Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-11, 18:39   #1
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah

Pomocy!


Prosze o pomoc,
dzisiaj zauwazylam, ze cos zrobilo mi sie pod pacha. Tzn. taki maly guzek, ktory strasznie mnie boli, szczegolnie jak ruszam reka, nic naokolo niego mnie nie boli, tylko jak dotkne tego guzka. Nie przypominam sobie, zebym miala to wczesniej, moglo mi sie pojawic dzisiaj, wyjatkowo wczoraj, podczas pobytu na dzialce. Nie wyglada to na ugryzienie czegokolwiek, nie ma takich objawowo, nie ma tez obrzeku, ani zaczerwienienia. Ale przeokropnie boli. Jak myslicie co z tym zrobic, isc do lekarza? Jak tak, to do jakiego? Dermatologa, onkologa, internisty...?
Moze macie jakis pomysl co to moze byc. Ostatnio mialam uczulenie wywolanie Etiaxilem, czy to moze byc jakies powiklanie tego uczulenia...?

Pomozcie, bo z ledwoscia podnosze lapke do gory, bo tak boli...

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 19:25   #2
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47
Re: Pomocy!

Ja jakieś 2 tygodnie temu miałam identyczne objawy. Obudziłam się nad ranem z bólu i wymacałam pod pachą mały uzek, który cholernie bolał.Troche się wystraszyłam, myślałam, ze to może coś z węzłami, ale na drugi dzień już mniej bolało , a na trzeci w ogóle zniknęło. Poszłam sobie zadowolona spać i ...... rano miałam IDENTYCZNY guz pod drugą pachą. W tym momencie to już się naprawdę wystraszyłam, ale po trzech dniach zniknął bez śladu jak jego poprzednik. Nie byłam u lekarza i nie wiem co to było. Na razie mam spokój, jak mi znowu wyskoczy to pujde do lekarza. Trzym się.
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 20:06   #3
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Pomocy!

Ja miałam również małego guzka pod pachą i mnie bolało. Zniknął sam po jakimś tygodniu. Moja siostra, która jest pielęgniarką powiedziała mi że to mógł być powiększony węzeł chłonny, a powiększyć się mógł na skutek osłabienia organizmu lub przeziębienia. Rzeczywiście byłam wtedy podziębiona.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 16:28   #4
Aganiot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 18
Re: Pomocy!

Moja siostra też cos takiego miała.Poszła do lekarza rodzinnego.Okazało sie ,że to był jakiś stan zapalny węzłów chłonnych.Dostała antybiotyk i jakąś maść i zniknęło.Ją też wcześniej bardzo bolało.Pozdrawiam
Aganiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 12:05   #5
Anula20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 36
POMOCY!! mam problemy ze skórą

Dziewczyny pomóżcie! mam problem ze skórą: od paruu lat zawsze po kąpieli cała skóra mnie swędzi.Ale to nic w porównaniu z tym jak mnie swędzi po ogoleniu nóg.To jest okropne uczucie. Czemu tak mam? Dodam, że nigdy nie miałam żadnych uczuleń, nie mam też przebarwień. Używam też firmowych kosmetyków i dbam o higienę przy depilacji. Wyrywać włosków nie mogę, bo mają tendencję do wrastania w skórę po wyrwaniu. Błagam o pomoc!
Anula20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 12:08   #6
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

A może masz sucha skóre i trzeba ją nawilżać?
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 12:11   #7
Anula20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 36
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

No mam, ale ile bym jej nie kremowała to i tak jest niespecjalnie nawilżona. MOże polecisz mi coś dobrego? Naprawdę to może być przyczyna?
Anula20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-06, 12:15   #8
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

Woda trochę wysusza skórę. A skoro to nie uczulenie? Przyszło mi to do głowy bo kiedyś zauważyłam, że skóra jest ściągnięta i trochę swędzi jak kilka razy dziennie się kąpałam w lecie a nie nawilżałam jej. To na pewno zalezy też od wody. Może poczekja jeszcze na inną podpowiedź co to może być. Rewelacyjnie nawilżają balsamy Vichy-miałam kiedyś próbkę, nie pamiętam nazwy, ale na zdjeciu do reklamy jest pani z taka potwornie wysyszoną nogą JA włsanie posmarowałam nogi tym balsamem a miałam z nimi ogromny problem bo skóra była popękana ja na pustyni i pomogło! NIe kupiłam go bo wystarczyło mi po prostu jak bardzo czesto smarowalam sie balsamem 4 pory roku Kolastyny
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 12:34   #9
Anula20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 36
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

dzieki za pomoc! wiem o jaki balsam chodzi ale kurka drogi jest. może ja też po prostu będę często się smarować
Anula20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 14:50   #10
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

Mnie też swędziała strasznie skóra po kąpieli, a np na wf w szkole to już strasznie jak mnie jakaś piłka uderzyła, aż mi się sypał taki pyłek z rąk jak drapałam. Ale jak zaczęłam stosowac codziennie balsamy to ten problem minął. Spróbuj balsamu Fruttini, świetnie nawilża i wygładza skórę, i Dove jedwabisty (tym balsamem zaczęłam się smarować jak mnie tak uciążliwie skóra swędziała i dizęki niemu mam już ten nawyk smarowania się po każdymn prysznicu Pozdrawiam
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 14:55   #11
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

No własnie, ten pyłek to chyba martwy naskórek co nie? Jak mi tak strasznie schła skóra na nogach to po paru tygodniach intensywnego smarowania już jest zupełnie ok.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-06, 15:41   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

dodaj pare kropel oliwki dla dzieci do kapieli lub oliwy z oliwek. Potem nawet nie bedziesz musiala sie martwic ze twoj balasam niewystarczajaco nawilza. Chodz zawsze lepiej jesli dobrze nawilza, ale oliwka dodana do wanny jest bardzo dobra. Skora podczas kapieli jest nawilzana i natluszczana. Jesli wolisz naturalne kosmetyki to oliwa z oliwek zawiera duzo wit. E, a potem mozesz sie je4szcze balsamem z wyciagiem z oliwek posmarowac. Podobno Ziaja ma super. Albo jesli lubisz geste balsamy to Lipikar LRP jest bardzo gesty i mozan go kupic w ekonomicznym opakowaniu 400 ml.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 16:00   #13
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

ula napisał(a):
> No własnie, ten pyłek to chyba martwy naskórek co nie? Jak mi tak strasznie schła skóra na nogach to po paru tygodniach intensywnego smarowania już jest zupełnie ok.

Oj tak, ten pyłek to martwy naskorek

Wypróbuj też oliwkę johnosn's baby w żelu albo normalna jak Tobie wygodniej, używana na wilgotną skórę podobno zatrzymuje 10 razy więcej wilgoci. Możesz też wypróbowac nowośc nivei - olejek do skóry bardzo suchej, ja nie używałam ale podobno jest bardzo dobry
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 20:35   #14
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: POMOCY!! mam problemy ze skórą

Zgadzam się z dziewczynami, że to sucha skóra. A nie myjesz się przypadkiem mydłem zamiast żelem? Może i taki Nivea z olejkiem (do bardzo suchej skóry) by Ci się przydał? No i balsam koniecznie przynajmniej dwa razy dziennie (znaczy dobnie ), ale lepiej częściej . Zobaczysz, przejdzie!

__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 11:55   #15
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
pomocy!! malo czasu!!

plis o pomoc... jestem studentka komsetologii mam cere tradzikowa... ale ostatnio cos nie tak.. nie znam sie jeszcze dobrze na kosmtykach ale mam cwiczenia praktyczne gdzie zmywamy makijaz wstyd mi zmyc make -up... ostatnio wyskakuja mi pryszcze ropne... gdzie niegdzie i wokol skora zaczerwieniona... i zostawiaaj male przebarwienia jest jakis posob zeby cos z tym zrobic????! plis!! moze da sie jakos chodziasz te zaczerwienienie zmienjszyc koszmar.... czuje sie okropnie...
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 12:54   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: pomocy!! malo czasu!!

idż do dermatologa. trądzik to choroba a nie defekt kosmetyczny.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 09:48   #17
Ewcia**
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Pomocy!!

A więc, od dwóch miesięcy na smym czubku mojego nosa widnieje czerrrwona kropa!(pęknięte naczynko) smarowałam twarz kremem na popękane naczynka , niestety zero efektu. Dostaje szału jak ludzie mnie pytają " co masz na tym nosie? ale ci sie pryszcz zrobił". Może znacie jakiś sposób na rozwiązanie tego klopotliwego problemu...
Smaruje twarz fluidem ale to i tak przebija
Z góry dziękuję za porady
Ewcia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 12:17   #18
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara
Dot.: Pomocy!!

radzę ci udac sie do kosmetyczki - porada nic nie kosztuje a ona powie Ci co z tym zrobić. A narazie to kup sobie jakis dobry korektor
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."


giganciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 21:21   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pomocy!!

zamknij sobie naczynko u kosmetyczki.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-16, 21:35   #20
Aguska20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 358
Dot.: Pomocy!!

idz do kosmetyczki...ona moze Ci sprzedac naprawde profesjonalny krem i cos tym zrobic...
Aguska20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 09:59   #21
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Pomocy!!

Moja mama miała zamykane naczynka laserem u dermatologa. Efekt jest bardzo dobry i jak na razie, żadne z zamkniętych nie pękło
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 18:02   #22
Ewcia**
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: Pomocy!!

Dzięki za porady napewno skorzystam, lece jutro do kosmetyczki!
Ewcia** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 00:08   #23
Aniaaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Pomocy!

Cześć dziewczyny! Ja zauważyłam ze ten guzek(przynajmniej u mnie) pojawia sie w dzień depilacji pachy, na skutek nałożoego antyperspirantu. Oczywiscie moze być tez przyczyną powiekszonych węzłów chłonych, ale ajczęściej jest to wynik tak ja napisalam wcześniej depilacji.
__________________
Anna
Aniaaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 12:24   #24
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Pomocy!!

Nie wiem czy taki wątek już był czy nie... jesli był to przepraszam.
Od bardzo bardzo dawna walcze z moją twarzą i jak na razie ona wygrywa niestety. Nie tyle co mam problem z trądzikiem, bo pryszcze pojawiają mi się sporadycznie i jest to dla mnie najmniej wazne. Chodzi o to ze mam bardzo wrażliwą cere. Wszystkie kremy, zele do mycia itp. mnie uczulają.Zrezygnowałam juz z tych wszystkich z drogerii, przezuciłam sie na te z apteki i jest troche lepiej, aczkolwiek zaczerwienienia ktorych nabawiłam sie wczesniej nie chca zniknać. Mam cały nos i całe policzki strasznie czerwone. Pani dermatolog powiedziała ze skora jest przesuszona, ale biorąc pod uwage ilosc kremów których uzywam to nie bardzo się z tym zgodze. Poprostu nie wiem co mam robic. Chciałabym przestać nakładać na siebie pudry korektory i te inne. Czy któraś z was moze miała taki problem ? Moze znacie jakis krem lub zel do mycia taki baaardzo baaardzo delikatny ? No i zeby te zaczerwienienia znikneły...Z góry dziękuje.
Dodam tylko ze w tej chwili używam całej seri z Physlogelu, pudru Excipial i korektora Perfecta i mam 16 lat.
aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 16:51   #25
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Pomocy!!

Tez mam podobna cere ale moja reaguje silnym podraznieniem praiwe wylacznie na nowe kremy. Uzywam zelu lagodnego do mycia twarzy Lirene, ale chyba go juz wycofali z produkcji ja zdazylam kupic 5 butelek A teraz mam wieeelki problem z kremem, kazdy mnie uczula... CZerwone place swedzace luszczace sie... Obecnie uzywam kremu z linii AA HELP nawilzajacy.. Calkime dobry tylko to nawilzenie jest takie sobie... no ale chociaz nie uczula
Pozdrawiam 3maj sie dzielnie.
Toniki wyprobuj z bielendy nie powinny uczulic
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:29   #26
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Pomocy!!

esli uzywasz physiogelku i expicialu to dobrze, jesli codzi o zaczeswienienia polecma watek na poczatku folrum , schorznie skorne , krmeynie tylko na zime, kosmetyki bez sls
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 10:18   #27
sad-karina
Przyczajenie
 
Avatar sad-karina
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zawierciie
Wiadomości: 14
GG do sad-karina
Pomocy!

Cześć. Ostatnio troche myślałam nad moim wyglądem. Nigdy nie myślałam, o cerze. Po 1. Nie wiem jaką mam cere, cały czas myślałam, że tłustą, bo twarz mam zawsze taką jakbym się pociła, a z drugiej strony - nawet po myciu żelami, twarz się błyszczy. Wydaje mi się, że mam chyba cerę mieszaną, chociaż nie jestem pewna na 100%. 2 sprawa: Używam żel do mycia twarzyz under twenty i tonik z nivea visage young, oraz krem z creasil total control, nie wiem czy ciągle używac tych kosmetyków, czy przejśc na wszystkie z nivea visage young. Sprawa 3: Z racji tego, że mam piegi i trądzik, chciałabym to jakos zamaskować, nie wiem czy będzie odpowiedni do tego 2 w 1 - krem podkłąd beautiful skin z nivea visage young, czy lepszy będzie jakis inny, do cery mieszanej czy może puder antybakteryjny z under twenty? Co o tym wszystkim sądzicie?
sad-karina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 15:17   #28
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: Pomocy!

Błyszczenie i nadmiar sebum wskazuje, że masz tłustą cere. Mieszana by była wtedy gdy tylko w niektórych częściach twarzy jest tłusta (np. czoło, nos, broda) a w niektórych sucha lub normalna (np. na policzkach).

A ten tonik czy cię aby nie zapycha? Bo mnie zapchał, a ty piszesz, że masz trądzik więc nie wiem czy będzie odpowiedni dla ciebie. Kremu clearasil również nie polubiłam. Co do piegów (śliczne są!) nie maskuj ich podkładem bo mogą sztucznie "wybijać" spod spodu.
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 12:15   #29
sad-karina
Przyczajenie
 
Avatar sad-karina
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zawierciie
Wiadomości: 14
GG do sad-karina
Pomocy! [Pilne.]

Cześć wszystkim. Opiszę wam cały mój problem. Rano gdy wstaje do szkoły normalnie pielęgnuje cerę: Najpierw oczyszczam (żel do mycia twarzy Under Twenty), potem tonizuję (tonik z under Trenty - chociaż zastanawiam się nad zmianą na Nivea Visage young.) a potem nawilżam (krem z czarnego bzu - Ziaja) Na krem nakładam puder matujący z Under twenty o konstystencji podkładu a w miejscach gdzie często błyszczy mi się twarz, nakładam niewielką ilośc pudru. Mój problem polega na tym, że gdy ide do szkoły twaystko mi się trzyma, ale gdy już jestem 3 godziny w szkole poprostu twarz ogropnie wygląda! Wszystko chyba, że okropnie się poce na twarzy. Nie wiem jak temu zapobiec. Poprostu nie moge na siebie patrzeć, ała jestem spocona, wszystko mi sie świeci a podkłąd jakby zniknął, wszystko widać tak jak po wstaniu: ciemne piegi (chciałam je w połowie zamaskowac podkłądem), krosty. Poprostu masakra! Nie wiem już co mam zrobić. Bardzo prosze o pomoc!

ps. mam 14 lat.
sad-karina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 12:39   #30
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: Pomocy! [Pilne.]

A to może z nadmiaru kosmetyków..wydaje mi sie,że w takim wieku to fluid i puder może jeszcze poczekac..po drugie może kosmetyki,których używasz bardzo wysuszaja skórę..a nasza skóra jest bardzo"mądra" jeśli za mocno jest wysuszona to wzrasta wydzielanie sebum(łoju) aby wyrównać poziom łoju,który jest zabezpieczeniem skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnetrznymi..mam nadzieję,że nie za mądre słownictwo i rozumiesz o co mi chodzi..

jeszcze jedna wazna rzecz jesli nie masz problemu z trądzikiem to nie warto używać mocnych antybakteryjnych preparatów bo one mocno wysuszją i efekt może być taki o którym pisze wyżej

pozdrawiam i służę radą..

służę radą
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.