Magazyn E-Makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 11:56   #1
kimzg
Przyczajenie
 
Avatar kimzg
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9

Magazyn E-Makijaż


Hej,
Postanowiłam napisać na forum i zapytać czy może któraś z Was zakupiła i "przetestowała" magazyn E-makijaż?
Ja skuszona hasłami reklamowymi: iż jest to magazyn dla fanek makijażu, wizażu i mody zakupiłam prenumeratę z góry na rok. Jest to 6 numerów.
Od sierpnia dostałam 3 numery. Ogólnie widać że wydawnictwo dopiero startuje bo są ogromne opóźnienia z wydrukiem i wysyłką magazynu.
Moje wrażenia dotyczące samego magazynu są niestety nie za dobre.
Strony zapychane wielkimi zdjęciami, lub poprostu wieją pustką, brak pomysłu na ciekawe rubryki typu tutoriale lub porady wizażystów.
Co do sesji zdjęciowy to bardzo artystyczne więc nie za wiele można z nich zaczerpnąć.
Jedyny plus za to że można pooglądać pięknie wystylizowane makijaże i stroje i w ten sposób się "wizażowo" ukulturalnić.
Ni dajcie się też chwycić na "gratisy" gdyż trzeba się mocno wczytać w regulamin bo co innego w opisie a co innego w regulaminie.
Moje zdanie jest takie że niestety ale 60zł wydane na prenumeratę to źle wydane piniądze ale może Wy macie inne zdanie piszcie.
Pozdrawiam
kimzg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 18:46   #2
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Ja zamówiłam prenumeratę 12.01, 2 dni później zapłaciłam 60 zł i od tamtej pory cisza. Nie ma z nimi kompletnie kontaktu, nie odpisują na maile, a numer telefonu cwaniacy usunęli ze swojej strony. Oczywiście gazet do dziś nie wysłali. Znalazłam w internecie wpisy innych osób, które zostały oszukane dokładnie w ten sam sposób.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 18:50   #3
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
E-makijaż - oszuści!!!

Witam wszystkie wizażanki, chciałabym Was ustrzec przez oszustem, jakim jest wydawca gazety E-Makijaż. Zamówiłam u nich półroczną prenumeratę 12.01, 2 dni później opłaciłam zamówienie (60 zł) i od tamtej pory cisza. Nie ma z nimi kompletnie kontaktu, nie odpisują na maile, a numer telefonu cwaniacy usunęli ze swojej strony. Oczywiście gazet do dziś nie wysłali. Znalazłam w internecie wpisy innych osób, które zostały oszukane dokładnie w ten sam sposób. Uważajcie na nich!!!
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 09:31   #4
olga220988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Mnie też oszukali. Od 2 mc próbuję się z nimi skontaktować i nic. Dostałam tylko pierwszy numer. Styczniowego wydania nie dostałam. Nie odpowiadają na maile, nie odbierają telefonu, na gg nikogo nie ma. Bombarduję ich wpisami na facebooku i nie tylko ja ale usuwają je regularnie. OSZUŚCI! Adresu też teraz nie mają bo niby zmieniają.

P.S. Zgłaszam sprawę do rzecznika praw konsumenta, niech im wlepią karę.

Edytowane przez olga220988
Czas edycji: 2014-04-01 o 09:33
olga220988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 05:45   #5
olga220988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Kochane dziewczyny. Jutro wychodzi do mnie paczka kurierem. Wystarczyło napisać parę soczystych komentarzy na facebooku na stronie e-makijażu i postraszyć ich rzecznikiem. I jeszcze bezczelnie kłamią że nie mają mojego maila i telefonu.
olga220988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 10:16   #6
kimzg
Przyczajenie
 
Avatar kimzg
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Magazyn E-Makijaż

o tak u mnie tez poskutkowało kilkukrotne pisanie na fb jednak do końca nie jestem zadowolona ponieważ kupowałam prenumeratę z dodatkiem w postaci kosmeyku a jak się póżniej okazało to tylko do dwóch numerów dodali gratis a później zostałam ufuknięta że nie czytałam regulaminu. Jednak na aukcji pisało wyraźnie że będą kosmetyki w każdym numerze.
Mam nadzieję otrzymać prenumeratę do końca (3 numery jeszcze ;/) i że nikt więcej tego pisma kupować i prenumerować nie będzie bo to czyste oszustwo.
kimzg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 14:44   #7
olga220988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Właśnie dostałam paczkę z zaległym numerem i z 3 poprzednimi Szkoda moich nerwów, więcej nie będę prenumerować tego czasopisma. Też mam nadzieję, że reszta numerów do mnie przyjdzie. A niby prenumerata jest wygodniejsza niż wyprawa do empika Przerzucam się na Makeup Trendy.
olga220988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 09:43   #8
kimzg
Przyczajenie
 
Avatar kimzg
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Dziewczyny czy dostałyście może kolejny nr który miał wyjść 26 maja. Bo już po połowie czerwca a ja znowu czekam i doczekac się nie mogę. Jeszcze ten i dwa następne i nigdy więcej żadnych prenumerat
kimzg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:10   #9
EwaWalc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 291
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Mam ten sam problem z nimi, z tym, że ja, frajerka, zapłaciłam na allegro za 6 numerów 89zł. Póki co mam 4 marne numery. Kontakt z nimi kiepski, a jak już się odezwą, to kłamią, że wysłali.
__________________

EwaWalc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 08:08   #10
izzzunia
Raczkowanie
 
Avatar izzzunia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Bielsko Biała/ Birmingham Uk
Wiadomości: 177
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Dziewczyny mam to samo! Rok czasu z nimi walcze, żadnych próbek żadnej gazety, żadnego uszanowania. zapraszam na mojego bloga tu opisałm całą historię walki z nimi !

http://izzunia.blogspot.co.uk/2014/0...aga-uwaga.html
__________________
C I S Z A
Na widok kosmetyków wyglądasz tak :
Podobają choć Ci się choć troszkę moje opinie na kwc ???

Zajrzyj na http://izzunia.blogspot.com

ja też kocham kosmetyki ....
i za każde dobre słowo dziękuję
izzzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:53   #11
kimzg
Przyczajenie
 
Avatar kimzg
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Kpina i nic więcej. Zamiast przepraszać ludzi to jeszcze są bezczelni i niegrzeczni. Zamówiłam prenumerate a oni mnie do Empiku wysyłają żebym sprawdziła kiedy numer wyszedł!
kimzg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 01:43   #12
ada842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Magazyn E-Makijaż

ja nie wiem o co chodzi normalnie dostaje magazyn w prenumeracie, jak pisałam ostatnio do nich o to czy mogą opublikować moją pracę w mag to odpisali mi po kilku minutach. może zamiast pisać wywody tu warto się z nimi skontaktować ? i poprosić o zwrot kasy? ktoś napisał ze nie ma ich strony, przecież to nieprawda.. na moje podbudza ktoś tu z konkurencji chyba.. tak czy inaczej dostaje mag w terminie z dodatkami w postaci kosmetyków i 2 salony kosmetyczne zaprzyjaznione tez... więc przestańcie pisać farmazony i napiszcie do nich e-makijaz@10g.pl
ada842 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 10:54   #13
kimzg
Przyczajenie
 
Avatar kimzg
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Magazyn E-Makijaż

A myślisz że osoby piszące tu nie próbowały się kontaktować? Przeczytaj dokładnie. Poza tym kilka miesięcy temu próżno było szukać informacji kontaktowych teraz owszem strona została uzupełniona ale telefon wciąż nie działa. Mi udało się nawiązać kontakt poprzez fb, później przy drugiej interwencji i mailowo ale nie zawsze ktoś odpisywał. Chciałam zerwać umowę bo wolałam się nie denerwować ale okazało się to bez sensowne gdyż musiałabym zwrócić koszty przesyłki przysłanych mi wcześniej magazynów czyli 30 zł to tyle ile miałabym dostać za połowę prenumeraty. A umowę wypowiedzieć można jeśli się redakacja nie zmieści z wysyłką w ciągu 30 dni roboczych czyli jest to półtora miesiąca. Ja akurat dostałam swój nr na jeden dzień przed terminem. Myślałam że prenumeratę będe otrzymywac zaraz po tym jak numer się ukarze a nie jak już są zwroty z empiku i pisma zalegają to wtedy dopiero są wysyłane;/
kimzg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 07:26   #14
ada842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Magazyn E-Makijaż

kimzg jak ty jesteś dobrze poinformowana że są zwroty z Empiku! Czyżbyś była wydawcą innego czasopisma?? Dla mnie ściemniasz, bo znam wiele osób, które dostają czasopismo, m.in ja też. Nie wierze w to, że nie chcą oddać 30zł, zwłaszcza, że pismo się rozwija co widać. Więc zamiastu tu się użalać nad sobą, jeżeli rzeczywiście kupiłaś prenumeratę bo to co piszesz jest troche wyssane z palca to napisz do nich na facebooka i zobaczymy czy ci nie odpiszą.. bo w sieci nikt nie jest tajny a ten link wczoraj do nich wysłałam, a za pomawianie można nieźle beknąć, więc zamiast pisać napisz do nich.. i poproś ich o adres do korespondencji żeby wyslać rezygnację, bo jak widzę wolisz tracić tu czas od kilku msc poniżać, obrażać ich zamiast zrrezygnować z prenumeraty i dlatego dla mnie tu ta cała sprawa śmierdzi ściemą... i celowym działaniem...
ada842 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 11:38   #15
kimzg
Przyczajenie
 
Avatar kimzg
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Magazyn E-Makijaż

No cóż, możesz wierzyć lub nie. Napisałam to by każdy się dwa razy zastanowił. Być może trafiłam na niekorzystny okres rozruchu czasopisma i tak to wszystko źle wyglądało. Nie byłam jedyna jak zauważyłaś, jak dobrze poszukasz to na różnych blogach też były wpisy o nieuczciwości. Ja mam na potwierdzenie maile jak długo i niemiło sprawa się ciągnęła także "bekać" nie będę bo ja winna niczemu nie jestem, a przecież nie o to chodzi by zamawiać prenumeratę i czekać 1,5 miesiąca od wyjścia numeru by dostać swój egzemplarz? A internet i fora właśnie temu służą by dzielić się i dobrym i złym.
kimzg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 08:57   #16
ada842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Oczywiście, ze tak, można sie dzielić złymi i dobrymi kwestiami, ale po co tracić czas jak można do nich napisać o należność. Tego nie potrafi zrozumieć. Sztuczne generowanie tłoku.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Poza tym jak widzę usilnie próbujesz na siłe ich oczernić zamiast wprost napisać o zwrot kasy, jest to mało rcjonalne, i wydaje mi się, że wcale nie wykupiłaś prenumeraty tylko działasz przeciwko nim. A jeżeli wykupiłaś dlaczego nie napiszesz swojego imienia i nazwiska?? i Wprost napiszesz jak sie nazywasz i że nie amsz prenuemraty?? Tylko piszesz z jakiegoś dziwnego loginu.. Dla mnie to ściema... wstyd i żałosne jest to, że oczerniasz czasopismo nie mając dowodów na to... tylko po to , żeby zrobić im na złość..

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

a co do tych blogów widać kolejna ściema... Nie wiem co E-makijaż wam zrobił, ale dla mnie to jest jakaś nagonka na nich... Żenujące... ale kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada..
ada842 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:51   #17
MadziaMagdal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Magazyn E-Makijaż

dziś w poszukiwaniu informacji na temat magazynu E-makijaż, znalazłam ten wątek. Niestety, jestem również jedną z osób OSZUKANYCH, przez ten magazyn. Zakupiłam na Allegro 6 wydań, niestety do dnia dzisiejszego a mamy koniec września otrzymałam tylko 2 wydania. Na 6 wydań obiecanych w roku. Widać to dokładnie patrząc na ich fanpage!!! Na okładce 1-ej są miesiące...potem ich już nie podają!!!Powinnam dostać już 5 wydań w tym roku. Nie rozumiem jak można w ten sposób nie szanować czytelnika!!!.
Co do komentarzy ostatniej "zadowolonej osoby":
Chyba nie wie Pani o czym pisze? Wysłałam do redakcji chyba ze 20 maili, pisałam posty na FB, były od razu usuwane!, dzwoniłam - telefon nie odpowiadał, potem dostałam informację, ze nie ma w podanym miejscu siedziby magazynu!!!! wiec, o czym mówimy. Zgłosiłam sprawę do Ochrony Praw Konsumenta. Posiadam maile, dowód wpłaty, dowody na wysyłanie ok. 10 wiadomości priv na FB. Także mam wrażenie, że to Pani pisze z rzekomej "redakcji" . Bo Pani głos jest jedyny pozytywny. Na forum Trójmiasta również ludzie piszą w jaki sposób zostali oszukani!!! na blogach również...A wrześniowy magazyn miał być 15.09. w Empiku byłam w Krakowie, magazynu nie ma a z FB usunęli post, w którym informowali o dacie!!! W zeszłym roku organizowali konkurs makijażu fashion, obiecali laureatom wystawę prac. Oczywiście się nie odbyła! wysłali dyplomy wydrukowane na zwyklej kartce z drukarki. Kolejna Żenująca sytuacja! teraz kolejny organizują. Ma mieć 40milionów zasięg. Fantazja jest wielka!!! w Polsce mamy koło 39milionów ludzi (ogółem: dzieci, osoby starsze) to jakaś tragiczna komedia i stek nieprawdopodobnych kłamstw! Dobrze że ktoś napisał ten post, tak by ostrzec innych.

Edytowane przez MadziaMagdal
Czas edycji: 2014-09-16 o 20:16
MadziaMagdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:50   #18
ada842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Madzia Magdal... generujesz negatywne posty.. przestań pierdzielić farmazony bo na ich stronie jasno jest napisane ze jest w sprzedazy online... nie jestem z żadnej redakcji ale szanuje ich pismo bo kurde seryjnie dostaje je na czas... i tak samo moje znajome ze szkoły. Poza tym powtarzasz się... bo usilnie próbujesz ich oczernić.. zeby tylko pisać jak bardzo cie oszukali... poza tym zakładasz specjalnie konto na wizaż zeby pisać jako niby 3 osoby tu na nim.. wszystko widać jak na tacy!! Jak jesteś taka oficjalna to napisz swoje imie i nazwisko albo wklej potwierdzenie wpłaty które dokonałaś.. ŚCIEMA ŚCIEMA ŚCIEMA !!!! śCIEMNIASZ OCZERNIAJĄC ICH!!!
ada842 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 17:51   #19
nanushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Ty ada chyba jaja sobie robisz, jeśli ktoś ci uwierzy. Wszędzie w necie piszą o tym piśmie a Ty założyłaś konto specjalnie na wizażu żeby bronić jakiegoś magazynu? Jak na tacy widać że jesteś spamerką na zlecenie redakcji i zaraz cię zgłoszę do moderacji.
nanushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 18:43   #20
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Magazyn E-Makijaż

ada842 - wszystkie osoby wypowiadające się w wątku, mimo, że wzburzone, zachowują się kulturalnie. za naskakiwanie na użytkowniczki otrzymujesz ostrzeżenie, dalsze takie zachowywanie poskutkuje banem.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:45   #21
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Magazyn E-Makijaż

ada842 - każdy tutaj może wypowiadać się na temat własnych doświadczeń z tym wydawnictwem, a ty nie wiedzieć czemu przybierasz coraz bardziej napastliwy ton.
Odpowiedzialnością za pomówienia nie strasz. Troska (fałszywa raczej) o czyjąś ewentualną odpowiedzialność z tego tytułu raczej zbyteczna. Chyba nie masz interesu w tym, aby zamykać usta innym .
Napisałaś, że ty się nie nacięłaś i ok. Starczy.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 15:36   #22
MadziaMagdal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Skoro jesteś ada842 tak dobrze poinformowana i tak łatwo nawiązujesz kontakt z e-makijażem, poproszę Cię o zapytanie ich kiedy otrzymamy wrześniowy magazyn PAPIEROWY, bo za taki zapłaciłam? jak to jest dostępny on-line??? gdzie? to znaczy, ze nie otrzymamy tych zaległych z prenumeraty?
Pisałam maile w tej sprawie na podany przez Ciebie adres. Niestety milczą. Może skoro Tobie odpowiadają i wszystko świetnie dział u Ciebie. Ty zapytasz i mi odpowiesz?
MadziaMagdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 11:05   #23
EwaWalc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 291
Dot.: Magazyn E-Makijaż

To się nazywa mieć tupet. Ja już sobie odpuściłam ten E-Makijaż. Za dużo mnie już nerwów to kosztowało. Zresztą sam magazyn wyjątkowo kiepski, więc w sumie mała strata. Nawiasem mówiąc z Allegro też się nie rozliczyli. Oszuści i tyle.
__________________

EwaWalc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:07   #24
kimzg
Przyczajenie
 
Avatar kimzg
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Magazyn E-Makijaż

Hej obrońcy "wspaniałego" magazynu, jak wytłumaczyć iż numer 7 wyszedł 25.09, posiadam prenumeratę jest 22.10 i numeru nie mam? Czy to nie ludzi którzy opłcili prenumeratę powinni dostawać go najpierw lub przynajmniej w miarę szybko po ukazaniu się nowego numeru?
kimzg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 18:53   #25
MadziaMagdal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Magazyn E-Makijaż

ten magazyn w ogóle nie wyszedł w wersji papierowej - na ich stronie jest tylko okładka.
zmienili na e-wydania. Tylko nie łudźmy się, że dostaniemy zwrot pieniędzy. Teraz robią niby wielką Galę, swojego konkursu, w klubie Platinium w Warszawie, tylko ta gala jest podczas regularnej imprezy Halloweena oni wabią hasłami podczas naszej Gali..zagra Dj Adamus!!! On tam gra normalnie na Halloween, a oni z tym nie mają nic wspólnego. Brawo za inwencje w kłamstwach.
Ci co nie wiedzą znowu się natną!!!
Niestety prace przesłane na konkurs są naprawdę fajne. aż szkoda ich dla takiego DNA jakie reprezentują. Ludzie poprostu nie wiedzą z kim mają do czynienia SMUTNE
MadziaMagdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-30 19:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.