W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-09, 10:17   #1
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835

W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni


Witam, z góry proszę o połączenie wątków, jeśli istnieje takowy (ja nie mogłam znaleźć).
Potrzebuję pomocy w kwestii wykonywania ćwiczeń na siłowni. Byłam tam jeden raz, nie ma żadnego trenera; jest to mały osiedlowy klub. Ale mam tam takie sprzęty, mniej więcej: rowerek, ale tutaj chyba mogę sobie odpuścić, bo jeżdżę do pracy dwa, trzy razy w tygodniu rowerem (po 20 minut w dwie strony), są bieżnie, twistery, orbitreki, wioślarze, atlas tradycyjny, jakieś skośne ławeczki, pewnie do brzuszków, takie cudko na wewnętrzne strony ud: staje się na tym i nogi rozjeżdżają się na boki, taki masażer, że się na to staje, urządzenie wibruje i moja galaretka się trzęsie, i jeszcze pas masujący pośladki, brzuch, uda itp.
Możecie mi doradzić w jakiej kolejności robić ćwiczenia? Nadmienię, że chcę schudnąć, dietę już mam ustaloną przez dietetyka i sama dla jędrności ciała, chcę ćwiczyć. Muszę zrzucić jakieś min. 20kg.
Pozdrawiam
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 13:51   #2
Katrina5
Raczkowanie
 
Avatar Katrina5
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 67
Dot.: W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni

Witam Bardzo ciekawe pytanie, sama jestem zainteresowana. Z tego co ja się dowiedziałam to aby spalić tłuszczyk należy najpierw robić ćwiczenia siłowe a po nich aerobowe (np. rowerek, stepper itp.) Ale niech się wypowie jakiś znawca
Pozdrawiam!
__________________
akceptujmy ludzi takimi, jakimi są
Katrina5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 15:05   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni

kolejność na maszynach jest dowolna
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 19:27   #4
kfiatOsheQ
Przyczajenie
 
Avatar kfiatOsheQ
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni

Ja się nie znam, ale osobiście robię tak:
Najpierw rowerek/bieżnia ok 7 min na rozgrzewkę, żeby kontuzji nie było
Później jakieś siłowe... Ja preferuje butterfly.
A po 20 min ćwiczeń zaczyna się spalać tłuszcz, bo spali się jakiś glikogen, czy jak to się to tam nazywa w mięśniach :P
Tak mi powiedział pan instruktor.
Czyli później to rowerek albo bieżnia na zmianę ze steperem po 15 min i tak 3 razy :P
bluzka mokra jak z prania

Powodzenia !
kfiatOsheQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 21:42   #5
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni

Ja gdzies kiedyś czytałam-chyba tu na wizazu,sfd ze lepiej jest po siłowni pocwiczyc areobowo.

Ale ostatnio słyszałam w radiu-mówiła to Mariola Bojarska-Ferenc(czy jakos tak) ze najpierw areoby, potem siłka.

Słyszałam tez ze najlepiej jest cwiczyć w jeden dzien siłowo, a w drugi areobowo lub interwałowo.

Ja blizej jakos jestem 1 i 3 teorii i tak też ćwiczę.Ale pewnie wazne jest zeby się w ogole ruszać .
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 15:21   #6
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835
Dot.: W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni

Dziękuję za rady. Ja wczoraj i dziś zaczęłam od bieżni, potem orbitrek, rowerek, masażer na całe ciało, potem ćwiczenia siłowe, kilka brzuszków i na tym skończyłam. Schodzi mi to około 1,5 godziny ale tak mi się podoba siłownia, że mogłabym cały czas ćwiczyć
Pozdrawiam
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 20:34   #7
Dorota Sulek
Raczkowanie
 
Avatar Dorota Sulek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 33
Dot.: W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni

Witam
Ja zaczęlam treningi na siłowni tydzień temu i miałam 4 treningi z instrutktorem który ułożył mii to w ten sposób:

1 trening:
20 min wiosła, cwiczenia siłowe na górną partię ciała, 20 min stepper (wszystko razem 1,5 godz)

2 trening
20 min bieżnia szybkim i średnim tempem przeplatane , cwiczenia siłowe na dolne partie ciała,20 min bieżnia srednim i szybkim tempem

.....i tak mam chodzic co drugi dzień i cwiczyc, a efekty podobno maja byc WIDOCZNE po miesiącu
Jest to trening na wyrzeźbienie sylwetki, a nie na przyrost masy mięśniowej.

Z tego co mi powiedział trener moge sobie dołożyc po 2 tygodniach na zakończenie 10 min dłużej aeroby.
__________________
Dzidzia
Dorota Sulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 17:11   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: W jakiej kolejności ćwiczyć na siłowni

Polecam wątki typu "co się robi na siłowni" albo wpisanie w wyszukiwarkę "plany treningowe", trening siłowy itp.
Polecałabym raczej trening na całe ciało, a nie dzielony, ale to rzecz gustu również; zaczynasz od rozgrzewki na czymś do aerobów, potem rozgrzewasz partię ciała, od której zaczynasz (wymachy, kilkanaście powt. bez obciążenia albo z małym itp.). Potem robisz po 1 ćw. na każdą dużą grupę mięśni, brzuch na koniec. Jak masz siłę i ochotę, to po siłowym możesz jeszcze zrobić z 15 minut aerobów, np. przebiec się z 3 km.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.