Rozjaśnianie włosów miodem - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-22, 15:55   #451
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

ale się miodkuję na maxa dziś
do tej pory nakładałam miodek albo z żółtkiem, odżywką i cytryną i w sumie samego miodu nie było tam bardzo wiele, albo dość mocno rozcieńczony wodą - coś jakby łyżeczka/dwie miodku na pół szklanki wody a dzisiaj pierwszy raz wody tylko trochę więcej niż miodu, tak że jak był taki trochę skrystalizowany, to się nie chciał rozpuścić do końca nakładało się całkiem przyjemnie, ale jak zaczyna to trochę wysychać to jest meeeega lepkie i sztywne ciekawe czy w tych proporcjach lepiej zadziała, czy nie bardzo... a może wyłysieję heheh
mam to już godzinkę na głowie i zastanawiam się czy zmywać to jakoś niedługo czy przetrzymać hardkorowo do rana nie boję się zrudzienia ani zbyt dużego rozjaśnienia - chętnie przyjmę najbardziej ognisty pomarańcz a nawet żółtego kurczaczka i tak mam w planach farbowanie, a im jaśniejsze będę miała włosy przed farbowaniem tym lepiej powinien wyjść mój wymarzony kolor
czy miód może zrobić włoskom jakąś krzywdę jak się długo trzyma dużą ilość? chyyyyyba nie
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 20:20   #452
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Raczej nic złego nie powinno się stać...ale skoro są lepkie mogą się mocno poplątać podczas spania...

Ja wczoraj sobie zrobiłam maseczkę z miodem... poł na poł maska do włosów i miód i dziś na słońcu miałam ładne refleksy ajsniejsze minimalnie ale są... na moim średnim do ciemnego blondu akurat Na pewno będę cześciej stosować taką mieszankę
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 20:40   #453
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

zdecydowałam, że ryzykuję i trzymam do rana czepek na głowę do spania i heja może nie wyłysieję
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 21:05   #454
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Ja spałam z miodem i zyję
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 11:14   #455
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

No i moje włosy przeżyły 17(!) godzin z miodkiem niestety nie są jakoś specjalnie nawilżone ale w końcu się nie puszą i rozjaśnienie widać mój wyblakły rudo-czerwony kolorek zmienił się miejscami w jaśniejszy, intensywniejszy marchewkowo rudy, czyli dokładnie taki jaki chcę mieć miodkuję dalej, może te co mam ciemniejsze od połowy długości też doprowadzę do marchewkowości zabawne, bo mam teraz takie odwrócone ombre, że im niżej tym mam ciemniejsze włosy chociaż tak na samiutkich końcach znowu jakby trochę jaśniejsze, bo zniszczone i tam się wszelkie miody i cytryny bardziej wżerają... w ogóle "łaciate" mam te kudełki
__________________


Edytowane przez chudelatte
Czas edycji: 2012-07-23 o 11:18
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:04   #456
as_ania
Raczkowanie
 
Avatar as_ania
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Żelisławice, Siewierz
Wiadomości: 37
GG do as_ania Send a message via Skype™ to as_ania
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Miodu jeszcze nigdy nie używałam do rozjaśniania włosów i jakoś nie mogę się przemóc, ta ''mikstura'' z wody i miodu nie jest zbyt klejąca?
Do rozjaśniania włosów stosowałam cytrynę z wodą (troszkę cytryny,wody=wlać do spryskiwacza i przy okazji opalania psikać sobie włoski), płukanki z rumianku + szampon Timotei "złociste refleksy" z dodatkiem rumianku oczywiście.
Włoski rozjaśniły mi się dośc dużo, z ciemnego blondu (i dośc dużych odrostów - tak przyznaje sie) zrobił mi sie (prawie) blond, taki miodowy. Mnie odpowiada
as_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:25   #457
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez as_ania Pokaż wiadomość
Miodu jeszcze nigdy nie używałam do rozjaśniania włosów i jakoś nie mogę się przemóc, ta ''mikstura'' z wody i miodu nie jest zbyt klejąca?
Do rozjaśniania włosów stosowałam cytrynę z wodą (troszkę cytryny,wody=wlać do spryskiwacza i przy okazji opalania psikać sobie włoski), płukanki z rumianku + szampon Timotei "złociste refleksy" z dodatkiem rumianku oczywiście.
Włoski rozjaśniły mi się dośc dużo, z ciemnego blondu (i dośc dużych odrostów - tak przyznaje sie) zrobił mi sie (prawie) blond, taki miodowy. Mnie odpowiada
jak się nakłada miziając włosy pasmo po paśmie od nasady do końca ręką zamoczoną w miksturze przeciągając, to całkiem przyjemnie to idzie gładko i bezproblemowo raczej jak zaczyna wysychać to się robi bardziej lepkie, ale dzięki temu skręcam z włosów koczek bez żadnej gumki ani spinek, bo jak się je dobrze zakręci to się same z tej lepkości trzymają do spania, żeby się nie poplątały za bardzo zakładam czepek, a i przy zmywaniu nie ma problemu - wystarczy dobrze zmoczyć i miodek łatwo się spłukuje i włosy robią się gładkie, wystarczy odrobina szamponu i po miodku nie ma śladu tylko zapaszek zostaje ewentualnie jak szampon go nie zabije
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 10:55   #458
ChudyPasztet
Raczkowanie
 
Avatar ChudyPasztet
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Mam pytanie do tych, którym miód przyniósł efekty: jakiego miodu używałyście?
__________________
Muzyka jest wyższym objawieniem nić wszystka mądrość i jakakolwiek filozofia.
ChudyPasztet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 11:11   #459
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez ChudyPasztet Pokaż wiadomość
Mam pytanie do tych, którym miód przyniósł efekty: jakiego miodu używałyście?
wielokwiatowy, lipowy, rzepakowy... od wujka-pszczelarza
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 11:26   #460
ChudyPasztet
Raczkowanie
 
Avatar ChudyPasztet
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

OK, dzięki
__________________
Muzyka jest wyższym objawieniem nić wszystka mądrość i jakakolwiek filozofia.
ChudyPasztet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:32   #461
Yoostii
Zadomowienie
 
Avatar Yoostii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 304
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

A może być miód sztuczny ze zwyklego spożywczaka?
Szkoda mi naturalnego :P
Yoostii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 13:48   #462
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez Yoostii Pokaż wiadomość
A może być miód sztuczny ze zwyklego spożywczaka?
Szkoda mi naturalnego :P
Kwestia tego, czy miód sztuczny czy naturalny była już niejednokrotnie poruszana, a wątek nie jest jakoś wybitnie długi. Taki problem przejrzeć poprzednie strony i doczytać?
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:28   #463
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

na razie ostro miodkuje, chociaz teraz bede musiała na chwile zaprzestac, ale potem znów do tego wracam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:45   #464
Yoostii
Zadomowienie
 
Avatar Yoostii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 304
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Kwestia tego, czy miód sztuczny czy naturalny była już niejednokrotnie poruszana, a wątek nie jest jakoś wybitnie długi. Taki problem przejrzeć poprzednie strony i doczytać?
Tylko grzecznie spytałam ...
Yoostii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 15:43   #465
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez Yoostii Pokaż wiadomość
A może być miód sztuczny ze zwyklego spożywczaka?
Szkoda mi naturalnego :P
"miód sztuczny" to nie miód tylko coś co do miodu nawet nie jest podobne wg mnie... jakiś cukrowy wytwór :P radzę zakupić choćby najtańszy, ale jednak naturalny tzn. nie ważne czy od pszczelarza czy ze sklepu, ale zrobiony przez pszczoły tj. pisze na nim, że to po prostu miód (kwiatowy, spadziowy czy z czegokolwiek) a nie "miód sztuczny" widziałam w gazetce Tesco chyba chyba wielokwiatowy za 6zł spory słoik... to nie są jakieś wielkie pieniądze można poświęcić na włosy no a tak w ogóle to raczej oczywiste, że im lepszej jakości miód tym lepiej będzie działał jak chce się efektów to trzeba zainwestować jednak
__________________


Edytowane przez chudelatte
Czas edycji: 2012-08-01 o 15:48
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 18:09   #466
Namaste_
Raczkowanie
 
Avatar Namaste_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 42
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

A ja tu całkiem nowa, ale postanowiłam się dołączyć do miodkowania

Nie wiem, czy mi to wyjdzie na dobre, ale zrobiłam mieszankę miód+woda destylowana+odrobinka cynamonu. Obawiam się trochę tego cynamonu, ale mam nadzieję, że mi włosy nie wypadną
Namaste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 19:02   #467
happyswallow
Raczkowanie
 
Avatar happyswallow
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 114
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
"miód sztuczny" to nie miód tylko coś co do miodu nawet nie jest podobne wg mnie... jakiś cukrowy wytwór :P radzę zakupić choćby najtańszy, ale jednak naturalny tzn. nie ważne czy od pszczelarza czy ze sklepu, ale zrobiony przez pszczoły tj. pisze na nim, że to po prostu miód (kwiatowy, spadziowy czy z czegokolwiek) a nie "miód sztuczny" widziałam w gazetce Tesco chyba chyba wielokwiatowy za 6zł spory słoik... to nie są jakieś wielkie pieniądze można poświęcić na włosy no a tak w ogóle to raczej oczywiste, że im lepszej jakości miód tym lepiej będzie działał jak chce się efektów to trzeba zainwestować jednak
Ja dotychczas używałam tylko sklepowego (jakieś wielokwiatowe i takie tam), ale niedawno dostałam miód prosto z pasieki i efekt był w sumie identyczny jak przy sklepowym.

Wątek przeglądam już od jakiegoś czasu, więc postanowiłam dołączyć. Od dawna robię maski na włosy z miodu, ich "właściwości" odkryłam kiedyś przy próbie pozbycia się ciemnej szamponetki z włosów, gdzieś wyczytałam, że miód rozjaśnia, a dopiero potem się przekonałam, jak świetnie nawilża włosy. Wolę to znacznie bardziej od olejowania, bo miód bardzo łatwo zmyć, w przeciwieństwie do olejków.
happyswallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 15:00   #468
ChudyPasztet
Raczkowanie
 
Avatar ChudyPasztet
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Siedzę już z tym czymś na głowe ponad 3 godziny, ale chyba już ściągnę, bo chcę wyjść na polę, ale nie chcę , żeby mnie osy dorwały ;p
Bo to chyba na jedno wychodzi czy raz, a długo, czy kilka razy, a krótko, prawda?
__________________
Muzyka jest wyższym objawieniem nić wszystka mądrość i jakakolwiek filozofia.
ChudyPasztet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 15:32   #469
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez ChudyPasztet Pokaż wiadomość
Siedzę już z tym czymś na głowe ponad 3 godziny, ale chyba już ściągnę, bo chcę wyjść na polę, ale nie chcę , żeby mnie osy dorwały ;p
Bo to chyba na jedno wychodzi czy raz, a długo, czy kilka razy, a krótko, prawda?
Jeśli chcesz rozjaśnić to nie - nie wychodzi na jedno .

Miód ma działanie rozjaśniające, bo w połączeniu z wodą (i niektórymi innymi substancjami) tworzy słabe stężenie nadtlenku wodoru. Ale po pierwsze: nie robi tego natychmiast po zmieszaniu/ nałożeniu na włosy, oraz po drugie: jest to stężenie tak słabe, że potrzebuje dłuższego czasu do zadziałania (zresztą nawet "zwykłe" stężenie wody utlenionej nie rozjaśni włosów natychmiast, ani nie rozjaśni ich po użyciu kilkukrotnym ale krótkim).

edit: ale 3 godziny to już nie jest znowu tak krótko, wg mnie spokojnie możesz zmyć i wychodzić
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 15:39   #470
_tysia_
Raczkowanie
 
Avatar _tysia_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 115
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Nałożyłam wczoraj ok 22 na mokre włosy odżywkę isanę, ieszankę oleju rycynowego i oliwy z oliwek i na to miód żeby nie przyciemnić olejami włosów. Spłukałam to coś dopiero dwie godziny temu (sama nie wiem jak wytrzymałam ;p). Szczególnego nawilżenia nie zauważyłam, moim włosom potrzeba jeszcze duuuużo takich zabiegów Ale mimo przyciemniających olejów zauważyłam rozjaśnienie ;o
__________________
Zapuszczam włosy: 58-59-60-65-70

Waga: 70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Ćwiczę z Ewą od 23.05


_tysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 20:19   #471
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Słyszałam,że któryś olejek babydream(czy jest jakiś specjalny?) wraz z miodem daje jaśniejsze refleksy?
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 20:29   #472
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez aganela8 Pokaż wiadomość
Słyszałam,że któryś olejek babydream(czy jest jakiś specjalny?) wraz z miodem daje jaśniejsze refleksy?
Oliwka dla dzieci Babydream taka w niebieskim opakowaniu z dzidziusiem sama z siebie może dawać jaśniejsze refleksy, ponieważ zawiera rumianek, który też ma właściwości rozjaśniające
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 13:41   #473
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez Namaste_ Pokaż wiadomość
A ja tu całkiem nowa, ale postanowiłam się dołączyć do miodkowania

Nie wiem, czy mi to wyjdzie na dobre, ale zrobiłam mieszankę miód+woda destylowana+odrobinka cynamonu. Obawiam się trochę tego cynamonu, ale mam nadzieję, że mi włosy nie wypadną
ja tez kiedys dodawalam cynamonu ale chyba mi nie rozjasnił :P
Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
Oliwka dla dzieci Babydream taka w niebieskim opakowaniu z dzidziusiem sama z siebie może dawać jaśniejsze refleksy, ponieważ zawiera rumianek, który też ma właściwości rozjaśniające

ja wlasnie na pocztaku nie byłam przekonana co do działania rozjasniajacego tej oliwki ale jak patrze na zdjecie suchych włosów dzien po jej zastosowaniu to rzeczywiscie jakies takie jasniejsze były
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 14:17   #474
ChudyPasztet
Raczkowanie
 
Avatar ChudyPasztet
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 52
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Ja kiedyś nałożyłam taką oliwkę (w celu nawilżenia włosów o_O ) , nie była to wprawdzie BabyDream, ale nie dało się jej zmyć...Musiałąm następnego dnia iść do szkoły z takimi tłustymi włosami ;p
Co do miodu, odnoszę wrażenie, że mi nie pomógł..
__________________
Muzyka jest wyższym objawieniem nić wszystka mądrość i jakakolwiek filozofia.
ChudyPasztet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 15:07   #475
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez ChudyPasztet Pokaż wiadomość
Ja kiedyś nałożyłam taką oliwkę (w celu nawilżenia włosów o_O ) , nie była to wprawdzie BabyDream, ale nie dało się jej zmyć...Musiałąm następnego dnia iść do szkoły z takimi tłustymi włosami ;p
Jeśli nie był to babydream, to całkiem możliwe, że było to coś o "typowym" dla J&J itp. składzie - parafina i zapach . To się nie dziwię, że się zmyć nie chciało
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 20:06   #476
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cześć.

Jestem po drugim miodowaniu i dopiero znalazłam ten wątek.
No i chyba popełniłam wszystkie błędy bo miód zmieszałam z jogurtem naturalnym - kwaśne pH.
Dodałam kilka kropel soku z cytryny - też wyczytałam coś o przeciwwskazaniach.

Używam miodu wielokwiatowego, z pasieki.
Po myciu płuczę też rumiankiem.
Wydaje mi sie, że włosy są trochę jaśniejsze, ale efektów jeszcze nie ma.
Mam jaśniejsze pasemko na grzywce.

Jutro wymieszam z wodą i znowu potrzymam z 10h.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 21:04   #477
hey_stella
Wtajemniczenie
 
Avatar hey_stella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 948
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Ha, ja ostatnio dorzuciłam miód do maski do włosów, bo słyszałam, że dobrze nawilża, a tu się okazuje, że również rozjaśnia. Przeczytałam cały wątek i dzisiaj nałożyłam miód z wodą, przed myciem. Chociaż ciężko tą czynność nazwać nakładaniem, bo to wszystko jest płynne i kapie jak się z tym siedzi na głowie. Koszmar. Co do efektów to wydaje mi się, że coś tam widać. Zrobiłam zdjęcia przed, więc jak mi się włosy namacalnie rozjaśnią to wrzucę.
hey_stella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:26   #478
anngeli
Zadomowienie
 
Avatar anngeli
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 314
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Już kiedyś stosowałam miód jako "rozjaśniacz" i efekty były, nie po 1 użyciu, ale po ok. miesięcu stosowania raz na tydzień, czasami 2 razy, na zdjęciach zauważyłam o ile jaśniejsze są moje włosy...
Jak by o 1-2 tony rozjaśnił włosy, a mało tego były bardzo błyszczące.
Efekt błyszczenia widać było już po 1 użyciu.
Chciałam dodać, że miałam wtedy włosy farbowane na taki jasny brąz i uzyskałam dzięki tej metodzie efekt ciemnego lecz ciepłego blondu.

Teraz nie farbuję włosów i wracam do naturalnych, jednak chciałam dodać farbowańcom nawilżenia i blasku, efekt ewentualnego lekkiego rozjaśnienia mi nie przeszkadza. Zwłaszcza, że i tak kładę miksturę na długość włosów a nie w odrost.

Używam odżywki Bingo Spa - Jedwabne mleczko do włosów (łyżka) + łyżka miodu wielokwiatowego płynnego i całość mieszam na spodeczku, idę umyć głowę (najlepiej szamponem który ma za zadanie dobrze umyć włosy, żadnych ciężkich z silikonami) i nakładam to wszystko na włosy, na to torebka foliowa i ok. 25 min, na koniec zakwaszam lekko płukanką (czyli zimną wodą z paroma kroplami octu jabłkowego bo nie wiem czy mam obecnie cytrynę w domu )
Idę właśnie zdjąć folie i spłukać włosy
__________________
blonding&zapuszczanie

6.07.2008r.
T.


Edytowane przez anngeli
Czas edycji: 2012-09-03 o 12:28
anngeli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 13:25   #479
happyswallow
Raczkowanie
 
Avatar happyswallow
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 114
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Dziewczyny, a stosowałyście może miodowe płukanki? Mi jak nie chce się bawić w robienie maski na włosy (bo praktycznie zawsze wychodzi mi za rzadka!), mieszam wodę z miodem i stosuję do ostatniego płukania. Efekty niestety nie są tak piorunujące, bo miodu stosuję minimalną ilość, w innym wypadku moje włosy byłyby przyklapnięte i obciążone.
__________________
make love, not horcruxes 
happyswallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 14:36   #480
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez happyswallow Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a stosowałyście może miodowe płukanki? Mi jak nie chce się bawić w robienie maski na włosy (bo praktycznie zawsze wychodzi mi za rzadka!), mieszam wodę z miodem i stosuję do ostatniego płukania. Efekty niestety nie są tak piorunujące, bo miodu stosuję minimalną ilość, w innym wypadku moje włosy byłyby przyklapnięte i obciążone.
wlasnie robilam takie plukanki i efekt marny jesli chodzi o widoczne rozjasnienie, ale za to efekt byl w postaci nawilzonych wlosow
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-07 05:38:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.