Uwaga na FREE TRANSFER na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ - ebooki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-18, 19:42   #1
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157

Uwaga na FREE TRANSFER na CHOMIKU - ebooki


Hej dziewczyny!

Wieki mnie nie było i przykro mi, że wracam z ostrzeżeniem.

Jeśli pobieracie pliki - ebooki z chomika, uważajcie na pliki oferowane do darmowego pobierania - FREE TRANSFER.

Wczoraj na próbę pobrałam kilka plików, żeby je wypróbować na Kindle.
Pliki pobrałam bezpośrednio z czyjegoś konta (z darmowym transferem) bez ich zachomikowania na swoim chomiku, za pomocą Free Download Manager. Pomiędzy plikami które sama wybrałam, pojawiły się inne o dziwnej nazwie.
Zdziwiło mnie to, ale najzwyczajniej w świecie je usunęłam i tyle. Dziś dostałam wiadomość z banku, że istnieje podejrzenie skopiowania mojej karty kredytowej i prośbę o pilny kontakt.
Okazało się, że na karcie powstało obciążenie z identyczną nazwą jak nazwa dziwnego pliku.

Kartę oczywiście zablokowałam i złożyłam reklamację, ale czy odzyskam pieniądze? Kto to wie Czekam na sprawdzenie transakcji przez bank i przez Visę. Może to potrwać dłuuuugo

Jeśli pobieracie pliki tym samym sposobem co ja, i zauważycie dziwne pliki jak u mnie, natychmiast blokujcie swoje karty/ konta - podejrzewam, że skopiowano mój sposób doładowania transferu na chomiku


UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW Z FREE TRANSFER!!!


Ze względu na dzisiejsze (19.04.2012) zgłoszenie zdarzenia na policji, szczegóły dotyczące nazw plików i rodzajów obciążeń, muszę tutaj usunąć, ale szczegóły mogę podać na PRIV.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących

Edytowane przez kamaO
Czas edycji: 2012-04-19 o 18:02
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:48   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Uwaga na FREE TRANSFER na CHOMIKU - ebooki

Jeśli coś pobieram, to tylko ze sprawdzonych chomików, tych, gdzie o hasło dostępu muszę prosić; pobieram tylko, mając w swoim chomiku dosyć transferu do pobrania.
Nawet nie wiedziałam,że tak można pobierać, bo żadnej karty ani jej numeru nie musiałam podawać.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 20:58   #3
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Uwaga na FREE TRANSFER na CHOMIKU - ebooki

A jak to się stało, że podawałaś numer karty?
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 21:22   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Uwaga na FREE TRANSFER na CHOMIKU - ebooki

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
A jak to się stało, że podawałaś numer karty?
- no właśnie to takze mnie dziwi.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 22:36   #5
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Uwaga na FREE TRANSFER na CHOMIKU - ebooki

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
A jak to się stało, że podawałaś numer karty?
kamaO pisała, że prawdopodobnie skopiowano jej sposób doładowania transferu na chomiku - z tego co pamiętam podczas doładowywania następuje przekierowanie na stronę banku gdzie loguje się na swoje konto i potwierdza przelew...

Też mam konto na chomiku, będę uważać, bo do tej pory jakoś nawet nie zwracałam szczególnej uwagi na takie rzeczy. Chomik wydawał mi się zawsze dość bezpiecznym miejscem, o ja naiwna
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 07:21   #6
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Uwaga na FREE TRANSFER na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ - ebooki

Było dokładnie tak jak napisała Asji - kiedyś zdarzyło mi się wykupić dodatkowy transfer na chomiku i płaciłam kartą.

Przy samym pobraniu pliku NIE PODAWAŁAM danych karty, a i tak ktoś, w jakiś sposób dokonał transakcji Pliki pobrałam tak samo jak wcześniej, tyle, że skorzystałam z "uprzejmości" FREE TRANSFER (notabene - każda z nas ma możliwość udostępnienia swoich plików jako FREE TRANSFER - to się ustawia gdzieś w opcjach konta użytkownika).

Dlatego napisałam tego posta: jeśli zauważycie jakieś dziwne pliki, których nie pobrałyście celowo, sprawdźcie swoje konto.
Ja od wczoraj walczę z bankiem o uznanie reklamacji - dziś udało mi się ustalić, że podobno bank uzna rachunek mojej karty zakwestionowaną kwotą (tzn. zwróci ją), ale założy na nią blokadę, do momentu wyjaśnienia reklamacji (coś jak VISA Chargeback) - w najgorszym razie ściągnie kasę, ale mam nadzieję, że skoro sami zauważyli nieprawidłowości, to się nie zbłaźnią.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących

Edytowane przez kamaO
Czas edycji: 2012-04-19 o 07:29
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.