Żonki 2009 cz. XXXVI - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 07:09   #4591
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
mysmy 2 razy odstawili aerius.. zas kazdym razem po 3 dniach byl atak krtani i nos zatkany na maxa...
teraz (przed weekendem) odstawilismy do nosa do psikania bo ilez mozna.. i co i w nocy sie budzil co chwile.. nos zawalony...
tragedia...
znowu musimy podac cos na zatoki - nam pomaga pneumolan.. wszystko schodzi - wspomagajaco do psikacza.. bo jak sie nazbiera katar to sam psikacz nie daje rady..


mi sie bardzo podoba rosyjski
a od tych środków do nosa można się uzależnić?
pytam, bo moja koleżanka uzależniła się od kropli do nosa i wlaśnie jak "odstawiała" to miała problemy z oddychaniem etc. Ale ona nie była alergiczką.

rosyjskie są super!

Cytat:
Napisane przez anika222 Pokaż wiadomość
hej

przeżyłam weekend impreze i gości było bosko Natula przeszczęśliwa

Guciolku wszytskiego naj naj!!!!!!!!!!!!!!!

ide ogarniać przedszkole!!!! - instrukcja do wypełnienia zgłoszenia ma 12 stron u nas!!!!
dziękuję


Ktosik jak to nie było?? buuuu!

India tajskie mnie osobiście też się szalenie podobają. Nie wiedziałam, że masz kota a rosyjskie to klasa


Witajcie
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 07:41   #4592
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

jeśli chodzi o przedszkola publiczne - państwowe to w nich nie ma op[laty stałej - 5 godzin jest za darmo rodzice płaca 1zl za każda godzinne ponad to plus za jedzenie.. i maja pełne dofinansowanie z miasta, przedszkola te podlegają kuratorium etc...
w niepublicznych - może ale już nie musi być tak jak w państwowych czasem jest zniesiona oplata stała po tej reformie ale najczęściej ona jest - przedszkola te maja dofinansowanie ale tylko częściowe - bo tylko na dzieci zerowkowe te które maja obowiązek przedszkolny.. przedszkole podlega kuratorium aleeee zatrudniać pracowników może jak chce już nie na karte nauczyciela plus nie musi realizować wszystkich zaleceń menu - tak naprawdę to musi tyle te dotyczące zerowki..
w prywatnym nie ma dofinansowania na dziecko - moze je założyć każdy i rządzą sie takimi prawami jak chce dyrektor - jesli ma ochote moze zgłosić je do kuratorium i im podlegac jak nie to nie..

u nas w tym roku zapisy byly krotko - zawsze miesiac a teraz 2 tygodnie i juz sie zakonczyly - pierwszenstwo mialy dzieci z orzeczeniami, samotne mamy 5-6 latki.. a potem wielodzietne rodziny, tam gdzie oboje pracuje, ale to nasze miastowe wytyczne

anika
ciesze sie ze weekendu przeżyłaś

sliwenko nam tez pomaga

ktosia nie obchodzą.. o nie.. no nic poswietujemy w sierpniu

Gucia tak - tych z pseudoefydryna mozna (acatar sudafed itd) ale pat ma takie bez.. od nich nie mozna ale ciagle psikanie moze popsuc sluzowke nosa..
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:05   #4593
201803111825
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 445
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Treść usunięta
201803111825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:14   #4594
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, publiczne, niepubliczne i prywatne. U mnie w mieście nie ma żadnego przedszkola miejskiego - czyli publicznego. wszystkie są prywatne. Jak jest różnica miedzy prywatnym i niepublicznym. Cenowo raczej u mnie nie ma takiego podziału, bo wszędzie jest opłata stała około 200 zł. i do tego od 4,50-5 zł. dziennie za wyżywienie. Wszystkie przedszkola mają u mnie takie stawki. Jakub teraz chodzi do żłobka miejskiego-publicznego i płacę 207 opłata stała i 4,50 dziennie za wyzywienie. Miesięcznie wychodzi to około 300 zł. Z tego by wynikało, ze te pzredszkola sa niepubliczne, a nie prywatne, bo skoro w prywatnych takie stawki są wygórowane, to one się nie kwalifikują. Niepubliczne i prywatne, różnią się dofinansowaniem?
Może w twoim mieście są tylko przedszkola niepubliczne, a nie prywatne. Bo prywatne w całości finansują się same, więc opłata musi być wyższa, bo z tego trzeba opłacić pracowników, wyżywienie itp.

Cytat:
Napisane przez Gucia0987 Pokaż wiadomość
(...)
Ktosik jak to nie było?? buuuu!

India tajskie mnie osobiście też się szalenie podobają. Nie wiedziałam, że masz kota a rosyjskie to klasa


Witajcie
Nie mogę się z tym pogodzić, puste miejsce na półce


Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o przedszkola publiczne - państwowe to w nich nie ma op[laty stałej - 5 godzin jest za darmo rodzice płaca 1zl za każda godzinne ponad to plus za jedzenie.. i maja pełne dofinansowanie z miasta, przedszkola te podlegają kuratorium etc...
w niepublicznych - może ale już nie musi być tak jak w państwowych czasem jest zniesiona oplata stała po tej reformie ale najczęściej ona jest - przedszkola te maja dofinansowanie ale tylko częściowe - bo tylko na dzieci zerowkowe te które maja obowiązek przedszkolny.. przedszkole podlega kuratorium aleeee zatrudniać pracowników może jak chce już nie na karte nauczyciela plus nie musi realizować wszystkich zaleceń menu - tak naprawdę to musi tyle te dotyczące zerowki..
w prywatnym nie ma dofinansowania na dziecko - moze je założyć każdy i rządzą sie takimi prawami jak chce dyrektor - jesli ma ochote moze zgłosić je do kuratorium i im podlegac jak nie to nie..

u nas w tym roku zapisy byly krotko - zawsze miesiac a teraz 2 tygodnie i juz sie zakonczyly - pierwszenstwo mialy dzieci z orzeczeniami, samotne mamy 5-6 latki.. a potem wielodzietne rodziny, tam gdzie oboje pracuje, ale to nasze miastowe wytyczne

anika
ciesze sie ze weekendu przeżyłaś

sliwenko nam tez pomaga

ktosia nie obchodzą.. o nie.. no nic poswietujemy w sierpniu

Gucia tak - tych z pseudoefydryna mozna (acatar sudafed itd) ale pat ma takie bez.. od nich nie mozna ale ciagle psikanie moze popsuc sluzowke nosa..
O właśnie, pięknie to wyjaśniłaś Wiem, że u nas niepubliczne realizują założenia MENu nie tylko dla zerówek, ale dla wszystkich dzieci. Jeszcze 2-3 lata temu to były placówki publiczne, więc zostały przy wcześniejszym sposobie realizowania programu, a zmienili tylko kwestie organizacyjne.

Tam gdzie chodzimy na zajęcia dla maluszków, otwierają teraz punkt przedszkolny Montessori. Bardzo mi się to podoba, ale opłata 590 zł (bo prywatne) No i to pierwszy rok, więc jeszcze nie wiadomo jak to wszystko zagra.


Dzień dobry!
Boziu, Boziu, żeby tak chciało mi się tak jak mi się nie chce Muszę ruszyć dupencję do sklepu, wyczarować jakiś obiad, posprzątać, pouczyć się, no a potem lekcje
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:21   #4595
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

u nas zapisy do przedszkoli dopiero od 7 kwietnia a listy w maju kto się dostał

martucha ten syrop ile dziecko może brać, bo na butelce nie pisze
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:24   #4596
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez 201803111825 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O jaaaa!
Podeślij mi proszę jakieś zdjęcie. Porozczulam się nad nim


Znowu mam młyn w pracy, a dzień tak senny, że łoooo, oczy mi się same zamykają!
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 13:01   #4597
ania20m
Wtajemniczenie
 
Avatar ania20m
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 2 196
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

hej, czy któraś z was zna sie na prawie? musze napisac odwolanie od decyzji komisji lekarskiej KRUSu.
Moja mama kilka miesiecy temu spadla z przyczepy i rozcharatala pol nogi, miała chyba ze 30 szwow, była na poczadku marca na komiski i dzisiaj przyszlo pismo ze ma 0% uszczerbku na zdrowiu!! musze napisac odwolanie ale nie wiem jak
__________________


Kubusiowy zakątek zapraszam
http://jakubowskiimama.blogspot.com/
ania20m jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 13:27   #4598
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

najlepiej napisać, że nie zgadza się z decyzją komisji bo ..... i że wnosi o wyznaczenie ponownego terminu komisji lekarskiej w celu ponownego jej badania
dołączała wszystkie dokumenty i historie leczenia?
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 17:25   #4599
iwka28
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka28
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 095
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cześć

Wiosna wiosna i po wiośnie, zaczęło padać, wrociło zimno, zasypiam na stojąco. Wkoło wszyscy wydekoldowani, no ba marzec, normalnie "upały", a potem kichają i smarkają równo i się dziwią skąd to się wzięło Ludzie są durni Mam nadzieję, że czegoś nie złapię, wystarczy mi chorowania w święta.

Ktosia - u mnie przedszkola i szkoły Montessori są popularne i mają bardzo dobre wyniki, obecnie moja koleżanka z pracy zapisuje synka (apropo tu dzieci idą do szkoły w wieku lat 4 i bardzo mi się to podoba, spotykam kilkulatki z takim poziomem angielskiego, że szczęka opada, nauka przez zabawę żeby nie było że przykuwają te biedne dzieci do ławek ).

Gucia - fajnie, że smakowało Może zrobię w tyg. na obiad podobną mini pizzę .

Ania - wydaje mi się że musicie wnieść sprzeciw od decyzji orzecznika - w pouczeniu na końcu powinno być napisane ile macie czasu i do kogo należy ten sprzeciw wnieść. Generalnie piszesz, że wnosisz sprzeciw od orzeczenia komisji lekarskiej z dnia ... nr .... i zwracasz się z ponowną prośbą o rozpatrzenie wniosku o .... ponieważ nie zgadzam się z orzeczonym 0% uszczerbkiem na zdrowiu. Tu następuje opis dlaczego (mama nie może ruszać nogą, sprawia jej to ból, ma ograniczoną sprawność itp, czekająca ja długa rechabilitacja itp). Można wspomnieć, że wg mamy podczas wydawania decycji nie uwzględniono jej dlugotrwałego lecznia, opinii specjalisty itp.
Musisz załączyć dodatkowe dokumenty, których nie ma w aktach sprawy.
__________________
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu. Tako rzecze ja, król Julian!"

Never regret something that once made you smile

Edytowane przez iwka28
Czas edycji: 2014-03-18 o 17:30
iwka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 17:40   #4600
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
u nas zapisy do przedszkoli dopiero od 7 kwietnia a listy w maju kto się dostał

martucha ten syrop ile dziecko może brać, bo na butelce nie pisze
ja już w styczniu musiałam Igora zapisać do przedszkola a pójdzie dopiero we wrześniu 2015. mieszkamy na wsi i u nas nie ma przedszkola wiec trzeba go dowozić a to które wybraliśmy ma bardzo dobre opinie, wiele znajomych dzieciaków chodzi lub chodziło no i mam po drodze do pracy... a jest prowadzone przez zakonnice siostry pocieszycielki
czesne 200 zł plus jedzonko no i ew. zajęcia dodatkowe (plastyczne, tańce, rytmika, logopeda, angielski i nie pamiętam co jeszcze). mało to nie jest ale nie za bardzo mamy wyjście... jedyne państwowe w naszej okolicy jest 15 km zupełnie w przeciwnym kierunku do tego gdzie my do pracy jeździmy i meeega trudno się dostać..

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ania20m Pokaż wiadomość
hej, czy któraś z was zna sie na prawie? musze napisac odwolanie od decyzji komisji lekarskiej KRUSu.
Moja mama kilka miesiecy temu spadla z przyczepy i rozcharatala pol nogi, miała chyba ze 30 szwow, była na poczadku marca na komiski i dzisiaj przyszlo pismo ze ma 0% uszczerbku na zdrowiu!! musze napisac odwolanie ale nie wiem jak
ja Ci pomogę (pracuję przy tym) odezwę się na priv wieczorem tylko się przypomnij.
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 19:51   #4601
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez iwka28 Pokaż wiadomość
Cześć

Wiosna wiosna i po wiośnie, zaczęło padać, wrociło zimno, zasypiam na stojąco. Wkoło wszyscy wydekoldowani, no ba marzec, normalnie "upały", a potem kichają i smarkają równo i się dziwią skąd to się wzięło Ludzie są durni Mam nadzieję, że czegoś nie złapię, wystarczy mi chorowania w święta.

Ktosia - u mnie przedszkola i szkoły Montessori są popularne i mają bardzo dobre wyniki, obecnie moja koleżanka z pracy zapisuje synka (apropo tu dzieci idą do szkoły w wieku lat 4 i bardzo mi się to podoba, spotykam kilkulatki z takim poziomem angielskiego, że szczęka opada, nauka przez zabawę żeby nie było że przykuwają te biedne dzieci do ławek ).

Gucia - fajnie, że smakowało Może zrobię w tyg. na obiad podobną mini pizzę .

Ania - wydaje mi się że musicie wnieść sprzeciw od decyzji orzecznika - w pouczeniu na końcu powinno być napisane ile macie czasu i do kogo należy ten sprzeciw wnieść. Generalnie piszesz, że wnosisz sprzeciw od orzeczenia komisji lekarskiej z dnia ... nr .... i zwracasz się z ponowną prośbą o rozpatrzenie wniosku o .... ponieważ nie zgadzam się z orzeczonym 0% uszczerbkiem na zdrowiu. Tu następuje opis dlaczego (mama nie może ruszać nogą, sprawia jej to ból, ma ograniczoną sprawność itp, czekająca ja długa rechabilitacja itp). Można wspomnieć, że wg mamy podczas wydawania decycji nie uwzględniono jej dlugotrwałego lecznia, opinii specjalisty itp.
Musisz załączyć dodatkowe dokumenty, których nie ma w aktach sprawy.
Mnie się bardzo podoba system Montessori, ale raz, że kasa duża za to przedszkole, a dwa to pierwszy rok, więc jeszcze nie wiadomo jak to wszystko im się ułoży, czy będzie tak jak powinno.
A co do nauki angielskiego, to w przedszkolu, do którego idzie Marcelinka, na drzwiach otwartych były prowadzone zajęcia z angielskiego - bardzo mi się podobały A mnie jako filologa zadowolić niełatwo
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 20:19   #4602
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Marta, Ktosia dzięki za wyjaśnienie
U nas zapisy do publicznych przedszkoli i oddziałów w szkole są od 17 marca (od wczoraj) do 4 kwietnia. Ale weźcie. Gorzej się tam dostać niż na studia. Patrzę na statystyki. To do tego co ja chcę, na 14 miejsc (bo tyle tylko nowych dzieci przyjmą i to tylko 3 latki) na tę chwilę jest 89 miejsc W tym niepublicznym co bym chciała koszt 400 zł miesięcznie ech.....
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 07:10   #4603
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Kolejny senny dzień - oszaleję!!!!
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 09:12   #4604
ania20m
Wtajemniczenie
 
Avatar ania20m
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 2 196
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Dzięki za pomoc Mam nadzieje że uwzględnią to odwołanie i mama coś dostanie. Była w szoku jak przyznali jej 0%. Tata pate lat temu przecioł luk brwiowy i miał 5 szwów i dostał chyba 700zl a ona za taką noge rozharataną miałaby nic nie dostać szok
__________________


Kubusiowy zakątek zapraszam
http://jakubowskiimama.blogspot.com/
ania20m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 09:26   #4605
201803111825
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 445
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Treść usunięta
201803111825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 09:36   #4606
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez 201803111825 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
dobre są rewelacyjny!
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 09:51   #4607
201803111825
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 445
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Treść usunięta
201803111825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 10:01   #4608
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
martucha ten syrop ile dziecko może brać, bo na butelce nie pisze
nie mam pojecia.. ale to jest ziolowy lek wiec...

jezdzilam dzis z ulotkami po szkolach i przedszkolach kolejna runda w piatek..
ale mnie jedna dyr zirytowala.. no coz
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 10:04   #4609
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez 201803111825 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
jak mus to mus




Hej

Wczoraj miałam intensywniejszy dzień z okazji mojego ćwierćwiecza poszłam sobie zrobić włoski, ojjjj od razu lepiej się poczułam trochę koloru, ciachnięte i samopoczucie od razu lepsze nie byłam już ze 3 miesiące
Mamusia zrobiła tort, potem przyjechali teście i dostałam bukiet z 25 tulipanów

Dzisiaj mam zamiar jechać do koleżanki co ma półroczną córcię
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 10:19   #4610
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez neska22 Pokaż wiadomość
ja już w styczniu musiałam Igora zapisać do przedszkola a pójdzie dopiero we wrześniu 2015. mieszkamy na wsi i u nas nie ma przedszkola wiec trzeba go dowozić a to które wybraliśmy ma bardzo dobre opinie, wiele znajomych dzieciaków chodzi lub chodziło no i mam po drodze do pracy... a jest prowadzone przez zakonnice siostry pocieszycielki
czesne 200 zł plus jedzonko no i ew. zajęcia dodatkowe (plastyczne, tańce, rytmika, logopeda, angielski i nie pamiętam co jeszcze). mało to nie jest ale nie za bardzo mamy wyjście... jedyne państwowe w naszej okolicy jest 15 km zupełnie w przeciwnym kierunku do tego gdzie my do pracy jeździmy i meeega trudno się dostać..

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------



ja Ci pomogę (pracuję przy tym) odezwę się na priv wieczorem tylko się przypomnij.
już na 2015
my płacimy za żłobek (opłata stała, pełne wyżywienie, komitet) 510zł

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
nie mam pojecia.. ale to jest ziolowy lek wiec...
aha, dzięki dziś byłam u pediatry to dała mi receptę na większy zyrtec ufff Karo odkąd daję jej ten syrop i zyrtec zdrowa jak ryba, a jak odstawiliśmy na testy skórne, 2 dni i chora aż boje się pisać nawet, że jest zdrowa, by nie wywołać czegoś zaraz na szczepienie aż boje się z nią iść
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 10:44   #4611
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Ana sto lat!!! Spełnienia marzeń!

Marta powodzenia!

Rossi moja ma to samo
Ale jestem nim po prostu zachwycona!
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 15:17   #4612
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

przenioslam do k.
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2014-03-19 o 15:32
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 16:19   #4613
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Ana znów spóźnione ale szczere najlepsze życzenia, zdrówka i radosnego oczekiwania na maleństwo
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 19:12   #4614
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Ana 100 lat!
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 20:15   #4615
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cześć

Ana wszystkiego co najlepsze
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 07:28   #4616
Gucia0987
Zakorzenienie
 
Avatar Gucia0987
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11 901
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Witajcie,

ale u mnie dzisiaj pięknie!!!


Cały tydzień pzoa domem.
W zasadzie wracam tylko spać.
Nie lubię tak.
__________________

"Księżna: (...)ale oświadczam Ci, od dzisiaj w ogóle już nie boję się pająków!
Marion: Niemniej jednak tego zabiłaś
Księżna: Cóż, ktoś musiał zapłacić za te, które całe życie mnie straszyły"

Gucia0987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 07:58   #4617
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
nam też pneumolan pomógł, do nosa mucofluid używamy zawsze jak gęsty
Pneumolan - podaje się na katar i kaszel, czy sam katar? Jest na receptę?

Nam ostatnio na katar i kaszel pomógł syrop Pulneo i przy gorączkowaniu kidofen. Ale dodatakowo nasza pediatra zapisała syrop na wzmocnienie odporności Ketotifen. Mamy go brać do końca kwietnia 3ml 2 razy dziennie, gdyby się pojawil znów katar, to zwiększyc dawkę do 5 ml.

Pytam o Pneumolan, bo moze spróbuję, gdyby się coś zadziało w przyszłosci. Ile on kosztuje?

Pneumolan i Sinupret, to leki o tym samym działaniu? Doczytałam juz, ze tak , ale w Pneumolanie nie ma alkoholu w składzie, tylko ziółka.
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2014-03-20 o 08:11
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 08:16   #4618
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Kolanka pneumolan jest bez recepty.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:39   #4619
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

my dajemy na katar, kosztuje teraz na doz 16,39zł

dziś szłam koło szkoły i nieśli marzannę
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:46   #4620
201803111825
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 445
Dot.: Żonki 2009 cz. XXXVI

Treść usunięta
201803111825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-13 20:28:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.