Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-10, 16:40   #781
Gonska91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 33
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

W moim przypadku byłoby bardzo źle, gdyby każde tak na mnie działały, bo niestety ale muszę brać jakiekolwiek tabsy, ze względu na chorobę jajników.. Chciałabym bardzo z nich zrezygnować i się 'nie truć' ale moja gin mi tego odmawia. Co to tego że Atywia poprawia cerę - w moim przypadku jest na odwrót nie miałam nigdy aż takich problemów ze skórą jak po zażyciu Atywi.. Krostki bolące na żuchwie, na plecach, masakra jakaś..
Gonska91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 16:47   #782
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Cytat:
Napisane przez Gonska91 Pokaż wiadomość
W moim przypadku byłoby bardzo źle, gdyby każde tak na mnie działały, bo niestety ale muszę brać jakiekolwiek tabsy, ze względu na chorobę jajników.. Chciałabym bardzo z nich zrezygnować i się 'nie truć' ale moja gin mi tego odmawia. Co to tego że Atywia poprawia cerę - w moim przypadku jest na odwrót nie miałam nigdy aż takich problemów ze skórą jak po zażyciu Atywi.. Krostki bolące na żuchwie, na plecach, masakra jakaś..
No to musisz poprosić o zmianę tabletek, bo jednak źle je tolerujesz.

A jaka to choroba jajników, jeśli można spytać? Mam nadzieję, że nie PCOS...
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 16:53   #783
Gonska91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 33
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

No właśnie lekarka podejrzewała u mnie PCO ale czytając wyniki badań - jak stwierdziła - nie jest w stanie powiedzieć na pewno że to ta choroba.. Jednak muszę je brać bo inaczej w przyszłości mogę mieć problemy z zajściem w ciążę.. Ehh te kobiece problemy. Przyznaję że zawsze miałam skłonność do zmiennych nastrojów ale to co teraz wyczyniam przechodzi ludzkie pojęcie
Gonska91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:00   #784
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Cytat:
Napisane przez Gonska91 Pokaż wiadomość
No właśnie lekarka podejrzewała u mnie PCO ale czytając wyniki badań - jak stwierdziła - nie jest w stanie powiedzieć na pewno że to ta choroba.. Jednak muszę je brać bo inaczej w przyszłości mogę mieć problemy z zajściem w ciążę.. Ehh te kobiece problemy. Przyznaję że zawsze miałam skłonność do zmiennych nastrojów ale to co teraz wyczyniam przechodzi ludzkie pojęcie
Ech i kolejna pacjentka Poczytaj w tym dziale o dziewczynach z PCOS, a nawet tutaj gdzieś poniżej był temat o dziewczynie, której lekarka zaleciła to samo. Mnie też. Powiedziała, że ma podejrzenia i najlepiej brać anty, by uśpić jajniki i jak się będę chciała starać o dziecko to odłożyć hormony. No, ale to nie jest odpowiednie podejście. Przede wszystkim należałoby zrobić badania, by stwierdzić, czy jest to PCOS.
Zrobiła ci chociaż badania przed przepisaniem anty?
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:06   #785
Gonska91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 33
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Miałam robione badania hormonalne i po nich miało być wiadome czy to PCO czy nie. A tu lekarka mi mówi że 'nooo przydałyby się jeszcze jedne badania by sprawdzić poziom czegoś tam'. Ehh chodzę prywatnie a i tak nic nie wiem dokładnie a tylko wspomagam koncerny farmaceutyczne..
Gonska91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:08   #786
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Cytat:
Napisane przez Gonska91 Pokaż wiadomość
Miałam robione badania hormonalne i po nich miało być wiadome czy to PCO czy nie. A tu lekarka mi mówi że 'nooo przydałyby się jeszcze jedne badania by sprawdzić poziom czegoś tam'. Ehh chodzę prywatnie a i tak nic nie wiem dokładnie a tylko wspomagam koncerny farmaceutyczne..
No ale wykona te badania, czy tylko machnie recepte na anty i stwierdzi, że może to być PCOS?
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:31   #787
Gonska91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 33
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Stwierdziła że nie ma sensu ich robić, bo tak czy siak muszę brać tabletki.. Dlatego i ja dałam sobie spokój. No i biorę..
Gonska91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 19:57   #788
Gonska91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 33
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Aha i zapomniałabym dodać o dość szczególnym fakcie - przed braniem tabletek, miałam bardzo nieregularny okres, 2 razy mi się zdarzyło nie mieć jej 5 miesięcy
Gonska91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 21:02   #789
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Gonska91, zmień ginekologa, naprawdę. Przy podejrzeniu zaburzeń hormonalnych, trzeba te hormony zbadać. Po prostu. Czasami tabletki antykoncepcyjne to rozsądne wyjście, ale żeby stwierdzić, że takie jest, to trzeba najpierw pacjenta przebadać.
Przy okazji, nawet, jeśli masz Zespół Policystycznych Jajników, to nie znaczy to od razu, że musisz brać tabletki hormonalne. Są też inne metody leczenia tej przypadłości i możliwe, że u Ciebie by się sprawdziły. Szukaj lepszego lekarza, który zadba o Ciebie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 23:45   #790
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Pamiętaj że jest coś takiego jak wątek zbiorczy. W każdym razie ja wtrącę swoje trzy grosze. Biorę jeanine i w swoim czasie pani w aptece zaproponowała mi "tańszy zamiennik - atywię". Cena przez pół. Nie zdecydowałam się, ale przy najbliższej wizycie zapytałam ginekologa o co chodzi. Powiedział, że takie kobiety powinno się odstrzelić, bo jeśli ginekolog zapisuje konkretne pigułki to niech się nie wtrącają, bo fakt, że pigułka ma ten sam skład, nie oznacza, że będzie tak samo tolerowana i on osobiście wypisuje generyki pigułek (zamienniki, tak jak atywia zamiast jeanine) tylko na wyraźną prośbę pacjentek, którym nie odpowiada wyższa cena. Ale on ufa czemuś, co na rynku jest już od dawna i jest systematycznie badane, kontrolowane i ulepszane. Więc pozostałam przy swojej jeanine. Możliwe zatem, że mogłabyś ją lepiej tolerować niż atywię, mimo że to ten sam skład. Ale ogólnie to zmień pigułki i lekarza.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 00:16   #791
Gonska91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 33
Dot.: Tabletki ATYWIA i ich działania niepożądane

Dzięki dziewczyny, czytając Wasze komentarze zaczęłam się poważnie zastanawiać nie tylko nad zmianą tabsów ale też lekarza. Mam nadzieję tylko że po nowych tabletkach nie będę się zachowywała jak dotychczas
Gonska91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 12:55   #792
oliwiav
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 67
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Dziewczyny czy któraś z Was leczyła tabletkami Jeanine androgenowe wypadanie włosów? Po jakim zcasie zauwazyłyście zmniejszone wypadanie?
oliwiav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 00:06   #793
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez oliwiav Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was leczyła tabletkami Jeanine androgenowe wypadanie włosów? Po jakim zcasie zauwazyłyście zmniejszone wypadanie?
Mi zaczęły koszmarnie wypadać nagle po około półtora roku stosowania pigułek, przestały w ciągu trzech miesięcy. Aczkolwiek co się nastresowałam to moje, bo straciłam ich naprawdę dużo.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:26   #794
sylwiaeniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: Pomocy! Krwawienia a tabletki anty

Dziewczyny nigdy nie bralam tabletek anty, lekarz przepisala mi atywie, ale nie mam problemow z tradzikiem. Myslicie,ze nie zaszkodza cerze? dzisiaj powinnam przyjac pierwsza tabletke
sylwiaeniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 17:00   #795
beribazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Na trądzik nawet jeśli tabletki wpłyną, to daj im pół roku. Po tym czasie organizm się dostosowuje i objawy niepożądane ustępują.

Ja od przyszłego tygodnia zaczynam tabletki Dionelle (taki sam skład jak Atywia, Bonadea etc). Wszystko było fajnie jak brałam Cilest, szkoda że je wycofali. Gin zmienił mi tabletki na Ovulastan Forte, od których dość mocno przytyłam. No i libido spadło mi do zera. Mam nadzieję, że po następnej zmianie tabletek zrzucę nadmiar ciałka i wróci mi ochota na przyjemności . Podobno dienogest nie zaburza libido i zatrzymuje się mniej wody w organizmie, więc jestem dobrej myśli.

Aha co do włosów. Nie zauważyłam jakiegoś wielkiego wypadania, ale moje sprężynki-loki wyprostowały się przez lata stosowania Cilestu (w sumie 8 lat stosowania). Nie sądzę, żeby te sprężynki kiedykolwiek mi wróciły, a szkoda.
beribazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 21:13   #796
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cześć Dziewczyny!

Gin zapisała mi Atywię, stwierdziła, że jak na pierwsze tabsy są fajne, bo nie trzeba robić żadnych przerw tylko bierze się je non stop. Wykupiłam dziś receptę, otwieram, a tam standardowo 21 tabletek, a w ulotce napisane, że po skończeniu opakowania należy zrobić 7 dni przerwy.

Zgłupiałam Gin nie wie co mi zapisała, czy jest jakiś inny sposób przyjmowania Atywii niż na ulotce? ;/
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 00:03   #797
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez the_kasias Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Gin zapisała mi Atywię, stwierdziła, że jak na pierwsze tabsy są fajne, bo nie trzeba robić żadnych przerw tylko bierze się je non stop. Wykupiłam dziś receptę, otwieram, a tam standardowo 21 tabletek, a w ulotce napisane, że po skończeniu opakowania należy zrobić 7 dni przerwy.

Zgłupiałam Gin nie wie co mi zapisała, czy jest jakiś inny sposób przyjmowania Atywii niż na ulotce? ;/
Łał, zmieniłabym lekarza po czymś takim, serio. Oczywiście, że one są 21+7 dni przerwy i tak właśnie je bierz.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 10:17   #798
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Ogromne dzięki za informację
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 20:12   #799
coca_cola
Wtajemniczenie
 
Avatar coca_cola
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 539
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Hej, mam pytanie dot. tabletek Atywia. Mianowicie po 1. opakowaniu nie zrobiłam wymaganej przerwy, tylko od razu zaczęłam brać drugie opakowanie. Chciałam uniknąć krwawienia (z powodu wyjazdu na wakacje), które i tak się pojawiło 4ego dnia (4. tabletka z 2. opakowania, 25. generalnie). Trwa do tej pory (czyli już 14 dni).
Aha, podczas przyjmowania 1. opakowania plamienie ustąpiło dopiero po 2 tygodniach.
Czy uważacie, że to normalne i jest to kwestia przyzwyczajenia się organizmu?
Niestety, na razie nie mogę skontaktować się z moim ginekologiem, więc liczę na odpowiedź ze strony osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji.
Pozdrawiam!
coca_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 20:33   #800
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez coca_cola Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie dot. tabletek Atywia. Mianowicie po 1. opakowaniu nie zrobiłam wymaganej przerwy, tylko od razu zaczęłam brać drugie opakowanie. Chciałam uniknąć krwawienia (z powodu wyjazdu na wakacje), które i tak się pojawiło 4ego dnia (4. tabletka z 2. opakowania, 25. generalnie). Trwa do tej pory (czyli już 14 dni).
Aha, podczas przyjmowania 1. opakowania plamienie ustąpiło dopiero po 2 tygodniach.
Czy uważacie, że to normalne i jest to kwestia przyzwyczajenia się organizmu?
Niestety, na razie nie mogę skontaktować się z moim ginekologiem, więc liczę na odpowiedź ze strony osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji.
Pozdrawiam!
Oczywiście że normalne. Zwłaszcza że już przy pierwszym opakowaniu zaczęłaś kombinować, zamiast dać organizmowi czas na przyzwyczajenie się do nowych hormonów.
Organizm potrzebuje minimum 3 miesięcy na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji; plamienia śródcykliczne nie są więc w tym czasie czymś niezwykłym. Ty dodatkowo połączyłaś opakowania - to też bardzo sprzyja plamieniom.
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 00:41   #801
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Oczywiście że normalne. Zwłaszcza że już przy pierwszym opakowaniu zaczęłaś kombinować, zamiast dać organizmowi czas na przyzwyczajenie się do nowych hormonów.
Organizm potrzebuje minimum 3 miesięcy na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji; plamienia śródcykliczne nie są więc w tym czasie czymś niezwykłym. Ty dodatkowo połączyłaś opakowania - to też bardzo sprzyja plamieniom.
Dokładnie Ja dodam tylko od siebie, że u mnie łączenie opakowań nie działa, i tak po 3-4 dniach dostaję krwawienia, może jesteś takim samym przypadkiem.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 08:00   #802
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lirriel Pokaż wiadomość
Dokładnie Ja dodam tylko od siebie, że u mnie łączenie opakowań nie działa, i tak po 3-4 dniach dostaję krwawienia, może jesteś takim samym przypadkiem.
U mnie z kolei jest różnie; na Harmonecie mogłam łączyć opakowania i krwawienie śródcykliczne pojawiało się dopiero pod koniec drugiego opakowania. Na Yazie już się tak nie dało - dobrałam 3-4 tabletki i plamiłam.

Za 2 tygodnie zaczynam przygodę z Atywią. Zmiana z Qlairy wymuszona depresyjnym nastrojem, bólami podbrzusza no i ceną tabletek
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:06   #803
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, zostało mi 7 tabletek z listka, biorę Atywię, są to moje pierwsze pixy. Przez cały czas brania mam plamienia. Ubogie bo ubogie, ale jest. Powinnam się tym martwić?
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 19:17   #804
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez the_kasias Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zostało mi 7 tabletek z listka, biorę Atywię, są to moje pierwsze pixy. Przez cały czas brania mam plamienia. Ubogie bo ubogie, ale jest. Powinnam się tym martwić?
nie
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 19:26   #805
kalin4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, odstąpię 3 opakowania Atywii, kupiłam za dużo a rezygnuję z antykoncepcji. 25 zł za opakowanie + przesyłka.
Ogólnie dobrze się po nich czułam, miałam przepisane na poprawę cery ale chyba za krótko brałam żeby coś się zmieniło. U mnie problem z trądzikiem spowodowany był raczej niedoborem cynku(białe plamki na paznokciach). Branie tabletek zwiększa zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Od kilku miesięcy uzupełniam cynk i widzę wyraźną poprawę, także jeśli macie problem z cerą i bierzecie tabletki to warto także pomyśleć o zwiększeniu cynku w diecie lub o zakupie jakiegoś suplementu.
kalin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:03   #806
wildkeed
Raczkowanie
 
Avatar wildkeed
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, poradzicie coś? Od początku tygodnia biorę Bonadeę (moje pierwsze tabletki anty) i wczoraj wieczorem zaczęłam mieć masakryczne mdłości, które trwają do tej chwili. Jestem pewna, że to żadne zatrucie, bo wszyscy w domu zdrowi, a jadamy to samo no i nie przypominam sobie żadnego "ryzykownego" dania. Jak z tymi mdłościami można sobie poradzić? Kuzynka raz mi poradziła przy odruchu wymiotnym połykać szybko ślinę, tak często jak się da - gin jej poleciła jak w ciąży była. Macie jakieś inne pomysły?

PS.: dodam, że tabletki biorę o 11:30 rano, ale mdłości pojawiały się dopiero o 10 wieczorem, więc nie mogłabym ich przespać jakbym je brała właśnie na noc, bo wtedy pojawiłyby się rano
__________________
75~~70~~66~~60

wildkeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:18   #807
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wildkeed Pokaż wiadomość
PS.: dodam, że tabletki biorę o 11:30 rano, ale mdłości pojawiały się dopiero o 10 wieczorem, więc nie mogłabym ich przespać jakbym je brała właśnie na noc, bo wtedy pojawiłyby się rano
Skąd wiesz? Może pojawiłyby się wieczorem tak czy siak. Często poleca się rozpoczęcie opakowania pod wieczór, żeby przespać nieprzyjemne objawy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:26   #808
wildkeed
Raczkowanie
 
Avatar wildkeed
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

A jak mogę przesunąć godzinę brania tabletek? Po prostu codziennie brać ją o dwie godziny później, aż dojdę do pory pożądanej?
__________________
75~~70~~66~~60

wildkeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:44   #809
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wildkeed Pokaż wiadomość
A jak mogę przesunąć godzinę brania tabletek? Po prostu codziennie brać ją o dwie godziny później, aż dojdę do pory pożądanej?
Możesz wziąć np. dzisiaj o 16 a następną już o 21, nic się nie stanie, sama tak robiłam.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 12:48   #810
wildkeed
Raczkowanie
 
Avatar wildkeed
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin - wątek zbiorczy!

Dzięki wielkie za pomoc
__________________
75~~70~~66~~60

wildkeed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-15 20:05:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.