Ratunek dla w³osów - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-05-21, 17:36   #1
karolina74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 2

Ratunek dla w³osów


Witam. Mam taki problem z moimi w³osami, ¿e nie do koñca wiem, jakie one s±.. Przy g³owie t³uste, na koñcach suche.. Gdy jest wilgotno pusz± siê i wygl±daj± jak wata cukrowa lub gorzej.. Mam krêcone w³osy - ale od niedawna zauwa¿y³am, ¿e loki pojawiaj± siê tylko pod spodem, za¶ na wierzchu mam proste b±d¼ fale. Wygl±da to okropnie, wiêc prostujê swoje w³osy jaki¶ raz w tygodniu.. Proste trzymaj± siê ok 2,3 dni - w zale¿no¶ci kiedy je umyjê. Próbowa³am ju¿ setki szamponów, od¿ywek itd. np. Dove, Nivea,Elseve,Pantine i wszystko na nic.. Fryzjerka powiedzia³a mi, ¿e mam loki - fakt, w salonie nie by³o nic do zarzucenia, ale teraz to moje w³osy to sterta suchego i poniszczonego siana. By³am podcinaæ koñcówki w grudniu i nie wiem co mnie podkusi³o, ¿eby zrobiæ grzywkê na bok. To jeszcze nic, ale fryzjerka tak pocieniowa³a mi w³osy, ¿e teraz kiedy grzywka mi ju¿ odros³a dajê przedzia³ek na ¶rodku lub trochê z boku moja jedna strona w³osów jest krêcona, a druga prosta.. Ja nie wiem co mam ju¿ z nimi robiæ.. Zamierzam i¶æ do fryzjera znowu, poniewa¿ mam strasznie rozdwojone koñcówki.. Jakich kosmetyków u¿ywaæ, ¿eby w³osy by³y nawil¿one a nie suche i szorstkie ? pomó¿cie, proszê .
karolina74 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-21, 17:58   #2
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zag³êbie:)
Wiadomo¶ci: 16 194
GG do the rock
Dot.: Ratunek dla w³osów

Cytat:
Napisane przez karolina74 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam. Mam taki problem z moimi w³osami, ¿e nie do koñca wiem, jakie one s±.. Przy g³owie t³uste, na koñcach suche.. Gdy jest wilgotno pusz± siê i wygl±daj± jak wata cukrowa lub gorzej.. Mam krêcone w³osy - ale od niedawna zauwa¿y³am, ¿e loki pojawiaj± siê tylko pod spodem, za¶ na wierzchu mam proste b±d¼ fale. Wygl±da to okropnie, wiêc prostujê swoje w³osy jaki¶ raz w tygodniu.. Proste trzymaj± siê ok 2,3 dni - w zale¿no¶ci kiedy je umyjê. Próbowa³am ju¿ setki szamponów, od¿ywek itd. np. Dove, Nivea,Elseve,Pantine i wszystko na nic.. Fryzjerka powiedzia³a mi, ¿e mam loki - fakt, w salonie nie by³o nic do zarzucenia, ale teraz to moje w³osy to sterta suchego i poniszczonego siana. By³am podcinaæ koñcówki w grudniu i nie wiem co mnie podkusi³o, ¿eby zrobiæ grzywkê na bok. To jeszcze nic, ale fryzjerka tak pocieniowa³a mi w³osy, ¿e teraz kiedy grzywka mi ju¿ odros³a dajê przedzia³ek na ¶rodku lub trochê z boku moja jedna strona w³osów jest krêcona, a druga prosta.. Ja nie wiem co mam ju¿ z nimi robiæ.. Zamierzam i¶æ do fryzjera znowu, poniewa¿ mam strasznie rozdwojone koñcówki.. Jakich kosmetyków u¿ywaæ, ¿eby w³osy by³y nawil¿one a nie suche i szorstkie ? pomó¿cie, proszê .
proponuje zajrzeæ na watek dla krêconow³osych
__________________
Bo to JA jestem najwa¿niejsza ! ! !

regenerujê w³osy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-21, 19:38   #3
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 1 061
Dot.: Ratunek dla w³osów

Mo¿e powinna¶ zacz±æ u¿ywaæ od¿ywek, takich bez silikonów (np. Isana z olejkiem babassu) albo masek nawil¿aj±cych. Mam dla ciebie z³± wiadomo¶æ - je¿eli nie odstawisz prostownicy, stan twoich w³osów nadal bêdzie siê pogarsza³, nawet przy nie wiadomo jakiej pielêgnacji. Mo¿e próbuj zwi±zywaæ jako¶ w³osy, wymy¶l jakie¶ fajne upiêcie, w którym bêdzie ci ³adnie Doskonale ciê rozumiem, sama mia³am taki problem, ale ju¿ po miesi±cu od odstawienia prostownicy widaæ by³o efekty ¯yczê ci powodzenia! ;D
__________________
Wymieniê siê ksi±¿kami
karolinga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-21, 20:05   #4
blondi001993
Raczkowanie
 
Avatar blondi001993
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: obecnie Niemcy
Wiadomo¶ci: 431
GG do blondi001993
Dot.: Ratunek dla w³osów

Ja na Twoim miejscu juz bym ich nie ruszala,tylko poprostu zawiazywala w kitke/koka i da³a im zyc swoim zyciem ..

__________________
'Jest taki kto¶ na ¶wiecie, którego ¿ycie jest dla nas wa¿niejsze ni¿ samo nasze'




platyna für immer
blondi001993 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-22, 20:36   #5
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 15 142
Dot.: Ratunek dla w³osów

Cytat:
Napisane przez blondi001993 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja na Twoim miejscu juz bym ich nie ruszala,tylko poprostu zawiazywala w kitke/koka i da³a im zyc swoim zyciem ..

zrobi³abym to samo

poza tym, ODSTAW PROSTOWNICÊ, zetnij troche w³osy, olejuj i zainwestuj w dobre kosmetyki do w³osów, zajzyj na KWC i na pewno znajdziesz jakie¶ fajne cuda do krêconych w³osów. Jesli chodzisz do dobrego i porzadnego salonu to na pewno maj± jak±s pielegnacjê w ofercie któr± raz na miesi±c mog³aby¶ stosowaæ. Niestety na pocz±tku troche kasy wydasz ¿eby doprowadziæ w³osy do dobrego stanu ale myslê, ze bêdzie warto. Pamiêtaj tylko - b±d¼ konsekwentna i nie prostuj i pamiêtaj, zeby co mycie nak³adac odzywkê lub maskê na w³osy. I bêdzie dobrze, g³owa do góry
__________________
¿ona 2014
mama 2018
przysz³a mama 2020
moniczka_90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 16:44   #6
zary_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 4
Smile Dot.: Ratunek dla w³osów

Na temat krêconych w³osów mogê siê wypowiedzieæ, bo sama mam krêcone. Tak samo jak u Ciebie, ró¿nie to wygl±da ze skrêtem. Je¶li chcê, ¿eby siê krêci³y wcieram piankê dla w³osów krêconych (fajna jest taft) i suszê w³osy spuszczaj±c g³owê na dó³. W takiej pozycji strumieñ powietrza "atakuje" w³osy pod spodem. Dodatkowo zawsze trzymam w d³oni suszon± partê w³osów ugniataj±æ ja delikatnie. Po takim suszeniu w³osy zawyczaj "dziwnie" odstaj± od g³owy wiêc trzeba spink± u³o¿yæ górê i jeszcze raz delikatnie wysuszyæ. Potem wcieram wosk w koñcówki.
Je¶li prostuje w³osy, to na pocz±tek suszê partiami na szczotce. Mi równie¿ w³osy siê pusz±. Potem dopiero prostujê. Wiem wszystko to pracoch³onne, ale czego siê nie robi dla urody. Czêsto s³yszê komplementy na temat moich w³osów, bo naprawdê jak sie popracuje to wygl±daj± super.
Je¶li mog³abym Tobie co¶ radziæ, to nie obcinaj w³osów, loki lubia zniszczone koñcówki. Maj± wtedy lepszy skrêt (oczywi¶cie bez przesady). Grzywkê zapu¶æ - to zazwyczaj nie trwa d³ugo, spróbój wypróbowaæ suszenia jak pisa³am wcze¶niej, pamiêtaj o piance i delikatnym ugniataniu kosmyków.
Pozdrawiam
zary_1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 17:38   #7
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 12 221
Dot.: Ratunek dla w³osów

Cytat:
Napisane przez zary_1 Poka¿ wiadomo¶æ
Na temat krêconych w³osów mogê siê wypowiedzieæ, bo sama mam krêcone. Tak samo jak u Ciebie, ró¿nie to wygl±da ze skrêtem. Je¶li chcê, ¿eby siê krêci³y wcieram piankê dla w³osów krêconych (fajna jest taft) i suszê w³osy spuszczaj±c g³owê na dó³. W takiej pozycji strumieñ powietrza "atakuje" w³osy pod spodem. Dodatkowo zawsze trzymam w d³oni suszon± partê w³osów ugniataj±æ ja delikatnie. Po takim suszeniu w³osy zawyczaj "dziwnie" odstaj± od g³owy wiêc trzeba spink± u³o¿yæ górê i jeszcze raz delikatnie wysuszyæ. Potem wcieram wosk w koñcówki.
Je¶li prostuje w³osy, to na pocz±tek suszê partiami na szczotce. Mi równie¿ w³osy siê pusz±. Potem dopiero prostujê. Wiem wszystko to pracoch³onne, ale czego siê nie robi dla urody. Czêsto s³yszê komplementy na temat moich w³osów, bo naprawdê jak sie popracuje to wygl±daj± super.
Je¶li mog³abym Tobie co¶ radziæ, to nie obcinaj w³osów, loki lubia zniszczone koñcówki. Maj± wtedy lepszy skrêt (oczywi¶cie bez przesady). Grzywkê zapu¶æ - to zazwyczaj nie trwa d³ugo, spróbój wypróbowaæ suszenia jak pisa³am wcze¶niej, pamiêtaj o piance i delikatnym ugniataniu kosmyków.
Pozdrawiam
Chyba walnê³am o pod³ogê teraz... Mam loki, i takiej opinii jak to, ¿e loki lubi± zniszczone koñce to jeszcze nie s³ysza³am. Btw - bez suszenia, prostowania na szczotce i ugniatania mam sza³owe w³osy, bez jednej zniszczonej koñcówki.

Polecam odwiedziæ w±tek pielêgnacyjny na Zakrêconym Forum, pomo¿emy
kascysko jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 17:47   #8
manfredzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Ratunek dla w³osów

Mam to samo , moje w³osy sa zniszczone i nie da sie ich rozczesaæ po umyciu , wystarczy chwila i sa ca³e spl±tane a na koñcach jest masakra !
Moje w³osy nie s± oani proste ani krêcone , sa jakies dziwne... takie siano które czasem uda sie fajnie u³o¿yc ale tylko przez przypadek jak seme wyschn± i jako¶ sie tap pouk³adaj± , mam ich bardzo ma³o .. próbowa³am tak samo jak ty wszystkich od¿ywek , zreszt± od zawsze daje od¿ywki na w³osy po ka¿dym umyciu bo inaczej bym ich nie rozczesa³a ;(( inne dziewczyny maj± piêkne zdrowe w³osy a ja wiecznie ko³tuny i siañsko .. najgorsz jest to ze ja mam taki rodzaj w³osa od urodzenie , nie da sie go rozczesaæ ... aypróbuj sine maski BIOWAX ponoc sa dobre, ja u¿ywa³am i jakby troche by³y bardziej miêkkie ale mi nie pomog³o za wiele , obecnie stosuje olejek rycynowy ,, robi mieszani z ¿ó³tkiem i cytryn± oraz miodem , jestem po pierwszej maseczse i czekam a¿ w³oski wyschn± , zobaczymy czy sa inne w dodtyku bo ponoæ sa du¿o miêksze , mama nadzieje ze mi to pomoze , sprobuj
manfredzik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 18:25   #9
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 15 142
Dot.: Ratunek dla w³osów

Cytat:
Napisane przez zary_1 Poka¿ wiadomo¶æ
Na temat krêconych w³osów mogê siê wypowiedzieæ, bo sama mam krêcone. Tak samo jak u Ciebie, ró¿nie to wygl±da ze skrêtem. Je¶li chcê, ¿eby siê krêci³y wcieram piankê dla w³osów krêconych (fajna jest taft) i suszê w³osy spuszczaj±c g³owê na dó³. W takiej pozycji strumieñ powietrza "atakuje" w³osy pod spodem. Dodatkowo zawsze trzymam w d³oni suszon± partê w³osów ugniataj±æ ja delikatnie. Po takim suszeniu w³osy zawyczaj "dziwnie" odstaj± od g³owy wiêc trzeba spink± u³o¿yæ górê i jeszcze raz delikatnie wysuszyæ. Potem wcieram wosk w koñcówki.
Je¶li prostuje w³osy, to na pocz±tek suszê partiami na szczotce. Mi równie¿ w³osy siê pusz±. Potem dopiero prostujê. Wiem wszystko to pracoch³onne, ale czego siê nie robi dla urody. Czêsto s³yszê komplementy na temat moich w³osów, bo naprawdê jak sie popracuje to wygl±daj± super.
Je¶li mog³abym Tobie co¶ radziæ, to nie obcinaj w³osów, loki lubia zniszczone koñcówki. Maj± wtedy lepszy skrêt (oczywi¶cie bez przesady). Grzywkê zapu¶æ - to zazwyczaj nie trwa d³ugo, spróbój wypróbowaæ suszenia jak pisa³am wcze¶niej, pamiêtaj o piance i delikatnym ugniataniu kosmyków.
Pozdrawiam
Poprzedniczka upad³a o pod³og± a ja wybauszy³am oczy i spad³am z krzes³a ¯ADEN powtarzam ¯ADEN w³os "nie lubi" jak jest zniszczony bo wtedy nie jest ani prosty ani skrêcony tylko siê wygina w ka¿da mo¿liw± stronê i wygl±da to okropnie. A pianka dodatkowo wysusza w³osy wiêc czasem spoko jest jej u¿yæ ale nie przesadza³abym. Lepiej kupiæ sobie jaki¶ krem lub mleczko do loków.
__________________
¿ona 2014
mama 2018
przysz³a mama 2020
moniczka_90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-23, 18:47   #10
Klocylda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 135
Dot.: Ratunek dla w³osów

O³ maj gad! To chyba jaki¶ troll, bo z takim jawnym namawianiem do z³ego siê jeszcze nie spotka³am na tym forum.
A tak btw to popieram dziewczyny, trzeba zajrzeæ na w±tki dla zakrêconych, tam jest wszystko I trochê siê muszê nie zgodziæ z jedn± z was, bo nie trzeba wcale wydawaæ masy kasy na w³osy, ¿eby je doprowadziæ do porz±dku. Trzeba oczywi¶cie zainwestowaæ ale bêdzie to kwota trochê wiêksza ni¿ np. pe³na seria jaki¶ drogeryjnych szitów w stylu pantene, itp. My¶lê, ze na pocz±tek kwota 50 pln powinna byæ wystarczaj±ca. Siemiê lniane, olej kokosowy, proste szampony i od¿ywki. A pó¼niej raz na jaki¶ czas co¶ dokupiæ, ¿eby wypróbowaæ czy moje w³osy to lubi±. Ja tak robiê przynajmniej. Jak mam kilka z³otych, które mogê wydaæ na siebie to dokupujê do kolekcji kolejn± rzecz, o której czyta³am na forum lub na blogach wizazanek i tyle
Wiêc proszê mi tu nie straszyæ potencjalnych w³osomaniaczek bo.
Klocylda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-05-30, 18:52   #11
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 2 881
Dot.: Ratunek dla w³osów

Ja polecam maski do wlosow oraz olejek rycynowy
__________________
xTync jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.