Praca nauczyciela. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-08, 11:56   #121
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Praca nauczyciela.

Dziewczyny- a możecie mnie uświadomić? Studiuję polonistykę, od przyszłego roku idę na kurs pedagogiczny (płatny), bardzo chcę uczyć w szkole (wcześniej byłam wychowawczynią najstarszej grupy w obowiązkowej świetlicy dla dzieci z rodzin patologicznych i nie pytano mnie o żaden kurs), ostatnio moja teściowa-matematyczka powiedziała mi, że obiło jej sie o uszy, że jeśli ktoś chce uczyć teraz w szkole, to musi mieć uprawnienia do nauczania dwóch przedmiotów i po samej polonistyce i kursie mnie nie przyjmą, że muszę zrobić drugi kierunek i do tego kierunku drugi kurs pedagogiczny. Czy tak jest faktycznie? Bo jeśli tak to ja zbankrutuję chyba Nie mówiąć o tym, że jak najszybciej chciałabym zacząć uczyć, a tu mi wyskakują z tym drugim kierunkiem
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 12:05   #122
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Praca nauczyciela.

Coś słyszałam na ten temat. Np. w Kolegium Języka Francuskiego muszą wybrać sobie drugi język, który znają na poziomie c1 bodajże i zrobić metodykę 2 języków. U mnie na romanistyce nic się na ten temat nie mówi- mam tylko metodykę francuskiego.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 12:58   #123
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Impersona
Dziewczyny- a możecie mnie uświadomić? Studiuję polonistykę, od przyszłego roku idę na kurs pedagogiczny (płatny), bardzo chcę uczyć w szkole (wcześniej byłam wychowawczynią najstarszej grupy w obowiązkowej świetlicy dla dzieci z rodzin patologicznych i nie pytano mnie o żaden kurs), ostatnio moja teściowa-matematyczka powiedziała mi, że obiło jej sie o uszy, że jeśli ktoś chce uczyć teraz w szkole, to musi mieć uprawnienia do nauczania dwóch przedmiotów i po samej polonistyce i kursie mnie nie przyjmą, że muszę zrobić drugi kierunek i do tego kierunku drugi kurs pedagogiczny. Czy tak jest faktycznie? Bo jeśli tak to ja zbankrutuję chyba Nie mówiąć o tym, że jak najszybciej chciałabym zacząć uczyć, a tu mi wyskakują z tym drugim kierunkiem
Pierwsze słyszę, że trzeba mieć dwa fakultety skończone, by uczyć w szkole Jeśli chodzi o język to Ami ma rację, bo by zostać nauczycielem mianowanym to trzeba mieć zdany certyfikat z języka obcego (z angielskiego FCE to zamało; musi być przynajmiej CAE) lub posiadać inne (wiarygodne) zaświadczenie o b. dobrej jego znajomości.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 15:06   #124
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Nie jest to co prawda wymóg pisemny (jeszcze!), ale prawda wyglada tak, ze jesli ktoś ma jedne studia tylko skończone, małe szanse na pracę w szkole...U mnie wszyscy mają po 2-3 kierunki, niektórzy wiecej...No, katechetki i plastyczka nie wiem, ale to są już specyficzne kierunki


A teraz troszkę się wyżalę...Mój dziewiecioletni uczeń uderzył dzisiaj koleżankę z klasy otwartą dłonią w twarz, bardzo mocno, za nic...Na pytanie: "dlaczego?" odpowiedział: "Bo chciałem ja uderzyc"...Jak można zareagować w takiej sytuacji, kiedy matka nie reaguje, upomnienia, ochrzany, kary, nagrody, zawstydzanie, pisemne kary nic nie dają, w zaden sposób nauczyciel nie ma wpływu na zachowanie tego dziecka? A matka stwierdziła tylko, ze ona sama sobie z nim nie daje rady...A prawda wyglada tak, że gdy chłopiec wczoraj wybiegł z klasy, otwierajac drzwi kopniakiem, matka skomentowała: "energia go rozpiera" i rzekła to z miłym uśmiechem na ustach! Dziecko leje inne dzieci, dokucza im z małpia złosliwoscia, wyzywa ordynarnie...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 15:08   #125
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez amika79
Jeśli chodzi o język to Ami ma rację, bo by zostać nauczycielem mianowanym to trzeba mieć zdany certyfikat z języka obcego (z angielskiego FCE to zamało; musi być przynajmiej CAE) lub posiadać inne (wiarygodne) zaświadczenie o b. dobrej jego znajomości.
Bzdurka By miec mianowanie, trzeba spełnic kilka warunków do wyboru, można ale niekoniecznie trzeba wybrać warunek językowy
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 15:58   #126
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez szajajaba
Bzdurka By miec mianowanie, trzeba spełnic kilka warunków do wyboru, można ale niekoniecznie trzeba wybrać warunek językowy
Hmmm, dziwne, bo mi tak twierddzi mój opiekun stażu. Muszę się jeszcze dopytać.

Cytat:
Napisane przez szajajaba
Nie jest to co prawda wymóg pisemny (jeszcze!), ale prawda wyglada tak, ze jesli ktoś ma jedne studia tylko skończone, małe szanse na pracę w szkole...U mnie wszyscy mają po 2-3 kierunki, niektórzy wiecej...No, katechetki i plastyczka nie wiem, ale to są już specyficzne kierunki
Szajajabo, czy te osoby mają skończone po 3 kierunki studiów pięcioletnich? Trochę mnie dziwią takie wymagania, gdyby jeszcze dużo płacili, to rozumiem. Dziwny jest ten nasz kraj. Czyli jak jestem filologiem języka obcego, to będę musiała zrobić jeszcze jedne pięcioletnie studia?
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 16:12   #127
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Nie, amiko, istnieje coś takiego jak studia podyplomowe, czasem mozna je robić po licencjacie, czasem po mgr dopiero, ale trwaja cop najmniej 3 semestry, częściej jednak 4.

Co do nauczyciela mianowanego:

2. Wymagania niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego obejmują:

1) umiejętność organizacji i doskonalenia warsztatu pracy, dokonywania ewaluacji własnych działań, a także oceniania ich skuteczności i dokonywania zmian w tych działaniach; w przypadku nauczycieli, o których mowa w art. 1 ust. 1a Karty Nauczyciela - umiejętność samodzielnego opracowania indywidualnych planów pracy z dzieckiem i prowadzenia karty pobytu dziecka oraz aktywnego działania w zespole do spraw okresowej oceny sytuacji wychowanków;

2) umiejętność uwzględniania w pracy potrzeb rozwojowych uczniów, problematyki środowiska lokalnego oraz współczesnych problemów społecznych i cywilizacyjnych;

3) umiejętność wykorzystywania w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej;

4) umiejętność zastosowania wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki oraz ogólnych zagadnień z zakresu oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich w rozwiązywaniu problemów związanych z zakresem realizowanych przez nauczyciela zadań;

5) umiejętność posługiwania się przepisami dotyczącymi systemu oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich, w zakresie funkcjonowania szkoły, w której nauczyciel odbywał staż.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 17:00   #128
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez szajajaba
A teraz troszkę się wyżalę...Mój dziewiecioletni uczeń uderzył dzisiaj koleżankę z klasy otwartą dłonią w twarz, bardzo mocno, za nic...Na pytanie: "dlaczego?" odpowiedział: "Bo chciałem ja uderzyc"...Jak można zareagować w takiej sytuacji, kiedy matka nie reaguje, upomnienia, ochrzany, kary, nagrody, zawstydzanie, pisemne kary nic nie dają, w zaden sposób nauczyciel nie ma wpływu na zachowanie tego dziecka? A matka stwierdziła tylko, ze ona sama sobie z nim nie daje rady...A prawda wyglada tak, że gdy chłopiec wczoraj wybiegł z klasy, otwierajac drzwi kopniakiem, matka skomentowała: "energia go rozpiera" i rzekła to z miłym uśmiechem na ustach! Dziecko leje inne dzieci, dokucza im z małpia złosliwoscia, wyzywa ordynarnie...
I co zrobiła ta koleżanka?
Ja wiem co bym zrobiła jako nauczyciel i dlatego właśnie mimo, że aktualnie pracuję w tym zawodzie, jestem absolutnie przekonana, że nie nadaję się - powołania brak szkoda z jednej strony, a z drugiej wiem, że byłabym nauczycielem tragicznym, więc po co w ogóle zaczynać...
__________________





Edytowane przez Daenerys
Czas edycji: 2006-06-09 o 08:04
Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 17:10   #129
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

A co mogła zrobić grzeczna dziewczynka, połowę mniejsza od łobuza? Spłakana przyszła na skargę...Natomiast ja ukarałąm dziecko, pisząc uwage do matki, dziecko musi na jutro napisać 50 razy zdanie że nie bedzie bił uczniów w klasie i szkole, i prawdopodobnie nie pojedzie w poniedziałek na wycieczkę. Wycieczka to rpezent na dzień dziecka, wiec nagroda. A na nagrodę trzeba sobie zasłużyc. I zaznaczam, nie jest to kara za jednorazowy wybryk, tylko za zachowanie trwające od pół roku.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 08:03   #130
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez szajajaba
A co mogła zrobić grzeczna dziewczynka, połowę mniejsza od łobuza? Spłakana przyszła na skargę...Natomiast ja ukarałąm dziecko, pisząc uwage do matki, dziecko musi na jutro napisać 50 razy zdanie że nie bedzie bił uczniów w klasie i szkole, i prawdopodobnie nie pojedzie w poniedziałek na wycieczkę. Wycieczka to rpezent na dzień dziecka, wiec nagroda. A na nagrodę trzeba sobie zasłużyc. I zaznaczam, nie jest to kara za jednorazowy wybryk, tylko za zachowanie trwające od pół roku.
Uważam, że z tym wyjazdem to bardzo dobry pomysł, żeby nie jechał. I przynajmniej inne dzieci będą miały spokój.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 08:53   #131
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Daenerys
Uważam, że z tym wyjazdem to bardzo dobry pomysł, żeby nie jechał. I przynajmniej inne dzieci będą miały spokój.
Też mi się tak wydaje. Może da to trochę dzieciakowi do myślenia. A swoją drogą zaskakujące jest zachowanie matki- nie widzi, że wychowuje bandytę i że obróci się to kiedyś przeciwko niej?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 13:29   #132
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Widzi, widzi, on bije młodszego, 3letniego brata tak, ze matka "boi się, że tego młodszego kiedyś zabije, tak go leje". Ale cóż z tego, że widzi, kiedy nie potrafi stanowczo, konsekwentnie zareagować?


A zeby nie było wciąż tak smutno - dzieciaki po praz pierwszy miały dziś napisać dialog pomiędzy żabą i bocianem, oraz motylem i rumiankiem. I zaskoczyły mnie....szalenie pozytywnie Nawet kilka 6 padło, bo, choć zdarzały się orty, to pomysłowosć i długosć rozmów była zaskakująca! Mało tego, nie sądziłąm, ze drugoklasisci potrafią tak humorystycznie podejść do zadania! Siedziałam przy biurku i smiałam się w głos, a po weekendzie umówiłam się z nimi, że dadzą mi te prace do skserowania, a co
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 15:56   #133
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Praca nauczyciela.

To o czym piszesz nie mieści mi się w głowie. A później będzie płacz, jak któremuś stanie się coś poważnego.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:14   #134
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez szajajaba
Bzdurka By miec mianowanie, trzeba spełnic kilka warunków do wyboru, można ale niekoniecznie trzeba wybrać warunek językowy
Dokladnie. Bzdurka nad bzdurkami. Moj tata robi teraz mianowanego i o żadnym j.obcym mowy nie ma Ja mam skonczoną fil. polską, specjaloność nauczycielska, nie uczę w szkole, ale fakt jest faktem , że teraz n-l musi mieć 2 kier. skonczone (jednak nie jest to warunkiem,żeby uczyc w szkole). Jednak te 2 kierunki to kwestia praktyczna, bo wtedy dyrektor nie musi zatrudniać np. matematyka, tylko inny nauczyciel robi podyplomowke z matmy i uczy tej matmy. Co do dodatkowego kursu - to chyba nieprawda, bo skoro ktoś konczy podyplomowke z matmy to ma na niej przedmiot: "metodyka nauczania matematyki" i chyba o to tutaj chodzi , a nie o dodatkowy kurs pedagogiczny Jeżeli bedziesz uczyla w szkole, to predzej czy pozniej bedziesz musiala zrobić drugi kierunek (podyplomowe studia). Ja już mam skonczone drugie studia - bibliotekoznawstwo i inf. naukowa- więc nie bede musiala robić kolejnych. Ale gdybym nie miala i poszlabym uczyć, to na 100% musialabym robić Teraz praktycznie 85 % nauczycieli ma 2 kierunki
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:24   #135
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Praca nauczyciela.

Czekoladko- a jestes pewna, że na podyplomówce jest metodyka? Bo nam powiedzieli, że takie cuda to tylko na dziennych, a zaoczne i podyplomówki robia pedagogiczne przedmioty na własną rękę...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:45   #136
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Ja jestem pewna, bo robię teraz informatyke podyplomową, a jutro mam zalkę z metodyki

A co do tej metodyki na np. matmie - jeśli nie skończy się kierunku nauczycielskiego, to konieczne jest zrobienie uprawnień pedagogicznych właśnie na kursie lub podyplomówce.

Co do 2 kierunku, który robią nauczyciele - często zdarza się, ze i 2 kierunki to za mało. Tak jest np. w moim przypadku, jak też wielu moich koleżanek. Mam zrobione nauczanie zintegrowane i oligofrenopedagogikę, jestem pedagogiem specjalnym w klasie integracyjnej w 2 klasie szkoły podstawowej. Ale jeśli bedę chciała przejść z moimi dziecmi do drugiego i trzeciego etapu nauczania jako pedagog specjalny (czyli być specjalnym w klasach 4-6 i w gimnazjum) to muszę mieć skonczony jakis przedmiot, który jest nauczany w starszych właśnie klasach. Tak więc robię informatyke
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:46   #137
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Praca nauczyciela.

Z tym językiem to rzeczywiście napisałam trochę na wyrost. Dopytałam się o co chodzi i nie jest to jeszcze wymóg, ale ma być, tylko nie wiadomo kiedy.

A nad tymi studiami podyplomowymi to będę musiała pomyśleć. Z drugiej strony, w przyszłym roku i kolejnych będę miała sporo nadgodzin (praca w dwóch szkołach państwowych + prowadzenie kursów), nie wiem jak ja czasowo się wyrobię.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 18:12   #138
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Praca nauczyciela.

Cytat:
Napisane przez Impersona
Czekoladko- a jestes pewna, że na podyplomówce jest metodyka? Bo nam powiedzieli, że takie cuda to tylko na dziennych, a zaoczne i podyplomówki robia pedagogiczne przedmioty na własną rękę...

Ja mialam na bibloitekoznawstwie mialam przedmiot: "metodyka pracy z czytelnikiem" (-;

Szaja - racja, dwa kierunki to minimum.

No, jesli sie nie skonczy n-skiego kier. to trza robić , ale przewaznie są ścieżki pedagogiczne na Uniwerkach, bo na Polibudach to nie wiem czy są...
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 18:17   #139
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Ale czasem jest tak, że na tych ścieżkach jest za mało godzin pedagogicznych, nie ma praktyk, i wtedy klops - trzeba uzupełniać kursem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 18:25   #140
robótka
Zadomowienie
 
Avatar robótka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 230
Dot.: Praca nauczyciela.

Moje miłe praca w szkole nie jest taka cudowna, a z roku na rok jest coraz gorzej.Słyszałyście chyba co się dzieje w szkołach -uczeń wysypie dla zabawy nauczycielowi śmieci z kosza na głowę i co, ma obniżone zachowanie, on ma to gdzieś.Wpiszesz uwagę to mówi "głupia pisze uwagę i się cieszy"- to była dziewczynka z kl 6 szk podstawowej.A rodzice często nie reagują na popisy dziecka z różnych przyczyn. Jak nie masz powołania i na tyle refleksu,by niektórym wybrykom zapobiec,lub na wstępie obrócić w żart zamiary, to ciężko się pracuje.Uczniowie próbują na ile mogą sobie pozwolić.Inna sprawa, to zwalnianie n-eli w ramach zmiejszania się liczebności uczniów.Taka sytuacja też powoduje podkopywanie jednych pod drugimi. Zależy dużo od dyrektora ,jaka jest atmosfera między gronem.No i wreszcie rodzice - cały czas oceniają twoja pracę, im mniej się znają tym więcej krytykują.Jeśli uczeń leń lub drań to w domu zgania na n-ela, że niby się uwziął, nie pomyślą,że ty pytasz częściej go, bo chcesz wyciągnąć choćby na 2.Jesteś ciągle na cenzurowanym.Oceniają uczniowie,rodzice, koleżanki, dyrektor ,no i podczs hospitacji szkoły władze wyższe.Pracy papierkowej, jest coraz więcej, siedzisz dłużej w szkole, aby nie zostać w tyle .Do tego jest godzina konsultacji dla rodziców, na którą mało kto przyjdzie, ty musisz siedzieć na wszelki wypadek.Są jeszcze konferencje, zebrania z rodzicami, szkolenia i wreszcie w domu też musisz się przygotować do lekcji.Szlag cię trafia, jak ludzie ci powiedzą, że pracujesz mało godzin w porównaniu z innymi.Tak wygłąda praca mniej więcej w szkole podstawowej.
robótka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 19:16   #141
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: Praca nauczyciela.

z

Edytowane przez Eleo765
Czas edycji: 2010-09-20 o 09:02
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 20:21   #142
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Robótka, a ty w szkole pracujesz? Bo jak tak, to ja ci strasznie współczuję...Z takim nastawieniem to nic tylko sobie żyły podciąć.

Zgadzam się, że dzieci nie są aniołkami, że mało płacą, że atmosfera średnia, papierków mnóstwo, że masz malutkie mozliwości wychowawcze. Ale plusów też jest mnóstwo. Wszystko zależy od punktu widzenia i od tego, z kim pracujesz Ja trafiłąm na miłych rodziców, w klasie mało dzieci - kllasa integracyjna, pracujemy we dwie, dogadujemy sie bez problemu, a ze inne kolezanki nie zawsze potrafię zrozumieć...Cóz, takie życie Papierki to kwestia organizacyjna - ja mam ich więcej od innych nauczycieli, bo jako pedagog specjalny prowadzę całą dokumentację specjalistyczna 6 uczniów.

Ale za to rodzice przychodza i mówią, że dziecko nie da sobie nic w domu powiedzieć, ze zadanie mozna zrobic w inny sposób, bo "pani w klasie tak powiedziała i tak ma byc!" Dzieciaki są fajne i na lekcjach, i na wycieczkach, jeśli ma się z nimi dobry kontakt. No, ale na to trzeba sobie zapracować oczywiście A jak można nieraz się uśmiac z kapitalnych tekstów!

Że nie wspomnę o wielkim plusie: weekendy wolne, te długie też, wakacje....

Nie dramatyzujmy, żadna praca w końcu nie ma wyłącznie plusów
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 05:48   #143
Borówa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20
Dot.: Praca nauczyciela.

Pracuję w S.P i prowadzę chyba najbardziej ulubiony przez dzieciaki przedmiot- wychowanie fizyczne- jak narazie problemów z godzinami nie mam, są i nawet nadliczbówki- z racji że wf są 4 godziny tygodniowo a z podziałem na chłopcy i dziewczęta-8 godzin na klasę. Niestety moja gmina od jakiegoś czasu zaczeła oszczędzać tak więc chłopcy i dziewczęta mają RAZEM zajęcia jako klasa. A szkoda bo jest zupełnie inna praca jak mają osobno. Na szczęście nie mam (jeszcze) wychowawsta. Ale widząc pracę koleżanek i brak jakichkolwiek środków pedagogicznych i braku współpracy rodziców ze szkołą- coraz bardziej wydaję mi sie że oprócz kwalifikacji do nauczania danego przedmiotu- nauczyciel chyba powinien mieć solidne przygotowanie psychologiczne- w każdym razie nie takie jakie ja miałam na AWF, sucha teoria. Uważam że studia nie przygotowały mnie do zawodu nauczyciela w pełnym znaczeniu tego słowa, wciąż się uczę i doskonalę - to już mój 5 rok pracy. Uważam że powinno się szkolić studentów (a nie dopiero nauczyviel)jak konkretnie rozwiązywać problemy wychowawcze, jak rozmawiać z rodzicami, którzy zapominają, że szkoła tylko wspomaga wychowanie. To ja narazie tyle. Ale już się ciesze na wakacje!!!!!!!
Borówa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 06:00   #144
Borówa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20
Dot.: Praca nauczyciela.

A! Zapomniałam dodać, że mój mąż równierz jest nauczycielem wychowania fizycznego ale w Gimnazjum. No i ma niestety wychowawstwo. Ale zeby było śmiesznie to nie ma wogóle lekcji z dziewczętami oprócz godziny wychowawczej. Dla mnie to paranoja. Ale plusy wuefisty- to nie przynoszenie roboty do domu.
Borówa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 19:03   #145
robótka
Zadomowienie
 
Avatar robótka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 230
Dot.: Praca nauczyciela.

Ja tylko chciałam powiedzieć jakie są też minusy w tej pracy. Są szkoły gdzie uczy się trudniej i takie, gdzie atmosfera jest milsza.Tak się składa,że szkoła koło mojego domu do czasu, gdy było też gimnazjum,miała b/trudnych uczniów.Znałam bolączki nauczycieli.Sama należałam do tych ,co nie dali sobie po głowie skakać, ale nie krzykiem i groźbami.Nie pracuję - jeśli ci o to chodzi - już "odpoczywam".Jednak mam kontakt z nauczycielami i wiem z ich dyskusji jakie są minusy.Nie mówiłam o plusach, bo każdy to wie. Pamiętaj można trafić na klasę(y), o kórej(ych )napisałam.Cieszę się, że nie masz tego typu problemów z uczniami,ale w życiu różnie bywa, trzeba być przygotowanym i na takie o których napisałam.Pracowałam, w szkole, gdzie chodziło sporo uczniów z rodzin patologicznych, że lepiej nie straszyć opowiadaniem,co przeżywały moje koleżanki.Mnie to na szczęście nie spotkało.To nie znaczy,że wszyscy byli tacy, ale zdajesz sobie chyba sprawę, że trudno się pracuje w takiej klasie.W tv też na pewno słyszałaś, o niektórych wybrykach uczniów.Sądzę,że trzeba też znać minusy tej pracy.I to nie jest wynikiem jak to napisałaś , nastawienia, bo nikt nie zakłada z góry.To są niestety fakty.Życzę ci z całego serca,żebyś nie trafiła w życiu na takich wychowanków.
robótka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 19:22   #146
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Trafiłam. Pracowałam w szkole specjalnej. Mimo to bardzo miło wspominam tamten okres, może dlatego, że nie trwał on bardzo długo, i moje nerwy jeszcze są w dobrym stanie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 09:33   #147
magdalenka_
Zadomowienie
 
Avatar magdalenka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 079
Dot.: Praca nauczyciela.

podnoszę wątek - może przybędzie do Nas w tym roku kilku nauczycieli???
magdalenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 14:24   #148
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Praca nauczyciela.

mam duzy problem wybieram studia magisterskie
licencjat zrobilam z socjologii specjalność praca socjalna

teraz chciała bym robic pedagogike oczywiscie magisterke do tego jakąś podyplomówke np. wiedza o społeczeństwie, jakie mam szanse na prace jeśli licencjat robiłam z czegoś innego???
czy to jest realne?
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 14:55   #149
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca nauczyciela.

Już ci w innym wątku odpowiedziałam
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 17:08   #150
kasius
Raczkowanie
 
Avatar kasius
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 180
Question Dot.: Praca nauczyciela.

witam Serdecznie !
Mam pytanie do Pań Nauczycielek i przyszłych Nauczycielek o kursy pedagogiczne w Bydgoszczy. Czy może cie polecieć jakieś dobre miejsce do zrobienia takieo kursu. Dodam, że studiuję geografię (nie typowo nauczycielską bardziej urzędową) ale pomyślałam, że zrobienie kursu nie jest złym pomysłem zawsze to alternatywa na pracę o którą teraz dosyć ciężko pozdrawiam serdecznie
kasius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-04 20:06:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.