Maturzyści 2009 - cz. II :) - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-28, 19:24   #3091
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
nie lubię raczej poezji. nie lubię jej omawiać. wolę mówić o książkach

póki co myślę, że zamieszczę Hey - Zazdrość. przykład miłości zaborczej
a z literatury myślałam o Samotności w sieci. jako miłość przez internet. chociaż pewna nie jestem.
Nie czytałam "Samotności..." ale szczerze mówiąc, nie brałabym jej. Jest o niej zbyt wiele opinii, że to zbyt płytka i kiczowata książka, więc na maturę z polskiego to tak nie bardzo chyba... Tym bardziej, że do tego tematu znajdziesz wiele innych pozycji (nie pytaj jakich - teraz mi nic do głowy nie przychodzi).

I idę brać isę za wypracowanie z "Lalki". W końcu.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:25   #3092
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
myślałam o Samotności w sieci. jako miłość przez internet. chociaż pewna nie jestem.
O moja ulubiona ksiazka i film
Co do tego to tak w miare moge pomoc

A ja do literatury feministycznej biore.
Eliza Orzeszkowa kiedys i Kazimiera Szczuka obecnie(feministka).
Moj temat mi sie podoba
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:37   #3093
jamboa
Raczkowanie
 
Avatar jamboa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 219
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

hej dziewczyny bardzo prosze o szybka porade.. nie jestem zbyt mocna w pisaniu wypracowan itp, wiec na mature ustna chcialam wybrac sobie latwy temat.. no i jutro juz trzeba oddac deklaracje, a ja dalej sie waham miedzy 2 tematami:
1) Bohater w poszukiwaniu sensu zycia. Porownaj rozne kreacje takich bohaterow na podst. analizy wybranych przykladow.
2)Motyw przyjazni. Zaprezentuj funkcjonowanie motywu na podst. analizy wybranych tekstow literackich.

Wiem, ze zero oryginalnosci w tych tematach, ale chcialam cos latwego, nie przejmuje sie tym ze sa oklepane ktory byscie wybraly na moim miejscu i dlaczego, ktory latwiej napisac, na ktory jest wiecej lektur?

Z gory wielkie thx za odp pozdrawiam
jamboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:39   #3094
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Nie czytałam "Samotności..." ale szczerze mówiąc, nie brałabym jej. Jest o niej zbyt wiele opinii, że to zbyt płytka i kiczowata książka, więc na maturę z polskiego to tak nie bardzo chyba... Tym bardziej, że do tego tematu znajdziesz wiele innych pozycji (nie pytaj jakich - teraz mi nic do głowy nie przychodzi).
generalnie coś Wiśniewskiego chciałabym wziąć, bo bardzo lubię jego książki a jak będzie - zobaczymy. poza tym będę musiała swoje wybory konsultować z koleżanką, bo okazało się, ze też na ten sam temat się zdecydowała
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:45   #3095
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez jamboa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny bardzo prosze o szybka porade.. nie jestem zbyt mocna w pisaniu wypracowan itp, wiec na mature ustna chcialam wybrac sobie latwy temat.. no i jutro juz trzeba oddac deklaracje, a ja dalej sie waham miedzy 2 tematami:
1) Bohater w poszukiwaniu sensu zycia. Porownaj rozne kreacje takich bohaterow na podst. analizy wybranych przykladow.
2)Motyw przyjazni. Zaprezentuj funkcjonowanie motywu na podst. analizy wybranych tekstow literackich.

Wiem, ze zero oryginalnosci w tych tematach, ale chcialam cos latwego, nie przejmuje sie tym ze sa oklepane ktory byscie wybraly na moim miejscu i dlaczego, ktory latwiej napisac, na ktory jest wiecej lektur?

Z gory wielkie thx za odp pozdrawiam

Ci do 1 tematu to przychodzi mi do glowy "Ludzie bezdomni" i Judym ktory odnalazl sens zycia w pracy i poswiecaniu sie innym,altruista.

A co do 2 to nie wiem.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:51   #3096
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez jamboa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny bardzo prosze o szybka porade.. nie jestem zbyt mocna w pisaniu wypracowan itp, wiec na mature ustna chcialam wybrac sobie latwy temat.. no i jutro juz trzeba oddac deklaracje, a ja dalej sie waham miedzy 2 tematami:
1) Bohater w poszukiwaniu sensu zycia. Porownaj rozne kreacje takich bohaterow na podst. analizy wybranych przykladow.
2)Motyw przyjazni. Zaprezentuj funkcjonowanie motywu na podst. analizy wybranych tekstow literackich.

Wiem, ze zero oryginalnosci w tych tematach, ale chcialam cos latwego, nie przejmuje sie tym ze sa oklepane ktory byscie wybraly na moim miejscu i dlaczego, ktory latwiej napisac, na ktory jest wiecej lektur?

Z gory wielkie thx za odp pozdrawiam
Ja bym brała 2. jak już kiedyś pisałam motyw przyjaźni jest w "Małej księżniczce"
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:53   #3097
jamboa
Raczkowanie
 
Avatar jamboa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 219
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Ci do 1 tematu to przychodzi mi do glowy "Ludzie bezdomni" i Judym ktory odnalazl sens zycia w pracy i poswiecaniu sie innym,altruista.

A co do 2 to nie wiem.

wlasnie myslalam o "Ludziach bezdomnych", jeszcze przychodzi mi na mysl "Kordian", "Cierpienia mlodego Wertera"..
jamboa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-28, 19:55   #3098
15fbf25984e7133984742eff4c4169aacf1167cc_5ed82ba6a0637
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 706
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Zmobilizowałamn się i wypełniłam deklarację jutro ją oddam i nie będę juz panikowac co robic,bo bedzie już sprawa załatwiona,a zmianiac nie będę,bo pierwsza decyzja zazwyczaj jest najlepsza.... więc stało się:
-polski-podstawa
-angielski-podstawa
-wos-rozszerzenie
- geografia- rozszerzenie

niestety zdaje sobie sprawe,ze aby zdac rozszerzenia musze duzo dac od siebie,bo moja skzoła raczej nie uczy więcej niż powinna...to technikum hotelarskie więc zwykłych lekcji i zawodowych mam w stosunku 1:1. Wieice co lubie w mojej skzole? to,że mam tylko dwie matmy w tygodni ;D nie mam z nią problemów,ale potrzebuje tylko +,-,x i :. prawie zapomniałam jeszcze % na wyprzedażach sie przydają.

A mam takie pytanie do dziewczyn z LO. Macie już matematykę obowiązkowa czy nie?
15fbf25984e7133984742eff4c4169aacf1167cc_5ed82ba6a0637 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:57   #3099
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Jak na razie nie tknęłam nic związanego ze szkołą przez cały weekend
Mimo wielu obiecywań (samej sobie), planów.


Powiedzcie... gdzie znajdujecie motywację do nauki?
Może to kretyńskie pytanie, ale ja na prawdę, mam w sobie tyle lenistwa, że mnie to przeraża. Calutki dzień spędziłam po prostu nad swoim, że się tak wyrażę - hobby. Na to nigdy mi czasu nie zabraknie.
Nauka, moja edukacja - cierpi.


Mam do Was ogromną prośbę... o kilka, najlepiej mocnych słów motywacji, takiego kopniaka w tyłek, i w ogóle. Będę ogromnie wdzięczna
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 19:58   #3100
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Jak na razie nie tknęłam nic związanego ze szkołą przez cały weekend
Mimo wielu obiecywań (samej sobie), planów.


Powiedzcie... gdzie znajdujecie motywację do nauki?
Może to kretyńskie pytanie, ale ja na prawdę, mam w sobie tyle lenistwa, że mnie to przeraża. Calutki dzień spędziłam po prostu nad swoim, że się tak wyrażę - hobby. Na to nigdy mi czasu nie zabraknie.
Nauka, moja edukacja - cierpi.


Mam do Was ogromną prośbę... o kilka, najlepiej mocnych słów motywacji, takiego kopniaka w tyłek, i w ogóle. Będę ogromnie wdzięczna
be chciałabym Ci pomóc, ale sama jestem na siebie zła.
Wszystko zwalam na ostatnią chwilę, a potem nie mam czasu i robię na odwal.

__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 20:00   #3101
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Jak na razie nie tknęłam nic związanego ze szkołą przez cały weekend
Mimo wielu obiecywań (samej sobie), planów.


Powiedzcie... gdzie znajdujecie motywację do nauki?
Może to kretyńskie pytanie, ale ja na prawdę, mam w sobie tyle lenistwa, że mnie to przeraża. Calutki dzień spędziłam po prostu nad swoim, że się tak wyrażę - hobby. Na to nigdy mi czasu nie zabraknie.
Nauka, moja edukacja - cierpi.


Mam do Was ogromną prośbę... o kilka, najlepiej mocnych słów motywacji, takiego kopniaka w tyłek, i w ogóle. Będę ogromnie wdzięczna
Powiem to co powiedzialam przed chwila kumpeli ktora nie chce isc jutro do szkoly bo sie nie nauczyla calej starozytnosci, zeby nie bylo ja tez nie ale.
Nie nauczysz sie czegos dzisiaj, zawalisz sie pozniej tak ze sie do swiat nie wykopiesz. I taka jest prawda. Nie zrobimy czegos dzisiaj, to jutro tez nie i bedzie sie to za nami ciagnelo. Lepiej zrobic cos od razu, nauczyc sie niz to zostawiac. Klasa maturalna to nie przelewki i naprawde mozna sie zakopac.
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-28, 20:18   #3102
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

ja witam ponownie po 10 godzinach odrabiania zadan i pisania pracy: napisalam na 1670 slow - calujcie mnie po nogach i oddawajcie poklony

p.s. odbilo mi od nadmiaru nauki
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 20:24   #3103
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

huh xD ja w ciagu tygodnia musze napisac wypr na ruski. 120 slow. jak to zrobię to będę herosem! albo heroiną o__O XD odbija mi ;p
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 20:32   #3104
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Nic ja lece. A niemiecki sie bede uczyc w tygodniu bo nie jestem jeszcze pewna czy to co ja napisalam te odmiany sa dobrze. A jak sie tego naucze tez bede wielka
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 20:59   #3105
Alexia09
Zadomowienie
 
Avatar Alexia09
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z laptopa ^^
Wiadomości: 1 803
GG do Alexia09
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Ehh
Czuję się jak jakaś idiotka, która niewiadomo w jaki sposób ma zamiar dostać się na wymarzoną farmację.
Zaczęłam w zeszłym tygodniu powtórkę mat z chemii wg kalendarza z operonu i jestem załamana moim stanem wiedzy. Jest beznadziejnie, kicha, dno totalne. Te testy z książki rozwiązuję coraz gorzej. I gdzie ja się pcham na rozszerzenie i farmację?

PS. Korzysta któraś z Was z podręczników do chemii z Operonu? Są napisane przejrzyście, zrozumiałym językiem? jest dobrze wytłumaczone? (Zakres rozszerzony oczywiście.)
Bo ja w szkole korzystam z WSiP, ale nie jestem zadowolona
__________________
(po)maturzystka '09


4,5,7,11,15,20 .... WAKACJE

Dbam o siebie... Dla siebie...
Alexia09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 21:09   #3106
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Kurcze dziewczyny... Juz powtorki??

Wlasnie skonczylam wypelniac moja deklaracje... No a 10 minut temu wybralam temat
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 21:20   #3107
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Alexia09 Pokaż wiadomość
Ehh
Czuję się jak jakaś idiotka, która niewiadomo w jaki sposób ma zamiar dostać się na wymarzoną farmację.
Zaczęłam w zeszłym tygodniu powtórkę mat z chemii wg kalendarza z operonu i jestem załamana moim stanem wiedzy. Jest beznadziejnie, kicha, dno totalne. Te testy z książki rozwiązuję coraz gorzej. I gdzie ja się pcham na rozszerzenie i farmację?

PS. Korzysta któraś z Was z podręczników do chemii z Operonu? Są napisane przejrzyście, zrozumiałym językiem? jest dobrze wytłumaczone? (Zakres rozszerzony oczywiście.)
Bo ja w szkole korzystam z WSiP, ale nie jestem zadowolona

dziewczyny dostaniemy sie !! na nauke przyjdzie czas . poza wiedzą
tutaj potrzebne tez jest szczescie i logiczne myslenie
co do farmacji-mam kolezanke ktora marzyła zeby na nią pojsc - kuła dzien w dzien biologie i chemie a i tak napisala ją na taki wynik ktory nie pozwolil jej na dostanie sie na jakas lepsza uczelnie. Nie mam pojecia czemu tak wyszlo- albo dostala kopa w dupe od losu za przerost ambicji albo wykuta wiedza teoretyczna nie sprawdziła sie w praktyce myslec trzeba !
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 21:20   #3108
Renia90
Zakorzenienie
 
Avatar Renia90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 872
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

dobry wieczór

urodziny jak najbardziej udane najgorsze jest to, że nie ruszyłam w ogóle książek do teraz i raczej dziś już tego nie zrobię.. jestem wykończona, także na jutro jestem w ogóle nieprzygotowana..

teraz kulam się pod prysznic i idę spać, dobranoc
__________________

"Robienie czegoś najlepiej jak się potrafi jest ważniejsze niż bycie najlepszym" /Shannon Miller/

KLIKnij raz dziennie i pomóż
i jeszcze tutaj!
Renia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 21:49   #3109
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Ja sobie wątek o wyprowadzce na studia przeglądałam. nas to też czeka już za rok. Jakie my stare.

Idę spaaać Dobranoc
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-29, 05:18   #3110
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Ja sobie wątek o wyprowadzce na studia przeglądałam. nas to też czeka już za rok. Jakie my stare.

Idę spaaać Dobranoc

Dzień dobry !

Ja ostatnio przeglądałam strone z ofertami mieszkan . Jeszcze sporo czasu ale powoli oswajam sie z myslam,ze bede studentka

ehh jak mi sie nie chce do szkoły ;( podróż zatłoczonym dusznym autobusem miejskim mnie przeraza i aż 5 lekcji ehhh
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 05:36   #3111
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Łojejjj chciałam kopa w dupę, i nie ma
Wszystkie się obijają... poza 1StLady


Dzień dobry maturzystki
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 05:52   #3112
hollus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa .
Wiadomości: 185
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Dzień dobry i do szkoły marsz hihih
__________________
...
hollus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 06:54   #3113
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

hej ;* ja znikam w górach xD i wracam w piatek of kors bede sie uczyć... ech ;c
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 08:28   #3114
Anuu
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 653
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

A ja dzisiaj mam dopiero na 12, więc się wyspałam jak nigdy, zrobiłam sobie jak człowiek śniadanie i poranną kawę żyć nie umierać
Kurcze, dlaczego z mojego angielskiego jeszcze nie zadzwonili z informacją o tym, kiedy się zaczynają zajęcia październik lada dzień a oni nic...
Anuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 09:13   #3115
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
ja witam ponownie po 10 godzinach odrabiania zadan i pisania pracy: napisalam na 1670 slow - calujcie mnie po nogach i oddawajcie poklony
Ja nie zrobiłam nic... Jestem pierońsko niewyspana, bo w nocy, zamiast spać, dzikowałam No, ale skoro dzień wolny to można się jeszcze w łóżeczko zagrzebać...

Anuu
, a może sama do nich zadzwoń?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 12:42   #3116
kasiunia0504
Rozeznanie
 
Avatar kasiunia0504
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 543
GG do kasiunia0504
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
generalnie coś Wiśniewskiego chciałabym wziąć, bo bardzo lubię jego książki a jak będzie - zobaczymy. poza tym będę musiała swoje wybory konsultować z koleżanką, bo okazało się, ze też na ten sam temat się zdecydowała
Kiedyś czytałam, że lepiej nie brać lit. współczesniej chyba, że temat się do tego odnosi. Jak bardzo chcesz to weż, ale może lepiej jakiś klasyk? Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.
kasiunia0504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 13:43   #3117
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Witam Panie.
Dzisiaj zły, zły dzień. Wszystko mnie wkurza.

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Nie czytałam "Samotności..." ale szczerze mówiąc, nie brałabym jej. Jest o niej zbyt wiele opinii, że to zbyt płytka i kiczowata książka, więc na maturę z polskiego to tak nie bardzo chyba... Tym bardziej, że do tego tematu znajdziesz wiele innych pozycji (nie pytaj jakich - teraz mi nic do głowy nie przychodzi).
Cytat:
Napisane przez kasiunia0504 Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam, że lepiej nie brać lit. współczesniej chyba, że temat się do tego odnosi. Jak bardzo chcesz to weż, ale może lepiej jakiś klasyk? Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.
Ja mam temat odnośnie współczesności, co prawda, ale polonistka pochwaliła mnie za wybór "Samotności..." Wiśniewskiego, stwierdziła, że jakość książki jakością, ale była głośna i odnosi się dobrze do mojego tematu.
I mówiła, żeby nie brać samych lektur, a ponoć literatura współczesna jest mile widziana i wnosi świeżość do prezentacji. Tylko oczywiście, trzeba wiedzieć, o czym jest książka. Najlepiej - przeczytać.

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Jak na razie nie tknęłam nic związanego ze szkołą przez cały weekend
Mimo wielu obiecywań (samej sobie), planów.

Powiedzcie... gdzie znajdujecie motywację do nauki?
Może to kretyńskie pytanie, ale ja na prawdę, mam w sobie tyle lenistwa, że mnie to przeraża. Calutki dzień spędziłam po prostu nad swoim, że się tak wyrażę - hobby. Na to nigdy mi czasu nie zabraknie.
Nauka, moja edukacja - cierpi.


Mam do Was ogromną prośbę... o kilka, najlepiej mocnych słów motywacji, takiego kopniaka w tyłek, i w ogóle. Będę ogromnie wdzięczna
Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
be chciałabym Ci pomóc, ale sama jestem na siebie zła.
Wszystko zwalam na ostatnią chwilę, a potem nie mam czasu i robię na odwal.

Ha! To już wiem, z kim się mogę identyfikować na tym forum. Też jeszcze nie mam motywacji. Choć październik się zaczyna, a u nas w szkole zawsze w październiku zaczyna się konkretna rzeźnia. Więc w sumie motywacja zbliza się wielkimi krokami.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 14:09   #3118
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez kasiunia0504 Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam, że lepiej nie brać lit. współczesniej chyba, że temat się do tego odnosi. Jak bardzo chcesz to weż, ale może lepiej jakiś klasyk? Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.
Dlaczego lepiej nie brać? Ja raczej właśnie na takowej chcę się opierać. W ogóle współczesna tzn jakie lata masz na myśli?

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
Ja mam temat odnośnie współczesności, co prawda, ale polonistka pochwaliła mnie za wybór "Samotności..." Wiśniewskiego, stwierdziła, że jakość książki jakością, ale była głośna i odnosi się dobrze do mojego tematu.
I mówiła, żeby nie brać samych lektur, a ponoć literatura współczesna jest mile widziana i wnosi świeżość do prezentacji. Tylko oczywiście, trzeba wiedzieć, o czym jest książka. Najlepiej - przeczytać.
Lektury to na 99,9% nie będę miała chyba że przeczytam "Mistrza i Małgorzatę", który i tak nie jest na podstawie i że mi się spodoba. Oglądałam kilka odcinków serialu i wydaje mi sie, że może być fajne poza tym na pewno nie wezmę książki, której nie czytałam



przyszły książki z geografii Operonu. czas zacząć naukę
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 14:20   #3119
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Jak na razie nie tknęłam nic związanego ze szkołą przez cały weekend
Mimo wielu obiecywań (samej sobie), planów.


Powiedzcie... gdzie znajdujecie motywację do nauki?
Może to kretyńskie pytanie, ale ja na prawdę, mam w sobie tyle lenistwa, że mnie to przeraża. Calutki dzień spędziłam po prostu nad swoim, że się tak wyrażę - hobby. Na to nigdy mi czasu nie zabraknie.
Nauka, moja edukacja - cierpi.


Mam do Was ogromną prośbę... o kilka, najlepiej mocnych słów motywacji, takiego kopniaka w tyłek, i w ogóle. Będę ogromnie wdzięczna
BEONESELF! DO NAUKI, W TE PĘDY, KURDE !





Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Ja sobie wątek o wyprowadzce na studia przeglądałam. nas to też czeka już za rok. Jakie my stare.

Idę spaaać Dobranoc
W ogóle nie czuję się "na siłach" mieszkać w innym mieście Bez wszystkich znajomych Ale w pewnym sensie też nie moge się tego doczekać

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
hej ;* ja znikam w górach xD i wracam w piatek of kors bede sie uczyć... ech ;c
udanego wyjazdu


Wnioski z dzisiejszej lekcji polskiego :
1. Tomasz Judym był biseksualistą
2. W dzień też można

I notatka o treści "Judym miał komplex"
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 14:35   #3120
zanetka007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdańsk - Mazury
Wiadomości: 2 992
Dot.: Maturzyści 2009 - cz. II :)

dzień dobry
u mnie się rozpadało z 20min temu i jak na razie skończyć nie może...
Dobrze, że wszystko już sobie załatwiłam i nie muszę wychodzić.

Be oj bo sobie nagrabisz! :P Bierz się do roboty, może nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, ale małym krokami zaczynaj. I to już!

Agrestowa też niedawno przeglądałam oferty...


Cytat:
Napisane przez ksh Pokaż wiadomość


Wnioski z dzisiejszej lekcji polskiego :
1. Tomasz Judym był biseksualistą
2. W dzień też można

I notatka o treści "Judym miał komplex"
Widzę, że jesteśmy w tym samym momencie. Też to omawiam.
__________________
jeden kocha plastik, a ja hh kulturę

- zalatana! studentka -
zanetka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.