Majówki 2016 - część szósta - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-17, 21:31   #1891
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U nas na szczęście prawie nikt się Wojtka o jedzenie nie czepia, raczej komentują, że tak ładnie rękami je. Tylko oczywiście wujek-znawca musiał zacząć ględzić czy Wojtek dostanie tortu i czemu nie dostanie, przecież i tak kiedyś musi zacząć takie rzeczy jeść
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 22:08   #1892
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

A moje dziecko je rosół 😱

Poza tym Olg robił awantury, gdy któreś z nas wychodziło z pokoju. Gdy mąż to tylko trochę zawodzil, ale za mną to już był ryk... dziś na koniec wyszłam na mniej niż minutę, wracam, oczywiście od męża chciał do mnie, mnie złapał w garść za bluzkę i przyciągnął, że wszyscy się śmiali 😉

Siostra męża u nas jest jedyną osobą, która by na siłę brała do siebie. Ale ja jej mlodego nie podaję. Ona wyciąga ręce, on nie przejawia najmniejszej chęci, więc ja go nie ruszam, ona po chwili odpuszcza. Na podłodze z kimś chętnie się pobawi, ale na rękach tylko u mamy i taty chce być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 22:19   #1893
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez czekooladki Pokaż wiadomość
Święta i po świętach - Oo ludzie! Jak dobrze, że już po świętach. Nie wiem kto ma bardziej dość tych wszystkich ludzi- ja czy Hubcia … a w przyszły weekend powtórka z rozrywki – impreza roczkowa. Bona pytałaś co szykuję – pełny standard – zamówiłam tort, zrobię jakieś ciasto, zimna płyta, szukam przepisów jeszcze na jakieś fajne przystawki i szczerze mówiąc mam nadzieję, że goście w miarę szybko się zwiną. Hubcia stała się mega-przylepą – a to ci nowość! Nie myślałam, że może być jeszcze gorzej, ale ona niemal wczepia się paluszkami we mnie jak tylko kogoś widzi, kto chce ją ode mnie z rąk wyrwać, a niestety jak się okazuje mamy takich osób w rodzince sporo. Doprowadza mnie do szału to zabawianie na siłę, głupie gadanie do Alątka, że „tylko mama i mama, weź przestań!” Do tego Ala ma kuzyna 8-mio letniego, który jak ją dopadnie to chce ją zagłaskać. Robi to w taki sposób, że Małą dostaje spazmów, a ja najchętniej schowałabym ją pod bluzką i uciekła. Głupio mi zwrócić mu uwagę bo uważam, że to rola rodziców, którzy niestety nie reagują. To mój chrześniak. Tak domaga się bycia w centrum uwagi i zachowuje się tak jakby był o Alę zazdrosny, bawi się zabawkami Ali w taki sposób, że potem wszystko pourywane, więc jak ma tylko nas odwiedzić to niestety musze większość przed nim chować. Efekt jest taki, że Hubcia jak tylko przychodzą goście nawet na chwilę nie chce zejść z „drzewa”, a potem wieczorem przy usypianiu jest hardcore – krzyki przez sen, więc reasumując chce jeszcze jakoś przeżyć ten roczek i wrócić do naszej codziennej normalności., aby już nie słyszeć:
– to ona jeszcze nie chodzi? To ona jeszcze nie je rosołku? To jeszcze karmisz? (nieee nooo głodzę!) To jeszcze nie kupiliście nocnika? To może chociaż Ala tego sernika dla diabetyków spróbuje? Noooo widzisz Alusia, mama Ci nie da! Zobacz jak dziecku się aż broda trzęsie – też by zjadła!
Niestety święta była okazją do wysłuchiwania tego typu pytań. Nawet mój mąż stwierdził, że ludzie powariowali.
Z innych kwestii w tym tygodniu może wybierzemy się do pediatry, żeby dał skierowanie na badania, żeby na bilans roczkowy były wyniki jak tam hemoglobina i ta nieszczęsna wit. D. Zastanawiam się nad skontrolowaniem tarczycy – tylko nie wiem na ile u takich dzieci to tsh jest już miarodajne.

Sesja foto - Wspominałam, że byliśmy na sesji roczkowo-świątecznej. Fotograf przygotował dla Ali tort – atrapa, ale nie wierzchu z bitą śmietaną. Mała była tak przejęta, że siedziała przed tym tortem z rozdziawionym buziakiem. Fotograf liczył na jakąś spektakularną akcję, że dziecko wymaże się tortem od stóp do głów, a Ala ubrudziła paluszek i już krzyczała pokazując, że mam tą bitą śmietanę szybko wytrzeć czyściocha się znalazła! A obiad to lepiej we włosy wetrzeć niż zjeść.

Jedzonko - Notabene coraz bardziej mnie martwi to jedzenie, a raczej niejedzenie Ali. Na przykład dzisiaj zjadła na śniadanko całego bielucha, ale już na obiadek i kolację nic. W tym bieluchu próbowałam przemycić jakąś kaszkę czy coś
… matkaaa zapomnij! Jak kombinujesz to ja już wcale buziaka nie otworzę, to albo czysty bieluch albo nic!

Toleruje jedynie odrobinę amarantusa. Jak kiedyś wchodziła jakaś rybka na obiad, tak teraz na obiad mógłby być tylko banan. Coraz bardziej schizuję, że przy takim przyroście będzie jej jednak brakowało jakiś składników mineralnych … on ma już 86 cm – mały bocianek!

Jutro wybieram się zobaczyć te ciuszki w lidlu i inne klocki, aaa i w rossmanie jest akcja 50% na podkłady i inne takie.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------



Pięknie! ta jazda na deskorolce to musi być widok

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

aaa i kupiliśmy spacerówkę - litetrax air chromium - pompowane koła. Niby wszystko ok, paczka przyszła we wtorek, ale mieliśmy go AŻ jeden dzień bo mąż stwierdził, że UWAGA - wózek jest ZA czarny i go sprzedaliśmy w środę w ten sam dzień mąż zamówił mytraxa, paczka przyszła w piątek i póki co go nie sprzedajemy przynajmniej tak oznajmił mój mąż - ja już nie mogę z tym chłopem
U nas bratankowie męża straszy ma 7,5, młodszy 2,5 - jak przyjeżdżamy z Pawełkiem do nich, to mają takie fazy, że w pewnym momencie we trójkę zbiorowo raczkują Zdarza się też często, że młodszy zabiera Pawłkowi zabawki. Starszy na ogół bardziej pokazuje mu swoje zabawki np. wspomnianą tu deskorolkę, którą dostał od zajączka, a która też okazała się super pchaczem , czy też stara się Go zabawić. Natomiast jedno trzeba przyznać, mimo, że młodszy jest sporym łobuzem, często biją się ze starszym, to do Pawełka poza zabieraniem mu zabawek nie ma jakiś innych akcji, w stylu, że go bije czy np. coś mu niszczy. Jeśli zdarzają się jakieś potencjalnie niebezpieczne sytuacje, to zwracamy uwagę, ale w sumie częściej chyba zdarza się bratanków męża nam rozdzielać, niż coś co by szkodziło Młodemu

A tak w ogóle to 86 cm... Łanie wysokie to Twoje Alątko... mój na ostatnim mierzeniu ok. miesiąc temu miał 71 cm...

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
U nas na szczęście prawie nikt się Wojtka o jedzenie nie czepia, raczej komentują, że tak ładnie rękami je. Tylko oczywiście wujek-znawca musiał zacząć ględzić czy Wojtek dostanie tortu i czemu nie dostanie, przecież i tak kiedyś musi zacząć takie rzeczy jeść
U nas teściowa przeważnie zawsze nie może się nadziwić, że Młody pochłania całą miskę jedzenia i potrafi jeszcze dojeść po tym chlebkiem albo chrupem.

Co do obcych - u nas toleruje jedynie jak jest na podłodze. Teściom, czy mojej mamie daje się chwilę ponosić, przeważnie wtedy gdy jest zmęczony (nie ma siły walczyć ), a tak to w sumie od razu się wyrywa. Tyle, że u mnie i męża w sumie też się szybko wyrywa - jedynie jak przenoszę między pokojami, czy znoszę do wózka na spacer, to jeszcze daje się nieść spokojnie.

Edytowane przez Anika1986
Czas edycji: 2017-04-17 o 22:24
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 22:34   #1894
czekooladki
Zadomowienie
 
Avatar czekooladki
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 212
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Czeko, hubcia jest naprawdę wysoka
Co do spacerówki to właśnie widziałam na fb, że sprzedajesz. Ten mytrax jest dużo cięższy od literaxa ( w Twoim odczuciu)?

U nas też było grane zabieranie Mateusza mi z rąk, podczas gdy on się do mnie niemal przyklejał. Czasami miałam wrażenie, że dorośli (zwłaszcza dziadkowie) traktują dziecko jak małpkę w zoo.
Dobrze, że już po świętach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mytrax niby ma 1 kg więcej, ale ja tego nie odczuwam - nie muszę nigdzie nosić wózka bo mamy windę. Te oba modele generalnie do lekkich nie należą, ale coś za coś - mają pompowane koła - na czym mi zależało. Udało nam się sprzedać tego litetraxa za dokładnie tyle samo za ile kupiliśmy i kupić mytraxa, ale jeśli mam być szczera to zarówno jeden jak i drugi zakup utwierdził mnie w przekonaniu, że nie ma wózka idealnego. Ponadto jak czytam te zachwyty na fb grupie joie to mam wrażenie, że tam siedzi jedna i ta sama osoba i się rozpływa w zachwytach bo ma z tego kasę. Nikt nie wspomina słowem o wadach tych wózków, które w mojej ocenie nie kosztują mało. Mytraxa w sklepie stacjonarnym u nas widziałam za 1400 zl. Jest to przerost formy nad treścią. My kupiliśmy o 330 zł mniej na allegro, więc się skusiłam. Dla mnie podstawowa wada tych wózków to beznadziejny rysujący się stelaż. Na grupie fb wymyślają sposoby żeby go zabezpieczyć owijając go taśmą izolacyjną nooo ludzie! wyjadę wózkiem obklejonym taśmą? może na ramę poprzyklejam grube filcowe naklejki - wróżki albo inne jednorożce?

Generalnie nie mam porównania do innych wózków bo mieliśmy tylko 3w1, ale trzeba przyznać, że joie jest zwrotny, fajnie się prowadzi, ma duże siedzisko, ogromny plus to system składania (bez porównaniu do naszego czołgu 3w1)ale:

Wadą litetraxa jest:
- piankowa rączka - w naszym nówka egzemplarzu z jednej strony już zaczynała się kruszyć,
- siateczkowy kosz na zakupy - nie lubię jak każdy widzi jego zawartość,
- kolorystyka od szarości po czarny - nooo szał!,
- brak osłony na nóżki
- folia przeciwdeszczowa z wielkim pałąkiem, którą nie wiadomo gdzie wozić ze sobą bo tyle miejsca zajmuje,
- ale podbija się go lżej niż mytraxa

Mytrax:
- ma już rączkę obszytą ekoskórą, ale teleskopową (czuć luzy i klekota) i gorzej wyprofilowaną niż litetrax,
- kosz z materiału więc na plus,
- odrobinę jest mniej zwrotny niż litetrax,
- brak osłonki na nóżki i również ta beznadziejna folia przeciwdeszczowa,
- kolorystyka już bardziej do zaakceptowania dla moje męża - wybraliśmy foggy grey,
- ciężki do podbijania.

Dla mnie cena tych wózków powinna się kształtować w okolicach 700-800 zł wtedy nie miałabym im nic do zarzucenia, ale za taką cenę za którą są oferowane, takie rzeczy jak klekotanie i luzy w rączce czy kołkach nie powinny mieć miejsca, ale to oczywiście moja subiektywna opinia. Przy budzie w obu modelach jest takie miejsce gdzie jest naciągnięty materiał na szkielet/ rurkę od budki i niestety w tym miejscu materiał jest nieobszyty. Przy rozkładaniu budki za setnym razem może zwyczajnie dojść do przetarcia. Sama się zastanawiam nawet co z tym zrobić, jak to obszyć teraz .... Takie rzeczy to chyba nie powinny mieć miejsca w wózku, który jest wychwalany tak pod niebiosa i kosztuje wcale nie tak mało ...
Inna sprawa, że dla mnie oprócz tego, że wózek ma być funkcjonalny i wygodny dla dziecka to ma jeszcze ładnie wyglądać, a to niestety nie zawsze idzie w parze

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

A co do wzrostu Hubci to czasami patrzę na chodzące dzieci w parku i przez to, że ona jest taki bocian to mam wrażenie, że te wszystkie dzieciaczki takie malutkie i JUŻ chodzą, a ten mój bocian boi się puścić mebli, żeby mu sie te długaśne nogi nie poplątały
__________________
27 kwietnia - ♥ Alicja ♥
czekooladki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 23:13   #1895
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Majówki 2016 - część szósta

Anika dla Pawełka za tyle nowych umiejętności. Mary też może pochwalić się kolejnym ząbkiem (siódmy), ale za chodzenie jeszcze zupełnie się nie bierze

Ostatnio zrobiła się małą paskudą na spacerach. Chyba nudzi jej się w wózku, próbuje wstawać, jak jest przypięta to krzyczy
W kościele to w ogóle sajgon i praktycznie całe msze na przemian u mnie albo u męża na rękach

Czeko, ja nawet nie wiem, ile cm ma Marysia w sumie nigdy nie wiedziałam po porodzie chyba źle ją wymierzyli, a potem nikt już nie sprawdzał

Kaylla, gratulacje za 4 kg a jak przez święta? Starałaś też się pilnować?

Martunia, jak oczko Tymka?

Ja tradycyjnie objedzona i od jutra dieta

Do mnie chyba jeszcze nie dociera, że Marysia za 1,5 miesiąca skończy rok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata


Edytowane przez agassek
Czas edycji: 2017-04-17 o 23:15
agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 04:18   #1896
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
W kościele to w ogóle sajgon i praktycznie całe msze na przemian u mnie albo u męża na rękach
To chyba już taki wiek, że wysiedzieć godzinę bez zmieniającego się krajobrazu to nuuuuuda...Ja przez to czarno widzę ten nasz chrzest. W wózku po niespełna 10 minutach jest wściek, na rękach wytrzymuje do połowy kazania, ale jak nic się nie rusza to zaczyna płakać i trzeba wychodzić. Za to jak jest na zewnątrz to obserwuje biegające dzieci i nie ma problemu. Tylko, że jak jest tak zimno jak wczoraj to ksiądz nie zostawia otwartych drzwi i nie włącza głośnika, wczoraj mąż musiał iść z małym do samochodu a ja zostałam na mszy. Ale widzę, że wszyscy z dziećmi w tym wieku tak mają - wchodzą, wychodzą, mama bierze na ręce, potem tata, potem do wózka, potem znowu wyjść. Może się poprawi jak zaczną porządnie chodzić, to będą sobie tuptać po kościele
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 05:43   #1897
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Anika dla Pawełka za tyle nowych umiejętności. Mary też może pochwalić się kolejnym ząbkiem (siódmy), ale za chodzenie jeszcze zupełnie się nie bierze

Ostatnio zrobiła się małą paskudą na spacerach. Chyba nudzi jej się w wózku, próbuje wstawać, jak jest przypięta to krzyczy
W kościele to w ogóle sajgon i praktycznie całe msze na przemian u mnie albo u męża na rękach

Czeko, ja nawet nie wiem, ile cm ma Marysia w sumie nigdy nie wiedziałam po porodzie chyba źle ją wymierzyli, a potem nikt już nie sprawdzał

Kaylla, gratulacje za 4 kg a jak przez święta? Starałaś też się pilnować?

Martunia, jak oczko Tymka?

Ja tradycyjnie objedzona i od jutra dieta

Do mnie chyba jeszcze nie dociera, że Marysia za 1,5 miesiąca skończy rok!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję Kochana, oczko już zdrowe. Skończyliśmy już kropic. Lek pomógł niemal natychmiast.

Ja jestem dumna z mojego synka. Bawi się pięknie ze swoją starszą o 6 tygodni kuzynka. Dziela się zabawkami. Podają sobie z ręki do ręki

Zuzia też zadowolona bo ma tutaj tak na ziemi. Wszyscy się zjechali, dzieci więcej niż doroslych. Dziadzius rozłożył w ogrodzie trampoline także czyste szaleństwo. W niedzielę szukali zajączka w ogrodzie ))
Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Wracamy dzisiaj tyle że tym razem wyjeżdżamy na wieczór, mam nadzieję że pójdzie sprawniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-18, 08:12   #1898
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Drogo Was to wyjdzie?
Martunia - wyjdzie jakoś w granicy 70-100 zł za osobę za obiad z deserem - w zależności od tego, kto co zamówi i ile napojów sobie weźmie. No i do tego tort osobno zamawiany w cukierni. Ale będzie stosunkowo niedużo osób, bo 13 dorosłych.

Ja też chętnie bym grilla robiła, ale niestety nie mam gdzie, poza tym póki co jeszcze trochę za zimno.

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość

Kaylla, gratulacje za 4 kg a jak przez święta? Starałaś też się pilnować?
Przez święta niestety nie do końca wyszło. O ile jeszcze w tygodniu starałam się trzymać, o tyle w święta trochę popłynęłam. Tak więc dzisiaj waga mnie lekko załamała, ale liczę, że to głównie woda... Od dzisiaj powrót do diety i chudniemy dalej Oby

U nas dzisiaj w nocy znowu było karmienie, pierwszy raz od ponad tygodnia. Ale Majka mi się obudziła z płaczem koło 4 i nie mogłam w żaden sposób jej spacyfikować. Myślę, że ją brzuszek bolał, bo ostatnio mamy problem z kupkami:/ Dziś chyba tylko na mleku będzie plus ewentualnie na jakiejś śliweczce.
Ale potem pospałyśmy prawie do 8 Nie wiem, czy to zasługa nocnego karmienia, czy też tego, że w pokoju rolety. Pewnie trochę tego i trochę tego
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 09:13   #1899
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Pół-matka pół-sęp wykorzystała, że dziecko o 7 wstało i kicuchowało i zawlokła je do lidla po ubrania i klocki Udało się kupić bodziaki z krótkim rękawem, piżamki na lato, buciki i klocki mega bloks, które już są hitem
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 10:07   #1900
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ciekawe czy o 12 w lidlu cos bedzie jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 10:42   #1901
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Pół-matka pół-sęp wykorzystała, że dziecko o 7 wstało i kicuchowało i zawlokła je do lidla po ubrania i klocki Udało się kupić bodziaki z krótkim rękawem, piżamki na lato, buciki i klocki mega bloks, które już są hitem
Jakie brałaś rozmiary? Bo lidl ma rozmiarowke dramat
Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ciekawe czy o 12 w lidlu cos bedzie jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wracam z Lidla u teściów. Są tylko 2 na całe miasto i w sumie wzięłam tylko body rozmiar 62-68 Bo 74-80 To będą dobre za rok chciałam rampersy ale nie bylo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-18, 10:59   #1902
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja może wieczorem do Lidla skocze, najwyżej nic nie kupię. Chciałabym bluzeczki jakieś na teraz.

Anulus A jak byś na ta sesje ogrodniczki założyła coś tego typu http://www2.hm.com/pl_pl/productpage...#Pudroworóżowy do tego np biała bluzeczka na krótki rękaw. Nic innego poza ewentualnie jeszcze letnia sukienka mi nie przychodzi do głowy.

U nas święta w porządku, przygotowań więcej niż odpoczynku. W sumie pogoda najgorsza w tym wszystkim. Ciagle wiatr i deszcz....
Temat słodyczy jedzonych, a raczej nie jedzonych przez Weronike oczywiście był, Nio i chodzik się przewinal tez, ale udałam, że nie słyszę i się skończyło. Hehe

Jutro jedziemy znowu do pediatry. Czerwone plamy na posladku się powiększają i juz są kolejne 2 plamki. Dodatkowo suche placki na rączce są wyczuwalne i delikatnie czerwone, wiec ewidentnie coś jest na rzeczy...
Z moich obserwacji to albo uczulenie na mm, albo białko kurze. Zobaczymy co na to lekarz.

Napiszcie co dajecie na śniadania i kolacje, bo u nas najczęściej to serek biały albo typu bieluch albo ziarnisty, albo jajko pod każdą postacią (z tym, że od niedawna właśnie całe jajko, a nie tylko zoltko). Szynki w ogóle nie chce spróbować. Wegetarianka chyba mi się trafiła, bo w obiadku miesko tez jest ble. A najlepiej jakby na obiad był owoc...
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 11:42   #1903
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Czeko, dzięki za szczegółowe porównanie spacerówek Powiem Ci, że nie ułatwiłaś mi wyboru

U nas śniadania to porażka. Wszystko jest niedobre, więc zwykle kończy się na mleczku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 12:10   #1904
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dotarłam do Lidla. Kupiłam bodziaki z krótkim rękawem rozmiar 74-80, bodziaki z długim rękawem rozmiar 86-92 (na potem, bo na teraz mam wystarczającą ilość), skarpetki i klocki. Spodenek nie kupiłam, bo nie byłam pewna rozmiarówki, rampersów nie było niestety.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 12:58   #1905
czekooladki
Zadomowienie
 
Avatar czekooladki
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 212
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Czeko, dzięki za szczegółowe porównanie spacerówek Powiem Ci, że nie ułatwiłaś mi wyboru

U nas śniadania to porażka. Wszystko jest niedobre, więc zwykle kończy się na mleczku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak coś to pytaj - litetraxa miałam całe 24h , mytraxa mamy teraz. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, ale ogromnym plusem tych wozków jest łatwość ich składania jedną ręką to jest super, no i nie ukrywam lepiej sie je prowadzi niż nasze 3w1. Super jest to, że ciach i do auta, ale do samolotu już by mi było szkoda go brać .. ten rysujący się stelaż. A wahasz sie między nimi? Na allegro mąż znalazł w fajnej cenie ale szybko się rozchodzą. Mytraxy lilac były np. za 999 zł przez godzinę się rozeszły.

Byłam w lidlu - zostały jakieś ciuszki zmiętolone i wymacane. Wzięłam jedne bodziaki i to by było na tyle ... aaa i syrop klonowy
__________________
27 kwietnia - ♥ Alicja ♥

Edytowane przez czekooladki
Czas edycji: 2017-04-18 o 13:16
czekooladki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 13:15   #1906
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez czekooladki Pokaż wiadomość

Jak coś to pytaj - litetraxa miałam całe 24h , mytraxa mamy teraz. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, ale ogromnym plusem tych wozków jest łatwość ich składania jedną ręką to jest super, no i nie ukrywam lepiej sie je prowadzi niż nasze 3w1. Super jest to, że ciach i do auta, ale do samolotu już by mi było szkoda go brać .. ten rysujący się stelaż. A wahasz sie między nimi? Na allegro mąż znalazł w fajnej cenie ale szybko się rozchodzą. Mytraxy lilac były np. za 999 zł przez godzinę się rozeszły.

Była w lidlu - zostały jakieś ciuszki zmiętolone i wymacane. Wzięłam jedne bodziaki i to by było na tyle ... aaa isyrop klonowy
Myślę o którymś z nich, bo niestety podróże ze spacerówką od 3w1 to masakra. Nie mamy miejsca w aucie na większe zakupy a gdyby trzeba jeszcze zmieścić wózek dla ewentualnego rodzeństwa to trzeba by zmienić auto. Mieszkam na wsi, więc bardziej kusi mnie mytrax. Podobno jest bardziej terenowy. Zawsze mogłabym koło domu i w lesie używać zestawu z 3w1 a na wyjazdy do miasta i na zakupy np joie, ale wtedy chyba lepiej byłoby kupić typową parasolkę. Muszę to jeszcze przemyśleć.
A z jakiego sklepu zamawiałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 14:03   #1907
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ech, przed chwilą był u mnie sąsiad mieszkający 2 piętra niżej, bo go zalewamy. Tego pod nami zresztą podobno też. Od kilku dni, Żeby było śmieszniej wyszło na to, że zalewamy ich, jak wyjeżdżamy z domu i na wszelki wypadek zakręcamy wodę, żeby nic się nie stało. No i wtedy zaczyna coś kapać:/ Doszliśmy do tego, bo to podobno już druga taka sytuacja, wcześniej było na początku marca jak też nas nie było, ale wtedy podejrzany był inny sąsiad. Jak jesteśmy i woda jest normalnie odkręcona to jest ok i nic nie kapie. Masakra. Teraz jeszcze trzeba będzie coś z tym zrobić... Dobrze chociaż, że aktualnie przestało kapać... No i dobrze, że mam ubezpieczenie.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 16:02   #1908
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U mnie też lidl przekopany, nie wiem chyba tam trzeba chodzić o 7 rano żeby dostać to co się chce, udało mi się kupić dwie pary niechodków, bodziaki dla Zuzi i takie same dla Natalki tylko oczywiście mniejsze, piżamkę dla Zuzi ale rozmiar 86/92 wielki więc pewnie na jesień, i drewniane puzzle, wyekspediowałam moją mamę do innego Lidla i kupiła piżmakę w rozmiarze na teraz. Polowałam na tą panterkową, ale wogóle jej nie było.

Chciałam ogłosić że jak nie pojawią się tu dziewczyny które poznikały, to ja wstrzymuję się z porodem, nie zapisywałam się do czerwcówek, a teraz co mam rodzić sama ?

Czekam teraz w poczekalni na III usg genetyczne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 16:03   #1909
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Jakie brałaś rozmiary? Bo lidl ma rozmiarowke dramat

Ja wracam z Lidla u teściów. Są tylko 2 na całe miasto i w sumie wzięłam tylko body rozmiar 62-68 Bo 74-80 To będą dobre za rok chciałam rampersy ale nie bylo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wzięłam 74/80, na lato powinny być dobre, ewentualnie będą trochę luźniejsze.

Ja za to szukam trochę bardziej eleganckich spodenek, białych lub czarnych. Te które kupiliśmy są grube, do kościoła będą w sam raz ale na sali Wojtul się w nich ugotuje. Do niedzieli już mam mało czasu, więc jak nie znajdę w najbliższym hm albo w używanych to później przebierzemy go w jeansy
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-18, 16:21   #1910
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
U mnie też lidl przekopany, nie wiem chyba tam trzeba chodzić o 7 rano żeby dostać to co się chce, udało mi się kupić dwie pary niechodków, bodziaki dla Zuzi i takie same dla Natalki tylko oczywiście mniejsze, piżamkę dla Zuzi ale rozmiar 86/92 wielki więc pewnie na jesień, i drewniane puzzle, wyekspediowałam moją mamę do innego Lidla i kupiła piżmakę w rozmiarze na teraz. Polowałam na tą panterkową, ale wogóle jej nie było.

Chciałam ogłosić że jak nie pojawią się tu dziewczyny które poznikały, to ja wstrzymuję się z porodem, nie zapisywałam się do czerwcówek, a teraz co mam rodzić sama ?

Czekam teraz w poczekalni na III usg genetyczne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pozdrow Natalje od ciotki Rose 😚😚😚

Z Lidlem niestety jest tak, ze tlumy ustawiaja sie pod drzwiami jeszcze przed otwarciem sklepu. Nie lubie takich dzikich polowan.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 17:02   #1911
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ło matulu my juz meldujemy sie od siebie. Godz 18sta Jogurtal zasnal na swoja pierwsza i jedyna drzemke juz był padnięto-jęczący... Taaa ciekawe ile pospi i kiedy fo klasc na noc.
Ps. Dostalam na swieta wielkie merci (od mojej chrzestnej ) stwierdzam ze ja kocham czekolade jeszcze bardziej niz kiedys

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Bona i jak tam Natalja?

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Kurde mam tu stosunkowo niedaleko lidl ale nie wiem czy jest juz sens. Hmm korci mnie.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 17:41   #1912
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Jestem po wizycie, Natalja rośnie, wszystko ok, cc mam mieć za 8 tygodni.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 17:47   #1913
_itakinie_
Zakorzenienie
 
Avatar _itakinie_
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5 337
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, Natalja rośnie, wszystko ok, cc mam mieć za 8 tygodni.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa, GRATULACJE!
To już chwila i będziesz miała Natalje ze sobą!
__________________
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.
_itakinie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 18:54   #1914
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Oj Bona, szybko zleci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 19:07   #1915
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, Natalja rośnie, wszystko ok, cc mam mieć za 8 tygodni.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To przecież już za moment!

Cytat:
Napisane przez _itakinie_ Pokaż wiadomość
Aaa, GRATULACJE!
To już chwila i będziesz miała Natalje ze sobą!
Patrzcie, patrzcie kto to wrócił Może byś tak już na dobre wróciła, hmm?
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 19:08   #1916
SzczyptaRadosci
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 908
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Napadłam z rana Lidla u mnie na osiedlu, ale jak zobaczyłam te dzikie tłumy, które pakują do toreb wszystko jak leci, to uciekałam aż się kurzyło. W innym mieście za to luuuz, prawie nikogo przy koszach. Obkupiłam Mikołaja w bodziaki chyba do 18-stki 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzczyptaRadosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 19:28   #1917
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Bona aaaaa toż to juuuuż i bedziesz miala takie tyci tyci placzace jak kotek bobo

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

A propo placzu noworodzia mam nagranego 2 tygodniowego Jogurta i czasem sobie słucham i sie rozpływam.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 19:51   #1918
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Bona aaaaa toż to juuuuż i bedziesz miala takie tyci tyci placzace jak kotek bobo

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

A propo placzu noworodzia mam nagranego 2 tygodniowego Jogurta i czasem sobie słucham i sie rozpływam.
Ja mam nagrany płacz a raczej krzyk na sali porodowej

Wracamy do domu, wyjechalismy o 16 i jeszcze do domu daleko. Właśnie staramy się ominąć 30 km korek na autostradzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 19:52   #1919
czekooladki
Zadomowienie
 
Avatar czekooladki
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 212
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Bona aaaaa toż to juuuuż i bedziesz miala takie tyci tyci placzace jak kotek bobo

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

A propo placzu noworodzia mam nagranego 2 tygodniowego Jogurta i czasem sobie słucham i sie rozpływam.
Ja też, ja też! mam nagraną Hubcię - mąż nagrał jak ją mierzyli i ważyli w pierwszych minutach życia i jak odcina pępowinę oglądamy wieczorami jak Hubcia śpi

Asiaczek, wysłałam Ci priw w sprawie wózka.

Ita, wraaaacaj!

Bona, gratulacje, ale ten czas zapie....
__________________
27 kwietnia - ♥ Alicja ♥
czekooladki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 20:23   #1920
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

O
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Bona aaaaa toż to juuuuż i bedziesz miala takie tyci tyci placzace jak kotek bobo

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

A propo placzu noworodzia mam nagranego 2 tygodniowego Jogurta i czasem sobie słucham i sie rozpływam.
Ech, i to chyba jest jedyne co przez kpi straciłam - mam wrażenie, że nie nacieszyłam się Wojtulem kiedy był takim malutkim kotkiem, bo ciągle walczyłam o mleko. Żeby nie było - nie żałuję ani minuty spędzonej przy laktatorze, ale dziś byłabym mądrzejsza i inaczej to ustawiła. Choćby po odłączeniu laktatora dużo więcej bym się z nim przytulała zamiast próbować "coś robić" kiedy spał.

Edytowane przez pluszowy_kot
Czas edycji: 2017-04-18 o 20:25
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.