gdy tylko jedno z rodziców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-29, 09:09   #1
ascanio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1

gdy tylko jedno z rodziców


Powiedzcie mi , planując ślub , wszystkie przygotowania i tak dalej, zzawsze bierze sie pod uwagę oboje z rodzicó panny i pana młodego.
Ale gdy jedno z młodych ma tylko jednego z rodziców?
Ojciec mojego narzeczonego niestety zmarł .
Czy trzeba cos specjalnego przygotowywać ?
Kto pełni rolę ojca przy błogosławieństwie?
Czy podziekowania dla rodzicó są wtedy nie na miejscu?
Pwoiedzcie mi jak to wtedy jest ?
Nie chciałabym popełnic zadnej gafy ani nikogo urazić .
ascanio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 09:24   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: gdy tylko jedno z rodziców

faktycznie to przykra sytuacja ale z drugiej strony naturalna .
czy trzeba sie przygotowac? hmm chyba nie ,w rodzinie przeciez wszyscy wiedza ,moze warto powiedziec "muzykom" zeby gafy nie strzelili wołając twojego tescia na parkiet.

podziękowania oczywiscie sa na miejscu w koncu sa pozostali rodzice a tesciowi warto zaniesc kwiaty na cmentarz -wiele par po slubie jedzie na cmentarz.

wiesz to wasze święto i mysle ,że tesc chicałby aby to byl najpiękniejszy dzien w waszym życiu no i bedzie w tym uczestniczył w waszych sercach i pamięci
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 18:41   #3
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: gdy tylko jedno z rodziców

podpisuje sie pod Paulą
rodzice pobłogosławią was we 3, a zamiast tescia mozecie poprosic o błogosławieństwo chrzestnego przyszłego męża...
Zaznaczcie muzykom zeby nie było walczyków dla rodziców i podobnych zabaw wymagajacych pary. Podziekowania dla rodziców moga byc, ale tez trzeba pomysleć jakie...
Równiez uwazam ze nalezy pojechać na cmentarz, kiedys widzialam ze panna mloda na grobie mamy zostawila swoja ślubna wiazankę..., a kwiatów dostaniecie dużo wiec bedzie co zanieść.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 10:01   #4
kate_mk
Raczkowanie
 
Avatar kate_mk
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 91
GG do kate_mk
Dot.: Re: gdy tylko jedno z rodziców

Własnie mam podobną sytuacje. I własnie tez myślałam o tym by obyło sie bez gafy i własnie przy błogosławieństwie chyba bedzie chrzestny mojego chłopaka, w sumie najlepiej chyba porozmawiać z przyszłą teściową jak ona sie na to zapatruje. A podziękowania dla rodziców czemu nie, oczywiście z uzglednieniem świętej pamięci ojca.
__________________
myślisz, że możesz wszystko...to trzaśnij drzwiami obrotowymi...
kate_mk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 08:35   #5
MonisiaPP
Raczkowanie
 
Avatar MonisiaPP
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 267
GG do MonisiaPP
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Bylam na slubie, dosc przykrym w sumie gdyz 3 m-ce przed ceremonia zmarla Matka panny mlodej. Podziekowala rodzicom : "Tacie i Mamie, ktorana zawsze bedzie w jej sercu"
MonisiaPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 17:20   #6
Pawlowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 13
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Slyszalam, ze panna mloda sklada swoj bukiet na cmentarzu. Nie martw sie, jak wyjdzie. Nie ma sensu unikac tematu. Mysle, ze nie powinniscie tez rezygnowac z podziekowan dla rodzicow. Zreszta Twoj bukiet na cmentarzu jest w sobie samym swoistym slowem dziekuje!
Pawlowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 10:12   #7
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Kochanie nie musisz sie martwic. U mnie też nie będzie mojego taty. Przy błogosłwieństwie będa rodzice mojego narzeczonego i moja mamuśka. Nie szukam zastępstwa. a co do cmentarza... jedziemy tam zaraz po pierwszym tańcu. Głowa do góry
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-15, 19:41   #8
akira
Raczkowanie
 
Avatar akira
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 403
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

błogosławieństwo mogą dać rodzice we trójkę każde z osobna, z chlebem też mogą podejść razem, jeśli chodzi o piosenkę dla rodziców proponuję kółeczka - w środku rodzice z państwem młodych po zewnętrznej stronie koła goście można tak rozpocząć zabawę w wodzireja..jak najmniej elementów rozdzielających rodziców że ci od strony panny młodej ci od strony pana młodego na przykład w przyśpiewkach

Edytowane przez akira
Czas edycji: 2005-05-20 o 14:21
akira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 17:40   #9
ewkast12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 190
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Ja mam podobny problem, bo moi rodzice sie rozwiedli, a ja nie utrzymuje z ojcem kontaktow. Czy w podziekowaniach i blogoslawienstwie ma go zastapic moj chrzestny?Jak to zrobic zeby mama nie poczula sie smutna
ewkast12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 06:16   #10
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

U mojego kuzyna byla taki : Jego mama tylko byla. Ojciec zmarl dawno temu , matki narzeczonej nie bylo bo pijaczka i ojciec tez zmarl. Przy bogoslawienstwie byl ojciec chrzestny kuzyna. Przy dziekowaniu byla tylko mama kuzyna ale z mloda tanczyl chrzestny.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 20:34   #11
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

U mnie szykuje sie podobna sytuacja, mój narzeczony nie ma ojca,praktycznie nawet go osobiście nie zna bo mama rozwiodła się kiedy miał zaledwie 2 latka.Ten Pan mieszka koło mojej przyszłej teściowej, ale nie utrzymuje z nikim kontaktu (rozwód nastapił dwadziescia pare lat temu), my natomiast potrafimy Go rozpoznać i czasem udaje nam się przejśc koło Niego na ulicy.Sa cholernie do siebie podobni, raz miałam wielką ochote podejśc do Niego (kompletnie mnie nie zna) i podziekowac Mu, że wydał na świat takiego syna jakim jest mój narzeczony, ciekawa jestem jakby zareagował Przeechodzac do tematu bo sie zagalopowałam , napewno nie bedziemy chcieli w chwili błogosławieńswta nikim Go zastepować, beda tylko moi rodzice i Jego matka.Mamy także na uwadze, żeby poinformowac "muzyków", by przypadkowo nie wprawili Nas w zakłopotanie.
Niedawno bardzo pozytywnie dotkneły mnie słowa,gdy narzeczony powiedział, ze w końcu bedzie miał do kogo powiedziec "tato" (do tescia), słowo które jest Mu bardzo obce.Wzruszyłam sie wtedy niesamowicie

Pozdrawiam
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-24, 18:09   #12
cypryjka
Raczkowanie
 
Avatar cypryjka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pionki - Radom
Wiadomości: 56
GG do cypryjka
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Niedawno bardzo pozytywnie dotkneły mnie słowa,gdy narzeczony powiedział, ze w końcu bedzie miał do kogo powiedziec "tato" (do tescia), słowo które jest Mu bardzo obce.Wzruszyłam sie wtedy niesamowicie
pięknę...
aż się wzruszyłam
cypryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 13:55   #13
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

U mnie było tak, że po błogosławieństwo poszliśmy najpierw do mojej teściowej, bo moi rodzice jeszcze nie dojechali. Akurat był chrzestny mojego męża, więc i on zrobił nam krzyżyki na czole, ale to już nie to samo. Ojca Paweł nie ma już dobrych parę lat, niestety.
Przy powitaniu byli moi rodzice i mama Pawła, tak samo przy podziękowaniach dla rodziców. Nie było tańca dla rodziców.
No i jeszcze jedno: w drodze z kościoła na wesele ja z mężem i świadkowie pojechaliśmy na cmentarz do ojca Pawła, zostawiliśmy trochę ślubnych bukietów i pomodliliśmy się, aby chociaż tak był w tym momencie z nami.
I to wszystko z odmienności, reszta tak jak na zwykłych weselach.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 19:16   #14
ewkast12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 190
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Taverney czyli przy podziekowaniach byl chrzestny Twojego męza tak? A czy jemu tez wreczalas jakis prezent?
ewkast12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 23:22   #15
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Cytat:
Napisane przez cypryjka Pokaż wiadomość
pięknę...
aż się wzruszyłam
Może to dziwne,ale nawet jak sama czytam swojego posta, zwłaszcza te 2 ostatnie zdania to łzy napływaja mi do oczu..
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 08:13   #16
mazda__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 33
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Witam,
ja miała podobną sytuację. Ojciec mojego, wówczas narzeczonego, teraz już męża , zmarł dawno temu. Również zastanawialiśmy się jak to wszystko zrobić na ślubie aby, jak to się mówi, było dobrze. Rozmawialiśmy poprostu na ten temat i doszliśmy do wniosku, że nikt nie będzie zastepował jego Taty a błogosławieństwa udzielili nam obecni rodzice i dziadkowie. A i ważne, żeby zespół wiedział o tym, aby nie było zaskoczenia przy jakiejś nieoczekiwanej sytuacji.
mazda__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 09:41   #17
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Cytat:
Napisane przez ewkast12 Pokaż wiadomość
Taverney czyli przy podziekowaniach byl chrzestny Twojego męza tak? A czy jemu tez wreczalas jakis prezent?
Nie, tylko moja mama z tatą i mama mojego męża. Przez wzgląd na to, że ojciec męża jest tylko jeden i niezastąpiony, choć nie żyje. Tak więc chrzestnego nie było wtedy przy podziękowaniach, stał z innymi gośćmi dookoła sali, a my z rodzicami na środku.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 14:27   #18
ewkast12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 190
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
Nie, tylko moja mama z tatą i mama mojego męża. Przez wzgląd na to, że ojciec męża jest tylko jeden i niezastąpiony, choć nie żyje. Tak więc chrzestnego nie było wtedy przy podziękowaniach, stał z innymi gośćmi dookoła sali, a my z rodzicami na środku.
Dziekuje za odpowiedź
ewkast12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 09:46   #19
Krecik_5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 17
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

U mojego męża zmarł ojciec. Błogosławieństwo i podziękowania były tylko ojca zastępował jego chrzestny (akurat brat jego matki), lecz może to być dziadek, wujek itp. Taniec po podziekowaniach także był a zaraz po kościele pojechaliśmy na cmentarz po błogosławieństwo "teścia" i kwiaty także wszystkie tam dałam prócz wiązanki ślubnej.
Krecik_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-21, 19:40   #20
dagi80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 26
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Ja biorę ślub w czerwcu a w październiku zmarła moja Mama a dwa tygodnie potem Brat. Na poczatku tez nie wiedzialam co robic czy odwolywac slub czy nie. Ale doszlam do wniosku ze Oni cieszyli sie z tego slubu i przykro by im bylo jabym go odwolala. Mam zamiar przed kosciolem jechac do Mamy i Brata na cmentarz a potem po kościele zeby zawiesc wszystkie kwiaty. Podziekowanie dla rodzicow mysle ze tez bedzie bo Ona bedzie ze mna tylko nie fiycznie ale duchowo. Mam za co jej dziekowac. Mam nadzieje ze dam rade bo narazie jest ciezko.
dagi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:47   #21
cypryjka
Raczkowanie
 
Avatar cypryjka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pionki - Radom
Wiadomości: 56
GG do cypryjka
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

dagi80 współczuję, musi Ci byc ciężko....mama i brat, ja po ojcu doszłam do siebie i pogodziłam się z tym tak naprawdę teraz, po 5 latach....
Podziwiam Cię, że masz tyle siły i wiary w sobie, że chcesz wziąć ślub, że się nie łamiesz.
Trzymam za Ciebie kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze.
W końcu będziesz miała kochanego męża
Pozdrawiam!
cypryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 13:44   #22
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: gdy tylko jedno z rodziców

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
(...)
Niedawno bardzo pozytywnie dotkneły mnie słowa,gdy narzeczony powiedział, ze w końcu bedzie miał do kogo powiedziec "tato" (do tescia), słowo które jest Mu bardzo obce.Wzruszyłam sie wtedy niesamowicie

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez cypryjka Pokaż wiadomość
pięknę...
aż się wzruszyłam
No tak ale juz mój partner nie bedzie miał okazji bezposrednio użyć tych słów do mojego Taty, powiedział je tylko raz w szpitalu kilka minut przed Jego smiercią.
"Byłeś i bedziesz dla mnie ojcem"-po kilku minutach od tych słów mój Tato odszedł.Mam nadzieje, ze je usłyszał

Cytat:
Napisane przez dai80
Ja biorę ślub w czerwcu a w październiku zmarła moja Mama a dwa tygodnie potem Brat. Na poczatku tez nie wiedzialam co robic czy odwolywac slub czy nie. Ale doszlam do wniosku ze Oni cieszyli sie z tego slubu i przykro by im bylo jabym go odwolala. Mam zamiar przed kosciolem jechac do Mamy i Brata na cmentarz a potem po kościele zeby zawiesc wszystkie kwiaty. Podziekowanie dla rodzicow mysle ze tez bedzie bo Ona bedzie ze mna tylko nie fiycznie ale duchowo. Mam za co jej dziekowac. Mam nadzieje ze dam rade bo narazie jest ciezko.
Bądź silna , Twoja mama i brat zawsze będą w twoim serduszku.

Miesiąc temu zmarł mi Tato, każdy mi mówi, że przezywam to najmocniej z całej rodziny, nawet mocniej od mamy.Schudłam 10 kg,(obecnie dochodze do swojej wagi), tak głeboko mysle o Ojcu o tym wszystkim co zrobił dla mnie przez całe moje życie, że... czasem mam ochote zniknąc z tąd i pójść za Jego duszą, gdybym nie miała narzeczego, wielkiego wsparcia z jego strony, niewiem co by wtedy było.
W dodatku przygotowuje sie do swojego wesela i nie potrafie jednoczesnie smiac sie i cieszyć..
Bardzo przezywam to co sie stało, mam wyrzuty sumienia, winie sie czasem juz niewiem za co.Kilka dni temu dostałam "dziwnego ataku", wychodząc z samochodu coś mi w sercu strzykneło, mialam wrazenie jakby przekręciło mi sie o 180 stopni do tego straszny ból.Nie mogłam złapać oddechu i sie przewróciłam.Na szczęście był koło mnie mój partner.

Zastanawiające jest to, że jako jedynej z rodziny sni mi sie tato, całuje mnie i mocno przytula.Nawet mama jeszcze nie miała okazji zobaczyc Go w śnie.Przychodzi tylko do mnie, może czuje jak bardzo za nim tęsknie i chce mnie pocieszac..
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-02-23 o 16:45
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 22:06   #23
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Re: gdy tylko jedno z rodziców

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
faktycznie to przykra sytuacja ale z drugiej strony naturalna .
czy trzeba sie przygotowac? hmm chyba nie ,w rodzinie przeciez wszyscy wiedza ,moze warto powiedziec "muzykom" zeby gafy nie strzelili wołając twojego tescia na parkiet.

podziękowania oczywiscie sa na miejscu w koncu sa pozostali rodzice a tesciowi warto zaniesc kwiaty na cmentarz -wiele par po slubie jedzie na cmentarz.

wiesz to wasze święto i mysle ,że tesc chicałby aby to byl najpiękniejszy dzien w waszym życiu no i bedzie w tym uczestniczył w waszych sercach i pamięci
podpisuję się wszystkimi możliwymi łapkami i pozdrawiam.
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.