zmiana siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-24, 13:58   #1
marcysia2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 122

zmiana siebie


Długa zastanawiałam się czy założyć ten wątek, czy mi to coś da, oprócz tego że przeczytam kilka nieprzyjemnych komentarzy, jednak się zdecydowałam. Wiem, że bywa tu dużo osób interesujących się psychologią, tudzież psychologów. Być może, któreś z Was da mi kilka praktycznych wskazówek

Mam teraz troszkę wolnego, skończyły się egzaminy, i chciałabym ten czas wykorzystać w pożyteczny sposób. Oprócz tego, że mam kilka innych planów chciałabym się zmienić pod względem psychicznym, duchowym. Chciałabym stać się lepsza, aczkolwiek trudno mi określić kto jest lepszy. Zrobiłam sobie popularny test psychologiczny, wyszło coś takiego:

Ósemka ze skrzydłem siedem: 8w7 - "Dysydent"

Ósemki są bezpośrednie, ufne we własne możliwości, odważne, opiekuńcze.

Jak postępować ze mną

  • umiej zadbać o siebie i o mnie
  • bądź silny i bezpośredni
  • nie plotkuj na mój temat i nie zawiedź mojego zaufania
  • bądź wrażliwy i dziel się swoimi uczuciami. Dostrzegaj i doceniaj moją wrażliwą stronę
  • doceniaj moje poświęcenie i mój wkład w sprawę, ale nie praw mi pochlebstw
  • często wyrażam się w sposób asertywny. Nie zakładaj, że jest to osobisty atak na Ciebie
  • gdy krzyczę i przeklinam, pamiętaj, że poprostu taka jestem
Co lubię w byciu ósemką
  • bycie zależnym tylko od siebie i pewnym własnych możliwości
  • umiejętność przejmowania kontroli i sprostywania wytyczonym celom
  • bycie odważnym, bezpośrednim i solidnym
  • bycie wspomagającym i ochraniającym tych, którzy są blisko mnie
  • czerpiącym z życia pełnymi garściami
Co jest trudne w byciu ósemką
  • przytłaczanie innych moją bezceremonialnością, odstraszanie ich gdy tego nie zamierzałem
  • bycie nerwowym i niecierpliwym z powodu braku kompetencji innych
  • nadstawianie karku za innych i nie bycie docenianym za to
  • nie zapominanie ran mi zadanych i niesprawiedliwości
  • denerwowanie się gdy ludzie nie trzymają się ustalonych zasad lub gdy sprawy nie idą po mojej myśli

Opis ósemki


Ósemki odczuwają potrzebę bycia silnym by móc panować nad każdą okolicznością i każdym zdarzeniem. Mogą być skuteczni, opiekuńczy i zaangażowani w sprawę, lub też mogą być destrukcyjni, niepohamowani i sadystyczni.
Ósemki, dziewiątki i jedynki tworzą kolejne emocjonalne trio, którego motorem jest agresja. O ile dwójki, trójki i czwórki mogą być niepewni tego kim są i co czują, piątki, szóstki i siódemki są niepewni co do swoich działań, to ósemki, dziewiątki i jedynki mają problem ze zrozumieniem abstrakcyjnych idei i nie potrafią głęboko myśleć. Ósemki odczuwają silną potrzebę niezależności i władzy nad tym co robią i nie tolerują sytuacji w której nie mogą w żaden sposób wpłynąć na jej przebieg. Odczuwają też potrzebę niezależności finansowej często ciężko na to pracując wszelkimi możliwymi sposobami. Odczuwając potrzebę bycia w stabilnej sytuacji (jedzenie, dom, pieniądze są dla nich kluczowymi sprawami) poszukują sposobów kontroli otoczenia. Czasem prowadzi to do uznawania wyższej wartości przedmiotów niż ludzi.

Zdrowe ósemki są często dynamiczne, silne i niezależne. Demonstrują zaletę swojej siły: jak używać nacisku dla konstruktywnego celu. Wiele zdrowych ósemek jest naturalnymi przywódcami, którzy inspirują innych, chronią słabych i dążą do sprawiedliwości. Mogą używać swojej mocy by uporządkować sprawy i mają odwagę i wolę do wdrażania nowych pomysłów. Są generalnie uczciwi i bezpośredni, wprowadzając energiczny, silny zapał do wszystkiego czego próbuja. Zdrowe ósemki są często hojnymi, lojalnymi przyjaciółmi którzy chronią to co jest w innych słabe i podatne. To jest również metafora, którą się ósemki często określają. Zdrowe ósemki często są lojalne wobec grupy i postrzegają przyjażń jako pakt wzajemnej ochrony. Chcą aby wszyscy z tego paktu korzystali, spójność grupy i szczęście jest dla nich bardzo ważne. Pod ich silną, zewnętrzną powłoką jest też młodsza bardziej wrażliwa część, którą sami ochraniają. Ósemki bez tej powłoki często demonstrują swoja delikatność; są silni wystarczająco by być poczciwi, otwarci wystarczająco by być poruszeni, pewni wystarczająco by się mylić, bogaci wystarczająco by być hojnym.

Gdy ósemki są mniej zdrowe, ich użycie siły zaczyna się psuć poprzez chęć osiągnięcia własnej korzyści. Podczas gdy relatywnie wciąż się czują pewni swego, ósemki zaczynają ukrywać swoje słabości za pomocą agresywnego okazywania siły. Odczytują posiadaną przez siebie władzę jako sposób na zaprzeczenie swoim słabościom i na przetrwanie w świecie, który uważają za nieuporządkowany i dla nich niebezpieczny. Mogą też czasem mieć skłonność do przepracowywania się, pozostawanie do późna w nocy w pracy, przyjmowanie zbyt dużej ilości obowiązków. Mniej zdrowe ósemki uwielbiają konfrontację i starają się kontaktować z innymi głównie poprzez walkę i rywalizację. Potrafią mocno naciskać innych, tylko po to by oszacować ich wytrzymałość na różne sposoby traktowania. Mogą być często zbyt aroganckie i nieczułe oraz zachowywać się apodyktycznie. Pod tą twardą skorupą, ósemki czują się nadwrażliwe na zdradę, podatne na kpiny lub słabe w sposób, który uważają za wstydliwy. Większość ósemek nie zdaje sobie z reguły sprawy z tego jak mogą wyglądać bojowniczo. Głównie dla tego, że defensywnie odrzucają wszelkie reakcje na ich zachowanie, zwłaszcza w przypadkach gdy swoim zachowaniem mogą kogoś ranić. Niezdrowe ósemki odrzucają poczucie winy, zazwyczaj zasłaniając je większą ilością agresji, utrzymując jednocześnie, że nie mają za co przepraszać. W ich spostrzeganiu świata, widzą innych ludzi w postaci karykatur, dwu-wymiarowych obiektów, które mogą dowolnie przebijać szpadą bez żadnych konsekwencji.

Zupełnie jak w przypadku dwójek, bardzo niezdrowe ósemki zachowują się wobec innych ludzi ekstremalnie inaczej niż zdrowe. Bardzo niezdrowe ósemki, potrafią bezgranicznie ranić innych w imię utrzymywania swojego majestatycznego wizerunku nienaruszalnego "Ja". Głównym motywem działania takich ósemek jest "dorwij ich zanim oni dorwą mnie". Gdy poczują niebezpieczeństwo, mogą brutalnie zniszczyć wszystko co sprzeciwiło się ich woli. Rozwijają w sobie iluzje na temat własnej siły i własnych możliwości, czują się nietykalni i mają skłonność do megalomanii. Wielu z krwawych dyktatorów było lub jest bardzo niezdrowymi ósemkami i ich brutalne zachowanie odzwierciedla jak bardzo źle traktują oni ludzi nad którymi sprawują władzę.

Ósemka ze skrzydłem siedem: 8w7
Świadoma ósemka ze skrzydłem siedem jest często bardzo silna i ekspansywna. Towarzyska i chojna, może pokazywać radosne oblicze. Może być dynamiczna, skuteczna, energiczna. Często ma wysokie poczucie humoru i potrafi śmiać się z siebie. Generalnie bardzo ekstrawertyczna, ambitna i materialistyczna. Może mówić bardzo głośno i być w centrum zainteresowania, wieść prym wodzireja na imprezach. Czasem jest wizjonerska, może myśleć znacznie jaśniej niż ósemka ze skrzydłem 9; skrzydło 7 daje jej intelektualne umiejętności. Chętna do podejmowania ryzyka.
Gdy 8w7 jest w stresie, agresja połączona z apetytem, tworzy silną tendencję do uzależnień. Wiele ósemek ze skrzydłem siedem, ma problem z alkoholem lub narkotykami oraz pociąg do każdego innego rodzaju uzależnienia. Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu. Ma tendencję do wzniecania chaosu, napuszania się, zadzierania nosa, myślenia o sobie narcystycznie. Może być beznadziejnie materialistyczna. Może wykorzystywać ludzi, wysysać z nich wszelką energię. Może mieć napady furii, jest skłonna do gwałtownych i agresywnych reakcji.


niestety to wszystko co mi wyszło w większości jest prawdą. Chciałabym popracować, pozbyć się tych wszystkich cech które pogrubiłam
Co mam robić, od czego zacząć? Dziękuje za wszelkie rady.
marcysia2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:03   #2
winogrono
Raczkowanie
 
Avatar winogrono
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 98
Dot.: zmiana siebie

a cóż to za popularny test psychologiczny ? podaj nazwę
chyba jakiś parapsychologiczny ?
winogrono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:12   #3
marcysia2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 122
Dot.: zmiana siebie

Cytat:
Napisane przez winogrono Pokaż wiadomość
a cóż to za popularny test psychologiczny ? podaj nazwę
chyba jakiś parapsychologiczny ?
http://enneagram.pl
marcysia2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:14   #4
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: zmiana siebie

Czy Ty rzeczywiście dostrzegasz w sobie te pogrubione cechy i chcesz je zmienić, czy to tylko i wyłącznie refleksja po zrobieniu testu?
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:20   #5
winogrono
Raczkowanie
 
Avatar winogrono
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 98
Dot.: zmiana siebie

tak jak myślałam... parapsychologiczny

kochana, jeżeli czujesz że potrzebujesz takiego testu to polecam pójście do poradni psychologiczno - pedagogicznej i poprosić o wykonanie testu MMPI.

jeżeli chcesz się bawić w niewyjaśnione zjawiska to polecam książki dotyczace numerologii

a co do pogrubionych cech charakteru to temat rzeka... ale jak chcesz możemy pogadać o tym co Cię niepokoi.
winogrono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:34   #6
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: zmiana siebie

To co zrobiłas to numerologia.
Napewno nie jest to związane w psychologią.
A jeśli zauważasz takie cechy u siebie i chcesz je zmienić,to bardzo dobrze.Masz świadomość co jest nie tak wiec to pierwszy klucz do sukcesu.
Chyba ,że Twoje zachowanie budzi w Toie niepokój.Wtedy radzę przejśc sie do psychologa.
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:39   #7
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: zmiana siebie

Cytat:
Napisane przez Niezmienna Pokaż wiadomość
To co zrobiłas to numerologia.
Napewno nie jest to związane w psychologią.
A jeśli zauważasz takie cechy u siebie i chcesz je zmienić,to bardzo dobrze.Masz świadomość co jest nie tak wiec to pierwszy klucz do sukcesu.
Chyba ,że Twoje zachowanie budzi w Toie niepokój.Wtedy radzę przejśc sie do psychologa.

w rzeczy samej.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 17:13   #8
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: zmiana siebie

Cytat:
Napisane przez Niezmienna Pokaż wiadomość
To co zrobiłas to numerologia.
Napewno nie jest to związane w psychologią.
A jeśli zauważasz takie cechy u siebie i chcesz je zmienić,to bardzo dobrze.Masz świadomość co jest nie tak wiec to pierwszy klucz do sukcesu.
Chyba ,że Twoje zachowanie budzi w Toie niepokój.Wtedy radzę przejśc sie do psychologa.
Właśnie. Jak dla mnie dobrym krokiem w zmienianiu siebie jest sama chęć zmiany.
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 17:18   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: zmiana siebie

Enneagram to nie jest numerologia, to że "typy" są ponumerowane nie znaczy jeszcze że to numerologia Tam się nie wylicza niczego tylko wypełnia test. Parapsychologiczny, możliwe, ale o dziwo bardzo często okazuje się dość trafny...

Marcysiu, wiesz, każdy ma wady Wiadomo.
Jeśli chcesz ze swoimi walczyć, to można Ci doradzić żebyś nauczyła się obserwować siebie samą. Swoje zachowania w różnych sytuacjach, swoje odczucia, możesz spróbować zrozumieć co Tobą kieruje w takich sytuacjach. To nie jest wcale proste wbrew pozorom, bo ludzie mają skłonność do widzenia samych siebie w innym świetle, lepszym; do pomijania "niewygodnych&quo t; rzeczy, do wybielania się przed sobą.

Jak już poznasz naprawdę te swoje wady będziesz mogła zacząć nad nimi pracować, szukać dla siebie alternatywnych zachowań. Dopóki dobrze nie poznasz tego z czym chcesz walczyć, będzie ciężko cokolwiek zdziałać

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-06-24 o 19:48
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 18:18   #10
esolinka
Zadomowienie
 
Avatar esolinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Washington DC
Wiadomości: 1 045
Dot.: zmiana siebie

Jejciu, ja tak może nie na temat napiszę, ale ten test wg mnie jest naprawdę 100% - przynajmniej w moim wypadku. A co do zmian, to przychylam się do wypowiedzi poprzedniczek, że najważniejsza jest sama chęć zmiany, troszkę pracy i będzie dobrze
esolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 18:25   #11
marcysia2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 122
Dot.: zmiana siebie

nie zgodzę się z tą numerologią do końca. Cyfra, która posiada jakieś znaczenie, niewiele ma wspólnego z testem w którym trzeba odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań.

a opis, tj. mówiłam wcześniej pasuje do mnie bardzo. Wiem, że ciężko będzie wyeliminować te gorsze strony charakteru, tym bardziej że dużo badań twierdzi że osobowość pozostaje na całe życie
Chciałabym w szczególności pozbyć się tych skłonności do nałogów. Palę i rzucam palenie na przemian. Wszelkie niepowodzenia, smutki zajadam chipsami, słodyczami
Poza tym ta agresja, gdy ktoś mnie wkurzy potrafię być naprawdę bardzo niemiła, nie umiem się powstrzymać, opanować... Co tu dużo mówić opis jest doskonały, aż mnie ciarki przechodzę na samą myśl że ten test powiedział o mnie to co nawet najbliżsi mi ludzie nie wiedzą. Pozbierał wszelkie moje wyobrażenia o sobie w całość i ujął je w słowa.
marcysia2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 18:47   #12
SylwiaG
Przyczajenie
 
Avatar SylwiaG
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 26
Dot.: zmiana siebie

zainteresował mnie wątek i pomyślałam, że zrobię sobie ten test z ciekawości...jestem w szoku
wyszlo mi to:

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to wszystko prawda i z mojego otoczenia mało kto o tym wie ..nawet się troszkę przestraszyłam jak to przeczytalam...hmmmm
SylwiaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:12   #13
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: zmiana siebie

w tym tescie wyszlo mi 99% prawdy o mnie. niezly jest
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:31   #14
winogrono
Raczkowanie
 
Avatar winogrono
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 98
Dot.: zmiana siebie

Ciocia winogrono bije sie w piersi ... Co by nie wyjść na gołosłowną, zrobiłam sobie ten test, wyszło mi 7 w 6 czyli "komik". Kurcze no zgadza się opis co do joty ...

Myślałam że niewiele rzeczy mnie w życiu zdziwi a tu proszę ...
Raz jeszcze przepraszam za niedowierzanie.
winogrono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:42   #15
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: zmiana siebie

uu no jestem w szoku test ukazuje w duzej mierze prawdziwe oblicze
a zmieniać się na lepsze zawsze warto tylko jest to cięzka praca
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:44   #16
marcysia2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 122
Dot.: zmiana siebie

Cytat:
Napisane przez winogrono Pokaż wiadomość
Ciocia winogrono bije sie w piersi ... Co by nie wyjść na gołosłowną, zrobiłam sobie ten test, wyszło mi 7 w 6 czyli "komik". Kurcze no zgadza się opis co do joty ...

Myślałam że niewiele rzeczy mnie w życiu zdziwi a tu proszę ...
Raz jeszcze przepraszam za niedowierzanie.
hehhehe a z kąt ta pierwsza myśl o numerologii?
marcysia2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:47   #17
winogrono
Raczkowanie
 
Avatar winogrono
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 98
Dot.: zmiana siebie

moja dawna pasja...
winogrono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:49   #18
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: zmiana siebie

Skojarzenie tych cyferek określających typy z numerologicznymi cyferkami, chyba często to się tak kojarzy.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:56   #19
Nesaya
Przyczajenie
 
Avatar Nesaya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
GG do Nesaya
Dot.: zmiana siebie

Zrobilam i... prawie wszystko sie zgadza. Niesamowite to jest...
Nesaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 20:53   #20
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: zmiana siebie

Cytat:
Napisane przez winogrono Pokaż wiadomość
Ciocia winogrono bije sie w piersi ... Co by nie wyjść na gołosłowną, zrobiłam sobie ten test, wyszło mi 7 w 6 czyli "komik". Kurcze no zgadza się opis co do joty ...

Myślałam że niewiele rzeczy mnie w życiu zdziwi a tu proszę ...
Raz jeszcze przepraszam za niedowierzanie.
Raz zrobiłam ten test, dawno jakoś dwa lata temu.. może rok i kilka miesięcy znowu i wyszło mi to samo. Tez 7w6 i jak czytam to jakbym czytała o sobie.

Szkoda tylko, że zeszłyśmy z tematu Autorki ;-) Może założymy oddzielny wątek dla enneagramu ?
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 20:57   #21
winogrono
Raczkowanie
 
Avatar winogrono
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 98
Dot.: zmiana siebie

witaj siostro !
winogrono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:06   #22
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: zmiana siebie

Cytat:
Napisane przez winogrono Pokaż wiadomość
witaj siostro !
Witaj ! ;-)
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:07   #23
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: zmiana siebie

Zapomniałyście, że zanim magiczny test powiedział wam prawdę o Was, opowiedziałyście o wszystkim co chciał wiedzieć na temat waszej osobowości

Na przykład:

Generalnie ludzie:
A) chcą dobrze, ale w rzeczywistości mnie nie rozumieją
B) są niekonsekwentni i nie zawsze mnie wspierają

Cytat:
Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
Generalnie:
A) akceptuję ludzi i ich działania
B) jestem nieufny wobec innych ludzi

Cytat:
Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
Często odczuwam:
A) poczucie odmienności i izolacji od innych ludzi
B) poczucie jedności z innymi ludźmi

Cytat:
Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
Jest dla mnie ważne:
A) zrozumienie moich uczuć. Spędzam wiele czasu koncentrując się na swoim wnętrzu
B) dobrze wykonywać swoją pracę, rzadko koncentruję się na swoim wnętrzu

Cytat:
Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
I tak dalej, zostały 32 pytania.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:26   #24
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: zmiana siebie

Istnieje już osobny wątek o enneagramie, na forum Plotkowym zdaje się.

A co do tego, że się "powiedziało" testowi coś o sobie to nic dziwnego, w profesjonalnych testach też nikt nie wróży z fusów tylko wnioskuje na podstawie odpowiedzi na pytania.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-06-24 o 21:28
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 00:04   #25
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: zmiana siebie

O ludzie, a co w tym jest takiego szokującego? Przecież ten test nie skanuje waszego zdjęcia i udziela wam informacji na temat osobowości...do każdej odpowiedzi przypisana jest jakaśtam liczba punktów, odpowiednia kombinacja punktów = odpowiedni opis. Ludzi jest na świecie określona ilość typów, to, że każdy jest wyjątkowy, można między bajki włożyć

Terapii nie da się przeprowadzić przez internet, co więcej, jest ich wiele typów. Najskuteczniejsza, ponoć, jest poznawczo-behawioralna, ale trzeba je przeprowadzać pod kierunkiem doświadczonej osoby z odpowiednimi uprawnieniami (a takich uprawnień ukończenie psychologii nie daje ).

Pracuj nad sobą, zauważaj u siebie te zachowania, i je wytłumiaj.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 20:23   #26
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: zmiana siebie

Też zrobiłam ten test... wyszła sama prawda.
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 22:26   #27
nowka1
Raczkowanie
 
Avatar nowka1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 405
Dot.: zmiana siebie

Cytat:
Napisane przez winogrono Pokaż wiadomość
Ciocia winogrono bije sie w piersi ... Co by nie wyjść na gołosłowną, zrobiłam sobie ten test, wyszło mi 7 w 6 czyli "komik". Kurcze no zgadza się opis co do joty ...

Myślałam że niewiele rzeczy mnie w życiu zdziwi a tu proszę ...
Raz jeszcze przepraszam za niedowierzanie.
Cytat:
Napisane przez Paulima Pokaż wiadomość
Raz zrobiłam ten test, dawno jakoś dwa lata temu.. może rok i kilka miesięcy znowu i wyszło mi to samo. Tez 7w6 i jak czytam to jakbym czytała o sobie.

Szkoda tylko, że zeszłyśmy z tematu Autorki ;-) Może założymy oddzielny wątek dla enneagramu ?
To samo mi wyszło . Nie wiem tylko dlaczego na początku przeczytałam zamiast "komik": "komornik"
__________________
Don't stop me now
I'm having such a good time...

nowka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 08:25   #28
winogrono
Raczkowanie
 
Avatar winogrono
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 98
Dot.: zmiana siebie

ja po raz pierwszy przeczytałam "kornik"...

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

no i witamy kolejną enneagramową siostrę !
winogrono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 08:52   #29
nowka1
Raczkowanie
 
Avatar nowka1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 405
Dot.: zmiana siebie

Cytat:
Napisane przez winogrono Pokaż wiadomość
ja po raz pierwszy przeczytałam "kornik"...

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

no i witamy kolejną enneagramową siostrę !
Witam
__________________
Don't stop me now
I'm having such a good time...

nowka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.