Lutówki 2017 ❤ cz. V - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-24, 09:01   #961
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Tak się dziś zaczęłam rozglądać do czego ja się w ogóle spakuje do tego szpitala i nie wiem... niby najlepiej na 2 torby? jak wezmę wszystko co mam na liście ze szpitala to będę wyglądała jak na co najmniej tygodniowe wczasy to normalne?

Mam na liście:
- podkłady jednorazowe semi 10szt
- szlafrok
- koszula 2szt
- klapki, pantofle
- przybory toaletowe
- tęczniki, matki siatkowe
- podkłady bella 2 paczki
- woda mineralna z dziubkiem
- chusteczki nawilżone
- pampersy 3-6kg
- ubranka (3 komplety)
- rożek
Chodzi o takie na łóżko czy podpaski poporodowe ?
Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
No to właśnie dostałaś kilkanaście gotowców
no i skorzystałam. Właśnie sobie zrobiłam dwie listy dla mnie i dla dziecka. Zapisałam to sobie w zeszycie także dziękuję za gotowce
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:03   #962
ila26
Raczkowanie
 
Avatar ila26
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 474
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Dziewczyny, a propos wyprawki:

- czy znalazłyście te majtki siateczkowe bawełniane na gemini? Chciałabym kupić je w jakimś zbiorczym zamówieniu, a nie w pojedynczo płacąc za przesyłkę drugie tyle.
Ile sztuk kupujecie?

Jak się ich właściwie używa? Podkład poporodowy plus te majtki i już? Czy zwykle majtki też?

Tylko podczas pobytu w szpitalu czy w domu też? Planuję ilość i będę wdzięczna za info.

- co jest koniecznością odnośnie karmienia w szpitalu? Jestem laikiem i podczytywałam wkładki laktacyjne itp., ale gdyby któraś z Was rozpisała taki niezbędnik laktacyjny do szpitala, to będę przeszczęśliwa.

- Do mycia planuję Tantum Rosa, przy czym myślicie, że zwykła mineralna woda w butelce z dzióbkiem wystarczy? W 'instrukcji obsługi' tych saszetek jest napisane, że korzystać z przegotowanej wody.

Zaczęłam robić listę rzeczy i jestem w czarnej....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ila26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:08   #963
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
ponoć po porodzie czasami jest problem z wypróżnianiem i obawa, a to ułatwia sprawe.
dzięki
Dokładnie ja musiałam wziąć czopek ale dopiero w domu

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Mojra87 Pokaż wiadomość
Dzień dobryyy w 7 miesiącu a tym samym w III trymestrze!
Choć dziś mocno podzielam to, co pisałyście wczoraj - że w 3 trym samopoczucie podobne do 1 - dziś jestem jak emerytka, wszystko mnie boli, nie wyspałam się i nic mi się nie chce
PIONA! ja też dziś zaczęłam III trym
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:11   #964
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Witam sie

ciężki dzień wczoraj, a raczej popołudnie miałam. Od wczoraj biorę żelazo na receptę i pod wieczór znowu miałam biegunke. Dwa tygodnie temu to samo, kurdę nie wiem co się dzieje, ale mam tak 2-3 razy w miesiącu. Nie wiem czy to wpływ żelaza czy co, ale martwi mnie to trochę.
Jak siedziałam na tym tronie i brzuch mi skręcało to sobie pomyślałam, że chyba nie dam rady urodzić sn takie miałam przemyslenia
A żeby tego było mało to sobie jeszcze w międzyczasie




a mnie bożena. I plecy. Już nigdy nie bedę się dziwić żadnym objawom ciazowy na zadnym etapie




gdzie jedliscie? my lubimy ostre obje, ale raz na świdnickiej jak mąż kebaba zamówił z ostrym sosem to pot po nim spływał, łzy leciały i biegł do łazienki płukać paszcze



gratki!





ja nie mam zadnej listy, ani do szpitala ani wyprawkowej
Jeejku Ty bidulko, ale biegunka chyba lepszą niż zaparcie dla pocieszenia... Przemyślenia na tronie zyciowe

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
Ja nie mam 😊

Ale z tego co piszecie to tylko szlafroka nie biorę, tam jest tak gorąco, że chciałam cały czas wietrzyc. Moja wspollokatorka nie chciała i tu powstawał mały konflikt 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------


Jeju dziewczyny współczuję wam z tym spaniem. Ja śpię jak zabita, oprócz wstawiania na siku 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wezmę w razie w szlafrok
To dobrze, że nic Cię nie boli, uwiera zbędny dyskomfort

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
aż się boję pytać co Ci narobił szkodnik jeden

anolta, ja też śpię ostatnio jak zabita. budzę się na siku, idę po omacku a potem sen. dziś przed 9 wstałam

ale mi ten tydzień szybko mija, w ogóle pierwsza połowa ciąży się bardziej wlokła, a teraz nie nadążam z tymi tygodniami, tak szybko lecą. jutro idę na sr i jestem ciekawa bo oprócz ćwiczeń bedzie temat szczepień
Mi też szybko po mija, strasznie szybko
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:11   #965
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

juz sie nie mogę wizyty u gina doczekać. chce sie go spytac czy jest sens wykupować indywidualną opiekę położnej w szpitalu a jeśli tak to którą położną wybrać, bo mam wypisane chyba 8 tych położnych, a o żadnej nic nie wiem. ale jak bylam na porodówce to tyle jest tych położnych, że w sumie nie powinno być problemu z opieką, ale wiem jakie są plusy jak jedna położna sie zajmuje.
a jak się okaże, że musi być cc to w ogóle bezsensu ta położna. kwestia do rozważenia ale dosyć szybkiego.
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:13   #966
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Chodzi o takie na łóżko czy podpaski poporodowe ?
Takie podkłady na łóżko. Mam cichą nadzieję, że nie będzie się aż tak lało, że okażą się potrzebne

Cytat:
Napisane przez ila26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a propos wyprawki:

- czy znalazłyście te majtki siateczkowe bawełniane na gemini? Chciałabym kupić je w jakimś zbiorczym zamówieniu, a nie w pojedynczo płacąc za przesyłkę drugie tyle.
Ile sztuk kupujecie?
W gemini tych zalecanych nigdy nie widziałam. Na sr pokazywała nam takie .
Kupiłam na razie przy okazji innych zakupów taki jeden komplet na razie. Nie wiem czy kupować więcej Mam też te canpolowe.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:14   #967
minula
Wtajemniczenie
 
Avatar minula
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 351
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
juz sie nie mogę wizyty u gina doczekać. chce sie go spytac czy jest sens wykupować indywidualną opiekę położnej w szpitalu a jeśli tak to którą położną wybrać, bo mam wypisane chyba 8 tych położnych, a o żadnej nic nie wiem. ale jak bylam na porodówce to tyle jest tych położnych, że w sumie nie powinno być problemu z opieką, ale wiem jakie są plusy jak jedna położna sie zajmuje.
a jak się okaże, że musi być cc to w ogóle bezsensu ta położna. kwestia do rozważenia ale dosyć szybkiego.
Sprawdź czy jeszcze są dostępne na luty ja się ostatnio w 2 szpitalach dowiedziałam, że trzeba było okolo 20 tyg się umawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 09:16   #968
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez minula Pokaż wiadomość
Sprawdź czy jeszcze są dostępne na luty ja się ostatnio w 2 szpitalach dowiedziałam, że trzeba było okolo 20 tyg się umawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale ja jakoś tego nie ogarniam. mam termin na 12 lutego i podobno taka położna jest do mojej dyspozycji 2 tyg przed i 2 po. a jakbym zaczęła rodzić np 20 grudnia, to wtedy już jestem zdana sama na siebie jak rozumiem?
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:18   #969
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez ila26 Pokaż wiadomość
- co jest koniecznością odnośnie karmienia w szpitalu? Jestem laikiem i podczytywałam wkładki laktacyjne itp., ale gdyby któraś z Was rozpisała taki niezbędnik laktacyjny do szpitala, to będę przeszczęśliwa.

- Do mycia planuję Tantum Rosa, przy czym myślicie, że zwykła mineralna woda w butelce z dzióbkiem wystarczy? W 'instrukcji obsługi' tych saszetek jest napisane, że korzystać z przegotowanej wody.
Odnośnie karmienia w szpitalu, to potrzebujesz głównie swoich piersi Moim zdaniem rzeczy typu laktator czy wkładki laktacyjne mogą, ale wcale nie muszą się przydać - ja planuję je zostawić na wierzchu w domu, żeby tż w razie potrzeby dowiózł przy starszej córce wkładek laktacyjnych zaczęłam używać dopiero ok 2 miesiąca, jak miałam już mega rozhulaną laktację - ciekło ze mnie wtedy nieziemsko

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
PIONA! ja też dziś zaczęłam III trym

Jeszcze tylko 91 dni do porodu
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:20   #970
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
aż się boję pytać co Ci narobił szkodnik jeden
2 zabiegi chirurgiczne w ciągu 4 lat, w tym implant, bo kretyn nie odnalazł kanału i przewiercil się przez korzeń i dziąsło. Za kasę na ratowanie mojego uśmiechu mogłabym do Japonii polecieć

Kurcze nie wiem, czy zaczynam swirowac, ale mała od 3 dni bardzo ospale się rusza. Niby co jakiś czas daje znaki z macicy, ale to zupełnie coś innego niż dotychczas. Dobrze, że dziś wizyta, bo zeszlabym na zawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:20   #971
minula
Wtajemniczenie
 
Avatar minula
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 351
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
ale ja jakoś tego nie ogarniam. mam termin na 12 lutego i podobno taka położna jest do mojej dyspozycji 2 tyg przed i 2 po. a jakbym zaczęła rodzić np 20 grudnia, to wtedy już jestem zdana sama na siebie jak rozumiem?
Z reguły w umowie masz wpisane 2 inne położne, które w razie czego mogą być z Tobą, gdyby wybrana nie mogła. Co do terminu to z reguły jest 2 przed i po, więc około 20 grudnia to jej dobra wola że przyjdzie i zarobi
Widziałam tylko draft umowy przed pierwszym porodem, ostatecznie się nie zdecydowałam, więc nie wiem jak to wygląda w praktyce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 09:24   #972
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Takie podkłady na łóżko. Mam cichą nadzieję, że nie będzie się aż tak lało, że okażą się potrzebne



W gemini tych zalecanych nigdy nie widziałam. Na sr pokazywała nam takie .
Kupiłam na razie przy okazji innych zakupów taki jeden komplet na razie. Nie wiem czy kupować więcej Mam też te canpolowe.
Ciekawe, czy będą "karcic" za te canpolowe, ja spr i mam baby ono czy jakoś tak, nie jest to bawelna
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:24   #973
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
Ja dostalam u siebie w szpitalu wyprawke i sporo rzeczy dwali sami albo nie kazali przynosic ciuchow dla dzieci bo sie gubia.
I ubierali w szpitalne wiec warto zapytac
U nas rzeczy bierze się tylko na wyjście, na czas pobytu są szpitalne. Więc dla dziecka muszę mieć:
pieluszki
chusteczki
smoczek
butelka (jakby był problem z kp)
pieluszka tetrowa

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Wy już wszystkie macie spisane listy co do porodu? Nawet się za to nie zabrałam jeszcze.
Mam po prostu liste po Michale
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:24   #974
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
2 zabiegi chirurgiczne w ciągu 4 lat, w tym implant, bo kretyn nie odnalazł kanału i przewiercil się przez korzeń i dziąsło. Za kasę na ratowanie mojego uśmiechu mogłabym do Japonii polecieć

Kurcze nie wiem, czy zaczynam swirowac, ale mała od 3 dni bardzo ospale się rusza. Niby co jakiś czas daje znaki z macicy, ale to zupełnie coś innego niż dotychczas. Dobrze, że dziś wizyta, bo zeszlabym na zawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
współczuję to dobrze, że u mnie nie ma aż takiej tragedii. ja mam podobnie, że odmówię sobie tego tamtego, a na zębach nigdy nie oszczędzam, ale raz trafiłam na niekompetentną osobę niestety... bywa...

mój mały też sie wcale wczoraj nie ruszał, dziś też kiepsko ale wczoraj sporo chodziłam, więc tłumaczyłam sobie to tym. pokopał mnie intensywniej przed snem. mam nadzieję, że dziś się szybciej uaktywni niż o 22
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:24   #975
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
2 zabiegi chirurgiczne w ciągu 4 lat, w tym implant, bo kretyn nie odnalazł kanału i przewiercil się przez korzeń i dziąsło. Za kasę na ratowanie mojego uśmiechu mogłabym do Japonii polecieć

Kurcze nie wiem, czy zaczynam swirowac, ale mała od 3 dni bardzo ospale się rusza. Niby co jakiś czas daje znaki z macicy, ale to zupełnie coś innego niż dotychczas. Dobrze, że dziś wizyta, bo zeszlabym na zawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę,że dziecko zaczyna mieć coraz mniej miejsca dlatego ruchy się zmieniają.
Albo po prostu tak ma. Moja Hania też czasem ma takie dni
Ważne,że wogóle czujesz ruchy
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:29   #976
ila26
Raczkowanie
 
Avatar ila26
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 474
Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
juz sie nie mogę wizyty u gina doczekać. chce sie go spytac czy jest sens wykupować indywidualną opiekę położnej w szpitalu a jeśli tak to którą położną wybrać, bo mam wypisane chyba 8 tych położnych, a o żadnej nic nie wiem. ale jak bylam na porodówce to tyle jest tych położnych, że w sumie nie powinno być problemu z opieką, ale wiem jakie są plusy jak jedna położna sie zajmuje.
a jak się okaże, że musi być cc to w ogóle bezsensu ta położna. kwestia do rozważenia ale dosyć szybkiego.


Mariea, ja dogadywałam się z położną jakoś na przełomie trzeciego/czwartego miesiąca, jeśli chodzi o szpital na Żelaznej. I już wtedy to była któraś z kolei, bo kilka do których dzwoniłam było zajętych, a część miała zaplanowane urlopy na ferie zimowe.

Nie wiem czy jest sens. Szpital św. Zofii jest oblegany i chciałabym żeby pomogła mi w dostaniu się do szpitala i w całej tej papierologii na Izbie Przyjęć itd. W styczniu mamy się spotkać i wszystko omówić.

Z tego co pamietam wybrałaś szpital Orłowskiego. Ja jako alternatywę myślę nad nim i nad szpitalem przy Karowej. Szaleństwo.

Ps. Daj znać co powiedział lekarz na temat wykupowania opieki okołoporodowej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ila26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:30   #977
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Kurcze nie wiem, czy zaczynam swirowac, ale mała od 3 dni bardzo ospale się rusza. Niby co jakiś czas daje znaki z macicy, ale to zupełnie coś innego niż dotychczas. Dobrze, że dziś wizyta, bo zeszlabym na zawał.
Też tak miałam ostatnio. Jak kiedyś wspominałam, notuję sobie ruchy, ale nie ilość a godzinę i intensywność od 1-5. Zwykle raz na dzień bywała jedna 4/5 czyli dosłownie dyskoteka. Teraz miałam 2 dni gdzie wpisywałam co najwyżej 1-2 i to w dużych odstępach czasu. Wczoraj, lekko się stresując, zrobiłam małemu pobudkę - coś słodkiego + muzyka + lekko popukałam parę razy. Trochę się rozbudził. Od tego momentu znowu jest żwawy.. aż nawet za bardzo momentami.
Nie ma co się stresować, widocznie dzieciaki też mają czasem gorszy, leniwy dzień

Powodzenia dzisiaj na wizycie Ja mam o 19.

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2016-11-24 o 09:32
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:33   #978
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez ila26 Pokaż wiadomość
- czy znalazłyście te majtki siateczkowe bawełniane na gemini? Chciałabym kupić je w jakimś zbiorczym zamówieniu, a nie w pojedynczo płacąc za przesyłkę drugie tyle.
Ile sztuk kupujecie?

Jak się ich właściwie używa? Podkład poporodowy plus te majtki i już? Czy zwykle majtki też?
Są jakieś, ale np z seni nie widziałam u nich a te były dla mnie najwygodniejsze. Zakładasz podkład i na to te majtki.
Teraz kupuje 4-6szt.

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
ale ja jakoś tego nie ogarniam. mam termin na 12 lutego i podobno taka położna jest do mojej dyspozycji 2 tyg przed i 2 po. a jakbym zaczęła rodzić np 20 grudnia, to wtedy już jestem zdana sama na siebie jak rozumiem?
Nie rozumiem tego zapisywania się do położnej - wy jej prywatnie płacicie?
Ja poprostu jak zacznie się poród jadę do szpitala w którym pracuje moja gin i są na dyżurze położne, które przyjmą poród.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
2 zabiegi chirurgiczne w ciągu 4 lat, w tym implant, bo kretyn nie odnalazł kanału i przewiercil się przez korzeń i dziąsło. Za kasę na ratowanie mojego uśmiechu mogłabym do Japonii polecieć
Takich rzeczy Ty mi nie opowiadaj bo ja dziś kolejna wizyta u dentysta - ostatnia na szczęście...
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:38   #979
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez ila26 Pokaż wiadomość
Mariea, ja dogadywałam się z położną jakoś na przełomie trzeciego/czwartego miesiąca, jeśli chodzi o szpital na Żelaznej. I już wtedy to była któraś z kolei, bo kilka do których dzwoniłam było zajętych, a część miała zaplanowane urlopy na ferie zimowe.

Nie wiem czy jest sens. Szpital św. Zofii jest oblegany i chciałabym żeby pomogła mi w dostaniu się do szpitala i w całej tej papierologii na Izbie Przyjęć itd. W styczniu mamy się spotkać i wszystko omówić.

Z tego co pamietam wybrałaś szpital Orłowskiego. Ja jako alternatywę myślę nad nim i nad szpitalem przy Karowej. Szaleństwo.

Ps. Daj znać co powiedział lekarz na temat wykupowania opieki okołoporodowej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mój lekarz prowadzący pracuje w szpitalu Orłowskiego i nie wyobrażam sobie rodzić gdzie indziej. nawet mi mówił, że jakby się akcja zaczęła, to żebym o każdej porze do niego dzwoniła, to nawet jak go nie będzie na dyżurze to dryndnie do tego lekarza co ma dyżur żeby sie mną dobrze zajęli. wiem, że mi dobrze i uczciwie doradzi czy płacić to 700 zł czy nie.
na próbę zadzwoniłam teraz do jednej z położnych co mam na kartce, powiedziałam kiedy mam termin i stwierdziła żebym w poniedziałek na porodówke podeszła to pogadamy i wszystko opowie co i jak. i że jeszcze dużo czasu. halo jak to? wg mnie mało czasu
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 09:39   #980
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Dziewczyny, na makaszka.pl -20% kod rabatowy NOWYSKLEP

Jak któraś planuje tam jeszcze zakupy to chyba warto skorzystać
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:46   #981
ila26
Raczkowanie
 
Avatar ila26
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 474
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
mój lekarz prowadzący pracuje w szpitalu Orłowskiego i nie wyobrażam sobie rodzić gdzie indziej. nawet mi mówił, że jakby się akcja zaczęła, to żebym o każdej porze do niego dzwoniła, to nawet jak go nie będzie na dyżurze to dryndnie do tego lekarza co ma dyżur żeby sie mną dobrze zajęli. wiem, że mi dobrze i uczciwie doradzi czy płacić to 700 zł czy nie.
na próbę zadzwoniłam teraz do jednej z położnych co mam na kartce, powiedziałam kiedy mam termin i stwierdziła żebym w poniedziałek na porodówke podeszła to pogadamy i wszystko opowie co i jak. i że jeszcze dużo czasu. halo jak to? wg mnie mało czasu


Masz świetną opiekę. Ja wybrałam dobrą ginekolog, ale nie myślałam wtedy o szukaniu jej pod kątem szpitala i jak się okazuje pracuje ona w szpitalu w Piasecznie.
Szczerze mówiąc, jeśli masz tak dobrego lekarza, który zadba i podzwoni nawet jak go nie będzie, to chyba nie wydawałabym na położną.

U mnie taką ostoją jest moja potencjalna położna i jest dla mnie analogią Twojego lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ila26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:58   #982
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na makaszka.pl -20% kod rabatowy NOWYSKLEP

Jak któraś planuje tam jeszcze zakupy to chyba warto skorzystać
Szkoda, że motylka żadnego nie ma. Chyba że źle patrzę...
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:02   #983
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
ponoć po porodzie czasami jest problem z wypróżnianiem i obawa, a to ułatwia sprawe.
dzięki
ja przed porodem mam problem....
rozwazam czy ogarniac sobie domową lewatywę zanim pojade do szpitala....
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:10   #984
agniecha828
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 731
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Jeejku Ty bidulko, ale biegunka chyba lepszą niż zaparcie dla pocieszenia... Przemyślenia na tronie zyciowe







Ja wezmę w razie w szlafrok

To dobrze, że nic Cię nie boli, uwiera zbędny dyskomfort







Mi też szybko po mija, strasznie szybko

Tez sobie pomyslalam- juzbwolalabym biegunke! Wczoraj bylam po nasc w aptece, odpukac chyba pomaga! Cala noc nie bolala mnie pupa!!!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agniecha828 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:12   #985
Lorelei24
Rozeznanie
 
Avatar Lorelei24
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 559
GG do Lorelei24
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość

Kurcze nie wiem, czy zaczynam swirowac, ale mała od 3 dni bardzo ospale się rusza. Niby co jakiś czas daje znaki z macicy, ale to zupełnie coś innego niż dotychczas. Dobrze, że dziś wizyta, bo zeszlabym na zawał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też czuję słabsze ruchy. Może nie słabsze, ale inne

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na makaszka.pl -20% kod rabatowy NOWYSKLEP

Jak któraś planuje tam jeszcze zakupy to chyba warto skorzystać
Wczoraj zamówiłam kocyk Ale może dzisiaj coś domówię

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Szkoda, że motylka żadnego nie ma. Chyba że źle patrzę...
No własnie też chciałam motyle, jest tylko zakładka. Może do wieczora coś się pojawi
__________________



Lorelei24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:13   #986
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Szkoda, że motylka żadnego nie ma. Chyba że źle patrzę...
http://www.makaszka.pl/sklep-makaszk...w/32/4372.html ?
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:16   #987
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
ja przed porodem mam problem....
rozwazam czy ogarniac sobie domową lewatywę zanim pojade do szpitala....
nie wiem, ale jak czytam ile babek ma taki problem, że czują skurcze, ich Tżci już czekają na korytarzu z torbami w ręku do szpitala, a biedna babka ma biegunke stulecia i choćby chciała utyka w kiblu podobno to znaczy, że organizm sam się oczyszcza przed porodem. ciekawe

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ila26 Pokaż wiadomość
Masz świetną opiekę. Ja wybrałam dobrą ginekolog, ale nie myślałam wtedy o szukaniu jej pod kątem szpitala i jak się okazuje pracuje ona w szpitalu w Piasecznie.
Szczerze mówiąc, jeśli masz tak dobrego lekarza, który zadba i podzwoni nawet jak go nie będzie, to chyba nie wydawałabym na położną.

U mnie taką ostoją jest moja potencjalna położna i jest dla mnie analogią Twojego lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
to prawda, uwielbiam mojego lekarza, nieraz już bardzo mi pomógł i medycznie i swego czasu też po prostu ludzkim wsparciem.
ja w zeszłym roku bylam 2x u bardzo sympatycznej lekarz, która właśnie pracuje w szpitalu w Piasecznie. bardzo szybko wyszło, że jest do kitu bo olała moje cienkie endometrium. to była dr Marta Mączka, a nuż do niej chodzisz?
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:21   #988
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Ja mam zaparcie od początku ciąży, więc mi ta biegunka nie straszna

Gorzej, że zrobiłam przegląd apteczki i mam taki zapas czopków glicerynowych, jakby wojna szła
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:23   #989
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
Jeejku Ty bidulko, ale biegunka chyba lepszą niż zaparcie dla pocieszenia... Przemyślenia na tronie zyciowe
Cytat:
Napisane przez agniecha828 Pokaż wiadomość
Tez sobie pomyslalam- juzbwolalabym biegunke! Wczoraj bylam po nasc w aptece, odpukac chyba pomaga! Cala noc nie bolala mnie pupa!!!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haha no biegunki mi zazdroszczą a żebyscie mi nie miał czego zazdrościć to inforumję, że pomiędzy tymi biegunkami mam zaparcia chyba po prostu w pewnym momencie mój organizm nie wyrabia i dokunuje się samoistnee katharsis

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
ja przed porodem mam problem....
rozwazam czy ogarniac sobie domową lewatywę zanim pojade do szpitala....
podobno często przed porodem organizm sam się oczyszcza. Na lewatywe to nie wiem czy się odważe sama, ale w razie czego czopki już mam przetestowane


Dziewczyny wracam do pieluch:

muslinowe/bambusowe wystarcza 75x75? ile sztuk?
tetrowe jaki rozmiar, bo widze, ze tez sa rozne?
__________________
Szymon

Edytowane przez __malaMi__
Czas edycji: 2016-11-24 o 10:25
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:25   #990
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
ja przed porodem mam problem....
rozwazam czy ogarniac sobie domową lewatywę zanim pojade do szpitala....
Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
nie wiem, ale jak czytam ile babek ma taki problem, że czują skurcze, ich Tżci już czekają na korytarzu z torbami w ręku do szpitala, a biedna babka ma biegunke stulecia i choćby chciała utyka w kiblu podobno to znaczy, że organizm sam się oczyszcza przed porodem. ciekawe

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------


to prawda, uwielbiam mojego lekarza, nieraz już bardzo mi pomógł i medycznie i swego czasu też po prostu ludzkim wsparciem.
ja w zeszłym roku bylam 2x u bardzo sympatycznej lekarz, która właśnie pracuje w szpitalu w Piasecznie. bardzo szybko wyszło, że jest do kitu bo olała moje cienkie endometrium. to była dr Marta Mączka, a nuż do niej chodzisz?
koleżanka kilka dni przed porodem miała biegunkę i wymioty, lekarz powiedział, że tak właśnie bywa przed porodem
SQ nie jest to zły pomysł, choć będę happy jeśli moje oczyszczenie wewnętrzne samo przyjdzie, powiedzmy z 2,3 godzinki przed ewakuacją z domu
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-19 22:52:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.