Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 08:25   #1
starfall
Rozeznanie
 
Avatar starfall
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica ma kochana ♥
Wiadomości: 560

Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki


Witam,

Na początku września wybieramy się z TŻ i ze znajomymi do Wenecji. Udało nam się znaleźć przelot w obie strony za śmieszne pieniądze ale poza tym nie mamy nic.
Czy znajdzie się ktoś, kto był w tym mieście i może polecić np. tani nocleg? Od razu mówię, że nie znależy mi na super luksusowym hotelu. Myślałam bardziej o kwaterze prywatnej.. Genaralnie chciałabym wiecej kasy przeznaczyć na atrakcje, zwiedzanie, itp. niż na hotel.

Jeśli któraś z Was była napiszcie jak z cenami.. Słyszałam, że są niewyobrażalnie wysokie..:/
__________________
Nie chcę w życiu wszystkiego..! Chcę wyłącznie tego, co najlepsze!
I tattoos!
Moje fitnessowe wyniki - 2014:
Turbo Spalanie: 5
Skalpel: 3
Mel B pośladki/brzuch/nogi: 4/4/1
Mel B trening całego ciała: 1
boczki z Tiffany: 3


Edytowane przez starfall
Czas edycji: 2012-08-23 o 08:57
starfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:51   #2
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez starfall Pokaż wiadomość
Witam,

Na początku września wybieramy się z TŻ i ze znajomymi do Wenecji. Udało nam się znaleźć przelot w obie strony za śmieszne pieniądze ale poza tym nie mamy nic.
Czy znajdzie się ktoś, kto był w tym mieście i moze polecić np. tani nocleg? Od razu mówię, ze nie znależy mi na super luksusowym hotelu. Myślałam bardziej o kwaterze prywatnej.. Genarlnie chciałabym wiecej kasy przeznaczyć na atrakcjie, zwiedzanie, itp. niż na hotel.

Jeśli któraś z Was była napiszcie jak z cenami.. Słyszałam, ze są niewyobrażlanie wysokie..:/
Moja siostra była ostatnio z mężem i tak samo mieli jak Ty tani przelot, ale za to reszta była bardzo droga. Rejs gondolą po kanałach kosztował kosmiczne pieniądze więc sobie darowali. Włoskie jedzenie o dziwo też ich nie zachwyciło... Ale ogółem i tak gorąco polecali,Wenecja podobno jest przepiękna
niestety nie wiem jak z miejscówką do spania
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:52   #3
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez starfall Pokaż wiadomość
Witam,

Na początku września wybieramy się z TŻ i ze znajomymi do Wenecji. Udało nam się znaleźć przelot w obie strony za śmieszne pieniądze ale poza tym nie mamy nic.
Czy znajdzie się ktoś, kto był w tym mieście i moze polecić np. tani nocleg? Od razu mówię, ze nie znależy mi na super luksusowym hotelu. Myślałam bardziej o kwaterze prywatnej.. Genarlnie chciałabym wiecej kasy przeznaczyć na atrakcjie, zwiedzanie, itp. niż na hotel.

Jeśli któraś z Was była napiszcie jak z cenami.. Słyszałam, ze są niewyobrażlanie wysokie..:/
Ja byłam, niestety bez noclegu więc tu nie podpowiem...
Co do cen- w wielu miejscach są naprawdę wysokie, ale to nie znaczy że wszędzie
Można znaleźć pizzę nawet za 6 EUR tylko trzeba się wgłębić w mniejsze uliczki i tam szukać. Przewodniczka polecała też jedną knajpkę obok mostu rialto jako tanią i smaczną tylko nie pamiętam niestety nazwy... W każdym razie przed restauracjami są wystawki z menu gdzie można zorientować się w cenach danej restauracji. Ale na pewno są alternatywy pomiędzy chodzeniem głodnym a mega drogimi restauracjami
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:56   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Wróciłam dwa dni temu z Wencji.
Nocleg najtańszy to na campingu Fusina, 13e/os/d w przyczepie.

Bilet na autobusy miejskie i tramwaje wodne na 72h- 30e (uwaga nie obejmuje tramwaju z campingu do Wenecji). Cena tramwaju w jedną stronę to w zależności od trasy, ale chyba od 6e.
Dojazd z Marco Polo najlepiej autobusem miejskim nr 15 do Mestre, bilet chyba z 1.5 e (nie wiem, bo korzystałam z sieciówki), pks 6-6,5e.

Obiad- różnie, ok 10-13e (spaghetti, małże) trzeba liczyć, pizza najtańsza ok. 8e, z owocami morza ok. 11e.
Piwo duże od 5-6e.
Wino lampka, chyba od 3e. Cała butelka ok 20e.
Cappuccino ok. 4e.
Espresso 2e.
W knajpach najczęściej doliczają 2e napiwku? (coperto, czy jakoś tak)+12% za serwis.

Wszystkie ceny są przybliżone, wiadomo znajdzie się i drożej i taniej. Prócz biletów.

Tanie markety: Bila, Ali, Auchan są w Mestre.

Sklepy:
Heineken w sklepie 1.8e.
Chleb tostowy ok. 1e.
Woda: różnie od 0.2/0.4e w górę.
Sery- topiony w plastrach 1.4e, żółty ok 2e (za taką tacę z plasterkami).
Ciastka- zależy jakie: od 1e w zasadzie w górę.
Są to ceny takie jakie ja płaciłam w marketach. W delikatesach dużo drożej (nawet do 4 razy, np lód w rożku 2e, picie 2e).

Ja byłam od soboty do wrotku, zdążyłam zwiedzić Lido, Murano i Wenecję.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 08:31   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez starfall Pokaż wiadomość
Czy znajdzie się ktoś, kto był w tym mieście i może polecić np. tani nocleg? Od razu mówię, że nie znależy mi na super luksusowym hotelu. Myślałam bardziej o kwaterze prywatnej..
Nie wiem, czy znajdziesz "kwaterę prywatną" w polskim rozumieniu tego slowa -są B&B ale często ich standard (i cena) przewyższa dobry hotel a czesto mozna trafić na tzw "byle co"

Dobra rada - nie szukaj noclegów w samej wenecji - szukaj w Mestre. Tam naprawde są czesto bardzo dobre ceny. Polaczenie z sama Wenecja (autobusowe) tanie i znakomite (autobusy są często, do póxnej nocy a jedzie sie najwyzej 15min)
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 09:52   #6
starfall
Rozeznanie
 
Avatar starfall
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica ma kochana ♥
Wiadomości: 560
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za te informacje i cenne rady! layla_lbn - dziękuję za wyczerpującą ściągawkę z cen

Co do noclegu to słyszałam, że w samej Wenecji ceny są wysokie. Sporo ludzi poleca właśnie Mestre i chyba tam czegoś poszukamy..

Mam jeszcze jedno pytanie.. Czy orientujecie się ile kosztuje wypożyczenie samochodu albo rowerów.. Z naciskiem na rower Myślę, że to mogłby być dobra alternatywa dla komunikacji miejskiej, a o ile ciekawiej jest zwiedzać miasto nie będąc zależnym od pana kierowcy i wyznaczonych przystanków!
__________________
Nie chcę w życiu wszystkiego..! Chcę wyłącznie tego, co najlepsze!
I tattoos!
Moje fitnessowe wyniki - 2014:
Turbo Spalanie: 5
Skalpel: 3
Mel B pośladki/brzuch/nogi: 4/4/1
Mel B trening całego ciała: 1
boczki z Tiffany: 3

starfall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 09:58   #7
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Samej Wenecji i tak byś autobusem nie zwiedziła, te dojeżdżają tylko na początek wyspy, do Piazza Roma chyba, dalej to na nogach trzeba

Nocleg w Mestre najtańszy to tez na campingu: http://www.veneziavillage.it/en
Lub ten, na którym ja byłam: http://www.camping-fusina.com/en/
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 12:44   #8
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez starfall Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za te informacje i cenne rady! layla_lbn - dziękuję za wyczerpującą ściągawkę z cen

Co do noclegu to słyszałam, że w samej Wenecji ceny są wysokie. Sporo ludzi poleca właśnie Mestre i chyba tam czegoś poszukamy..

Mam jeszcze jedno pytanie.. Czy orientujecie się ile kosztuje wypożyczenie samochodu albo rowerów.. Z naciskiem na rower Myślę, że to mogłby być dobra alternatywa dla komunikacji miejskiej, a o ile ciekawiej jest zwiedzać miasto nie będąc zależnym od pana kierowcy i wyznaczonych przystanków!
Po tym głównym centrum gdzie jest większość atrakcji i główne zabytki autobusy nie jeżdzą w niektórych uliczkach ledwo dwie osoby się mieszczą obok siebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (26,4 KB, 50 załadowań)
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 19:31   #9
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Chciałam polecić hotel Paganelli tuż przy placu Św. Marka, z którego byłam w tym roku bardzo zadowolona, ale mają tam rozsądne ceny tylko poza sezonem. Niestety słowa Wenecja oraz tani nocleg nie występują z reguły w jednym zdaniu. Możesz sprawdzić Mestre chociaż ostrzegam, że samo w sobie to paskudne miasto (mój prywatny numer jeden na liście włoskiej urbanistycznej brzydoty). Do poruszania się po Wenecji wystarczy komunikacja wodna plus własne nogi z roweru będziesz mieć więcej kłopotu niż pożytku. Jeśli starczy Ci czasu warto popłynąć na Burano zobaczyć kolorowe domki.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 18:16   #10
KOTUCHA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PODBESKIDZIE
Wiadomości: 305
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Ja w zeszłym roku w październiku za nocleg na Campingu Jolly płaciłam 20 Euro.
Co do cen do wstęp do Pałacu Dożów 11 Euro, na dzwonnicę 5. Polecam wyjechać bo widoki cudne... Ahhh od razu mi się wszystko przypomina
KOTUCHA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 11:01   #11
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez starfall Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za te informacje i cenne rady! layla_lbn - dziękuję za wyczerpującą ściągawkę z cen

Co do noclegu to słyszałam, że w samej Wenecji ceny są wysokie. Sporo ludzi poleca właśnie Mestre i chyba tam czegoś poszukamy..

Mam jeszcze jedno pytanie.. Czy orientujecie się ile kosztuje wypożyczenie samochodu albo rowerów.. Z naciskiem na rower Myślę, że to mogłby być dobra alternatywa dla komunikacji miejskiej, a o ile ciekawiej jest zwiedzać miasto nie będąc zależnym od pana kierowcy i wyznaczonych przystanków!
Po Wenecji nie jeżdzą samochody! Żadne! To miasto kanałów wodnych. Rower też odpada - więkość mostów, a jest ich masa to schody. Wśród tłumu też nie pojeździsz.

Proponuję poszukać noclego w miastach/wioskach obok Wenecji. Może traveladvisor pomoże? Do Wenecji udać się pociągiem, a później na nogach i tramwajami wodnymi (po włosku - vaporetto, takie żółte śmieszne steteczki).

Kupowałam bilet na 24 godziny z kampingu w Jesolo za 23E od osoby i obejmował - autobus z miasta do portu, skąd odpływał prom do Wenecji, przejazd promem i każdy przejazd vaporetto, oraz spowrotem prom i autobus. Więc całodniowy bilet na vaporetto jest na pewno tańszy, sądzę że można go kupić na dworcu kolejowym. Vaporetto pływają co kilka minut w obie strony po Grand Canal. Można przepłynąć kawałek, pozwiedzać, wrócic nad Grand Canal i znów gdzieś popłynąć. Jeśli znasz włoski lub angielski polecam stronę:

http://www.actv.it/en

To strona komunikacji publicznej w Wenecji. Są rozkłady, ceny, gdzie kupić itd.

Polecam zejść z utartych szlaków i poczuć klimat Wenecji Jeśli chcecie zaoszczędzić na jedzeniu - zjeść duże śniadanie, a w międzyczasie zapchać się kawałkiem pizzy z budki (wcale nie gorszej niż w restauracji). Kawałek ok. 3-4E.

W restauracjach płaci się coperto, czyli opłatę za nakrycie, min. 2 euro.
Przejazd gondolą to jest jakiś kosmos, nie dla zarabiających w złotówkach . Z tego co się orientuję ceny zaczynają się od 80-100 euro za jakieś marne 15min, jak chcesz do tego śpiewaka to kolejne ojroooo :P

Koniecznie zabierzcie mapę.
Udanej wyprawy!
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot

Edytowane przez ewuszkaaa
Czas edycji: 2012-09-03 o 11:04
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 12:40   #12
ToMi290
Raczkowanie
 
Avatar ToMi290
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość

Koniecznie zabierzcie mapę.
Udanej wyprawy!
Tu mam przeciwne zdanie. Owszem mapa się przyda, jak by sie ktoś faktycznie zgubił, ale w tym gąszczu Weneckich uliczek bardzo trudno jest się odnaleźć na mapie. Jest wiele wąskich uliczek. Osobiście lepiej uważam, że do Wenecji nie ma sensu wydawać pieniędzy na mapę. I tak się zgubicie. A do ważniejszych atrakcji/dworca są co jakiś czas znaki. Swoją drogą tam czasami jest miło zablądzić i zejsć z utartych szlaków.
__________________
„Quidquid latine dictum sit, altum viedetur.”


ToMi290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 13:04   #13
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez ToMi290 Pokaż wiadomość
Tu mam przeciwne zdanie. Owszem mapa się przyda, jak by sie ktoś faktycznie zgubił, ale w tym gąszczu Weneckich uliczek bardzo trudno jest się odnaleźć na mapie. Jest wiele wąskich uliczek. Osobiście lepiej uważam, że do Wenecji nie ma sensu wydawać pieniędzy na mapę. I tak się zgubicie. A do ważniejszych atrakcji/dworca są co jakiś czas znaki. Swoją drogą tam czasami jest miło zablądzić i zejsć z utartych szlaków.
A po wydawać pieniądze na mapę? Wystarczy wydrukować
Zgadzam się, że zgubienie się w Wenecji jest fantastyczne dociera się do zakątków nieznanych turystom poruszającym się według przewodnika.

Ale - jak się już zgubilo, a chce się zdążyć na ostatni pociąg, to jednak warto mieć mapę

P.S. Zaskoczyło mnie, że po zmroku Wenecja jest zupełnie ciemna, nawet wzdłuż Grand Canal... Jedynie kilka oświetlonych knajpiek obok Ponte Rialto.
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 22:05   #14
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez starfall Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za te informacje i cenne rady! layla_lbn - dziękuję za wyczerpującą ściągawkę z cen

Co do noclegu to słyszałam, że w samej Wenecji ceny są wysokie. Sporo ludzi poleca właśnie Mestre i chyba tam czegoś poszukamy..

Mam jeszcze jedno pytanie.. Czy orientujecie się ile kosztuje wypożyczenie samochodu albo rowerów.. Z naciskiem na rower Myślę, że to mogłby być dobra alternatywa dla komunikacji miejskiej, a o ile ciekawiej jest zwiedzać miasto nie będąc zależnym od pana kierowcy i wyznaczonych przystanków!
Baza w Mestre jak najbardziej sensowna.
Komunikacja miejska w Wenecji jak najbardziej istnieje to tramwaje wodne. Rower na nic Ci się nie zda- nie w weneckim tłumie, nie w tych uliczkach, nie na dziesiątkach weneckich mostków ze schodami.

Zabłądzić w tym mieście jest fajnie, ale sensownie jest też zmieć i mapę.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 08:13   #15
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Byłam pod koniec sierpnia w Wenecji, nocowałam w Campalto, przytulny hotelik, 30 euro za noc od osoby ze śniadaniem, dojazd do Wenecji 10 minut, autobusy kursowały do 0-1 w nocy.
Po Wenecji pływaliśmy tramwajami wodnymi, 3 dniowy bilet 25 euro (dojeżdżaliśmy nim też do hotelu) poza tym pieszo (zgadzam się, że rower nieprzydatny).
Jeśli chodzi o jedzenie: pizza od 5.50 wzwyż (polecam na jedzenie dzielnicę Dorsoduro), pasta, risotto 8 euro wzwyż. Trzeba pamiętać o coperto - opłata za serwis, praktycznie wszędzie, od 1,5 euro za osobę.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 07:14   #16
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Włoskie jedzenie o dziwo też ich nie zachwyciło...
Trzeba wiedzieć gdzie jeść
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 09:55   #17
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Hej, jakiś tydzien temu pzeglądałam ten wątek i w poniedziałek jakoś wyszło, że pojehałam do Wenecji
Powiem, że ten okres jest chyba najlepszy na zwiedzanie....bardzo mało ludzi przez co zwiedza się dużo spokojniej.

Wszystko mi się bardzo podobało, polecam zwiedzić dzielnice żydowską.
Najciekawsze jest widzieć codzienne czynności zorganizowane do warnków jak kurerzy, karetki, śmieciarze na łodziach....

Co do cen to słyszłam, że jest dogo więc zabałam dużo jedzenia z domu ale w sumie ceny były normalne (pewnie latem jest wszystko doższe). Nawet widziałam kebab z czekolady (foto w linku)
Poza tym polecam się targować. Znalazłam fajne okulary za 10€ a na końcu kupiłam je za 5€

Jedynie przejazdy są dość drogie i raczej konieczne bo wpław z wyspy na wyspe się nie przepłynie a nie wszystkie są połączone mostami.

Polecam też wejście na wierze w bazylice na San Giorgio, pięknie widać panorame i plac San Maco. Bilet kosztuje 5€, dla studentów 3€.

Fotki dla zainteresowanych http://wloskiedolomity.blogspot.it/
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:45   #18
gucio1955
Przyczajenie
 
Avatar gucio1955
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez KOTUCHA Pokaż wiadomość
Ja w zeszłym roku w październiku za nocleg na Campingu Jolly płaciłam 20 Euro.
Co do cen do wstęp do Pałacu Dożów 11 Euro, na dzwonnicę 5. Polecam wyjechać bo widoki cudne... Ahhh od razu mi się wszystko przypomina
Też będę nocował na tym campingu.Jak dostać się do Wenecji komunikacją miejską./chyba autobus nr 6/.Może coś napiszesz i campingu.
Jeszcze jedno.Jak kupie bilet 72-godz to na autobusy z Marghera do Wenecji też obowiązuje?
gucio1955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 14:09   #19
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

nie polecam posiłków przy placu głównym, kawa potrafi tam kosztować 25 euro, przejazd gondolą, nie pamiętam czy 10 czy 20min-100euro, ogólnie bardzo drogo.
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 07:58   #20
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez paulinia18 Pokaż wiadomość
nie polecam posiłków przy placu głównym, kawa potrafi tam kosztować 25 euro, przejazd gondolą, nie pamiętam czy 10 czy 20min-100euro, ogólnie bardzo drogo.
Jak sie nie myle to najdrozsza kawa w Wenecji jest w zabytkowej kawiani na placu Santo Marco i kosztuje 7€.
A co do gondoli to racja....kosztuje jakies 100€ ale moza plynac w kilka osob i wtedy az tak dogo nie wychodzi.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:45   #21
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez starfall Pokaż wiadomość
Witam,

Na początku września wybieramy się z TŻ i ze znajomymi do Wenecji. Udało nam się znaleźć przelot w obie strony za śmieszne pieniądze ale poza tym nie mamy nic.
Czy znajdzie się ktoś, kto był w tym mieście i może polecić np. tani nocleg? Od razu mówię, że nie znależy mi na super luksusowym hotelu. Myślałam bardziej o kwaterze prywatnej.. Genaralnie chciałabym wiecej kasy przeznaczyć na atrakcje, zwiedzanie, itp. niż na hotel.

Jeśli któraś z Was była napiszcie jak z cenami.. Słyszałam, że są niewyobrażalnie wysokie..:/
Słyszałam od kumpeli, która pracuje w biurze podróży, że sam lot nie jest drogi, ale atrakcje to kolosalne stawki. Więc lepiej zorientujcie się w tej sprawie zanim pojedziecie w ciemno.
Zresztą nie ma się co dziwić do Wenecji wyjeżdża wiele osób, coś widocznie magicznego jest w tym miejscu.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 14:47   #22
Magda9876
Rozeznanie
 
Avatar Magda9876
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 548
GG do Magda9876 Send a message via Skype™ to Magda9876
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez gucio1955 Pokaż wiadomość
Też będę nocował na tym campingu.Jak dostać się do Wenecji komunikacją miejską./chyba autobus nr 6/.Może coś napiszesz i campingu.
Jeszcze jedno.Jak kupie bilet 72-godz to na autobusy z Marghera do Wenecji też obowiązuje?
Tak sieciówka obowiązuje na całą komunikację miejską od Mestre po Wenecję, czyli na 1 bilecie pojedziesz autobusem do Wenecji (około 15-20min albo i szybciej) i w samej Wenecji ten sam bilet jest na tramwaje wodne, można nimi też dalej popłynąć na tym samym bilecie np. na Lido. 1 bilet a jedziesz wszędzie i wszystkim. Bilet kupiłam w takim kiosku-punkcie Lotto tuż obok przystanku autobusowego. Linia nr 6.
Z campingu Jolly jest za 4euro transport do Wenecji ale wg mnie nie opłaca się. Lepiej się przejść 15min na przystanek, kupić ten bilet sieciowy i pojechać autobusem miejskim.
Camping Jolly to typowa kołchozownia-imprezownia. Jak jesteś młody i lubisz imprezy to będziesz zachwycony. Rodziny z dziećmi będą wściekłe, bo dzikie imprezy i głośna muzyka plus pijana młodzież to codzienne atrakcie do 3 nad ranem. Ale warunki są bardzo dobre. W sensie czystość i wyposażenie. Nie narzekałam. Choć opinie są różne.
Magda9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 18:23   #23
gucio1955
Przyczajenie
 
Avatar gucio1955
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez Magda9876 Pokaż wiadomość
Tak sieciówka obowiązuje na całą komunikację miejską od Mestre po Wenecję, czyli na 1 bilecie pojedziesz autobusem do Wenecji (około 15-20min albo i szybciej) i w samej Wenecji ten sam bilet jest na tramwaje wodne, można nimi też dalej popłynąć na tym samym bilecie np. na Lido. 1 bilet a jedziesz wszędzie i wszystkim. Bilet kupiłam w takim kiosku-punkcie Lotto tuż obok przystanku autobusowego. Linia nr 6.
Z campingu Jolly jest za 4euro transport do Wenecji ale wg mnie nie opłaca się. Lepiej się przejść 15min na przystanek, kupić ten bilet sieciowy i pojechać autobusem miejskim.
Camping Jolly to typowa kołchozownia-imprezownia. Jak jesteś młody i lubisz imprezy to będziesz zachwycony. Rodziny z dziećmi będą wściekłe, bo dzikie imprezy i głośna muzyka plus pijana młodzież to codzienne atrakcie do 3 nad ranem. Ale warunki są bardzo dobre. W sensie czystość i wyposażenie. Nie narzekałam. Choć opinie są różne.
Dziękuje za odpowiedz.Już wróciłem.Jeździłem 6 do Wenecji.Na campingu było całkiem znośnie.Wykupiłem taki 10-cio przejazdowy bilet bo odpadły nam wycieczki wodne./jakaś fobia żony/.
gucio1955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 07:54   #24
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

My w tym roku zawitaliśmy dla odmiany na wyspy obok Wenecji - Burano i Murano, statkiem z Punta Sabbioni. Bilet 12-godzinny za 18E, można wsiadać i wysiadać ile się chce w tym czasie. Jeśli ma się cały dzień i siłę, to z Murano jest już rzut beretem do Wenecji, tyle że od strony Foundamente Nove (na skos od Placu św. Marka).

Burano - cudowne, jestem zakochana w tych kolorowych domkach Wypiliśmy tam kawę. Za latte macchiato, caffe americano i butelkę 0,75 wody 10E. Sama kawa ok. 3E, ale doliczony był też serwis 12%

Murano - taka mała Wenecja, tyle że nie ociekająca złotem. Tam robią słynne szkło, można zwiedzać fabrykę szkła, ale nie miałam już siły. Jedliśmy tam pizzę - ceny normale od 7-9,50E za pizzę, ale tutaj nie dość, że zapłaciliśmy coperto, to doliczony był dodatkowo serwis 12%. Za 2 pizze i butelkę wody zapłaciliśmy 22E. Jedliśmy za to w bardzo ładnym miejscu tuż nad kanałem

Do Burano płynie się ok. 30min, tak samo z Burano na Murano
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:56   #25
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Wkacyjnie, romatycznie i ... drogo! Pobyt w WENECJI- wskazówki

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Byłam pod koniec sierpnia w Wenecji, nocowałam w Campalto, przytulny hotelik, 30 euro za noc od osoby ze śniadaniem, dojazd do Wenecji 10 minut, autobusy kursowały do 0-1 w nocy.
Po Wenecji pływaliśmy tramwajami wodnymi, 3 dniowy bilet 25 euro (dojeżdżaliśmy nim też do hotelu) poza tym pieszo (zgadzam się, że rower nieprzydatny).
Jeśli chodzi o jedzenie: pizza od 5.50 wzwyż (polecam na jedzenie dzielnicę Dorsoduro), pasta, risotto 8 euro wzwyż. Trzeba pamiętać o coperto - opłata za serwis, praktycznie wszędzie, od 1,5 euro za osobę.

dzieki!
dziewczyny byla ktoras w czerwcu?
planuje leciec na 3-4 dni. lece z Londynu , kupie z gory przelot i hotel. ile trzeba wziasc euro na 4 dni dla 2 osob?
chcialabym przejechac sie gondola, raczej codziennie pojdziemy cos zjesc do restauracji (kocham owoce morze) ale niekoniecznie musi byc to 5* restauracja, nie boje sie probowac lokalnego jedzenia
napewno wstapimy na jakoas kawe, drinaka etc jakies dorbne pamiatki

zastanawiam sie czy 300e na osobe starczy?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-27 23:56:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.