Mama, ginekolog i mój strach ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 08:47   #1
Dyziax3
Raczkowanie
 
Avatar Dyziax3
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 153

Mama, ginekolog i mój strach ...


Witam
Proszę o pomoc. Naświetlę sytuację.
Otóż . W mojej rodzinie kobiety od zawsze chodziły do ginekologa-faceta. Ostatnio moja mama rozmawiała ze mną i chce żebym również poszła do ginekologa, bo mam chłopaka o 12 lat starszego ja mam 17 lat i ona nie chce wpadki (podobnie jak ja i mój chłopak) .
Jadnak... Ja się okropnie wstydzę... Wiem że ginekolog to lekarz jak każdy inny... Że obowiązuje go tajemnica i takie tam, ale to facet...
Co innego rozbierać się przed swoim ukochanym, a co innego przed zupełnie obcym mężczyzną
Mówiłam mamie że nie chcę iść do ginekologa-faceta ale ona i tak swoje...
Nie rozumiem dlaczego tak się upiera przy nim, jakby to był problem iść do kobiety. Nie żyjemy w 'jej' czasach kiedy ginekolog to rzadkość i trzeba iść tam gdzie można . Mamy XXI w. i wiadomo że wtedy inaczej się podchodziło do 'tych' spraw. Mówiłam to samo mamie, ale ona jest bardziej uparta ode mnie... Nie wiem już jak jej wytłumaczyć że dla mnie to jest jednak ważne żeby to była kobieta, a nie facet...
Dyziax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 08:52   #2
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez Dyziax3 Pokaż wiadomość
Witam
Proszę o pomoc. Naświetlę sytuację.
Otóż . W mojej rodzinie kobiety od zawsze chodziły do ginekologa-faceta. Ostatnio moja mama rozmawiała ze mną i chce żebym również poszła do ginekologa, bo mam chłopaka o 12 lat starszego ja mam 17 lat i ona nie chce wpadki (podobnie jak ja i mój chłopak) .
Jadnak... Ja się okropnie wstydzę... Wiem że ginekolog to lekarz jak każdy inny... Że obowiązuje go tajemnica i takie tam, ale to facet...
Co innego rozbierać się przed swoim ukochanym, a co innego przed zupełnie obcym mężczyzną
Mówiłam mamie że nie chcę iść do ginekologa-faceta ale ona i tak swoje...
Nie rozumiem dlaczego tak się upiera przy nim, jakby to był problem iść do kobiety. Nie żyjemy w 'jej' czasach kiedy ginekolog to rzadkość i trzeba iść tam gdzie można . Mamy XXI w. i wiadomo że wtedy inaczej się podchodziło do 'tych' spraw. Mówiłam to samo mamie, ale ona jest bardziej uparta ode mnie... Nie wiem już jak jej wytłumaczyć że dla mnie to jest jednak ważne żeby to była kobieta, a nie facet...
Może najpierw psycholog? Bo to nie jest normalne.

Mi to nigdy nie robiło różnicy, lekarz to lekarz. Choć fakt faktem, mężczyzna zawsze jest delikatniejszy podczas badania, kobiety bywają brutalne, takie mam odczucia
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:04   #3
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Ja mam kiepskie doświadczenia z ginekologami płci żeńskiej, dlatego od długiego czasu chodzę do mężczyzny i jestem bardzo zadowolona. Wiadomo, jest jakieś skrępowanie, często podczas badania "palę buraka", ale to jest lekarz. Lekarz jak każdy inny.

Poza tym, wolałabym iść do zaufanego ginekologa - mężczyzny, aniżeli do ginekolożki, o której nic nie wiem, nie wiem czy jest dobrą specjalistką.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:14   #4
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość
Ja mam kiepskie doświadczenia z ginekologami płci żeńskiej, dlatego od długiego czasu chodzę do mężczyzny i jestem bardzo zadowolona. Wiadomo, jest jakieś skrępowanie, często podczas badania "palę buraka", ale to jest lekarz. Lekarz jak każdy inny.

Poza tym, wolałabym iść do zaufanego ginekologa - mężczyzny, aniżeli do ginekolożki, o której nic nie wiem, nie wiem czy jest dobrą specjalistką.
Mam to samo Poszłam 2 razy do polecanego przez mame gina i to więcej mi dało niż chodzenie do babek w przychodni.
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:15   #5
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Może najpierw psycholog? Bo to nie jest normalne.

Mi to nigdy nie robiło różnicy, lekarz to lekarz. Choć fakt faktem, mężczyzna zawsze jest delikatniejszy podczas badania, kobiety bywają brutalne, takie mam odczucia
Przesadzasz z tym psychologiem.

Strach i stres przed nieznanym nie jest niczym nienormalnym. Dziewczyna nigdy nie była u ginekologa, ma prawo mieć wątpliwości, krępować się. Może też iść do kobiety, nawet jeśli to tylko jej widzimisię. Najważniejszy jest jej komfort, żeby się nie zraziła i nie odkładała kolejnych wizyt na daleką przyszłość. Może potem zmieni swoje nastawienie i będzie jej bez różnicy, czy lekarz to facet, czy kobieta.

Ja z kolei poszłam z polecenia przez mamę do ginekolog kobiety, jestem zadowolona, nie narzekam na 'brutalność'.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:18   #6
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Jeśli jesteś na tyle dorosła, żeby bujać się z 12 lat starszym facetem, to myślę, że dasz radę wybrać numer do przychodni i zarejestrować się sama tam, gdzie Ci pasuje. Ewentualnie weź faceta jako opiekuna
Jeśli nie jesteście ze sobą od wczoraj albo od miesiąca, to nie rozumiem tego związku.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:26   #7
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Ja nie rozumiem tego gadania typu "kobiety są brutalniejsze w czasie badania, a faceci delikatniejsi" Ja byłam u babek i u facetów i nie zauważyłam żadnej różnicy w delikatności u jednych czy u drugich. Podobnie moja mama i moje koleżanki (kiedyś pytałam je o to).
Wszystko zależy od naszego nastawienia i rozluźnienia w czasie badania.
Nie rozumiem mamy autorki, bo ja na pierwszą wizytę też wolałam kobietę i moja mama zapisała mnie bez problemu do kobiety, chociaż sama chodziła do faceta.
Poza tym facet ginekolog już tyle kroczy kobiet obejrzał, że jak się przed nim kolejna dziewczyna rozbierze, to to nie zrobi na nim wrażenia i nie będzie tego krocza miał przez pół dnia przed oczami
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 09:27   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

A ja nie widzę różnicy pomiędzy ginekologami ze względu na ich płeć.
Najlepszym, najdelikatniejszym i mającym najwyższe kompetencje ginekologiem do jakiego chodziłam, była kobieta - pani doktor Jaworska-Karwowska. Teraz już chyba emerytowana.
Doskonały lekarz, nauczyciel całej rzeszy młodszych ginekologów.

Po prostu najlepiej zasięgnąć opinii o konkretnym lekarzu, a nie wymyślać że kobieta ginekolog z zasady będzie gorszym lekarzem, będzie brutalne (?!) czy inne dyrdymały.

Ja tam wolę chodzić do kobiet, dlatego jak szukam nowego z jakiegoś powodu, to szukam wśród kobiet. Ale jak nie ma w okolicy , to idę do polecanego mężczyzny ginekologa.
Kluczowe jest, żeby zasięgnąć opinii o danym lekarzu i nie iść ślepo. Bo bywają beznadziejni lekarze po prostu, płeć nie ma tu nic do rzeczy.

Jak dziewczyna wolałaby na pierwszy raz iść do lekarki bo będzie się czułą bardziej komfortowo, to powinna iść do lekarki.


Ja np. nie lubię też dentystów mężczyzn. Wolę do kobiety.
Dentysty boję się jak diabeł święconej wody a nie lubię okazywać słabości przed mężczyznami. Przed kobietą jakoś mi lżej się trząść ze strachu i błagać o znieczulenie nawet do przeglądu. Tak mam i tyle.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:30   #9
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

A ja nie rozumiem skąd ten upór Twojej mamy, że jak ginekolog to musi być facet Podczas pierwszej wizyty najważniejsze jest, aby to pacjentka czuła się komfortowo. No, chyba że mama chce Ci polecić kogoś konkretnego, to może warto rozważyć propozycję, bo ginekolog z polecenia to bardzo dobra rzecz.

Ale masz 17 lat, więc możesz sama złapać za telefon i zarejestrować się do takiego lekarza jakiego wolisz - mama nie musi nawet o tym wiedzieć.

Ja też wolę chodzić do kobiet ginekologów. Po prostu lepiej się wtedy czuję i nikomu nic do tego. Każdy ma inne preferencje co do tego typu lekarzy i nie należy autorki krytykować za to podejście, zwłaszcza że to jej pierwsza wizyta. To, że Wy się nie krępowałyście, nie znaczy że wszystkie kobiety są takie "super idealne" i że się nie krępują mężczyzn ginekologów.

A co do tego czy lepszym lekarzem jest facet czy kobieta - wg mnie to kompletnie nie zależy od płci. Ja sobie swoje 2 lekarki, do których chodziłam bardzo chwalę, obydwie to bardzo delikatne, miłe kobiety. Natomiast bratowa mojego TŻ chodziła w ciąży do ginekologa mężczyzny (i to znajomego jej mamy, czyli z polecenia) i okazał się kompletnym burakiem. Także profesjonalizm lekarza zależy od konkretnego człowieka i jego podejścia, a nie od tego czy jest mężczyzną czy kobietą.
__________________



Edytowane przez verumka
Czas edycji: 2013-08-27 o 09:31
verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:37   #10
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Dyziax3, rób po swojemu. Jeśli nie chcesz iść do ginekologa-faceta, to nie idź. Pójdź do kobiety-ginekologa. Po prostu.
Wiadomo, że lekarz to lekarz, ale jednak Twój komfort podczas badania też jest ważny. Jeśli nie masz sprawy nie cierpiącej zwłoki i można w Twojej okolicy znaleźć kobietę-ginekologa, która ma dobrą opinię, to czemu nie?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:52   #11
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Masz 17 lat i możesz z powodzeniem zapisać się do ginekologa sama, i sama też odbyć wizytę. Mama pewnie jest uparta nie dlatego, że zależy jej generalnie na ginekologu-facecie - bardziej prawdopodobne, że ma sprawdzonego kogoś konkretnego i dlatego tak się upiera. Ale Twoje "nie" znaczy "nie", możesz jej wytłumaczyć ze Twój komfort jest ważny bo wizyta i tak jest stresująca, i poprzeć swój wybór tym, że znalazłaś np. po opiniach w Internecie, lub słyszałaś od koleżanek, o dobrym lekarzu płci żeńskiej. Wołami Cię przecież do wybranego przez siebie gabinetu nie zaciągnie.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 10:20   #12
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Przesadzasz z tym psychologiem.

Strach i stres przed nieznanym nie jest niczym nienormalnym. Dziewczyna nigdy nie była u ginekologa, ma prawo mieć wątpliwości, krępować się. Może też iść do kobiety, nawet jeśli to tylko jej widzimisię. Najważniejszy jest jej komfort, żeby się nie zraziła i nie odkładała kolejnych wizyt na daleką przyszłość. Może potem zmieni swoje nastawienie i będzie jej bez różnicy, czy lekarz to facet, czy kobieta.

Ja z kolei poszłam z polecenia przez mamę do ginekolog kobiety, jestem zadowolona, nie narzekam na 'brutalność'.


Ja też poszłam do faceta-gina, wyszłam z wizyty niezadowolona, badanie było bardzo nieprzyjemne i bolesne. Facet chciał mi wcisnąć antykoncepcję hormonalną i nie przyjmował do wiadomości, że na razie podziękuję. Nie wspominam tej wizyty najlepiej, dlatego nie ma co uogólniać, że kobiety są brutalne i wredne, a facetów-ginów należy ozłocić za kompetencję i delikatność.
Trzeba samemu sprawdzić na własnej skórze i dokonać wyboru. Lekarz lekarzowi nierówny. Chodziłam do 3 ginekologów, 2 z nich były kobietami i w obu przypadkach byłam bardzo zadowolona. Trafiłam na wyrozumiałe, cierpliwe i kompetentne lekarki, które wyczerpująco odpowiadają na pytania, z badaniem nie ma żadnego problemu, nic nie boli.
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:44   #13
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

nie daj mamie o sobie decydowac. chcesz isc do kobiety to idz. ja tez nie chodze do ginow mezczyzn
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:44   #14
coffee_candy
Raczkowanie
 
Avatar coffee_candy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 458
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość

Nie wspominam tej wizyty najlepiej, dlatego nie ma co uogólniać, że kobiety są brutalne i wredne, a facetów-ginów należy ozłocić za kompetencję i delikatność.
Ewentualny ból podczas badania nie jest uzależniony od płci ginekologa. Jeśli będziesz się czuć swobodniej to sama zdecyduj i umów się na wizytę do kobiety. Moim zdaniem mężczyzna-lekarz tak samo traktuje pacjentki jak kobieta; praca to praca.
__________________
"So hit me with music!"

coffee_candy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:46   #15
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Najlepszym, najdelikatniejszym i mającym najwyższe kompetencje ginekologiem do jakiego chodziłam, była kobieta - pani doktor Jaworska-Karwowska.

Karwowscy chyba coś w sobie mają
Mój gin też tak ma na nazwisko i jest super, najlepszy jakiego znam


Autorko: jeśli nie chcesz iść do ginekologa faceta, to nie idź. Jeśli planujesz współżyć - poszukaj ginekologa kobiety. Tylko szukaj z polecenia - choćby tu na Wizażu jest biała lista - lepiej tak, niz w ciemno.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:50   #16
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Ja ci powiem tak. U mnie też wszystkie koleżanki, ciotki itd mówiły - TYLKO FACET. No i ja chodziłam czasem prywatnie do lekarza, do którego chodzi moja rodzina. Tzn kobiety w rodzinie.
Później zapisałam się do publicznego bo do tamtego był trudny dojazd. Byłam nawet zadowolona - no lekarz, cóż tu więcej mówić.

Do czasu. Jak szłam po tabletkę po to zbadała mnie kobieta ginekolog. NIEBO. Teraz długo nie byłam i bardzo chciałabym iść do niej, ale nie mam nazwiska

Z resztą nie rozumiem nacisku twojej matki - chcesz iść do babki to idziesz do babki. Nie musisz iść z nią. idź np z facetem
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:04   #17
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Do czasu. Jak szłam po tabletkę po to zbadała mnie kobieta ginekolog. NIEBO. Teraz długo nie byłam i bardzo chciałabym iść do niej, ale nie mam nazwiska
Zabrzmiało cokolwiek kontrowersyjnie
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:06   #18
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Zabrzmiało cokolwiek kontrowersyjnie
czemu? nic nie widzę
powiem jeszcze, że ten drugi lekarz (na nfz) patrzyl się na moją... no. Bada w środku więc po co sie patrzy. I przy każdej wizycie chciał badać mi piersi. Nie wiem dla mnie to było dziwne i nigdy tam nie pójdę więcej. Ani do żadnego innego faceta.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2013-08-27 o 11:12
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:11   #19
MoMo Noir
Raczkowanie
 
Avatar MoMo Noir
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 31
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Też byłam pierwszy raz u ginekologa - łysego w okularach faceta. Był bardzo w porządku i do innego już nie poszłam! Ma wyłączność w "braniu mnie na kanał"
Nie ma co się bać. Też robiłam w majtasy ze strachu, ale nie ma powodu!!!! Idź po prostu i już!
MoMo Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 11:16   #20
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
czemu? nic nie widzę
powiem jeszcze, że ten drugi lekarz (na nfz) patrzyl się na moją... no. Bada w środku więc po co sie patrzy. I przy każdej wizycie chciał badać mi piersi. Nie wiem dla mnie to było dziwne i nigdy tam nie pójdę więcej. Ani do żadnego innego faceta.

Nie no, jak się człowiek po prostu czuje przy kimś niekomfortowo to nie warto sobie wmawiać, że na pewno to było niewinne. Jestem fanką poglądu, że lekarz to tylko lekarz i wychodząc z gabinetu mówi "nareszcie twarze!" jak w dowcipie, ale wolałabym się nie przekonywać, czy nie trafiłam przypadkiem na wyjątek
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:19   #21
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość

Nie no, jak się człowiek po prostu czuje przy kimś niekomfortowo to nie warto sobie wmawiać, że na pewno to było niewinne. Jestem fanką poglądu, że lekarz to tylko lekarz i wychodząc z gabinetu mówi "nareszcie twarze!" jak w dowcipie, ale wolałabym się nie przekonywać, czy nie trafiłam przypadkiem na wyjątek
przy pierwszym lekarzu jakoś tak nie miałam, mam takie samo podejście jak ty ;P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:22   #22
Makarena82
Raczkowanie
 
Avatar Makarena82
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 91
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

To prawda, że kobiety mają opinię mniej delikatnych i niedbających o komfort pacjentki. Ale nie powinnaś się tym sugerować. Chociaż uważam, że Twoje podejście jest niezdrowe - rozbierając się u lekarza, robisz to przecież dla swojego zdrowia i bezpieczeństwa antykoncepcyjnego. Dlatego powinnaś się pozbyć wstydu, bo wstyd przed lekarzem ginekologiem (obojętnie, czy facetem, czy kobietą) może mieć poważne konsekwencje. Możesz po prostu wejść na głęboką wodę - lekarz wie dokładnie, jak obejść się z bardzo młodą pacjentką na pierwszej wizycie u ginekologa. Wejdź na stronę Znanego Lekarza lub Rankingu Lekarzy - tam, wpisując specjalizację i miejscowość, dowiesz się wszystkiego od pacjentów, którzy mieli z tymi lekarzami do czynienia - również, jeżeli mieszkasz w małej miejscowości. Ponadto, mając 17 lat, sama możesz zapisać się do lekarza - jeżeli naprawdę wolisz kobietę, po prostu znajdź ją i się zapisz!
__________________
Australia - Maj 2014
USA - Lipiec 2014
Meksyk - Grudzień 2014

Uwielbiam spełniać marzenia swoje i innych :3
Makarena82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:57   #23
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Przesadzasz z tym psychologiem.

Strach i stres przed nieznanym nie jest niczym nienormalnym. Dziewczyna nigdy nie była u ginekologa, ma prawo mieć wątpliwości, krępować się. Może też iść do kobiety, nawet jeśli to tylko jej widzimisię. Najważniejszy jest jej komfort, żeby się nie zraziła i nie odkładała kolejnych wizyt na daleką przyszłość. Może potem zmieni swoje nastawienie i będzie jej bez różnicy, czy lekarz to facet, czy kobieta.

Ja z kolei poszłam z polecenia przez mamę do ginekolog kobiety, jestem zadowolona, nie narzekam na 'brutalność'.
Dla mnie jest to nienormalne podejście i tyle. Normalna osoba zapisuje się do lekarza, nie zważając na płeć.

O brutalności piszę z własnego doświadczenia. Chodziłam raczej losowo, nie zwracając uwagi, czy będzie to kobieta czy mężczyzna.

Pamiętam raz sytuację, kiedy podczas rozmowy powiedziałam lekarce, że nie będę mięć nigdy dzieci, bo nie chcę. Zrobiła mi 30 minutowy wykład na temat "każda kobieta musi mieć dziecko, nie musi mieć męża, ale dziecko trzeba zrobić, bo kobieta bez dziecka to kobieta niespełniona". Nie dała dojść do słowa Od lekarza mężczyzny nigdy podobnych dyrdymałów nie usłyszałam. Aczkolwiek nadal będę chodzić losowo.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:01   #24
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Dla mnie jest to nienormalne podejście i tyle. Normalna osoba zapisuje się do lekarza, nie zważając na płeć.
Cerveza, nieprawda. Moja mama do teraz wspomina swoje przerażenie i zawstydzenie podczas pierwszej wizyty, kiedy zamiast planowanej starszej pani doktor przysłano do niej młodego boga zaraz po studiach Pierwsza wizyta u ginekologa dla większości dziewczyn jest przerażającą wizją, a zawstydzenie jest czymś zupełnie normalnym. Nie każda dziewczyna czuje obojętność zdejmując po raz pierwszy gatki przy facecie w wieku np. jej ojca - lekarz, nie lekarz, rutyny i obojętności na takie sprawy zwykle nabiera się z czasem.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:15   #25
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Cerveza, nieprawda. Moja mama do teraz wspomina swoje przerażenie i zawstydzenie podczas pierwszej wizyty, kiedy zamiast planowanej starszej pani doktor przysłano do niej młodego boga zaraz po studiach Pierwsza wizyta u ginekologa dla większości dziewczyn jest przerażającą wizją, a zawstydzenie jest czymś zupełnie normalnym. Nie każda dziewczyna czuje obojętność zdejmując po raz pierwszy gatki przy facecie w wieku np. jej ojca - lekarz, nie lekarz, rutyny i obojętności na takie sprawy zwykle nabiera się z czasem.
To widocznie ja jestem nienormalna, bo nigdy się nie wstydziłam przed żadnym lekarzem.

Nie no sorry, nie mogę ogarnąć jak można być przerażonym zwykłą wizytą u ginekologa? Przerażona byłam jak mi cycki kroili na stole operacyjnym, to przyznam
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:23   #26
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
To widocznie ja jestem nienormalna, bo nigdy się nie wstydziłam przed żadnym lekarzem.
Nie nienormalna, tylko lekko ograniczona, skoro nie potrafisz zrozumieć, że dla młodej, niedoświadczonej dziewczyny rozebranie się przed lekarzem-facetem może być zwyczajnie krępujące i stresujące.

Nienormalne to by było, gdyby była starsza, miała za sobą ileś tam wizyt i panikowała przed wizytą u mężczyzny.

Przepraszam, jeśli to cię uraziło, ale moim zdaniem wyolbrzymiasz jej obawy. A tu wystarczy nutka zrozumienia. Niektórzy boją się igieł, inni dentysty- różne lęki i obawy mają ludzi, to nie powód, żeby do psychologa ich od razu wysyłać. Tym bardziej, jeśli chodzi o lęk przed 1wszą wizytą, ta jest zazwyczaj najbardziej stresująca, potem już z górki. Może autorka się przełamie, a jeśli nie, zawsze może chodzić do kobiet ginekologów, nic w tym nienormalnego, że człowiek bardziej komfortowo czuje się przy takiej a nie innej osobie.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!

Edytowane przez leniwca
Czas edycji: 2013-08-27 o 12:28
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:30   #27
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Dla mnie jest to nienormalne podejście i tyle. Normalna osoba zapisuje się do lekarza, nie zważając na płeć.

O brutalności piszę z własnego doświadczenia. Chodziłam raczej losowo, nie zwracając uwagi, czy będzie to kobieta czy mężczyzna.

Pamiętam raz sytuację, kiedy podczas rozmowy powiedziałam lekarce, że nie będę mięć nigdy dzieci, bo nie chcę. Zrobiła mi 30 minutowy wykład na temat "każda kobieta musi mieć dziecko, nie musi mieć męża, ale dziecko trzeba zrobić, bo kobieta bez dziecka to kobieta niespełniona". Nie dała dojść do słowa Od lekarza mężczyzny nigdy podobnych dyrdymałów nie usłyszałam. Aczkolwiek nadal będę chodzić losowo.

To jestem nienormalna, bo u kobiety ginekologa byłam 2x w życiu - raz na pierwszej wizycie (porażka), drugi raz, bo nie było innego wyjścia. Nigdy więcej, potem świadomie wybierałam ginekologów mężczyzn i teraz mój lekarz prowadzący również jest mężczyzną.

A ja z kolei usłyszałam takie teksty od poprzedniego gina - faceta. Włącznie z "to po co pani za mąż wychodzi, jak nie chce pani mieć dzieci?". To zależy od człowieka, nie od płci


---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Cerveza, nieprawda. Moja mama do teraz wspomina swoje przerażenie i zawstydzenie podczas pierwszej wizyty, kiedy zamiast planowanej starszej pani doktor przysłano do niej młodego boga zaraz po studiach Pierwsza wizyta u ginekologa dla większości dziewczyn jest przerażającą wizją, a zawstydzenie jest czymś zupełnie normalnym. Nie każda dziewczyna czuje obojętność zdejmując po raz pierwszy gatki przy facecie w wieku np. jej ojca - lekarz, nie lekarz, rutyny i obojętności na takie sprawy zwykle nabiera się z czasem.

Haha, zanim zaczęłam na stałe chodzić do mojego gina, szukałam lekarza w internetowych opiniach. Znalazłam tego... i przypadkiem wyskoczyło mi zdjęcie. Byłam przerażona - młody lekarz, przystojny Ale poszłam i jestem bardzo zadowolona
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:31   #28
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
To widocznie ja jestem nienormalna, bo nigdy się nie wstydziłam przed żadnym lekarzem.

Nie no sorry, nie mogę ogarnąć jak można być przerażonym zwykłą wizytą u ginekologa? Przerażona byłam jak mi cycki kroili na stole operacyjnym, to przyznam

Wiesz co jest nienormalne?
Moja koleżanka która uprawia seks od 3 gimnazjum [a ma juz 23 lata] i do ginekologa pójdzie dopiero jak będzie w ciąży bo się wstydzi i nie przekonasz jej że powinna iść teraz


Ja też nalegałam na pierwszą wizyte u pani ginekolog i mam chyba szczęście bo była bardzo miła i ogarnięta - z wielkim żalem musiałam z niej zrezygnować gdy sie przeprowadziłam ale i w krakowie znalazłam ogarnietą i sympatyczną ginekolog która do tego goni mnie by robić kontrolne badania


Autorko prawde powiedziawszy skoro masz faceta o 12 lat starszego to nie do końca rozumiem Twoje "nie" do faceta ginekologa - ja nalegałam na panią ale dziewicą byłam i się wstydziłam,a teraz gdy jestem w związku nie widze problemu by to był facet [ to ze mam panią jest z przypadku akurat bo pilnie potrzebowalam wizyty i ona byla wolna akurat ]. Jeśli mama ma sprawdzonego lekarza to spróbuj sie przekonać,a jak nie to umów sie do pani bez wiedzy mamy i tyle.
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:31   #29
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
To widocznie ja jestem nienormalna, bo nigdy się nie wstydziłam przed żadnym lekarzem.

Nie no sorry, nie mogę ogarnąć jak można być przerażonym zwykłą wizytą u ginekologa? Przerażona byłam jak mi cycki kroili na stole operacyjnym, to przyznam

Wiesz, no ja rozumiem, że można się bać. Nie rozumiem za to odwlekania wizyty przez taki strach.

I o ile przerażona wizytą u gina nigdy nie byłam, to chodząc do poprzedniego przed każdą wizytą miałam to niemiłe uczucie w żołądku i byłam mocno skrępowana. Z moim aktualnym ginem tego nie mam, wiec sporo zależy od człowieka - po obu stronach
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:32   #30
Dyziax3
Raczkowanie
 
Avatar Dyziax3
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 153
Dot.: Mama, ginekolog i mój strach ...

Dzięki
Pogadam z koleżankami może mi doradzą jakąś fajną Panią ginekolog....To będzie moja 1 wizyta więc mam obawy... Dlatego wolałabym iść do kobiety, bo przy facecie będę się krępować. Później, owszem mogę spróbować z innym. I Macie rację... Mama nie musi mnie za rękę trzymać =) Pogadam o tym z moim facetem, jakoś to załatwimy
Pozdrawiam Wizaże
Dyziax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.