Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-15, 19:40   #31
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Cytat:
Napisane przez paula78
ani mnie to ziębi ani grzeje ,nie chcesz nie oglądasz za to fotki po aborcji oglądało cale miasto czy chcialo czy nie.itu jest obraza a nie w galerii.
Słuszna uwaga. Poza tym mam wrażenie, że niektórzy po prostu lubią czuć się obrażeni, z jakiegokolwiek bądź powodu, a już szczególnie, gdy coś nie dotyka ich bezpośrednio. Ale zawsze można sobie nosem pokręcić.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 19:41   #32
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Przy okazji tego watku, przypomniało mi się pierwsze realne zetknięcie z twórczościa Andy Warhola, kiedy przypadkiem odwiedziłam jego wystawę w Neue Nationalgalerie w Berlinie.
To dopiero było coś !!! byłam tam 3 razy i zakochałam się w tych pracach, a wszystko przez ich odpowiednie zestawienie. Wisiały seriami, nie da się tego opisac, jakie emocje towarzyszyły ludziom w czasie ogladania.

Mnie zaszokowały i jednoczesnie zachwyciły bez reszty instalacje związane z krzesłem elektrycznym - a "12 Electric Chairs" mam na scianie w formie plakatu, choć nie pogardziłabym w tym wypadku oryginalnym Warholem.
jak już tak całkiem "off topicznie" sobie rozmawiamy...

Madlaine, ja podobne odczucia (totalnego zachwytu i szoku) miałam po "wizycie" w muzeum Salvadora Dali w Paryżu. Chodziłam z otwartą buzią i ciarkami na całym ciele
Człowiek przy bezpośrednim zetknięciu i obcowaniu z obrazem zupełnie inaczej go odbiera.
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 20:05   #33
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

Mnie hasło "obraza uczuć religijnych" odrzuca. Przeciez nikt tu nie kpi z religii! Krzyż jest narzędziem mordu, strasznej śmierci. Podobnie jak pętla czy krzesło elektryczne. Niesmaczne jest noszenie krzyża na szyi czy też w uszach.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 20:09   #34
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

xanko, doskonale rozumiem

Własnie dopiero przy takim obcowaniu mozna cokolwiek więcej powiedzieć i choc odrobinę porozumiec się z autorem
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 20:54   #35
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: Męskie genitalia na krzyzu....sztuka ???

A ja tam się nie oburzam na to, jeśli ktoś ma jakieś głębokie przesłanie. Tak samo się nie oburzałam na Papieża przygniecionego głazem, bo uważałam że autor miał do przekazania coś istotnego.Dziwiłam się Olbryskiemu że zniszczył galerię aktorów w nazistowskich filmach.Wogóle nasze społeczeństwo ma dziwny moralny pogląd. Mam dość takiej dziwnej cenzury. Jeśli to nie dotyczy samego Boga, bo nie lubię nawet dowcipów na jego temat, to jest ok.
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.