Poronienie, łyżeczkowanie, Okres... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-31, 13:09   #1
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279

Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...


witam, wątek zakładam dla dziewczyn które przez to przeszły.... nie jest to nic przyjemnego ale myślę że doświadczenia innych pomogą wyjaśnić obawy i wątpliwości innych.
Jakieś 1,5 miesiąca wstecz, będąc w 5 tygodniu ciąży ( tak przez nas oczekiwanej) wylądowałam w szpitalu z plamieniami. Podano mi zastrzyki podtrzymujące ciążę, jednak po USG okazało się że pęcherzyk ciążowy jest pusty i nie widać zarodka. Dla pewności zatrzymano mnie na tydzień w szpitali z nadzieją że zarodek jeszcze się wykształci. Niestety, po USG następnym okazało się że ten pusty pęcherzyk się kurczy i niezbędny jest zabieg. Po zabiegu czułam się b. dobrze niewiele krwawiłam, następnego dnia poszłam do domu. Lekarz powiedział , iż po 1 okresie od zabiegu mam się zgłosić do niego na kontrolę. I właśnie- okres (jak zawsze w terminie) dostałam tydzień temu, jak zwykle nic mnie nie boli, ale jego końca nie widać...
Poradźcie, czy to normalne że po zabiegu okres może trwać tak długo??? ( szczególnie jak trwał zazwyczaj 3 dni) . To już drugi tydzien.
Za 3 dni idę do mego gina, ale może ktoś mi wcześniej powie czy to jest OK czy wiąże się z komplikacjami?
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 15:39   #2
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

hm nie wiem czy Ci to pomoze ale moja mama choruje na takie niekonczace sie krwawienie od ponad roku... to sprawka hormomów, jajników itp. w jej przypadku moze byc to przedwczesne przekwitanie, u Ciebie wiąże sie z ciążą. ale hormony to hormony..
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 16:27   #3
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

Ja przeszłam przez coś podobnego...brrr...współc zuję , na szczęście doczekałam sie udanej ciąży i jestem już w 20 tyg, ale ..do rzeczy:u mnie pierwsza miesiączka po zabiegu była baaaardzo obfita, ale nie dziwiwłam sie, bolekarz mnie o tym uprzedził. Nie chciałabym jednak być expertem w tym temacie,zwłaszcza , że 2 tyg to juz sporo - u mnie było 10 dni. Nie chcę nic radzić, bo nie wezme na siebie takiej odpowiedzialności. A może zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj?

Trzymaj sie..
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>

Edytowane przez instruktorka
Czas edycji: 2006-07-31 o 16:56
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 09:11   #4
Kirra
Raczkowanie
 
Avatar Kirra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 83
Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

Emi279 - bardzo mi przykro ... Ja również miałam zabieg łyżeczkowania w marcu 2006 r. Po takim zabiegu miesiączka jest o wiele obfitsza, często bolesna i trwa dłużej niż normalnie. U mnie zamiast 4 dni trwała 8 dni. Wydaje mi się, że jeśli okres jest bardzo obfity i trwa dłużej niż 10 dni, powinnaś udać się do lekarza. Trzymaj się cieplutko
Kirra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 15:14   #5
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

hej ja to juz przeszlam 2 razy.Za pierwszym razem na drugi dzien po zabiegu kazali mi brac tab.anty.I taki prawdziwy okres dostalam po 4 miesiacach, ja je odstawilam.To byla powodz,ale jak dlugo to juz nie pamietam. W poniedzialek znowu przechodzilam ten koszmar,ale teraz gin zmienil taktyke, biore tylko antybiotyk,zeby nie bylo infekcji.Do szpitala mam isc za 2 -3 tygodnnie,po wyniki z histopatologi plodu(tez tak mialyscie?Bo ja za pierwszym razem nie).Zobacze co mi dalej zaleca.
pozdrawiam
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:05   #6
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

i ja mam w tej sprawie doswiadczenie!Jakies 3 tyg po cc zaczely ze mnie leciec skrzepy krwi-resztki lozyska :-/ jestem po czyszczeniu,dawali mi oslonowo leki by nie bylo infekcji.Wyszlam po 3 dniach.Obserwowalam pozniej male plamienie,dzien przerwy i znow krwawienie takie jak przy okresie tyklko czy to mogl bycokres??Trwalo to 7 dni tak jak zwykle u mnie miesiaczka tylko nie wiem czy to naprawde byla juz miesiaczka.Od tamtego czasu minal ponad miesiac i jak nie bylo okresu tak nie ma(jesli to w ogole okres byl)Dodam ze mam meza ktory pracuje za granica i akurat wtedy byl w domu takze...troche nerwowa u nas teraz atmosfera!Same rozumiecie...zreszta opisalam moja sytuacje w innym watku takze nie bede wam zawracac glowy!
Pozdrowionka
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:12   #7
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

hej dziewczynki jak samopoczucie?
W polityce pojawil sie artykul o poronieniu-i nagle wszyscy znajomi do mnie dzwonia,i mowia ,ze dopiero po tym artykule zrozumieli co sie stalo i co teraz czuje-tez tak macie?
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 20:21   #8
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Unhappy Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza
hej dziewczynki jak samopoczucie?
W polityce pojawil sie artykul o poronieniu-i nagle wszyscy znajomi do mnie dzwonia,i mowia ,ze dopiero po tym artykule zrozumieli co sie stalo i co teraz czuje-tez tak macie?
nie czytałam tego ani nie poroniłam ale rozumiem Ciebie i podobne do Ciebie kobiety,które przez to przeszły.Współczuje i zarazem podziwiam bo ja nie wiem czy dałabym sobie z tym rade....to takie straszne gdy umiera takie maleńkie dzieciątko,bo jakby nie było to przecież nowe zycie ...
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 10:13   #9
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

Cześć dziewczyny. Sorki że tak długo nie pisałam ale byłam poza zasięgiem ...
Już wiem dlaczego tak długo krwawiłam.. Okazało się że po zabiegu macica się ładnie wyczyściła ale na jajniku pojawił się torbiel ( przed zabiegiem jajniki były bez skazy) i to on jest przyczyną tak długiego krawienia.... No i znowu się zaczęło - narazie lekarz przepisał mi na 2 miesiące tabletki antykoncepcyjne (Cilest) w wyniku których mięśniak może się wchłonąć. Prawdopodobnie te tabletki zablokują "pożywkę" dla mięśniaka i on zniknie.
Jeżeli jednak tak się nie stania i mięśniak się powiększy to pójdę pod skalpel... .
Jestem tym wszystkim przerażona... staram się wierzyć że jednak za pomocą cilestu uda mi się pozbyć tego cholerstwa i uniknę dalszych komplikacji... . Pozdrawiam !
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 15:00   #10
Stokrotka18
Raczkowanie
 
Avatar Stokrotka18
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 141
Dot.: Poronienie, łyżeczkowanie, Okres...

Witajcie

Ja takze niestety mialam pusty pecherzyk, mialam zabieg lyzeczkowania. Mam pytanie do dziewczyn, ktore mialy pusty pecherzyk - jakie porobic najlepiej badania, aby przygotowac sie dobrze do nastepnej ciazy? Co radzicie?
Stokrotka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.