Holandia - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 11:39   #3241
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Holandia

Jeszcze jedno pytanie, mam lot na 17 lipca, dowody osobiste dzieci już odebrałam, i teraz tak - przeczytałam gdzieś że jeśli jeden rodzic podróżuje z dziećmi sam, to musi mieć zgodę drugiego rodzica na przelot. Czy to jakiś wymysł czy prawda ? Jak to ugryźć?
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 12:02   #3242
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Holandia

Teoretycznie tak ale ja ostatnio z córką na cypr leciałam i o nic nikt nie pytał

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 17:18   #3243
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Holandia

shaphire, to nie jest wymysł. To jest prawda. Podstawa prawna : art. 97 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. I ja osobiście na żywioł nie poszłabym.
Jak rozwiązać ? Proste. Pisemna, notarialnie poświadczona zgoda niejadącego rodzica. Jeśli Twój mąż jest w Holandii : zgoda j.w. + tłumaczenie przysięgłe na język polski. Chyba że mu poświadczy polski notariusz/adwokat przy Ambasadzie RP.
W sytuacji, gdy oboje rodzice pisemnie wyrazili zgodę na wydanie dziecku dokumentu wyjazdowego, istnieje możliwość, prawnie akceptowana tzw. domniemanie, że oboje rodzice wyrazili zgodę na wyjazd dziecka. Ale jak trafisz na lotnisku na upierdliwca, to nie ma przeproś, bez zgody pisemnej nie przepuści
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 14:47   #3244
martaem1990
martaem
 
Avatar martaem1990
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Zagramanica
Wiadomości: 107
Dot.: Holandia

Cześć dołączam się do dziewczyn z Holandii. Siedzę tutaj już 2 lata. Pozdrawiam
martaem1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 16:58   #3245
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Holandia

Heroldin, nawet jeśli oboje z mężem mamy meldunek w Holandii ? I wracam z dziećmi "do siebie" ? Może wystarczy papier że jestem tam zameldowana ?
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 04:12   #3246
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez shaphire Pokaż wiadomość
Heroldin, nawet jeśli oboje z mężem mamy meldunek w Holandii ?
No to inna para kaloszy. Chociaż ... A dzieci też w Holandii zameldowane ? Na holenderskich dokumentach adres zamieszkania nie jest podany i ich ojciec obok Ciebie stać nie będzie. Nie wiadomo jaki jest cel Twojej podróży i gdzie jest ojciec dzieci. A może, z przesiadką w Amsterdamie, wywozisz dzieci do Chile albo do Pernambuco ? Piszę to z pozycji niełatwego urzędnika granicznego. Teraz z Polandii powariowali. Dzieci rodzicom zabierają nawet za parę kilo nadwagi czy inna durnotę.
Nie wiem co w takiej sytuacji. Wejdź do pierwszego z brzegu radcy prawnego czy notariusza w Twoim mieście. Ja napisałabym zgodę na wyjazd, potwierdziła u notariusz i po problemie.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 08:45   #3247
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Holandia

Dzieci jeszcze nie są zameldowane, kilka dni temu dopiero odebrałam ich dowody osobiste. Mąż może mi mailem wysłać skany naszych poświadczeń o meldunku w Holandii, do ambasady próbuję się dodzwonić żeby umówić męża na spotkanie, tylko że nie odbierają. Może ew. kopia dowodu najmu nieruchomości też ułatwi sprawę. Nie wiem, mam cały dzień na bombardowanie ambasady telefonami, może w końcu odbiorą...
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 20:28   #3248
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Holandia

odebrali w końcu, Pani po drugiej stronie słuchawki odesłała mnie do witryny on line z rezerwacją terminów. Mąż się dowie jaki dzień w przyszłym tygodniu będzie miał wolny i na ten dzień go umówię. Szczerze, już się nie mogę doczekać wyjazdu. Pięknie tu mamy gdzie mieszkamy, ale chciałabym już wdrożyć dzieci w nową rzeczywistość. Mąż remontuje pokój w którym będą mieszkać, największy w domu Pozdrawiam wszystkie emigrantki
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 18:29   #3249
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Holandia

Zgoda załatwiona. Ale jak się mąż wkurzał, pojechał do ambasady w Hadze, miał niby godzinę umówioną, a tu zastała go kolejka - 2 godziny wszystko załatwiał. Masa ludzi, 2 okienka jak za komuny, 30 euro plus na benzynę i parking w plecy, a na nockę do pracy. Tak więc dziewczyny jeśli wybieracie się do naszej ambasady to trzeba się uzbroić w cierpliwość. Poza tym wszystkie rzeczy są już praktycznie przewiezione, pani z przychodni powiedziała że aby wyciągnąć karty szczepień muszę podpisać oświadczenie że dzieci jadą za granicę. Bałam się że nie będą chcieli dać tych kart, ale widać że moje obawy były płonne
Aaaa jeszcze jedna sprawa, ponoć dzieci muszą mieć w nl wykupione takie coś jakby OC, czyli że jak coś komuś zniszczą to ubezpieczenie to pokrywa. Słyszeliście o tym ?
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 18:48   #3250
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Holandia

Sapphire ja mam takie ubezpieczenie. Razem z ubezpieczeniem domu coś koło 8e płacę. Mała kwota a spokoj (; Musiałam mieć jak małą do niani zapisywalam. Mam taki podpunkt w umowie.

aansprakelijkheid verzekering się to nazywa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 06:04   #3251
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez shaphire Pokaż wiadomość
ponoć dzieci muszą mieć w nl wykupione takie coś jakby OC, czyli że jak coś komuś zniszczą to ubezpieczenie to pokrywa. Słyszeliście o tym ?
Aansprakelijkheidsverzeke ring voor Particulieren {AVP}. Czy obowiązkowe czy nie - ja bym na to nie patrzyła. To wyjątkowo przydatne ubezpieczenie. Sama ubezpieczyłam się natychmiast. Koszt niewielki, a jaki spokój. Ubezpieczenie to obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim.

A zwyczajom w Ambasadzie polskiej nie ma co się dziwić. Wszak to teren Rzeczypospolitej Polskiej, to i polskie manieryzm i sztampa tam panują.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 21:37   #3252
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Holandia

Przylecieliśmy spokojnie do Holandii, dzieci już spią w swoim nowym pokoju W ciągu najbliższych dni będziemy załatwiać meldunki ubezpieczenie. Dziękuję za pomoc w ogarnięciu formalności, i mam nadzieję że będzie ok.
Jeszcze kolejne pytanie - mamy w sumie miesiąc wakacji jeszcze, co można robić tutaj z dziećmi w tym czasie ? Są jakieś imprezy dla dzieci ? Nie w sensie zwiedzanie, bo to wiadomo ale chodzi o to by pomału ich integrować z lokalna społecznością. Żeby nie byli "zdziczali" jak pójdą do szkoły. Miesiąc to dużo, chcę żeby coraz lepiej się tutaj czuli. Myślałam o kursie językowym, ale mamy w sumie daleko do większego miasta gdzie jest np. Fiolet.
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:30   #3253
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Hej wam, szukam Polek/Polakow , ktorzy bloguja na emigracji (Benelux). Znacie moze kogos?

Sama mam bloga i chcialabym poznac wspolblogerow
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 19:35   #3254
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: Holandia

Hej Skończyłam właśnie liceum i myślę o wyjeździe na studia za granicę w przyszłym roku, jestem aktualnie na etapie wybierania konkretnego kraju.... Ostatnio moją uwagę przykuła Holandia głównie z tego względu, że wiele portali internetowych zachwala ją jako bardzo przyjazną studentom - także pod aspektem finansowym. No ale artykuły w internecie to jedno, a rzeczywistość to inna sprawa, więc chciałabym zasięgnąć jakiejś opinii "z pierwszej ręki". Być może któraś z Was orientuje się, czy faktycznie kwestia ewentualnej pracy dorywczej/pożyczek studenckich/dofinansowań wygląda tam tak kolorowo, jak wypisują w internecie? Bo niestety mam w rodzinie taką sytuację finansową, że nikt by mnie nie utrzymywał i byłabym zdana raczej tylko na siebie (jakaś praca dorywcza/pożyczki studenckie/stypendia) i nie wiem, czy panujące w tym kraju realia pozwoliłyby mi na raczej samodzielne utrzymywanie się?
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 06:00   #3255
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez okapi Pokaż wiadomość
Skończyłam właśnie liceum i myślę o wyjeździe na studia za granicę w przyszłym roku, jestem aktualnie na etapie wybierania konkretnego kraju.... Ostatnio moją uwagę przykuła Holandia
Proszę, oto skarbnica wiedzy { } : http://www.niedziela.nl/forum/
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 17:35   #3256
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: Holandia

Dzięki
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 12:02   #3257
zuzannanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 34
Dot.: Holandia

Ja studiowałam tutaj bez wsparcia rodziny i dało się całkiem dobrze wiązać koniec z końcem (pod warunkiem, że ma się dorywczą pracę, co było wtedy warunkiem uzyskania dofinansowania). Załapałam się nawet w czasie studiów na staż w Stanach i zebranie pieniędzy na wyjazd nie było dla mnie wielkim problemem. W ostatnim roku studiów brałam również pożyczkę, z której potem się utrzymywałam, kiedy szukałam pracy w zawodzie. Pożyczka jest już spłacona

Nie wiem, jak teraz wyglądają reguły, bo skończyłam studia 4 lata temu.

Tutaj strona instytucji zajmującej się dofinansowaniami na studia:

http://duo.nl/particulieren/internat...nt/default.asp
zuzannanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 19:35   #3258
Delicja88
Raczkowanie
 
Avatar Delicja88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Den Haag
Wiadomości: 61
Dot.: Holandia

Wita się kolejna z Hagi
Delicja88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 22:11   #3259
malpkajuja
Raczkowanie
 
Avatar malpkajuja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 246
Dot.: Holandia

Hej dziewczyny i wszyscy z Holandii...ja jestem tutaj dopiero 2 miesiące i przyjechałam na praktykę. Do tej pory mialam tymczasowe miejsce zamieszkania a teraz szukam pokoju na 6-12 miesiecy i mam niezłe kłopoty.... nikt nie chce obcokrajowcom wynajmowac albo ja nie wiem jak szukac. Czy wiecie jak najlatwiej wynajac pokoj dla studentki, praktykantki? dodam ze juz pisalam na niedziela.nl, na kamernet.nl i regularnie śledzię grupy fejsbukowe z mojego miasta dla lokalnyhc i obcokrajowcow gdzie daje sie ogloszenia. juz napisalam chyba z 50 i na razie nie zapowiada sie ciekawe.....

czy macie pomysly co jeszcze moge zrobic w mojej sytuacji? Jestem w Utrechcie ale chetnie znajde pokoj takze w Hilversum, Amsterdamie byle w sensownej cenie......

za wszelkie porady i wsparcie bede mcono wdzieczna!
__________________
I always look on the bright side of life and approach it with energy
malpkajuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-25, 08:42   #3260
shaphire
Raczkowanie
 
Avatar shaphire
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 100
Dot.: Holandia

Wszystko zależy jaką kwotą dysponujesz na taki pokój. Tam gdzie my jesteśmy (noorg holland) wychodzi średnio 300 euro za pokój, albo nawet za łóżko. Spotykałam się nawet z kwotami 350-370e. Nie nastawiaj się że nikt nie chce obcokrajowcom wynajmować. Tylko obcokrajowcy wynajmują nieruchomości, Holendrzy albo mają mieszkania socjalne, albo własnościowe. Moja mała rada, na niedziele dzwoń, pokoje schodzą jak ciepłe bułeczki, kto pierwszy ten lepszy. Nie zdziałasz jeśli będziesz maile pisać.
shaphire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 20:59   #3261
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Holandia

I ja sie przywitam - od 3miesiecy w holandii, okolice Haarlemu.

Ktos moze jest z tych stron?

Tez sie spotkalam ze nie chca polakom wynajmowac mieszkan a wlasnie jestesmy na tym etapie.

Jeszcze lekarza nie mamy zalatwionego, czym sie martwie bo podobniez trzeba byc gdzies zapisanym by nas przyjeli.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 20:02   #3262
agastrzelec
Przyczajenie
 
Avatar agastrzelec
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Holandia- Purmerend
Wiadomości: 11
Dot.: Holandia

Witajcie ja od razu zacznę od pytania czy wiecie może jak nazywa się klej wikol w holandii i gdzie go szukać byłam w Praxis ale czarna magia dla mnie z góry dziękuje .
agastrzelec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:57   #3263
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Holandia

Agastrzelec - akurat u mnie temat kleju jest na tapecie , wprawdzie nie szukalam konkretnie wikolu ale klej do materialu itp i znalazlam klej super sie nadajacy, pisze ze do tkanin, filcu drewna itp i nazywa sie bastelleim. Kupilam go w sklepie typu wibra, tedi. A co kleisz?

A ja z kolei potrzebuje lakieru akrylowego, spotkalas sie moze?

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2014-10-28 o 20:59
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 21:07   #3264
agastrzelec
Przyczajenie
 
Avatar agastrzelec
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Holandia- Purmerend
Wiadomości: 11
Dot.: Holandia

Dzięki Gotika lubie małe eksperymenty i kupiłam drewnianą skrzynkę w "kringlopie" i chciałam dać jej nowe życie jest ona z napisem jakieś marki z przodu i chce tam nakleić coś w tylu decupage (nie wiem czy tak się pisze) , a co do lakieru to przykro mi ale nie wiem nawet z czym to się je....
agastrzelec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 06:16   #3265
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Holandia

Skoro chcesz oklejac to lakier tez by ci sie przydal, wlasnie mama mi zrobila kilka takich pudeleczek i szukam lakieru Od dawna w Holamdii jestes?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 11:33   #3266
agastrzelec
Przyczajenie
 
Avatar agastrzelec
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Holandia- Purmerend
Wiadomości: 11
Dot.: Holandia

Ja w Holandii jestem od 7 lat , a Ty?
agastrzelec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 19:38   #3267
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Holandia

Ooo jaki kawalek czasu, juz napewno wszystko masz ogarnięte u nas leci 6 miesiąc i nadal nie wszystko mamy zalatwione.


Ja tymczasem szukam skladnikow na krew (gliceryna, barwnik) ale mam tak malo czasu ze zrobie z tego co mam.

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2014-11-19 o 06:51
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 13:55   #3268
ewelinamack
Raczkowanie
 
Avatar ewelinamack
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 81
Dot.: Holandia

Witam, czytałam ze kosmetyki bingoSpa można dostać w Holandii, czy któraś z Was się orientuje gdzie? W jakiej drogerii? Z góry dziękuje za odp😉
ewelinamack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 19:12   #3269
Delicja88
Raczkowanie
 
Avatar Delicja88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Den Haag
Wiadomości: 61
Dot.: Holandia

Dziewczyny!! Orientujecie się może gdzie w Holandii mogę kupić zestaw porządnych pędzli do makijażu??
Delicja88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 19:00   #3270
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Holandia

ici paris? douglas?
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.