Barmanka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-28, 13:24   #31
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Barmanka

Ivonea dziekuje za dobre rady chociaz w sumie to o czym pisalas staralam sie stosowac w mc donladzie <lol>. Wlasnie na ta ksiazke poluje tylko u mnie w miescie jest dostepny tylko 1 jej egzemplarz dlatego jak bede miec wiecej pieniazkow to ja zakupie
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 19:32   #32
kofihewen
Raczkowanie
 
Avatar kofihewen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Barmanka

oo pracowałas w Maku?
ja tez ;D
by=byłam managerem heh
kofihewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 19:52   #33
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Barmanka

pracowalam przez 9 miesiecy i moze bym dostala awans na instruktora ale musialam zrezygnowac , ale menagerem bym byc nie chciala
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 00:05   #34
kofihewen
Raczkowanie
 
Avatar kofihewen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Barmanka

hehehe każdy tak mówi :P
kofihewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 23:10   #35
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Barmanka

odswiezam watek bo pewna mysl mi nie daje spokoju :P pracy z barem oczywiscie nie dostalam. Ogolnie to po tej rozmowie doszlam do wniosku ze moja pozycja z gory byla przekreslona. Zazwyczaj jak chodzilam na rozmowy to mowili o warunkach o tym ile sie dostaje pieniazków i takie tam . Z wiazku z tym mam pytanie czy mam szanse zostac barmanem nie majac buzi i figury modelki ?? Nie chcialabym bron Boże tutaj nikogo obrazac tylko poprostu mam troszke takie wrazenie ze nawet jak bym miala skonczony kurs i wiedze teoretyczna i duze checi zeby zdobyc tez wiedze prkatyczna to i tak nie mam szans
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 11:26   #36
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: Barmanka

To specyficzny zaqwód.Zalezy czy Cie do niego ciągnie, chciałabyś iść w tym kierunku ?czy raczej traktujesz to jako pracę przejściową (tak jak 90% osób wykonujących ten zawód).
Ja byłam barmanką parę lat temu. Skończyłam kurs barmański (płatny, zakończony examinem).Może nie jest obowiązkiem taki kurs ukończyć, ale wiele się z niego dowiedziałam- nazwy najpopularniejszych alkoholi, jak przyozdabiać drinki, czego z czym nie mieszać, co jest ważne dla klienta, jak używać shakera itp.
Sama praca?raczej przejściowa (póki się nie znajdzie czegoś lepszego).Zarobki standardowe (do 1500zł/m-c)ale wiele dają napiwki (w weekendy do 200zl)m wsyztsko zalezy czy pracujesz jako barmanka w znanym hotelu( tu bezwględnie znajomość angielskiego!) czy osiedlowym barze,wiadomo.
Wspominam tą pracę dobrze, ale to zdecydownaie nie była moja bajka.Minusy?Późne powroty do domu (bary zazwyczaj funkconują w tygodniu do 1-3 w nocy),robienie prac dodatkowych jak np. wnoszenie beczek z piwem, obsługa kasy fiskalnej, mycie szkliwa, i udawanie- przyjdzie podchmielony,ale bogaty klient, który się do Ciebie przystawia,a Twój szef każe Ci być dla niego miłą...
Podsumowując: świetna praca przejściowa, dla nastolatków/studentów. Jako 35latka nie chciałabym tak pracować..

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Maudy!
Na kursie dowiedziałam się jednego: Klient wybierze zawsze osobę rozmowną, miłą i uśmiechniętą choćby umiała tylko nalewać piwo, niż super-barmana za to mruka i humorzastego.
I tak rzeczywiście jest (zazwyczaj).Musisz isc na rozmowę z nastawieniem "jestem wygadaną,super-komunikatywną osobą". Wygląd ma znaczenie bardziej w lokalach rozrywkowych:dyskoteki, cluby etc.na zasadzie ładna barmanka= więcej klientów=więcje kasy dla szefa
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 18:11   #37
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Barmanka

Aniolek19 powiem Ci szczerze ze w przyszlosci chcialabym pracowac zawodowo jako barman a scislej miec swoja jakas kawiarnie albo taki drink club , ze mozna przyjsc napic sie jakiegos drineczka i poprostu sie rozluznic Ale najpierw musze pokonczyc studia na to a potem znalesc fundusze. A w miescie w ktorym mieszkam jak szukaja barmanow to wlasnie do dyskotek a tam jak sama napisalas wyglad najwanijeszy , tak ze ciezko zdobyc jakas prkatyke u mnie
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 14:15   #38
kofihewen
Raczkowanie
 
Avatar kofihewen
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Barmanka

udalo sie.
pracuje jako barmanka w pubie, a;le marn kasa z tego, wiecdorabiam jako kelnerka.
przynajmniej bede miala jakas ppraktyke za barem ;]
kofihewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 15:15   #39
whiteChoc0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 239
Dot.: Barmanka

pozwólcie że się podczepię pod wątek. Jak wygląda praca kelnerki/ barmanki w ogródku piwnym? czy lepiej w jakiejś restauracji ? bo pewnie przypuśćmy że cały tydzien bedzie ulewa to już dupa zimna , bo i ogródek zamknięty
whiteChoc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 00:38   #40
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Barmanka

Prawie miesiąc temu skończyłam kurs barmański i zamierzam znaleźć pracę... boję się, że mnie nigdzie nie przyjmą, mam dopiero 18 lat, uczę się w lo, a wszędzie wymagają osoby z wykształceniem średnim. Myślicie, że to może być duży problem?
Barmaństwo mnie interesuje od jakiegoś czasu, kurs mi dużo dał, boję się, że zanim znajdę pracę to ta wiedza mi gdzieś umknie...
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 08:59   #41
noooka
Raczkowanie
 
Avatar noooka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 62
Dot.: Barmanka

Dziewczyny a co sądzicie o tym kursie?http://bar-event.pl/kursy-szkolenia
Mam teraz dużo,więcej wolnego czasu i pomyślałam,żeby zrobić taki kurs i dorobić sobie.Mam pytanie,odnośnie przebiegu kursu Jak to mniej więcej wygląda,Waszymi oczyma?Byłabym bardzo wdzięczna,za każdą informację Pozdrawiam!

Edytowane przez noooka
Czas edycji: 2011-03-25 o 09:01 Powód: literówka
noooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 09:15   #42
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Barmanka

ja zamierzam robic kurs barmanski tylk oze we Wroclawiu , ale najpierw musze uzbierac pieniazki na to Ogolnie to z tego co przegladalam to wiekszosc kursow ma podobne program zajec. A wiadomo jak najwieksza liczba papierkow w naszych czasach bardzo sie przydaje
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 12:06   #43
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Barmanka

podpinam się - od poniedziałku będę stać za barem w klubie studenckim. Bardzo mnie ubodło stwierdzenie że studenci to gówniarze mający się za nie wiadomo co... Sama jestem studentką i ani ja ani żaden z moich znajomych nigdy w życiu nie byliśmy niemili dla obsługi. Uważam że nie powinno się osądzać po paru niemiłych osobach i od razu pluć na całą grupę społeczną, bo to kwestia ich usposobienia, a nie dlatego że "są studentami"...
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 12:30   #44
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Barmanka

Paollino zycze powodzenia i troszke tez zazdroszcze teraz mam praca a u nas w meiscie mimo ze nie jest malte trudno znalesc jakas dobra prace za barem Zgadzam sie z tym co napisalas w kazdej grupie znajda sie osoby ktore potrafia ppsuc opinie o innych i potem wszyscy ta opinia sie kieruja .
Teraz zabieram sie za czytanie ksiazki Shake it , udalo mi sie ja tanio wychaczyc na allegro i mam nadzieje ze upoluje tez Nowe Vademecum Barmana i bede milusio zawsze to jakas widza teoretyczna jest
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 12:33   #45
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Barmanka

maudy ja nie będę ukrywać że pracę dostałam przez znajomego znajomego Jestem totalnym laikiem, więc w poniedziałek przyjdę na zmianę dziewczyny która będzie mnie uczyć jak lać piwo, obsługiwać ekspres ciśnieniowy , robić drinki itp.
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 17:32   #46
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Barmanka

nio ale liczy sie za prace masz A tak malutkimi kroczkami powolutku i bedzie coraz lepiej potem przyjda drinki warstwoe podrzucanie budelkami i takie sprawy
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 11:48   #47
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Barmanka

Pracowałam jako barmanka przez prawie rok w dużej dyskotece, na zarobki jak i samą pracę nie narzekałam Co do nauki - poszłam tam zielona, a z czasem wszystko zapamiętałam. Bałam sie, że będę miała problem z zapamiętaniem cen, proporcji drinków itp, jednak strach ma tylko wielkie oczy. Nie mam buzi modelki, figurę nie najgorszą, a zostałam przyjęta. Choć wiem, że sporo zależy od osoby rekrutującej - jedna będzie szukała dobrego pracownika, inna lalki barbie.
Powodzenia
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:11   #48
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Barmanka

Puk puk, jest tutaj jakaś barmanka (była barmanka) która odpowie mi na kilka pytań?
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 20:21   #49
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Barmanka

Jedziesz ^_-
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.