Dlaczego przestałyście brac tabletki anty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-14, 17:26   #1
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Lightbulb

Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?


Dziewczyny mam do was pytanie.Dlaczego zdecydowałyście przestać brać tabletki antykoncepcyjne, jakie miałyście tzw. skutki uboczne w czasie brania tabletek. Ogólnie co myślicie o tym "cudownym wynalazku" XX wieku, który miał wyzwolić kobiety (i facetów) z obaw przed niechcianą ciążą.
Ja tabletki brałam 3 lata i od tygodnia jestem wolna. Czuję się lepiej i wreszcie odzyskałam mój gorący temperament i ochotkę na seks. Mam tylko nadzieję, że te 3 lata nie wplyną negatywnie na mój stan zdrowia.

A WY CO MYŚLICIE NA TEN TEMAT?
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 17:41   #2
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Przesuwam wątek na forum Intymnie To nie jest pytanie do Pana Doktora.
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 17:42   #3
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Myślę, że tabletki to najlepszy środek antykoncepcyjny dla dziewczyny takiej jak ja.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 17:54   #4
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Meariel
Myślę, że tabletki to najlepszy środek antykoncepcyjny dla dziewczyny takiej jak ja.
Tzn. dla jakiej dziewczyny? Jesteś chora i masz zaburzenia hormonalne i tabletki mają ci wyregulować okres? Jeśli tak to się zgadzam. Jesli jesteś zdrowa to tabletki mogą ci tylko zaszkodzić. Po bo co sztucznie regulować coś, co dobrze działa?
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 18:03   #5
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Marzenax
Tzn. dla jakiej dziewczyny? Jesteś chora i masz zaburzenia hormonalne i tabletki mają ci wyregulować okres? Jeśli tak to się zgadzam. Jesli jesteś zdrowa to tabletki mogą ci tylko zaszkodzić. Po bo co sztucznie regulować coś, co dobrze działa?
Dla takiej dziewczyny, czyli dla zdrowej, młodej, nie mającej jeszcze dzieci i oczekującej bardzo wysokiej skuteczności antykoncepcyjnej.
Niby pytasz "dlaczego przestałyśmy brac tabletki", ale widzę, że zajęłaś wyraźne stanowisko w sprawie tabletek i może liczysz na dyskusje w sprawie słuszności tego sposobu zapobiegania ciąży? Jeśli tak, to dodam tylko, że takich wątków było już kilka i nei ma sensu zakładać kolejnego, który znając życie przemieni się w niekończacą dyskusję zwolenniczek i przeciwniczek tabletek.
Jesli jednak rzeczywiście chcesz poznac tylko przyczyny odstawienia tabletek przez wizażanki, to OK. Ja przestałam brac, bo przestałam regularnie współżyć. Tylko dlatego.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 18:04   #6
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Ja brałam tabletki przez 5 lat z krótkimi przerwami. 3 tygodnie temu je odstawiłam ponieważ cały czas boli mnie brzuch, przytyłam i moja ochota na seks zmalała. Jak narazie czuje się dobrze
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 18:56   #7
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Chciałam załozyc podobny watek, ponieważ czaję sie na pigułki Powstrzymuje mnie jednak myśl czy ochota na współzycie nie zmaleje... Z drugiej strony tabletki mogą mi pomóc podnieść temparament, który jest taki sobie... A jaki wpływ na Wasze libido miały pigułki?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 19:06   #8
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Chciałam załozyc podobny watek, ponieważ czaję sie na pigułki Powstrzymuje mnie jednak myśl czy ochota na współzycie nie zmaleje... Z drugiej strony tabletki mogą mi pomóc podnieść temparament, który jest taki sobie... A jaki wpływ na Wasze libido miały pigułki?
Polecam lekturę tego wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=libido ,a także innych podobnych na ginekologii
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:11   #9
Puny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 146
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Brałam tabletki przez prawie 3 lata i ponad pół roku temu odstwiłam z powodu znacznego spadku libida (a właściwie jego braku).

Jestem z tej decyzji bardzo zadowolona, czuje sie swietnie i dopiero teraz widze, jak bardzo pigułki wpływały na mój organizm (nie tylko libido ale ogólne samopoczucie).

Moje libido wróciło do normy, z czego cieszymy sie oboje z TŻ Wreszcie mogę sie wsłuchac w swój cykl, czuje kiedy mam jajeczkowanie, czuje sie bardziej kobieca. A zabezpieczamy sie prezerwatywami, jak narazie z powodzeniem

Oczywiście nie chce nikogo przekonywa że pigułki są "be", wiele moich koleżanek stosuje tą metode i są bardzo zadowlone. Mi nie służyły, mimo ze lekarz zmieniał mi je wiele razy.

Pozdrawiam
Puny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 19:14   #10
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Meariel
Dla takiej dziewczyny, czyli dla zdrowej, młodej, nie mającej jeszcze dzieci i oczekującej bardzo wysokiej skuteczności antykoncepcyjnej.
Niby pytasz "dlaczego przestałyśmy brac tabletki", ale widzę, że zajęłaś wyraźne stanowisko w sprawie tabletek i może liczysz na dyskusje w sprawie słuszności tego sposobu zapobiegania ciąży? Jeśli tak, to dodam tylko, że takich wątków było już kilka i nei ma sensu zakładać kolejnego, który znając życie przemieni się w niekończacą dyskusję zwolenniczek i przeciwniczek tabletek.
Jesli jednak rzeczywiście chcesz poznac tylko przyczyny odstawienia tabletek przez wizażanki, to OK. Ja przestałam brac, bo przestałam regularnie współżyć. Tylko dlatego.
Odstawiłam tabletki i chcę sama sobie udowodnić, że istnieje mnóstwo dziewczyn, które owszem były zabezpieczone, ale (tak jak ja) odkryły mnóstwo "właściwości" tabletek, które na ulotce są wypisywane małymi literami, a o których lekarze mówią niewiele bo są skutecznie "uciszani" przez gigantów farmaceutycznych. Myślę,że własne zdrowie jest o wiele ważniejsze i cenniejsze niż brak obaw o ciążę w czasie współżycia. Taka jest mija opinia na ten temat, a Ty nie wiem dlaczego tak personalnie podchodzisz do moich opinii. W końcu rozmawiamy tylko o tabletkach. I na szczęście każdy ma wybór. J a po trzech latach bycia pod wpływem sztucznych hormonów- zdecydowanie nie polecam. Ale każdy ma prawo do innych opinii.
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 21:05   #11
sylwiabw
Raczkowanie
 
Avatar sylwiabw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 219
GG do sylwiabw
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Marzenax
Dziewczyny mam do was pytanie.Dlaczego zdecydowałyście przestać brać tabletki antykoncepcyjne, jakie miałyście tzw. skutki uboczne w czasie brania tabletek. Ogólnie co myślicie o tym "cudownym wynalazku" XX wieku, który miał wyzwolić kobiety (i facetów) z obaw przed niechcianą ciążą.
Ja tabletki brałam 3 lata i od tygodnia jestem wolna. Czuję się lepiej i wreszcie odzyskałam mój gorący temperament i ochotkę na seks. Mam tylko nadzieję, że te 3 lata nie wplyną negatywnie na mój stan zdrowia.

A WY CO MYŚLICIE NA TEN TEMAT?
Ja brałam tabletki kilka lat, z przerwami. Po odstawieniu zaszłam w (planowaną ) ciążę i nie było żadnych komplikacji. Prawdę mówiąc nie czułam żadnych skutków ubocznych podczas przyjmowania tabletek... Jedyne co, to miałam znacznie mniej obfite krwawienia (z czego sie akurat baaardzo cieszyłam, bo mam z tym problem). Widać to zależy. Jednym pasują, innym nie.
__________________
Syl
moja radosna twórczość https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168716
sylwiabw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 23:33   #12
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 163
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Rzuciłam piguły, ponieważ zabiły mi libido i spowodowały mega depresję. Kiedy przestałam je brać, poczułam sie wreszcie sobą. Sztuczne hormony potrafią nieźle namieszać w psychice. Nigdy więcej !
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 00:40   #13
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

ja od czterech lat biore Harmonet - nie przytylam ani kilo, znikł mi trądzik !!!, mam łagodne i regularne okresy, ochote na seks mam gigantyczna ( wiec nie wiem, co by bylo, gdybym ich nie brala ) no i rovilam badania kontrolne na poziom hormonow, czas krzepniecia bodajze i triglicerydy i jest wszytko okej
nie wyobrazam sobie zycia bez moich tableteczek :d
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 10:13   #14
Monika:)
Raczkowanie
 
Avatar Monika:)
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 191
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Ja po 5-ciu latach z małymi przerwami i różnymi rodzajami pigułek - jakiś tydzień temu odstawiłam branie pigułek ze względu na częste duszności,omdlenia,ostry ból brzucha,złe samopoczucie ech
__________________
"Mówią, że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie połowy... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny...
Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie..."
Monika:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 10:15   #15
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Regularnie przez 3 lata brałam Cilest.
Na początku miałam zrobić tzw. miesięczną przerwę w braniu tabletek, potem zaważyły kwestie finansowe (byłam z dołku finansowym, a nie chciałam rodziców obarczać kosztami), w końcu stwierdziłam, że nie ma sensu truć się pigułkami, bo sexu w moim poprzednim związku było coraz mniej...
Generalnie nie biorę pigułek od 7 miesięcy, ze skutków ubocznych to moge wymienić rozregulowanie cyklu miesiączkowego, na pierwszą miesiączke po odstawieniu czekałam 6 tygodni (myslę, ze zaważyły na tym również inne czynniki, był to gorący dla mnie okres, bo kończyłam studia----->bardzo duży stres), potem cykl drastycznie mi się skrócił, trwał 19-20 dni, czyli miałam dwa razy w miesiącu okres. Dopiero od niedawna miesiączkuję tak jak powinnam. Nie zauważyłam pogorszenia stanu cery (przed braniem pigułek nie miałam ogromnych problemów trądzikowych, mimo iż mam cerę tłustą skłonną do wyprysków i szybko znieczyszczającą się), czy mocniejszego przetłuszczania się włosów. Libido na pewno wzrosło, chociaż pigułki nie obnizyły mi go tak drastycznie.
Jednak przez rozregulowanie okresu spotkało mnie rzecz bardzo smutna, o którtej nie będe pisac, w każdym razie, wiem, że na to miały wpływ zarówno pigułki jak i inne czynniki.
W czasie brania pigułek, nie przytyłam jednak nabawiłam się cellulitu, który po odstawieniu stał się mniej widoczny ( a może tak sobie tylko wmawiam ). Miesiączki były mniej bolsene i krótsze, jednak teraz widze, że nie jest tak źle, brzuch mnie boli, ale da się przeżyć, a wyjęte z życia mam maksymalnie 2 dni .
Na dzień dzisiejszy jestem przeciwniczką pigułek, myslę, że już więcej po nie nie sięgnę. W moim odczuciu oprócz tego, że zapobiegały niechcianej ciąży, nie robiły nic dobrego.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:05   #16
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Ja odstawiłam tablekti tydzień temu i jak na razie zauważyła wzrost libido, ale to dopiero tydzień beż hormonów i boję się tych nieregularnych cyklów i problemów z cerą. Mam nadzieję,że mój organizm wróci szybko do równowagi.
Jedno tylko wiem-nigdy więcej tabletek!
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:13   #17
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Brałam 10 lat z przerwami (jak to brzmi!). Testowałam różne, ale przy każdych libido drastycznie mi spadało, w skrajnych przypadkach niemal do zera. Do tego ta irytująca suchość pochwy... Nawet przy największym podnieceniu nie mogłam się kochać bez nawilżacza. No i cellulit, uwolniłam się od niego dopiero po odstawieniu tabletek.
Plusy - regularne, bezbolesne, skąpe, krótkie miesiączki i brak obaw przed ciążą.
Podsumowując, mam identyczne odczucia jak Camilla.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:20   #18
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

A ja mam małe putanko, czy próby wątrobowe robi się gsy nie bierze sie tabletek czy jak sie je stosuje?? Jak wcześniej pisałam nie birę tabletek od około 3 tygodni ale niestety nie zauważyłam żadnej poprawy - brzuch boli jak bolał, libido jakie było takie jest a może i gorzej bo bardziej boję sięzajścia w ciąże, no cera zaczęła sie mi psuc a do tego włosy bardziej przetłuszczają. Chciałabym wrócic do tabletek ale najpierw zrobic badania...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:26   #19
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Przestałam brać tabletki, bo przestały mi być potzrebne (brak seksu, hehe). Okazało się, ze dość mocno wplywały na moją psychikę (stany depresyjne - nie miałam pojęcia, ze to od tabletek....).
Mimo to zamierzam wrócić do tej formy antykoncepcji. Chyba... Na razie jest fajnie bez
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-15, 11:35   #20
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

DAPHNE,
Osobiście nie polecam ci powrotu do tabsów.W końcu nie możesz ich brać całe życie i będziesz musiał zmierzyć się kiedyś z "szokiem" organizmu po odstwieniu hormonów. Słyszałam kiedyś o roślince, która podobno łagodzi skutki uboczne odstwienia pigułek. Odsyłam do stronki herbapolu, ale nie zapewniam,że to ci pomoże na twoje dolegliwości. Myślę żeby sam tego spróbować, jak sięzdecyduję i zauważę efekty to dam ci znać.
http://www.herbapol.pl/pl/index.php?...e=niepokalanek
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:39   #21
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Marzenax
DAPHNE,
Osobiście nie polecam ci powrotu do tabsów.W końcu nie możesz ich brać całe życie i będziesz musiał zmierzyć się kiedyś z "szokiem" organizmu po odstwieniu hormonów. Słyszałam kiedyś o roślince, która podobno łagodzi skutki uboczne odstwienia pigułek. Odsyłam do stronki herbapolu, ale nie zapewniam,że to ci pomoże na twoje dolegliwości. Myślę żeby sam tego spróbować, jak sięzdecyduję i zauważę efekty to dam ci znać.
http://www.herbapol.pl/pl/index.php?...e=niepokalanek
Diękiza odpowiedź
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:42   #22
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

A ja uważam, że tabletek anty nie nalezy demonizować. Może po prostu nie trafiłaś na te "swoje"?
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:13   #23
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez Verena
A ja uważam, że tabletek anty nie nalezy demonizować. Może po prostu nie trafiłaś na te "swoje"?
jednym regulacja hormonalna robi dobrze, innym jakakolwiek ingerencja w nawet kruchy, ale jakoś trzymający równowagę system, potwornie go destabilizuje. Ja niestety należę do drugiej grupy - jestem księżniczką na ćwierć ziarnku grochu - byle lek ma skutki uboczne. Po hormonach rozregulowała mi się przemiana materii, wpadłam w depresję, miałam kłopoty z owulacją, libido spadło. W końcu przestałam miałam dość testowania pigułek - być może trafiłabym na odpowiednie, być może nie. Wychodzi jednak na to, że nadmiar estrogenów mi szkodzi - robię się rozlazła w sensie psychicznym i fizycznym. Wolę mój testosteron, którego jedynym skutkiem ubocznym są kłopoty z cerą
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:28   #24
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Ja przestałam brać, bo pewnego dnia u TŻ strasznie zaczęło mnie boleć coś z boku brzucha i jego mama powiedziała, ze to wątroba i TŻ mnie poprosił, żebym przestała je brać, bo jeszcze coś mi się stanie. I przestałam, ale chyba zacznę znowu...
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 16:00   #25
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Lulina ja raczej też wrócę do tabletek, dzięki nim mam większy komfort psychiczny
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 17:13   #26
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez daphne81
Lulina ja raczej też wrócę do tabletek, dzięki nim mam większy komfort psychiczny
to tak jak ja
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 18:17   #27
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Wedlug mnie t po prsotukwestia dobrania tych odpiwiednich -moja przyjaciolka strasznie znosila Cilest, Nor... coś tam, Logest, wreszcie lekarz zapisal jej jakies nowe Jasmine i mowi ze czuje sie jakby nic nie brala zadnych skutkow ubocznych. Wiec mysle ze to kwestia odpwiedniego lekarza i chyba troszke szczecia bo ja na moje od razu trafilam na szczescie
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 11:56   #28
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Przestałam brać pigułki, bo mój kardiolog powiedział mi, że mnie zabije, jak je będę brała Nie mam chorego serca, jestem chora na cukrzycę i mam konsultacje kardiologiczne czasami, ale lekarz powiedział mi, że ryzyko zatoru, udaru, zakrzepu nawet przy najnowoczesniejszych pigułkach jest tak duże, że szkoda ryzykoać...
Poza tym rzeczywiście kiedy brałam pigułki straciłam w ogóle ochotę na seks, a odkąd ich nie biorę nie mam kłopotów także z wagą i zmiennymi nastrojami i dużo lepiej się czuję i fizycznie i psychicznie
Jednak wydaje mi się, że ŻADNE hormony, nawet w najmniejszych ilościach nie mogą nie wpływać ujemnie na zdrowie kobiety ...
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 13:04   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Brałam 4 lata ,przestałam bo:
libido minus 3 ,
zmiany nastrojów mega wielkie, w zasadzie tylko tydzien w miesiacu bylam sobą
cellulit po kostki
brzuch jak balon
włóknianki wpiersi
bóle głowy

przestałma ponad 1 rok temu ,okres naturalny wrocil po 37 dniach ,od tego czasu regularny jak w zegarku co 28 dni .
cellulit -praktycznie zero
libido plus 10
wyskakuje kilka pryszczy na plecach i twarzy ale to moze z 2-3 na pól roku.

swiadomie zdecydowałm sie na pigulki,daly mi duze poczucie bezpieczentwa i mozliwosc regulacji okresu .znaąłm skutki uboczne,zrezygnowalm takze swiadomie bez konsultacji z lekarzem ktory bez jakichkolwiek badan,wywiadu(przez cale 4 lata)zdecydował o przepisaniu innych,tej recepty nie wykupiłam.

nie wiem czy kiedykolwiek zdecyduje sie na powrót do hormonów,niestety wybor metod antykoncepcji jest ciagle niestety mało.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 21:21   #30
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Dlaczego przestałyście brac tabletki anty?

Ja podobnie jak poprzedniczki... mialam zmiany nastroju,czeste depresje, nie mialam ochoty na zadne igraszki a moj chlopak myslał ze go rzuce bo juz on mi sie nie podoba(tak twierdził).co bylo bzdurąi jeszcze pogarszało moj stan. Ciagle oczywiscie zapominalam wziasc tabletek i sie wracałam w srodku imprezy po nie:/.. no a jak przestalam to libido w normie okres srednio regularny ale co tam a nastroj wspaniały
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.