Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-10, 17:08   #61
Kotka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Ja ze swojej strony do dolegliwości w czasie ciąży i podczas połogu mogę dorzucić puszczanie wiatrów i to nie dość że głośnych to jeszcze wonnych.

Dodatkowo w ciąży urosły mi stopy- niby po porodzie wracają do poprzedniego rozmiaru, w III trymestrze wszystko leciało mi z rąk- nie tylko więzadła macicy się rozchodzą ale tez stawy. Ale najbardziej mi dokuczało chyba to że miałam kłopoty z koncentracją, pamięcią i często nie mogłam się wysłowić.
Kotka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 17:40   #62
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
kochana u mnie było tak samo... za to ostatnie 2 m-ce dopadło wszystko - mega zgaga, bol kregosłupa, nudnosci, problemy ze snem, rozstępy - w zastraszającym tempie owładneły me ciało ... wrrrr

życze by Ciebie to omineło... i polecam odstawić slodycze- przez nie tyłam najwiecej... chociaz wiem jak ciezko jest bez batonika czy czekolady
Nie strasz

Właśnie słodycze to moja największa zmora. Odkąd jestem w ciąży nie miałam dnia bez czekolady. W moim przypadku zgadza się przesąd że z dziewczynką w brzuchu je się na słodko
Nie potrafię sobie jej odmówić- za to z dobrym efektem unikam białego pieczywa, pizzy, chipsów i wszelkiej przetworzonej żywności.





Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
O i zaś mamy coś wspólnego
Przed ciążą też byłam nocnym markiem. N a początku ciąży za to spałam już o 22, w dzień też drzemałam. I teraz też jestem nocnym markiem, bo spać nie moge. Junior też buszuje razem ze mną o tej 2-3 w nocy. Mam nadzieje, że mu tak nie zostanie. Też dopiero teraz kawe, yy capucinko sobie strzeliłam po drzemce.
Jak mojego męża pytali jak się czuje, to mąż odpowiadał zawsze: nie rzyga, nie pluje, dobrze się czuje
Też nie łykam sztucznych witamin i mam wyniki dobre
Też się lekko nakręcałam, bardziej schizowałam jak czytałam o czyimś złym sampoczuciu. Napadów głodu nie mam, jem jak mam ochote.
Szmaragdowy kotku, też czytałam o muśnięciu motylach, czy rybki ale nic z tego nie miałam. Mój synek poporstu zaczął się wypinać i kopać i tak ma do teraz, póki jeszcze co w brzuchu. Nie mam tak, że mieszam ogórka kiszonego z czymś tam.
Ad afery, nieźle


Ja niewiem nic na ten temat
Ja do 16 tygodnia nie spałam tylko wtedy gdy byłam w pracy
Minął 16 tydzień i jak ręką odjął. Do 2 jestem w grze. Oczywiście Młoda również.
W ogóle ja mam dziecko które chyba nigdy nie śpi
I tez nie miałam motylków. Pod koniec 18 tygodnia po prostu poczułam bardzo mocne walnięcie

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość



Jako osoba, ktora nigdy nie byla w ciazy.. Moge spytac dlaczego? Tzn rozumiem cale zjawisko ale byloby fajnie, gdyby ktos mi cos takiego wyjasnil! Bo ja sie ciazy bardzo boje
Ja jeszcze rok temu mówiłam - żadnej ciąży!!! Zawsze mdlałam podczas pobierania krwi, na myśl o porodzie robiło mi się słabo i widok kobiet w ciąży mnie przerażał.
No ale starość nie radość- 30 na karku, mąż jeszcze 3 lata ode mnie starszy- wóz albo przewóz. Stwierdziłam że odstawiam tabletki i będzie co ma być. Jak zobaczyłam 2 kreski powiedziałam "ja pierd..."

Teraz mogę powiedzieć że ciąża to BOSKI, NIESAMOWITY stan. Czemu- nie wiem sama. Odkąd czuję Młodą wiercącą się w moim brzuchu- odczuwam nieustający spokój i szczęście. Po prostu.
Pobieranie krwi to pikuś, poród - cóż, muszę przeżyć. Jakoś się go nie boję i po prostu czekam z niecierpliwością aż Mała będzie po tej stronie brzucha

Natura jest zaskakująca

Edytowane przez hania811
Czas edycji: 2011-12-10 o 17:41
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 17:47   #63
rysiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 277
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Mi po ciąży urosły stopy o pół rozmiaru. Część butów do wyrzucenia!

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A, synek leżał mi na jakimś nerwie i przez ostatni miesiąc miałam niedowład lewej ręki.
Mam dokładnie to samo. Wydaję mi się, że w ciąży zrobiłam się taka ciężka, że stopy mi się "rozczłapały"
rysiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 18:20   #64
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Ojeju! Naprawde sa teraz po ciazy wieksze?

Strasznie się tego bałam, bo noszę normalnie 39 a w zasadzie 40, więc jak by mi jeszcze stopa urosła to kaplica, ale na razie, odpukać, wszystko po staremu


Jako osoba, ktora nigdy nie byla w ciazy.. Moge spytac dlaczego? Tzn rozumiem cale zjawisko ale byloby fajnie, gdyby ktos mi cos takiego wyjasnil! Bo ja sie ciazy bardzo boje
Wiesz, ciężko to wytłumaczyć, bo są dziewczyny dla których ciąża jest fajnym stanem, a są i takie, dla których to dopust boży po prostu. Każda z nas inaczej to odczuwa. Dla mnie to fajny stan - wszyscy mówią, że pięknie wyglądam, oczywiście żartuję sobie teraz, chociaż faktycznie tak mówią ale dla mnie bycie w ciąży to takie trochę nierealne, wręcz metafizyczne doznanie - rośnie w Tobie dziecko mój mąż mówi, że strasznie mi zazdrości tego, jak to jest i że bardzo chciałby móc poczuć, jak np. dziecko kopie tak wewnątrz dla mnie jedynym mankamentem ciąży było to, że po prostu trzeba o siebie dbać, wręcz do przesady - ja tam wolę na zimne dmuchać - wiadomo - nie latamy bez czapki, żeby czegoś nie złapać, unikamy skupisk zakichanych ludzi, w lecie nie łazimy w upały, żeby nie spowodować skurczów itp. Ale poza tym, naprawdę mi się ten stan podoba - jest odmienny po prostu A jeżeli chodzi o ciążę, to wiesz, każda z nas się bała - każdy boi się nieznanego, to normalne. Mnie wszystkie lęki przeszły, jak z badań wyszło, że mogę mieć problem z zajściem w ciążę i donoszeniem a dodam, że miałam wtedy 30 lat, więc naprawdę się przeraziłam, na szczęście na strachu się skończyło, a teraz oczekuję drugiego (dodam, że również planowanego) dziecka, więc jak widzisz nie było strasznie Już nie mogę się doczekać porodu! - dla mnie ciąża to stan takiej pozytywnej ekscytacji A najfajniesze w ciąży jest to, ze na końcu masz dziecko

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-12-10 o 18:26
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 18:23   #65
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Jesli chodzi o ucisk na nerw to mi corcia jakis uciskala- zero czucia w lewym udzie, moglam depilowac absolutnie bezbolesnie

Wspominala ju ktoras o zmianach skornych? Mam na mysli powiekszanie/ sciemnienie pieprzykow. Po porodzie wrocily do normy

Z zaskakujacych tabu- to ze podczas skurczy partych sie odczuwa mega nacisk na odbyt, caly czas sie zulam jakbym miala za przeproszeniem wielka kupe zrobic a nie dzieci urodzic
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 18:30   #66
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o ucisk na nerw to mi corcia jakis uciskala- zero czucia w lewym udzie, moglam depilowac absolutnie bezbolesnie

Wspominala ju ktoras o zmianach skornych? Mam na mysli powiekszanie/ sciemnienie pieprzykow. Po porodzie wrocily do normy

Z zaskakujacych tabu- to ze podczas skurczy partych sie odczuwa mega nacisk na odbyt, caly czas sie zulam jakbym miala za przeproszeniem wielka kupe zrobic a nie dzieci urodzic

No własnie, cholerka, a ja tego nie miałam czułam przeogromną falę bólu w brzuchu - własnie w brzuchu też liczyłam na to, że parte nie bolą, a u mnie do 10 cm było spoko, a masakra rozpoczęła się później i jeszcze jedna rzecz strasznie zdziwiła mnie w czasie porodu - nie przypuszczałam, żę dziecko jest takie twarde! czułam się dokładnie tak, jakby wyciągali ze mnie wielki pniak drewna, taki szorstki, z korą Glamourous, a czułaś przy partych tylko nacisk, czy te skurcze bolały? Bo u mnie to jakoś na odwrót było
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 18:59   #67
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Post Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

:kotku ja czulam nacisk i potrzebe parcia, bole przy drugim porodzie w ogole u mnie byly jakies trefne- a dodam ze blizniaki rodzilam. Na ktg- pod ktorym bylam caly czas sila skurczy wychodzila max 60 proc- a niby Porodowe potrafia i do 300 dojsc... Skurcze czulam glownie w biodrach i udach a cAly porod tak mi sie chcialo sPac ze mimo zalecen poloznej nie ruszylam sie z lozka tylko kimalam
Przy rozwarciu 10 cm( rozwarcie szlo szybko mimo ze skurcze niezbyt bolesne) dostalam oksytocyne bo w ogole partych nie czulam. A drugi blizniak to w ogole wyskoczyl jak korek z butelki szampana
A faktycznie- ten moment jak sie rodzi glowka jest taki dziwny- nagle sie czuje cos twardego cieplego miedzy nogami niby twoje cialo a jednak nie twoje


W ogole mysle ze duzo sie mowi o ciazy, porodzie a o pologu jakOs za malo. O tym ze karmienie piersia na Poczatku moze strasznie bolec, o zmianach hormonalnych ktore doprowadzaja do depresji porodowej i robia z nas rozhisteryzowane potwory( mnie depresja po pierwszym porodzie ogromna dopadla i to byl najgorszy okres w moim zyciu. Mimo ze coreczka planowana, wyczekana, zdrowa i sliczna. Troche sie balam jak bedzie tym razem przy blizniakach- wczesniaczkach delikatnie mowiac nieplanowanych - ale na szczescie mnie ominelo...)

Za malo sie mowi tez o stresie zwiazanym z pierwszym wyproznieniem po porodzie, o tym ze po sn pochwa wraca do poPrzedniego ksztaltu nieco dluzej niz 6 tyg pologu ( przynajmniej u mnie tak bylo, polog minal a tu nadal rozklapiocha, nie mialam kogo spytac i sIe zamartwialam ze zawsze juz tak bedzie...
O pierwszym razie po porodzie tez sie niewiele mowi tak jak i o tym ze wiele kobiet jest tak zaabsor owanych macierzynstwem+ zmiany hormonalne ze seks schodzi na drugiemiejsce... Albo na 10 te

Ja dolaczam do opinii ze ciaza to przepiekny stan i porod- fantastyczne wzruszajace przezycie
Aha przy pierwszym porodzie bardzo sie zasugerowalam tym co mi polozna powiedziala- ze skurcze porodowe sa tak bolesne ze nie mozna mowic ani chodzic. A ze chodzilam i gadalam- do szpitala dojechalam z pelnym rozwarciem, nawet nie bylo czasu sie w koszule przebrac
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-10, 19:05   #68
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

A ja właśnie cały czas musiałam siedzieć i skakać na piłce przez cały poród i było ok, a jak mnie położna kładła do badania rozwarcia, to strasznie bolało dlatego po porodzie bolały mnie mięśnie nóg i bioder i nic poza tym, bo czułam się jak po 5-godzinnej dyskotece przez to kiwanie na piłce Ja depresji ani nawet obniżenia nastroju nie miałam, z wrażenia całą noc nie mogłam spać, tylko wpatrywałam się w synka byłam jak naładowany króliczek Duracella natomiast dla mnie karmienie to był jeden wielki koszmar - wolałabym codziennie rodzić dziecko niż karmić - w ogóle nie miałam pokarmu, mały nie przybrał nawet 1/3 tego, co powinien przez pierwszy miesiąc, więc i tak był dokarmiany, ja nic nie mogłam jeść bo małemu było tylko albo bardzo źle albo jeszcze gorzej, z płaczu dostawał przepukliny, piłam wiadrami herbatkę na laktację i nic, płakałam z bólu przy każdym karmieniu, poddałam się po 4 miesiącach, jak schyliłam się po synka który spał w bujaczku, zobaczyłam plamy przed oczami i prawie upadłam razem z dzieckiem. Pokarm zanikł mi sam chyba już po 4 dniach. Ale Ivi - nie sugeruj się tymi opowieściami, bo moja przyjaciółka karmiła 3 lata i dla niej to były najpiękniejsze chwile to bardzo indywidualna sprawa i nie ma dwóch takich samych ciąż, porodów, karmień i dzieci Ja nawet teraz widzę, że moja druga ciąża już jest zupełnie inna, niż pierwsza, więc naprawdę, z góry nie warto w ogóle NICZEGO zakładać

A właśnie, jeżeli mówimy o seksie w czasie karmienia - nikt mi nie powiedział, że pochwa jest tak strasznie sucha i ma się wrażenie, jakby była z pergaminu - potrzeba mnóstwa lubrykantu, chociaż nigdy go nie potrzebowałam, a i tak trzeba uważać, bo troszkę może zaboleć. Ogólnie, szału nie ma Na szczęście wszystko z czasem wraca do stanu poprzedniego, tylko trzeba ćwiczyć mięśnie Kegla mnie w powrocie do formy własnie pomógł balonik, z którym ćwiczyłam w czasie ciąży, żeby mnie nie nacinali

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-12-10 o 19:18
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 19:05   #69
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Jako osoba, ktora nigdy nie byla w ciazy.. Moge spytac dlaczego? Tzn rozumiem cale zjawisko ale byloby fajnie, gdyby ktos mi cos takiego wyjasnil! Bo ja sie ciazy bardzo boje
Jak dla mnie fajnie jest byc w ciazy owszem sa jakies wyrzeczenia i dolegliwosci, nie mozna juz tak szalec jak wczesniej - fizycznie jest ciezej, czlowiek czuje sie ociezaly i szybko sie meczy (ja tak przynajmniej mam - ale tez mam juz 13 kg na plusie) Ale swiadomosc, ze rozwija sie Tobie nowe zycie, dziecko z krwi i kosci, mieszanka Twoich genow i genow ukochanego mezczyzny jest czyms cudownym... pozniej jak czujesz ruchy dziecka, widzisz jego reakcje na dzwieki czy dotyk brzuszka ... nie moge sie doczekac porodu i chwili kiedy wezme swoja coreczke w ramiona
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 22:36   #70
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Szmaragdowy kotku a co to za balonik? Pierwszy raz O czyms takim slysze

Wspolczuje takch przejsc z karmieniem... Ale ponoc laktacja sie zaczyna w glowie, moze to za duzy stres byl dla ciebie? I stad te Problemy? Mam kilka kolezanek ktore tez bardzo chcialy karmic a im z niewyjasnionych powodow nie szlo... Chyba przez te nerwy
Ja teraz karmie tylko piersia dwojeczke i daje rade, no i u mnie tez druga ciaza byla zupelnie inna niz pierwsza. Czlowiek jest o wiele spokojniejszy, co nie?

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

No i kAzdy porod tez inny. Tym razem ledwo mi pozwolili wstac ( a wlasciwie jeszcze nie pozwolili a ja juz wstalam) to biegalam po oddziale
Krocze mialam nacinane 2 razy- ale o ile za pierwszym rana bolala okropnoe, gorzej niz porod- tym razem ani razu nie bralam przeciwbolowych lekow, prawie nie czulam

A wlasnIe, z calego porodu moj maz najgorzej wspomina dzwiek przy nacinaniu krocza- jakby ktos gruby plastik cial nozycami wg niego.

Przyplyw adrenaliny tez mialam po porodzie, corka sie urodzila przed 23 a ja mimo zmeczenia cala noc nie spalam. Tym razem to samo

A co do ciazy to w pierwszej ja bylam bardzo aktywna, chodzilam na basen do konca i przytylam 13 kilo. Z blizniakami ostatni miesiac lezalam a w sumie przybylo mi tylko 9 kilo. Po obu porodach zeszlo mi 7 kilo od razu co tez bylo dla mnie dziwne- corka wazyla 3400, chlopcy po 2300 wiec w sumie 4600 no i podwojne lozusko, wiecej wod itd. A na wadze tyle samo ubylo


Zaskoczylo mie tez ze po porodzie sie tak czlowiek okropnie poci
No i kompletny szok- sila uczuc i instynktu macierzynskgo
Czlowiek sie cieszy przez cala ciaze, mentalnie niby jest przygotowany na dziecko a potem dzidzia przychodzi na swiat i nagle
Wszystko inne schodzi na dalszynplan. MOment w ktorym po porodzie podaja ci dziecko- najpiekniejsza chwila w zyciu, zapomina sie o bolu, niedogodnosciach ciazy, wysilku podczas porodu. Daka ci taka mala isyotke i nagle wiesz ze molglabys za nia Oddac zycie bez chwili wahania

A po porodzie czesto lapalam sie na kladzeniu reki na brzuszku odruchowo- i czulam sie taka pusta w srodku... Mimo ze koncowka ciazy bywa meczaca to jednak wiekszosc dziewczyn przyznaje ze za brzuszkem teskni. Mnie teraz tez ta esknota lapie

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

W obu ciazachnie mialam zachcanek ale pierwszym objawem byla nadwrazliwosc na zapachy- zwlaszcza perfum ktore normalnie uwielbiam i maniacko kolekcjonuje. Na czas ciazy perfumy wedrowaly do schowka a ja lecialam do rossmana po bezzapachowy krem i dezodorant, zmienilam zel do kapieli itd
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 23:12   #71
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

W pierwszej ciąży przestraszyłam się, że czarnieje mi pepek i jego okolice, dopiero później doczytałam, ze to początek pojawiającej się "czarnej linii"

Miałam mdłości, niestrawności, mam i teraz - ale to dla mnie żadne zaskoczenie
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-11, 12:16   #72
muffinka90
Zakorzenienie
 
Avatar muffinka90
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 770
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Widze, ze wiekszosc juz zostala powiedziana mnie zadziwialo to, jak mozna byc niezdarnym (wytluklam pol zastawy, musialam kupic nowa, bo nie bylo z czego jesc przy gosciach), bez przerwy bylo mi goraco, po porodzie pocilam sie jak prosie

ale najbardziej zaskoczylo mnie to, ze piersi nie urosly mi w ogole ani w czasie ciazy ani teraz, podczas karmienia, a tak marzylam, zeby miec chociaz male C
no i nie spodziewalam sie, ze tak bede sie nudzic w trakcie porodu, nastawiala sie na jakas masakre, ze nie bede miala sily sie odzywac, a bylo calkiem fajnie

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze rok temu mówiłam - żadnej ciąży!!! Zawsze mdlałam podczas pobierania krwi, na myśl o porodzie robiło mi się słabo i widok kobiet w ciąży mnie przerażał.
A jak teraz z kluciem? Mi niestety w ciazy nie przeszlo, mimo czestego upuszczania krwi, smialam sie do pielegniarek, ze pewnie podczas porodu tez padne no i jak... oczywiscie zemdlalam po urodzeniu lozyska

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

glam wlasnie, ta wizyta w toalecie wole rodzic znowu niz to przezywac...

SzmaragdowyKotek co do karmienia, to wlasnie roznie bywa, jeden maja pokarm, a nie karmia bo boli i nie radza sobie z tym, inne jak ja chcialyby karmic, bo lubia, a nie maja czym... do dooopy takie cos
__________________
Mamą być i jeszcze raz


"I ślubuję Ci...''


moje hobby- xxx
muffinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 13:23   #73
ygga8
Rozeznanie
 
Avatar ygga8
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 524
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

hej Fajny wątek
teraz jestem w 38tyg ciazy . oprócz tych typowych któych sie spodziewałam, mdłości, śpiączka ciążowa zmian skórnych

to teraz mam bóle bioder , i ucisk na kolce biodrowe jakby ktoś je rozpychał, 'strzelanie' w biodrze przy gwałtownych ruchach , powiększenie i ściemnienie pieprzyków , niestety spadek libido przez cała ciąże , a piję teraz jak szalona, non stop piję wodę i biegam do kibelka , w nocy to z 5-6 razy budzę się i sie nie wysypiam bo ciężko mi znaleźć dobrą pozycje żeby mnie cos nie uwierało .
a córcia leży pośladkowo i jak 'kopię' to boli jak cholera gdzieś na dole nie wiem w co uderza ale boli aż mnie skręca ..

i stiwerdzam że jednak końcówka ciąży jest gorsza niż początki, nie wymiotowałam tylko mnie mdliło i dużo spałam a teraz dużo więcej tego i jestem taka niezręczna i trochę ogłupiała przez ciąże . ale już niedlugo ide na CC
__________________

moja wymiana książek!!
ygga8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 13:32   #74
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

O, tak tak, miałam wczoraj też pisać otej niezdarności, która mi się czasem przytrafia i do tego dodam, ze też i skleroza.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 13:38   #75
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Jest jeszcze jedno, nie wiem czy któraś wspomniała.
Chwilowe podniesienie rąk w górę aby coś sięgnąć, zdjąć itp może skończyć się źle
Ściągałam pranie z linki, ale z lenistwa nie opuściłam ich na dół. Więc ręce w górę i robiłam to tak, jak zawsze. Siły na składanie musiałam zbierać pół godziny
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:39   #76
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Glamourous, właśnie ja chciałam karmić, ale nie żeby tak na siłę, no ale to dla mnie naprawdę masakra czysta była jeżeli chodzi o balonik epi-no, to jest to wynalazek profesora z Uniwersytetu Medycznego w Monachium, pisałam na ten temat właśnie w kilku postach wyżej. Wiem, że on jest używany w Europie w wielu szpitalach położniczych, a u nas w jednym szpitalu tylko w Warszawie, niestety (chyba na Karowqej, o ile się nie mylę). Staram się o tym mówić, bo dzięki temu cudeńku nie byłam nacinana, nie pękłam (synek ważył 3,5 kg i miał 57cm, więc mały nie był) i błyskawicznie wróciłam do formy. Do mnie do pokoju przychodziły potem studentki położnictwa pytać, co zrobiłam, że mnie nie cięli (byłam jedyną nienacinaną kobietą w szpitalu) - mówiły, że na studiach wspomnieli im na wykładach, że coś takiego jest i że jest skuteczne, ale nikt im tego nawet nie pokazał...dramat... podawały mi swoje adresy i potem wysyłałam im ksero z instrukcji swojego balonika. Jeżeli Cię to interesuje, zajrzyj sobie na wątek o nacinaniu krocza - link podałam kilka postów wyżej - napisałam tam chyba wszystko, co uważałam za ważne i co robiłam, że urodziłam bez nacięcia -gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, polecam się na PW ja cudem znalazłam ten balonik (w ciąży pierwszy raz byłam 5 lat temu), wtedy w ogóle nikt o tym nie mówił, teraz od razu wyskakuje strona polskiego przedstawiciela producenta, więc możesz sobie poczytać w necie znalazłam, że coś takiego w ogóle istnieje, ale niestety nie znalazłam żadnych opinii - jestem pionierką ale stwierdziłam, że trzeba coś zrobić - cokolwiek, bo jak nic nie zrobię, to nie mam żadnych szans na uniknięcie nacięcia. Niedługo muszę wyciągnąć z szafki moje epi-no i znów ćwiczyć, żeby nikomu nie przyszło do głowy mnie kroić przy drugim porodzie
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 17:18   #77
misia20l
Zadomowienie
 
Avatar misia20l
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 314
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

witam wszystkie szczęśliwe mamusie
przeczytałam cały ten nowy wątek (bardzo dobrze pomyślany temat) i aż się troche przestraszyłam, z resztą zawsze jak sobie myślałam jak to jest rodzić to mnie ciary przechodziły, jedynie co to pocieszałam sie tym że tyle milionów kobiet już urodziło, rodzi i przezyły to i ja dam radę
krótko mówiąc, chciałam sie dowiedzieć od tych doświadczonych, które już rodziły a które maja wade wzroku (wysoką krótkowzroczność) i wade postawy (skolioze, kifoze lub kifoskolioze-dodam: dużą)
otóż ja, od dzieciństwa, poprzez szybki rozwój przez pewien czas kości i całego układu, nabawiłam sie wady wzroku, mam krótkowzroczność z astygmatyzmem -6 dioptrii na oba oczy, i mam kifoskolioze którą od dzieciństwa musiałam leczyć rehabilitując sie przez zaliczenie 6lat jeżdzenia średnio 2x w tygodniu na rehabilitacje kręgosłupa i ćwiczenia i zaliczenia 7 sanatoriów. no może to tak strasznie brzmi ale to było takie intensywne abym mogła jak najwięcej wyprostować mój kregosłup. teraz co mi pozostało to po prostu mocne skrzywienie, odstające łopatki i ten czasami nieznośny ból od cięższej pracy. na szczęscie już spory czas temu przestałam rosnąć i moja wada pozostała taka jaka pozostała no a wada wzroku też zastopowała na tych -6 już dwa lata temu na szczęście.
no a z mężem staramy sie o pierwsze dzieciątko i troche boje sie jak sobie pomyśle o moim kręgosłupie czy da rade i moje oczy, martwi mnie to jak bardzo może sie wada pogłębić bo wiem że zazwyczaj w ciąży pogarsza sie krótkowidzom.
może któraś z Was ma podoba sytuacje zdrowotną i może coś powiedzieć na ten temat?
misia20l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 17:27   #78
diablica071086
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 151
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

witam ja kończę 13 tydzień mdłości brak ale ciągłe odbijanie to juz masakra nawet jak wode wypije to mi sie odbija nie raz czy dwa tylko ciagle a jak zjem za dużo to prawie zgaga się robi, pierwszy objaw ciąży ból brzuch mocniejszy niż przed @ tak że się składałam w poł więc dostałam na pierwszej wizycie kolegę D. i grzecznie łykałam 2 razy dziennie, standardowa senność dopiero dochodze do siebie i jakoś dom zaczyna wyglądać
diablica071086 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 20:21   #79
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Zdziwily mnie czeste ,,wiatry,, :P
Przyrost wagi pomimo, ze nie jem duzo, zaczynam 20 tydz a juz mam dyche na plusie, moze 11,,,, nie wiem nie waze sie juz bo mnie to wkurza
ze piersi moga az tyle urosnac, a mialam duze bo miseczke 75 FF, a teraz 80GG
ze boli kregoslup
Mdlosci mialam na poczatku, nigdy nie wymiotowalam, teraz oprocz bolu kregoslupa nic mi nie dolega
Aha no i czeste siusianie


jeszcze pewnie wiele rzeczy mnie zdziwi do konca ciazy, narazie zaczynam 20 tydz, wiec wiele przede mna

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2011-12-11 o 20:23
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 07:21   #80
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez muffinka90 Pokaż wiadomość
ale najbardziej zaskoczylo mnie to, ze piersi nie urosly mi w ogole ani w czasie ciazy ani teraz, podczas karmienia, a tak marzylam, zeby miec chociaz male C
mi tez nie urosly... zrobily sie moze troche twardsze na poczatku, ale nie urosly za nic
Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Jest jeszcze jedno, nie wiem czy któraś wspomniała.
Chwilowe podniesienie rąk w górę aby coś sięgnąć, zdjąć itp może skończyć się źle
Ściągałam pranie z linki, ale z lenistwa nie opuściłam ich na dół. Więc ręce w górę i robiłam to tak, jak zawsze. Siły na składanie musiałam zbierać pół godziny
Oj ja tez mam slabe rece... 15 sec w gorze i ja rak juz nie czuje ciezko wysuszyc sobie chocby wlosy ....
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 10:41   #81
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Mi po ciąży urosły stopy o pół rozmiaru. Część butów do wyrzucenia!

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

A, synek leżał mi na jakimś nerwie i przez ostatni miesiąc miałam niedowład lewej ręki.
Ale nie cofnęło się nic a nic ?
Jestem jeszcze przed ciążą, ale o większości zmian już czytałam/słyszałam. Jedynie te stopy mnie zszokowały i baaardzo zmartwiły Tak, tak mówi to butoholiczka
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 10:57   #82
ygga8
Rozeznanie
 
Avatar ygga8
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 524
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez misia20l Pokaż wiadomość
witam wszystkie szczęśliwe mamusie
przeczytałam cały ten nowy wątek (bardzo dobrze pomyślany temat) i aż się troche przestraszyłam, z resztą zawsze jak sobie myślałam jak to jest rodzić to mnie ciary przechodziły, jedynie co to pocieszałam sie tym że tyle milionów kobiet już urodziło, rodzi i przezyły to i ja dam radę
krótko mówiąc, chciałam sie dowiedzieć od tych doświadczonych, które już rodziły a które maja wade wzroku (wysoką krótkowzroczność) i wade postawy (skolioze, kifoze lub kifoskolioze-dodam: dużą)
otóż ja, od dzieciństwa, poprzez szybki rozwój przez pewien czas kości i całego układu, nabawiłam sie wady wzroku, mam krótkowzroczność z astygmatyzmem -6 dioptrii na oba oczy, i mam kifoskolioze którą od dzieciństwa musiałam leczyć rehabilitując sie przez zaliczenie 6lat jeżdzenia średnio 2x w tygodniu na rehabilitacje kręgosłupa i ćwiczenia i zaliczenia 7 sanatoriów. no może to tak strasznie brzmi ale to było takie intensywne abym mogła jak najwięcej wyprostować mój kregosłup. teraz co mi pozostało to po prostu mocne skrzywienie, odstające łopatki i ten czasami nieznośny ból od cięższej pracy. na szczęscie już spory czas temu przestałam rosnąć i moja wada pozostała taka jaka pozostała no a wada wzroku też zastopowała na tych -6 już dwa lata temu na szczęście.
no a z mężem staramy sie o pierwsze dzieciątko i troche boje sie jak sobie pomyśle o moim kręgosłupie czy da rade i moje oczy, martwi mnie to jak bardzo może sie wada pogłębić bo wiem że zazwyczaj w ciąży pogarsza sie krótkowidzom.
może któraś z Was ma podoba sytuacje zdrowotną i może coś powiedzieć na ten temat?
hej myślę że powinnaś skonsultować swoje obawy z lekarzem, z tego co wiem to krótkowzrocznośc różnie jest traktowana w zależności od lekarza prowadzącego, sama krótkowzroczność nie jest bezwzględnym wskazaniem do CC , oczywiscie wzrok może polecieć po porodzie naturalnym, wysiłek, parcie itd.. mojej znajomej w czasie ciąży, ze sporą wadą, siatkówka zaczela sie odklejac , tak porpostu od ciąży, i jej lekarz odrazu pow że bedzie miała cesarkę. mozesz poszperac w internecie nawpewno jest dużo opinii lekarzy i doświadczonych.
Moja siostra z wadą -4 i -3,5 rodziła naturlnie, wzrok troszke sie jej pogorszył ale jest wporządku, jej gin zalecił zaciskanie oczu przy 'parciu' więc to różnie jest naprawde.
co do wady postawy, sama mam skoliozę lędźwiową , niewielką , raczej nie dawała dolegliwości bólowych ot tak, tylko przy wiekszym wysiłku,staniu itd. teraz w ciązy boli mnie krzyż ale to jest prztjmowane za normalne więc
__________________

moja wymiana książek!!
ygga8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 11:10   #83
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Ciekawy temat

Większości kobiet ciąża kojarzy się z wymiotami i zachciankami. Mnie to ominęło.
Ale miałam inne ciekawe dolegliwości

W każdym poradniku pisano, że 1 trymestr jest najcięższy, a później to już z górki.
Nic bardziej mylnego
Jestem na początku 31 tc., ciąża przebiega prawidłowo z małymi odstępstwami dot. mamusi

Pierwszy trymestr:
-potworne zmęczenie, mogłam spać w każdym miejscu, w każdej pozycji, a i tak byłam wiecznie niewyspana
- zawroty głowy
- problemy z układem pokarmowym: okropne wzdęcia, zaparcia, mdłości
- bóle brzucha spowodowane stresem
- biust urósł o rozmiar

Drugi trymestr:
- problemów z układem pokarmowym ciąg dalszy
- biust już nie rośnie, stopy stoją w miejscu
- najgorsza rzecz: uderzenia gorąca
- czułam się jakbym menopauzę przechodziła Momentalnie robiło mi się gorąco, kręciło mi się głowie, zbierało na wymioty, drżały mi ręce
- nie mogłam ustać w miejscu nawet przez chwilę, bo miałam wrażenie, że cała drętwieję i zaraz się przewrócę
- nawet przy małym wysiłku dopadała mnie zadyszka
- okropne swędzenie piersi nie pomagały żadne kremy, balsamy
- duuuży apetyt
- krwawienia z nosa w najmniej spodziewanych momentach, np podczas jazy autem
- twardnienie brzucha spowodowane stresem
- problemy z bezsennością

Trzeci trymestr:
- jestem okropnie niezdarna
- mam problemy z pamięcią i koncentracją
- problemów z układem pokarmowym ciąg dalszy
- brak apetytu muszę zmuszać się do jedzenia posiłków
- problemy z prostymi czynnościami dnia codziennego, golenie nóg to wyższa szkoła jazdy
- wieczna zgaga
- śpię na lewym boku, bo tak podobno najbezpieczniej i dzięki temu non stop boli mnie lewy bark, biodro i żebra
- męcząca zadyszka

Mimo wszystko ciąża to piękny stan Wystarczy, że mały skopie mi pęcherz i żebra, a czuję się jak w siódmym niebie To najpiękniejsze uczucie jakiego można doświadczyć!
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 11:12   #84
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

tootsie, ale to także typowe objawy towarzyszące ciąży
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 11:23   #85
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
tootsie, ale to także typowe objawy towarzyszące ciąży
Dla mnie nie były typowe dopóki nie sięgnęłam po dobry ciążowy poradnik w piątym miesiącu

Wszystkie koleżanki mówiły mi tylko o wymiotach, zachciankach, okropnej cerze i wypadaniu włosów hehe To mnie ominęło i myślałam, że jestem wybranką

Za to mega szybko rosną mi paznokcie, a do tego mam okropnie suchą skórę na dłoniach, mimo stosowania kremów
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 12:15   #86
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
ja nie spodziewałam sie ciemnej krechy od łona do pępka.
Wiedziałam, że ciało sie zmienia, ze skóra sie zmienia (ja byłam niebiesko-fioletowa - tak mi żyły było widać), że sutki się powiększają i zmieniają kolor - ale o tej prędze jakoś nie doczytałam... najgorsze było, jak po porodzie nadal była - pamiętam jak się zamartwiałam, czy zniknie...znikła,jakoś niedługo po porodzie

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

odnośnie wypadania włosów -gdzieś wyczytałam ostatnio, ze wypadaja w 17 tygodniu po porodzie. To by się zgadzało, bo nastawiona na to wypadanie zaraz po porodzie bardzo się cieszyłąm, jak wciąż miałam piękne włosy ("ha,wszyscy mówili, ze wypadną, a ja nadal taka piękna" ) az faktycznie 3-4 m-ce po porodzie zaczęły wychodzić garściami.
cerę zawsze miałam bladą, teraz wyglądam jak głodny wampir.
Włosy z falowanych podatnych na kręcenie się wyprostowały /i to nie tylko na głowie/. I rosną jak u wujka Zdzicha /to te nie na głowie

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, ze będę miec rwę kulszowa, zgagę- nigdy wcześniej jej nie zaznalam Tak samo nie spotkałam się specjalnie z notkami o krwawieniach z nosa, zwiększonym ryzyku anemii-no i dorobiłam się niezłej....
Ja zawsze się z TŻta śmiałam, że ja w zgagę wierzę tak jak on w moją migrenę. I teraz on się na mnie mści jak śpię prawie pionowo. Co gorsza zgaga zaczyna się pojawiać ostatnio nawet po obudzeniu rano /zaczęłam 18tc/
Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Ciekawy temat

Większości kobiet ciąża kojarzy się z wymiotami i zachciankami. Mnie to ominęło.
Ale miałam inne ciekawe dolegliwości

W każdym poradniku pisano, że 1 trymestr jest najcięższy, a później to już z górki.
Nic bardziej mylnego
Jestem na początku 31 tc., ciąża przebiega prawidłowo z małymi odstępstwami dot. mamusi

Pierwszy trymestr:
-potworne zmęczenie, mogłam spać w każdym miejscu, w każdej pozycji, a i tak byłam wiecznie niewyspana
- zawroty głowy
- problemy z układem pokarmowym: okropne wzdęcia, zaparcia, mdłości
- bóle brzucha spowodowane stresem
- biust urósł o rozmiar

Drugi trymestr:
- problemów z układem pokarmowym ciąg dalszy
- biust już nie rośnie, stopy stoją w miejscu
- najgorsza rzecz: uderzenia gorąca
- czułam się jakbym menopauzę przechodziła Momentalnie robiło mi się gorąco, kręciło mi się głowie, zbierało na wymioty, drżały mi ręce
- nie mogłam ustać w miejscu nawet przez chwilę, bo miałam wrażenie, że cała drętwieję i zaraz się przewrócę
- nawet przy małym wysiłku dopadała mnie zadyszka
- okropne swędzenie piersi nie pomagały żadne kremy, balsamy
- duuuży apetyt
- krwawienia z nosa w najmniej spodziewanych momentach, np podczas jazy autem
- twardnienie brzucha spowodowane stresem
- problemy z bezsennością

Trzeci trymestr:
- jestem okropnie niezdarna
- mam problemy z pamięcią i koncentracją
- problemów z układem pokarmowym ciąg dalszy
- brak apetytu muszę zmuszać się do jedzenia posiłków
- problemy z prostymi czynnościami dnia codziennego, golenie nóg to wyższa szkoła jazdy
- wieczna zgaga
- śpię na lewym boku, bo tak podobno najbezpieczniej i dzięki temu non stop boli mnie lewy bark, biodro i żebra
- męcząca zadyszka

Mimo wszystko ciąża to piękny stan Wystarczy, że mały skopie mi pęcherz i żebra, a czuję się jak w siódmym niebie To najpiękniejsze uczucie jakiego można doświadczyć!
Pod tymi mogę się czterema odnóżami podpisać. Twardnienie brzucha mnie martwi najbardziej. Ale z tego co czytam to tez jest jak najbardziej normalne.
Zaparcia. eh. Zawsze miałam problem z dwójeczką, a teraz to jest masakra.

I nikt nigdy mi nie powiedział, że sutki też się powiększają /piersi niech sobie rosną/. Sutki się robią ogromne. Potem mają jeszcze kolor zmienić. Przeraża mnie to i wcale mi się to nie podoba.

I spuchnięta jestem na dole. Podcieranie się po siku to jest ból.

Ciekawe jakie jeszcze cuda się wydarzą.

Zamiast motylków czuję w brzuchu przesuwanie się ślimaka
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 12:40   #87
diablica071086
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 151
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

dodam jeszcze płacz podczas jazdy autem (jako kierowca) bo akurat jakaś piosenka poleciała nawet nie smutna ale ja beczę, tak samo filmy jak jakieś wzruszające to 100% ze będę ryczec
diablica071086 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 13:15   #88
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Słyszałam o dziewczynie, która płakała na reklamach karmy dla kotów
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 13:45   #89
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Słyszałam o dziewczynie, która płakała na reklamach karmy dla kotów
Ja ostatnio rozpłakałam się, jak mąż powiedział mi, że źle odczytałam rozmiar śruby z klucza nastawnego. Był przerażony moją wrażliwością. A ja nie wiem czemu się rozpłakałam, chciałam się śmiać, że mam to pewnie po tacie (bo mój tata tego samego dnia zrobił podobną gafę).
ah te hormonki
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 14:19   #90
agnieszka 0605
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka 0605
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z serca matki
Wiadomości: 3 012
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Ja tylko dorzucę, że dzień porodu to jeden najpiękniejszych dni w moim życiu - a wszyscy tak straszyli. Chwila, w której ustaje nagle ból, a mała istotka, skulona zaczyna płakać, kiedy kładą ją na brzuszku, dostawiają do piersi, a ona zaczyna ssać - niesamowite uczucie!! I potem jest tylko lepiej. Dobrych rad typu: wyśpij się teraz, bo potem nie będziesz miała czasu, już nic nie będzie jak dawniej - nie słuchajcie!! Dziecko to ogromna radość i każda jego nowa umiejętność osiąga rangę małego cudu, który dokonuje się na naszych oczach. Ciąża, poród i dziecko to prawdziwy cud!!!

Pozdrawiam,

Mama Amelki
__________________
Amelia


Twoje zdanie jest twoje, wiec zapewne rożni się od mojego.
agnieszka 0605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.