Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-15, 21:48   #391
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Tak? To ciekawe bo z tego co mi wiadomo nie ma 100% antykoncepcji za wyjatkiem abstynencji
No wiesz, może pffe zna antykoncepcję która działa na 100% Chętnie się dowiem co to Chyba, że to opcja gumka+tabletki+spiralka+i mplant+kalendarzyk
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 06:44   #392
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Oddaj do adopcji.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 07:15   #393
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no ja się dziwię, że z takim podejściem to ty posłuchałaś mamusi w sprawie aborcji. Aż trudno w to uwierzyć.
Też się dziwię. Ja bym usunęła i nikt by mnie nie powstrzymał.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 07:55   #394
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pajpa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mi się przydarzyła wpada
Mam 37 lat, jesteśmy ze sobą 14 lat, 6 lat po ślubie. Dogadujemy się znakomicie, układa się super, finansowo też dobrze, oboje pracujemy i nie zarabiamy najniższych krajowych. Żyliśmy tak, jak chcieliśmy - wczasy, spanie w weekendy do południa, wyjazdy. NIC nam do szczęścia nie potrzeba. W kwestii dzieci - ja byłam zdecydowaną przeciwniczką, mąż nie naciskał, zgadzał się ze mną. Ale life is brutal, zdarzyła się wpada, zabezpieczenie zawiodło. Jestem w 15tc, jeszcze to trawię, jestem załamana, nie potrafię się z tym pogodzić. Gdyby nie moja mama, prawdopodobnie bym usunęła, rozważałam aborcję. Jestem kłębkiem nerwów, nie śpię, ciągle płaczę, rozważam psychologa. Mąż mnie wspiera, dużo rozmawiamy, ale niewiele to pomaga. Chyba skończę w psychiatryku.

Strasznie mi przykro, że tak źle to znosisz. Ja nie widzę sensu żeby się obwiniać. Tak miało być widocznie, siła wyższa. Skoro już się stało to najlepsze, co możesz teraz zrobić, to dokładne badania żeby się upewnić, że ani Twoje, ani dziecka życie nie jest zagrożone w żaden sposób. Dbaj o siebie, dobrze się odżywiaj itd. Wszystko się ułoży. Dziecko to nie koniec świata!
Znam wiele kobiet, które nie chciały mieć dzieci i są dziś świetnymi matkami. Czasem po prostu los wybiera za nas. Nie każdy rodzi się z instynktem macierzyńskim i parciem na rodzenie. I ja to doskonale rozumiem. Sama nie chcę mieć dzieci, świadomie nie podejmę tej decyzji, ale gdy się zdarzyło nie skakałabym z okna.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Tak? To ciekawe bo z tego co mi wiadomo nie ma 100% antykoncepcji za wyjatkiem abstynencji
Szklanka wody zamiast - 100% skuteczności
Nawet wazektomia nie daje 100%, piszą o 99,9%
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 07:59   #395
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Dziewczyny piszecie ze nie ma 100 % zabezpieczenia.Racja ale wystarczy połączyć tak ja ja ze swoja panią tabletki + gumki i moim zdaniem jest już to 100% Dam sobie rękę uciąć za to ze przy takim połączeniu na 100 % nic się nie przydarzy

Ps. O dzieciach niepełnosprawnych sie nie wypowiadam bo co poniektóre by mnie tu zjadły i nie sa to bynajmniej Tinker i pfff

Edytowane przez Rafik 84
Czas edycji: 2014-05-16 o 08:02
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:01   #396
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Nie wyobrażam sobie jak będąc dorosłą (mocno dorosłą) i samodzielną osobą można ulec presji na urodzenie niechcianego dziecka.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:04   #397
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny piszecie ze nie ma 100 % zabezpieczenia.Racja ale wystarczy połączyć tak ja ja ze swoja panią tabletki + gumki i moim zdaniem jest już to 100% Dam sobie rękę uciąć za to ze przy takim połączeniu na 100 % nic się nie przydarzy
Ja nie mogę brać tabletek. Zagrażałoby to mojemu zdrowiu i życiu.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie jak będąc dorosłą (mocno dorosłą) i samodzielną osobą można ulec presji na urodzenie niechcianego dziecka.
A ja sobie wyobrażam jak musi być ciężko podjąć decyzję o zabiciu człowieka, bo tak mi się widzi I wiem jak ciężko jest żyć dalej kobiecie z tą świadomością. I nie, nie jestem wierząca.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 08:11   #398
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

A no chyba ze tak to inna sprawa...Wiec w Twoim przypadku proponowałbym gumke + powstrzymanie sie od skonczenia w srodku ale to juz zalezy od mezczyzny poniewaz niektórzy nie wyobrazaja sobie tego,ale to juz kwestia jak bardzo sie nie chce dziecka.Ja byłbym gotowy nawet na takie poswiecenie
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:24   #399
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no ja się dziwię, że z takim podejściem to ty posłuchałaś mamusi w sprawie aborcji. Aż trudno w to uwierzyć.
Dokładnie, to nie jej mama będzie mamą jej dziecka...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
A ja sobie wyobrażam jak musi być ciężko podjąć decyzję o zabiciu człowieka, bo tak mi się widzi I wiem jak ciężko jest żyć dalej kobiecie z tą świadomością. I nie, nie jestem wierząca.

Masz racje, do decyzja niezwykle trudna, ale powinna zostać podjęta samodzielnie, szczególnie przez osobę dojrzałą.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:27   #400
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Dokładnie, to nie jej mama będzie mamą jej dziecka...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------




Masz racje, do decyzja niezwykle trudna, ale powinna zostać podjęta samodzielnie, szczególnie przez osobę dojrzałą.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Widocznie ta kobieta nie dorosła do samodzielnej decyzji i jest bardzo podatna na presje ze strony rodziny i innych ludzi.Przykre ale teraz bedzie musiała ponieść tego konsekwencje konsekwencje. Moze jak to mówią niektóre mamuśki,,odmieni jej sie"

Edytowane przez Rafik 84
Czas edycji: 2014-05-16 o 08:35
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:32   #401
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Osobiście popieram wolny wybór kobiet w sprawie aborcji. Uważam, że powinna być dozwolona po konsultacji z psychologiem (tak jest w wielu krajach cywilizowanych). Ale sama nie wiem czy bym się zdecydowała? Jeszcze kilka lat temu na pewno.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 08:38   #402
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Osobiście popieram wolny wybór kobiet w sprawie aborcji. Uważam, że powinna być dozwolona po konsultacji z psychologiem (tak jest w wielu krajach cywilizowanych). Ale sama nie wiem czy bym się zdecydowała? Jeszcze kilka lat temu na pewno.
Widzie ze powoli ci sie odmienia Moze jeszcze pare lat i zapragniesz dzidziusia
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:40   #403
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Widzie ze powoli ci sie odmienia Moze jeszcze pare lat i zapragniesz dzidziusia
Nie zrobiłabym tego moim kotom
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:45   #404
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie zrobiłabym tego moim kotom
Tego męskiego kwita pól świata Znajdzie sie pewnie jakis nieoczekiwany amant :PJak juz zapragniesz dziecka to bedzie łatwiej takiego znalesc bo o takiego egoiste co dzieci nie chce jest trudniej
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:52   #405
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Tego męskiego kwita pól świata Znajdzie sie pewnie jakis nieoczekiwany amant :PJak juz zapragniesz dziecka to bedzie łatwiej takiego znalesc bo o takiego egoiste co dzieci nie chce jest trudniej
że what?
Ja jestem szczęśliwą mężatką od kilku dobrych lat
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:58   #406
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Widzie ze powoli ci sie odmienia Moze jeszcze pare lat i zapragniesz dzidziusia
To ze ktos nie zdecydowalby sie na aborcje nie oznacza ze mu sie odmienia i chce dzidziusia
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 08:59   #407
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
że what?
Ja jestem szczęśliwą mężatką od kilku dobrych lat
A no to sie zle zrozumielismy :P Napisałas ze z kotem tego nie zrobisz wiec uznałem ze jestes sama To w takim razie uwazaj na małza aby mu jakis głupi pomysł nie przyszedł do głowy :P:P:P

Edytowane przez Rafik 84
Czas edycji: 2014-05-16 o 09:01
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 09:57   #408
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pajpa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mi się przydarzyła wpada
Mam 37 lat, jesteśmy ze sobą 14 lat, 6 lat po ślubie. Dogadujemy się znakomicie, układa się super, finansowo też dobrze, oboje pracujemy i nie zarabiamy najniższych krajowych. Żyliśmy tak, jak chcieliśmy - wczasy, spanie w weekendy do południa, wyjazdy. NIC nam do szczęścia nie potrzeba. W kwestii dzieci - ja byłam zdecydowaną przeciwniczką, mąż nie naciskał, zgadzał się ze mną. Ale life is brutal, zdarzyła się wpada, zabezpieczenie zawiodło. Jestem w 15tc, jeszcze to trawię, jestem załamana, nie potrafię się z tym pogodzić. Gdyby nie moja mama, prawdopodobnie bym usunęła, rozważałam aborcję. Jestem kłębkiem nerwów, nie śpię, ciągle płaczę, rozważam psychologa. Mąż mnie wspiera, dużo rozmawiamy, ale niewiele to pomaga. Chyba skończę w psychiatryku.
Strasznie Ci wspolczuje, ale nie rozumiem co tu ma Twoja mama do rzeczy Decyzje podejmujesz Ty i Twoj partner, mama nie jest strona w sprawie.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny piszecie ze nie ma 100 % zabezpieczenia.Racja ale wystarczy połączyć tak ja ja ze swoja panią tabletki + gumki i moim zdaniem jest już to 100% Dam sobie rękę uciąć za to ze przy takim połączeniu na 100 % nic się nie przydarzy

Ps. O dzieciach niepełnosprawnych sie nie wypowiadam bo co poniektóre by mnie tu zjadły i nie sa to bynajmniej Tinker i pfff
Nie obraz sie, ale dla mnie laczenie pigulek anty z prezerwatywa zahacza juz lekko o paranoje. Pigulki daja 99,7 procent pewnosci, nieliczne wpadki sa glownie z zapominalstwa, no chyba ze gumki wlasnie na te okolicznosc

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Witam wszystkich na watku
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 16:32   #409
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
No wiesz, może pffe zna antykoncepcję która działa na 100% Chętnie się dowiem co to Chyba, że to opcja gumka+tabletki+spiralka+i mplant+kalendarzyk
ja Wam gratuluję podejścia skoro 99,7% dają tabletki to źle?
skoro ktoś ma taka paranoję żeby wpadać na takie łączenie antykoncepcji, na jakie Ty wpadłaś to faktycznie powinien seksu nie uprawiać wcale

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Strasznie Ci wspolczuje, ale nie rozumiem co tu ma Twoja mama do rzeczy Decyzje podejmujesz Ty i Twoj partner, mama nie jest strona w sprawie.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------



Nie obraz sie, ale dla mnie laczenie pigulek anty z prezerwatywa zahacza juz lekko o paranoje. Pigulki daja 99,7 procent pewnosci, nieliczne wpadki sa glownie z zapominalstwa, no chyba ze gumki wlasnie na te okolicznosc

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Witam wszystkich na watku
dokładnie, masz rację ale się na mnie rzuciły a taka jest prawda, że takie wpadki zdarzają się przy złym stosowaniu antykoncepcji, czy niewiedzy, stosunku przerywanym itp.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Strasznie Ci wspolczuje, ale nie rozumiem co tu ma Twoja mama do rzeczy Decyzje podejmujesz Ty i Twoj partner, mama nie jest strona w sprawie.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------



Nie obraz sie, ale dla mnie laczenie pigulek anty z prezerwatywa zahacza juz lekko o paranoje. Pigulki daja 99,7 procent pewnosci, nieliczne wpadki sa glownie z zapominalstwa, no chyba ze gumki wlasnie na te okolicznosc

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Witam wszystkich na watku
a tak na marginesie to ja nigdzie nie napisałam, że na 100% ją chroniło, tylko, że nie wierzę w takie cuda, że znalazła się w tych 0,03 %, które zachodzą w ciążę mimo zabezpieczenia.
Trzeba ponieść konsekwencje.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 16:53   #410
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja Wam gratuluję podejścia skoro 99,7% dają tabletki to źle?
skoro ktoś ma taka paranoję żeby wpadać na takie łączenie antykoncepcji, na jakie Ty wpadłaś to faktycznie powinien seksu nie uprawiać wcale
Lol, to był żart, włącz detektor ironii a tak na marginesie to ja
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nigdzie nie napisałam, że na 100% ją chroniło, tylko, że nie wierzę w takie cuda, że znalazła się w tych 0,03 %, które zachodzą w ciążę mimo zabezpieczenia.
Trzeba ponieść konsekwencje.
No ja znam przypadek gdzie dziewczyna znalazła się w tych 0,03% . Ja jestem z tych które popierają aborcję - każdy ma prawo do decydowania o swoim ciele. Nie zgadzam się z tym, że jak kobieta jest w ciąży to staje się żywym inkubatorem bez prawa do decydowania o sobie, że ma urodzić to dziecko i koniec i poświęcać mu się przez najbliższe 25 lat.

Ponieść konsekwencje? Nie no fajnie, fajne życie musi mieć dziecko które jest dla matki karą za to, że jeden raz tabletka nie poskutkowała. Za*ebiście wręcz. Bo to tak łatwo powiedzieć "noś sobie to dziecko, urodź i wychowaj, co mnie to dalej obchodzi".
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 17:23   #411
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ja Wam gratuluję podejścia skoro 99,7% dają tabletki to źle?
skoro ktoś ma taka paranoję żeby wpadać na takie łączenie antykoncepcji, na jakie Ty wpadłaś to faktycznie powinien seksu nie uprawiać wcale

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------


dokładnie, masz rację ale się na mnie rzuciły a taka jest prawda, że takie wpadki zdarzają się przy złym stosowaniu antykoncepcji, czy niewiedzy, stosunku przerywanym itp.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------


a tak na marginesie to ja nigdzie nie napisałam, że na 100% ją chroniło, tylko, że nie wierzę w takie cuda, że znalazła się w tych 0,03 %, które zachodzą w ciążę mimo zabezpieczenia.
Trzeba ponieść konsekwencje.
100 minus 99,7 to jest 0,3 a nie 0,03
A wierzyc to mozna w Boga, bo powyzsze jest poparte badaniami naukowymi i jest jak najbardziej realne, zadne to cuda.
Sa dwa wskazniki - jeden dotyczy nieprawidlowego stosowania danej antykoncepcji, a drugi prawidlowego.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2014-05-16 o 17:24
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 18:10   #412
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez pajpa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mi się przydarzyła wpada
Mam 37 lat, jesteśmy ze sobą 14 lat, 6 lat po ślubie. Dogadujemy się znakomicie, układa się super, finansowo też dobrze, oboje pracujemy i nie zarabiamy najniższych krajowych. Żyliśmy tak, jak chcieliśmy - wczasy, spanie w weekendy do południa, wyjazdy. NIC nam do szczęścia nie potrzeba. W kwestii dzieci - ja byłam zdecydowaną przeciwniczką, mąż nie naciskał, zgadzał się ze mną. Ale life is brutal, zdarzyła się wpada, zabezpieczenie zawiodło. Jestem w 15tc, jeszcze to trawię, jestem załamana, nie potrafię się z tym pogodzić. Gdyby nie moja mama, prawdopodobnie bym usunęła, rozważałam aborcję. Jestem kłębkiem nerwów, nie śpię, ciągle płaczę, rozważam psychologa. Mąż mnie wspiera, dużo rozmawiamy, ale niewiele to pomaga. Chyba skończę w psychiatryku.
Jeśli zdecydowałaś się urodzić i wychować dziecko, to pora zadbać o siebie. Wiadomo, że dziecko przewróci Wasz świat do góry nogami, ale co istotne masz męża, który Cię wspiera, stabilną sytuację finansową. Twoja mama pewnie też Ci trochę pomoże. To już coś. Nie rycz
Może jakaś grupa wsparcia? Ale to bardziej na podforum 'mama z klasą' niż tu. Nie żebym Cię stąd wyganiała. Daj znać jak sobie radzisz.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-16, 18:37   #413
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Lol, to był żart, włącz detektor ironii a tak na marginesie to ja

No ja znam przypadek gdzie dziewczyna znalazła się w tych 0,03% . Ja jestem z tych które popierają aborcję - każdy ma prawo do decydowania o swoim ciele. Nie zgadzam się z tym, że jak kobieta jest w ciąży to staje się żywym inkubatorem bez prawa do decydowania o sobie, że ma urodzić to dziecko i koniec i poświęcać mu się przez najbliższe 25 lat.

Ponieść konsekwencje? Nie no fajnie, fajne życie musi mieć dziecko które jest dla matki karą za to, że jeden raz tabletka nie poskutkowała. Za*ebiście wręcz. Bo to tak łatwo powiedzieć "noś sobie to dziecko, urodź i wychowaj, co mnie to dalej obchodzi".
jako konsekwencje rozumiem też zmaganie się z własną psychiką po aborcji. nieważne czy urodzi a nie chciała dziecka czy usunie. Konsekwencje i tak będą i tak.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 06:17   #414
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

O jezu, dziewczyny, ale się rozwodzicie. Kochana użytkowniczko. Jeśli nie chcesz tego dziecka, to oddaj je do adopcji. Jest multum rodzin, które pragną mieć dziecko. Porozgląaj się za takimi, i nastaw się na adopcję ze wskazaniem. Nie katuj się niechcianym macierzyństwem.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 09:46   #415
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Jeśli chodzi o ta aborcje to dziwie się dziewczyny ze tak swobodnie o tym piszecie. Przecież poddanie się temu zabiegowi jest straszne z tego co się orientuje.Jak kiedyś rozmawiałem z moja na ten temat to powiedziała ze chyba by już wolała urodzić te dziecko i oddać do adopcji niż poddać się ,,skrobance''
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 10:05   #416
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

każdy ma swoje zdanie. Dla mnie straszne byłoby chodzić 9 miesięcy w niechcianej ciąży, a potem jeszcze urodzić. To jest dopiero horror.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 10:29   #417
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ta aborcje to dziwie się dziewczyny ze tak swobodnie o tym piszecie. Przecież poddanie się temu zabiegowi jest straszne z tego co się orientuje.Jak kiedyś rozmawiałem z moja na ten temat to powiedziała ze chyba by już wolała urodzić te dziecko i oddać do adopcji niż poddać się ,,skrobance''
poza tym, aborcja aborcji nierówna. Jest aborcja farmakologiczna, czyli poronienie. Nie ma rozrywania dziecka na kawałki, miażdżenia itd. po prostu tabletki wywołują mocne skurcze macicy, krwawienie, a w rezultacie poronienie
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 10:44   #418
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
każdy ma swoje zdanie. Dla mnie straszne byłoby chodzić 9 miesięcy w niechcianej ciąży, a potem jeszcze urodzić. To jest dopiero horror.
dokładnie
ja bym sobie tego nie mogła wyobrazić
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 10:46   #419
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ta aborcje to dziwie się dziewczyny ze tak swobodnie o tym piszecie. Przecież poddanie się temu zabiegowi jest straszne z tego co się orientuje.Jak kiedyś rozmawiałem z moja na ten temat to powiedziała ze chyba by już wolała urodzić te dziecko i oddać do adopcji niż poddać się ,,skrobance''
A potem mogłoby jej się odmienić, bo do gry wchodzą hormony, które mogą zrobić wodę z mózgu. Nie mówię że zawsze, ale różne wahania co do decyzji mogą wystąpić. Już nie wspomnę o ciele, które będzie pamiętało poród, rzeczywiście, fajna ,,pamiątka''. Co z tego że dziecko oddane.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-17, 10:53   #420
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
A potem mogłoby jej się odmienić, bo do gry wchodzą hormony, które mogą zrobić wodę z mózgu.
A co w tym zlego gdyby sie odmienilo?
Hormony nie robia wody z mozgu tylko raczej powoduja ze kobieta zachowuje sie tak jak powinna - skoro juz jest w tej ciazy to niech sie zachowuje jak matka a nie inkubator.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 08:12:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.