krem z kwasem 12% - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-17, 16:50   #1
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24

krem z kwasem 12%


ktos moze wie czy moge korzystac ze solarium uzywajac tylko na noc kremu z kwasem 12%.jesli nie to jakie moga byc tego efekty.pozdrawiam.
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 16:50   #2
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
krem z kwasem 12%

ktos moze wie czy moge korzystac ze solarium uzywajac tylko na noc kremu z kwasem 12%.jesli nie to jakie moga byc tego efekty.pozdrawiam.
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 17:22   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: krem z kwasem 12%

jaki to kwas?(pewnie Glyco-A?)
nie mozesz sie opalać, chyba, że masz za mało problemów z cerą i chciałabyś zająć sie usuwaniem przebarwień, leczeniem oparzeń itp. nie ma żadnego znaczenia, że smarujesz sie tylko na noc.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 17:22   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: krem z kwasem 12%

jaki to kwas?(pewnie Glyco-A?)
nie mozesz sie opalać, chyba, że masz za mało problemów z cerą i chciałabyś zająć sie usuwaniem przebarwień, leczeniem oparzeń itp. nie ma żadnego znaczenia, że smarujesz sie tylko na noc.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 21:23   #5
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Re: krem z kwasem 12%

dzieki Justy,a moze wiesz po jakim czasie moge udac sie do solarium.tak wogole to mi sie wydaje ze ten krem tak na mnie bardzo nie dziala.stosuje go od tygodnia,skora jest bardziej gladka ale wcale on mnie nie szczypie.pozdrawiam
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 21:23   #6
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Re: krem z kwasem 12%

dzieki Justy,a moze wiesz po jakim czasie moge udac sie do solarium.tak wogole to mi sie wydaje ze ten krem tak na mnie bardzo nie dziala.stosuje go od tygodnia,skora jest bardziej gladka ale wcale on mnie nie szczypie.pozdrawiam
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 00:32   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: krem z kwasem 12%

krem wcale nie musi szczypać zeby działać skutecznie.
solarium to najwcześniej po miesiącu od zakończenia stosowania kwasów. a najlepiej wcale.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-18, 00:32   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: krem z kwasem 12%

krem wcale nie musi szczypać zeby działać skutecznie.
solarium to najwcześniej po miesiącu od zakończenia stosowania kwasów. a najlepiej wcale.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 08:52   #9
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: krem z kwasem 12%

Przepraszam, podłączę się do wątku
Justy, mam pytanie:
Jestem teraz w trakcie złuszczania TCA (różne stężenia, do 35%włącznie), ostatni zabieg mam mieć na początku maja... Oczywiście zakaz wychodzenia z domu bez blokera Po jakim czasie mogę zmienić bloker na np. leciutki spray z Biodermy SPF 20?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 08:52   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: krem z kwasem 12%

Przepraszam, podłączę się do wątku
Justy, mam pytanie:
Jestem teraz w trakcie złuszczania TCA (różne stężenia, do 35%włącznie), ostatni zabieg mam mieć na początku maja... Oczywiście zakaz wychodzenia z domu bez blokera Po jakim czasie mogę zmienić bloker na np. leciutki spray z Biodermy SPF 20?
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 08:57   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: krem z kwasem 12%

a musisz zmieniać? tzn. nawet niezłuszczana skóra powinna być dobrze chroniona przed UV, szczególnie przed UVA, a preparaty z faktorem 20 chronią przeciętnie.
ale jeśli już musisz, to nie wcześniej niż po miesiacu od ostatniego złuszczania (odnowa skóry u osób młodych trwa ok. 28 dni)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-18, 08:57   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: krem z kwasem 12%

a musisz zmieniać? tzn. nawet niezłuszczana skóra powinna być dobrze chroniona przed UV, szczególnie przed UVA, a preparaty z faktorem 20 chronią przeciętnie.
ale jeśli już musisz, to nie wcześniej niż po miesiacu od ostatniego złuszczania (odnowa skóry u osób młodych trwa ok. 28 dni)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 09:31   #13
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: krem z kwasem 12%

moja bolączka - szybko przetłuszczająca się skóra, a blokery do najlżejszych nie należą narazie siedzę w domu z rozkosznie odstającą skórą na polczkach ale na szafce stoi już bloker 50 z Biodermy, jasny kolor (używałam 100, ale w zimie - kiedy zapinało się bluzę lub kurtkę pod brodę i ten ciemny kolor tak nie raził ).
Chociaż... może jednak zostane przy 50 - wakacje nad jeziorem, odbiające się promienie słoneczne, a ja nie chcę do blizn dołożyć przebarwień po 6 zabiegu wciąz są blizny, widać jak głęboko to paskudztwo siedziało.
O, nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy mogę wspomóc to złuszczanie u dermatologa jakimiś kwasami pomiędzy, czy to zbytnio podrażni i tak już cienką warstwę naskórka? (zabiegi co 3 tygodnie, na początku siedziałam w domu tylko w piątek, w poniedziałek ruszałam do szkoły. Teraz to siedzenie przeciąga się na poniedziałek, wtorek)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 09:31   #14
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: krem z kwasem 12%

moja bolączka - szybko przetłuszczająca się skóra, a blokery do najlżejszych nie należą narazie siedzę w domu z rozkosznie odstającą skórą na polczkach ale na szafce stoi już bloker 50 z Biodermy, jasny kolor (używałam 100, ale w zimie - kiedy zapinało się bluzę lub kurtkę pod brodę i ten ciemny kolor tak nie raził ).
Chociaż... może jednak zostane przy 50 - wakacje nad jeziorem, odbiające się promienie słoneczne, a ja nie chcę do blizn dołożyć przebarwień po 6 zabiegu wciąz są blizny, widać jak głęboko to paskudztwo siedziało.
O, nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy mogę wspomóc to złuszczanie u dermatologa jakimiś kwasami pomiędzy, czy to zbytnio podrażni i tak już cienką warstwę naskórka? (zabiegi co 3 tygodnie, na początku siedziałam w domu tylko w piątek, w poniedziałek ruszałam do szkoły. Teraz to siedzenie przeciąga się na poniedziałek, wtorek)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 10:01   #15
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: krem z kwasem 12%

TCA-ciekawostka przyrodnicza:
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-18, 10:01   #16
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: krem z kwasem 12%

TCA-ciekawostka przyrodnicza:
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 11:12   #17
ewca
Zadomowienie
 
Avatar ewca
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 461
Dot.: krem z kwasem 12%

Dziewczyny, mam do was pytanie. Na czym polegają zabiegi złuszczające i jakie są po nich efekty, ile trwają, jakie korzyści ma z nich skóra? Ja na razie jestem początkująca w tych sprawach, w tym roku po raz pierwszy użyłam kremu z kwasami Effaclar K i to tylko na próbę (bo wiosna się zbliżała) i na jesień może bym pomyślała o czymś więcej, bo wydaje mi się, że dobrze by mi to zrobiło. Przez wiele lat miałam problemy z alergią i to taką nieciekawą - atopowym zapaleniem skóry, nie mogłam chodzić do kosmetyczki, nie mogłam mieć żadnego oczyszczania, nawet maseczek czy peelingów. Ostatnio udało mi się z tego wyjść, jestem bardzo zadowolona bo zaczynam wyglądać jak człowiek, ale przyszły problemy z przetłuszczająca się cerą, dużą ilością zaskórników, rozszerzonymi porami. Na krem z kwasami moja skóra nie reagowała dramatycznie, właściwie wcale, tylko zrobiła się ładniejsza, czy myślicie, że takie zabiegi złuszczające w gabinecie mogłyby mi pomóc w oczyszczeniu i poprawieniu napięcia skóry i kolorytu? Pozdrawiam i proszę o rady!
ewca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.