czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-17, 09:01   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna


W lutym wymienialam okna na plastikowe, po czym zrobilam remont pokoju. Obecnie okno zaczęlo się wyginac od ciepla i bardzo możliwe że będą je wymieniac lub wstawiać nowe. Jesli chodzi o wymiane skrzydla, to na oknie mam przyklejone rolety, które kosztowaly 400 zl, wiadomo jak sie je odklei, to można je już sobie wyrzucić. A jesli będą wymieniac ramy, to będe musiala jeszcze raz tapetować (a to kolejne 400 zl), bo nie wiem czy znajde taką sama tapete.
Czy w takiej sytuacji dostane odszkodowanie za zniszczone rzeczy z powodu reklamacji? Bo dlaczego ja mam pokrywać wszystkie szkody, skoro to oni zawinili?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 08:08   #2
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

up
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 08:35   #3
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

No raczej nie ma czegos takiego jak odszkodowanie za cos zniszczonego. Ale mysle, ze powinnas zarządac od tej firmy (od okien) by zaplacili za straty, bo to jest ich wina. Dlaczego Ty masz placic za rolety i tapety jesli nie Ty zniszczylas.
Powodzenia i pozdrawiam.
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 08:58   #4
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

Może rzeczywiście źle to ujęlam. Nie "odszkodowanie" a zaplata za szkodę.
Jestem zrozpaczona. Okno kosztowalo 2000zl (do dnia dzisiejszego je splacam)
Za tapetowanie i rolety wydalam kolejne 1000zl. A teraz oni wejdą i rozwala mi caly pokój?? Dlaczego to ja mam ponosić straty z tego powodu, że oni mi wstawili wadliwe okno?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 16:27   #5
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
A teraz oni wejdą i rozwala mi caly pokój?? Dlaczego to ja mam ponosić straty z tego powodu, że oni mi wstawili wadliwe okno?
za rolete zadalabym zwrotu kosztow albo zeby na swoj koszt wstawili nowa. ta firma od okien robila ci rolety czy inna?
a co do tapet - na przyszlosc polecam zostawic sobie jedna rolke jakby wlasnie cos takiego wypadlo jak ta sytuacja. pewno beda sie bardzo bronic przed pokryciem kosztow tapety i moze byc to trudne do wyegzekwowania. mi niedawno zmieniali okna w calym mieszkaniu - na szczescie z kazdej tapety mam awaryjna rolke zeby dokleic zniszczony pasek.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 16:37   #6
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

Przydałby Ci się jakiś prawnik, czy ktoś, kto w tym siedzi , ale jeśli zalałabyś komuś łazienkę to przecież Ty musiałabyś sfinansować przywrócenie jej do stanu sprzed zniszczeń, a jeśli np. mieszkasz w blokach i ''strzela rura'' i zalewa Ci piwnicę, to rzeczoznawca wycenia stan szkód i należą Ci się z tytułu ich istnienia pieniądze.

Myślę, że powinna istnieć możliwość obciążenia ich kosztami ponownego, niezawinionego przez Ciebie, remontu.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 18:11   #7
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
Przydałby Ci się jakiś prawnik, czy ktoś, kto w tym siedzi , ale jeśli zalałabyś komuś łazienkę to przecież Ty musiałabyś sfinansować przywrócenie jej do stanu sprzed zniszczeń, a jeśli np. mieszkasz w blokach i ''strzela rura'' i zalewa Ci piwnicę, to rzeczoznawca wycenia stan szkód i należą Ci się z tytułu ich istnienia pieniądze.

Myślę, że powinna istnieć możliwość obciążenia ich kosztami ponownego, niezawinionego przez Ciebie, remontu.
No właśnie ,to chyba tak nie jest..

Byłoby tak,gdyby osoba ubezpieczyła mieszkanie,chociażby w PZU.
Wtedy to ubezpieczyciel pokrywa sąsiadowi szkody związane z zalaniem łazienki i,a osobie ubezpieczonej-związane z zalaniem piwnicy.

Gdy ubezpieczenia się nie posiada-pieniądze się nie należą.
Bi i od kogo?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-19, 08:47   #8
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
W lutym wymienialam okna na plastikowe, po czym zrobilam remont pokoju. Obecnie okno zaczęlo się wyginac od ciepla i bardzo możliwe że będą je wymieniac lub wstawiać nowe. Jesli chodzi o wymiane skrzydla, to na oknie mam przyklejone rolety, które kosztowaly 400 zl, wiadomo jak sie je odklei, to można je już sobie wyrzucić. A jesli będą wymieniac ramy, to będe musiala jeszcze raz tapetować (a to kolejne 400 zl), bo nie wiem czy znajde taką sama tapete.
Czy w takiej sytuacji dostane odszkodowanie za zniszczone rzeczy z powodu reklamacji? Bo dlaczego ja mam pokrywać wszystkie szkody, skoro to oni zawinili?

Cześć Po pierwsze proponuję ci zajrzeć do USTAWY O SPRZEDAŻY KONSUMENCKIEJ z dnia 27 lipca 2002.

Po pierwsze piszesz że okno się wygina. Jeśli jest to wada fabryczna to napewno odpowiedzialność za szkody ponosi producent. Termin na reklamację każdego produktu wynosi 2 lata !!!! Radzę Ci zabrać się do tego jak najszybciej. Jest zapis w ustawie, że jeżeli przed upływem dówch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomisz o tym sprzedawcy tracisz uprawnienia do nieodpłatnej naprawy lub wymiany na nowy.
W tym wypadku wystarczy powiadomić o tym sprzedawcę. On ma 2 tygodnie na ustosunkowanie się do tego. Jeśli w ciągu dwóch tygodniu nie ustosunkuje się to tego uważa się że reklamacja została przyjęta.
Aaa i pamiętaj że jeśli wymienią ci okna na nowe termin biegnie od początku (czy 2 lata).

Ale jeśli okna wyginają się bo źle zostały zamontowane rolety to wówczas ta owa firma (która te rolety zakłada) ponosi odpowiedzialność. JEst na to też art: 8.2 ustawy.
__________________




suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 08:49   #9
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

[quote=Soncia;4802280]No raczej nie ma czegos takiego jak odszkodowanie za cos zniszczonego. [quote]

Ależ oczywiście że jest !
__________________




suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 11:11   #10
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: czy należy mi się odszkodowanie? -reklamacja okna

Cytat:
Napisane przez suzi82 Pokaż wiadomość
Ale jeśli okna wyginają się bo źle zostały zamontowane rolety to wówczas ta owa firma (która te rolety zakłada) ponosi odpowiedzialność. JEst na to też art: 8.2 ustawy.
Zaraz po kupieniu okien byly naprawiane drzwi balkonowe. Pracownicy zdjęli listwy przyszybowe i prostowali skrzydlo. Obecnie na listwach przyszybowych przyklejone są prowadnice, co uniemożliwia to ich ponowne wyciągnięcie.
Rolety montowalam sama. Jest to na tyle prosta czynność, że malo sprzedawców oferuje taką uslugę przy sprzedaży rolet. Rolety nie mają żadnego wplywu na moje problemy z tym oknem.
Wczoraj powiedziano mi, że profil jest również źle zamontowany i będą wykuwać go i ponownie zakladać.
Problem polega na tym, że większośc okien (wnęk na okno) posiada próg, który zwykle malujemy na bialo. Moje okno tego nie posiada i tapete przyklejoną mam pod samą ramę. Powiedziano mi, że za to firma nie bierze odpowiedzialności. Za wszystkie inne szkody, zwrócą pieniądze.
Jak już wczesniej mówilam, nie zostalo mi zawiele tapety, a nie kupowalam dodatkowej rolki, która cala, nierozpakowana, mialaby leżeć w szafce.
A tapety zazwyczaj różnią się odcieniem, jesli kupimy z innej serii. Także jednym slowem, jestem baaardzo niezadowolona z okien które zamówilam!!!!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.