wyrzucenie z uczelni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-27, 02:34   #1
niezapominajka1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3

wyrzucenie z uczelni


Witam

Mam do was bardzo ważne pytanie odnośnie studiów, którego niestety w dziekanacie zadać nie mogę. Jestem studentką pierwszego roku na uś wydział filologiczny, semestr zdałam bez żadnych problemów. Chociaż bywało ciężko bo dodatkowo pracuje, dosyć często na całe nocki (powód dla którego pisze o tej porze). Niby wszystko pięknie no ale jest jeszcze piękniej. Mam szansę spełnić swoje marzenie i wylecieć do Australii w maju by tam zacząć żyć , pracować i być może rozpocząć naukę. Ale niestety sama muszę zarobić na początek życia tam to jest lot, mieszkanie itd. I tu się pojawia problem, bo mam bardzo dobrze płatną prace jednak mogę ją utrzymać tylko i wyłącznie posiadają status studentki. Dlatego do maja muszę go mieć bo pracy nie chce zmieniać. Ale biorąc dodatkowe godziny i zmiany (żeby mieć więcej pieniążków na start) siłą rzeczy nie mogę pojawiać się na zajęciach dosyć często. Dopiero zaczął mi się semestr a ja pojawiłam się na zajęciach tylko raz, wiec udawanie ze studiuje nie wchodzi w grę. Stąd moje pytanie jeżeli na uczelni pojawiać się będę sporadycznie albo na niektórych zajęciach wcale to mogą mnie wyrzucic/skreślić z listy studentów przed majem? Dodam jeszcze tylko ze regulamin czytałam i albo nie zrozumiałam czegoś albo nie mogę znaleźć ale dokładnej informacji na ten temat nie zobaczyłam. Z góry dziękuję za odpowiedź.
niezapominajka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 12:36   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: wyrzucenie z uczelni

Semestr masz zaliczony jak zrozumiałem, więc z automatu do następnej sesji jesteś jako pełnoprawna studentka. Idź na dniach, podbij legitymację. Jeżeli nie zależy ci na studiach w tym przypadku to możesz nawet się nie pokazywać. Po semestrze letnim i sesji przyjdzie pismo, że cię skreślają i tyle.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 17:41   #3
niezapominajka1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: wyrzucenie z uczelni

Tak, semestr pierwszy zdany. Indeks w dziekanacie czeka na jakieś podbicie, odbiór ma być jakoś w połowie marca i dopiero w tedy nastąpi podbicie legitymacji. Czyli nie może być sytuacji, że np. Opiekun roku zgłosi ze nie uczęszczam na zajęcia i przez to nastąpi wyrzucenie/skreślenie z listy studentów ?
niezapominajka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 18:11   #4
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: wyrzucenie z uczelni

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Semestr masz zaliczony jak zrozumiałem, więc z automatu do następnej sesji jesteś jako pełnoprawna studentka. Idź na dniach, podbij legitymację. Jeżeli nie zależy ci na studiach w tym przypadku to możesz nawet się nie pokazywać. Po semestrze letnim i sesji przyjdzie pismo, że cię skreślają i tyle.
Niekoniecznie. Wszystko zależy od uczelni. U mnie po trzeciej nieobecności dziękują za współpracę.

Autorko, a jak na Twojej uczelni wygląda sytuacja z indywidualnym trybem odbywania zajęć czy jak to tam może się nazywać? Tylko pewnie musiałabyś podać inny powód niż praca.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-27, 22:26   #5
niezapominajka1234567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: wyrzucenie z uczelni

U nas niby dopuszczalne są dwie nieobecności nieusprawiedliwione, jednak w tamtym semestrze niektóre osoby nie pojawiały się nawet i dwa razy więcej i wykładowcy nie wyciągali żadnych konsekwencji. Nauczanie indywidualne tez nie wchodzi w grę, bo pracuje w hotelu i dodatkowe zmiany czy nadgodziny wiążą się z tym ze robie tam gdzie mnie rzuca: sprzątanie, pomoc kuchenna, kelnerowanie na weselach itd, no i moje umowne stanowisko recepcja. A z tym się wiąże to, że w najlepszym wypadku grafik dostaje w niedziele na najbliższy tydzień, w najgorszym dzień , dwa dni wcześniej.
niezapominajka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-27 23:26:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.