Lutówki 2017 ❤ cz. V - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-21, 12:54   #601
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
Hej wy mnie przenosicie do mam regularnie udzielajacych a ja znikam haha obiecuje poprawe
A teraz powiedzcie mi co macie na obiad nie mam pomyslu wogole ale mam ochote na cos wyjatkowego tylko nie wiem co to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma obijania sie!
Ja mam dziś na obiad gołąbki


Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Ja bym po kolei wypakowywała Po co się na raz tak męczyć



Ale tak po prostu rozłożyć na łóżku kołdrę, a na to prześcieradło? Nie że w jakiś rulonik tak?
A dywan rewelacja!



Też bym chętnie taką zaprojektowała, ale mam miejsce na dwie, jedna ma 120cm, a druga 140cm szerokości. Starcza na same ubrania i buty dla naszej trójki i tylko odkurzacz udało mi się wcisnąć...


Ja też Ale przynajmniej jak teraz cos komuś wysyłam, to mam duuuzo folii

Dziewczyny, a Wy ile razy budzicie się na siku w nocy? Bo ja śpię całą noc i aż się dziwie, jak mówicie "dzisiaj wstawałam 3 razy"

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------



No własnie Nie ma obijania się

Ja mam dużo za dużo na obiad Kaszę z sosem, barszcz czerwony z pierogami, pomidorową z kluskami i krem dyniowy Mama mnie bardzo kocha Teraz będę to przez tydzień jadła
Ja wstaje 1 albo 2 razy


Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Mam tak samo trzeba z tym żyć

Wróciłam w badań Morfologia i mocz wzorowe. Nie wiem, kiedy miałam tak dobre wyniki

Czekam jeszcze na wyniki badań, które mi zaleciła położna z śr ale to dopiero jutro i do odbioru w punkcie pobrań.

No i w czwartek wizyta. Jestem ciekawa, czy mała będzie ważyć 1800g - tyle obstawiam



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Heh
ja szukałam jeden dzień tabletek do zmywarki w lodówce, przejrzałam wszystko i w końcu stanęłam przed lodówkę i myślę czego ja właściwie w niej szukam



Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
Małgosiu, tak na gemini kupiłam. ten dokładnie: http://www.aptekagemini.pl/medela-bi...-czarny-l.html

dokupię jeszcze drugi bo i tak się kapnęłam, że 2 zamówienie będę robic na gemini, bo o płynie do płukanie zapomniałam, kupiłam tylko proszki, probiotyki mi się kończą i jeszcze jakieś duperele. dla dziecka mam już chyba wszystko przynajmniej na start.

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------


haha ja ostatnio trąciłam pełną rolkę papieru, tak że wpadła centralnie do otwartego kibelka, wylałam herbatę i stuklam jedną szklankę
i to wszystko w przeciągu 3 tygodni.
jak pisalyście kiedyś o tym kalafiorze to bylam przekonana że to jakaś głupota, ale w ciągu 3 ostatnich tygodni jakaś pierdoła się ze mnie taka zrobiła do tego mózg mam dzialający tylko na połowie obrotów.
U mnie też kalafior ostatnio się ukazuje.. Mąż ma ze mnie niezłą polewke
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:02   #602
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
Hej wy mnie przenosicie do mam regularnie udzielajacych a ja znikam haha obiecuje poprawe
A teraz powiedzcie mi co macie na obiad nie mam pomyslu wogole ale mam ochote na cos wyjatkowego tylko nie wiem co to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pstrąg z patelni i salata grecka. 😋

22/40
it's a boy.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Escorpio ja czasami raz w nocy wstaje na siku, ale bardzo rzadko.

22/40
it's a boy.
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:03   #603
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
Omg czyli na zasadzie, dzień dobry proszę się nie krępować ja tylko przejdę na górę...
My jutro prawdopodobnie jedziemy na spotkanie do urzędu miasta z facetem który zajmuje się gospodarowaniem gruntami dowiedzieć się jak wyglądają formalności w przypadku działki która by nas interesowała, w jakim stopniu oni by pomogli z tym wszystkim i przede wszystkim czas budowy i jak to by wyglądało z kosztami. Myślę o co jeszcze go pytać i muszę zapisać to sobie.

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------


Lepiej tak niż 50zł byś zabrała, a karte zostawić...
Co do pogrubionego - dokładnie to samo pomyśleliśmy
Co do karty - racja.... 50zł przeboleję, a z blokowaniem karty i wyrabianiem nowej jest więcej zachodu....

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
haha ja ostatnio trąciłam pełną rolkę papieru, tak że wpadła centralnie do otwartego kibelka, wylałam herbatę i stuklam jedną szklankę
i to wszystko w przeciągu 3 tygodni.
jak pisalyście kiedyś o tym kalafiorze to bylam przekonana że to jakaś głupota, ale w ciągu 3 ostatnich tygodni jakaś pierdoła się ze mnie taka zrobiła do tego mózg mam dzialający tylko na połowie obrotów.
Ja potłuczonych talerzy, szklanek, rozsypanych torebek mąki i innych takich już nawet nie liczę ale w weekend to już przeszłam sama siebie z tym bankomatem i zakupami w superpharmie...
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:05   #604
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

odnosnie koszuli do porodu, bo mam rozkminy - z tego co kojarze to malucha szybko się przystawia czy koszula nie powinna być wiec rozpinana? bo taki t-hirt to będę musiała całkiem ściągnać...


i proszę o kciuki dzisiaj, mam wizytę

Cytat:
Napisane przez agniecha828 Pokaż wiadomość
To mnie dzis maz zrobil brzuszkowa sesjew koncu sie doczekalam! I to byl ostatni moment na uchwycenie jesiennego krajobrazuZałącznik 6753946


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super foto jejku musimy też soć pomyslec chociaż sami, bo ciażowych zdjęc to mam tylko co sobie cykne przed lustrem

Cytat:
Napisane przez sreberko4 Pokaż wiadomość
Na zdjęciach są inne koszule, moje mają wielkie serducho dokładnie to ten sprzedawca : http://allegro.pl/show_item.php?item...A5YzJmZTEzYg==



Ostatnio o tym myślałam - jak urodzę sn to dziecko mi przynoszą ponoć bardzo szybko. Jeśli będę je karmić od razu to koszula do porodu musi być rozpinana też. Chyba, że biorę prysznic i przebieram się zaraz po porodzie?
o tym samym mysle. a taka chyba tez sobie zakupie skoro polecasz, bo nie chce na koszule za dużo wydawać, najwyzej potem sobie dokupie jak bedę karmić

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość

Jakbym miała mieć ze 3m więcej, to chciałabym żeby zmieściło mi się jeszcze małe pomieszczenie gosp. Brakuje mi takiego miejsca, gdzie byśmy trzymali narzędzia, odkurzacz, deskę do prasowania i suszarkę na pranie...
to by się tez przydało

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość

u mnie ogladal pepowine, seruszko, wlaczal te kolory zawsze. ale pierwszy raz teraz powiedział "ok poczatek 3 trymestru, sprawdzimy przepływy dokladnie i bedziemy sprawdzać na kazdej wizycie juz do konca"
wiec spokojnie.. chyba sie to robi pozniej (wczesniej tez maluszek chyba za malutki zeby zaburzać przepływy)

nie licze na takie bajery, bo moj nie ma 3d w gabinecie a to chyba tylko na takich widac te przeplywy, bo sa te kolorki?

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość


to my sobie zaprojektowaliśmy szafę w przedpokoju tak, żeby mieściła się deska, żelazko, odkurzacz, wiaderka. Wrzucę potem foty w klubie

my też, ale juz suszarka nie wlezie i teraz nie wiem gdzie ja trzymać

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
Hej wy mnie przenosicie do mam regularnie udzielajacych a ja znikam haha obiecuje poprawe
A teraz powiedzcie mi co macie na obiad nie mam pomyslu wogole ale mam ochote na cos wyjatkowego tylko nie wiem co to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kupne pierogi takie rarytasy mamy dzisiaj haha kobieta pracujaca jeszcze wizyta u gina i tym sposobem taki obiad

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość


Dziewczyny, a Wy ile razy budzicie się na siku w nocy? Bo ja śpię całą noc i aż się dziwie, jak mówicie "dzisiaj wstawałam 3 razy"
od początku ciązy wstawałam zawsze 1 max 2 razy, nie dało się nie wstać mimo, że o rzuchu wtedy nie było mowy. A teraz od jakiegoś czasu jestem w stanie dotrwać do rana. Napawam się tym stanem, bo wiem, że jest krótkotrwały
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:11   #605
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

malaMi kciuki za wizyte! Daj znać po
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:13   #606
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Co do budyniu, to o swoich gafach wolę nie pisać publicznie, bo bym się pod ziemię zapadła...
Bardzo mną szargają emocje i płaczę na serialach a nawet reklamach

22/40
it's a boy.
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:15   #607
agniecha828
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 731
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

To mnie sie w sumie nic takiego nie wydarzylomoze wszystko przede mna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

A co do obiadu- u mnie rolada i kluski slaskietylko nie ma ani burakow ani kapusty czerwonej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agniecha828 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 13:18   #608
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez agniecha828 Pokaż wiadomość
A co do obiadu- u mnie rolada i kluski slaskietylko nie ma ani burakow ani kapusty czerwonej

Jadę do Ciebie :ślina:

U mnie kurczak z jabłkami już w piekarniku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:25   #609
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
nie licze na takie bajery, bo moj nie ma 3d w gabinecie a to chyba tylko na takich widac te przeplywy, bo sa te kolorki?

to jak Tobie bada przepływy? u mnie włącza na 2D kolor czerwony i niebieski i uruchamia dzwiek w odpowiednim miejscu czy rownomiernie krew płynie...
na echo serca pani z serduszkiem robila tak samo..


ja wstaje na siusiu min 2 razy w nocy. a rekrodowo było 5
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:25   #610
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
i proszę o kciuki dzisiaj, mam wizytę

super foto jejku musimy też soć pomyslec chociaż sami, bo ciażowych zdjęc to mam tylko co sobie cykne przed lustre

od początku ciązy wstawałam zawsze 1 max 2 razy, nie dało się nie wstać mimo, że o rzuchu wtedy nie było mowy. A teraz od jakiegoś czasu jestem w stanie dotrwać do rana. Napawam się tym stanem, bo wiem, że jest krótkotrwały

Też jak sobie sama nie zrobię zdjęcia, to nic nie mam
I też napawam się tym stanem, że nie budzę się w nocy
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:31   #611
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Dziewczyny któraś wrzucała link do butelek tomme tippe - dzięki, bo ja bym w gemini zamówiła, a na allegro dużo taniej!
i pytanko - czy jest sens brac te małe 120 czy od razu 250? ja ogólnie nie chce duzo butelek, bo nastawiam się na kp, jak nie wyjdzie to potem bedę dokupowac, ale coś na start chce mieć

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
malaMi kciuki za wizyte! Daj znać po
\
dzięki!

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
to jak Tobie bada przepływy? u mnie włącza na 2D kolor czerwony i niebieski i uruchamia dzwiek w odpowiednim miejscu czy rownomiernie krew płynie...
na echo serca pani z serduszkiem robila tak samo..


ja wstaje na siusiu min 2 razy w nocy. a rekrodowo było 5
no właśnie mi nie bada, ja miałam to badane tylko na genetycznym i na połowkowym, na tych zwyklych wizytach nie.

Tak samo nigdy szyjki mi nie mierzył usg tylko ręcznie.

eh
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 13:34   #612
AgatkaSz
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaSz
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 824
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Ja bym po kolei wypakowywała Po co się na raz tak męczyć



Ale tak po prostu rozłożyć na łóżku kołdrę, a na to prześcieradło? Nie że w jakiś rulonik tak?
A dywan rewelacja!



Też bym chętnie taką zaprojektowała, ale mam miejsce na dwie, jedna ma 120cm, a druga 140cm szerokości. Starcza na same ubrania i buty dla naszej trójki i tylko odkurzacz udało mi się wcisnąć...


Ja też Ale przynajmniej jak teraz cos komuś wysyłam, to mam duuuzo folii

Dziewczyny, a Wy ile razy budzicie się na siku w nocy? Bo ja śpię całą noc i aż się dziwie, jak mówicie "dzisiaj wstawałam 3 razy"

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------



No własnie Nie ma obijania się

Ja mam dużo za dużo na obiad Kaszę z sosem, barszcz czerwony z pierogami, pomidorową z kluskami i krem dyniowy Mama mnie bardzo kocha Teraz będę to przez tydzień jadła
No to tak prawdziwie ciazowo

Cytat:
Napisane przez Mojra87 Pokaż wiadomość
Dzień dobry po weekendzie! Wreszcie piękne słonko dziś u mnie



Super



Uwielbiam takie ogłoszenia... My oglądaliśmy domy kilka miesięcy i w wielu opis baaaardzo odbiegał od rzeczywistości...



Dobre dodam swój hit - dom dwupiętrowy, na dole łazienka, a na końcu łazienki....schody (jedyne!) na górne piętro



Spóźnione sto lat!



Współczuję tej sytuacji... Ja się zawsze martwię, żeby bagaż nie zaginął... W PKS niby każdy po prostu bierze bagaż i tyle... Łatwo coś ukraść...



No to wizyta udana! A dalej masz leżeć przez te skurcze?

Wy tu piszecie, czego jeszcze nie macie - a ja nie mam nawet pokoju dla dziecka będziemy się niebawem przeprowadzać, ale chyba będzie to w 9 miesiącu albo już po porodzie... Miało być inaczej, ale wyszło jak wyszło...
Teraz mamy 2-pokojowe mieszkanie i z dwójką dzieci już słabo by było... Za to będę tęsknić za moim "pokojem teściowej" - z ogromniastego przedpokoju wydzieliliśmy sobie kwadratowe pomieszczenie, coś jakby garderoba i tam mamy buty, kurtki, wielkie rzeczy typu walizki i wiadro, deska do prasowania, odkurzacz.
My szukaliśmy mieszkania/domu i o co widzielismy to masakra a kasa duzo mieszkam 50 km od warszawy i ceny sa wysokie. Kupilismy działke i sie budujemy mamy stan surowy otwarty czekamy na dach wlaśnie
Cytat:
Napisane przez Mojra87 Pokaż wiadomość
U mnie dziś kasza gryczana z wątróbką i ogórkiem kiszonym

Zapomniałam Wam napisać o moim weekendowym budyniu ciążowym...
Najpierw poszłam do superpharmu po emulsję do kąpieli dla starszej córki - 5 minut stałam przy półce, żeby wziąć emulsję do kąpieli a nie do smarowania ciała... i co wzięłam? Do smarowania
Potem poszłam do bankomatu wypłacić pieniądze... Włożyłam kartę, wstukałam pin, wyjęłam kartę... i sobie poszłam... po 10 minutach się zorientowałam, że nie pamiętam, żebym brała wypłacaną kasę dobrze, że to tylko 50zł... Za mną chyba jakiś koleś stał w kolejce i najwyraźniej przytulił moją kasę nawet nie mogę tego sprawdzić, bo akurat strona mojego banku się chwilowo wysypuje przy próbie logowania
Uwielbiam kasze gryczana zwlaszcze niepalona

U mnie jednak papryka faszerwowana ale nie bylam do konca pewna i na kolacje zrobie sałatke z makarony ryzowego

Ostatnio ciagle boli mnie spojenie łonowe wiec córka chyba rośnie bolalo mnie tak kilka dni przed porodem :O
I od wczoraj mam okropna zgage ae taka ze bede plakac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
16.01.2014r. Inga
14.10.2015r. Nel <3
02.2017r. maleństwo <3
AgatkaSz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:34   #613
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Tak samo nigdy szyjki mi nie mierzył usg tylko ręcznie.

eh
czyli nie mierzył Ci w ogóle szyjki. szyjkę mierzy się tylko usg dopochwowym.
w palcu chyba nie ma miarki a może to jakiś nadczłowiek
palcem mógł najwyżej zerknać czy twarda/miękka i czy zamknięta.
jak dziś idziesz to się upomnij o zmierzenie szyjki
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:39   #614
agniecha828
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 731
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
odnosnie koszuli do porodu, bo mam rozkminy - z tego co kojarze to malucha szybko się przystawia czy koszula nie powinna być wiec rozpinana? bo taki t-hirt to będę musiała całkiem ściągnać...


i proszę o kciuki dzisiaj, mam wizytę



super foto jejku musimy też soć pomyslec chociaż sami, bo ciażowych zdjęc to mam tylko co sobie cykne przed lustrem



o tym samym mysle. a taka chyba tez sobie zakupie skoro polecasz, bo nie chce na koszule za dużo wydawać, najwyzej potem sobie dokupie jak bedę karmić



to by się tez przydało



nie licze na takie bajery, bo moj nie ma 3d w gabinecie a to chyba tylko na takich widac te przeplywy, bo sa te kolorki?



my też, ale juz suszarka nie wlezie i teraz nie wiem gdzie ja trzymać



kupne pierogi takie rarytasy mamy dzisiaj haha kobieta pracujaca jeszcze wizyta u gina i tym sposobem taki obiad



od początku ciązy wstawałam zawsze 1 max 2 razy, nie dało się nie wstać mimo, że o rzuchu wtedy nie było mowy. A teraz od jakiegoś czasu jestem w stanie dotrwać do rana. Napawam się tym stanem, bo wiem, że jest krótkotrwały
Dzieki Juz myslalam, ze nikt nie pochwali;( i smutalam:P hehe Kciuki za wizyte!

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
czyli nie mierzył Ci w ogóle szyjki. szyjkę mierzy się tylko usg dopochwowym.
w palcu chyba nie ma miarki a może to jakiś nadczłowiek
palcem mógł najwyżej zerknać czy twarda/miękka i czy zamknięta.
jak dziś idziesz to się upomnij o zmierzenie szyjki
Mnie tez nie bada juz dopochwowa... Szyjke recznie i tylko mowi - zamknieta. Ale wiecie jaki ten moj lekarz jest... A ze pierwsza ciaza, to nie mam pojecia jak to wszystko powinna hulac i przeplywy... jezeli to te kolorki trzeba wlaczac, to moze mialam to z 2 razy robione. ech

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Wiecie co, tak czytam co gotujemy na obiad i stwierdzam - jestesmy za☠☠☠iste same jakies wymyslne potrawy mniam
agniecha828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:40   #615
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny któraś wrzucała link do butelek tomme tippe - dzięki, bo ja bym w gemini zamówiła, a na allegro dużo taniej!
i pytanko - czy jest sens brac te małe 120 czy od razu 250? ja ogólnie nie chce duzo butelek, bo nastawiam się na kp, jak nie wyjdzie to potem bedę dokupowac, ale coś na start chce mieć

\
dzięki!



no właśnie mi nie bada, ja miałam to badane tylko na genetycznym i na połowkowym, na tych zwyklych wizytach nie.

Tak samo nigdy szyjki mi nie mierzył usg tylko ręcznie.

eh
ale Ty jestes jeszcze marcóweczka a ja mam 28tc juz wczesniej tez nikt tego u mnie nie badał spokojnie
moj lekarz mowil ze od 3 trymestru sie to robi

a szyjke tez mam recznie, dopiero teraz mialam pierwszy raz na USG
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:44   #616
agniecha828
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 731
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
ale Ty jestes jeszcze marcóweczka a ja mam 28tc juz wczesniej tez nikt tego u mnie nie badał spokojnie
moj lekarz mowil ze od 3 trymestru sie to robi

a szyjke tez mam recznie, dopiero teraz mialam pierwszy raz na USG
i
to tez mnie troche uspokoilas, bo 29ego bede miala dopiero pierwsza wizyte w trzecim trymestrze. i nie wiem czy dobrze zakodowalam, ale chyba gin cos powiedzial, ze zrobi mi ktg. mozliwe to? ze juz? i ogolnie chyba tak wszystko na raz - badanie/ usg trzeciego trymestru i krzywa cukrowa. ciekawe
agniecha828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:47   #617
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
czyli nie mierzył Ci w ogóle szyjki. szyjkę mierzy się tylko usg dopochwowym.
w palcu chyba nie ma miarki a może to jakiś nadczłowiek
palcem mógł najwyżej zerknać czy twarda/miękka i czy zamknięta.
jak dziś idziesz to się upomnij o zmierzenie szyjki
mpj mowi ze dluga...
kiedys tydzien ciazy po macicy byli w sstanie powiedziec wiec cos chyba wiedza...moze w mysl zasady "na tyle dluga ze nie trzeba sprawdzac"

a i pytalam lekarza o ruchy!

moze od poczatku! pytalam najpierw kolezanki
wyjasniły mi metode ze ma byc tak (u nich tak zalecano):
3 razy dziennie, w miare o stalych porach przez godzine obserwujemy dziecko ile razy sie ruszy (jak ja wiem ze moj o 12 ani mysli sie ruszac to nie wybieram 12 )
liczymy do 10 ruchów. jezeli nie ma to zjadamy slodkie/ostre/cytrusy, oddychamy brzuchem czyli dotleniamy maluszka - jak w tej godzinie tez nie ma 10 to na IP
(10 to taka srednia liczba, statystyczna, jak od 2 tygodni to jest zawsze 9 to tez dobrze. kazda mama musi poznac swoje dziecko)

wiec zapytalam lekarza jak to jest, nie tyle zeby sprawdzac kolezanki co zeby miec info od swojego lekarza. to jemu w koncu ufam najbardziej
powiedział krotko "pani Agato.. lekarz juz nie jest szamanem, nie przyklada rak do brzucha do badania tylko jest usg, ktg... tak samo pani nie liczy ruchów jak w ksiazce pisza.... ale! pilnuje pani dziecka, jak czujemy juz ruchy 10tygodni i glowe Pani da ze wiecozrem zawsze to jak jest wieczor ze maly nic to prosze do szpitala... pani jest matka, zastepuja pani najlepsze usg na swiecie... medycyna idzie do przodu, ja nie przykladam rąk tylko robie usg a pani intuicja nadal najlepszym źródłem kazdego dnia. czesto przyjmuje na oddział pacjentki ktore mowia ze dziecko owszem sie rusza, ale inaczej...ktg ok, usg ok... a za kilka godzin nagle dziewne rzeczy sie dzieja.. i to matka wiedziala ze tak bedzie a nie nasze sprzety"


takie madrosci
wiec ja trzymam sie tych 3 moich liczeń, wiem ze maly sie rusza jak ja staram sie przyspac jeszcze 10min i wlaczam drzemki
wiem ze wieczorem i wiem ze w ciagu dnia 3-5razy ma swoje fazy...
kocham mojego lekarza

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez agniecha828 Pokaż wiadomość
i
to tez mnie troche uspokoilas, bo 29ego bede miala dopiero pierwsza wizyte w trzecim trymestrze. i nie wiem czy dobrze zakodowalam, ale chyba gin cos powiedzial, ze zrobi mi ktg. mozliwe to? ze juz? i ogolnie chyba tak wszystko na raz - badanie/ usg trzeciego trymestru i krzywa cukrowa. ciekawe
u mnie badania 1,2,3trymestru są oddzielną wizyta (tylko maluszek, bez moich wynikow bez podwozia) ale to u mnie.. normalnie to spoko ze razem raz zaplacisz...a nie ja teraz zaplacilam, za 2 tygodnie 3ciego trymestru zaplace i za kolejne 2 normalna wizyta...
w ogole od kolejnej juz mnie pan zaprasza co 2 tygodnie w mysl "edziemy kontrolowac czy blisko do porodu"
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:56   #618
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
odnosnie koszuli do porodu, bo mam rozkminy - z tego co kojarze to malucha szybko się przystawia czy koszula nie powinna być wiec rozpinana? bo taki t-hirt to będę musiała całkiem ściągnać...


i proszę o kciuki dzisiaj, mam wizytę
Kciuki za wizyte
Co do koszuli, to faktycznie wydaje się lepsza rozpinana, ale jak będziesz mieć t-shirt, to Ci go najwyżej podciągną pod szyję, coby dziecię położyć przy piersi
Ja miałam koszulę rozpinaną i nawet nie wiem kiedy mi położna ją rozpięła i położyła na mnie malutką

Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
Co do budyniu, to o swoich gafach wolę nie pisać publicznie, bo bym się pod ziemię zapadła...
Bardzo mną szargają emocje i płaczę na serialach a nawet reklamach

22/40
it's a boy.
Ja się dziś popłakałam na najnowszym odcinku Chirurgów

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
My szukaliśmy mieszkania/domu i o co widzielismy to masakra a kasa duzo mieszkam 50 km od warszawy i ceny sa wysokie. Kupilismy działke i sie budujemy mamy stan surowy otwarty czekamy na dach wlaśnie

Uwielbiam kasze gryczana zwlaszcze niepalona
Kasza gryczana jak dla mnie tylko palona uwielbiam jej smak!

My niestety oglądaliśmy w Warszawie... No, na obrzeżach Budowa to chyba nie na moje nerwy... No i mieliśmy kupić dom w stanie "pomalujemy ściany i się wprowadzamy", a wybraliśmy ostatecznie taki do generalnego remontu O cenach nawet nic nie mów... Zapłakać się można
Super, że u Was już dach lada moment będzie potem jeszcze tylko stan surowy zamknięty, "pierdoły" typu tynki, parapety, wykończenie i można mieszkać

Idę gotować ten obiad, bo przez oglądanie serialu mam obsuwę czasową
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:57   #619
AgatkaSz
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaSz
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 824
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny któraś wrzucała link do butelek tomme tippe - dzięki, bo ja bym w gemini zamówiła, a na allegro dużo taniej!
i pytanko - czy jest sens brac te małe 120 czy od razu 250? ja ogólnie nie chce duzo butelek, bo nastawiam się na kp, jak nie wyjdzie to potem bedę dokupowac, ale coś na start chce mieć

\
dzięki!



no właśnie mi nie bada, ja miałam to badane tylko na genetycznym i na połowkowym, na tych zwyklych wizytach nie.

Tak samo nigdy szyjki mi nie mierzył usg tylko ręcznie.

eh
Kup mniejsze na poczatek
Napewno przydadza sie pozniej do picia chociazby wody w lato
A w razie co malymi lepiej sie karmi na poczatku
Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
czyli nie mierzył Ci w ogóle szyjki. szyjkę mierzy się tylko usg dopochwowym.
w palcu chyba nie ma miarki a może to jakiś nadczłowiek
palcem mógł najwyżej zerknać czy twarda/miękka i czy zamknięta.
jak dziś idziesz to się upomnij o zmierzenie szyjki
Moj tez recznie bada i mowi np ze szyjka sie skara albo ze jest ok , w tej ciazy tylko raz badal mnie na fotelu tak to zawsze mam usg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
16.01.2014r. Inga
14.10.2015r. Nel <3
02.2017r. maleństwo <3
AgatkaSz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 14:06   #620
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Mnie na usg szyjkę chyba dwa razy mierzyli, a tak to tylko ręcznie sprawdza. Może jakbym skarżyła się na jakieś bóle to kontrolowaliby dokładniej.

Ale mam właśnie dyskotekę w brzuchu
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:09   #621
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Mnie na usg szyjkę chyba dwa razy mierzyli, a tak to tylko ręcznie sprawdza. Może jakbym skarżyła się na jakieś bóle to kontrolowaliby dokładniej.

Ale mam właśnie dyskotekę w brzuchu
Ja też, ja też!
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:10   #622
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez agniecha828 Pokaż wiadomość
i
to tez mnie troche uspokoilas, bo 29ego bede miala dopiero pierwsza wizyte w trzecim trymestrze. i nie wiem czy dobrze zakodowalam, ale chyba gin cos powiedzial, ze zrobi mi ktg. mozliwe to? ze juz? i ogolnie chyba tak wszystko na raz - badanie/ usg trzeciego trymestru i krzywa cukrowa. ciekawe
Ja miałam pierwsze KTG w 28tc

A szyjke tylko raz miałam mierzona, a tak lekarz palcem stwierdza, że długa i zamknięta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:14   #623
Krysilla
Rozeznanie
 
Avatar Krysilla
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 666
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez agniecha828 Pokaż wiadomość
To mnie dzis maz zrobil brzuszkowa sesjew koncu sie doczekalam! I to byl ostatni moment na uchwycenie jesiennego krajobrazu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne zdjęcie!

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Ostatnio w carrefourze widziałam świetną koszulę nocną "starwarsową", czarną z napisem may the force be with you.... no idealna na poród... ale szkoda by mi ją było zniszczyć... Może czarną da radę odratować?
Czarna i starwarsowa (liczy pieniądze i sprawdza rozkłady jazdy przed jutrem)

Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
Z tym lezeniem na wznak to wczoraj przezylam taka sytuacje. Polozylam sie na plecach i lezalam tak jakis czas i nagle sie zorientowalam, ze moj brzuch gdzies zniknal. Zrobil sie taki miekki i tak sie "rozlal", jakby go nie bylo. Zerwalam sie na rowne nogi, zaczelam plakac. Koszmar. Na szczescie lekarka mnie dzis uspokoil, ale mialam niezlego stracha "gdzie moje dziecko".
Takze nie polecam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra.. Ja dziś się obudziłam na plecach i mnie bolą cały dzień. A teść przytulił wszystkie kompresy, bo obkłada nogę po operacji :P

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a Wy ile razy budzicie się na siku w nocy? Bo ja śpię całą noc i aż się dziwie, jak mówicie "dzisiaj wstawałam 3 razy"
Ja w nocy rzadko się budzę, ale za to przed snem chodzę milion razy

Cytat:
Napisane przez Mojra87 Pokaż wiadomość
U mnie dziś kasza gryczana z wątróbką i ogórkiem kiszonym

Zapomniałam Wam napisać o moim weekendowym budyniu ciążowym...
Najpierw poszłam do superpharmu po emulsję do kąpieli dla starszej córki - 5 minut stałam przy półce, żeby wziąć emulsję do kąpieli a nie do smarowania ciała... i co wzięłam? Do smarowania
Potem poszłam do bankomatu wypłacić pieniądze... Włożyłam kartę, wstukałam pin, wyjęłam kartę... i sobie poszłam... po 10 minutach się zorientowałam, że nie pamiętam, żebym brała wypłacaną kasę dobrze, że to tylko 50zł... Za mną chyba jakiś koleś stał w kolejce i najwyraźniej przytulił moją kasę nawet nie mogę tego sprawdzić, bo akurat strona mojego banku się chwilowo wysypuje przy próbie logowania
Dobrze, że 50 zł, a nie 500

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
ja też mam budyń w głowie. ostatnio na olx pomagałam rodzicom wyzbyć się starych mebli, jeszcze takie stare biurko ze sklejki, 2 stare łóżka...
no i dzwoni babeczka o to biurko, a ja do niej "w sobotę może pani przyjechać po to łóżeczko" (wiadomka, ostatnio mi tylko łóżeczko siedzi w głowie)
mój tata coś o zbiorniku na olej, a ja potem do tego nawiązuje i mowię "pojemnik na mocz" ogłaszam, że ciąża wyprała mi mózg. a nie chcę być monotematyczna


Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
Co do budyniu, to o swoich gafach wolę nie pisać publicznie, bo bym się pod ziemię zapadła...
Bardzo mną szargają emocje i płaczę na serialach a nawet reklamach

22/40
it's a boy.
Mnie też się ostatnio często zbiera na płacz.

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
mpj mowi ze dluga...
kiedys tydzien ciazy po macicy byli w sstanie powiedziec wiec cos chyba wiedza...moze w mysl zasady "na tyle dluga ze nie trzeba sprawdzac"

a i pytalam lekarza o ruchy!

moze od poczatku! pytalam najpierw kolezanki
wyjasniły mi metode ze ma byc tak (u nich tak zalecano):
3 razy dziennie, w miare o stalych porach przez godzine obserwujemy dziecko ile razy sie ruszy (jak ja wiem ze moj o 12 ani mysli sie ruszac to nie wybieram 12 )
liczymy do 10 ruchów. jezeli nie ma to zjadamy slodkie/ostre/cytrusy, oddychamy brzuchem czyli dotleniamy maluszka - jak w tej godzinie tez nie ma 10 to na IP
(10 to taka srednia liczba, statystyczna, jak od 2 tygodni to jest zawsze 9 to tez dobrze. kazda mama musi poznac swoje dziecko)

wiec zapytalam lekarza jak to jest, nie tyle zeby sprawdzac kolezanki co zeby miec info od swojego lekarza. to jemu w koncu ufam najbardziej
powiedział krotko "pani Agato.. lekarz juz nie jest szamanem, nie przyklada rak do brzucha do badania tylko jest usg, ktg... tak samo pani nie liczy ruchów jak w ksiazce pisza.... ale! pilnuje pani dziecka, jak czujemy juz ruchy 10tygodni i glowe Pani da ze wiecozrem zawsze to jak jest wieczor ze maly nic to prosze do szpitala... pani jest matka, zastepuja pani najlepsze usg na swiecie... medycyna idzie do przodu, ja nie przykladam rąk tylko robie usg a pani intuicja nadal najlepszym źródłem kazdego dnia. czesto przyjmuje na oddział pacjentki ktore mowia ze dziecko owszem sie rusza, ale inaczej...ktg ok, usg ok... a za kilka godzin nagle dziewne rzeczy sie dzieja.. i to matka wiedziala ze tak bedzie a nie nasze sprzety"


takie madrosci
wiec ja trzymam sie tych 3 moich liczeń, wiem ze maly sie rusza jak ja staram sie przyspac jeszcze 10min i wlaczam drzemki
wiem ze wieczorem i wiem ze w ciagu dnia 3-5razy ma swoje fazy...
kocham mojego lekarza

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------



u mnie badania 1,2,3trymestru są oddzielną wizyta (tylko maluszek, bez moich wynikow bez podwozia) ale to u mnie.. normalnie to spoko ze razem raz zaplacisz...a nie ja teraz zaplacilam, za 2 tygodnie 3ciego trymestru zaplace i za kolejne 2 normalna wizyta...
w ogole od kolejnej juz mnie pan zaprasza co 2 tygodnie w mysl "bedziemy kontrolowac czy blisko do porodu"
Ja jutro ide na usg. Może tym razem coś będzie z tą nereczką postanowione.
__________________
Insta
Krysilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:19   #624
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

trzymam kciuki za nereczke!!
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:51   #625
malawrednioszka
Zakorzenienie
 
Avatar malawrednioszka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Mala Mi, Krysilla - trzymam za Was kciuki bedzie wszystko ok !

A ja mam dzis jakis taki slaby dzien czuje sie jak 'wycyckany bombon'
__________________
Szymon 30.03.2017 !!!!!

Wojtuś 30.01.2019!!!!!
malawrednioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:54   #626
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez malawrednioszka Pokaż wiadomość
Mala Mi, Krysilla - trzymam za Was kciuki bedzie wszystko ok !

A ja mam dzis jakis taki slaby dzien czuje sie jak 'wycyckany bombon'
Ja dziś też coś marnie się czuje, taka rozbita jestem
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:56   #627
malawrednioszka
Zakorzenienie
 
Avatar malawrednioszka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Justi oby jutro bylo lepiej
__________________
Szymon 30.03.2017 !!!!!

Wojtuś 30.01.2019!!!!!
malawrednioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:57   #628
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Krysilla ja też trzymam kciuki za nereczkę a w ogóle (pytam bo jestem laikiem) da się z tą nereczką coś zrobić jeszcze w trakcie ciąży, czy dopiero po porodzie?
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 15:07   #629
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez malawrednioszka Pokaż wiadomość
Justi oby jutro bylo lepiej
Oby
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 15:18   #630
malawrednioszka
Zakorzenienie
 
Avatar malawrednioszka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

To nie jest moj dzien !
Jeszcze jutro musze wczesnie wstac bo jade do labo oddac troche krwi zeby zbadac tsh i ft4, w srode do endo..
__________________
Szymon 30.03.2017 !!!!!

Wojtuś 30.01.2019!!!!!
malawrednioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-19 22:52:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.