Zostać czy wyjechać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-30, 15:37   #1
TakaSobieAnia29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2

Zostać czy wyjechać?


Witam wszystkich , na forum wizaż jestem już od dawna, jednak chcę pozostać anonimowa, więc założyłam nowe konto. Mój problem dotyczy wyjazdu za granicę. Dwa lata temu wróciliśmy z mężem z UK, ponieważ bardzo tęskniłam za rodziną....mąż nie chciał powrotu, jednak ja nalegałam i w końcu ustąpił .Zamieszkaliśmy u moich rodziców, a w międzyczasie planowaliśmy wynająć mieszkanie. Mąż szybko znalazł pracę, ja niestety zachorowałam, kilka razy leżałam w szpitalu. Okazało się, że powinnam jak najszybciej zajść w ciążę, ponieważ groziło mi usunięcie obu jajników. Oboje bardzo chcieliśmy mieć dziecko, wieć długo się nie zastanawialiśmy. Dziś mój synek ma 10 m-cy i jest cudownym dzieckiem Dwa miesiące temu mąż stracił pracę. Narazie żyjemy z oszczędności, ja również szukam pracy, ale wiadomo, łatwo nie jest. Ponieważ na razie nie znalazł pracy,postanowił z powrotem wrócić do UK.Pracę ma tam zapewniona. Po kilku miesiącach z synkiem pojechalibyśmy do niego...i tu zaczyna się problem...moja mama za każdym razem, kiedy wspominam na temat wyjazdu, zaczyna płakać. Mama bardzo kocha wnuka, jest z nim zżyta i nie wyobraża sobie, że nagle jej go zabraknie, tym bardziej, że choruje i uważa, ze może już go nie zobaczyć . Ja także jestem bardzo zżyta z mamą, wiem, że już dawno powinnam przeciąć pępowinę bo jestem dorosła, mam własną rodzinę, jednak bardzo mi żal mamy, bo wiem, ze napewno ciężko to przeżyje. Rozum podpowiada mi żeby wyjechać, serce co innego. Z tego powodu kłócę się z mężem, chociaż wiem, że on ma rację co do wyjazdu. Bardzo Was proszę o poradę, co byście zrobiły na moim miejscu ?Czy któraś z Was była/jest w podobnej sytuacji? Przepraszam za chaotyczną treść mojego posta, ale pisałam go na szybko, bo mając małe dziecko za wiele czasu nie ma, aby skupić myśli nad jedną czynnością Pozdrawiam
TakaSobieAnia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 20:00   #2
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Cytat:
Napisane przez TakaSobieAnia29 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich , na forum wizaż jestem już od dawna, jednak chcę pozostać anonimowa, więc założyłam nowe konto. Mój problem dotyczy wyjazdu za granicę. Dwa lata temu wróciliśmy z mężem z UK, ponieważ bardzo tęskniłam za rodziną....mąż nie chciał powrotu, jednak ja nalegałam i w końcu ustąpił .Zamieszkaliśmy u moich rodziców, a w międzyczasie planowaliśmy wynająć mieszkanie. Mąż szybko znalazł pracę, ja niestety zachorowałam, kilka razy leżałam w szpitalu. Okazało się, że powinnam jak najszybciej zajść w ciążę, ponieważ groziło mi usunięcie obu jajników. Oboje bardzo chcieliśmy mieć dziecko, wieć długo się nie zastanawialiśmy. Dziś mój synek ma 10 m-cy i jest cudownym dzieckiem Dwa miesiące temu mąż stracił pracę. Narazie żyjemy z oszczędności, ja również szukam pracy, ale wiadomo, łatwo nie jest. Ponieważ na razie nie znalazł pracy,postanowił z powrotem wrócić do UK.Pracę ma tam zapewniona. Po kilku miesiącach z synkiem pojechalibyśmy do niego...i tu zaczyna się problem...moja mama za każdym razem, kiedy wspominam na temat wyjazdu, zaczyna płakać. Mama bardzo kocha wnuka, jest z nim zżyta i nie wyobraża sobie, że nagle jej go zabraknie, tym bardziej, że choruje i uważa, ze może już go nie zobaczyć . Ja także jestem bardzo zżyta z mamą, wiem, że już dawno powinnam przeciąć pępowinę bo jestem dorosła, mam własną rodzinę, jednak bardzo mi żal mamy, bo wiem, ze napewno ciężko to przeżyje. Rozum podpowiada mi żeby wyjechać, serce co innego. Z tego powodu kłócę się z mężem, chociaż wiem, że on ma rację co do wyjazdu. Bardzo Was proszę o poradę, co byście zrobiły na moim miejscu ?Czy któraś z Was była/jest w podobnej sytuacji? Przepraszam za chaotyczną treść mojego posta, ale pisałam go na szybko, bo mając małe dziecko za wiele czasu nie ma, aby skupić myśli nad jedną czynnością Pozdrawiam
może i byłoby to bez serca, ale na 100% posłuchałabym w tej sprawie rozumu sama piszesz że wiesz co będzie lepsze dla was. kalkulacja jest bardzo prosta: życie w PL na bezrobociu z niewiadomymi perspektywami albo wyjazd do UK gdzie przynajmniej 1 z was ma pewną pracę. a babcia i wnuczek? pozostaje internet i video-rozmowy oraz przyloty, choćby tanimi liniami lotniczymi to wyjdzie niedrogo... a dla dziecka najlepiej żeby jechało jak najszybciej - łatwiej pójdzie z językiem
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 20:05   #3
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Ja bym wyjechała. I to bez zastanowienia. Rozumie, że zależy Ci na mamie i kontaktach z nia, ale weź pod uwage, ze związek na odległość to najgorsze co możesz zrobić. I dla siebie i dla dziecka. Jedź i zapewnij i jemu i sobie godne życie. Do mamy zawsze możesz przylecieć. Są święta, wakacje, ferie zimowe. Na pewno będzie wiele okazji.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 20:11   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Cytat:
.moja mama za każdym razem, kiedy wspominam na temat wyjazdu, zaczyna płakać.
- to klasyczny szantaż emocjonalny, rozumiem, że babcia kocha wnuka, że jest jej bliski, ale twoją najbliższą teraz rodziną nie jest matka, a mąż i dziecko, a rodzina powinna trzymać się razem, dlatego wyjechałabym "za mężem".
Kłócenie się z mężem z tego powodu jest już w ogóle bez sensu, chyba że chcesz rozwalić sobie małżeństwo, aby być z mamą. Tylko PO CO w takim razie zakładałaś własną rodzinę? Rada: wyjedź za mężem.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 21:06   #5
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Zostać czy wyjechać?

A nie mozesz wziąc ze sobą mamy?
Fakt,że tam zostanie pewnie mieszkanie itd,no ale jednak?
A może po prostu niech wpada jak najczęściej?
wiem,bilety tanie nie są,ale czasami właśnie mogłaby przyjechać na okres wakacyjny?
Ja ogolnie polecam jednak wyjazd.W koncu musicie z czegoś życ niestety taka prawda..
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 21:08   #6
Black_Bride
Raczkowanie
 
Avatar Black_Bride
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
GG do Black_Bride
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Aniu, wydaje mi sie ze musisz wziac bardziej pod uwage dobro waszego malzenstwa, dobro dziecka, no i oczywiscie, wziac pod uwage fakt ze w Polsce maz nie ma pracy, a i Ty zapewna latwiej znajdziesz prace za granica niz tutaj... Wiem ze to ciezkie, ja rowniez chce byc jak najblizej rodzicow,choc jestem dorosla... Niestety trzeba juz powiedziec sobie ze nie jestesmy dziecmi, priorytety sie zmieniaja.Jesli Bedziecie miec prace w UK bedziecie mogli odwiedzac mame... Pozdrawiam i powodzenia!
P.S. Przepraszam za brak polskich znakow!
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
Black_Bride jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 21:20   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zostać czy wyjechać?

jedz za mezem, a w miare mozliwosci namow mame na wyjazd z wami
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 21:38   #8
mercer
Zadomowienie
 
Avatar mercer
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Wyjechałabym, skoro mąż ma tam zapewnioną pracę. Mamę możesz odwiedzac, jak często będzie to możliwe, bilety nie są aż takie drogie teraz tymbardziej jeśli zabukujesz je z miesiąc czy nawet 2 szybciej, poza tym możesz też wziąc mamę do Was, chociażby na jakiś czas nie wiem 2 tygodnie czy miesiąc. Teraz Twoją rodziną, twoim priorytetem powinna byc Twoja własna rodzina, mąż i dziecko. Mama też jest ważna, wiadomo, ale myślę że idzie to połączyc, tymbardziej że to UK a nie jakaś płd afryka
__________________

Life isn't about finding yourself.

Life is about creating yourself.






mercer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 22:05   #9
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Zostać czy wyjechać?

A ja bym została albo zabrala mamę ze sobą
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 23:11   #10
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
A ja bym została albo zabrala mamę ze sobą
Łatwo napisać takie zdanie, tylko powiedz mi jak dwoje ludzi na bezrobociu ma się utrzymać ? Pieniądze im z nieba nie spadną a oni teraz nie są sami, mają dziecko i to ono teraz jest priorytetem. Muszą zapewnić mu godziwe warunki rozwoju, bez pieniędzy to jest niemożliwe. Uważam też, że opcja mąż wyjeżdża a żona z dzieckiem zostaje jest fatalna, jesteście rodziną, musicie być razem! Dziecko zasługuje na pełną rodzinę (czyli oboje rodziców) a związek na odległość w takiej sytuacji ( czyli kiedy to nie jest jednorazowy wyjazd na parę miesięcy) jest moim zdaniem praktycznie równoznaczny z rozpadem rodziny. Tym bardziej, że tym razem już nie będzie powrotu do Polski, zmiana miejsca zamieszkania jest (podejrzewam) na zawsze.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 23:21   #11
Soral
Raczkowanie
 
Avatar Soral
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 183
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- to klasyczny szantaż emocjonalny, rozumiem, że babcia kocha wnuka, że jest jej bliski, ale twoją najbliższą teraz rodziną nie jest matka, a mąż i dziecko, a rodzina powinna trzymać się razem, dlatego wyjechałabym "za mężem".
Kłócenie się z mężem z tego powodu jest już w ogóle bez sensu, chyba że chcesz rozwalić sobie małżeństwo, aby być z mamą. Tylko PO CO w takim razie zakładałaś własną rodzinę? Rada: wyjedź za mężem.
Podpisuję się pod tym wszystkimi odnóżami.

Chcesz rozwalić małżeństwo upieraj się nad zostaniem w Polsce dla mamy.
Praca to podstawa w dorosłym życiu i w pełni popieram zdanie Twojego męża.
__________________
60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50

Amsterdam - 2 osoby
Rotterdam - 1 osoba

Soral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 08:41   #12
Suziii90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Polska:)
Wiadomości: 372
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Nad czym się tu zastanawiasz ? Wiadomo, mama to ktoś bardzo ważny w życiu i każda Wizażanka Cię rozumie , ale Ty jesteś teraz najważniejsza dla swojego dzieciątka i męża. Z nim budujesz gniazdo rodzinne. Skoro ma zapewnioną pracę w UK to nie zastanawiaj się nad niczym tylko zbieraj tyłek w troki i leć do niego. A dziecko chyba bardziej potrzebuje ojca niż babci, z którą i tak na pewno będzie się widywał , bo ona może tak samo was odwiedzać jak wy ją. Nie rób problemów tam gdzie ich nie ma , bo chyba każda myśląca zdrowo osoba już dawno byłaby blisko swojego męża.
Suziii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 11:53   #13
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Nie chcę być niemiła, ale dziwi mnie trochę postępowanie Twojej mamy, bo przecież ona chyba rozumie sytuację i powinna sama Ciebie namawiać na zapewnienie jak najlepszego życia swojemu wnukowi, ja bym tak zrobiła. Nie mówię, że to jest łatwe, ale nie powinna zmuszać się do rozstania z mężem czy do bezrobocia.

Nie jestem jakąś fanką wyjazdu za granicę, dla zasady ,,byle stąd wyjechać", ale tu sytuacja jest przecież inna, bo Twój mąż ma tam zapewnioną konkretną pracę i nie będziecie emigrantami szukającymi byle jakiej roboty.

Poza tym, obecnie internetowe rozmowy video to norma. Ja bym się w ogóle nie zastanawiała.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 11:59   #14
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
A ja bym została albo zabrala mamę ze sobą
- znaczy zdecydowanie do małżeństwa się nie nadajesz. Bo małżeństwo to NOWA rodzina, całkiem niezależna jednostka społeczna, to ODEJŚCIE z rodzinnego domu, odejście od bycia córeczką mamuni. Ile razy widziałam, że ktoś tego nie rozumie, widziałam też nieudane małżeństwa.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 12:13   #15
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zostać czy wyjechać?

ja bym pojechala.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 13:10   #16
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Oczywiście, że jedź za mężem.
Jasne, możecie zostać, mama będzie się cieszyć. Pytanie tylko czy opłaci Wam wszystkie rachunki, będzie Was żywić, kupować wnukowi ubranka, lekarstwa, kosmetyki?
Serce sercem, ale do garnka coś trzeba włożyć.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 13:25   #17
TakaSobieAnia29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Witam Was, dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Mój mąż jeszcze nie wyjechał, ale niebawem to zrobi. Jak znajdzie dla nas mieszkanko (narazie będzie mieszkał u brata), ja z synkiem jedziemy do niego. Macie rację, nie ma się co rozczulać bo oszczędności się kończą a z czegoś żyć trzeba. Mamy zabrać ze sobą nie mogę, ponieważ mam 13-letniego brata, który od września idzie do gimnazjum Pozdrawiam
TakaSobieAnia29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 15:25   #18
jagodowa90
Raczkowanie
 
Avatar jagodowa90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 465
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Sluszna decyzja.

Mama sama powinna zrozumieć Waszą sytuację, a nie wymuszać zostanie płaczem, bo jej tak źle.
Sama nie zostanie przecież, ma syna, którym trzeba się zająć, SWOJĄ własną rodzinę.

Jaki problem, żeby na święta, czy w wolne dni przyleciała do Was? Nie widzę żadnego.

Żyj tak aby Waszej rodzinie było dobrze, Tobie, Mężowi i Dziecku.
Mama ma swoje życie.
jagodowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 15:29   #19
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Cytat:
Napisane przez TakaSobieAnia29 Pokaż wiadomość
Witam Was, dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Mój mąż jeszcze nie wyjechał, ale niebawem to zrobi. Jak znajdzie dla nas mieszkanko (narazie będzie mieszkał u brata), ja z synkiem jedziemy do niego. Macie rację, nie ma się co rozczulać bo oszczędności się kończą a z czegoś żyć trzeba. Mamy zabrać ze sobą nie mogę, ponieważ mam 13-letniego brata, który od września idzie do gimnazjum Pozdrawiam
Brawo, dobra decyzja
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 19:23   #20
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Zostać czy wyjechać?

myslę, że powinnaś wyjechać. Mama mamą, a Ty masz swoją rodzinę, małe dziecko.
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 20:26   #21
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Kolejny raz bezmyślne odpisywanie, mimo, że w poście wyżej jest cytat autorki, która już sprawę rozwiązała

Dlaczego od takich spraw nie ma modów? Przecież to zwykły spam i nabijanie sobie postów. Na dodatek dość irytujące.

Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 23:29   #22
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Kolejny raz bezmyślne odpisywanie, mimo, że w poście wyżej jest cytat autorki, która już sprawę rozwiązała

Dlaczego od takich spraw nie ma modów? Przecież to zwykły spam i nabijanie sobie postów. Na dodatek dość irytujące.

też mnie to denerwuje
dlatego skorzystalam z ignora

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- znaczy zdecydowanie do małżeństwa się nie nadajesz. Bo małżeństwo to NOWA rodzina, całkiem niezależna jednostka społeczna, to ODEJŚCIE z rodzinnego domu, odejście od bycia córeczką mamuni. Ile razy widziałam, że ktoś tego nie rozumie, widziałam też nieudane małżeństwa.
Cóż, u mnie to wynika z tego,że nie mialam ojca i byłyśmy same z mamą
ale rzeczywiście, nie bardzo sie nadaje
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2011-08-03 o 23:27
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 09:47   #23
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zostać czy wyjechać?

Ja na razie zgłaszam, ale oczywiście moderacja nic z tym nie robi, bo po co
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.