cera tłusta+wrażliwa- co robić?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-03, 13:25   #1
kajoa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4

cera tłusta+wrażliwa- co robić?!


Witam!Jestem tu po raz pierwszy ale mam nadzieję że nie ostatni! Mam nadzieję że znajdę tu rady na moje problemy z cerą.Mam 30 lat, trądzik odkąd pamiętam, czerwone, potrądzikowe plamki i bliznenki na twarzy. Używam teraz Effeclar K, podkład La Roche Posay, do mycia Tolerane LRP oraz Phisiogel. Koniecznie potrzebuję jakiegoś kremu super nawilżającego do mojej cery, bo mam w biurze klimatyzację i im bliżej jest do końca pracy tym skóra na twarzy bardziej mnie ciąnie. Może Iwostin albo coś Dermedic albo LRP? Tylko żeby nie blokował porów i nie przetłuszczał mojej i tak już świecącej się twarzy. Nie jestem alergikiem ale cerę mam raczej wrażliwą. Ze względu na wiek chciałabym zacząć stosować jakieś kremy przeciwkozmarszczkowe na twarz i pod oczy - ale jakie? Myślałam o Active C La Roche Posay, ale już sama nie wiem...Pewnie część z Was poradzi żebym poszła do dermatologa - byłam pół roku temu i pani doktor zaleciła leczenie zewnętrzne z tym że przepisała leki których nie może brać mama karmiąca a taką jestem.Więc leczenie dermatologiczne zostawiam sobie "na potem". Teraz najbardziej mi zależy na radzie jakich kremów mam używać, bo już naprawdę nie czuję się komfortowo i mam wrażenie "maski" na twarzy. Będę wdzięczna za wszystkie rady. Szczególnie zaś proszę o pomoc Panią Beatę- może doradzi mi Pani jakieś zabiegi kosmetyczne którym powinnam się poddać? Pozdrawiam serdecznie, Asia
kajoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-03, 20:49   #2
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: cera tłusta+wrażliwa- co robić?!

Ja tradycyjnie już polecam Toleriane krem, jeśli do cery tłustej to w wersji lżejszej, koi i z pewnością nie zatyka porów. Nie mogę się bez niego obejść.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 14:33   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cera tłusta+wrażliwa- co robić?!

na noc możesz wypróbowac krem physiogel (10ml za 6zł)
w ramach "działań przeciwzmarszczkowych" stosuj codziennie krem z dobrym filtrem. inne kosmetyki przeciwzmarszczkowe nie są tak skuteczne.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-08, 20:01   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cera tłusta+wrażliwa- co robić?!

Bardzo trudno jest tak doradzać bez obejrzenia cery. Jeżeli twoja skóra toleruje kwasy to ja radziłabym spróbować zastosować kurację o delikatnym działaniu (firma Maystar ma taką delikatnie działającą linię Glycosure- ampułki,maseczka, krem -zabieg wykonywany jest w gabinecie ,a krem stosujesz w domu)- jeśli skóra będzie dobrze tolerowała kwasy to można zwiększyć stężenie (ale dla wrażliwej cery trzeba zaczynać od tych łagodniejszych preparatów), bardzo dobrze na plamki,przebarwienia podziałają zabiegi o działaniu wybielającym - połączone ze złuszczaniem dadzą efekt odświeżonej ,ładniejszej cery.
Iwostin raczej nie powinien zatykać porów skóry ,ale czy będzie Ci służył musisz sama się przekonać.
z zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym polecam bardzo kawitację (peeling ultradźwiękowy - oczyszcza i wygładza skórę ,nie drażniąc jej) oraz sonoforezę z masażem impulsowym (odpowiednia ampułka odżywcza lub seboregulująca będzie zastosowana w takim zabiegu) - efekt już po pierwszym zabiegu - naprawdę - to nie jest pusta reklama - ja jestem bardzo zadowolona z efektów uzyskiwanych dzięki temu aparatowi.
i polecam jeszcze jedno moje odkrycie : ampułki BioLine - New Age - Pure Vitamin C + Vitamin C Excel - po tygodniu stosowania skóra staje się bardzo ładna i pieknie rozjaśniają się przebarwienia.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.