Celulit - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-15, 11:27   #1
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767

cellulit i sauna???


Niedawno wyczytałam, że sauna szkodzi na cellulit, tzn sprzyja jego powstawaniu i utrzymaniu się [img]icons/icon21.gif[/img] CZy to możliwe? Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie, w końcu sauna pomaga oczyszczać organizm. Buuu, a ja tak lubię saunę, no i dzięki niej się nie przeziębiam [img]icons/icon10.gif[/img] To chodzić czy nie???
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-15, 11:27   #2
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
cellulit i sauna???

Niedawno wyczytałam, że sauna szkodzi na cellulit, tzn sprzyja jego powstawaniu i utrzymaniu się [img]icons/icon21.gif[/img] CZy to możliwe? Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie, w końcu sauna pomaga oczyszczać organizm. Buuu, a ja tak lubię saunę, no i dzięki niej się nie przeziębiam [img]icons/icon10.gif[/img] To chodzić czy nie???
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-15, 21:54   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: cellulit i sauna???

Nie wiem co to za wiarygodne źródło [img]icons/icon12.gif[/img] ale moje źródła [img]icons/icon10.gif[/img] (nie wykluczam, że być może panuje w tej kwestii światowy spisek procellulitowy [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img] [img]icons/icon41.gif[/img]) podają, że sauna sprzyja likwidacji cellulitu, bo ułatwia wydalanie toksyn, pobudza cyrkulację wody w tkankach i pojędrnia skórę :
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-15, 21:54   #4
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: cellulit i sauna???

Nie wiem co to za wiarygodne źródło [img]icons/icon12.gif[/img] ale moje źródła [img]icons/icon10.gif[/img] (nie wykluczam, że być może panuje w tej kwestii światowy spisek procellulitowy [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img] [img]icons/icon41.gif[/img]) podają, że sauna sprzyja likwidacji cellulitu, bo ułatwia wydalanie toksyn, pobudza cyrkulację wody w tkankach i pojędrnia skórę :
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 06:12   #5
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: cellulit i sauna???

Dzięki, pocieszyłaś mnie [img]icons/icon7.gif[/img], bo ja naprawdę uwielbiam saunę. To wcale nie było wiarygodne źródło - zdaje się, że jakaś głupia kobieca gazetka, ale wolałam się upewnić [img]icons/icon10.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-16, 06:12   #6
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: cellulit i sauna???

Dzięki, pocieszyłaś mnie [img]icons/icon7.gif[/img], bo ja naprawdę uwielbiam saunę. To wcale nie było wiarygodne źródło - zdaje się, że jakaś głupia kobieca gazetka, ale wolałam się upewnić [img]icons/icon10.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 00:58   #7
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
celulit a fitess

Odkad zaczelam chodzic na silownie (glownie bieznia, steper i tym podobne urzadzenia) to zauwazylam, ze powiekszyl mi sie celulit.. Zaznacze, ze jem mniej slodyczy niz kiedys..a wlasciwie to ilosci znikome, staram sie nie jesc duzo owocow, bo cukry i stanowczo ograniczylam kawe.Dlaczego wiec jak sie stalo? A juz bylam na takiej pieknej drodze [img]icons/icon9.gif[/img].. POMOCY!! [img]icons/icon9.gif[/img]

ps. chodze na silownie od 4miesicy, tak 3, 4 razy w tygodniu, choc zdarzylo mi sie kiedys isc tylko raz w tygodniu albo wcale..ale przewaznie sa te3, 4 razy
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-05, 01:07   #8
Monia-22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Re: celulit a fitess

Nie wiem czym to jest spowodowane.Wydaje mi się, że po prostu od ćwiczeń siłowych przybyło ci trochę masy...Wiem z doświadczenia,ponieważ też kiedyś chadzałam na siłownię i zamiast szczupleć w tych partiach, na które ćwiczyłam-po prostu nabierałam masy.Ale tak zapewne jest przez jakiś czas.Ale skoro ty chodzisz już 4 miesiące, to coś nie tak. Nie mam pojecia.Mi na cellulit pomaga rowerek stacjonarny-naprawdę działa.Jak się jeżdzi regularnie to nogi twardnieją i cellulit się redukuje.Pozdrowionka!!!
Monia-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 02:07   #9
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: celulit a fitess

Dzieki za odpowiedz.. wiesz, z ta silownia to nie jest tak silowo [img]icons/icon7.gif[/img]..bo staram sie tylko uzywac tych maszyn sluzacych do tacenia kalorii.. ostatnio tez, postanowilam wydluzyc wysilek i cwicze godzine tzn. pol godziny na biezni (zgodnie z zasadami podanymi na stronie, ktora polecil smoczek) i potem jeszcze pol godziny na takim urzadzeniu na posladki albo 20minut na steperze.

Czy od tego rowerka nie rozbudowaly Ci sie lydki? Jak dlugo jezdzisz.. i po jakim czasie zauwazylas efekty? I czy jest to rowerek taki normalny czy taki na ktorym sie pedaluje bardziej poziomo?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 07:43   #10
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: celulit a fitess

[img]icons/icon7.gif[/img] A schudłaś w tym czasie może? Bo widzisz, czasem kiedy człowiek chudnie to, paradoksalnie, cellulit robi się bardziej widoczny. Jeśli się odchudzasz to trzeba baaardzo, ale to bardzo dbać o skórę, także kosmetykami. A tak wogóle to na cellulit niezmiennie polecam pływanie [img]icons/icon7.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 09:46   #11
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: celulit a fitess

Nineczko, z tego co słyszałam, to podczas zwalczania cellulitu jest taki etap, kiedy on się pogarsza, a potem szybko polepsza się stan skóry. Może tak będzie i u Ciebie (z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że intensywny aerobik 2x tygodniowo przez rok nic nie dał [img]icons/icon9.gif[/img] ).
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-05, 15:06   #12
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: celulit a fitess

Staram sie troche odchudzic.. jakies 5kg. ale nie mam wynikow [img]icons/icon7.gif[/img].. Choc moje stare ubrania juz sie nie opinaja na ciele i moge je nosic, to waga wzrosla o 1,5kg zamiast zmalec.. chyba miesnie moje zrobily sie ciezsze [img]icons/icon7.gif[/img], bo juz inaczej tego wytlumaczyc nie moge [img]icons/icon7.gif[/img]..ubrania luzniejsze=waga wieksza [img]icons/icon7.gif[/img].. Chyba faktycznie trzeba powrocic do basenu.. na studiach chodzilam przez 3lata na basen i nie mialam tego problemu [img]icons/icon7.gif[/img] ale tez pewnie nie tylko to wplynelo na brak w tamtym czasie tego paskudztwa. Troche tylko obawiam sie o te rozne choroby, ktore mozna zalapac w basenie. Czytalam na forum zdrowie gazety.pl ze bardzo dobrze jest uzyc tampnu nasaczonego jogurtem naturalnym (bakterie), tylko tak sobie pomyslam, ze jak potem uzyc tego tamponu, przeciez on sie powiekszy zaraz po namoczeniu?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 21:27   #13
marylin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 9
Re: celulit a fitess

Kiedys czytalamo celulicie i zapamietalam,ze bierze sie on
z klopotów z krazeniem.Ja zauwazylam go po dwóch latach stosowania tabletek antykoncepcyjnych i do tej pory nie mog esie go pozbyc.Jest teraz o wiele mniejszy,poniewaz stosuje masaze(na pobudzenie krązenia) i pije duzo wodyWiec chyba zadne metody "mechaniczne"jak cwiczenia nie zlikwiduja tego do konca.Ale sa tez potrezbne w tej nierownej walce [img]icons/icon7.gif[/img]
Przeczytalam tez ,ze idealnie gladka skore ma moze z 15% kobiet na swiecie(tez chodzilo o celul.)a moze to chodzilo o figure??? [img]icons/icon12.gif[/img]
marylin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 22:14   #14
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: celulit a fitess

u mnie tez cel powstal od tabletek antykoncepcyjnych.. a bralam tylko pol roku [img]icons/icon9.gif[/img].. to byl koszmar a przed tym czasem nie mialam ani grama. Gdy kolezanki mowily o celulicie to nie wiedzialam o co chodzi (wszystkie na Cilescie).. Nikt mnie nie ostrzegl,ze tabletki moga przyczynic sie do celu.. No i mam co chcialam. Martwie sie tylko, bo juz bylo bardzo, bardzo dobrze..wlasciwie zostal mi tylko cel pod pupa [img]icons/icon7.gif[/img].. a teraz nie wiadomo dlaczego (mimo, ze chodze na silownie, ograniczam slodycze, nie smaze , nie mam specjalnie stresowego zyciaitd) zrobilo sie go wiecej.. no i oczywiscie masuje sie szczotka pod prysznicem do czerwonosci..
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 07:28   #15
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: celulit a fitess

Może przydałyby się też ćwiczenia aerobowe(rozumiem, że na siłowni wykonujesz siłowe? ) To właśnie aeroby, typu bieganie, pływanie, marsze, są najbardziej pomocne w redukcji cellulitu.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 21:07   #16
andziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 18
cellulitis

Niestety niedoskonałości skóry już mam i nie uśmiecha mi się mieć ich więcej.
Jaki kosmetyk byłby lepszy firmy Ziaja?-
-Oliwka do masażu antycellulitis
-LipoCell Bloker, Żel wyszczuplający z kompleksem antycellulit
Czy ta firma jest godna polecenia czy lepiej coś droższego kupić doradźcie,słyszałam o firmie Yves Rocher.
andziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-23, 01:45   #17
akara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 197
Re: cellulitis

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1069371687

Poczytaj sobie cala dyskusje, moze czegos ciekawego sie dowiesz.
Jesli Ziaja to najlepiej kup caly zestaw (jesli nie mozesz to raczej zel niz oliwke), tylko nie oczekuj cudow, bo bez sporej dawki ruchu, zmiany diety i picia duzych ilosci wody mineralnej raczej niewiele sie zmieni.
akara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 17:44   #18
didi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8
GG do didi21
celulit - ci jeść a czego nie ? Czy ktoś zna jakąś diete

ćwicze , dużo sie ruszam nawet na basen zaczełam chodzić .Mam 176 i waże ok 58-60 kg wiec nie uważam sie za grubaska ..ale problem jest w tym że mam nieproporcjonalną budowę tzn waskie ramiona , szerokie biodra , dość sporawą dupcie i grube uda...a do tego ten celuli ..nie wiem czy to może być np. przeniesio np po rodzicach a może dlatego że stosuje tabletki antykoncepcyjne ,,,,Znacie może jakies diety ?
didi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 19:01   #19
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Re: celulit - ci jeść a czego nie ? Czy ktoś zna jakąś diete

moze to?
http://onyyx.w.interia.pl/celulitis.htm
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-26, 20:18   #20
iveti
Przyczajenie
 
Avatar iveti
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 25
GG do iveti
Celulit

Mam pytanie czy skakanka i bieganie jest dobrym roziązaniem na pozbycie się celulitu? Pozdrawiam.
__________________
"Jeżeli nie możesz byc kotem,bądź przynajmniej człowiekiem"
"Hiena zawsze pozostanie hieną,człowiek jest o wiele bardziej skomplikowany"
iveti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 21:22   #21
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Celulit

właśnie ukazał się przepiękny artykuł na temat cellulitu

polecam

wszystko na wizażu
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 15:09   #22
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
celluitis

hey mam pyatnko czy jest moze jakis sposob na szybkie pozbycie sie tego paskudztwa?
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 15:27   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: celluitis

poszukaj w wyszukiwarce ,temat poruszany wiele razy .
z góry pisze nie ma szans na pozbycie sie do końca tego świństwa a już z pewnościa nie jest to szybki sposób.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 13:11   #24
purt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1
celulitis

Chciałam się dowiedzieć o cwiczonkach ,które pomogą mi zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej na udach i pośladkach...
purt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 08:29   #25
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: celulitis

hej

takich tematów było wiele na forum. Poszukaj na nim za pomocą opcji "szukaj"

Pozdarwiam Agnieszka
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 15:42   #26
ma4rta
Raczkowanie
 
Avatar ma4rta
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Września(Poznań)
Wiadomości: 118
GG do ma4rta Send a message via Skype™ to ma4rta
Red face celulit

Witam wiem ze ten wątek juz był ,chciałam zakupic sobie jakies tabletki na "pomarańczko" ale z Dużą ilościa gram CLA w tabletce. Jakie byście mi poleciły? cealin cellesse? czy inny ?tonalin cla? PLEASE
ma4rta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 18:46   #27
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: celulit

Polecam Ci CLA Clarinol. 30tabl. za ok.36zl. Sa naprawde super.Biore od tygodnia i schudlam. Do tego uzywam kremów i owijanie ciała folią. Wyniki sa zadowalające!Lepsze niz sie spodziewalam
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 09:57   #28
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Unhappy celulit-> wejdźcie PLiSs

wiem, że pełno jest wątków na ten temat... chciałabym żebyście mi pomogły.. w sumie to mam wysportowane ciało.. przez prawie 8 lat grałam w piłke ręczną... miałam często treningi itp. już rok nie gram.. ale nadal staram sie uprawiać różne sporty.. w ogóle ruszać się jak najwięcej.. niestety na moich udach pojawił sie celulit.. sylwetke mam raczej sportową ( umięśnione łydki itp.) i zastanawia mnie skąd ten celulit... wiem że same kremy nie pomagają... kupiłam ostatnio taką gąbke do masażu pod prysznicem... doradźcie mi jak mam masować okolice celulitu> z góry na dół czy raczej zataczaj koła...?... żeby szybko się go pozbyć... i w ogóle jakieś dobre rady.. ćwiczenia czy coś... aby to zlikwidować... dodam że mój celulit nie wygląda tak tragicznie...ale JEST;( pozdrawiam i czekam na info! thx za wyrozumiałość...
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 13:02   #29
sara20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 23
Dot.: celulit-> wejdźcie PLiSs

witam, jeśli chodzi o masaż to musisz sie kierować od kostek w kierunku serca, najlepiej ruchami okrężnymi, potem nałożyć odpowiedni specyfik na celulit żeby zintensyfikować jego działanie polecam zawinąć sie w kocyk i do łóżeczka na godzinkę .Ogólnie najlepiej unikać kąpieli w wannie zwłaszcza tych gorących, zrezygnować ze słodyczy, tłustych i niezdrowych potraw oraz soli i kawy, oraz gazowanych napojów ,na rzecz warzyw, owoców i wody mineralnej
sara20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 11:09   #30
dziabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 69
cellulitis

uprawianie jakiego sportu daje najlepsze rezultaty w redukcji cellulitu (szczególnie na pośladkach). ja myślę o pływaniu...
dziabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.