Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;) - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-21, 08:54   #4651
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wontrubka Pokaż wiadomość

Zastanawiam sie nad rzuceniem tabletek całkiem albo przejsciem na minipigułki... mam ciągle jakieś duszności, wali mi serce, w nocy budzi mnie ból w łydkach, mam strasznie widoczne żyły .... a nie chcę mieć żadnego zatoru ani nic, a się ostatnio naczytałam i się trochę przelękłam tym bardziej, że Cilest to juz dość silne tabletki... nie wiem co robić... Czy igrać ze zdrowiem, być może życiem, ale mieć bezpieczny seks, czy zadbać o zdrowie, ale bać się wpadki.... dylematy, które mogą zaważyć na całym życiu ;(
Bralam cilest i mialam podobne objawy... no moze bez dusznosci ale żyly widoczne wszedzie lekarka przepisala mi słabsze i wszystko ok.

nie wszystko nalezy przypisywac tabletkom np. takie dusznosci mogą byc objawem alergii tyle teraz w powietrzu tego wszystkiego lata, skurcze mogą byc brakiem magnezu... zacznił lykac i zobacz czy nastąpią zmiany.

Zadnych objawow nie nalezy lekcewazyc ale nie kazdy zły objaw musi byc od razu efektem brania tabletek. trzeba probowac wyeliminowac skutki uboczne.... jak nie dzialają to byc moze zmienic tabletki.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:15   #4652
pfkanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 253
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Muszę sie was o to zapytac jak juz wyzej pisałam wczoraj zaczal bolec mnie lewy jajnik;/;/ i zaczelam odczuwac wrazliwość na dotyk moich piersi... taki swego rodzaju bol.... kurcze dzis rano wstałam i miałam biegunkę do tego boli mnie podbrzusze..... czym to może być spowodowane?? dodam ze jestem w 2 tyg brania tabletek (9 tabletka)
pfkanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:18   #4653
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez pfkanna Pokaż wiadomość
Muszę sie was o to zapytac jak juz wyzej pisałam wczoraj zaczal bolec mnie lewy jajnik;/;/ i zaczelam odczuwac wrazliwość na dotyk moich piersi... taki swego rodzaju bol.... kurcze dzis rano wstałam i miałam biegunkę do tego boli mnie podbrzusze..... czym to może być spowodowane?? dodam ze jestem w 2 tyg brania tabletek (9 tabletka)

to mogą byc objawy zwiazane z rozpoczeciem brania tabletek. Jesli bardzo boli - wziac tabletke przeciwbólową.

Mi to wyglada na jakies stresowe objawy. Moze bardzo stresujesz sie tymi tabletkami?

Jesli ból nie minie przez dluzszy czas udac sie do lekarza.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:27   #4654
poolinkaa
Raczkowanie
 
Avatar poolinkaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 304
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

wontrubko leć do lekarza żeby Ci zmienił tabletki!! ale w sumie jak pisze kamila2006 może to być alergia te duszności, lecz jeśli masz jeszcze inne objawy niepożądane, to nawet się nie wahaj niech Ci zmieni... bo zdrowie ważniejsze.
pfkanna chyba każda z nas miała takie coś. może Ty właśnie masz takie objawy brania tabletek, ale znów podpisze się pod kamilę że jeśli nie ustanie idź do lekarza.
__________________
"nie bój sie uwierz w siebie masz juz wszystko poczuj więc , ze przed Tobą cała przyszłość "
poolinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:41   #4655
pfkanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 253
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Kamila2006-no wsumie to jest moje 3 opakowanie... bol glowy i krzyza wsumie odczowam juz od połowy 2 opakowania.... a dzis kurcze jeszcze ten bol.... i wystarczy poczytac troche tych bzdet na internecie i mozna sobie owulacje wkrecic.....

poolinkaa-mam nadzieje ze to tylko te objawy swoja drogą niech sie juz skończą bo daja do myślenia

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

bo chyba zle sprecyzowałąm moja wypowiedz teraz 3 opakowanie tabl ;p jestem w 2 tyg ich brania i mam takie dolegliwości
pfkanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:45   #4656
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

dzięki za rady. To nie alergia, nigdy nie miałam, a objawy "niepokojące" niestety zbiegły się ze zmianą tabletek na Cilest...
To jeszcze Was wykorzystam i popytam, bo widzę, że się znacie...

Przechodziłam od słabych do coraz mocniejszych (yaz->yasmin->cilest) bo na tych słabych miałam plamienia... Czy więc znowu mam zmieniać na słabsze (skoro mocny Cilest pod względem regulacji cyklu mi służy...) czy może po prostu są jakieś inne tabletki, które mają mniej estrogenów, ale jednocześnie nie są tak słabe jak yaz/yasmin i będą mi trzymać cykl bez tych niepokojących objawów poestrogenowych (żyły)? A tabletki trójfazowe? Bierze któraś? No lekarz i tak mnie nie ominie... Cholera, szkoda by było całkiem rezygnować, ale jednocześnie nie chcę być testerem tabsów i igrać z ogniem
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:47   #4657
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Może tabletki nie mogą się przyjąć?
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 09:49   #4658
pfkanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 253
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

chyba odwiedzę jutro ginekologa.....
pfkanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:54   #4659
pacina9
Raczkowanie
 
Avatar pacina9
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 76
GG do pacina9
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny. Ja wam powiem że brałam juz różne tabletki i za 50 zł i za 30zł a teraz biorę za 4 zł i jestem z nich najbardziej zadowolona... Waga stoi w miejscu, czuję się dobrze, biore je juz ponad rok... A po tych drogich tyłam jak nie wiem.
__________________

Nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę
pacina9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:55   #4660
pfkanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 253
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

biegunkę mam nadal;/;/ i nie wiem co myslec juz o tym;/

nawet zastanawiam sie kurde juz nad najbardziej dziwnymi rzeczami jak np.czy ugryzienie kleszcza i jego jad,,,, mogl spowodowac ze tabletki sie nie przyjmuja czy cos w tym rodzaju.. boze to absurdalne.... i smieszne co mowie ...
pfkanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:59   #4661
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wontrubka Pokaż wiadomość

Przechodziłam od słabych do coraz mocniejszych (yaz->yasmin->cilest) bo na tych słabych miałam plamienia... Czy więc znowu mam zmieniać na słabsze (skoro mocny Cilest pod względem regulacji cyklu mi służy...) czy może po prostu są jakieś inne tabletki, które mają mniej estrogenów, ale jednocześnie nie są tak słabe jak yaz/yasmin i będą mi trzymać cykl bez tych niepokojących objawów poestrogenowych (żyły)? A tabletki trójfazowe? Bierze któraś? No lekarz i tak mnie nie ominie... Cholera, szkoda by było całkiem rezygnować, ale jednocześnie nie chcę być testerem tabsów i igrać z ogniem

tabletek na rynku jest całe mnostwo. Odpowiedni dobor tabletek to sztuka. Niektorzy mają organim taki ze mogą brac kazde inni metoda prob i bledow szukaja tych najlepszych. (ja bralam diane, cilest, Yasminelle obecnie Kontracept). skutki:

diane- fatalne, miala leczyc cere bylo jeszcze gorzej, wypadajace wlosy

cilest- żyly na calym ciele czulam sie jak balon

Yasminelle, wiecznie spiąca, senna zero energii w polowie dnia musialam sie polozyc przespac chcoiaz na chwile bo bym do wieczora nie wytrzymala, potworne zmiany nastrojow, placzlowisc,

Kontracept- chwale sobie. Przypasowal. mialam skurcze- odkad regularnie biore magnez skurcze minely

Aby stwierdzic czy dane tabletki nam pasuja czy nie trzeba je brac co najmniej 3 miesiace. Nie ma absolutnie sesnsu zmieniac tabletek po miesiacu czy 2 bo organizm musi sie do niech przyzwyczaic. Dajcie mu szanse
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 10:19   #4662
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

kamila2006, czyli wytrzymać z tymi żyłami jeszcze miesiąc i jak sie nie unormuje to ewentualnie wtedy zmienić tak? (biorę drugiego opak. cilestu)...

a jak sie nazywa lekarz od żył? Tak czy siak chcę go odwiedzić, moze coś mi każe łykać albo smarować, bo się naprawdę trochę boję...

Dziękuję
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 10:39   #4663
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

wontrubka, mi się wydaje, że powinnaś dać szansę tym tabletkom jeszcze miesiąc. Ja miałam koszmarny problem z cerą - NIC nie pomagało. Byłam wysypana nieźle. Trwało to półtora miesiąca, ale w końcu coś zaskoczyło i mam już z powrotem normalną cerę.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 10:50   #4664
Niqsiaaa
Zadomowienie
 
Avatar Niqsiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sarbinowo
Wiadomości: 1 384
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez wontrubka Pokaż wiadomość
kamila2006, czyli wytrzymać z tymi żyłami jeszcze miesiąc i jak sie nie unormuje to ewentualnie wtedy zmienić tak? (biorę drugiego opak. cilestu)...

a jak sie nazywa lekarz od żył? Tak czy siak chcę go odwiedzić, moze coś mi każe łykać albo smarować, bo się naprawdę trochę boję...

Dziękuję
kup sobie może jakiś żel na ciężkie nogi, chyba są bez recepty, bo do takiego lekarza szybko się nie dostaniesz to pewne. Tak czy inaczej najpierw trzeba się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu i dopiero on zdecyduje gdzie dalej.
Niqsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 10:58   #4665
poolinkaa
Raczkowanie
 
Avatar poolinkaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 304
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

w sumie tabletki się unormowują że tak powiem od 3 msc do pół roku... także może poczekaj, ale z tymi dusznościami to troszkę nie miło;/
__________________
"nie bój sie uwierz w siebie masz juz wszystko poczuj więc , ze przed Tobą cała przyszłość "
poolinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:12   #4666
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczynu moje drogie Kochane powiedzcie mi czy zmiana z Cilest na Microgynon może okazać się dla mnie koszmarem ? czy też niekoniecznie ? i czy po miesiącu będę już widziała 'skutki' uboczne głównie chodzi mi o przytycie ?

zmieniłam bo po -Cilest jestem jakoś dziwnie płaczliwa oraz łatwo mnie zdenerwować.

Jedna dziewczyna widziałam, że pisała, że nie tyje się od tabletek tylko od 'jedzenie' bo tabletki powoduje lepszy apetyt ale .. jak ja brałam przez 2 miesiące Diane35 - nie jadłam dużo a 'przytylam' ok. 10 kilo ...
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-21 o 11:14
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:18   #4667
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

apetyt apetytem, ale są po prostu tabletki, które zatrzymują wodę w organiźmie i stąd opuchnięcie, uczucie balona w brzuchu i znaczny wzrost wagi... tycia nie powodują nowe tabletki z tym sztucznym hormonem diospirenonem, czy jakoś tak... ale na innych tez nie ma gwarancji, że przytyjesz. To kwestia bardzo indywidualna niestety...

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

i myślę, że tak... miesiąc, dwa już powinnaś wiedzieć czy Ci służą czy nie. Ale daj im szansę i nie rezygnuj np. po tygodniu uczucia "spuchnięcia", bo przyczyną takiego jednorazowego wzrostu wagi mogą być np. upały, dieta bogata w sole. Więc myślę, że 2 miesiące to spokojnie. Chyba, ze będziesz się wcześniej naprawdę fatalnie czuła. Trzymam kciuki, żeby pasowały
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:19   #4668
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Cilest też nie jest 'świeżym' produketem i chyba też może zatrzymywać wodę w organizmie. A ja schudłam po nich .. a nie przytyłam.

Bo przeglądnełam tabletke tabletek II i III generacji Cilest były na III a Micro na II a w Micro jest inny hormon możliwe, że nie będę miała puchnięcia ewentualnie mogę zawsze wrócić do Cilest nie będzie problemu.

Chociaz lekarka bardzo upierała się, że chce mi zapisać coś nowego no ale nie stać mnie na tabletki 60 zł miesięcznie ..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-21 o 11:21
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:31   #4669
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Ja biorę cilest, nie przytyłam po nim czasem coś mnie poboli ale jak to dziewczyny mówiły (bo też chciałam zmienić ze względu na to że są starej generacji), jeśli mi pasują czyt. nie tyje, nie mam żył, nie plamię itd. to po co kombinować Każdemu organizmowi pasuje coś innego. Jestem może trochę płaczliwa i drażliwa ale po za tym jet ok. i cena bardzo mi pasuje. Kilka lat temu (ok. 5lat) cilest kosztował blisko 30 zł czy 40 zł i jeśli poczyta się stare fora to kobiety sobie b. chwaliły )
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 11:36   #4670
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

[QUOTE=wontrubka;27650125]


Cytat:
Napisane przez wontrubka Pokaż wiadomość
apetyt apetytem, ale są po prostu tabletki, które zatrzymują wodę w organiźmie i stąd opuchnięcie, uczucie balona w brzuchu i znaczny wzrost wagi... tycia nie powodują nowe tabletki z tym sztucznym hormonem diospirenonem, czy jakoś tak... ale na innych tez nie ma gwarancji, że przytyjesz. To kwestia bardzo indywidualna niestety...

Bralam yasminelle ktorych skladnikiem jest drospirenonem i mialam taki apetyt ze po sytym 2 daniowym obiedzie mialam ochote po 30 minutach na kolejną duża porcję. Bralam Yasminelle rok i fakt przytylam tylko 3 kg ale wymagalo to ode mnie sporego wysilku. Wiecznie chodzilam glodna! a na diane (jedne ze starszych tabletek) ktore bralam 4 miesiace schudlam prawie 3 kg ;D
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:41   #4671
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Ja po Cilest schudłam i to mocno, że jak byłam wczoraj u lekarza to babeczka przy wadze się mnie pytała czy ja - nie miałam jakiegoś ostrego odchudzania a to te tabletki tak na mnie podziałały

- Chciałam wypróbować coś tańszego - jak będę tyła po Micro to już wolę płakać po Cilest :P
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-21 o 11:43
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:41   #4672
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

no własnie, bo wszystko zależy od organizmu ja np. na yazie, który też rzekomo "odchudza" miałam mega parcie na słodycze no ale właśnie, nie ma reguły.

A Cilest to właśnie jedne z tych, które "nie tuczą" - chwalą się tym nawet w jakichś reklamach.

no ale tak jak powtarzam - to kwestia indywidualna i niektórym nawet obiecanki cacanki producenta nie pomogą jak trzeba będzie kupić spodnie o rozmiar większe. Metoda prób i błędów niestety, w tym przypadku sprawdza się najlepiej.
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:44   #4673
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Moja waga stoi w miejscu i jestem z tego zadowolona

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Tzn. mogło by być mniej o ok. 10 kg ale grunt że nie tyję ;p
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 13:07   #4674
Niqsiaaa
Zadomowienie
 
Avatar Niqsiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sarbinowo
Wiadomości: 1 384
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Dziewczynu moje drogie Kochane powiedzcie mi czy zmiana z Cilest na Microgynon może okazać się dla mnie koszmarem ? czy też niekoniecznie ? i czy po miesiącu będę już widziała 'skutki' uboczne głównie chodzi mi o przytycie ?

zmieniłam bo po -Cilest jestem jakoś dziwnie płaczliwa oraz łatwo mnie zdenerwować.

Jedna dziewczyna widziałam, że pisała, że nie tyje się od tabletek tylko od 'jedzenie' bo tabletki powoduje lepszy apetyt ale .. jak ja brałam przez 2 miesiące Diane35 - nie jadłam dużo a 'przytylam' ok. 10 kilo ...
Trudno odpowiedzieć i się do kogoś przyrównywać. Każda kobieta reaguje na różne tabletki w inny sposób. Czytając forum, o każdych tabletkach można naczytać się tyle, że już się ich nie chce brać, ale prawda jest taka, że absolutnie nie należy się w sprawie hormonów sugerować czyjąkolwiek opinią (no, poza lekarską), a jedynie własnymi doświadczeniami Ja biorę yaz i jedno działa tak, jak obiecują media - nie zatrzymuje wody w organiźmie. Nie wiem czy to tak super, jest dość mocno moczopędny
Niqsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 13:11   #4675
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

No dokładnie. Jedna ma mdłości, druga bóle głowy, a trzecia tyje. Moja mama bardzo źle znosi antykoncepcję hormonalną - nawet plastry. Na szczęście nie odziedziczyłam tego po niej, bo na razie jest w miarę porządku. To kwestia indywidualna jak widać.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 13:16   #4676
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

ja tam nie sugeruję się opinią innych tylko zastanawiałam się czy taka zmiana nie narobi mi kłopotów bo i tu jest inny składnik i tam .. pożyjemy zobaczymy - najwyżej będę pyzowata przez 2 miesiące (facet mnie chyba nie rzuci jak przytyje troche XDDDD)
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 13:23   #4677
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Pamiętam jak czternaście lat temu brałam Diane. Byłam młodziutka i miałam niewielkie problemy z cerą. Diane sprawdziła się. Przy bolesnych miesiączkach, dolegliwościach takich jak: wymioty, ból kręgosłupa, kości udowych, głowy, niechęć do ludzi, światłowstręt,obwite krwawienia, diane była cudownym lekiem. Kiedy zaplanowałam sobie ułozyć życie i urodzić dziecko, wiedziałam, że będę musiała zmienić pigułki. Yasmin była droga i męcząca. Piersi puchły i" wołały o pomoc". Cilest dał mi upragniony komfort.
Co wieczór telefon przypomina mi o tabletce, jestem spokojna, nie boje sie niechcianej ciąży. Cilest to moje jedyne zabezpieczenie. Miesiączki są delikatne, bezbolesne, nie mam kłopotu z cerą. Jeśli chodzi o nastroje, to rzeczywiście, lubię sobie popłakać, ale tak działają wszystkie pigułki. Chcę płakać, to płaczę. Proste. Trzeba pamiętać o jednym małym szczególe; pigułki zmniejszają nasze libido. Co to znaczy... mamy mniejszą ochote na seks. Czasem potrzebujemy wsparcia w postaci nawilżaczy,które zwiększą poślisg w miejscu intymnym. Ale to nie problem,żele Durex potrafią zdziałac cuda. I to tyle...chyba... Pozdrawiam wszystkie panie szczęśliwie cieszące się seksem bez gumek!!!!

Edytowane przez judka33
Czas edycji: 2011-06-21 o 13:24
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:15   #4678
pfkanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 253
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Jadę dziś do Ginekologa... zobacze co mi powie trzymajcie kciuki dziewczyny troszeczkę sie boje no ale
pfkanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:21   #4679
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Myślę, że nie będzie źle. Czekamy na relację.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:32   #4680
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Biorę tabletki i NIE jestem w ciąży, czyli wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, mam znowu problem.. przyjmuje yasminelle od ponad tygodnia i kurcze dzisiaj dostalam plamienia,powolewaja mnie jajniki no ale jak mowilyscie i lekarz mi mowil ze to normalne i powinno sie uregulowac, wiec jakos to przezyje, ale kurcze dzisiaj rano wstalam i wyczulam jakbym miala powiekszone wezly chlonne pod pacha tak jakby taka mala gulka pod prawa pacha nie wiem skad to sie wzielo, ale jak uciskam to troche boli nie wiem czy to moze byc od tabletek? jakis skutek uboczny nigdy czegos takiego nie mialam
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.