co na mole? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-12, 16:03   #1
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177

co na mole?


Macie może coś sprawdzonego i koniecznie nie śmierdzącego ( na pewno nie naftalina), co poradzi sobie z tą plagą? Błagam! Właśnie wyciągnęłam z szafy zimową spódnicę, nową (ubrana może 3 razy tamtego roku), strasznie drogę, nadżartą przez to paskudztwo Boże, jaka jestem wściekła! Aż się boję zrobić przegląd szafy, co jeszcze...
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-12, 16:09   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: co na mole?

na pewno zapach lawendy odstrasza mole.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-12, 16:13   #3
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: co na mole?

Polecam Ci serdecznie Raid na mole. Jest w dwu wariantach:
cedrowym(mój ulubiony) albo klasyczny lawendowy, też fajny.
Starcza na ponad 3 miesiace, kosztuje koło 7 zł. Jest o taki zestaw składający sie z dwy zawieszek do szafek.
Odrywasz folijkę, kładziesz lub wieszasz i zapach super.
Działa - żadnego mola jeszze "nie załapałam"
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-12, 16:27   #4
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: co na mole?

obsession łączę się z tobą w bólu - wczoraj wyjęłam z szafy mój NOWY CZERWONY PŁASZCZYK nosiłam go chyba ze dwa tygodnie wiosną... letko nadjedzony... myślałam, że mnie szlag na miejscu trafi.
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-12, 17:55   #5
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Re: co na mole?

U mnie na mole zawsze działa lawenda
W tym roku jakoś mam szczęście bo jeszcze nic mi nie zjadły przynajmniej o tym nie wiem , żebym tylko nie zapeszyła
Sklep internetowy Mydlandia oferuje ciekawe produkty do szafy, odstraszające mole i neutralizujące zapachy.
Podsyłam linka
http://www.mydlandia.pl/seria.php?id=37
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 08:12   #6
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: co na mole?

Łącze się w bólu - mnie w zeszłym roku mole nadżarły zimowy płaszcz z kaszmirem , sliczny i drogi, do tej pory klnę na czym swiat stoi jak mi sie przypomni ....
Ja mam całą szafę wyłożoną specyfikami na mole - polecam Raid cedrowy, można też gdzieniegdzie dostać taki specjalny papier antymolowy (bezzapachowy), dobrze jest włożyć do szafy kilka gazet (ponoc mole nie lubią zapachu farby drukarskiej - sprawdzony babciny sposób), a czasem na targach babcie sprzedają tzw. "bagno" -ususzona w pęczkach roslinka o własciwosciach anty-molowych, niestety nie wiem jaka jest jej fachowa nazwa, ale chyba działa, bo u mnie już, odpukac, jak na razie moli nie ma.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 08:47   #7
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: co na mole?

Współczuję. Ale jak wspomniały przedmówczynie, gadziny te, jeszcze odstrasza LAWENDA. Zdecydowanie. Kupuję cokolwiek o silnym zapachu lawendy / moze być nawet olejek/ spryskuję wnętrze szafy, przecieram ściereczką a odzież spryskuję od środka.W kieszenie kładę nawet nasączony tampon.To samo dotyczy dywanów, szczelin między podłogą a listwą i wszelkie zakamarki w mieszkaniu. Dobry jest ten "bezzapachowy papier"-niemiecki, koloru żółtego, lecz ostatnio nie widziałam na półkach. A przed dłuższym wyjazdem rodzinnym- np wczasy- kupuje w sprayu taki śmierdzący preparat co zabija wszystkie insekty. Walizy są na zewnątrz, a my stopniowo, pomieszczenie po pomieszczeniu, spryskujemy newralgiczne miejsca / wewnetrzne dzwi szaf i szybko zamykamy/ listwy, spód dywanów, zakamarki, i tak cofamy sie ku drzwiom wyjściowym. Oczywiście w maseczkach na twarzy. Można się zatruć. Potem zamykamy "gospodarstwo" i u sąsiadów poprostu, myjemy twarz i rece oraz zmieniamy odziez. Zaręczm - powodzenie murowane. Ale to dobre przed wyjazdem. Póki co - LAWENDA. Bagno i inne "stare" wynalazki są już ich "smakołykami" bardzo lubią to chrupac wraz ze sweterkiem. Pozdrawiam i życze powodzenia w walce z tymi gadzinami.vulgata
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-13, 11:06   #8
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: co na mole?

Dziękuję Wam kochane!!! Bagno kiedyś próbowałam, ale nie działało, a wszędzie miałam ususzone igły, strasznie się sypało, do szału mnie to doprowadzało, tym bardziej że na ogół się spieszę, a tu najpierw trzeba wyłuskać fragmenty bagna ze sweterków, żeby móc potem je ubrać - nie dla mnie.
Ale zaraz idę szukać Raidu i lawendy - wypowiem im wojnę! A co!
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 11:14   #9
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: co na mole?

dziewczyny, a jak już jesteśmy przy temacie ciuchów nadgryzionych przez mole, to nie wiecie przypadkiem czy da się je jakos naprawić? Bo mój płaszcz ciągle wisi w szafie, strasznie szkoda mi go wyrzucic bo kosztował kupę kasiory...
Kiedys było cos takiego jak cerowanie artystyczne, nie wiem czy ktos swiadczy jeszcze takie usługi...
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 11:38   #10
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: co na mole?

Kasiap.Nie wiem gdzie mieszkasz, lecz w dużych miastach, takowe pracownie jeszcze się znajduja. Lecz...ceny liczone za 1cm2 są kosmiczne. To tak cieżkie pieniadze, że nie warta "gra świeczki". Zrób tak: odpruj trochę podszewkę na dole płaszcza, dobierz się do zakończenia tkaniny z której płaszcz uszyto/ to sposób zreszta owych drogich pracowni/, igiełką dobierz się do watku i powyciagaj nitek w miarę możności najdłuższe. tego widac nie będzie bo znów zakryjesz podszewką. Nitki wykorzystasz do delikatnego uzupelnienia wątku w miejscu wygryzionym. Oczywiście musisz dobrać fakturkę. Zaręczam, nic lepszego w pracowni i za ogromne pieniążki nie uzyskasz. Jeszcze jeden sposób. jęśli tkanina jest "włochata" robisz ten sam manewr, tylko wycinasz z ukrytego miejsca odrobinę tkaniny i potem bardzo delikatnie, klejąc wypełniasz puste miejsce. Przy tkaninach z włosem-brak sladu. A klej?-a jakakolwiek "kropelka-perełka' co to wszystko klei lub klej szewski.pozdrawiam.Vulgat a
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 12:16   #11
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Re: co na mole?

Dzięki Vulgatko . Jestem co prawda krawieckie beztalencie ale przynajmniej spróbuję wg twojego przepisu
A w międzyczasie znalazłam jedną pracownię cerowania w okolicy - Pani powiedziala mi że naprawienie jednej nawet najmniejszej dziurki kosztuje ok. 12-14 zł.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-13, 15:01   #12
Vulgata
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: co na mole?

No widzisz jak się cenią. A zrobisz to spokojnie sama. Napewno. "Potrzeba jest matką wynalazków". Aha, jeśli klejonka, to możesz również użyć cieniutkiej, podwójnie klejonej flizeliny. I wtedy żelazkiem, przez szmatkę pięknie przykleisz i nie będzie śladu. Uda się.vulgata
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 22:15   #13
Arinn4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: co na mole?

Jak dla mnie najlepszym, sprawdzonym sposobem jest bagno na mole xxx. Oczywiście mam na myśli bagno zwyczajne. Stosowałam je wiele lat temu i nie wiem jak jest teraz z dostępnością, ale u mnie sprawdził się perfekcyjnie. Pierwszy, trafiony sposób

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-09-15 o 09:31 Powód: reklama
Arinn4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 23:51   #14
eella6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 60
Dot.: co na mole?

.... DUŻO pachnących mydeł da radę na mole! a lawenda? musisz mieć jej sporo i to też zależy od gatunku lawendy...
eella6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-15 00:51:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.