zła macocha ? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-16, 21:29   #181
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
To piękne, co napisałaś

Ale nie wszyscy rodzice, chociażby ojciec autorki wątku, myślą tak samo...
no tak, moze teraz nie- ale przeciez myslal dajac jej gore domu, dajac jej prace w firmie wspolnie z nim , mowiac ze ma z nim mieszkac ile chce etc . I dlatego jestem w stanie zrozumiec autorke ze ja to tak bardzo teraz wszystko boli i ciezko jej jej zrozumiec jego postepowanie teraz,o czym swiadczy ten watek takie jej sos..
W sumie sama nie rozumiem takiego postepowania - dzieci sa bardzoo wazne jak sie je ma ( dla mnie najwazniejsza na swiecie jest moja corka) ale moze ojcowie maja inaczej .. nie wiem , wiem jedno ze mi chyba by serce peklo jak i mojej corce jakbym ja miala skrzywdzic chociazby w ten sposob ze kazalabym sie jej wyprowadzic z domu rodzinnego.- i postawic na pierwszym miejscu czyjes dzieci od swojego wlasnego .

Dla mnie dom - to nie jest moj dom i mojego Tz, to dom otwarty zawsze o kazdej porze dnia i nocy dla mojego dziecka to jest i ma byc azyl gdzie moze sie schowac przed wszystkim zlem tego swiata , gdzie moze wprowadzac sie i wyprowadzac kiedy jej przyjdzie ochota , gdzie nie musi sie pytac czy moze otworzyc lodowke . Ot dom rodzinny I dlatego jest tez tak wazny dla autorki pewnie- zawsze mile widziana a tu raptownie .. smutne to
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-03-16 o 21:35
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:33   #182
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
no tak, moze teraz nie- ale przeciez myslal dajac jej gore domu, dajac jej prace w firmie wspolnie z nim , mowiac ze ma z nim mieszkac ile chce etc . I dlatego jestem w stanie zrozumiec autorke ze ja to tak bardzo teraz wszystko boli i ciezko jej jej zrozumiec jego postepowanie teraz,o czym swiadczy ten watek takie jej sos..
W sumie sama nie rozumiem takiego postepowania - dzieci sa bardzoo wazne jak sie je ma ( dla mnie najwazniejsza na swiecie jest moja corka) ale moze ojcowie maja inaczej .. nie wiem , wiem jedno ze mi chyba by serce peklo jak i mojej corce jakbym ja miala skrzywdzic chociazby w ten sposob ze kazalabym sie jej wyprowadzic w domu rodzinnego.- i postawic na pierwszym miejscu czyjes dzieci od swojego wlasnego .
Właśnie: dzieckiem dla rodziców jest się przez całe życie i myślenie o swoim dziecku nie powinno było się skończyć ileś lat temu wstecz oferując pięterko na pracownię , autorka wątku potrzebuje ojca teraz i może go potrzebować za pięć lat.

Edytowane przez Fresa
Czas edycji: 2009-03-16 o 21:35
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:42   #183
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Właśnie: dzieckiem dla rodziców jest się przez całe życie i myślenie o swoim dziecku nie powinno było się skończyć ileś lat temu wstecz oferując pięterko na pracownię , autorka wątku potrzebuje ojca teraz i może go potrzebować za pięć lat.
bedzie go potrzebowac cale zycie , jak i ja tesknie za swoim czasem nie do wytrzymania i czesto sie pytam go o rade w wazniejszej sprawie etc.
Nie mysle wcale ze ojciec dal jej pieterko i sie pozbyl w ten sposob bo pomagal jej rowniez , miala dobry kontakt z ojcem, powtarzal ze moze mieszkac ile chce . Przerazajace jej to co ten ojciec robi teraz i jak rani swoje wlasne dzieci , moim zdaniem kiedys sie opamieta i bedzie plakal rzewnymi lzami tylko pytanie czy wtedy te zranione dzieci beda chcialy wybaczyc..
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-03-16 o 21:45
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:53   #184
Olila9
Raczkowanie
 
Avatar Olila9
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 328
Dot.: zła macocha ?

moee, tez mysle, ze kiedys sie obudzi. I dlatego uwazam, ze nie warto teraz zaogniac sytuacji. Ojciec zachowal sie nie fair, niech dzieci okaza sie doroslejsze od niego.
Olila9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:59   #185
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
bedzie go potrzebowac cale zycie , jak i ja tesknie za swoim czasem nie do wytrzymania i czesto sie pytam go o rade w wazniejszej sprawie etc.
Nie mysle wcale ze ojciec dal jej pieterko i sie pozbyl w ten sposob bo pomagal jej rowniez , miala dobry kontakt z ojcem, powtarzal ze moze mieszkac ile chce . Przerazajace jej to co ten ojciec robi teraz i jak rani swoje wlasne dzieci , moim zdaniem kiedys sie opamieta i bedzie plakal rzewnymi lzami tylko pytanie czy wtedy te zranione dzieci beda chcialy wybaczyc..
Pożyjemy, zobaczymy jak się sprawy u Violent Delight potoczą... może się kiedyś ojciec opamięta, a może nie, w życiu różnie bywa (i dlatego zawsze warto liczyć na siebie samego, przede wszystkim)
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:59   #186
laura999
Raczkowanie
 
Avatar laura999
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 164
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Dla mnie jest to szok, bo nie sądziłam, że rodziców kocha się dla schedy, którą mogą zostawić...

A ja sądziłam, że dzieci/ rodzina są ważniejsze niż podbudowywanie swojego ego młodszą kochanką...widocznie dziwna jestem...
laura999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 22:11   #187
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Sorry odnosnie tych dzieci, to nie wyobrazam sobie,zebym jakiegokolwiek obecnego, czy przyszłego partnera miała traktowac ponad moje dzieci, bo one zawsze będa najwazniejsze.
A Ty z doswiadczenia oczywiscie mowisz..? Masz doswiadczenie w wychowywaniu dzieci, tak? I efekty tego wychowywania tez masz? A jesli nie, to z ksiązek, czy z tv te rozwazania na temat wychowania pyskatych rozwedrzonych i nastawionych roszczeniowo bachorów?
Zgadzam się
Żaden facet (choćbym nie wiem jak się zakochała/zauroczyła) nigdy nie byłby ważniejszy od moich dzieci. I jako szczęśliwa mężatka i matka piszę z ręką na sercu, że dzieci PONAD WSZYSTKO! Bo facet (nawet mąż) zawsze może zdradzić, może mu się znudzić (albo mi), może się odkochać a dzieci kocha się bezwarunkowo. I jeśli kiedyś mój mąż wyczyniałby takie rzeczy i krzywdził nasze dzieci, to straszyłabym go z zaświatów

[quote=Gwiazdeczka1978;114 77370]Co do pogrubionego, to akurat wiem i jestem pewna. "tyle wiemy o sobie na ile nas sprawdzono" akurat wyznaje zasade,ze mezczyzn moge miec wielu, dzieci zawsze będa moje.
quote]

Też się zgadzam i tu zacytuję samą siebie:

Cytat:
Napisane przez Bdebdusia Pokaż wiadomość


A prawda jest taka, że żona dziś jest a jutro może jej nie być.
Kurczę i naprawdę w głowie mi się nie mieści jak ojciec może się w ten sposób "wypiąć" na rodzone dzieci
Bo naprawdę żadna z dziewczyn tu piszących nie krytykuje jego wyjazdów do Maroko jako takich, bo to normalne że chłop chce sobie poużywać życia. Ale o jego podejście do córek: nie ważne wcześniejsze umowy (co z tego, że słowne, przecież to ojciec-córka a nie obcy sobie ludzie, umów podpisywać i stemplować chyba nie trzeba), nie ważne uczucia dzieci (np. nie powiadomienie o ślubie), nie ważna pamięć zmarłej żony (nie szanowanie jej woli w sprawie kolii).

No po prostu brak słów...
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 06:44   #188
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: zła macocha ?

Fresa - Patrzac na sytuacje z jednej strony, rowniez napisalabym, ze lepiej liczyc na siebie, nie na rodzicow, ze tak naprawde nic mi sie od nich nie nalezy, poniewaz juz dosyc we mnie w dziecinstwie zainwestowali. No i ze lepiej liczyc na siebie, bo w zyciu, wiadomo, roznie to bywa.

Ale teraz patrze takze oczami matki. I tak sobie mysle, ze gdyby jakas pani Lola i moj malzonek traktowali w przyszlosci moje dziecko tak, jak tata autorki watku i jego nowa malzonka traktuja ja i jej siostry, to bym sie chyba w grobie przekrecila. Dlatego rozumiem dziewczyny i ich oburzenie.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2009-03-17 o 06:51
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 08:43   #189
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Fresa - Patrzac na sytuacje z jednej strony, rowniez napisalabym, ze lepiej liczyc na siebie, nie na rodzicow, ze tak naprawde nic mi sie od nich nie nalezy, poniewaz juz dosyc we mnie w dziecinstwie zainwestowali. No i ze lepiej liczyc na siebie, bo w zyciu, wiadomo, roznie to bywa.

Ale teraz patrze takze oczami matki. I tak sobie mysle, ze gdyby jakas pani Lola i moj malzonek traktowali w przyszlosci moje dziecko tak, jak tata autorki watku i jego nowa malzonka traktuja ja i jej siostry, to bym sie chyba w grobie przekrecila. Dlatego rozumiem dziewczyny i ich oburzenie.
No tak, ale co ma zrobć autora wątku? przyprowadzić notariusza do domu?
Ty myślisz tak jak Moee, a jak widać na przykładzie ojca autorki wątku nie każdy rodzic tak myśli.
Na pewno jest to przykre, ale przecież ojciec to nie dziecko i nie spuści mu manta, bo coś przeskrobał?
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:44   #190
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Gwiazdeczko... "tyle wiemy o sobie na ile nas sprawdzono" → święte słowa, zauważ tylko, że jest to czas przeszły dokonany, a nie przyszły
No i sprawdzałam siebie juz. Poza tym, mam takie a nie inne przekonania.
Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z Gwiazdeczką, że jednak dzieci powinny być najważniejsze. I tu nie chodzi o utrzymywanie ich, ale na pewno też nie UTRUDNIANIE. A w tym momencie tak postępuje ojciec autorki.
Bardzo mi miło
Cytat:
Napisane przez Olila9 Pokaż wiadomość
gwiazdeczko - ale ja kiedys tez bylam dzieckiem. Co wiecej , z obecnej perspektywy widze, ze bylam potwornie rozwydrzona nastolatka i nawet dwudziestolatka i dziwie sie, ze mi rodzice niektorych pomyslow z tylka kijem nie wybili. Bo mieliby racje.
No najlepiej niech sie jakies dzieci wypowiedza jeszcze, bo one przeciez sa na pewno w temacie... No ludzie, perspektywa rodzica i dziecka sie diametralnie rózni, to chyba oczywiste...

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Bdebdusia Pokaż wiadomość
Zgadzam się
Żaden facet (choćbym nie wiem jak się zakochała/zauroczyła) nigdy nie byłby ważniejszy od moich dzieci. I jako szczęśliwa mężatka i matka piszę z ręką na sercu, że dzieci PONAD WSZYSTKO! Bo facet (nawet mąż) zawsze może zdradzić, może mu się znudzić (albo mi), może się odkochać a dzieci kocha się bezwarunkowo. I jeśli kiedyś mój mąż wyczyniałby takie rzeczy i krzywdził nasze dzieci, to straszyłabym go z zaświatów

Też się zgadzam i tu zacytuję samą siebie:



Kurczę i naprawdę w głowie mi się nie mieści jak ojciec może się w ten sposób "wypiąć" na rodzone dzieci
Bo naprawdę żadna z dziewczyn tu piszących nie krytykuje jego wyjazdów do Maroko jako takich, bo to normalne że chłop chce sobie poużywać życia. Ale o jego podejście do córek: nie ważne wcześniejsze umowy (co z tego, że słowne, przecież to ojciec-córka a nie obcy sobie ludzie, umów podpisywać i stemplować chyba nie trzeba), nie ważne uczucia dzieci (np. nie powiadomienie o ślubie), nie ważna pamięć zmarłej żony (nie szanowanie jej woli w sprawie kolii).

No po prostu brak słów...
No dokładnie, mam dokładnie takie samo zdanie
Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Fresa - Patrzac na sytuacje z jednej strony, rowniez napisalabym, ze lepiej liczyc na siebie, nie na rodzicow, ze tak naprawde nic mi sie od nich nie nalezy, poniewaz juz dosyc we mnie w dziecinstwie zainwestowali. No i ze lepiej liczyc na siebie, bo w zyciu, wiadomo, roznie to bywa.

Ale teraz patrze takze oczami matki. I tak sobie mysle, ze gdyby jakas pani Lola i moj malzonek traktowali w przyszlosci moje dziecko tak, jak tata autorki watku i jego nowa malzonka traktuja ja i jej siostry, to bym sie chyba w grobie przekrecila. Dlatego rozumiem dziewczyny i ich oburzenie.
I tu sie tez zgadzam. Jak sie zostaje matką pewne priorytety i zapatrywanie sie zmieniają.

Edytowane przez Gwiazdeczka1978
Czas edycji: 2009-03-17 o 12:46
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 17:46   #191
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: zła macocha ?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No tak, ale co ma zrobć autora wątku?
Juz zrobila pierwszy krok ( pisze o kolii ). Trzymam kciuki za kolejne
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.