Omija mnie tak wiele..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-15, 21:13   #1
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430

Omija mnie tak wiele.....


Pewnie to trochę głupie ale od jakiegoś czasu myślę, że całe moje życie przelatuje tak jakby obok mnie. Studiuje dzienne i mam masę nauki, cały czas muszę się na coś uczyć, nie pamiętam kiedy miałam wolny weekend (nie wspominając o jakimś wyjściu ze znajomymi czy też umawianie się z kimś). Cały czas mam coś ważniejszego do roboty. Patrzę jak inni chodzą na imprezy robią coś ciekawego a ja cały czas jestem zajęta. Mam wrażenie, że omija mnie tak dużo rzeczy a ja potem będę żałować, że całą swoją młodość zmarnowałam na uczeniu się.
Oprócz tego mam wrażenie, że moje studia (na które poświęcam tyle czasu) nie dają mi żadnych możliwości o jakich marzyłam. Jako, że jestem na trzecim roku to niejako muszę je dociągnąć do końca. Zawsze miałam jakieś marzenia ale ostatnio zaczynam myśleć, że one i tak nie mają sensu. Czuje jakby całe życie mnie omijało.
Przepraszam, że zawracam głowę wizażystkom ale miałam naprawdę chęć wyrzucenia z siebie żali a tak prawdę mówiąc nie za bardzo mam do kogo tego zrobić.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:21   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

To dlaczego nie zrobisz sobie czasem wolnego? Człowiek musi mieć i czas na pracę, ale i na odpoczynek, rozrywkę. Nie wierze, że nie możesz wyjść chociażby do kina czy do pubu ze znajomymi od czasu do czasu.
Też miałabym takie poczucie, gdybym na studiach tylko się uczyła, a miałam masę, po prostu masę czytania.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:22   #3
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

tez czesto mialam takie wrazenie ale znalazlam sposob. 1 dzien w tygodniu wyznaczalam sobie na mnie i moje przyjemnosci. wyjscia, spotkania ze znajomymi, cokolwiek. inaczej zwariowac by szlo. glowa do gory
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:23   #4
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Ale jakie zycie? tzw studenckie? czyli chlanie i imprezy?

Troche sie nad sobą uzalasz, serio. Nie masz jakiejs trudnej sytuacji, studiujesz sobie dziennie, nie musisz pracowac, utryzmywac sie pewnie tez nie, nie masz malego dziecka.
Tak wyglada niestety zycie, dorosle zycie, ze rzadko sie robi to na co sie ma ochote i ze zawsze jest cos pilniejszego, wazniejszego, i zmartwien o wiele wiecej.

Jesli chcesz zyc a nie wegetowac to wez swoje zycie w swoje rece i zacznij nim zyc. Narzekanie jest bardzo malo produktywne
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:23   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Ciężka nauka da ci wolnośc w przyszłości ,czego życzę .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:28   #6
Black_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 27
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Wiem, że to nie pedagogiczne pytanie, ale czy na serio nauka musi zajmować ci cały czas? Wszyscy moi znajomi to studenci (prawo, medycyna, informatyka) i jakoś żaden z nich nie uczy się całe dnie. Część z nich dodatkowo pracuje a i tak znajdują czas żeby wyjść na imprezę, piwo, spacer. Znajdź trochę wolnego czasu i przestań się użalać bo to nic nie da.
Black_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:37   #7
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Mnie osobiście tzw. życie studenckie wcale nie kojarzyło się tylko z chlaniem i imprezami, ale np. spotkaniami ze znajomymi, chodzeniem do Dyskusyjnego Klubu Filmowego, tym co nazywa się ogólnie rozwojem.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 21:38   #8
myslov
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraina mojego bloku i moich kredek
Wiadomości: 110
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

jeszcze kilka miesięcy temu myślałam tak jak Ty. Studiuję zaocznie, zjazdy mam po 3 dni co tydzień, co jest po prostu horrorem, do tego pracuję, odrabiam praktyki, jestem wolontariuszką... Jak znajomi chcieli iść na piwo, czy na kawę, wykręcałam się sianem, bo przecież muszę wrócic do domu, czasem jeszcze popracować, pouczyć się itd...
Siedziałam i marudziłam, że nie mam na nic czasu.
I nagle, przypadkiem poznałam dziewczynę, która studiuje o wiele trudniejszy kierunek od mojego, pracuje na dwoch etatach i wychowuje samotnie dziecko. Kopara mi opadła. A zdziwienia dopełniło to, że ma zawsze czas dla przyjaciół. Bóg mi ją zesłał po prostu.Pomyślałam sobie- ona w ogóle nie śpi.
A dziś wiem, że wystarczy tylko chęć, nie trzeba nawet specjalnych grafików. Po prostu trzeba wrzucić na luz i zrozumieć, że nie możemy być ze wszystkiego najlepsi. Czasem w indeksie jest czwórka, czasem trójka, ale mamy poczucie, że zrobiliśmy coś fajnego, że po prostu "odchamiliśmy" się, pomoglismy przyjacielowi, albo zwyczajnie leżeliśmy do góry brzuchem ze znajomymi i z nudów czytaliśmy encyklopedię.
Wierz mi- to się da zorganizować. Trzeba tylko chcieć.
myslov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:40   #9
Gwiazdaa
Rozeznanie
 
Avatar Gwiazdaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród.
Wiadomości: 782
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

No właśnie.
Dlaczego inni chodzą a Ty nie? Zastanawiałaś się nad tym?

Cóż... Mam parę koleżanek, które wszystko "łapią w locie" i nawet na egzaminy się nie uczą (podobnooo...) a na imprezki faktycznie noc w noc... Aczkolwiek hola hola!
nie samą nauką człowiek żyje! Wyluzuj, zrób sobie troche wolnego i zabaluj świat się od tego nie zawali, a nawet jeśli jeden egzamin ci sie nie powiedzie - są popraaaawki ;D
__________________
Kupię sobie misia. Nazwę go "miłość" i codziennie będę kopać w du.pę.
Gwiazdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:48   #10
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Pewnie to trochę głupie ale od jakiegoś czasu myślę, że całe moje życie przelatuje tak jakby obok mnie. Studiuje dzienne i mam masę nauki, cały czas muszę się na coś uczyć, nie pamiętam kiedy miałam wolny weekend (nie wspominając o jakimś wyjściu ze znajomymi czy też umawianie się z kimś). Cały czas mam coś ważniejszego do roboty. Patrzę jak inni chodzą na imprezy robią coś ciekawego a ja cały czas jestem zajęta. Mam wrażenie, że omija mnie tak dużo rzeczy a ja potem będę żałować, że całą swoją młodość zmarnowałam na uczeniu się.
Oprócz tego mam wrażenie, że moje studia (na które poświęcam tyle czasu) nie dają mi żadnych możliwości o jakich marzyłam. Jako, że jestem na trzecim roku to niejako muszę je dociągnąć do końca. Zawsze miałam jakieś marzenia ale ostatnio zaczynam myśleć, że one i tak nie mają sensu. Czuje jakby całe życie mnie omijało.
Przepraszam, że zawracam głowę wizażystkom ale miałam naprawdę chęć wyrzucenia z siebie żali a tak prawdę mówiąc nie za bardzo mam do kogo tego zrobić.
Po pierwsze jak juz to wizażanki a nie wizażystki:P

Może po prostu sama sie skazalas na takie siedzenie i uczenie sie?
Bo nie uwierze ze nie masz nigdy czasu zeby wyjsc gdzies ze znajomymi bez przesady! Nauka nauka, ale trzeba miec tez czas dla siebie, zrelaksowac sie.
Mysle ze to jest jakis inny głębszy problem a nie to ze nie masz czasu bo w to jakos trudno mi uwierzyc, nie znam osoby ktora studiujac dziennie nie miałabym nawet chwili wolnego czasu.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 21:48   #11
Kindly_Unspoken
Raczkowanie
 
Avatar Kindly_Unspoken
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 331
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

wszystko jest kwestią organizowania sobie dobrze czasu i chęci bo jak sie chce to na wszystko jest sposób, wszystko da sie pogodzic
__________________

Kindly_Unspoken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 22:46   #12
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Tak naprawdę trudno napisać coś sensownego, nie znając Twoich możliwości i Twojego kierunku.

Możliwe, że wybrałaś kierunek trochę ponad Twoje siły i dlatego teraz musisz ciężko pracować.

Jest też i taka możliwość, że stawiasz sobie poprzeczkę jak najwyżej i/lub nie wyobrażasz sobie, jak to przyjść nieprzygotowanym. Ja też sobie tego nie wyobrażałam, dopóki okoliczności mnie nie przymusiły...

Nauka jest inwestycją, ale ważne są także znajomości ... Znajdź czas chociaż raz na dwa tygodnie, żeby pójść na piwo/kawę/spacer, bo inaczej zdziczejesz
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 08:05   #13
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ciężka nauka da ci wolnośc w przyszłości ,czego życzę .

bez doświadczenie na pewno.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 11:05   #14
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

a ja się chętnie dowiem co to za arcytrudny kierunek i uczelnia bo ja studiuję 2, jestem momentami zmęczona (a facet studiuje i pracuje w duzej firmie, wiec tez zmeczony), ale czas na przyjemności zawsze znajdę. widzę czasem takie osoby, okropnie się je obgaduje w grupie, naśmiewa się z kujonów, taka jest smutna, studencka rzeczywistość.
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 11:51   #15
xyz089
Raczkowanie
 
Avatar xyz089
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 150
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Mialam tak jak Ty. Wszyscy korzystali z zycia , a ja caly czas siedzialam w ksiazkach.. Zrozumialam jednak, ze czasem warto coś ,,olać''... Na poczatku balam sie, jak to zawarzy na wynikach itd.. ale o dziwo, swiat sie nie zawalił Zoorganizuj sobie czas.
xyz089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 13:49   #16
musiacek
Raczkowanie
 
Avatar musiacek
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 227
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Autorka wątku studiuje chemię środowiska na UŚ, w którymś wątku o tym pisze
__________________
❤ ❤ ❤ ❤ Kocham... ❤ ❤❤ ❤

musiacek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 14:30   #17
loca1233
Raczkowanie
 
Avatar loca1233
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowsze/ kraina wiecznego deszczu
Wiadomości: 209
GG do loca1233
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ciężka nauka da ci wolnośc w przyszłości ,czego życzę .
Oby!!
__________________
"Mądry czeka na swoją porę, szalony ją uprzedza, głupiec pozwala jej minąć"
— Enver Pascia




loca1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 14:31   #18
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Ile znacie osób które tylko dzięki studiom mają pracę?
Ja może dwie? Z czego jeden to lekarz, druga osoba miała farta bo pracuje u wykładowcy.
Naprawdę niewiele jest ludzi którzy dzięki zarywaniu nocy i braku jakiegokolwiek życia podczas studiów zarabiają kokosy
Czasem warto coś olać bo można oszaleć
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 17:23   #19
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

bez doświadczenia niczego nie zyskasz, ani średnia ani stypendia Ci nie pomogą zdobyć dobrze płatnej pracy, może warto rzucić choć raz w kątk książki w końcu wyjść do ludzi
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 17:43   #20
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

To po co się tyle uczysz? Musisz mieć same bdb czy nauka przychodzi Ci z trudem? Okej, wyksztalcenie i studia są bardzo ważne, ale nie najważniejsze... kiedyś studia skończysz i nie będziesz wiedziała co z soba począć. Ja również studiowalam na UŚ dwa kierunki i mimo wszystko znajdowalam czas na jakies przyjemność, spotkania z ludzmi. Moim zdaniem użalasz się nad sobą.
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 18:02   #21
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

Najważniejsze że sobie to uświadomiłaś, a jak to zmienić? Myśle że sama znajdziesz odpowiedź
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 18:17   #22
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Omija mnie tak wiele.....

dooorra, jasne że Ci ucieka życie i oczywiście że będziesz żałować. Tym bardziej że to na Twoje własne życzenie. Po cóż siedzisz w tych książkach i notatkach całe boże dnie? Jaką masz średnią? Pewnie za wysoką Za dużo sobie narzuciłaś, i tak naprawdę zupełnie bez sensu. Bo potem się nie liczy ile kto wysiedział. Liczy się ile kto z tego wyniósł. Napatrzyłam się na ludzi którzy kuli non stop, i ciągle uważali że to za mało. Zawsze miałam wrażenie że dużo gorzej łapali sens tych informacji niż ci, którzy przeczytali notatki pobieżnie przy śniadaniu, załapali najważniejsze rzeczy i dokładając do tego swoje przemyślenia, błyszczeli inteligencją. Wykładowcy też nie szanują ludzi którzy uczą się co do słowa, z morderczą dokładnością, nie zastanawiając się i nie wyrabiając swojego zdania na dany temat.
Słucham sobie wlaśnie Iry, więc i zacytuję "życie ma barwy i smak, porozglądaj się". Jak za oknem piękna pogoda i masz ochotę na spacer to wyjdź, zanim sobie przetłumaczysz że nie masz na to czasu. Ktoś Cię zaprosi na kawę/piwo/do kina, powiedz że pójdziesz z przyjemnością, jak wrócisz, to wtedy się będziesz martwić o wejściówkę na laborkach.
Można się zarzucić robotą jeśli się nie ma pomysłu na życie, ale Tobie to nie odpowiada, bo zauważyłaś że czegoś Ci brakuje. To już pierwszy krok. Teraz to zmień. Przynajmniej spróbuj. Wyjdzie Ci to tylko na dobre
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.