Problemy z prezentami ślubnymi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-26, 18:15   #31
summershine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 68
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Moja kuzynka ostatnio zażyczyła sobie, że zamiast kwiatów chce losy na loterie i kupony jakieś, coś w rodzaju toto lotka. Śmiałam się, że to nie fair, bo wzbogaci się jeszcze za bardzo))) Ale myślę, że to ciekawy pomysł. My już kupiliśmy im prezent. Znaleźliśmy promocję na telewizor LCD, LG 42LF2510 w mixelectronics. Wiemy, że zamierzają kupować, więc chcemy ich wyprzedzić. Już im nasunęliśmy pomysł, by poczekali do ślubu i teraz nie kupowali "zbędnych" rzeczy, bo nie dość, że te pieniądze mogą się przydać na coś innego, to może się okazać, że ktoś im coś kupi, czego sami nie będą musieli kupować. Mam nadzieje, że zastosują się do wskazówek i poczekają jeszcze z zakupem A kupony...no coż..kupi się przed ślubem, żeby były świeże Ślub w lipcu.
summershine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 18:32   #32
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Cytat:
Napisane przez summershine Pokaż wiadomość
Moja kuzynka ostatnio zażyczyła sobie, że zamiast kwiatów chce losy na loterie i kupony jakieś, coś w rodzaju toto lotka.
Moj TZ tez tak sobie wymyslil ale wydaje mi sie ze to strata pieniedzy lepsze rzeczy dla Domu Dziecka.
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 13:58   #33
edytka27101982
Rozeznanie
 
Avatar edytka27101982
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 804
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
my na zaproszeniach wpisaliśmy - "prosimy - żadnych prezentów, telegramów, kwiatów - liczy się tylko Wasza obecność", ale czy zadziała
to już zależny od ludzi
bo jak my przyjaciołom mówiliśmy ze nic nie chcemy to uparli się na listę prezentów i coś tam powymyślaliśmy a co: ręczniki, pościele, kołdry i książkę kucharską hihi patelnię też żebym dobrą zoną była

Cytat:
Napisane przez karolciag335 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie, co sadzicie o prezentach od świadków.Czy organizacja wieczoru panienskiego pokrycie kosztów rezerwacji klubu, preznty, własnoreczny tort, dyplomy, tabliczki drewniane z życzeniami własnej roboty, gażety na wieczór smieszne welony, uszy kroliczka itp oraz ustrojenie samochodu, przypinki(kotyliony\=podu szeczka,podwiazka, cukierki, poduszka pod obraczki oraz ksiega gości lub duzy album ślubny koszt ok 500zł moze byc prezentem, tzn czy mozna powiedziec młodym ze naszym prezentem byla organizacja wiczorow pokrycie kosztow "obowiazkow" swiadkow-( bo dostalismy przydział) wystarczy??? bo mi sie wydaje ze to i sama nasza obecnsc pomoc w przygotowaniach to juz w swoim znaczeniu prezent czy wypadałoby jeszcze dać koperte czy cos dokupic? co wy o tym myslicie
a jaką Ty masz relację z tą młodą?
chyba ona jakaś nie kumata nie zapytała CIę czy nie dołożyć się do wieczorka? ja sobie nie wyobrażam obarczać świadkowej kosztami a jeśli nie chce pieniędzy za wieczorek to już je bym powiedziała ze ma mi kategorycznie nic już nie kupować! ani dawać

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
chcemy, żeby nasi najbliżsi byli tego dnia z nami - bez prezentów, kopert, zestawów obiadowych, kołder. Tylko tyle
takei proste a tak nie pojęte, no nie?
Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość

mam nadzieję, że się dopasują i wszystko będzie tak jakbyśmy chcieli, czego Wam wszystkim życzę
i nawzajem
__________________


edytka27101982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:43   #34
81gosia
Zadomowienie
 
Avatar 81gosia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 1 304
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Cytat:
Napisane przez karolciag335 Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie, co sadzicie o prezentach od świadków.Czy organizacja wieczoru panienskiego pokrycie kosztów rezerwacji klubu, preznty, własnoreczny tort, dyplomy, tabliczki drewniane z życzeniami własnej roboty, gażety na wieczór smieszne welony, uszy kroliczka itp oraz ustrojenie samochodu, przypinki(kotyliony\=podu szeczka,podwiazka, cukierki, poduszka pod obraczki oraz ksiega gości lub duzy album ślubny koszt ok 500zł moze byc prezentem, tzn czy mozna powiedziec młodym ze naszym prezentem byla organizacja wiczorow pokrycie kosztow "obowiazkow" swiadkow-( bo dostalismy przydział) wystarczy??? bo mi sie wydaje ze to i sama nasza obecnsc pomoc w przygotowaniach to juz w swoim znaczeniu prezent czy wypadałoby jeszcze dać koperte czy cos dokupic? co wy o tym myslicie
Elementy które zaznaczyłam na czerwono robię własnoręcznie jako panna młoda. Nie mam wymagań co do świadkowej. Tak ona jak i świadek mają wiele innych codziennych zajęć. Nie miała bym serca ich zaprzęgać do roboty. Wiem, że chcą zorganizować nam panieński i kawalerski. Ale nie sądzę, że sami będą za wszystko płacić. Przecież nie tylko oni będą na takich wieczorach, a cała grupa ludzi, na pewno zrobią zrzutkę. Ja mam listę chyba na 20 dziewczyn ( nie wiem ile będzie)
Świadkowi ostatnio zasugerowałam tylko, co bardzo chciał by dostać mój narzeczony, a ja na razie mu nie kupię. Jak się uda to zrobią zrzutę i będzie super.

Co ja poradzę, że osobą które kocham lubię spełniać marzenia

wiele klubów nie bierze opłat za rezerwacje. Nie trzeba wybierać tych płatnych. A reszta przedmiotów, to tylko pomysłowość i dobra wola świadkowej a nie obowiązek.

A co do prezentu ślubnego. To jednak wypada coś dać. Nie mówię od razu że górę kasy, ale tak z pustymi rękami? Jak ja świadkowałam to w sumie prezenty, było ich trochę różnych do domu, wyniosły nas ok 200zł. Chętnie dała bym im więcej, ale akurat nie mieliśmy, a panna młoda nie chciała panieńskiego. Teraz pan młody świadkuje nam i mam nadzieję, że nie przesadzą z prezentem bo mi głupio będzie. A jak coś to już wymyśliłam, że przywieziemy im najwyżej coś ładnego z podróży poślubnej.
__________________
Mam na imię Dominisia ale mama mówi na mnie "Paszczak" bo ciągle bym coś jadła: mleczko, śpioszki. Tatę też czasem podgryzam, ale on mleka nie daje 17.10.2011 ważyłam 3600gr - teraz trochę schudłam. No wiecie kobieta od samego początku musi dbać o linię Mierzyłam 54 cm.
81gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 16:01   #35
Noel
Raczkowanie
 
Avatar Noel
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Cytat:
Napisane przez summershine Pokaż wiadomość
Moja kuzynka ostatnio zażyczyła sobie, że zamiast kwiatów chce losy na loterie i kupony jakieś, coś w rodzaju toto lotka. (...)
Też spotkałam się z takim pomysłem i przyznam, że dla mnie jako gościa jest to trochę kłopotliwe - jak w elegancki sposób wręczyć taki kupon?
Nie podejdę przecież z papierkiem w ręku i nie wcisnę tego młodej parze do łapek... W kopercie? - też jakoś tak nieciekawie...
Jednak zamierzamy dostosować się do prośby państwa młodych - to ich święto - więc trzeba będzie coś wymyślić...
Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Edytowane przez Noel
Czas edycji: 2009-07-13 o 16:03
Noel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 08:30   #36
81gosia
Zadomowienie
 
Avatar 81gosia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 1 304
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

A dlaczego nie w kopercie z ładna kartką z życzeniami?
Przecież kasę też się daje w kopercie

Też napisaliśmy o kuponach, bo nie chcemy kwiatów
__________________
Mam na imię Dominisia ale mama mówi na mnie "Paszczak" bo ciągle bym coś jadła: mleczko, śpioszki. Tatę też czasem podgryzam, ale on mleka nie daje 17.10.2011 ważyłam 3600gr - teraz trochę schudłam. No wiecie kobieta od samego początku musi dbać o linię Mierzyłam 54 cm.
81gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:59   #37
Noel
Raczkowanie
 
Avatar Noel
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 67
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Cytat:
Napisane przez 81gosia Pokaż wiadomość
Przecież kasę też się daje w kopercie
Tak, ale to ma być zamiast kwiatów, których wręczanie ma zupełnie inną wymowę.
Noel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-01, 10:54   #38
agnes 20
Zadomowienie
 
Avatar agnes 20
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 210
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

no a ja mam troszkę inne pytanie , będziemy z Tż świadkami u jego siostry i zamiast kwiatów chcemy im dać ich malowany portret, do tego jeszcze oczywiście koperta. I nie wiem w którym momencie dać im prezent, bo portret jest dość duży więc danie go z resztą gości nie wchodzi w grę w ogóle.
__________________
20.08.2011
25.07.2014 Lenka
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a8rhyxv8.png
agnes 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 20:45   #39
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Na sali weselnej. Będą mogli od razu rozpakować i pokazać gościom. Można go potem ustawić/zawiesić we wcześniej przygotowanym miejscu.

A kupony lotka wręczać owinięte sztywnym kartonikiem i ozdobione wstążką.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 19:23   #40
karina29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

A ja mam pomysł jak wręczyc gotówkę w oryginalny sposób http://prezentello.pl/?p=1637.
karina29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 23:07   #41
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Cytat:
Napisane przez iz0lek Pokaż wiadomość
ale myslalam o samych maskotkach, choc inne rzeczy to tez dobra mysl
Maskotki to problem dla domów dziecka. Było o tym pisane kilka razy.
Bardziej przydadzą się np. pieluchy dla najmłodszych. Gry planszowe, kredki, bloki, zeszyty, plastelina.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 19:45   #42
MagGagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 71
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

zdecydowanie tak, bo materiały plastyczne się zużyje, a maskotki, których w domach dziecka jednak sporo tylko się zniszczą.
MagGagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 08:19   #43
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Bukiety z totolotkiem: https://www.google.pl/search?q=bukie...DMfhtQa3poHQAQ
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 22:02   #44
josephine_g
Raczkowanie
 
Avatar josephine_g
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 73
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Jeśli PM nie zabierają kwiatów do domu, to odradzam prezenty w formie bukietów. My dostaliśmy ręczniki w takiej formie, o czym dowiedziałam się parę tygodni po ślubie, bo wylądowały w wazonach razem z prawdziwymi bukietami, a wszystkie kwiaty zostawiliśmy w hotelu...
josephine_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 14:11   #45
anikk912
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Polecam coś do sypialni zawsze potrzebne i nigdy nie za dużo

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
anikk912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 14:40   #46
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Problemy z prezentami ślubnymi

Nie chciałabym dostać zaproszenia, które sugeruje co mam kupić
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.