temperaturę miała tylko ten jeden dzień, czyli mogło być po szczepionce. Zauwazyłam też, że przebija jej się już ostatnia jedynka. I ze spaniem jest tragedia. Zaśnie szybko, ale za 15-20 minut się budzi z wielkim płaczem i za chiny nie da się ponownie połozyc spać Tylko tyle, że w dzień się ładnie bawi.
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 12:18   #4117
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Reniu Miloszkowi zyczymy duzo zdrowka z okajzi urodzin i Karolkowi tez choc spoznione

Kasiu super ze u Was lepiej

Kociulku ciesze sie ze to nie jakies chorobsko

Aka a te koslawe kolanka to cos powaznego? jak to poznac?

Lwico dziekuje za przepis ale chyba nie dam rady go zrobic na najblizesze swieta....a przezeczytalam dopiero dzis bo wczoraj wizaz mi strony nie otwieral

ja chyba pochwalilam ze u nas lepiej Dawid nadal ma kaszel okropny przez co dalej wymiotuje, kataerk tak jakby troszke mniejszy ale pojawily sie kupy ze sluzem


a i wiecie co, taka refleksja mis ei nasunela przez te chorobe- wiedzialam ze dzieci sa madre ale nie wiedzialam ze az tak Dawid jak tylko uslyszy dzwiek domofonu od razu z niepokojem patrzy na drzwi...co wiecej jak wiejdzie pilegniarka od razu zaczyna sie znaosic....chyba rozumie co Go czeka w zwiazku z ta pania.....
__________________


Edytowane przez midey
Czas edycji: 2009-02-05 o 12:25
midey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 12:30   #4118
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Midey bardzo mi przykro może to już taki przełom. Zresztą teraz już będzie napewno dobrze!!
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:57   #4119
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
ja chyba pochwalilam ze u nas lepiej Dawid nadal ma kaszel okropny przez co dalej wymiotuje, kataerk tak jakby troszke mniejszy ale pojawily sie kupy ze sluzem


a i wiecie co, taka refleksja mis ei nasunela przez te chorobe- wiedzialam ze dzieci sa madre ale nie wiedzialam ze az tak Dawid jak tylko uslyszy dzwiek domofonu od razu z niepokojem patrzy na drzwi...co wiecej jak wiejdzie pilegniarka od razu zaczyna sie znaosic....chyba rozumie co Go czeka w zwiazku z ta pania.....
Biedactwo kochane Szkoda tych maluszków, że muszą się tak męczyć.
Wszyscy na około mi wspominaja, że mój mąż jak był mały, to stał zawsze w oknie i czekał aż pielęgniarka przyjdzie zrobić mu zastrzyk Ale to chyba wyjątek
Jak w poniedziałek byliśmy na szczepieniu, i przed nami młodziutka dziewczyna (mąż mówi, że na jego oko to jakies 17 lat miała) szczepiła swoje maleństwo, to aż myślałam, że mi serce pęknie jak to dziecko płakało po tych 3 ukłuciach
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 14:25   #4120
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Midey Emi ma zaokrąglone kolanka do srodka. Wydaje mi się, ze na tym etapie to nic poważnego. Jak będzie siadać mam jej poprawiać nóżki zeby siedziała po turecku ze stópkami skrzyżowanymi. Nie jest to łatwe bo ona nie siedzi dłużej w jedym miejscu dłużej niż 3 sek...

Kociulku my jak byłyśmy na ostatnim szczepieniu to jakieś małżeństwo szczepiło niemowlaczka tymi bezpłatnymi szczepionkami. Biedactwo strasznie płakało. To były właśnie te 3 ukłucia Nie mogłam tego słuchać ;(
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 15:43   #4121
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

No właśnie dziewczyny z tymi nóżkami Ivo jak siedzi to ma nozki zagięte do tylu a pupa pomiędzy. Rozumiem ze to jest nieprawidlowa pozycja i ze przez to dziecko moze miec tzw iksy i platfusa. No ale tak jak pisze aka trudno jest za dzieckiem chodzic i co chwila wysuwac te nogi do przodu jak dziecko nie usiedzi w miejscu dluzej niz kilka sekund...

Midey, mam nadzieje ze to juz końcówka u Dawidka i wkrótce będzie lepiej...

Wszystkiego najlepszego dla Miloszka
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-02-05 o 15:45
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 16:13   #4122
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

midey dużo przytulasków dla Dawidka jeszcze raz.... oby wreszcie maluszkowi przeszło

Dużo zdrówka ,szczęscia ,pomyślności i uśmiechu na ślicznej buźce dla Miłoszka : party:
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 17:21   #4123
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez Aka24 Pokaż wiadomość
Midey bardzo mi przykro może to już taki przełom. Zresztą teraz już będzie napewno dobrze!!
Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Biedactwo kochane Szkoda tych maluszków, że muszą się tak męczyć.
Wszyscy na około mi wspominaja, że mój mąż jak był mały, to stał zawsze w oknie i czekał aż pielęgniarka przyjdzie zrobić mu zastrzyk Ale to chyba wyjątek
Jak w poniedziałek byliśmy na szczepieniu, i przed nami młodziutka dziewczyna (mąż mówi, że na jego oko to jakies 17 lat miała) szczepiła swoje maleństwo, to aż myślałam, że mi serce pęknie jak to dziecko płakało po tych 3 ukłuciach
Cytat:
Napisane przez Aka24 Pokaż wiadomość
Midey Emi ma zaokrąglone kolanka do srodka. Wydaje mi się, ze na tym etapie to nic poważnego. Jak będzie siadać mam jej poprawiać nóżki zeby siedziała po turecku ze stópkami skrzyżowanymi. Nie jest to łatwe bo ona nie siedzi dłużej w jedym miejscu dłużej niż 3 sek...

Kociulku my jak byłyśmy na ostatnim szczepieniu to jakieś małżeństwo szczepiło niemowlaczka tymi bezpłatnymi szczepionkami. Biedactwo strasznie płakało. To były właśnie te 3 ukłucia Nie mogłam tego słuchać ;(
Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
No właśnie dziewczyny z tymi nóżkami Ivo jak siedzi to ma nozki zagięte do tylu a pupa pomiędzy. Rozumiem ze to jest nieprawidlowa pozycja i ze przez to dziecko moze miec tzw iksy i platfusa. No ale tak jak pisze aka trudno jest za dzieckiem chodzic i co chwila wysuwac te nogi do przodu jak dziecko nie usiedzi w miejscu dluzej niz kilka sekund...

Midey, mam nadzieje ze to juz końcówka u Dawidka i wkrótce będzie lepiej...

Wszystkiego najlepszego dla Miloszka
Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
midey dużo przytulasków dla Dawidka jeszcze raz.... oby wreszcie maluszkowi przeszło

Dużo zdrówka ,szczęscia ,pomyślności i uśmiechu na ślicznej buźce dla Miłoszka : party:
dzieki kochaniutkieja obawiam sie niestety ze to nie koniec kaszel wcale sie nie zmniejszyl no nic jutro kontrola to ciekawe co doktorka powie....

Kociulku, uklony w strone Meza

Aka, rozumiem o czym piszesz bo u nas Dawid tez nie usiedzi... mam nadzieje ze z kolankami to naprawde nic powaznego

Kasiu, mam pytanie, jak oklepywalas Majeczke? jutro zapytam doktorki (jak nie zapomne ) ale moze Ty odpowiesz pierwsza
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 18:03   #4124
Renia11
Raczkowanie
 
Avatar Renia11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
GG do Renia11
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Skasowało mi posta

Szybko i na temat...

Sheryl, Aka24, Kociulek, Midey, Kasiamaja serdeczne dzięki za pamięć i życzenia: cmok:

Midey ja oklepywałam Miloszka kiedy tylko miałam okazje na noc smarowałam go maścią pulmex baby plecki i przód lepiej mu się oddychało przy katarze
Wymiotami się nie martw dziecko nie umie odkrztusić flegmy i wypluć dlatego wymiotuje. Jak Karolek był mały to też był tak chory wymiotował nam ale też zeszło to i zaraz była poprawa. Trzymaj się dużo zdrówka wspieranki dla Ciebie.
Co do pielęgniarki to Miłosz bardzo ją polubił jak przychodziła uśmiechał się do niej potem go odwracałam biedaczek przytulał się do mnie jakby wiedział że musi dostać ten zastrzyk czasem nawet nie zapłakał przy ukłuciu pielęgniarka robiła to bardzo sprawnie moment i było po wszystkim.....

Kociulku dobrze że Karolince nic nie jest to pewnie ta szczepionka faktycznie. Oj współczuje maluszkom które są potrujnie kłute co za głupota powinni nie uzależniać dzicięcego cierpienia od pieniędzy czy to wina dziecka że rodziców nie stać na pojedyńczą szczepionkę beznadzieja normalnie......

Pozdrowionka dla wszystkich mamuś i ich pociech
__________________
KAROLEK I MIŁOSZEK.
Adopcja Serca: ''nasze" dzieciaczki GIFT i Christine

Edytowane przez Renia11
Czas edycji: 2009-02-05 o 18:08
Renia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 18:12   #4125
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MILOSZKA
Czesc ciotki, wczoraj napisalam posta ale komp mi sie zacial i musialam zresetowac, takze dzis pisze drugi raz
Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
A poza tym kochane mamusie mam pytanie... Używacie worków na zużyte pampki?? Bo ja w Irlandii używalam i wzielam sobie tutaj ,ale mi się koncza ,a Patryk zapomnial kupic i czy idzie takie cos dostac w pl bo szykalam w pobliskich drogeriach i nie ma
Ja nie uzywam woreczkow na pieluszki, zawijam rzepami pampersa i wyrzycam do kosza, od zawsze tak robie.

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
Sheryl nie z jednym z 5 po trochu u każdej reki... samo, wyczytalam, ze czesci osobom po zdjeciu tipsow cos takiego sie pojawilo... ja swoej juz zdjelam wprawdzie ok miesiaca temu ale przeciez jeszcze mi nie zrosly... do tego dosc czesto zdarzało mi sie w zelkach uderzyc o cos a to tez moze to wywolac teraz najwazniejsze zeby sie tam jakis grzyb nie pojawil i gorzej nie bylo... do tego dzisiaj to zauwazylam jak zmylam rano lakier zobaczymy co sie z tym da zrobic jak mnie nie przyjmie w pon to obcinam to co sie da jeszcze krocej i walcze z olejkiem herbacianym (w sumie z nim to zaczne juz jutro) +skrzyp i capivit a+e forte bo cos takeigo polecil dziewczynie dermatolog... mam nadzieje, ze mi tez pomoze... ale przeraza mnie to ze mozna z tym walczyc do pol roku... a ja tak lubie miec zadbane i dlugie paznokcie
koneic tego uzalania sie...ide wylaczyc karmel i lulu...
Lwico bardzo dobrze ze piszesz nam o swoich odczuciach, to nie uzalanie sie nad soba.

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
ja chyba pochwalilam ze u nas lepiej Dawid nadal ma kaszel okropny przez co dalej wymiotuje, kataerk tak jakby troszke mniejszy ale pojawily sie kupy ze sluzem
Biedny Dawidek, tyle czasu sie meczy.
Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
dzieki kochaniutkieja obawiam sie niestety ze to nie koniec kaszel wcale sie nie zmniejszyl no nic jutro kontrola to ciekawe co doktorka powie....
No to napisz co lekarz powiedzial, oby cos optymistycznego. Biedne te chore dzieciaczki sa. U nas na szczescie wszyscy zdrowi.
A co do oklepywania to ja wprawdzie nie Kasia, ale mi lekarz mowil aby dziecko robic tak jakby saune tzn. pod prysznice lac goraca wode az para sie wytworzy i dziecko ma siedziec w takim goracym pomieszczeniu i go oklepywac wtedy (plecki) i wtedy dziecku lepiej odkaszlec wydzieline z pluc.

A my mamy niespokojne noce za soba. Milena buntuje sie z zasypianiem, placze i wola mama, nie chce usnac, trwa to od 5 minut do godziny. Najgorzej w dzien, wieczorem latwiej ale w nocy budzi sie wiele razy i musze do niej wstawac. Wczoraj smarowalam jej dziasla pudrem na zabkowanie bo duzo plakala, ewidentnie bola ja dziasla. Gorna jedynka nie moze sie od dawna juz przebic
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 18:26   #4126
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez Renia11 Pokaż wiadomość
Midey ja oklepywałam Miloszka kiedy tylko miałam okazje na noc smarowałam go maścią pulmex baby plecki i przód lepiej mu się oddychało przy katarze
Wymiotami się nie martw dziecko nie umie odkrztusić flegmy i wypluć dlatego wymiotuje. Jak Karolek był mały to też był tak chory wymiotował nam ale też zeszło to i zaraz była poprawa. Trzymaj się dużo zdrówka wspieranki dla Ciebie.
Co do pielęgniarki to Miłosz bardzo ją polubił jak przychodziła uśmiechał się do niej potem go odwracałam biedaczek przytulał się do mnie jakby wiedział że musi dostać ten zastrzyk czasem nawet nie zapłakał przy ukłuciu pielęgniarka robiła to bardzo sprawnie moment i było po wszystkim.....
Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość


Biedny Dawidek, tyle czasu sie meczy.

No to napisz co lekarz powiedzial, oby cos optymistycznego. Biedne te chore dzieciaczki sa. U nas na szczescie wszyscy zdrowi.
A co do oklepywania to ja wprawdzie nie Kasia, ale mi lekarz mowil aby dziecko robic tak jakby saune tzn. pod prysznice lac goraca wode az para sie wytworzy i dziecko ma siedziec w takim goracym pomieszczeniu i go oklepywac wtedy (plecki) i wtedy dziecku lepiej odkaszlec wydzieline z pluc.
dzieki za wspieralki tylko nadal nie wiem w jakiej pozycji ma byc oklepywane dziecko czy w pionoweej? czy na kolanach z glowka nizej?

wiem ze wymiotami mam sie nie martwic bo to zdrowy odruch ale widze tez ze Dawidka to bardzo meczy i ten kaszel z goracej pary na pewno skorzystam- dziekuje Aga

Reniu, u nas pani pielegniarka do lubianych nie nalezy a musze przyznac ze zastrzyk robi naprawde ekspresowo

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
A my mamy niespokojne noce za soba. Milena buntuje sie z zasypianiem, placze i wola mama, nie chce usnac, trwa to od 5 minut do godziny. Najgorzej w dzien, wieczorem latwiej ale w nocy budzi sie wiele razy i musze do niej wstawac. Wczoraj smarowalam jej dziasla pudrem na zabkowanie bo duzo plakala, ewidentnie bola ja dziasla. Gorna jedynka nie moze sie od dawna juz przebic
Biedactwo oby szybko zabeczki wyszly Milence
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 18:35   #4127
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
tylko nadal nie wiem w jakiej pozycji ma byc oklepywane dziecko czy w pionoweej? czy na kolanach z glowka nizej?
Normalnie - pionowo tzn. na siedzaco, jezeli dobrze rozumialam, jakos nie przyszla mi do glowy inna pozycja oklepywania

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
Biedactwo oby szybko zabeczki wyszly Milence
Dzieki
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 19:59   #4128
Renia11
Raczkowanie
 
Avatar Renia11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
GG do Renia11
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Mnie lekarka uczyła żeby dziecko ułożyć na kolanach z główką niżej i oklepywać dłonią złożoną w tzw łudeczkę od dołu plecków do góry żeby tak schodziła ta flegma. I tak robię jak mały nie chciał być w takiej pozie to stawiałam go na nóżki na podłogę dawałam mu zabawkę i on się bawił pochylony a ja go oklepywałam
Wiem najgorsze jest patrzenie na to jak dziecko się męczy będzie dobrze trzymaj się!!!

AGAMILI dzięki za życzenia i życzymy żeby ząbek wyszedł szybciutko!!!!
__________________
KAROLEK I MIŁOSZEK.
Adopcja Serca: ''nasze" dzieciaczki GIFT i Christine

Edytowane przez Renia11
Czas edycji: 2009-02-05 o 20:01
Renia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 20:14   #4129
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Hej, hej!
Na początek:
Wszystkiego najlepszego dla Miłoszka z okazji urodzin!


Poza tym z opóźnieniem ale bardzo dziękuję za odpowiedzi w sprawie Allegro Bardzo mi pomogłyście!
U nas wszystko dobrze, Emilka zdrowa. Nie wysłałam Jej do żłobka, boję się chorób. Kolega który też ma tam córę, wysłał Ja na 1 dzień po 2-miesięcznej przerwie i teraz wszyscy są chorzy a mała o mało nie wylądowała w szpitalu.
Smutna jestem tylko z powodu Małża, bo w najbliższym czasie ma mnóstwo delegacji, na dodatek szef wkopał Go w jedno zadanie tak, że może się okazać, że w dzień urodzin Emilki w ogóle nie wróci do domu
No i niestety Emilka ostatnio jest straaasznie marudna. Potrafi przepiszczeć, przekrzyczeć, przepłakać większość dnia. Najchętniej zwaliłabym to na ząbki, ale przecież tyle co wyszły 4 i nie spodziewam się na razie więcej.
Midey, Kociulek, Sheryl, Aga, dużo zdrowia i spokoju! Dawidek jest biedny z tymi zastrzykami Midey, Emilka tez reaguje na dźwięk domofonu, ale Ona piszczy z radości, bo kojarzy się Jej z powrotem Taty albo odwiedzinami Babci.
Też lubię marcepan
Lwica, trzymam kciuki za udane przyjęcie! Z mej strony wielki szacunek dla Ciebie za te niesamowite przygotowania! A na listę potraw cieknie mi ślinka. Ostatnio jak zdarzyło mi się robić większą nasiadówkę w kuchni, to potem myślałam, że mi nogi do **py powchodzą i wkurzałam się na cały świat, a Ty bez mrugnięcia okiem robisz to wszystko i jeszcze znajdujesz czas na pracę, dziecko, forum...
Pappaya, zdjęcie Nowego Życia niesamowicie wzruszające! Już widać rączki i nóżki!
Sheryl, dzięki za pamięć. Nie chciało mi się pisać, ostatnio taki śpioch mnie dopada i jakaś słabość ogólna (@?), że nic mi się nie chce. Gratulacje nowego ząbka!
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 21:47   #4130
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

midey ja oklepywalam Maje na leżąco tzn kladlam ja na kolanach i oklepywalam plecki ,a wczesniej tak jak renia pisala smarowalam mascią rozgrzewająco i to klepaniu od dolu do gory. Majuni za bardzo się to nie podobalo ,ale zrobilam z tego zabawek i udawalam ,ze idzie pani w klapeczkach i jakos poszlo

A u nas wreszcie wybila sie ta okropna prawa dwojka teraz mamy wszystkie 6 zebow!!!
Dzieki dziewczyny za odp w sprawie pieluch
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 22:18   #4131
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

STO LAT DLA MIŁOSZKA... UF JESZCZE ZDĄŻYŁAM PRZED PÓŁNOCĄ:d
obecnie skończyłam robić tort (jak przekładałam na tace to sie okazało, że zrobiłam go w nie tej blasze:/ ale przez to wyszedł wyższy:P a nie większy w sensie powierzchniowo) gotuje tylko wode, żeby mieć przegotowaną na noc dla Dawida do picia i kładę się spać...
Elsi wcale takim ideałem nie jestem... a codziennie jestem tak zmęczona, że albo wchodzę do łóżka i zasypiam, albo odwrotnie jestem zbyt zmeczona by zasnąc... a co do senności to dzisiaj w pracy mało nie zasnęłam na stojąco czekajac w socjalnym aż mi się woda na kawe zagotuje...
Kasiu chyba coś po łebkach dzisiaj czytałam i nie widziałam pytania odnośnie pieluch... o kurcze dobra właśnie mnie oświeciło... my używamy zwykłych worków na śmieci i mam kosz wcześniej przy łóżeczku na którym stał przewijak obecnie w nogach mojego łóżka i gdy przewijam Dawida mam wszystko pod ręką bo ostatnio nie da się zawinąć po jajku z niespodzianką w pampersa chusteczki bo musze użyć chyba z 4 zeby wszystko dokładnie powycierać temu mojemu wiercipięcie...
Dziewczyny wybaczcie, że nie odpisze wszystkim, ale zaczynam powoli gadac bez ładu i składu i będzie bezpieczniej, żebym się położyła... i mam nadzieję szybko zasnęła i wypoczęła na jutro... bo od rana sałatkę trzeba zrobić, ale z jednej zrezygnowałam, zrobie tylko z tunczyka... przeciez nie moge pozniej jesc tego przez tydzien a z gyrosa w sumie miałam jakiś tydzien temu, to przezyje bez niej i surowke do obiadu... dobrej nocki
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 23:46   #4132
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Lwico, wszystkiego najlepszego dla Twojego słodkiego Dawidka z okazji roczku!!!
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 07:58   #4133
Renia11
Raczkowanie
 
Avatar Renia11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
GG do Renia11
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

100 lat dla DAWIDKA z okazji roczku: jupi:
Dużo zdrówka samych radosnych chwil dla mamusi pociechy z synka i udanej imprezki:jupi :!!!!!!!!!!!

Elsi Lwico dzięki za życzenia!!
__________________
KAROLEK I MIŁOSZEK.
Adopcja Serca: ''nasze" dzieciaczki GIFT i Christine
Renia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 08:07   #4134
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dawidku
wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 09:06   #4135
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dawidku duzo zdrowka Ci zyczymy i usmiechu na twarzyczce

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Normalnie - pionowo tzn. na siedzaco, jezeli dobrze rozumialam, jakos nie przyszla mi do glowy inna pozycja oklepywania
Cytat:
Napisane przez Renia11 Pokaż wiadomość
Mnie lekarka uczyła żeby dziecko ułożyć na kolanach z główką niżej i oklepywać dłonią złożoną w tzw łudeczkę od dołu plecków do góry żeby tak schodziła ta flegma. I tak robię jak mały nie chciał być w takiej pozie to stawiałam go na nóżki na podłogę dawałam mu zabawkę i on się bawił pochylony a ja go oklepywałam
Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
midey ja oklepywalam Maje na leżąco tzn kladlam ja na kolanach i oklepywalam plecki ,a wczesniej tak jak renia pisala smarowalam mascią rozgrzewająco i to klepaniu od dolu do gory. Majuni za bardzo się to nie podobalo ,ale zrobilam z tego zabawek i udawalam ,ze idzie pani w klapeczkach i jakos poszlo

A u nas wreszcie wybila sie ta okropna prawa dwojka teraz mamy wszystkie 6 zebow!!!
dzieki dziewczyny za odpowiedzi Kasiu bardzo sie ciesze ze dwojka sie przebila

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość


Midey, Kociulek, Sheryl, Aga, dużo zdrowia i spokoju! Dawidek jest biedny z tymi zastrzykami Midey, Emilka tez reaguje na dźwięk domofonu, ale Ona piszczy z radości, bo kojarzy się Jej z powrotem Taty albo odwiedzinami Babci.
Też lubię marcepan


my zamowilismy jednak maly symboliczny torcik na jutro marcepanowy

Kasiu ja chyba tez zapomnialam o pieluchach- my mamy te woreczki paklanki ale jeszcze od porodu malo co ich uzywam, w sumie tylko jak idzimey w gosci a i to zalezy gdzie w domu nie che mi sie bawic w zawijanie a smieci wynosimy regularnie
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 09:12   #4136
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dla Dawidka wszystkiego co najlepsze z okazji pierwszych urodzin
Udanej imprezy
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 09:58   #4137
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

100 lat dla Dawidka z okazji roczku : cmok:
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 11:29   #4138
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dziewczyny wielkie dzięki, właśnie skończyłam robić surówkę teraz tylko ogarnąć wykąpać się i naszykować zastawę bo stół zastąwię dopiero jak usłysze dzwonek do drzwi bo inaczej będą latające talerze
jeszcze raz dziękuję w imieniu Dawidka i swoim
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 12:39   #4139
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
...bo inaczej będą latające talerze
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 13:19   #4140
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DAWIDKA, DUZO ZDROWIA I POCIECHY DLA MAMUSI.
UDANEJ IMPREZKI

Buu ale jestem dzis niewyspana i nie-w-humorze, co godzine wstawalam do Milenki, juz mialam ochote ja wziac do lozka ale pewnie byloby wtedy jeszcze gorzej bo odzwyczaila sie od spania ze mna i by nie spala tylko lezala. To juz chyba 3 czy 4 noc jak sie budzi i to coraz czesciej. Wzielam ja jak Bartek wrocil z pracy i juz nie usnela wiec dzis wczesnie wstala. Pozniej o 10. polozylam ja na drzemke i polozylam sie na kanapie przed telewizorem, mala sie obudzia, patrze a juz 13. a ja usnelam. Dom nieposprzatany, pranie nie sciagniete, a obiad nieruszony. Do tego ja czuje sie fatalnie

AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.