Lek levonelle - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-14, 17:12   #1
magda_180
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Exclamation

Lek levonelle


hej
Mam do Was pytanie. Mam nadzieje że dowiem się tu tego czego szukam.
Ale może od początku. Mam 18 lat i chłopaka od 8 miesięcy. Rozmawialiśmy już wcześniej o współżyciu ale uznaliśmy że jeszcze troche poczekamy. Niestety xD. Zdarzyło się... Wiadomo wakacje, pełno okazji... Był to niepełny stosunek, nawet nie wiem dobrze czy już na pewno nie jestem dziewicą... Nie planowaliśmy tego. Nie mieliśmy nawet przy sobie prezerwatywy. Na drugi dzień postanowilismy iść do ginekologa. Zapisał mi tabletkę Levonelle. Zażyłam. Zadnych skutków ubocznych. Okres spóźnił mi się tylko 2 dni. Narazie jestem w trakcie jego trwania.. Po tym zdarzeniu uważam że jesteśmy już w pełni gotowi na współżycie. Ale nie wiem czy globulki antykoncepcyjne plus prezerwatywa po takim leku nie bd szkodliwe lub czy na pewno zadziałają?? uważam że jestem za młoda jeszcze na zwykłe tabletki antykoncepcyjne... Beda to tylko stosunki nieregularne raz na jakis czas.. Proszę o fachową opinię...


Ps, poszłabym do ginekologa ale strasznie boję się badania. I narazie wole zapytac sie tu na forum bo moze niepotrzebnie sie martwię o dzialanie tych globulek...

POMÓŻCIE!!

Edytowane przez magda_180
Czas edycji: 2011-07-14 o 20:55
magda_180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 08:01   #2
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Lek levonelle

W sumie masz 18 lat i za sobą swój pierwszy raz wiec myślę, że to odpowiedni moment na wizytę u ginekologa. Badanie wcale nie jest straszne ani bolesne tylko raczej trzeba przezwycięzyć swój wstyd
Co do pigułek antykoncepcyjnych... może właśnie ginekolog dobierze Ci odpowiednie, co myslę, że jest lepszym rozwiązaniem niz globulki. I wcale nie jesteś za młoda na pigułki antykoncepcyjne, a w "chwilech uniesienia" łatwo zapomnieć o antykoncepcji takze myślę, że podejmując aktywnosć seksualną najpewniejsza metodą zabezpieczenia są właśnie pigułki
Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 10:10   #3
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Lek levonelle

a mi sie wydaje, ze jak juz raz zasmakowalas seksu i jestes z tym chlopakiem juz 8 miesiecy to raczej zaczniecie uprawiac seks dosyc regularnie.. wiec bedac na twoim miejscu pomyslala bym raczej o tabletkach anty, 18 lat to wcale nie jest tak malo na rozpoczecie antykoncepcji hormonalnej.
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.