Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-16, 09:38   #1
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044

Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?


Jadę na wycieczkę objazdową (z biurem podróży) po Skandynawii w pierwszej połowie czerwca. Szwecja, Finlandia, Norwegia - aż po Nordkapp. Dziewczyny, podpowiedzcie - jak się ubrać, jakie buty wziąć; słyszałam, że jest tam mnóstwo komarów - czy to prawda? Mamy tylko częściowe wyżywienie, a ceny podobno wysokie - ile kosztują podstawowe artykuły spożywcze, niedrogie danie w knajpce? Kawa, alkohol?
Nie mam pojęcia, ile wziąć ze sobą pieniędzy - wycieczka trwa 13 dni...
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 08:09   #2
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

O, podłączam sie pod pytanie wandy. Też jestem ciekawa jak sie nastawić na taka wycieczkę, ponieważ chciałabym kiedyś zwiedzić Skandynawię.

PS: wanda, z jakim biurem podróży jedziesz?
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 09:24   #3
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
PS: wanda, z jakim biurem podróży jedziesz?
Itaka. Marzyłam o takim wyjeździe od lat; teraz tylko chciałabym się zaopatrzyć we wszystko, co potrzebne, żeby nic mi tej wycieczki nie zepsuło
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 17:27   #4
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Byłam 3 razy w Finlandii, w zachodniej części kraju oraz na północy w Kusamo(mamy tam znajomych).Coż mogę napisać. To naprawdę piękny kraj. Różni się znacznie od naszej Polski. Co mnie zdziwiło to spokój jaki tam panuje. W miastach nie ma takiego gwaru, zgiełku, ruchu jak u nas. Cisza i spokój. Ludzie jakby żyją wolniej. Piękne jeziora, wspaniałe krajobrazy. Wszędzie lasy, z dużą ilością jagód, borówki i komarów także Można naprawdę odpocząć, wyciszyć się.
Jesli chodzi o ceny to niestety ale wszystko jest drogie. Nie można sobie na wiele pozwolić, chyba,że ktos ma sporo kasy. O ile pamietam to najtanszy chleb kosztował ok 5 zł, i smakował jak kołacz.
Laponia jest piekna. Byłam tam w lipcu, kiedy jeszcze było ciepło. Jesień przychodzi bardzo szybko.
Z czym mi się kojarzy Finlandia...z grzybami. Jest tam ich całe mnóstwo a tamtejsza ludnośc wcale ich nie zbiera. Nawet na trawnikach przed domem rosną borowiki
W tym roku też planujemy tam pojechać ale to jeszcze nic pewnego.
Życze udanej wycieczki.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 17:52   #5
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Wielkie dzięki

Może jeszcze ktoś o Norwegii, tam będziemy najdłużej?
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:10   #6
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki

Może jeszcze ktoś o Norwegii, tam będziemy najdłużej?
Ja bylam, kilka ladnych lat temu, ale nawet wtedy bylo drogo (jedzenie - wtedy nawet chleb /maja paskudny/ kosztowal w przeliczeniu ponad 15 zeta). Mysmy brali swoje glownie bo jechalismy wiekszym samochodem i na dokladkę bez zadnego biura, czego nie zaluję. Nie wiem, co chcecie tam ogladac. Jesli tylko miejscowosci turystyczene i jechac na lodowiec to nie masz co sie specjalnie ekwipowac ;-). Zwykle traperki i cos przeciwdeszczowego /o ile planujecie spacer po lodowcu/. Jesli nie to niespecjalnie ich uzyjesz. co do reszty to wez cos cieplego - w sensie polar bob nawet przy przejazdach przez gory - jak wysiadasz na chwile - jest zimno. Poza tym uprzedzam że drogi w Norwegii są dla osob o mocnych nerwach - jesli jedziecie autokarem nie wahalabym sie przed wezwaniem ekipy zeby sprawdzila czy autokar sie nadaje do jezdzenia po gorach. Drogi są glownie na jeden samochod - z jednej strony skala, z drugiej przepasc oddzielona murkiem (niewielkim ;-) ). Wymijanie w zatoczkach, w ktore autokar ledwo wchodzi.
My chodzilismy po gorach - przpiekne widoki, zero ludzi, same konie owce i kozy (no i losie) do spotkania. Co do komarow - zero - bylam w lecie. Co do wreszcie chodzenia po gorach /o ile bedziecie/ - bajkowe widoki ale wracac bedziecie mokrzy z kazdego praktycznie wyjscia takze polecam ze dwe pary butow wtedy i dodatkowe pary skarpet. Norwegia to kraj wodospadow - gdzie nie wejdziesz tam woda lub bagno. Jak usłyszysz ciszę to znaczy .. ze juz wyjechalas z tego kraju ;-)
Rezta ciuchow jak w gory -pogoda sie zmienia czasami w 5 minut z lodowatego deszczu w prazace slonce.
Latarki brac nie musisz - jasno jest do 3 nad ranem albo lepiej /dluzej nie wytrzymywalam ;-) w zaleznosci jak wysoko pojedziesz /w sensie na polnoc/.
Polecam obudzic sie o 4-5 rano i zobaczyc fiordy w porannej mgle.
Ja tez bardzo chcialam zobaczyc ten kraj ale ciesze sie ze moglam to zrobic po swojemu i w swoim tempie.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:30   #7
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Palomino, dziękuję - bardzo konkretne informacje; tak, jedziemy autokarem i aż na Nordkapp; chodzenia po górach program nie przewiduje, zresztą nie dałabym rady - jestem po kontuzji kolana i dopiero wracam do formy. Długo rozważaliśmy, czy jechać samochodem, bo podobnie jak Ty lubimy się sami włóczyć; ale wszystko ma swoje plusy i minusy, i tym razem postawiliśmy na biuro podróży. Ale właśnie ze względu na wysoki koszt wyżywienia organizator nie zapewnia wszystkich posiłków, więc musimy sami o to zadbać. Stąd pytanie o ceny żywności w sklepach, knajpkach...
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 20:00   #8
fikemola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Cześć,
Jestem stałą bywalczynią Szwecji i Norwegii. Rok bez Skandynawii to rok stracony... i tak od kilkunastu lat

Poza tym, że jest tam bajkowo pięknie... czysto i wspaniale, to porażająco drogo, szczególnie w Norwegii. Mój znajmy Szwed jak jedzie do Norwegii to zabiera swoje jedzenie, hehe... Zależy ile masz kasy, ja musiałam zapomnieć o knajpkach, ceny porażająco wysokie. Oczywiście najdrożej jest w miejscach "dla turystów" i w dużych miastach. Ja zawsze jeżdżę samochodem i śpię w dzikich i pięknych miejscach pod namiotem, z dala od ludzi... gotuję na kuchence lub ognisku.

Chleb w Szwecji nie da się jeść - jest to słodka puchata buła, w Norwegii jest lepszy ale puchaty (10-25 NOK). Trzeba uważać na masło i margaryny bo przeważnie są solone. Za to wyroby mleczne, super! Polecam szwedzki specyfik o nazwie fill, ani jogurt ani kefir, po prostu fill w rozmaitych odmianach, nawet jest coś co się nazywa lang fill i ciągnie się jak guma (uwielbiam go) dostępny raczej na północy kraju. Kawa na lokalnym promie jakieś 10 NOK za mały kubeczek... kanapka 45 NOK... Spotkaliśmy raz Szwajcarów na Lofotach, powiedzieli że u nich jest sporo taniej...

Komary i meszki mogą się pojawiać, ale można na nie trafić lub nie. W Norwegii mało w Szwecji ogromne ilości... Ale różnie jest, jak się trafi na wyrój np. meszek to nie można wyjść na zewnątrz (samochodu, namiotu), po prostu rzuca się chmara i zawzięcie gryzie... okropieństwo. Są tak małe że przechodzą przez moskitierę, za to bąble robią normalnej wielkości. Polecam zaopatrzyć się mimo to w kapelusz z gęstą woalką-moskitierą (koniecznie czarną, lub ciemno zieloną), przydadzą się cienkie rękawiczki.
W górach może być bardzo zimno, dobrze jest zabrać ciepłą odzież, czapkę, rękawiczki, kiedyś z konieczności nosiłam na rękach skarpetki co nie jest wygodne...

Różne miejsca dla turystów są idealnie zaplanowane, mają wszystko co trzeba, toalety są wszędzie, przy drogach jest ich pełno, co dla podróżujących autokarem jest istotne

Wszędzie pamiątki, pluszowe łosie... pluszowe łosie...

Życzę cudownej przygody!
fikemola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 20:02   #9
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

dzięki, dzięki, dzięki!!!
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 20:42   #10
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Hmm strasznie duzo pytan wiec i odpowiedz pewnie bedzie dlugaaa.
Ubranie - proponuje zarowno cieple polary jak i krotki rekaw, pogoda jest tam zmienna i kaprysna. Koniecznie wez kurtke przeciwdeszczowa, lubi padac, ewentulanie parasol i nieprzemakalne, dobre, wygodne buty
Jedzenie - proponuje wziasc troche prowiantu z Polski skoro jedziesz z wycieczka objazdowa. Chleb, konserwy, ser zolty w plasterkach, to nie powinno sie zepsuc. Podobno najlepszy jest chleb razowy, dluzej jest swiezy. Ceny - w Skandynawii porazaja, to fakt niezaprzeczalny. Nie proponuje jedzenia w knajpkach, czy kupowania czegokolwiek w kawiarniach. Polecam miejsca znane na calym swiecie typu Mc Donald's, Pizza Hut, KFC tam bywaja rzeczy zjadliwe a kawe chocby w McDonald maja calkiem do rzeczy. Ceny w przeliczeniu na polskie zlote sa wyzsze aniezeli w Polsce ale i tak taniej nie zjesz ani nie wypijesz nigdzie w centrach miast, a tam glownie bedziesz zapewne sie poruszac.
Sklepy - Rimi, Rema to tanie sieci ktore sa w calej Skandynawii, ceny nizsze niz gdzie indziej. Co warto kupowac: jogurty! Sa dosyc tanie Rybki w puszce.
Pamiatki - Norwegia: troll, ale wybieraj takie z jak ja to nazywam 'certyfikatem' czyli gwarancja ze jest oryginalny i robiony recznie. Ceny sa wysokie ale mozna kupic troszeczke mniejsze, ceny sa zalezne od wielkosci. Ser - brunost bodajze sie nazywa po norwesku, czyli brown cheese, brazowy ser. To cos czego w Polsce nie mamy, to slodki ser z karmelem. swinstwo, ale warto sprobowac, nie jest bardzo drogi. Staburet - makrele w sosie pomidorowym, mam ciagle nieotwarta puszke, wiec nie wiem jak smakuja ale podobno sa tanie a dobre.
Pamiatki - Szwecja: kawior. Na kazdym kroku spotkasz pamiatki ktorych glowna ozdoba jest łos, wybierzesz na pewno cos dla siebie
Widoki - cudowne. Zaskakuja odleglosci, prawdziwie dziewicza przyroda, przepiekne jeziora, lasy ciagnace sie kilometrami.
To tyle co przychodzi mi do glowy z wazniejszych informacji wartych przekazania.
Zycze niezapomnianych wrazen.
Pozdrawiam.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 18:44   #11
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Bardzo Ci dziękuję, aprilla, bardzo ważne informacje - zwłaszcza o żywności; właśnie się zastanawiałam, co wziąć; a i tak nie zaopatrzę się na całą wycieczkę, i coś ciepłego trzeba czasem zjeść. Myślę jeszcze, żeby wziąć zupki chińskie - chociaż nie wiem, czy w hotelach będzie możliwość zagotować wodę...
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-04, 11:56   #12
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Oczywiscie, mozesz wziasc chinskie zupki, ja osobiscie ich nie jadam, ale jestem chyba wyjatkiem Zwykle nikomu nie szkodza, oprocz mnie.
Pamietaj jednak, ze w Skandynawii maja inne wtyczki, wez sobie odpowiednie przedluzki, tak bodajze nazywaja sie specjalne nakladki na wtyczki.
Wiem, ze nie jestes w stanie wziasc wiele, ale radze zapakowac tak duzo prowiantu ile jestes w stanie. Nie sadze zebysice mieli zbyt duzo czasu na robienie zakupow. Szczerze w to watpie. Zeby zorientowac sie jakie sa ceny proponuje wejsc na strony sklepow Rema, Rimi, ewentualnie Netto, ktore jak sobie przypomnialam jest na pewno w Szwecji i nalezy do tanszych sieci.
Oto linki:
Rema:
http://www.rema1000.no/
Adres ica ktora, z tego co widze przejela Rimi:
http://www.ica.no/FrontServlet
Netto:
http://www.netto.se/internet/nettos/menu/main.nsf?Open
Powinnas znalezc na kazdej ze stron gazetki z ofertami, zupelnie jak u nas Cena zwykla, cena promocyjna i zorientujesz sie od razu ile co kosztuje
Otworz sobie strone z kalkulatorem walut i wszystko stanie sie jasne.
Aha, radze wczesniej ustalic ile pieniedzy potrzebujesz, zeby moc zakupic odpowidnia kwote w kantorze, nie zawsze maja tyle ile klient by sobie zyczyl, albo za malo albo zbyt grube banknoty ktorych nie sa w stanie rozmienic wiec nie zostawiaj tego na ostatnia chwile. Masz mnostwo czasu, wiec zdazysz sobie wszystko przemyslec i przypuszzczam ze bedziesz najlepiej zorientowana turystka w grupie
Pozdrawiam.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:50   #13
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

aprilla, Twoje rady rzeczywiście są bezcenne. Faktycznie chcieliśmy część pieniędzy wymienić już w Norwegii, w miarę potrzeby, teraz zrobimy to wcześniej.
Znalazłam w wyszukiwarce, że w Skandynawii są 3 rodzaje wtyczek: C,C2,F - czy to znaczy, że trzeba mieć 3 rodzaje przedłużek? I skąd takie przedłużki wziąć?
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 19:58   #14
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Pieniadze zawsze lepiej wymieniac w Polsce Tylko w sytuacjach awaryjnych w miejscu ktore sie odwiedza.
Wazna uwaga, jakis czas temu w Szwecji byla wymiana pieniedzy. W sklepach, a bylam tam rok temu, pewnie ciagle funkcjonuja stare banknoty, w sklepie wydano mi mala kwote wlasnie w starych banknotach, przywiozlam je do Polski, chcialam wymienic ale juz nawet w banku ich nie przyjmuja wiec wydaj co do grosza pieniadze w Szwecji albo upewnij sie przed wyjazdem jak ustrzec sie przed tego typu problemem
Wtyczki, hmm, powiem szczerze ze probowalam wlaczyc jedynie suszarke. Wtyczka nie chciala wejsc do gniazdka. Problem polegal na tym ze nie miala miejsca na bolec, jesli go nie ma mozna zrobic dziurke. Zeby nie niszczyc wtyczki warto miec taka przedluzke. Przedluzki mozna kupic z sklepie elektrycznym. ja mam caly zestaw przedluzek, przynajmniej ja to tak nazywam, czyli bolcow, wtyczek, nakladek wszelkiego rodzaju kupionych w Stanach.
Tu podaje linki o informacjach o wtyczkach, poczytaj wypowiedzi wiekszych ekspertow niz ja :
http://www.forum.norwegia.pl/viewtop...e2f2268b3982b6
http://www.forumnorwegia.net/viewtop...7e6fd5b32dcaa3
http://www.travel4u.pl/kraje/szwecja-opis.html
Ten ostatni jest swietny, masz nawet zdjecia wtyczek ktore bede pasowaly do gniazdek Popatrz na rzeczy ktore mialabys podlaczyc do pradu na wycieczce, przygladnij sie wtyczkom i bedzie wiadomo czy trzeba kupowac cokolwiek.
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 08:23   #15
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Już za parę dni wyjazd, może jeszcze ktoś dorzuci jakieś informacje? Lokalne przysmaki? Wynotowałam ser brunost, fill - może jeszsze coś?
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 18:34   #16
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Pieniadze zawsze lepiej wymieniac w Polsce Tylko w sytuacjach awaryjnych w miejscu ktore sie odwiedza.
Wazna uwaga, jakis czas temu w Szwecji byla wymiana pieniedzy. W sklepach, a bylam tam rok temu, pewnie ciagle funkcjonuja stare banknoty, w sklepie wydano mi mala kwote wlasnie w starych banknotach, przywiozlam je do Polski, chcialam wymienic ale juz nawet w banku ich nie przyjmuja wiec wydaj co do grosza pieniadze w Szwecji albo upewnij sie przed wyjazdem jak ustrzec sie przed tego typu problemem
Wtyczki, hmm, powiem szczerze ze probowalam wlaczyc jedynie suszarke. Wtyczka nie chciala wejsc do gniazdka. Problem polegal na tym ze nie miala miejsca na bolec, jesli go nie ma mozna zrobic dziurke. Zeby nie niszczyc wtyczki warto miec taka przedluzke. Przedluzki mozna kupic z sklepie elektrycznym. ja mam caly zestaw przedluzek, przynajmniej ja to tak nazywam, czyli bolcow, wtyczek, nakladek wszelkiego rodzaju kupionych w Stanach.
Tu podaje linki o informacjach o wtyczkach, poczytaj wypowiedzi wiekszych ekspertow niz ja :
http://www.forum.norwegia.pl/viewtop...e2f2268b3982b6
http://www.forumnorwegia.net/viewtop...7e6fd5b32dcaa3
http://www.travel4u.pl/kraje/szwecja-opis.html
Ten ostatni jest swietny, masz nawet zdjecia wtyczek ktore bede pasowaly do gniazdek Popatrz na rzeczy ktore mialabys podlaczyc do pradu na wycieczce, przygladnij sie wtyczkom i bedzie wiadomo czy trzeba kupowac cokolwiek.
o jakiej wymianie pieniedzy mowisz? chodzi ci tylko o szwecje, czy w ogole o wymiane walutowa w innych krajach?
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 16:18   #17
aprilla
Raczkowanie
 
Avatar aprilla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 245
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Tylko o Szwecje, mam jakis stary banknot ktorego juz niestety nigdzie mi w Polsce nie przyjma do wymiany.
Tutaj poczytaj o tym:
http://szwecja.net/EK/KRAJ/Pieniadz/banknoty.html
aprilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:12   #18
AgataGolab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Witajcie,
jeżeli jesteś zainteresowana/ny dłuższym pobytem w Norwegii i pracą w tym kraju, zachęcam do wysłania swojej aplikacji na adres e-mail
air.kielce@adecco.pl

Aktualnie rekrutuję pielęgniarki/pielęgniarzy i farmaceutów z wyższym wykształceniem.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły tych ofert, skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu 695 060 541 lub napisz do mnie e-mail: agata.golab@adecco.pl
AgataGolab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:46   #19
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Dziewczyny a czy macie jakiś pomysł jak będąc w PL mogę poznać kogoś z okreslonego miasta w Szwecji?Jakieś portale osób chętnych poznać nowe osoby czy coś?W sierpniu znowu lecę w okolice Goeteborga i fajnie byłoby mieć jakąś szwedzką duszę do wspólnego spędzania czasu czy zwiedzania Samej wiadomo smutno,a rodzina ma swoje zajęcia.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 19:16   #20
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy macie jakiś pomysł jak będąc w PL mogę poznać kogoś z okreslonego miasta w Szwecji?Jakieś portale osób chętnych poznać nowe osoby czy coś?W sierpniu znowu lecę w okolice Goeteborga i fajnie byłoby mieć jakąś szwedzką duszę do wspólnego spędzania czasu czy zwiedzania Samej wiadomo smutno,a rodzina ma swoje zajęcia.
Myślę, że tzw. couchsurfing to najlepsza metoda I wcale nie musisz u kogoś zostawac na noc (na kanapie, jak to w zwyczaju tej metody ), a napisac, zaprosic na kawkę - ta strona jest świetna!

http://couchsurfing.org
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 20:45   #21
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Myślę, że tzw. couchsurfing to najlepsza metoda I wcale nie musisz u kogoś zostawac na noc (na kanapie, jak to w zwyczaju tej metody ), a napisac, zaprosic na kawkę - ta strona jest świetna!

http://couchsurfing.org
Tak też w sumie myślałam i o tym.Zerknę tam zaraz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 15:55   #22
isetta_
Zadomowienie
 
Avatar isetta_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 336
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Ja byłam w Norwegii w zeszłym roku, bardzo bardzo polecam! Przecudowny kraj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Norge 26.06-3.07.2010 448.jpg (92,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Norge 26.06-3.07.2010 455.jpg (165,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Norge 26.06-3.07.2010 002.jpg (37,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Norge 26.06-3.07.2010 008.jpg (109,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Norge 26.06-3.07.2010 039.jpg (45,1 KB, 18 załadowań)
isetta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 21:13   #23
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Czy znajdę tu jakąś przyjazną duszę z Goteborga? Potrzebuję informacji w jaki sposób mogę się dostać z lotniska na dworzec kolejowy,żeby pociągiem dojechać do Falkenbergu. Wiem,że są busy Flyggbussarna,ale z którego przystanku jest bliżej do dworca: Hjalmar Brantingpl czy Nils Ericson Term?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 21:05   #24
chopie
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 106
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Ja byłam 2 lata temu, na promie ubaw po pachy a wycieczka świetna. Teraz mnie jeszcze kusi żeby sie wybrać jeszcze raz, mają jakąś łączoną z parkiem rozrywki w Bakken. I dzieci sie bedą cieszyć i my ))
chopie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 09:09   #25
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Znajoma była w tym parku, albo w Tivoli, nie pamiętam, w każdym razie bawiła się świetnie (dorosła), do dziś wspomina i zawsze nas namawia, żebyśmy starą paczką z liceum tam pojechali
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 08:46   #26
chopie
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 106
Dot.: Skandynawia - ktoś był, albo mieszka tam?

Mycha ja bym sie nawet nie zastanawiała, jeżeli masz czas i fundusze to od razu jechać! To jest świetne miejsce na właśnei takie "staropaczkowolicealn e" wypady
chopie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.