Dziewczyny z Dublina i okolic:) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-30, 11:52   #271
cinnabon
Raczkowanie
 
Avatar cinnabon
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 83
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Czesc Dziewczyny! U mnie w weekend sporo sie dzialo, w sobote silownia i wyjscie na piwko tance wieczorem, a w niedziele silownia (WOW!) a potem kino, pizza i lody. No nie popisalam sie jesli chodzi o jedzenie, ale chociaz troche pocwiczylam. Dzisiaj zaczyna mi sie szkola
To co, widzimy sie jutro czy przekladamy nasze spotkanko gdy wszystkie bedziemy troche wolniejsze?

Dziewczyny, jakbyscie potrzebowaly namiar na Vana od przeprowadzek to moge polecic takiego faceta. My mielismy 40 pudel, mnostwo mebli i sprzetu i nawet jednego pudla nie podnioslam. Wszytskim zajeli sie Ci panowie, a do tego zajelo im to niecale 2h (z dojazdem i rozpakowaniem). Naprawde super rozwiazanie.

A jak Wam minal weekend?
__________________
Mobilizacja, potrzebna mi mobilizacja ...
cinnabon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 12:50   #272
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

a duzo biora? dasz jakis namiar?
byc moze bede potrzebowala ale nie jestem pewna bo nie mamy daleko i najwyzej kolega pojedzie z 2-3 razy


mnie to nawet nie pytaj o weeekendy bo zawsze w pracy
dla mnie teraz zaczal sie weekend
spalam dlugo teraz jakiespranie /sprzatanie itd i zaraz wychodze wywalic szkla i zrobic male zakupy


spotkanie zdecydowanie przekladamy ( przynajmniej z mojej strony bo sie nie wyrobie z wieloma rzeczami a i z kasa roznie do konca marca mam napewno )
takze jak chcecie to sie spotykajcie ale ja nie dam rady przynajmniej przez kilka tygodni

Cinna a Ty masz gg?
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 13:14   #273
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

no to weekend ciekawy a pizza itd...czasami trzeba. ja to nie lubie tak ze nie pozwole sobie na nic slodkiego czy co lubie a potem w chwili slabosci zuce sie i zjem 3x tyle

...jelsi chodzi o ten van..to ile placiliscie? my mamy samochod ale musieli bysmy jezdzic tam i spowrotem kilkanascie razy a to sie mija z celem bo 2x tyle wyda sie na benzyne i poswieci sie 5x czasu.
u nas to jeszcze dobre kilkanascie tygodni do czasu gdy zavzniemy szukac cos dlatego ze jest kilka rzeczy ktore musimy zrobic tutaj w domu zeby dac wynajac komus.
ale ja sie juz doczekac nie moge.
ahh no i on zaczal cos o dzieciach mowic!!! lol dziewczyny to wasza wina bo pewnie to 'sciaglyscie' slowami ;-)

Ja sie wciaz moge spotkac chyba ze Ty Cinnabon wolisz odlozyc to tym razem...wyobrazam sobie jak powrot do szkoly i wszystko moze byc przytlaczajace ..przynajmniej na poczatku.
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:26   #274
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

wanilka a wy bedziecie wynajmowac ten dom czy sprzedajecie
gdzie sie przenosicie?wiesz cos?
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 15:21   #275
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

-Cinnabon- a jaki koszt?

Dziewczyny, czy Wy sie co roku rozliczacie z tego RENT1?
Kurde, jestem zielona w sprawach urzedowych no i jak sie rozliczalam 5 lat temu to dostalam jakies 180e, teraz chce sie rozliczyc za 4 lata do tylu. Mam 4 formularze, kazdy na jeden rok, no i jakie mam wpisywac kwoty rentu? Takie jak danego roku placilam? Bo co roku place mniejszy rent, bo mi obnizali zawsze o 50e. Wiecie moze wtedy jak mam wpisac?
Ogolem pytajac- co roku nalezy Wam sie jakis zwrot czy nie?

Jeju, ile ja bym dala aby byc rozeznana w tych ich formularzach, podatkach itd
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 15:53   #276
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

do tej pory tego nie robilam bo zwyczajnie nie mialam umowy na wynajem wiec myslalam ze niemoge

tez bym sie z checia dowiedziala
z drugiej strony w tamtym roku wypelnilam ( przez net) formularz za zwrot za koszty medyczne i d*** nic nie dostalam
wiec ja niewiem - jedni maja inni nie - chyba jak tylko dostane p60 to sie tam przejade zeby i tamten rok dopisac i moze cos sie wyjasni
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:05   #277
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Irenka, ja juz tez nic nie wiem i rece mi opadaja bo co chwile 'znajomi' sie 'chwala',ze dostali jakis zwrot to za rent, to za cos innego a jak sie pytam co skladali, jakie formularze itp to juz nagle nie pamietaja no ale to chyba norma tutaj,nie?

A skadalyscie zwrot nadplaty PRSI? My zlozylismy i dostalismy takze jakby co to piszta do mnie, pomoge
__________________
15.10.2010-

Edytowane przez foxy123
Czas edycji: 2012-01-30 o 16:07
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 16:22   #278
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

nadplaty prsi? a gdzie ja mam patrzec czy mi sie nalezy ? bo u mnie to pamietam w pracy to kazdy albo mial na zero albo nam zwracali z ostatnia wyplata i na payslipie bylo
kiedys jedna laska od nas z pracy pojechala do taxu bo byla pewna ze jej cos tam zwroca a oni ja skwitowali ze to oni im powinna doplacic
jest taka rubryczka chyba w p60 ze albo ci oddadza albo i nie ( ktos tam w pracy tlumaczyl ze od czegos to zalezy) i wlasnie o to niby chodzilo ale niewiem z pamieci co to a teraz jem to troche nie bardzo chce szukac co to dokladnie

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2012-01-30 o 16:25
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:36   #279
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Ja sie nie znam na p60 i tym co ja mam na payslipach w kazdym badz razie slyszalam,ze jak sie czlowiek sam nie upomni to Ci nic nie zwroca. Wiec wyslalam list z prosba o sprawdzenie czy mam jakas nadplate ( za 4 lata wstecz) i po 4 tygodniach dostalam czek TZ tak samo jak i wszyscy ode mnie ze znajomych
Na zwyklej kartce to napisalam plus podalam nr pps'a i wyslalam na adres prsi refunds. Dzisiaj wyslalam kolejny- za rok 2011
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:37   #280
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

foxy123 nigdy nie odliczalam ale slyszalam ze ludzie to robia..a patrzylas na stronie citizen information a jesli nie to wez wszystko co potrzeba i przejdz si do tax officu w centrum. tam jest informacja na parterze wiec powinni ci pomoc to wypelnic. a jesli nie to wlasnie jakies biuro citizen information ...mi pomogli z formularzami itd gdy stracilam prace.

a jak skladalas o to PRSI??

Irenkaaa..z tym domem w ktorym mieszkamy..to tak jak mowilam on nalezy do mojego TZa i tego kolesia co z nami mieszka.
my juz nie moemy dluzje z nim mieszkac a rata kredytu na miesiac na ten dom to 1300e tak wiec ani on ani my nie mozemy sobie pozwolic placic tyle kasy na miesiac tak wiec zdecydowali ze wynajma dom komus wiec kredy bedzie sie splacac i kazde z nas wynajmie gdzies.
nie sprzedaja domu bo wartos za jaka kupili dom czyli suma na jaka dostali kredyt jest nieporownywalnie wysoka do tego co by dostali teraz gdy ceny nieruchomosci spadly. nie splacilo by to kredytu i musieli by doplacac wec sie nie oplaca.
ale tak jak mowilam ja juz nie moge z ludzmi meiszkac.
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:40   #281
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Wanilka, napisalam wyzej jak to zrobilam. Jakby ktos nie wiedzial jak to napisac, to na PW piszcie, pomoge. Nie wiem czy to sie kazdemu nalezy, ale z mojego otoczenia kazdy dostal czek.

Dziekuje, przejde sie do citizen

Co do mieszkania z ludzmi..tez to przerabialam dwukrotnie..i juz 5 lat mieszkamy sami..lepiej zaplacic wiecej ale miec pelen luz-blues :P
__________________
15.10.2010-

Edytowane przez foxy123
Czas edycji: 2012-01-30 o 16:42
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 16:59   #282
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
Dziekuje, przejde sie do citizen

Co do mieszkania z ludzmi..tez to przerabialam dwukrotnie..i juz 5 lat mieszkamy sami..lepiej zaplacic wiecej ale miec pelen luz-blues :P
Przepraszamze nie moglam pomoc. Ja mam podobne doswiadczenia z 'pomocnymi ' znajomymi.
czasami sie zastanawiam czemu ludzie maja taka nature...zeby ktos inny nie mial przypadkiem wiecej...

No wlasnie ja sie juz nie moge doczekac az bedziemy sami. zwlaszcza jak nie mozna sie z kims dogadac w 'organizacyjnych' sprawach mieszkania.
poza tym myslimy o zakladaniu rodziny.

Wy gdzie mieszkacie foxy123? ...dlug juz w irl?
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:08   #283
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Cytat:
Napisane przez _wanilka_ Pokaż wiadomość
Przepraszamze nie moglam pomoc. Ja mam podobne doswiadczenia z 'pomocnymi ' znajomymi.
czasami sie zastanawiam czemu ludzie maja taka nature...zeby ktos inny nie mial przypadkiem wiecej...

No wlasnie ja sie juz nie moge doczekac az bedziemy sami. zwlaszcza jak nie mozna sie z kims dogadac w 'organizacyjnych' sprawach mieszkania.
poza tym myslimy o zakladaniu rodziny.

Wy gdzie mieszkacie foxy123? ...dlug juz w irl?
PW

Wiecie co, moi znajomi zjechali do PL i jak sie szykowali do wyjazdu to mowili,ze wszystko sobie ogarneli, zwrot tax credit, transfer zasilku i ogolem wszystko co sie dalo.
Pisze do nich jednego razu maila czy napisaliby mi co takiego skladali itp a tu odpowiedz,ze juz nie pamietaja , ze mam wejsc na revenue.ie i tam wszystko pisze

Masakra Ja tez sie zastanawiam skad takie chamstwo w ludziach Jezeli ja cos wiem to odrazu pomagam, wyznaje zasade,ze jesli czyni sie dobro to ono potem do nas wraca zreszta lubie pomagac, jakos sie wtedy czuje lekko na duszy

Jesli ktos wie jak to jest z tym rent1 to prosze o pomoc!
ogolne informacje, czy dostajecie co roku jakis zwrot itp Z gory dziekuje!
__________________
15.10.2010-

Edytowane przez foxy123
Czas edycji: 2012-01-30 o 17:14
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:27   #284
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

...tak to jest...jak ktos cos zrobil sam to powinien wiedziec najlepiej. ...ale czasami lepiej odpuscic bo sie tylko nerwow czlowiek napsuje.
Wydaje mi sie...tak na zdrowy rozsadek ze sie kazdemu zwrot nalezy chyba ze moze jakiis ekstremalnie niski rent placisz...
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:28   #285
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

a mozesz mi na pw wyslac gdzie pisalas i co? w sumie niby nam zwracali przy ostatnim payslipie jak pamietam ale to jakies groszowe sprawy naprawde byly a medyczne wydatki tak jak mowilam zlozylam i echo

wanilka ok kredyt sie bedzie splacal ale to az taki duzy dom ze za 1300 wynajmiecie ? strasznie duza rata

poza tym myslicie w przod co dalej w sensie jak juz sie kredyt splaci za iles tam lat to ten dom i tak bedzie i tz-a i kolegi wiec czy to rozwiazuje naprawde sprawe?

wiem ze nieruchomosci poszly ostro w dol bo moj landlord chcial swego czasu sprzedac dom za 380k euro ale jak cena w ciagu 1,5 roku zjechala do 299k i nic nie sprzedali to zrezygnowali
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:41   #286
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Dziewczyny, powtorze jeszcze raz- nie wiem jak to u kazdego jest z tym prsi, kazdy pracodawca rozlicza inaczej itd wiec jedni dostaja, inni nie. My dostalismy zwrot za 3 lata wstecz, plus wyslalismy dzisiaj za rok 2011. Mysle jednak,ze 50c na znaczek to nie majatek i warto sprobowac, byleby sie tylko na nic nie nastawiac. Na odp sie czeka nawet 4 tygodnie.
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:50   #287
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Irenkaaa ten dom to 4 pokoje, duzy living room, duza kuchnia, ogrod, parking itd Swords jest duze ale ten jest w bardzo dobrej lokalizacji i wlasnie tutaj kolo nas domy zazwyczaj sa w tejj cenie wynajmu.
My chcielibysmy kupic kolejny dom..tzn tylko dla nas, ale to sie nie stanie na pewno przez nastepne 2 lata tak wiec trzeba ruszyc z zyciem do przodu i jesli to znaczy wynajem..ok.
Kiedys ceny znow sie wyrownaja tak wiec ten dom jak kredyt sie splaci i go sprzedadza dla zysku.


co do tego prsi..to pewnie, sprobowac nei zaszkodzi, a noz sie cos dostanie
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 18:01   #288
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

gorzej jak mi kaza doplacac
dzieki za pw

wanilka wierzysz w to ze ceny beda kiedys takie jak pare lat temu?

bo ja jakos nie jestem przekonana
pamietam znajomi w Polsce tez kiedys wzieli kredyt kupili w warszawie - po 3 latach sprzedali drozej ale zaraz po tym znow ceny spadly
no oby
u nas sa 2 duze sypialnie ( w tym jedna z lazienka ) i jedynka + na dole jadalnia i salon i tu domy kiedys wynajem byl za jakies 1100-1200 a teraz 900-1000max

musi byc spory dom jak za tyle wynajem

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2012-01-30 o 18:05
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 20:42   #289
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Irenka mam nadzieje,ze nie jakby co to do mnie prosze sie z tym nie kierowac
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 23:20   #290
cinnabon
Raczkowanie
 
Avatar cinnabon
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 83
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Dziewczyny, przepraszam, ze sie nie odzywalam, ale nie mialam kiedy :-/
Chyba nasze jutrzejsze spotkanie sie nie uda, bo teraz do konca maja bede zawalona obowiazkami w pracy i szczegolnie w szkole. Mam nadzieje, ze sie troche ogarne i moze jakos w przyszlym tygodniu uda sie nam spotkac. Napisze jeszcze kilka slow jutro, bo teraz wrocilam z zajec i padam.
Cena Vana to 60 euro za pierwsza godzine a 50 za kazda kolejna. Pan jest Irlandczykiem i znalazlam go w necie, ale jest naprawde spoko. My przeprowadzalismy sie z centrum do Dublin 18 i Panowie uwineli sie w niecale 2 godziny. Nawet palcem nie ruszylam przy tym. Fajne jest to, ze to jest profesjonalna firma - przyjezdza 2 facetow, maja wozki, pasy ktorymi przypinaja rzeczy, wiec wszystko jest bezpieczne. Moge podeslac linka na priv.
Mam tez gg, napisze Wam Dziewczyny na priv.
Trzymajcie sie cieplutko!!!!
__________________
Mobilizacja, potrzebna mi mobilizacja ...
cinnabon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 23:46   #291
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

OJ to troszke by wyszlo
nie bardzo nam sie to kalkuluje bo nie mamy wiele rzeczy a kolega podjedzie nawet 3 razy jak bedzie trzeba bo to niedaleko

moze max 2km
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 11:29   #292
_wanilka_
Raczkowanie
 
Avatar _wanilka_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 405
GG do _wanilka_ Wyślij wiadomość przez MSN do _wanilka_
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Cytat:
Napisane przez cinnabon Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, ze sie nie odzywalam, ale nie mialam kiedy :-/
Chyba nasze jutrzejsze spotkanie sie nie uda, bo teraz do konca maja bede zawalona obowiazkami w pracy i szczegolnie w szkole.
...wiem jak to jest...ja gdy pracowalam komp to byla ostatnia rzecz jaka sprawdzalam.
Mam nadzieje ze te ostatnie meisiace bede szybkie dla Ciebie

...skoro sie nei spotykamy...ide popatrzec czy sa jeszcze jakies wyprzedaze tu w sklepach kolo mnie...boze wiem ze nie powinnam
_wanilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 19:57   #293
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

wiecie może czym najlepiej tanio dolecieć do Dublina z północnej Polski (tak do poziomu Warszawy)? jeżeli już latacie to jakimi liniami? TŻ chce polecieć do Dublina jeszcze w tym miesiącu. Wizzair w ogóle tam nie lata, Ryanair ma zabójcze ceny dodawane to podstawy. Czy są jeszcze jakieś alternatywy?
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 23:38   #294
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

taniej od Ryanair? hmmm niesadze ze cos bedzie . chociaz dla mnie to wogole bilety do Polski sa drogie i nie latam za czesto .
jakie lotniska? sprawdzaj w Ryanair po polnocy czesto zmieniaja ceny

no i np Poznan bedzie pewnie tanszy niz Warszawa ( generalnie male lotniska maja mniejsze oplaty lotniskowe ale to nie jest jakas sztywna regula i np. z warszawki poleciec mozesz w miare tanio jak uda sie znalesc dobry bilet
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 13:30   #295
avocado22
Przyczajenie
 
Avatar avocado22
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 22
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post32106621

zapraszam na nowy watek super ciszki i buciki zamowienie zbiorcze
avocado22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:46   #296
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Udało mi się w końcu zakupić bilet na luty przez ryanair'a wyszło najtaniej. Szkoda, że to jedyne tanie linie latające z Polski do Dublina. Przeczesałam praktycznie wszystkie strony, ale nigdzie nie znalazłam aktualnych informacji o cenach jedzenia. Mogłybyście w wolnej chwili napisać, jak obecnie wyglądają ceny w Dublinie (Tesco/Lidl - coś z tańszych miejsc) dotyczących takich typowych produktów, jak np. piersi z kurczaka, ryby(łosoś...), masło etc.? Nie wiemy ile TŻ powinien zabrać ze sobą pieniędzy na pierwsze tygodnie na jedzenie.
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 23:08   #297
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

wejdz po prostu na strone lidla (lidl.ie) czy tesco (ie) i wszystkie ceny znajdziesz
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 11:56   #298
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
wejdz po prostu na strone lidla (lidl.ie) czy tesco (ie) i wszystkie ceny znajdziesz
no właśnie nie do końca, bo tam są różne kombinacje, na zasadzie weź 2 dostaniesz 3 gratis itp. mnie interesują zwykłe ceny, bo promocja nie trwa wiecznie.
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 12:10   #299
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

zwykle ceny tez masz
np. na tesco widzisz po prawej stronie wyszukiwarke jest ,,i'm looking for " i wpisujesz co cie interesuje i masz
zreszta pod tymi ofertami 3for 2 itd masz na niebiesko opcje ,,frozen food, fresh food itd i tam wyszukujesz co ci trzeba

w lidlu niepamietam jak maja na stronie a niemam teraz czasu zeby to szukac bo zaraz musze wyjsc

jestes w Irlandii czy w Pl?
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 12:39   #300
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Dziewczyny z Dublina i okolic:)

Ok, sprawdzę tą zakładkę na stronie Tesco, na stronie Lidla szukałam, ale miałam wgląd tylko do aktualnych gazetek. Jeszcze w Polsce, TŻ wyjeżdża tam w tym miesiącu.

edit:
dzięki za podpowiedź, wcześniej nie mogłam za dużo zobaczyć na stronie Tesco, bo trzeba się zarejestrować. Już to zrobiłam i sprawdzam ceny.

Edytowane przez duplo
Czas edycji: 2012-02-09 o 12:46
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-08 15:35:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.