Dzieciaczki styczeń 06 - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 09:45   #5011
humbak
Rozeznanie
 
Avatar humbak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 936
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Cytat:
Napisane przez Nel70 Pokaż wiadomość
Daria nie mam co składać,gdyż mieszkanie mam nieubezpieczone Dotychczas ubezpieczałam,ale jak sąsiadka mnie zalała i dostałam marne 80zł,to nawet na farbę nie starczyło,to się wkurzyłam i teraz nie płacę ubezpieczenia.
Humbaczku sprawdż czy w Twoim adresie ma być przecinek po poczta,bo jakoś dziwnie.
No oczywiście, że poczta.fm .
__________________
Liliana - 11 lat
Michał - 9 lat
Julian - 6 lata
humbak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 09:50   #5012
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

No wiesz co Humbaczku intymne zdjęcia poszłyby w świat.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 09:58   #5013
jastin83
Zakorzenienie
 
Avatar jastin83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 774
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Dziewczynki jak Wam nie wyjdzie z tymi fotkami to dawajcie do mnie na poczte
Nel dziewczyny maja racje,oczywiście ze od grzyba mozna kaszleć,poza tym grzyb tworzy sie zazwyczaj w warunkach wilgotnych,a wilgoc wiadomo nie sprzyja.
Co do tego kierowcy to nie był pijany,ale tak to jest jak sie chce szybko gdzieś dojechac i sie nie śpi druga dobę.Idiota przez swój pośpiech i glupote mogłby kogoś jeszcze zabić
__________________
Moje kochane niunie
Wiktoria & Weronika!!!






jastin83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 10:10   #5014
humbak
Rozeznanie
 
Avatar humbak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 936
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Cytat:
Napisane przez jastin83 Pokaż wiadomość
Dziewczynki jak Wam nie wyjdzie z tymi fotkami to dawajcie do mnie na poczte
Nel dziewczyny maja racje,oczywiście ze od grzyba mozna kaszleć,poza tym grzyb tworzy sie zazwyczaj w warunkach wilgotnych,a wilgoc wiadomo nie sprzyja.
Co do tego kierowcy to nie był pijany,ale tak to jest jak sie chce szybko gdzieś dojechac i sie nie śpi druga dobę.Idiota przez swój pośpiech i glupote mogłby kogoś jeszcze zabić
Jastin nie wierzysz w mój informatyczny talent ?
__________________
Liliana - 11 lat
Michał - 9 lat
Julian - 6 lata
humbak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 10:16   #5015
jastin83
Zakorzenienie
 
Avatar jastin83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 774
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Cytat:
Napisane przez humbak Pokaż wiadomość
Jastin nie wierzysz w mój informatyczny talent ?

Humbak oczywiście ze wierzę
__________________
Moje kochane niunie
Wiktoria & Weronika!!!






jastin83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 10:33   #5016
humbak
Rozeznanie
 
Avatar humbak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 936
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Oto Amelka W Całej Krasie .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AMELCIA.jpg (23,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AMELKA NA MISIU.jpg (23,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AMELKA PRÓBUJE CHODZIĆ.jpg (26,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TORCIK.jpg (23,2 KB, 8 załadowań)
__________________
Liliana - 11 lat
Michał - 9 lat
Julian - 6 lata
humbak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 11:01   #5017
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Fajne foteczki ślicznej Amelki

Nel grzyb może być przyczyną kaszlu i innych chorób także. Jak byłam mała to mieszkaliśmy w mieszkaniu gdzie był straszny grzyb, non stop chorowaliśmy, mama nabawiła się astmy, w końcu jak się wyprowadziliśmy to i choroby minęły. Co do ząbków to u nas 8.
Pytasz o ilośc wypijanego mleka, Oliwia cały czas na piersi którą dostaje tak z 4 - 5 razy dziennie ,a le ile wypija nie wiem Do tego dostaje kaszkę na mleku dwa razy dziennie.

Jastin ciesze się że mamie nic się nie stało I życze wam aby ząbki szybko Wikusi wyszły i już się tak nie męczyła biedna

Humbak
my też kolejne szczepienie mamy jak mała skończy 16 miesięcy.

U nas dwie ostatnie nocki jakieś takie "nieciekawe" mała strsznei się wierci i marudzi , nie wiem czemu, moze to też przyczyna zębów. ALe jak narazie nic nie wiedzę
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 12:05   #5018
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Dziewczynki Jastinku dzięki,ale Humbaczek poradził sobie znakomicie. Kasia ale z Ciebie jeszcze mleczkodajka,zazdroszczę.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 12:16   #5019
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Nel moj Szymek zjada 2 X dziennie mleczko, rano 240ml wieczorem 210ml..jak dodam do tego kasze to wychodzi ok 280ml i 240ml...

Szymek ma 8 zebow z przodu ,jeden z tylu juz wyszedl i nastepny sie z drugiej strony pcha tez z tylu... na gorze nie widze nic z tylu..

We Wrocku nie kupilam nic sobie, TZ skorzystal z mega przecen, ja tylko obadek zjadlam i duzeee lody, a co sobie zalowac bede..
Szymkowi jakies pieluszki bo promocja byla, kaszke, herbatke...

NelZdjecia super...ale corcia ladna ..pysznaaaaaaa

A oto zdj z Wroclawia jak macie ochote zobaczyc..niby nic ale cos wklejam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg male.JPG (72,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg male3.JPG (106,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg male4.JPG (91,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg male2.JPG (107,3 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2007-02-09 o 12:41 Powód: dodanie zdjec
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 13:19   #5020
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Moni wklejaj,bo super wychodzisz na zdjęciach ,jesteś fotogeniczna. Nie wiem czemu ale Szymonek jest podobny chyba do taty,chociaż go nie widziałam tak mi się zdaje Nie ważne ,że mało kupiłaś we Wrocku,fajnie,że byliście we troje.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 14:31   #5021
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Hello!
A ja nie mam czasu nawet tu zajrzeć. Teraz znalazłam dosłownie chwilę na przeczytanie postów, bo TŻ pojechał z Kasią na szczepienie. A ja zostałam z mamą, która przyjechała do mnie z bratem na kilka dni. I szykujemy trochę rzeczy , bo bedziemy mieli gości.
Normalnie postałam prawie 2 godziny w kuchni i jestem tak zmęczona jakbym nie wiem jak się napracowała. Już wiem dlaczego nie cierpię żadnych imprez. To jest strasznie męczące.
o to idę nakrywać do stołu. Papatki!

DZIECIAKI WASZE TO ŚLICZNE SĄ NORMALnIE!
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 15:04   #5022
ninamamma
Raczkowanie
 
Avatar ninamamma
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 95
GG do ninamamma
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Witam i od razu wszystkim roczniakom zycze:
Najlepszego i Duzo Szczescia!

Mam tyle zaleglych postow ale nie dam rady dzis poczytac-
-Siadl mikomuter na pare dni...
-Poklocilam sie z tesciowa i tesciem(moja Nina wazy 8 kg ale jest ruchliwa i je zroznicowanie wiec sie tym nie zamartwiam bo my tez jetsesmy drobni)a ona ze dziecko niedozywione ,ze za chuda,ze jakis jej siostrzeniec jest taki grubiutki i super i bla bla!!!
-Tesciu dodal ze dziecko nasze nic nie gada bo mu tlucze dwa jezyki przez co sie miesza....
Cala sie trzeslam wczoraj ,dobrze ze maz i szwagierka mnie popierali!
Wiec sie wk...i powiedzialam im:ze jeszcze te tlusciutkie,madre dziecko beda wozic po dietetykach a moja Nina bedzie okazem zdrowia.A co do jezyka to wole by zaczela pozniej ale odrazu dwoma gadac bedzie i w przyszlosci to jeszcze dwa w szkole sie nauczy a ich siostrzeniec to tylko po sycylijsku bedzie gadac i wtedy zobaczymy kto sie bedzie smial...
Normalnie zacofani sa a mi dziecko wychowywac chca.Dobrze ze maz sie na nich nie podal
No wygadalam sie i sorki ze tak duzo...
__________________
Oby kazdy dzien byl dniem wyjatkomym...
www.rozowe.pl
ninamamma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 15:37   #5023
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Ninamamma spoko fajnie,że nam się wyzaliłaś będzie Ci lżej
A wagą małej się nie przejmuj,bo moja drobnica waży 89ookg i jeszcze nie chodzi,tylko raczkuje.A teściów jak masz na głowie to nie dobrze,ale w porządku,ze maz Cie poparł. Moja Amelka to taka nie dobra,wszędzie węszy,buszuje po kątach,a jak znajdzie na podłodze paproszek to podnosi,może jedna porządkowa w tym domu będzie.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 15:47   #5024
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Dziewczynki dziękuję Wam za życzonka !!!

Byliśmy dzis do szczepienia, tak strasznie dzieci płakały i baliśmy się, że z Nikolka będzie podobnie, ale ona prawie w ogóle nie płakała .
ninamamma nie martw się wagą, moja odrobinka waży 8300gr. Ale lekarz powiedział, że rozwija się dobrze, badania (krew) ma dobre, więc pewnie po mamie będzie chudzinka . Szczepienie mamy juz z głowy, kolejne dopiero we wrzesniu i to będzie juz ostatnie to płatne.

Lekarz kazał mi już podawać zwykłe mleko "Łaciate" 3,2%, powiedział, że mozna juz skończyć z Bebilonem/ Bebikiem, a zamiast tego podawać Kinder Biovital w żelu.

Nel, Moni@ śliczne Wasze pociechy
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 16:00   #5025
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Cytat:
Napisane przez *Niki* Pokaż wiadomość
Lekarz kazał mi już podawać zwykłe mleko "Łaciate" 3,2%, powiedział, że mozna juz skończyć z Bebilonem/ Bebikiem, a zamiast tego podawać Kinder Biovital w żelu.
Dziwne ja zapytałam lekarza o to czy mogę już dawać mleko krowie a ona mi na to że nie aż do dwóch lat. Widać każdy lekarz mówi co innego, tylko który ma rację


Ninamamma żal się nam ile wlezie I nie przejmuj się gadaniem teściowej, skoro dziecko zdrowe i dobrze się rozwija to nie ma co się przejmować wagą.
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 16:30   #5026
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Cytat:
Napisane przez ninamamma Pokaż wiadomość
-Tesciu dodal ze dziecko nasze nic nie gada bo mu tlucze dwa jezyki przez co sie miesza....e nauczy a ich siostrzeniec to tylko po sycylijsku bedzie gadac i wtedy zobaczymy kto sie bedzie smial...
Zajrzyj tutaj

Dzieci dwujęzyczne- są tu takie?
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 17:14   #5027
jastin83
Zakorzenienie
 
Avatar jastin83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 774
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Moni@ zdjecia super bardzo ładna kobietka z Ciebie a Szymonek to jak dla mnie bardzo do Ciebie podobny

Iwonko udanej imprezy,odbij sobie to stanie w kuchni

Ninamamma żal sie żal ,dla mnie moja teściowa to temat rzeka,wiec nie jesteś sama A co do jezyków to uważam podobnie jak Ty i powiem szczerze ze Ci zazdroszcze ,ja Wike tez jak najwcześniej bede oswajać z jezykami ale wiadomo teoria a praktyka to zupełnie co innego,wiem to ze sowjego doświadczenia
__________________
Moje kochane niunie
Wiktoria & Weronika!!!






jastin83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 18:44   #5028
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Niki jestem w szoku,ja również pytałam lekarza czy mogę przejść na mleko kartonowe typu. łaciate,a on mi powiedział,że do 2 lat lepiej w proszku to co ma 3R,także u Kasi podobnie.
Alienku jutro masz wolne pewnie,także zajrzyj do nas i pisz jak tam w pracy i co u Wiki,kto ją pilnuje.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 18:50   #5029
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Kurczę to z tym mlekiem rzeczywiście niewiadomo co robić, każdy lekarz mówi co innego . Z tego pediatry jestem bardzo zadowolona, chodzimy do niego odkąd Patryk się urodził, moja młodsza siostra też do niego chodziła, zawsze dobrze doradzał. Patrykowi też zaczęłam podawać zwykłe mleko jak skończył rok, zapytam jeszcze na innym forum dziewczyn co o tym sądzą i od kiedy ich dzieci piły mleko. Ale tak sobie myślę, że skoro już Nikolce prawie wszystko daję do jedzenia (oprócz kapusty, grochu) to chyba mleko nie powinno zaszkodzić, sama juz nie wiem
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 21:32   #5030
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Niki ja pytałam o mleko krowie na 3 forach i na kżdym mi ospowiadali ze nie wolno dawać aż do dwóch lat, na jednym to prawie mnie zjedli jak napisałam że Julii dawałam jak miała półtora roku Z tymże Julii dawałam od tego wieku ale ona nigdy nie piła samego mleka (zwłaszcza że do 3 lat była na cycu) i tak jest do dziś bo nie lubi, ale np robiłam kakao , albo płatki z mlekiem.
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 22:44   #5031
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Ja z mlekiem to mam spokoj bo moj Szymek na Nutramigenie jest...jest takim alergikiem na bialko ze nawet po Danonku go wysypuje, wiec on nawet zoltka nie je,biszkoptów...itp..itd. .

Kochane ja ladnie nie wychodze, wrecz ochydnie i nie to zebym byla skromna ale tak jest i nie wiem co Wy widzicie ale okey nie sprzeczam sie.. Co do podobienstwa to jest duzo sprzeciwow jedni mowia ze do mnie Szymek podobny inni ze do taty...sasiadki ktore znaja mnie od dziecka mowią ze Szymek to "klonik mamusi" inni mowia ze to tatus wypisz wymaluj..pokaze wam fotki jak wygladalam ja jak bylam mala i jak wyglada Szymek...to zobaczycie czy jest podobienstwo

To moje zdjecie a te 2 to z maja i czerwca...mowia mi ze tu jest do mnie podobny..czyzby??? same ocencie

Dobranoc- śpijcie dobrze, kolorowych senków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2119.JPG (85,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szymek maj.JPG (77,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szymek czerwiec.JPG (117,4 KB, 5 załadowań)
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 11:50   #5032
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Moni@ faktycznie Szymuś cała mamusia
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 11:55   #5033
_dAria86
Rozeznanie
 
Avatar _dAria86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Tuam Ireland
Wiadomości: 728
GG do _dAria86 Send a message via Skype™ to _dAria86
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

QQurde Alien była i się zmyła a miłam nadzieje ze przed wyjazdem jeszce cos przeczytam co u niej słychac. Alien daj znac co i jak. czy juz w pracy sie ułożyło. czy z mamą LePiEJ!!i jak przeszłyście katarzysko z Wikusią.

Jastinnn??? czy mama teraz nie ma obaw przed jazdą autem??

Moni@ Szymuś cała mama .

dla dzieciaczków
_dAria86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 15:09   #5034
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Napisałam na innym forum i prawie wszystkie mamy napisały, że podawały mleczko w wieku ok. 1 roku , nie wiem czy mogę wklejać linka, dlatego zacytuję Wam kilka odpowiedzi na moje pytanie :


1. Witam cię serdecznie Moja córcia w tej chwili ma 19 miesięcy ja jej zaczęłam podawac mleko dokładnie 23 czerwca skończyła rok i zaraz przeszłam na krowie mleko. Ale lekarze różnie mówie ile ludzi tyle odpowiedzi. Pozdrawiam


2. lekarze maja za zadanie promowac ze sie tak wyraze mleka modyfikowane Mikolaj jak skonczyl rok to zaczal pic Łowickie wszystko bylo ok Do roku byl na Bebilonie


3. Oliwier po odstawieniu się od piersi przez jakiś czas nie pił wogóle mleka.
Wypróbowałam kilka modyfikowanych.
Raz podałam mu krowie i zostało. Miał wtedy 1,5 roku


4. i nam lekarz po skonczonym roku kazal przejsc na kartonowe..

mysle ze bardziej kontrowersyjna sprawa jest ilu procentowe

my mielismy byc na 1,5 gora 2%...


5. Ja Kevinkowi podaje mleko krowie jak skonczył rok i nic mu nie ma

Tzn podawałam bo przez okres zimowy podaje NESTLE JUNIOR zwykłe mleko nie ma tch wszystkich witamin


6. Z tym mlekiek w kartoniku to takie histore ze glowa boli
Kiedys ludzie nawet modyfikowanego na oczy nie widzieli i zyja --wiem tez ze kiedys pradu nie bylo i jakos sie uchowali --- mleko to mleko grunt zeby bylo przegotowane Tak mi sie wydaje

7. Magda mleko zwykle (najczesciej łaciate ) jadla od 8 mies i nic jej nie bylo i nie jest


8. Mojej kuzynki córki piły to mleko od 6 miesiąca i nic im nie było
Wcześniej prosto od krowy, przegotowane.
A z kartonu nawet nie przegotowywała im tego mleka, tylko podgrzewała trochę przed podaniem.

Dałam dzis Nikolce mleko z kartonika z kaszą manną, rano nie chciała, potem ładnie zjadła, ale na wszelki wypadek kupiłam dzis Bebiko Junior Bananowe. Patrykowi zaczęłam mleko z kartonu podawać jak skończył rok Stwierdziłam, że będę dawała takie i takie mleczko na zmianę, nie będe całkiem rezygnować z Bebika bo to mleczko nie zaszkodzi a ma dużo witamin i innych cennych składników

Moni@ Szymuś cała mamusia
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 19:32   #5035
iwonamysza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 775
GG do iwonamysza
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

A ja mam doła, Kaśka podobno na szczepieniu wczoraj tak płakała, że usłyszałam od TŻ-a, że bardzo dobrze, że z nią nie poszłam, bo darła się już w momncie rozbierania. Więc na pewno dostałabym ochrzan od położnej, bo płakałabym razem z nią. No i ledwo dał radę ją utrzymać.
Mój kloc waży równe 11 kg. No i dostała skierowanie na zabieg chirurgiczny, bo ma zrośnięte wargi sromowe. Dziewczyny jak ja się boję. Podobno na razie jej to nie przeszkadza,ale w przyszłości będzie. Lepiej teraz to zrobić, gdy dziecko małe i nie do końca świadome. Ale na samą myśl robi mi się słabo.
Śmieję się, że nie będę jej z tym nic robić, to będzie najlepsza antykoncepcja, bo nikt się do niej nie dostanie.
Ja mleko krowie daję Kasi co drugi, trzeci dzień, a tak to Nestle lub Bebiko i kaszki na wodę. Miała przez jakiś czas taką drobną kaszkę na ciele i przestałam na kilka dni podawać jej mleko, więc przestała być chropowata, ale przestałam też używać żelu Jonsona, więc nie wiem teraz od czego to było.
Idę ją kąpać, bo stoi przy mnie i wyje. A ja byłam teraz odwieźć mamę na dworzec i musiałam "wyszykować" TŻ-a do pracy, wiec wcześniej nie dałam rady.
Miłej nocki dziewczynki!
__________________
Moja córunia Kasiunia

iwonamysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 21:38   #5036
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Cytat:
Napisane przez iwonamysza Pokaż wiadomość
(...)Mój kloc waży równe 11 kg. No i dostała skierowanie na zabieg chirurgiczny, bo ma zrośnięte wargi sromowe. Dziewczyny jak ja się boję. Podobno na razie jej to nie przeszkadza,ale w przyszłości będzie. Lepiej teraz to zrobić, gdy dziecko małe i nie do końca świadome. Ale na samą myśl robi mi się słabo.
Miłej nocki dziewczynki!
Iwonko nie martw sie kochana..ja nie pislalam ale moj Szymus po wizycie u lekarki na szczepieniu okazalo sie ze ma "wedrujące jąderka"...szybko sie rozwinal ma duzy worek moczowy a jaderka wedrują...Ponoc to moze to 1,5roku sie unormowac a jesli nie to tez czeka go zabied.....Ja na razie o tym nie mysle bo na sama mysl placze..taka jestem wrazliwa na jego ból....
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 21:42   #5037
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Alienku odezwij sie kochana... napisz co z pracą jak mamusia Twoja...

podobny? Szymonek do mnie? a mowilam..wiem ze z czasem on moze byc podobny do TZ ale mi ciagle mnie przypomina

Uciekam ogladnac fajny film

D.O.B.R.A.N.O.C
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif dobranoc.gif (12,5 KB, 0 załadowań)
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 08:50   #5038
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

z tym mlekiem to już gadałyśmy tu z Alienkiem.
W zasadzie to zaleca się podawanie modyfikowanego mleka junior, bo jednak to białko krowie jest lekko rozdrabniane i przez to lepiej tolerowane. Ale z drugiej strony skoro dziecko je nabiał typu ser żółty, biały serki homogenizowane i nie ma absolutnie żadnych skutków ubocznych to można spróbować podawać mleko tzw zwykłe od jakiegos półtora roku. Najlepiej gdyby to było mleko 3,2 / witaminy rozpuszczają się w tłuszczach/ i tzw uht, czyli kartonikowe / ma mniejsza ilość bakterii.
Myślę, że jeszcze roczniaczek jest za malutki warto go jeszcze wzmocnić mlekiem junior- to jest bardziej witaminizowane przecież niż zwykłe
Ale każda mama zna swoje dziecko najlepiej i robi tak jak sama uważa.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 10:13   #5039
humbak
Rozeznanie
 
Avatar humbak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 936
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Święta racja Mariqo, każda mama wie co jest najlepsze dla swojego maluszka .

Ja wczoraj przypadkiem odkryłam u Lilianki w paszczy 2 nowe ząbki na górze, chyba to są czwórki, całkiem już wyszły z dziąsełek. Wyjątkowo bezboleśnie to przeszliśmy, nie miałam zielonego pojęcia że co s jej tam sie wyrzyna .

A Lilianka bedzie miała prawdopodobnie operacje na serduszku, więc Iwonko i Moni doskonale Was rozumiem .
__________________
Liliana - 11 lat
Michał - 9 lat
Julian - 6 lata
humbak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 10:34   #5040
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: Dzieciaczki styczeń 06

Iwonko i Moni@ nie znam się na takich zabiegach ale myślę że im wczęsniej tym lepiej, kiedy dziecko jeszcze nie jest tego świadome. Ucałujcie dzieciaczki

Humbak gratuluję ząbków

No i ja się pochwalę mamy kolejne dwa ząbki
Ostatnio Oliwia była strasznie marudna zarówno w nocy jak i w dzień, w nocy ciągle się wierciła i kwiczała, nie wiedziałam czemu Dzisiaj patrzę a ona ma nowe ząbki Wyszły jej dwie górne czwóreczki , smiesznie to wygląda bo ma jedynki, dwójki i czwórki , a trójek jeszcze nie.
No i teraz wiem czemu taka marudna jest. Wioęc zaraz lecę do apteki po viburcol moze dzięki temu dzisiejsza noc będzie spokojniejsza.

Jastin a jak tam ząbki Wikusi ? Marudki ma jeszcze ??
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.