Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66 - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-12, 15:54   #3391
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Wy tu o korekcji laserowej, a chwast raczej ma malutką wadę biorąc pod uwagę zdanie okulisty o braku potrzeby noszenia okularów.

Ja bym poszła do innego lekarza, sama mam problematyczne oczy i musiałam kilku przejść zanim znalazłam pasującego mi okulistę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:08   #3392
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Słabo widzę na jedno oko, okulistka powiedziała, ze nie potrzebuję okularów, bo drugie jest ok.
Jak jednak zasłonię to dobre, to jest masakra. 3 lata temu widziałam normalnie tak samo dobrze na oba.

Teraz pytanie - czy okulary do komputera są w końcu polecane czy jednak nie? Podczas pracy przy kompie.

Drugie - czy da się jakoś zatrzymać tę wadę wzroku czy skoro już się pojawiła, to nic nie można zrobić?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Co do drugiego - to chyba zależy jaka wada.

Co do pierwszego - imho dziwne podejście okulistki. Jeśli jedno oko jest słabsze to drugie będzie w pewnym sensie "nadrabiać" i efekt może być kiepski. sama jestem zreszta takim przypadkiem - mam spora różnice pomiędzy jednym okiem a drugim, jestem dalekowidzem. Zdecydowałam się na okulary i soczewki (do niektórych aktywności lepsze są imho soczewki) i komfort jest olbrzymi. Dodatkowo po skorygowaniu wady ustały moje bóle głowy. Rozważyłabym konsultacje u innego lekarza.

Soczewki są różne, trzeba dobrać.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:19   #3393
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Z ciekawości: czy jeśli ktoś wziął ślub cywilny i się rozwiódł, to może wziąć ślub kościelny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:25   #3394
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Z ciekawości: czy jeśli ktoś wziął ślub cywilny i się rozwiódł, to może wziąć ślub kościelny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak może.
Kościelnego nie miał,więc może go wziąć.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:26   #3395
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Z ciekawości: czy jeśli ktoś wziął ślub cywilny i się rozwiódł, to może wziąć ślub kościelny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak.
Z punktu widzenia prawa kanonicznego taka osoba nigdy nie zawarła małżeństwa sakramentalnego.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:26   #3396
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Tak może.
Kościelnego nie miał,więc może go wziąć.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
Wiem, że kościół nie uznaje ślubu cywilnego, ale to jest trochę śmieszne, że rozwodnik po kościelnym to grzesznik, a rozwodnik po cywilnym nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:28   #3397
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Wiem, że kościół nie uznaje ślubu cywilnego, ale to jest trochę śmieszne, że rozwodnik po kościelnym to grzesznik, a rozwodnik po cywilnym nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi bardziej o to,że tego ślubu kościelnego nie było,wiec jest jakby czysta karta. Jeśli byłby taki ślub to wtedy nie można, chyba że po unieważnieniu małżeństwa.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Nie ma czegoś takiego jak rozwód po ślubie kościelnym.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-10-12, 16:30   #3398
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Chodzi bardziej o to,że tego ślubu kościelnego nie było,wiec jest jakby czysta karta. Jeśli byłby taki ślub to wtedy nie można, chyba że po unieważnieniu małżeństwa.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Nie ma czegoś takiego jak rozwód po ślubie kościelnym.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
Rozwód po ślubie kościelnym oczywiście, że istnieje, tyle że KK go nie uznaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:31   #3399
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Rozwód po ślubie kościelnym oczywiście, że istnieje, tyle że KK go nie uznaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba mylisz ślub kościelny z konkordatowym

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:31   #3400
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
A soczewki wychodzą jakos bardzo drogo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nawet bardzo tanio, mówię o zwykłych sferac. To dużo testowania ale jak znajdziesz wygodne dla siebie to max kilkadziesiąt na mc (są nawet mczne już za 30 + płyn). Jak dobierzesz w gabinecie, to później w sklepach na necie są do kupienia próbki po 3 soczewki.
Nie mogę innych niż dzienne, i gdyby nosić non stop do pracy 5 dni w tygodniu - wychodzi w przeliczeniu 88zł. Całkiem nieźle za ten komfort? Z takich zwykłych polecam eyelove, ale kiedyś byłam team Johnson acuvue - mają tyle zwolenników co przeciwników

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:32   #3401
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Po ślubie konkordatowym jak najbardziej jest możliwy rozwód, ale kościół go nie uznaje. Wtedy można jedynie unieważnić ślub,a pod względem prawnym można wziąć rozwód.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-12, 16:37   #3402
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Po ślubie konkordatowym jak najbardziej jest możliwy rozwód, ale kościół go nie uznaje. Wtedy można jedynie unieważnić ślub,a pod względem prawnym można wziąć rozwód.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
Ale nadal, jeśli ktoś wziął rozwód po ślubie konkordatowym, to nie może wziąć ponownie ślubu kościelnego, a przy okazji jest grzesznikiem i nie ma prawa przyjmować komunii, ale jeśli weźmie ślub cywilny i rozwiedzie, to nie ma grzechu i wszystko spoko, i można wziąć komunię i ślub w kościele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 16:40   #3403
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale nadal, jeśli ktoś wziął rozwód po ślubie konkordatowym, to nie może wziąć ponownie ślubu kościelnego, a przy okazji jest grzesznikiem i nie ma prawa przyjmować komunii, ale jeśli weźmie ślub cywilny i rozwiedzie, to nie ma grzechu i wszystko spoko, i można wziąć komunię i ślub w kościele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm,bo kościół nie uznaje samego ślubu cywilnego.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Może wziąć ponownie ślub jeśli unieważni poprzednie małżeństwo

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 17:00   #3404
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Zwrot jest ZAWSZE możliwy przy zakupach online.
Przy zakupach stacjonarnych zwrot jest dobrą wolą sklepu, a nie obowiązkiem. Oczywiście powinno być to gdzieś uregulowane w regulaminie danego sklepu (nie sklepu online; odnośnie tego zapisu na stronie online, to możliwe, że to nieskorygowany stary zapis, a polityka zwrotów stacjonarnych już się zmieniła). Należy pytać w tym konkretnym sklepie, czy umożliwiają taką opcję.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu było pytanie o zwrot zakupu stacjonarnego, dlatego pisałam o infolinii bo tam na pewno pomogą. To duża sieć więc jeśli przyjmują zwroty w sklepach to na pewno we wszystkich i żaden pracownik nie powinien robić na miejscu problemów. Jeśli coś w sprawie zwrotów się zmieniło to też na infolinii będą w stanie powiedzieć od kiedy, jeśli w momencie zakupu zwroty były możliwe to powinni przyjąć produkt nawet jeśli teraz już zwrotów nie oferują.
Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ok, dzięki

Co do wady wzroku i okularów, to niestety...

Ja mam astygmatyzm i krotkowzrocznosc. Generalnie nie noszę okularów, ale okulista wytłumaczył mi, że przy takiej wadzie chore oko po prostu "wspomaga się" tym zdrowym/z mniejszą wadą, czyli tak naprawdę je obciąża.

Tak, przy krotkowzrocznosci jest szansa, że wada się cofnie po 40 - tce, kiedy sporej części ludzi pogarsza się wzrok.

Mi korektę wzroku zawsze odradzano. Nie wiem dlaczego.





Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Też mam krótkowzroczność i astygmatyzm, moja wada wzroku przestała się pogłębiać już gdzieś w okolicach 25 lat. Kilka lat później zaczęła się cofać, na pewno jeszcze przed 30. Teraz znów muszę zmienić okulary bo wada mi się zmniejsza, zarówno "minus" jak i cylinder.
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Wiem, że kościół nie uznaje ślubu cywilnego, ale to jest trochę śmieszne, że rozwodnik po kościelnym to grzesznik, a rozwodnik po cywilnym nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale nadal, jeśli ktoś wziął rozwód po ślubie konkordatowym, to nie może wziąć ponownie ślubu kościelnego, a przy okazji jest grzesznikiem i nie ma prawa przyjmować komunii, ale jeśli weźmie ślub cywilny i rozwiedzie, to nie ma grzechu i wszystko spoko, i można wziąć komunię i ślub w kościele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie do końca tak. Sam rozwód dla kościoła nie jest problemem i nie jest uważany za grzech. Osoba po rozwodzie może chodzić do spowiedzi i przyjmować komunię, dopiero jak zwiąże się z kimś nowym z kim będzie uprawiać seks bez ślubu kościelnego to będzie uważana za grzesznika bo to będzie dla kościoła cudzołóstwo. Można nawet po ślubie kościelnym wziąć ślub cywilny i nadal chodzić do komunii, pod warunkiem że będzie to "białe małżeństwo" czyli bez seksu.
Różnica polega na tym, że tak jakby "przeszłe grzechy" mogą być odpuszczone jeśli ktoś szczerze żałuje i obiecuje poprawę. Czyli możesz 10 razy wziąć ślub cywilny albo w ogóle nie brać ślubu i sypiać z setkami osób, a potem pójść do spowiedzi przed ślubem kościelnym i luzik, zaczynasz z czystą kartą jako zrehabilitowany grzesznik. Ale już po ślubie kościelnym nie ma możliwości sypiania z innymi osobami niż małżonek bo tego już żaden ksiądz nie odpuści na spowiedzi jeśli nie obieca się poprawy. Chyba że odpowiednio się ktoś ustawi i ślub kościelny unieważni, jak powiedzmy Marta Kaczyńska - ta to już chyba ze 3 śluby kościelne brała i nadal wszystko jest ok. Pokrętna logika ale co zrobisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 17:40   #3405
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Tu było pytanie o zwrot zakupu stacjonarnego, dlatego pisałam o infolinii bo tam na pewno pomogą. To duża sieć więc jeśli przyjmują zwroty w sklepach to na pewno we wszystkich i żaden pracownik nie powinien robić na miejscu problemów. Jeśli coś w sprawie zwrotów się zmieniło to też na infolinii będą w stanie powiedzieć od kiedy, jeśli w momencie zakupu zwroty były możliwe to powinni przyjąć produkt nawet jeśli teraz już zwrotów nie oferują. Też mam krótkowzroczność i astygmatyzm, moja wada wzroku przestała się pogłębiać już gdzieś w okolicach 25 lat. Kilka lat później zaczęła się cofać, na pewno jeszcze przed 30. Teraz znów muszę zmienić okulary bo wada mi się zmniejsza, zarówno "minus" jak i cylinder. To nie do końca tak. Sam rozwód dla kościoła nie jest problemem i nie jest uważany za grzech. Osoba po rozwodzie może chodzić do spowiedzi i przyjmować komunię, dopiero jak zwiąże się z kimś nowym z kim będzie uprawiać seks bez ślubu kościelnego to będzie uważana za grzesznika bo to będzie dla kościoła cudzołóstwo. Można nawet po ślubie kościelnym wziąć ślub cywilny i nadal chodzić do komunii, pod warunkiem że będzie to "białe małżeństwo" czyli bez seksu.
Różnica polega na tym, że tak jakby "przeszłe grzechy" mogą być odpuszczone jeśli ktoś szczerze żałuje i obiecuje poprawę. Czyli możesz 10 razy wziąć ślub cywilny albo w ogóle nie brać ślubu i sypiać z setkami osób, a potem pójść do spowiedzi przed ślubem kościelnym i luzik, zaczynasz z czystą kartą jako zrehabilitowany grzesznik. Ale już po ślubie kościelnym nie ma możliwości sypiania z innymi osobami niż małżonek bo tego już żaden ksiądz nie odpuści na spowiedzi jeśli nie obieca się poprawy. Chyba że odpowiednio się ktoś ustawi i ślub kościelny unieważni, jak powiedzmy Marta Kaczyńska - ta to już chyba ze 3 śluby kościelne brała i nadal wszystko jest ok. Pokrętna logika ale co zrobisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko...
Seks, seks, seks. Wszystko kręci się w KK wokół seksu. Naprawdę nie ma ważniejszych spraw? Uczciwość, bycie dobrym człowiekiem, dobre uczynki dla bliźnich, niekrzywdzenie innych i wstawianie się za słabszymi?
Jak tak spojrzeć na temat z szerokiej perspektywy, to wszystko rozbija się o seks. Obsesja jakaś. Obsesja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 18:00   #3406
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nawet bardzo tanio, mówię o zwykłych sferac. To dużo testowania ale jak znajdziesz wygodne dla siebie to max kilkadziesiąt na mc (są nawet mczne już za 30 + płyn). Jak dobierzesz w gabinecie, to później w sklepach na necie są do kupienia próbki po 3 soczewki.
Nie mogę innych niż dzienne, i gdyby nosić non stop do pracy 5 dni w tygodniu - wychodzi w przeliczeniu 88zł. Całkiem nieźle za ten komfort? Z takich zwykłych polecam eyelove, ale kiedyś byłam team Johnson acuvue - mają tyle zwolenników co przeciwników

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki, brzmi dosc skomplikowanie haha


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Wy tu o korekcji laserowej, a chwast raczej ma malutką wadę biorąc pod uwagę zdanie okulisty o braku potrzeby noszenia okularów.

Ja bym poszła do innego lekarza, sama mam problematyczne oczy i musiałam kilku przejść zanim znalazłam pasującego mi okulistę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiesz co wada jest raczej spora, bo nie widze dosc sporych napisów na odlegość metra mniej więcej. Jak jadę autem to nie widzę tym okiem ceny benzyny
Z okna nie widze rejestracji samochodów jak zaslonie to zdrowe, gdzie zdrowym normalnie wszystko widze.

Jestem umówiona już na wizytę u mam nadzieje, dobrego okulisty


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 18:01   #3407
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Matko...
Seks, seks, seks. Wszystko kręci się w KK wokół seksu. Naprawdę nie ma ważniejszych spraw? Uczciwość, bycie dobrym człowiekiem, dobre uczynki dla bliźnich, niekrzywdzenie innych i wstawianie się za słabszymi?
Jak tak spojrzeć na temat z szerokiej perspektywy, to wszystko rozbija się o seks. Obsesja jakaś. Obsesja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. To jest jedną wielką obłuda. Zakłamana instytucja

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 18:22   #3408
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Dzięki, brzmi dosc skomplikowanie haha


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------




Wiesz co wada jest raczej spora, bo nie widze dosc sporych napisów na odlegość metra mniej więcej. Jak jadę autem to nie widzę tym okiem ceny benzyny
Z okna nie widze rejestracji samochodów jak zaslonie to zdrowe, gdzie zdrowym normalnie wszystko widze.

Jestem umówiona już na wizytę u mam nadzieje, dobrego okulisty


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie nie, potrzebny jest ci tylko okulista - badanie, dobranie i nauka zakładania w gabinecie ;D A potem jak znasz parametry to już z górki, kupujesz sobie te same co dostaniesz od lekarza, lub inne w internecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 18:27   #3409
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Tu było pytanie o zwrot zakupu stacjonarnego, dlatego pisałam o infolinii bo tam na pewno pomogą. To duża sieć więc jeśli przyjmują zwroty w sklepach to na pewno we wszystkich i żaden pracownik nie powinien robić na miejscu problemów. Jeśli coś w sprawie zwrotów się zmieniło to też na infolinii będą w stanie powiedzieć od kiedy, jeśli w momencie zakupu zwroty były możliwe to powinni przyjąć produkt nawet jeśli teraz już zwrotów nie oferują. Też mam krótkowzroczność i astygmatyzm, moja wada wzroku przestała się pogłębiać już gdzieś w okolicach 25 lat. Kilka lat później zaczęła się cofać, na pewno jeszcze przed 30. Teraz znów muszę zmienić okulary bo wada mi się zmniejsza, zarówno "minus" jak i cylinder. To nie do końca tak. Sam rozwód dla kościoła nie jest problemem i nie jest uważany za grzech. Osoba po rozwodzie może chodzić do spowiedzi i przyjmować komunię, dopiero jak zwiąże się z kimś nowym z kim będzie uprawiać seks bez ślubu kościelnego to będzie uważana za grzesznika bo to będzie dla kościoła cudzołóstwo. Można nawet po ślubie kościelnym wziąć ślub cywilny i nadal chodzić do komunii, pod warunkiem że będzie to "białe małżeństwo" czyli bez seksu.
Różnica polega na tym, że tak jakby "przeszłe grzechy" mogą być odpuszczone jeśli ktoś szczerze żałuje i obiecuje poprawę. Czyli możesz 10 razy wziąć ślub cywilny albo w ogóle nie brać ślubu i sypiać z setkami osób, a potem pójść do spowiedzi przed ślubem kościelnym i luzik, zaczynasz z czystą kartą jako zrehabilitowany grzesznik. Ale już po ślubie kościelnym nie ma możliwości sypiania z innymi osobami niż małżonek bo tego już żaden ksiądz nie odpuści na spowiedzi jeśli nie obieca się poprawy. Chyba że odpowiednio się ktoś ustawi i ślub kościelny unieważni, jak powiedzmy Marta Kaczyńska - ta to już chyba ze 3 śluby kościelne brała i nadal wszystko jest ok. Pokrętna logika ale co zrobisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam przypadek mężczyzny po ślubie kościelnym jednostronnym (on był stroną cywilną), po rozwodzie nie mógł wziąć ponownie ślubu kościelnego ani być kolejny raz cywilną stroną przy ślubie jednostronnym, ksiądz nie wyraził zgody. Dzięki temu żyją wolno z dala od tej instytucji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-10-12, 19:24   #3410
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale nadal, jeśli ktoś wziął rozwód po ślubie konkordatowym, to nie może wziąć ponownie ślubu kościelnego, a przy okazji jest grzesznikiem i nie ma prawa przyjmować komunii, ale jeśli weźmie ślub cywilny i rozwiedzie, to nie ma grzechu i wszystko spoko, i można wziąć komunię i ślub w kościele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak ktoś wziął ślub konkordatowy i się rozwiedzie i nie jest w nowym związku to też może przystąpić do komunii.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 19:33   #3411
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Jak ktoś wziął ślub konkordatowy i się rozwiedzie i nie jest w nowym związku to też może przystąpić do komunii.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
No czyli jak wziąłeś ślub w kościele i się rozwiedziesz, to zostaje Ci celibat do końca życia. Za to jak ktoś weźmie ślub w urzędzie, rozwiedzie się i ma nowego partnera, to może przystąpić do komunii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 19:42   #3412
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No czyli jak wziąłeś ślub w kościele i się rozwiedziesz, to zostaje Ci celibat do końca życia. Za to jak ktoś weźmie ślub w urzędzie, rozwiedzie się i ma nowego partnera, to może przystąpić do komunii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hitem w kk jest ta obłuda.
Możesz kogoś zabić, się wyspowiadać i chodzić do komunii..
Ale jak się rozwiedziesz z mężem s☠☠☠☠ielem, który cię okłada pięściami to nie możesz.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 20:08   #3413
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale nadal, jeśli ktoś wziął rozwód po ślubie konkordatowym, to nie może wziąć ponownie ślubu kościelnego, a przy okazji jest grzesznikiem i nie ma prawa przyjmować komunii, ale jeśli weźmie ślub cywilny i rozwiedzie, to nie ma grzechu i wszystko spoko, i można wziąć komunię i ślub w kościele.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jak bierzesz ślub cywilny i sypiasz z mężem, a nie macie ślubu kościelnego to nie mozesz przyjmować komunii ani się spowiadać tzn spowiadać możesz, ale nie dostaniesz rozgrzeszenia.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Hitem w kk jest ta obłuda.
Możesz kogoś zabić, się wyspowiadać i chodzić do komunii..
Ale jak się rozwiedziesz z mężem s☠☠☠☠ielem, który cię okłada pięściami to nie możesz.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie słyszałam jeszcze o takich cudach jak rozgrzeszenie za zabójstwo a bez rozgrzeszenia nie chodzi sie do komunii.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 20:22   #3414
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
jak bierzesz ślub cywilny i sypiasz z mężem, a nie macie ślubu kościelnego to nie mozesz przyjmować komunii ani się spowiadać tzn spowiadać możesz, ale nie dostaniesz rozgrzeszenia.



nie słyszałam jeszcze o takich cudach jak rozgrzeszenie za zabójstwo a bez rozgrzeszenia nie chodzi sie do komunii.
A ktoś się tobie przyznał, że się wyspowiadał z zabójstwa i że ksiądz nie dał mu rozgrzeszenia?


Istnieje krótka lista grzechów za które NIE dostaniesz rozgrzeszenia i zabójstwo się tam nie znajduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 21:26   #3415
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Matko...
Seks, seks, seks. Wszystko kręci się w KK wokół seksu. Naprawdę nie ma ważniejszych spraw? Uczciwość, bycie dobrym człowiekiem, dobre uczynki dla bliźnich, niekrzywdzenie innych i wstawianie się za słabszymi?
Jak tak spojrzeć na temat z szerokiej perspektywy, to wszystko rozbija się o seks. Obsesja jakaś. Obsesja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, kościół powtarza że trzeba żyć w czystości, wszystko inne to dodatek. Tzn. też gdzieś tam istotne, ale chyba jednak dalej w kolejce patrząc na "wagę grzechu". Nadal mnie zaskakuje że tak wiele osób chce mieć cokolwiek wspólnego z tą instytucją.
Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Znam przypadek mężczyzny po ślubie kościelnym jednostronnym (on był stroną cywilną), po rozwodzie nie mógł wziąć ponownie ślubu kościelnego ani być kolejny raz cywilną stroną przy ślubie jednostronnym, ksiądz nie wyraził zgody. Dzięki temu żyją wolno z dala od tej instytucji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moi rodzice brali taki ślub, ojcu też mówili że to jeden ślub na zawsze więc jakby kiedyś chciał z kimś innym wziąć taki ślub to nie da rady. Odpowiedział że on nawet tego ślubu nie potrzebuje, wystarczy mu ten z urzędu ale żona chciała to przyszedł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 21:30   #3416
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No czyli jak wziąłeś ślub w kościele i się rozwiedziesz, to zostaje Ci celibat do końca życia. Za to jak ktoś weźmie ślub w urzędzie, rozwiedzie się i ma nowego partnera, to może przystąpić do komunii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie. Bo żyje w grzechu. Chyba że to tzw białe małżeństwo czyli bez seksu.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 21:36   #3417
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Wiem, że kościół nie uznaje ślubu cywilnego, ale to jest trochę śmieszne, że rozwodnik po kościelnym to grzesznik, a rozwodnik po cywilnym nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kościół nie uznaje ślubu cywilnego więc nie trzeba być po rozwodzie cywilnym żeby być uznanym za grzesznika dla kościoła i tak żyje sie w grzechu.

Mając rozwód jest się uznanym za "grzesznika" o ile jest się nowym związku albo się "cudzołoży" bez związku. O sex pozamałżeński chodzi.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2022-10-12 o 21:40
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 22:24   #3418
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

To już wiem skąd takie podejście rodziny TŻ do naszego małżeństwa (na nie), nie mamy ślubu kościelnego = nadal jesteśmy grzesznikami w oczach kościoła! Lol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 05:07   #3419
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
To już wiem skąd takie podejście rodziny TŻ do naszego małżeństwa (na nie), nie mamy ślubu kościelnego = nadal jesteśmy grzesznikami w oczach kościoła! Lol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety na to wygląda
Kościelny zmienia tylko kwestie czy grzeszysz czy nie a po cywilnym masz istotne skutki prawne.

---------- Dopisano o 06:07 ---------- Poprzedni post napisano o 06:07 ----------

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
To już wiem skąd takie podejście rodziny TŻ do naszego małżeństwa (na nie), nie mamy ślubu kościelnego = nadal jesteśmy grzesznikami w oczach kościoła! Lol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety na to wygląda
Kościelny zmienia tylko kwestie czy grzeszysz czy nie a po cywilnym masz istotne skutki prawne.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-13, 05:49   #3420
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Parking, czyli zostawiają przywiązane psy? Jeśli tak, to dzwoń kilka razy na policję, nie można zostawiać psa bez nadzoru w ten sposób. Jak trafisz na służbistę, to od razu mandaciki wystawi.
Wiem teraz jest mandat do 500 zł tylko zanim oni przyjadą tego konkretnego ujadacza nie będzie. Chociaż duża szansa, że będzie następny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-16 20:28:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.