Nasze Skarby-styczeń/luty 2008 - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-03, 08:39   #4081
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość

Zapomniałam wcześniej napisać, że my dziś, a właściwie to już wczoraj byliśmy na szczepieniu. Czy dziecko dostało żółtko nie pytali się Jedynie ogólnie czym jest karmione i czy chodzi z pomoca, czy sama i to wszystko. W ubranku waży 8600. następną szczepionkę mamy w maju i to będzie już ostatnia.
Córcia było jak zwykle dzielna Tylko tej pani z igłą nie chciała za to kłucie zrobić papa
dzieki za informacje Karolinka rzeczywiscie zuch dziewczynkai jaka madra
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 08:47   #4082
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dzieki dziewczyny

Sheryl, 8 tydzień wychodzi z usg. Z OM to rożnie wychodzi w zależności od strony która to oblicza. Kazda strona oblicza tak samo termin porodu (4 wrzesnia) ale tydzień w którym obecnie jestem sie rożni. Jednak najdokładniejsze wyliczenie jest z usg wiec tym sie kieruje. Z usg tp wychodzi na 13 września.

Kociulku, dostaliśmy zdjęcie z usg. Jak sfotografuje to sie nim tu pochwale Jednak duzo na nim nie widać tylko rozmazana kropkę Na usg widzieliśmy bijące serduszko i malutkie raczki i nóżki (które na zdjęciu tez są widoczne).

Aka, my mamy fotelik chicco ale nie pamietam od jakiego wieku moze byc uzywany. W kazdym badz razie Ivo jezdzi w nim juz sporo czasu. Mniej wiecej od momentu kiedy zaczynal siedziec.

A ja jestem bardzo zadowolona z mojego urwisa bo wczoraj wieczorem pierwszy raz ukladal piramidke! W koncu cos zaczyna budowac a nie tylko rozwalac
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-02-03 o 09:27
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 08:52   #4083
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
pozazdroscic wtedy kiedy mi zalezy zeby cos wyszlo dobrze to zawsze cos sie sknoci my zamowimy- korci mnie marcepanowy (bo ja uwielbiam marcepany) a Wy mialybyscie ochote sprobowac takiego? tak szczerze? bo niekoniecznie to co lubie ja polubia inni czy marcepanowy nie bedzie za slodki?
Nigdy nie jadlam torta marcepanowego ale jadla batona i byl pysznytakze ja bym chetnie sprobowala takiego torcika.

Sheryl ja bym wybrala ten pierwszy pchacz, jest bardziej stabilny. Milena ma podobny i dzieki niemu nauczyla sie chodzic, jak sie opierala na smochodziku to sie wywracala bo za szybko jechal i bym wogole niestabilny. Z drugiej strony tego pchacza juz nie uzywa bo umie chodzic a na samochodzie jezdzi takze sama nie wiem co lepsze

Aka my mamy ten fotelik
Ale nie polecam go. Zamierzam kupic nowy przed wyjazdem do Polski na Wielkanoc.

Ksiazeczka znaczy ze bedzie mialo dziecko cos wspolnego z ksiazkami np. zostanie pisazem lub bilbliotekarzem, kieliszek - wiadomo alkohol :P, rozaniec - zakonnica, pieniazek - powodzenie z pieniedzmi np. beznesmen

Midey bardzo wam wspolczuje tych zastrzykow

Pappaya ciesze sie z dobrych wiesci. Malenstwo jest jeszcze taka mala fasolka, ahh ale ten czas na pewno zleci migusiem i bedziesz miala 2 skarby

Kasia, Renia co u was? Jak dzieczaki?

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2009-02-03 o 08:58
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 09:06   #4084
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość

Kociulku, dostalismy zdjecie z usg. Jak sfotografuje to sie nim tu pochwale Jednak duzo na nim nie widac tylko rozmazana kropke Na usg widzielismy bijace serduszko i malutkie raczki i nozki.
no czekamy czekamy 13 wrzesnia to ladna data mi gin termin porodu wyznaczyl na 6 lutego i 6 dostalam skurczy

Pappaya gratuluje ukladania wiezy fajna sprawa postawic klocek na klocek i ile frajdy ma dziecko ja nie zapomne miny Dawida jak odkryl ze oprocz tego ze klocki chowaja sie jeden w drugi, mozna tez postawic jeden na drugim

Aga dzieki za odpowiedz w sparwie marcepna

jesli chodzi o pchacz to my mamy zakup z glowy Dawid ma taka skrzynie na kpolakch i strasznie upodobal sobie chodzenie przy niej...ona odjezdza, On za nia idzie

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość

Midey bardzo wam wspolczuje tych zastrzykow
zeby tylko pomogly to jakos to przezyjemy.... ale imprezke raczej przelozymy
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 09:19   #4085
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość

Kasiu, jak u Majeczki?u nas w pietek jak byla lekarka Dawid mial czyste oskrzela i rozowiutkie gardelko wiec dala nam tylko syropki, wczoraj okazalo sie ze oskrzela zaatakowane a gardelko strasznie czerwone stad antybiotyk.. zyczymy zdrowka
No to mnie teraz nastraszyłas ( Ale z gardłes wszystko ok bo pije i je bez problemu w sumie apetyt ma straszny ,gorączki brak tylko ten zielonkawy katar i charczenie w skrzelach i sama nie wiem co robic Jak byłam z nia w czwartek to tez mi się wydawalo ,że jej charczy ,ale lekarka stwierdzila ,że nie potrzebnie przyszłam bo to tylko przeziębienie


Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
zdrowka dla wszystkich chorych dzieciaczkow i Sheryl
Dziękujemy

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
pozazdroscic wtedy kiedy mi zalezy zeby cos wyszlo dobrze to zawsze cos sie sknoci my zamowimy- korci mnie marcepanowy (bo ja uwielbiam marcepany) a Wy mialybyscie ochote sprobowac takiego? tak szczerze? bo niekoniecznie to co lubie ja polubia inni czy marcepanowy nie bedzie za slodki?
Ja osobiście za marcepanowym nie przepadam ,ale każdy ma inny gust. Moj ulubiony smak tortu to albo rafaello albo waniliowy lub smietankowy z konfiturami a ,że za pare dni sama mam urodziny to Patryk obiecal mi zrobic



Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
my mamy od 0-18 ale firmy nie pamietam...
. My jeszcze nie mamy tego drugiego fotelika bo narazie w polsce auta nie posiadamy






Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Zapomniałam wcześniej napisać, że my dziś, a właściwie to już wczoraj byliśmy na szczepieniu. Czy dziecko dostało żółtko nie pytali się Jedynie ogólnie czym jest karmione i czy chodzi z pomoca, czy sama i to wszystko. W ubranku waży 8600. następną szczepionkę mamy w maju i to będzie już ostatnia.
Córcia było jak zwykle dzielna Tylko tej pani z igłą nie chciała za to kłucie zrobić papa
Gratulacje dla dzielnej Karolinki



Kurde ja tu sobie pisze a Majka sie dorwała do sudocremu i całą buzie i opdloge wysmarowala
Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny

Sheryl, 8 tydzień wychodzi z usg. Z OM to rożnie wychodzi w zależności od strony która to oblicza. Kazda strona oblicza tak samo termin porodu (4 wrzesnia) ale tydzień w którym obecnie jestem sie rożni. Jednak najdokładniejsze wyliczenie jest z usg wiec tym sie kieruje. Z usg tp wychodzi na 13 września.

Kociulku, dostalismy zdjecie z usg. Jak sfotografuje to sie nim tu pochwale Jednak duzo na nim nie widac tylko rozmazana kropke Na usg widzielismy bijace serduszko i malutkie raczki i nozki.


A ja jestem bardzo zadowolona z mojego urwisa bo wczoraj wieczorem pierwszy raz ukladal piramidke! W koncu cos zaczyna budowac a nie tylko rozwalac
Świetnie ,że już fasolke widziałas ,czekamy z niecierpliwościa na foteczki Co do terminu porodu to ja nie pomoge bo mi lekarze liczyli i raz mialam 27 styczen ,a raz 23. Gratulacje dla Ivusia to już duzy i mądr chłopczyk w końcu będzie starszym bratem A to baaardzo odpowiedzialna rola
Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Kasia, Renia co u was? Jak dzieczaki?
Bez zmian Katar troche sutepuje ,ale w pleckach i piersikach dalej charczy ,oklepuje ją jak lekarz zalecil syropki dostaje ,ale poprawy od czwartku nie widze i zastanawiam się nad kolejną wizyta.

A u nas poza tym ,że Maja dalej chora to Patryk jutro wraca do Polski i zaczyna szukac tu pracy więc nie będzie lekko za mieszkaniami się rozglądałam ,ale ceny mnie przerazaja!!! Zobaczymy jak to wszystko nam wyjdzie w każdym razie możecie trzymać kciuki ,napewno nie zaszkodzą

Czy Wam tez dzieci sprawiaja tyle problemow z pisaniem postow bo jak tylko uiade przy kompie to Maja zaczyna albo otwierac stacje dyskow i wieszac się na niej albo robi reseta , a czasem w ogole mi wylacza kompa albo tak jak teraz wiesza sie na mnie i wyjeeeeee ,ehhh normalnie sił już nie mam

EDIT: O to Maja po niecnym wystepku z sudocreme
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM4082.jpg (36,4 KB, 24 załadowań)
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0

Edytowane przez Kasiamaja
Czas edycji: 2009-02-03 o 09:26
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 09:29   #4086
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Zdjęcie fasolki

Ale Maja usmarowana Ivo tez juz nie raz mial cale usta usmarowane kremem posladkowym ktore sa jego ulubiona zabawka podczas przewijania
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2009-02-03 o 09:31
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 09:31   #4087
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kasiu bardzo mi przykro ze z Irlandia nie wyszlo
A Milenke mam na kolanach bo tez beczala pod nogami ze nie widzi co na kompie robie. pisze jedna reka bo druga mnie mloda trzyma i glaska mi ja
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 10:14   #4088
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kasiu, nie chcialam Cie nastraszyc u nas przyczyna mniejszych ilosci picia i jedzenia jest zapchany nosek, Dawidowi strasznie ciezko sie oddycha i przez to szybciej sie meczy... wiem ze u nas gdyby mialo przejsc po syropkach to zobaczylabym jakas poprawe przeciez Dawid przechodzil juz lekkie przeziebienie, praktycznie dwie dawki syropku zalatwilay sprawe ale dawalam tyle ile mialam dawac....a teraz?

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
Ja osobiście za marcepanowym nie przepadam ,ale każdy ma inny gust. Moj ulubiony smak tortu to albo rafaello albo waniliowy lub smietankowy z konfiturami a ,że za pare dni sama mam urodziny to Patryk obiecal mi zrobic
ja tez mam za pare dni ale Bartosz raczej tortu mi nie zrobi dzieki za odpowiedz w sprawie tortu no wlasnie dlatego zze to sprawa gustu to chcialam wiedziec czy wiekszosc bedzie za czy przeciw

Kasiu przykro mi bardzo ze z Irlandia nie wyszlo a ceny mieszkan sa niestety kosmiczne i tylko dlatego jestesmy jeszcze z rodzicami....

Majeczka sliczna...nawet taka sudocremowa

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Zdjęcie fasolki

Ale Maja usmarowana Ivo tez juz nie raz mial cale usta usmarowane kremem posladkowym ktore sa jego ulubiona zabawka podczas przewijania
jak milo popatrzec

ja jak pisalam masakre z sudocremem przeszlam raz i wiecej nie zamierzam chcialam byc taka cwana i zamiast sudocremu zaczelam dawac malemu zel do zabkow w tubce i co...i teraz wycieka mi ze wszystkich stron musze poszukac ambitniejszych zabawek na czas zmiany pieluchy
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 12:45   #4089
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Ale z Karolinki dzielna dziewczynka

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
Sheryk kuruj sie i Ty bo to jest jakis straszny wirus..u nas Dawid zarazil sie od mojej siostry...
nażarłam się czosnku aż mnie cała paszcza paliła i łzy ciekły jeszcze biorę leki i chyba jest ok, ale męża też rozkłada, więc coś tu musi krążyć...

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
my zamowimy- korci mnie marcepanowy (bo ja uwielbiam marcepany) a Wy mialybyscie ochote sprobowac takiego? tak szczerze? bo niekoniecznie to co lubie ja polubia inni czy marcepanowy nie bedzie za slodki?
Ja marcepan nawet lubię, ale biorąc pod uwagę to, że będzie go jadło więcej osób o różnych gustach to wybrałabym jakiś neutralny.

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Sheryl, 8 tydzień wychodzi z usg. Z OM to rożnie wychodzi w zależności od strony która to oblicza. Kazda strona oblicza tak samo termin porodu (4 wrzesnia) ale tydzień w którym obecnie jestem sie rożni. Jednak najdokładniejsze wyliczenie jest z usg wiec tym sie kieruje. Z usg tp wychodzi na 13 września.
Usg na tym etapie jest dosyć wiarygodne .

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Sheryl ja bym wybrala ten pierwszy pchacz, jest bardziej stabilny. Milena ma podobny i dzieki niemu nauczyla sie chodzic, jak sie opierala na smochodziku to sie wywracala bo za szybko jechal i bym wogole niestabilny. Z drugiej strony tego pchacza juz nie uzywa bo umie chodzic a na samochodzie jezdzi takze sama nie wiem co lepsze
No właśnie też mi się tak wydaje. Ten pierwszy wydaje mi się bardziej przystosowany dla młodszego malucha. Może nie na długo, ten drugi jest już dla trochę starszego dziecka i wiem, że bratanek używał go do 5 r.ż.
Trochę się boję, że kupię mu tak drogą rzecz a on to oleje, bo niestety trudno przewidzieć czy mu się spodoba, ale co tam, Fisher Price się dobrze sprzedaje na allegro.

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
Bez zmian Katar troche sutepuje ,ale w pleckach i piersikach dalej charczy ,oklepuje ją jak lekarz zalecil syropki dostaje ,ale poprawy od czwartku nie widze i zastanawiam się nad kolejną wizyta.
Kasiu, może warto iść jak się nie polepszy?

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
A u nas poza tym ,że Maja dalej chora to Patryk jutro wraca do Polski i zaczyna szukac tu pracy więc nie będzie lekko za mieszkaniami się rozglądałam ,ale ceny mnie przerazaja!!! Zobaczymy jak to wszystko nam wyjdzie w każdym razie możecie trzymać kciuki ,napewno nie zaszkodzą
Trzymam kciuki.


Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
Czy Wam tez dzieci sprawiaja tyle problemow z pisaniem postow bo jak tylko uiade przy kompie to Maja zaczyna albo otwierac stacje dyskow i wieszac się na niej albo robi reseta , a czasem w ogole mi wylacza kompa albo tak jak teraz wiesza sie na mnie i wyjeeeeee ,ehhh normalnie sił już nie mam
Oj, tak. Nic nie mogę napisać i wykorzystuję czas kiedy on śpi.
A Majeczka słodkości już ma dłuższe włoski!!!


Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Ivo tez juz nie raz mial cale usta usmarowane kremem posladkowym ktore sa jego ulubiona zabawka podczas przewijania
Hehe, ja też podaję mu krem jak go przewijam
Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Super!
Ach, przypomniały mi się czasy w ciąży jak czekałam na każde usg.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 13:57   #4090
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kasiu, jak widać córcia wie do czego kremy służą ja swojej małej też dawałam sudocrem przy przewijaniu do czasu aż nie rozgryzła jak to się otwiera
I oczywiście mocno trzymam kciuki

Pappaya, jejku jakie maleństwo Kiedy to maje dzieci były takie ciupińkie
A ja się dorwałam do Twojej galerii Jak miło Cię zobaczyć w moich stronach
A dla Ivusia zuch chłopczyk

Midey, powiem szczerze, że ja jestem tak straszny łasuch na słodycze, że czy marcepanowy, czy jakikolwiek inny musiałabym skosztować

I coś jeszcze mi się przypomniało. To chyba Elsi, pytała o ząbki 3. Karolina jeszcze ich nie ma, ale pamiętam, że Adrianowi napewno wcześniej wyszły 4 i 5, a dopiero później 3. Faktycznie to podobno najboleśniejsze ząbki, bo to tzw. oczniaki (kły), są równo pod oczkami i odobno jak wychadzą, to promieniują właśnie na oczka.
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 14:23   #4091
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Aka ja mam ten sam fotelik co Sheryl (http://www.allegro.pl/item539279523_...r_cs_w_wa.html) i jestem z niego bardzo zadowolona (przymierzałam się do Tobiego maxi cosi - ale jest wąski a Dawid do maluchów nie należy)... Sheryl mamy jezdzik bomiko i jestz jak dla mnie fantastyczny, Dawid przy nim spaceruje, ma dodatkowy sorter kształtów i moge mu podlaczyc do glosniczka mp3 z jego muzyka i moge go w niego wsadzic i pojezdzic po mieszkaniu - taki maly kombajn... w siedzisku ma schowek Dawid wrzuca tam swoje zabawki zamyka i jezdzi po pokoju (http://www.allegro.pl/item539887233_...el_sorter.html )...
Dziewczyny wyglądałyście świetnie na imprezach urodzinowych cór... torty też bomba, ja też sama piekę jak już będzie gotów to zrobię fotkę...
Midey oby Dawidkowi przeszło po tych zastrzykach... a dla Ciebie moc wspierałek... Kasiulek olej lekarza, najpierw zadzwon moze do przychodni że nie przechodzi i ze wybierasz sie na wizyte... a jak Ci powie ze nie potrzebnie przychodziłas to powiedz, ze lekarzem nie jestes i niech lepiej zacznie wykonywac swoj zawod... bo jest od tego, zeby sprawdzic czy stan dziecka sie nie pogarsza i ewentualnie zmienic leki... sorki ale od wczoraj chodze jak bobma z opoznionym zaplonem... Dawid od wczoraj nie chce mi z rak schodzic a ja juz nie mam sily w nd rano jak puscilam go po mieszkaniu a sama jeszcze przytulilam sie do mz to sciagnal ze mnie koldre co oznaczalo choc sie ze mna bawic... a jak chce skorzystac z kompa i nie spi to musze albo wsadzic go do lozeczka, jak nie wyje to ok jak wyje to z mojego korzystania z kompa nici...
ja już dzisiaj zaczelam przygotowania do imprezki urodzinowej Dawida... zrobiłam rybe w zalewie, a wlasciwie to zalewa jest osobno i ryba z warzywami jeszcze osobno bo sie studzi... a to do pt wytrzyma... a w załączniku zaproszenia jakie zrobiłam..
wypadałoby zebym cos zjadla... a apropo jedzenia Elsi Dawid ode mnie nie chce jesc obiadow dlatego ubieram go w taki fartuch, sadzam w krzesełku wręczam sztucce (z których i tak prawie nie korzysta) i babla sie w jedzeniu i je przeważnie rękoma (ale dzisiaj kątem oka widziałam jak jednak na widelcu jedzenie włożył do buzi...)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF9337wiz.jpg (45,9 KB, 15 załadowań)
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-03, 14:55   #4092
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kasiu, zapomnialam napisac odnosnie kompa ale z drugiej strony pisalam jak Elsi pytala jak zabezpieczyc przed dzieckiem komputer nie korzystam jak Dawid nie spi bo stalo sie to juz niemozliwe wczesniej moglam pisac majac Go na kolanach a teraz....najchetniej urwalby pokrywe od laptopa


Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Midey, powiem szczerze, że ja jestem tak straszny łasuch na słodycze, że czy marcepanowy, czy jakikolwiek inny musiałabym skosztować

I coś jeszcze mi się przypomniało. To chyba Elsi, pytała o ząbki 3. Karolina jeszcze ich nie ma, ale pamiętam, że Adrianowi napewno wcześniej wyszły 4 i 5, a dopiero później 3. Faktycznie to podobno najboleśniejsze ząbki, bo to tzw. oczniaki (kły), są równo pod oczkami i odobno jak wychadzą, to promieniują właśnie na oczka.
no ja przyznam ze strasznie mnie kusi ten marcepanek ale wiem ze nie kazdy lubi....marcepanki sa tez strasznie slodkie

zachecona Waszym tortowym sukcesem sama mam ochote upiec torta moge liczyc na jakies Wasze przepisy na PW? jak Dawid pozwoli to wyprobuje na swoje urodziny i zobacze czy cos z tego wyjdzie

Kociulku, no to ladnie z tymi 3 jej wiedzialam ze dzieciaczki cierpia przy zabkach ale nie wiedzialam ze to az taki bol

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
Midey oby Dawidkowi przeszło po tych zastrzykach... a dla Ciebie moc wspierałek...
ja już dzisiaj zaczelam przygotowania do imprezki urodzinowej Dawida... zrobiłam rybe w zalewie, a wlasciwie to zalewa jest osobno i ryba z warzywami jeszcze osobno bo sie studzi... a to do pt wytrzyma... a w załączniku zaproszenia jakie zrobiłam..
wypadałoby zebym cos zjadla... a apropo jedzenia Elsi Dawid ode mnie nie chce jesc obiadow dlatego ubieram go w taki fartuch, sadzam w krzesełku wręczam sztucce (z których i tak prawie nie korzysta) i babla sie w jedzeniu i je przeważnie rękoma (ale dzisiaj kątem oka widziałam jak jednak na widelcu jedzenie włożył do buzi...)
Lwico, dziekuje

my zaproszenia juz porozwozilismy...i teraz musze wszedzie dzwonic i przekladac myslalam o podobnym wierszyku na zaproszenie ale nie chcialam oszukiwac w koncu Dawid nie mowi i nie chodzi a zaproszenia robilas sama czy kupowalas?

i mam jeszcze pytanie do tych mamus co maja imprezke za soba i przed soba co podalyscie na stol? ja myslalam bardziej o torcie, ciescie, cukierkach, owocach i salatkach...Lwica jak widze szykuje prawdziwa uczte
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 15:25   #4093
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
Aka ja mam ten sam fotelik co Sheryl (http://www.allegro.pl/item539279523_...r_cs_w_wa.html) i jestem z niego bardzo zadowolona (przymierzałam się do Tobiego maxi cosi - ale jest wąski a Dawid do maluchów nie należy)...
Ja też początkowo zastanawiałam się między Romerem a Maxi Cosi Tobi i przeważyło to, że Romer dostał najwięcej punktów w testach zderzeniowych, czyli jest najbezpieczniejszy. A i wizualnie też bardziej mi się podobał niż Maxi Cosi. Tylko ta dodatkowa funkcja CS mnie wkurza, bo ja nie mam siły ciągnąć tego paska, ale i tak mąż go zawsze zapina.
A, i fajne zaproszenia. Ja zaproszeń nie robiłam.
Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
i mam jeszcze pytanie do tych mamus co maja imprezke za soba i przed soba co podalyscie na stol? ja myslalam bardziej o torcie, ciescie, cukierkach, owocach i salatkach...Lwica jak widze szykuje prawdziwa uczte
Ja normalnie zrobiłabym tylko na słodko, ale ponieważ będą goście z innej miejscowości to robię też i obiad.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2009-02-03 o 15:27
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 18:06   #4094
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Midey zaproszenia robiłam sama (a Dawid mój mówi tylko mama), ja za marcepanem nie przepadam... co do reszty to zrobie skrzydełka w miodzie i pieczone ziemniaczki do tego surówka z pekińskiej z koperkiem, czosnkiem i kukurydzą, do tego na stole właśnie ryba w zalewie, jakieś dwie szybkie sałatki w tym na pewno jedna z tuńczykiem, nad drugą myśle i się nie mogę zdecydować, ale chyba zrobie z gyrosem ale nie tą warstwową:P do tego troszkę wędlinki i oczywiście tort (przepis prześlę na pw)
Sheryl znam ten ból... ale ostatnio ja też wożę mojego potworka, i przeważnie muszę to zrobić sama... dla mnie jeszcze minusem jest waga (chociaż pewnie przez to jest bezpieczniejszy)
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 19:04   #4095
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
i mam jeszcze pytanie do tych mamus co maja imprezke za soba i przed soba co podalyscie na stol? ja myslalam bardziej o torcie, ciescie, cukierkach, owocach i salatkach...Lwica jak widze szykuje prawdziwa uczte
Ja zrobilam zapiekanke makaronowa (makaron rurki, boczek, pokruszony twarog, polane jogurtem naturalnym i na koniec plastry zoltego sera i bazylia ), salatka gyros i grzanki posmarowane czosnkowym peree (czosnek, olej, bazylia) i startym zoltym serem. Oprocz tego krakersy z serem i szynka, chipsy, cistka, rolada i inne kupne slodkosci. Dla maluchow byly danonki, chrupki kukurydziane i biszkopty. A tort jaki robilam latwiejszy byc nie moze - biszkopt przekladany masa truskawka.

Pappaya mam takie samo zdjecie USG Miluni i az mi sie takis sentyment "wlaczyl". Pamietam jak lezalam na lozku i wpatrywalam sie w takie zdjecie myslac ze to moje dziecko.
Lwico swietne zaproszenie. Ja nie robilam zaproszen tylko dzwonilam.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-03, 23:28   #4096
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
ale chyba zrobie z gyrosem ale nie tą warstwową:P do tego troszkę wędlinki i oczywiście tort (przepis prześlę na pw)
Lwico, a ja poproszę o przepis na sałatkę gyros (może być na pw). Jestem sałatkomaniaczką, co prawda najbardziej lubię te z majonezem lub białymi sosami, ale muszę w końcu jakieś urozmaicenie sobie wprowadzić.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 00:27   #4097
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Ech... Karolina chyba dołączy do chorowitków... Cały dzień męczy ją gorączka i nie wiem czy coś ją bierze, czy ząbki, czy to reakcja na szczepionkę. Nie wstaje wcale z łóżka, chyba nie da rady nawet główki podnieść, wyciaga tylko rączki aby ją wziąć. Oj cięzka będzie noc...

Lwica, bardzo fajne zaproszenia. Szczerze mówiąc ja nawet nie pomyslałam o czymś takim.
Przyznam, że ja troszkę inaczej już na to patrzę. Może dlatego, że pierwsze urodzinki juz jednego dziecka przeżyła. I po naszych hucznych chrzcinach trochę alergicznie reaguję na wszelkie imprezy. Dlatego stwierdziłam, ze nikogo nie będe zapraszać, a ten kto zechce, to i tak przyjdzie. Ja w zwiąku z tym nic specjalnego nie szykowałam. Przez te kilka lat za duzo "ciepłych" słów się tutaj (czytaj: w domu) nasłuchałam, ale nie będę smęcić. Widocznie czymś sobie w życiu na to zasłużyłam.

Lwica, a na przepis sałatkowy, to ja też jestm chętna

Midey, ja absolutnie nie chciałam nikogo nastraszyć. Nie każde dziecko musi bolesnie przechodzić ząbkowanie.
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 10:36   #4098
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kociulku, to zdrówka dla Karolinki!
Ja też się boję o Stasia bo oboje z mężem lekko chorujemy i tylko patrzę czy małego nie zaraziliśmy.

A, Staśkowi w końcu wyszedł trzeci ząbek! górna jedynka, ale widzę, że te obok też już prześwitują.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2009-02-04 o 10:38
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 11:55   #4099
Renia11
Raczkowanie
 
Avatar Renia11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
GG do Renia11
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Ech... Karolina chyba dołączy do chorowitków... Cały dzień męczy ją gorączka i nie wiem czy coś ją bierze, czy ząbki, czy to reakcja na szczepionkę. Nie wstaje wcale z łóżka, chyba nie da rady nawet główki podnieść, wyciaga tylko rączki aby ją wziąć. Oj cięzka będzie noc....

Kociulku zdróweczka oby to nie choróbsko jakieś

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Kociulku, to zdrówka dla Karolinki!
Ja też się boję o Stasia bo oboje z mężem lekko chorujemy i tylko patrzę czy małego nie zaraziliśmy.

A, Staśkowi w końcu wyszedł trzeci ząbek! górna jedynka, ale widzę, że te obok też już prześwitują.
Gratulacje dla ząbka Stasia i niech się nie daje zarazie i Wy też się trzymajcie sheryl


Lwico zaproszenia super

Midey co tam u was jak zastrzyki pomagają a i jakie macie te zastrzyki?

U nas to normalnie mały jest mega marudny też te trójki idą i można oszaleć do toalety mam biede wyjść bo jest histeria i apetytu totalny brak
Oby jak najszybciej przejść przez to ząbkowanie......bo normalnie wagowo nic nie przybiera staną na 8.400 i basta
__________________
KAROLEK I MIŁOSZEK.
Adopcja Serca: ''nasze" dzieciaczki GIFT i Christine

Edytowane przez Renia11
Czas edycji: 2009-02-04 o 11:57
Renia11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-04, 15:10   #4100
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Sheryl, Lwica, Aga dzieki za odpowiedz w sprawie jedzenia


Lwica, ja tez poprosze przepis na gyros bo ja mam ten warstswowy

a z zaproszeniami to poszlismy na latwizne i kupilismy gotowe ja nie mam zdolnosci plastycznych

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Ech... Karolina chyba dołączy do chorowitków... Cały dzień męczy ją gorączka i nie wiem czy coś ją bierze, czy ząbki, czy to reakcja na szczepionkę. Nie wstaje wcale z łóżka, chyba nie da rady nawet główki podnieść, wyciaga tylko rączki aby ją wziąć. Oj cięzka będzie noc...

[...]

Midey, ja absolutnie nie chciałam nikogo nastraszyć. Nie każde dziecko musi bolesnie przechodzić ząbkowanie.
Kociulku, lacze sie z Toba w bolu duzo zdrowka Karolince zycze


a z tymi zabkami to wiem ze kazde dziecko inaczej znosi bol i zabkowanie ale jednka (odpukac) moze sie to zdarzyc u kazdego dzieciaczka

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
A, Staśkowi w końcu wyszedł trzeci ząbek! górna jedynka, ale widzę, że te obok też już prześwitują.
super mam nadzieje ze Stas dzielnie ominie chorobsko, a Wy sie kurujcie i trzymajcie zdrowo

Cytat:
Napisane przez Renia11 Pokaż wiadomość

Midey co tam u was jak zastrzyki pomagają a i jakie macie te zastrzyki?

U nas to normalnie mały jest mega marudny też te trójki idą i można oszaleć do toalety mam biede wyjść bo jest histeria i apetytu totalny brak
Oby jak najszybciej przejść przez to ząbkowanie......bo normalnie wagowo nic nie przybiera staną na 8.400 i basta
Reniu, milo ze pytasz u nas widac poprawe Dawid troche sie smieje i dokazuje teraz najbardziej dokucza kaszel bo zaczyna sie odrywac...

a zastrzyki jakie mamy to Biofuroksym

wspolczuje zabkowania u Miloszka, mam nadzieje ze szybko wyjda zebolki i chociaz troche Maly da Ci odpoczac... wiem co mowie bo Dawid tez przez te chorobe z rak mi nie schodzil nawet nie moglam sie wykapac bo tylko mnie nie iwdzial i histeria gotowa a wieczorami za czesto sie budzil obawiam sie ze przez te wymioty tez waga nam porzadnie spadnie...

a jak Twoje chlopaki? w koncu jutro podwojna imprezke macie? zdrowiej cos?
__________________


Edytowane przez midey
Czas edycji: 2009-02-04 o 15:29
midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 16:44   #4101
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Reniu, Midey, dzięki.
Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
u nas widac poprawe Dawid troche sie smieje i dokazuje teraz najbardziej dokucza kaszel bo zaczyna sie odrywac...
o, to super wieści

Reniu, życzę żeby to ząbkowanie przestało się dawać we znaki.

Elsi, co tam u Was?
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 17:55   #4102
Renia11
Raczkowanie
 
Avatar Renia11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
GG do Renia11
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość


Reniu, milo ze pytasz u nas widac poprawe Dawid troche sie smieje i dokazuje teraz najbardziej dokucza kaszel bo zaczyna sie odrywac...

a zastrzyki jakie mamy to Biofuroksym

wspolczuje zabkowania u Miloszka, mam nadzieje ze szybko wyjda zebolki i chociaz troche Maly da Ci odpoczac... wiem co mowie bo Dawid tez przez te chorobe z rak mi nie schodzil nawet nie moglam sie wykapac bo tylko mnie nie iwdzial i histeria gotowa a wieczorami za czesto sie budzil obawiam sie ze przez te wymioty tez waga nam porzadnie spadnie...

a jak Twoje chlopaki? w koncu jutro podwojna imprezke macie? zdrowiej cos?

My też mieliśmy te same zastrzyki i też szybko pomogły fajnie że Dawidkowi lepiej a wage nadrobimy
Chłopakom lepiej ale Karolowi wyszło wstrętne tzw. zimno koło ust i na policzku wygląda okropnie smaruje to zoviraxem a może wy macie jakieś sposoby na tą dolegliwość?

Co do imprezki to zmuszeni jesteśmy ją przełożyć zrobimy sobie w naszym domowym gronie małe święto a jak rodzinka wyzdrowieje to będą goście.
Trzymajcie się i oby zastrzyki szybko się skończyły pozdrowionka

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość


Reniu, życzę żeby to ząbkowanie przestało się dawać we znaki.
Dziękuje bardzo i oby tak się stało bo można oszaleć dziś nawet naleśników nie upiekłam bo Miłosz widział jak je obracam i chciał robić to samo jak mu nie pozwoliłam to wył jak szalony nie sposób go było uspokoić musiałam dopiero schować patelnie a i tak jeszcze jej szukał normalnie koszmar jego rozdrażnienie sięga zenitu a moje nerwy dna.....Byle do przodu.
__________________
KAROLEK I MIŁOSZEK.
Adopcja Serca: ''nasze" dzieciaczki GIFT i Christine
Renia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 20:31   #4103
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez Renia11 Pokaż wiadomość
My też mieliśmy te same zastrzyki i też szybko pomogły fajnie że Dawidkowi lepiej a wage nadrobimy
Chłopakom lepiej ale Karolowi wyszło wstrętne tzw. zimno koło ust i na policzku wygląda okropnie smaruje to zoviraxem a może wy macie jakieś sposoby na tą dolegliwość?

Co do imprezki to zmuszeni jesteśmy ją przełożyć zrobimy sobie w naszym domowym gronie małe święto a jak rodzinka wyzdrowieje to będą goście.
Trzymajcie się i oby zastrzyki szybko się skończyły pozdrowionka
no to widac dobre zastrzyki- grunt ze pomagaja

na zimno moge poradzic Ci tylko sode albo make ziemniaczana...ja zawsze tym leczylam bo masci mi nie pomagaja

waghe nadrobimy a imprezki przekladane tez wyjda nam przednie
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 21:27   #4104
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Ech... Karolina chyba dołączy do chorowitków... Cały dzień męczy ją gorączka i nie wiem czy coś ją bierze, czy ząbki, czy to reakcja na szczepionkę. Nie wstaje wcale z łóżka, chyba nie da rady nawet główki podnieść, wyciaga tylko rączki aby ją wziąć. Oj cięzka będzie noc....
Kociulku przytulaski dla Ciebie i Karolci mam nadzieje ,że jednak rozejdzie się po "kościach"....
Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Przyznam, że ja troszkę inaczej już na to patrzę. Może dlatego, że pierwsze urodzinki juz jednego dziecka przeżyła. I po naszych hucznych chrzcinach trochę alergicznie reaguję na wszelkie imprezy. Dlatego stwierdziłam, ze nikogo nie będe zapraszać, a ten kto zechce, to i tak przyjdzie. Ja w zwiąku z tym nic specjalnego nie szykowałam. Przez te kilka lat za duzo "ciepłych" słów się tutaj (czytaj: w domu) nasłuchałam, ale nie będę smęcić. Widocznie czymś sobie w życiu na to zasłużyłam.
Napewno niczym nie zasłuzyłas po prostu trafiłes na nie zaciekawą teściowa ,ale chociaż ciesz sie ,że to nie taki potwór jak moja :P

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Ja też się boję o Stasia bo oboje z mężem lekko chorujemy i tylko patrzę czy małego nie zaraziliśmy.
Dużo zdrówka dla was i oby na Stasiulka nie przeszło ,3mam kciuki mocno
Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
A, Staśkowi w końcu wyszedł trzeci ząbek! górna jedynka, ale widzę, że te obok też już prześwitują.
No to wielkie gratki dla dzielnego Stasia U nas lewa gorna dwojka juz się lekko przebiła ,ale męczyła Maje od 2 meisięcy

Cytat:
Napisane przez Renia11 Pokaż wiadomość
U nas to normalnie mały jest mega marudny też te trójki idą i można oszaleć do toalety mam biede wyjść bo jest histeria i apetytu totalny brak
Oby jak najszybciej przejść przez to ząbkowanie......bo normalnie wagowo nic nie przybiera staną na 8.400 i basta
Przytulaski Reniu dla was ,najgorsze to włąsnie jak ząbkowanie sie przekłada z chorobą horror normalnie

Lwico zaproszenia super ,a menu mmm smakowite :P może i mi bys podesłała ten przepisik ??
midey U nas imprezka była baardzo skromna bo tylko nasza trojka ,moja mama bo tata był w pracy i siostra z chlopakiem więc był tylko tort ,soki ,chipsy i kanapki ,ale bawiliśmy się super i o to chodzi...
Aga a co tam u Ciebie nic sie nie odzywasz

I zapomnialam napisać ,że u nas juz lepiej choróbski odchodzi bo katarku juz prawie nie ma ,a kaszelek tez już coraz rzadziej ))

A poza tym kochane mamusie mam pytanie... Używacie worków na zużyte pampki?? Bo ja w Irlandii używalam i wzielam sobie tutaj ,ale mi się koncza ,a Patryk zapomnial kupic i czy idzie takie cos dostac w pl bo szykalam w pobliskich drogeriach i nie ma
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0

Edytowane przez Kasiamaja
Czas edycji: 2009-02-04 o 21:41
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 21:56   #4105
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
Dużo zdrówka dla was i oby na Stasiulka nie przeszło ,3mam kciuki mocno

No to wielkie gratki dla dzielnego Stasia U nas lewa gorna dwojka juz się lekko przebiła ,ale męczyła Maje od 2 meisięcy
Dziękujemy te zęby rzeczywiście jakoś dłużej wychodzą.

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
I zapomnialam napisać ,że u nas juz lepiej choróbski odchodzi bo katarku juz prawie nie ma ,a kaszelek tez już coraz rzadziej ))
no to super!
Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
A poza tym kochane mamusie mam pytanie... Używacie worków na zużyte pampki?? Bo ja w Irlandii używalam i wzielam sobie tutaj ,ale mi się koncza ,a Patryk zapomnial kupic i czy idzie takie cos dostac w pl bo szykalam w pobliskich drogeriach i nie ma
Tak, ja używam zwykłych plastikowych woreczków. Takie coś o czym piszesz to u nas nazywa się paklanki. W markecie powinny być w dziale dziecięcym, obok kosmetyków, chusteczek.
http://www.allegro.pl/item538895855_...t.html#gallery
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 22:11   #4106
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

qrcze od 2h prawie pisałam posta i sobie skasowałam:/
wracam do tematu... już zapomnialam co pisałam na początku (musze uważać zeby mi sie placek juz ostatni na torta nie przypalił:P)
Reniu ja nie polecam dla takich maluchow zoviraxu (jest chyba od 12rz?) za to dobry jest chlorchinaldin H maść (wyprobowalam na sobie pomaga w gojeniu - jest głownie na odparzenia u maluchow - rana podobna i podobnie boli) a starsza farmaceutka podala mi kiedys sposob (jak dla mnie mało higieniczny) jak czujesz ze robi Ci sie "zimno" nie zawsze masz pod reką paste do zebow, a woskowine w uszach jak najbardziej (trzeba posmarowac) raz wyprobowalam i nie wyszlo ale czy na 100% chciał omnie wywalic to nie wiem...:P
hmmm
Kociulku zdrówka dla Córy oby to tylko ząbki albo reakcja po szczepieniu była... moc wspierałek dla mamuś chorowitków...
Sheryl gratuluję kolejnego ząbka, oj teraz to sie chyba posypią jak grzyby po deszczu zdrowka dla Was i oby Stas sie nie rozchorowal...
czas na przepis na sałatkę... ja robie jej dużo ale i tak w ciągu 1dnia max 1,5 jej nie ma...
gotuję 1 szklankę makaronu http://www.☠☠☠☠☠☠.pl/product/5201193...ryzu.xhtml?x=c o takiego przesmażam na oliwie podwójną pierś z kurczaka drobno pokrojoną w kostke i posypaną bardzo bardzo obficie przyprawą gyros (ja wole kotani niż kamis) do tego ogorek wezowy zielony pokrojony w kostke i peczek (bo niestety jakieś liche) koperku do tego ok 1 łyżki majonezu (ja dodaje dekoracyjny winiar) wymieszac i odstawic na ok 2h do lodowki i smacznego... sorki że nie na pw ale jakos dzisiaj lenia mam (a Midey dotarl wczoraj przepis na tort?)
ja sie czuje jakby po mnie czolg przejechal - oj bozia @ pokarala chyba wszystkie kobiety...
do tego jak to ładnie na coponiektorych forach ujmuja plytka paznokcia odrywa mi sie od lozyska i moje dlonie wygladaja masakrycznie juz mam obciete krociusienko paznokcie a i tak wygladaja paskudnie... jutro ide wyznaczyc sie do dermatologa, oby bylo to dosc szybko ale mimo wszystko wyprobuje metody z neta... jutro rano przed praca do apteki...
dziewczyny ja od dwoch dni nie moge sie nadziwic jak wszystko zdrozalo... wprawdzie ostatnio deserki i kaszki kupowalam miesiac temu od razu na caly styczen, ale wydalam w zeszlym miesiacu mniej mimo iz wiecej kupilam normalnie masakra teksanska...
a dziewczyny nie pamietam ktora pisala ze daje dziecku barszcz bialy i zurek... jak je przygotowujecie, z torebki czy jakies inne sposoby bede wdzieczna za podrzucenie pomyslu na obiady, ktore bedzie mogl zjesc Dawid bo mnie wena oposcila...
hm placki upieczone jutro jak uspie Dawida zrobie tort... ide wymieszac skrzydelka w marynacie i jeszcze musze koczowac 50 min przy kuchence gazowej bo gotuje mleko skondensowane na kramel... a trzeba to gotowac 3h...
koniec marudzenia dobranoc
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 22:35   #4107
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
Sheryl gratuluję kolejnego ząbka, oj teraz to sie chyba posypią jak grzyby po deszczu zdrowka dla Was i oby Stas sie nie rozchorowal...
dziękujemy i oby, oby...
Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
czas na przepis na sałatkę... ja robie jej dużo ale i tak w ciągu 1dnia max 1,5 jej nie ma...
gotuję 1 szklankę makaronu http://www.☠☠☠☠☠☠.pl/product/5201193...ryzu.xhtml?x=c o takiego przesmażam na oliwie podwójną pierś z kurczaka drobno pokrojoną w kostke i posypaną bardzo bardzo obficie przyprawą gyros (ja wole kotani niż kamis) do tego ogorek wezowy zielony pokrojony w kostke i peczek (bo niestety jakieś liche) koperku do tego ok 1 łyżki majonezu (ja dodaje dekoracyjny winiar) wymieszac i odstawic na ok 2h do lodowki i smacznego... sorki że nie na pw ale jakos dzisiaj lenia mam
nie szkodzi, przecież dużo osób było zainteresowanych
i dziękujemy
Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
dziewczyny ja od dwoch dni nie moge sie nadziwic jak wszystko zdrozalo... wprawdzie ostatnio deserki i kaszki kupowalam miesiac temu od razu na caly styczen, ale wydalam w zeszlym miesiacu mniej mimo iz wiecej kupilam normalnie masakra teksanska...
hm... ja nie zauważyłam jakoś, a patrzę na ceny pojedynczych produktów, zresztą ja i tak kupuję tylko w promocjach w każdym sklepie promocja na coś innego raz tu pójdę, raz tam i jakoś się uzbiera ale chyba i tak najtaniej w hipermarketach, realach...
Lwico, o matko z tym paznokciem samo Ci się tak zaczęło?
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-04, 23:01   #4108
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Sheryl nie z jednym z 5 po trochu u każdej reki... samo, wyczytalam, ze czesci osobom po zdjeciu tipsow cos takiego sie pojawilo... ja swoej juz zdjelam wprawdzie ok miesiaca temu ale przeciez jeszcze mi nie zrosly... do tego dosc czesto zdarzało mi sie w zelkach uderzyc o cos a to tez moze to wywolac teraz najwazniejsze zeby sie tam jakis grzyb nie pojawil i gorzej nie bylo... do tego dzisiaj to zauwazylam jak zmylam rano lakier zobaczymy co sie z tym da zrobic jak mnie nie przyjmie w pon to obcinam to co sie da jeszcze krocej i walcze z olejkiem herbacianym (w sumie z nim to zaczne juz jutro) +skrzyp i capivit a+e forte bo cos takeigo polecil dziewczynie dermatolog... mam nadzieje, ze mi tez pomoze... ale przeraza mnie to ze mozna z tym walczyc do pol roku... a ja tak lubie miec zadbane i dlugie paznokcie
koneic tego uzalania sie...ide wylaczyc karmel i lulu...
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 07:56   #4109
Renia11
Raczkowanie
 
Avatar Renia11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 141
GG do Renia11
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
no to widac dobre zastrzyki- grunt ze pomagaja

na zimno moge poradzic Ci tylko sode albo make ziemniaczana...ja zawsze tym leczylam bo masci mi nie pomagaja

waghe nadrobimy a imprezki przekladane tez wyjda nam przednie
Dzięki za radę i masz racje imprezki będą spóźnione ale na pewno super. My sobie w domku dzisiaj poświętujemy w swoim gronie

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość


Przytulaski Reniu dla was ,najgorsze to włąsnie jak ząbkowanie sie przekłada z chorobą horror normalnie
Oj dosłownie horror byle szybko minął dzięki



Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
I zapomnialam napisać ,że u nas juz lepiej choróbski odchodzi bo katarku juz prawie nie ma ,a kaszelek tez już coraz rzadziej ))
To super że macie choróbsko za sobą
Kiedyś takie woreczki do pamporków były razem z pieluszkami happy ale teraz nie wiem czy dodają je. Ja używam zwykłych worków na śmieci wiązanych.


Lwico współczucia z tymi paznokciami ja po tipsach używałam oliwki z oliwek moczyłam paznokcie kosmetyczka mi tak radziła Dzięki za poradę na zimno pozdrowionka
__________________
KAROLEK I MIŁOSZEK.
Adopcja Serca: ''nasze" dzieciaczki GIFT i Christine
Renia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 08:37   #4110
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie fotelika.

Midey ja wolę tradycyjne torty.

Kasiu przykro mi, że nie wyszło Wam z Irlandią może za jakiś czas sie poprawi. Teraz najważniejsze żeby Patryk tu coś znalazł.
Emma też pcha mi się do kompa. Jak znudzi jej się obecne zajęcie to albo wisi na krześle i domaga się abym ją do siebie wzieła (albo raczej do myszki i klawiatury) albo pcha się do całej "skrzyni".

Sheryl dużo zdrówka dla Was.

My też używamy sztuczek żeby zająć Emi przy przewijaniu. Koszmarna się zrobiła. Daję jej prawie wszystko co wpadnie mi w ręcę (oczywiście to co jest bezpieczne).

Kociulku zdrówka dla Karolci.

Lwico bardzo fajne zaproszenia. Ja chyba kupię gotowe a jedzonko przepyszne
Obyś szybko wyleczyła pazurki.

Renia na opryszczkę najlepsza jest wit. B. Ale nie wiem czy dzieciaczki mogą "jeść" większe ilości. Chyba, ze w pokarmach.

Kasiu ja w Carrefurze kupiłam Paklanki, ale nigdy ich nie użyłam.

My mamy za sobą wizyte u ortopedy. Troszke ją przyśpieszyłam bo mieliśmy iść dopiero jak Emi zacznie chodzić (w sumie chodzi, ale za rączki), ale pediatra powiedziała że to "coś" na rączce należy pokazać ortopedzie bądź chirurgowi. Narazie mamy To obserwować i zobaczyć co i czy będzie się coś działo.
Bioderka są w porządku. Ale mamy koślawe kolanka. Zalecenia: siadanie po turecku.

Miałam jeszcze coś pisać, ale zapomniałam...
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.