Suknia z koronką - jakie dodatki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 19:44   #1
ivuszko
Raczkowanie
 
Avatar ivuszko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 69

Suknia z koronką - jakie dodatki?


Kochane, bardzo proszę was o pomoc przy doborze dodatków do mojej sukienki (model z 2009 "Cathalina" z salonu Marietta z Gdyni)..


Sukienka prawie w całości jest pokryta koronką z błyszczącymi cekinkami (cudnie mieni się w świetle). Jak przy takim stylu sukni dobrać dodatki, żeby "nie przesadzić"?Co z welonem? Co z biżuterią? Jakie buciki - gładkie czy z koronką?
No i największy chyba dla mnie problem.. bukiet!


Bardzo bardzo proszę o pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cathalina.jpg (20,2 KB, 228 załadowań)
__________________
Nasz Ślub 6-06-2009

Edytowane przez ivuszko
Czas edycji: 2009-03-10 o 19:54
ivuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:49   #2
miss.didi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 111
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Hej, miałam podobną sukienkę (Cheryl z MS Mody) - też cała pokryta koronką.

Również nie chciałam jej przeładować dlatego zdecydowałam się na klasyczne i białe dodatki.
Biżuteria była robiona na zamówienie z białych kryształków, welon wymyśliła mi siostra (trójwarstwowy do połowy pleców). Do tego etola do kościoła i biały bukiet ze storczyków i róż (nie spodziewałam się że będzie taki piękny ).

Buty miałam gładkie - tym naprawdę nie ma się co za bardzo przejmować bo prawie na żadnym zdjęciu ich nie widzę:P (tylko tam gdzie siedzę).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg suknia4_pix.jpg (79,1 KB, 265 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg suknia3.jpg (49,7 KB, 250 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bukiet.jpg (48,5 KB, 224 załadowań)
miss.didi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 21:27   #3
Kaor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Rzuć okiem na welony, jest tu chyba największy wybór
http://www.deparis.pl/index.php/fron...direction:desc
Kaor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 06:57   #4
ivuszko
Raczkowanie
 
Avatar ivuszko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 69
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

dzięki kochane
butki muszę wybrać w ciągu najbliższych 2 tygodni, bo niedługo czeka mnie pierwsza przymiarka
bukiet śliczny!!

welon będe miała z salonu (mgiełkę do połowy pleców )

fryzurka wymarzyła mi się taka:


(mam długie do połowy pleców blond włosy... ciekawe co na to powie fryzjerka )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg beztytuu11cn7.jpg (32,5 KB, 154 załadowań)
__________________
Nasz Ślub 6-06-2009
ivuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 08:17   #5
liwaczka
Raczkowanie
 
Avatar liwaczka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 231
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Bardzo ładna suknia Nie napisałaś nigdzie jaki jest jej kolor...ale komplet z kryształków jak najbardziej będzie tu pasował i w zależności od koloru sukni mogą być różne kolory kryształków (łącznie z odcieniami brązu w przypadku sukni kremowych czy champagne). Do tego kształtu dekoltu pasują niemal wszystkie typy naszyjników i te okrągłe i w kształcie V i Y. Tak więc komplecik: naszyjnik + krótkie kolczyki + może być bransoletka lub inna wersja: długie kolczyki + bransoletka
Jeśli chodzi o bukiet to ten ze storczyków super by tu wyglądał, tak samo jak np. klasyczne okrągłe bukiety ale tu już (przy takiej klasycznej i eleganckiej sukni) tak więc trzeba by go dobierać pod Twój typ urody i ulubione kwiaty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dla blondynek.jpg (31,9 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dla szatynek.jpg (27,5 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 061aa45a41fc8a05.jpg (51,1 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 392518992_1.jpg (42,3 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 72kj.jpg (48,7 KB, 134 załadowań)
__________________
Jestem jedną z tych szczęśliwych osób,
którym udało się w życiu połączyć pracę z pasją


Nasza mała niespodzianka
liwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 09:34   #6
miss.didi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 111
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

ivuszko, widzę że mamy podobne gusta - dokładnie tą samą fryzurę chciałam mieć (też z długich włosów, może nie jasny blond ale jednak :P).
Bałam się jednak że nie przetrzyma tańców, a poza tym do gładkiego niskiego koka bardziej pasował mi welon. (Fryzurę miałam w końcu taką : http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1789 )

Edytowane przez miss.didi
Czas edycji: 2009-03-11 o 09:38 Powód: literówki
miss.didi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 10:19   #7
ivuszko
Raczkowanie
 
Avatar ivuszko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 69
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

ups ) zapomniałam o kolorze

sukienka będzie biała z tą mieniąca się białą koronką powinna wyglądać jak pokryta błyszczącą mgiełka

czyli co, biżuteria jak najbardziej zbliżona do sukni? czy z białymi dodatkami?

podoba mi się kształt tego bukietu ze storczykami.. Chociaż nie wiem czy nie chciałabym bukietu ze stefanotisa ....
__________________
Nasz Ślub 6-06-2009
ivuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 20:56   #8
kleop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

hej
proszę skomentujcie szczerze moją suknie ślubną. Ślub za kilka tygodni a ja nagle mam wątpliwości co do sukni. Najbardziej zależy mi na opini mojego narzeczonego ale wiadomo że jego nie zapytam bo nie może jej zobaczyć. Chciałam prostą sukienkę z koronki. Ale jakoś tak w salonie sukien panie namówiły mnie na tą (o dziwo nie była najdroższa ) Teraz obawiam się ze źle zobiłam. Sukienkę mam tylko z rękawiczkami. Welon jest zupełnie inny. Dopasowany ale prosty bez falbanek. Nad bolerkiem jeszcze się zastanawiam. Proszę doradźcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ligia[1].jpg (37,1 KB, 298 załadowań)
kleop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 12:41   #9
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Cytat:
Napisane przez kleop Pokaż wiadomość
hej
proszę skomentujcie szczerze moją suknie ślubną. Ślub za kilka tygodni a ja nagle mam wątpliwości co do sukni. Najbardziej zależy mi na opini mojego narzeczonego ale wiadomo że jego nie zapytam bo nie może jej zobaczyć. Chciałam prostą sukienkę z koronki. Ale jakoś tak w salonie sukien panie namówiły mnie na tą (o dziwo nie była najdroższa ) Teraz obawiam się ze źle zobiłam. Sukienkę mam tylko z rękawiczkami. Welon jest zupełnie inny. Dopasowany ale prosty bez falbanek. Nad bolerkiem jeszcze się zastanawiam. Proszę doradźcie.
Moim zdaniem sukienka jest bardzo ładna i nie musisz się martwić czy dobrze zrobiłaś czy nie Dobrze, że masz inny welon - prosty i bez falbanek, bo ten welon na zdjęciu jest po prostu koszmarny Co do rękawiczek, to ja zaproponowałabym Ci inne niż na zdjęciu. Myślę, że do tej sukni pasowałyby długie rękawiczki z palcami, bez żadnych falbanek, żeby nie przesadzić(bo suknia nie jest gładka, tylko ma dużo zdobień) Rękawiczki mogą być z materiału jak te falbanki na górze i dole suknie. Wtedy wyglądałoby na jedną całość

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

ivuszko wybierz delikatną biżuterię, bo suknia jest bogato zdobiona. Kup sobie jakiś ładny komplet - naszyjnik i długie wiszące kolczyki. Co do fryzury to wybrałaś bardzo ładną Długie kolczyki będą pasować do Twojej fryzury. A jeżeli chodzi o bukiet, to niestety nie pomogę, bo nie mam na ich temat zielonego pojęcia - jeszcze na myślenie o kwiatach nie przyszedł czas
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama



Edytowane przez Tenaya24
Czas edycji: 2009-03-12 o 12:34
Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 12:44   #10
00aneczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 894
GG do 00aneczka
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

zgadzam się z Tenaya24. Uważam, że Twoja suknia jest śliczna i z pewnością będzie się podobała Mężowi jak i gościom welon odpada i Bogu dzięki, że masz inny - prosty. Pozdrawiam
00aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 12:58   #11
liwaczka
Raczkowanie
 
Avatar liwaczka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 231
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

kleop Ja bym chyba całkiem zrezygnowała z rękawiczek...jakoś do mnie nie przemawiają zwłaszcza że suknia mimo prostego kroju jest bogato zdobiona i welon jak najbardziej gładki bez falbanek bo z tym już trochę przesadzili ale sama sukienka bardzo ładna

i ivuszko biżuteria albo z kryształków przezroczystych albo białych perełek oczywiście ze srebrnym wykończeniem (niezależnie czy to wisiorek, naszyjnik czy inne świecidełka) Dla przykładu wrzucam kilka białych i przezroczystych zestawów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (68,5 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (38,5 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14.jpg (64,7 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biżuteria ślubna.jpg (46,7 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0006a kopia.jpg (53,5 KB, 58 załadowań)
__________________
Jestem jedną z tych szczęśliwych osób,
którym udało się w życiu połączyć pracę z pasją


Nasza mała niespodzianka
liwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 19:39   #12
kleop
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Dziewczyny dziękuję Wam za te komentarze. Wierze że są szczere dlatego odetchnełąm z ulgą. Co do rękawiczek to ja już dokładnie nie pamiętam jak one wyglądają bo suknia czeka na mnie w salonie
Jak myślicie: czy na ślub (i do tej sukni) wypada mieć buciki z paskiem na pięte i z odsłoniętym jednym palcem? Jeszcze nie zakupiłam ale to jedyne jaki mi się spodobały. W kolorze ecru. Może w takim przypadku jeszcze kiedykolwiek je wykorzystam Panie w sklepie obuwniczym bardzo namawiały mnie to zwykłych z dłuuuugim noskiem ale ten tym zupełni mi nie odpowiada. Te co mi się podobają mają jeszcze na przodzie taką mała kokardkę. Są raczej dziewczęce. Czy do tej suknie cos takiego pasuje?
Macie pomysł na jakąś fryzurke? Mam tym bardziej problem bo mam grzywkę. Jakoś nie znalazłam jeszcze żadnej fryzurki. Też nie wiem czy bardziej poważna czy raczej dziewczęca.
hmmm
tyle wątpliwości jeszcze. dobrze że w tym najważniejszym nie mam
kleop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 22:42   #13
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

witaj ivuszko, szkoda, ze zaniedbujesz Panny Mlode 2009, bo jeszcze z tamtego watku Cie pamietam. Ja mam dosc podobna kiece. SLubuje w sierpniu. Co do welonu to polecam albo calkiem gladki, ale np. z rozsianymi krysztalkami lub gladki ale obszyty koronka, jaka jest na obrebieniu dolu spodnicy. Ja mam woalke. Z bizu to mam a'la babcine dlugie kolczyki z krysztalami swarovskiego. Na szyje juz nic, bo kolce sa na prawde bardzo dlugie. Buty - bez zapiecia na kostce, peeptoe z kokardka. Z bukietow polecam kasyczna kule np. z roz lub delikatna lezke (cos na styk kuli, ale u doku dorzucone ze 3 kwiatki wiecej tworzac szpic). Moje zestawienie zobaczysz w kiecach PM 2009.

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

kleop, ja z tych rekawiczek zrezygnowalabym wcale lub kupilabym dlugie, za lokiec z tiulu palczatki (takie zakupilam do swojej). Fryz... Nie wiem, czy dobrze bys wygladala w koku takim niskim jak zamiescila miss.didi. Do niej grzywka tez fajnie wyglada, szczegolnie jakby byla zaczedsna na bok. Buty dobralabym kolorem identycznym do sukni. Bo jak beda za jasne to suknia przy nich bedzie wygladac na brudna lub na odwrot - buty beda sie wydawac brudne...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 07:20   #14
ivuszko
Raczkowanie
 
Avatar ivuszko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 69
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

jaga- PM2009 i ogólnie wizaż zaniedbuję bo w ostatnich miesiąca za dużo w pracy się dzieje ale miło mi że mnie pamiętasz!

dziękuję za wszelkie porady wkrótce zacznę chodzić po sklepach w poszukiwaniu biżuterii.. ciekawe co mi wpadnie w oko

Czy do tej sukni (po zdjęciu bolerka) pasowałyby rękawiczki?? jakoś zawsze mi się podobały rękawiczki delikatnie ozdobione, ale nie chciałabym przesadzić.. doradzicie??


Tenaya24 masz śliczną sukienkę Welon też mi trochę podpadł, ale jeśli będzie inny to będzie super i nie martw się! ja też cały czas się zastanawiam czy wybrałam dobrą sukienkę..
__________________
Nasz Ślub 6-06-2009
ivuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 12:35   #15
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

ivuszko, mysle, ze rekawiczki by pasowaly.

no i zapraszam na X juz czesc watku PM 2009.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 12:59   #16
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Cytat:
Napisane przez ivuszko Pokaż wiadomość
Tenaya24 masz śliczną sukienkę Welon też mi trochę podpadł, ale jeśli będzie inny to będzie super i nie martw się! ja też cały czas się zastanawiam czy wybrałam dobrą sukienkę..
Hmmm... ivuszko to chyba jednak nie do mnie było, bo ja jeszcze nie mam sukni
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama


Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 20:37   #17
ivuszko
Raczkowanie
 
Avatar ivuszko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 69
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość
Hmmm... ivuszko to chyba jednak nie do mnie było, bo ja jeszcze nie mam sukni
aaaa tak to jest odpisywać w pracy przepraszam oczywiście chodziło mi o kleop mam nadzieje że się nie gniewasz

jakie rękawiczki by pasowały? zupełnie gładkie, czy delikatnie zdobione? (Ramionka które zapnę po zdjęciu bolerka na weselu będą gładkie.. )
__________________
Nasz Ślub 6-06-2009
ivuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 21:19   #18
Tenaya24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 605
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Cytat:
Napisane przez ivuszko Pokaż wiadomość
aaaa tak to jest odpisywać w pracy przepraszam oczywiście chodziło mi o kleop mam nadzieje że się nie gniewasz

jakie rękawiczki by pasowały? zupełnie gładkie, czy delikatnie zdobione? (Ramionka które zapnę po zdjęciu bolerka na weselu będą gładkie.. )
Gniewam się okropnie!! Za karę, jak będę mieć już swoją kieckę to doradzisz mi jakie dobrać do niej dodatki
__________________
28.05.2011Szczęśliwa Żonka
13.10.2011 Szczęśliwa Mama


Tenaya24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 14:46   #19
maugo6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Suknia z koronką - jakie dodatki?

Witam,
prosiłabym o radę przy doborze dodatków:
1) biżuterii,
2) ewentualnego welonu

ad1) problem polega na tym że moja sukienka jest cała z koronki (czyli dość strojna) a w dodatku jest w kolorze złamanej bieli (jakby lekki odcień żółci -widać na załączniku w porównaniu z białą kartką) . Myślałam o naszyjniku w kształcie litery V, z pereł ale trudno dopasować coś kolorystycznie, może złoty łańcuszek.

ad2) wg porad slubnych welon przy sukni koronkowej powinien byc z tej samej koronki - ja nie posiadam materiału na welon. Może zrezygnowac z welonu? ale co wówczas z oczepinami? Jaki welon by pasował ?

z góry dziękuje za odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (23,0 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (15,7 KB, 109 załadowań)

Edytowane przez maugo6
Czas edycji: 2009-03-14 o 14:49
maugo6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.