kręcone->proste:jak to sie moglo stac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-09, 12:16   #1
agilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 7

kręcone->proste:jak to sie moglo stac?


witam czy ktos umie wyjasnic mi nastepujaca sytuacje: mialam kiedys geste, krecone wlosny (czasem byly bardziej krecone, czasem mniej . W pewnym momencie najpierw wypadla mi czesc wlosow i dalej - wyprostowaly sie! Co moze byc przyczyna takiej sytuacji??
agilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-09, 13:53   #2
Dzmilla
Przyczajenie
 
Avatar Dzmilla
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 17
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

No własnie! Miałam kiedyś ten sam problem!!!! W dzieciństwie miałam włosy proste jak druty, zaczęły mi się kręcić w okresie dojrzewania, najpierw delikatnie, potem mocniej. Maksymalny skręt miałam od 4 klasy liceum do 3 roku studiów. A potem nagle wyszły, rozprostowały sie, zrobily sie beznadziejne Strzasznie to mną wstrząsnęło. No i mam trzy teorie to tłumaczące ale nie wiem czy któraś z nich jest prawdziwa:
1. Farbowałam włosy (co prawda nie farbami ale szmponami do 24 myć). Podobno intensywne farbowanie moze zaszkodzic włosom kręconym.
2. Brałam tabletki hormonalne i może to od tego (choć bralam je wczesniej i 2 lata nic sie nie działo)
3. Tak jak sie zaczęły kręcić w okresie dojrzewania, skończyły jak skończyłam dojrzewać
Może u Ciebie wystąpiła któraś z tych przyczyn? Na pocieszenie dodam że moje włosy po podcięciu i przerzuceniu się na farbowanie farbami roślinnymi po 2 następnych latach zaczęły się zawijać i teraz (po latach) mam w końcu falowane. Nikt włosa nie zrozumie
Pozdrawiam mocno i zycze bujnej kreconej czupryny!!!!
Dzmilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-09, 15:00   #3
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Ja również w dzieciństwie, podstawówce i liceum miałam kręcone, puchate włoski Od czsu gdy zaczęłam co 2 miesiące ożywiac ich barwę szmponem "ton w ton" zrobiły się bardziej śliskie, proste i oklapnięte Tydzień po koloryzacji są zupełnie proste, ale im więcej czasu mija od farbowania robią się bardziej "moje". Tak też w moim przypadku to absolutna wina koloryzacji. Co prawda szampon tylko lekko zmiania mój naturalny odcień ale pewnie woda utleniona i inne substancje zmieniają strukturę włosa
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-09, 15:16   #4
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Ja miałam kręcone do 1 roku studiów, potem zaczęłam brać pigułkę, efekt był taki, że po 2 latach włosy zrobiły się lekko falowane
Obecnie, po ok. 2 latach nie brania pigułki moje włosy znów można uznać za kręcone, niestety to już nie to co dawniej

Czytałam gdzieś wypowiedź kobiety, której lekko kręcone włosy zaczęły intensywniej się kręcić po ciąży.
A z kolei innej rozprostowały się po... Prozacu.

To nie są 'miejskie legendy', tylko fakty, chociaż dziwne.
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-09, 16:07   #5
Dzmilla
Przyczajenie
 
Avatar Dzmilla
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 17
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Bardzo to wszystko mnie interesuje choć szkoda że więcej jest czynników "rozprostowujących" niż "skręcających" włosy... A może wiecie co pomaga włosom falowanym zrobić się bardziej kręconymi? Z moich obserwacji wynika że im wilgotniejsze powietrze (najlepiej mżawka) tym ładniejsze mam loki A jak to jest u Was?
Dzmilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-09, 17:18   #6
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

U mnie identycznie Drobny deszczyk, śnieżek i piękne falo-loki gotowe. Jak idę potańczyć to tez nie przejmuję się fryzurą, bo wystarczy zgrzać się troszkę a już bujna fryzurka gotowa. Niestety gdy wiatr szaleje z loków nici Używam produktów nawilżających i nie używam suszarki. Po umyciu suszę włosy rączkami, "mnąc " je i jakby ugniatając. Ale i tak wszystko zalezy od pogody Teraz już nie prostuję ani nie skręcam ich na siłę tylko patrzę na prognoze pogody Jak zapowiadają deszcz to ugniatam włoski przy suszeniu a jak prognozują suche powietrze to rozczesuje tylko, poniewaz i tak same się rozprostują. Smiać mi się jednak chce z tego, że w czsach gdy miałam szopkę na głowie, strasznie chciałam mieć proste. Teraz marzę o powrocie do dawnej fryzury A może ktoś zna cudowny sposób na powtórne kręenie się włosków? dla wszystkich prosto-pokręconych
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 11:58   #7
graziaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 17
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Witam goraco! Jestem w identycznej sytuacji! Do 7 kl szkoly podstawowej wlosy proste jak druty, pozniej totalne zakrecenie wszyscy mi zazdroscili bujnej czupryny to byla moja duma! Teraz zaczely sie prostowac! Jestem w szoku! Nie potrafie tego przebolec! Ten stan rzeczy wiaze z tabletkami hormonalnymi. Odstawilam je jakis czas temu i teraz mam.... ehhhhhh
graziaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-30, 16:59   #8
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Hihi dziewczyny przeżywam to samo To znaczy u mnie jest trochę inaczej, tzn.jak pójdę spać z mokrymi włosami, to jak wstaję rano, - są kręcone. Natomiast gdy pozwolę im naturalnie wyschnąć, rano są proste Ale wiecie co-w sumie to nie jest takie złe :P Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, które mają takie fajniusie włoski
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 18:50   #9
keri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

ja jako dziecko miałam kręcone, potem falowane, wreszcie proste, znowu falowane a od 6 lat kręcone. wszystko to spowodowały zmiany hormonalne w organiźmie. nie warto z tym walczyć( ja najpierw próbowałam) bo pogorszysz sytuacje( włosy się zbuntują, zaczną się kruszyć i wypadac na wielka skalę)
keri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 19:11   #10
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Ja tez mialam takie same przyejscia - w dziecinstwie proste, od okresu dojrzewania - fale, pozniej skrecik, proste, a ostatnio znow wracaja do fal.
Moje obserwacje, oczywiscie, obok tych poczynionych przez poprzedniczki, mowia: skret w duzej mierze zalezy od rodzju szamponu. Przez dlugi czas uzywalam silnie regenerujacych produktow, i one, chyba przez to, ze silikony wypelniaja wlosy i je obciazaja, powoduja, ze skret mi siada na calej lini i wlosy robia sie proste. Uzywam teraz szamponu zmiekczajacego od Lusha, i silnych odzywek Welli, i mam prostawe wloski. W domu umylam je nowym Yvesem Rocherem, do przetluszczajacych, i potraktowalam odzywka-maska do wlosow pozbawionych objetosci, tej samej firmy, i mam loczki .
Po drugie - nie wiem, jak to zabrzmi, ale moje wloski skrecaly sie najladniej przy noszeniu skorzanej odziezy (kurtki, plaszcze), tak jakby, przez ocieranie, skrecaly sie mocniej (az do spiralek).

zabawna sprawa z tymi wlosami
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 13:36   #11
keri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

podobno poduszka tez ma wpływ na wygląd i układanie się włosów. rzekomo najlepsze są te satynowe, ale takie śliskie a nie z bawełnianej satyny
keri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 22:41   #12
lancomee
Raczkowanie
 
Avatar lancomee
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 311
Dot.: Re: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

ja miałam drutyy, prościutkie druty. no i ba. w okresie dojrzewania nagle zaczeły sie falować, teraz są koszmarnie kręcone. płakać mi sie chce,
lancomee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 02:04   #13
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

ciekawy temat
ja mam to samo. moze po prostu prostuja sie z wiekiem??
ale zauwazylam jedno: im bardziej sa pocieniowane tym bardziej sie kreca.
wszystkie jednej dlugosci ---->> prostsze
im zdrowsze (podciete koncowki, maseczki), tym bardziej sie kreca
im bardziej zaniedbane,dlugo nie podcinane ------>> prostsze
(zdrowe nawilzone i podciete, staja sie lzejsze wiec ten lok sie jakby sam "skreca")
jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 08:15   #14
Znikająca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Ja jak byłam mała miałam takie gładziutkie loczki. Potem mi się rozprostowały, może nie do końca, ale były dość proste. I niestety zaczęły się strasznie puszyć. A potem gdzieś tak pod koniec podstawówki zrobiła mi sie burza loków =]
Znikająca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 08:47   #15
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Powiem Wam, że ja mam podobny problem. Jako dziecko miałam spręzynki i mówili na mnie Aniołek. Potem po Komunii, jak je obciełam, to były proste i czasami sie tylko jakiś kosmyk wywinął, ale nie kręciły się. Później w szkole średniej znowu zaczęły mi się kręcić i to bardzo. A teraz są takie nijakie i dlatego je prostuję. Moim jedynym wytłumaczeniem, chociaż nie wiem czy dobrym, jest zmiana klimatu Bo dość często się przeprowadzałam, a te zmiany zachodziły mniej więcej po przeprowadzce.
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 09:37   #16
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

mam ten sam problem. JAk mi się włosy kręciły to marudziłam. Potem zaczęłam farbować, one zaczęły wypadać i teraz są okropne. Ani kręcone, ani falowane, ani proste!!! Wogóle się nie układają. I po co ja marudziłam. Było dobrze, to teraz mam!!!
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 09:55   #17
Martus87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 220
Dot.: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

jak byłam mała miałam idealnie proste włoski a teraz mi się kręcą i puszą fryzjerka powiedziała mi, że to czy się kręca zależy od cebulki włosa no i od hormonów (szczególne zmiany w okresie dojrzewania)
__________________
lubięęęę moją pracę
Martus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 12:16   #18
Karoline
Raczkowanie
 
Avatar Karoline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 49
Dot.: kręcone->proste:jak to sie moglo stac?

Hehhh ja tez znam ten ból.W dziecinstwie miałam sliczne prosciutkie blad włoski...potem zrobiły sie ciemne i zaczeły sie falowac i zrobiło sie ich bardzo duuuzoo. No a teraz jak dostana wilgoci to mam loczki tyle ze ja bym wolała czasem cos gładkiego a nie burzę lokow. No coz. Jakos bede działac zeby je ujazmic
Karoline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.