Lutówki 2017 ❤ cz. V - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-07, 10:36   #2971
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Chodziło mi tu raczej o fakt niedawania mamom prezentów dla dzieci tylko dla nich.
Spoko zrozumiałam intencje. 😉 Odniosłam się do tej torby, bo wydaje mi się mega droga jak na prezent. Gdybym wysłała ten link do moich bliskich pomysleliby, że oszalałam dając propozycje tak drogich prezentów dla siebie. 😐

25/40
it's a boy.
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 10:44   #2972
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
ja liczę tylko, że nie zaczne rodzić jak będę sama w domu. nie uśmiecha mi się jechać taxi (płatność extra za 2 strefy ) autobusem to już w ogóle by było śmiesznie
Autobusem

Mój na szczęście z pracy do domu autem ma max 10 minut... co najwyżej może być na spotkaniu i nie odbierze telefonu ale to też max godzina wtedy... Co więcej mamy się na skype więc nawet jak jest w pracy to mamy kontakt w miarę na bieżąco, jakby coś się zaczęło dziać to będzie więc wiedział. Pod tym względem damy radę chyba
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 10:49   #2973
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
O matko, tak długo? To dla mnie jakaœ fikcja i masakra. Przecież ona cię w ogóle nie widuje. Nie obraz się, ale będšc na zwolnieniu w ogóle bym do żłobka nie dawała, a jak juz to na pewno nie na cały dzień.

Przepraszam za bezposredniosc. Nigdy nie oceniam innych mam, ale jakoœ szkoda mi się jej zrobiło, szczególnie że męczy ja ten zšbek i pewnie jedyne czego teraz potrzebyje to twojego przytulenia i bliskoœci :-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mała 4h w przedszkolu i dręczš mnie wyrzuty sumienia, będzie mieć na poczštku lutego 3 latka, ale ona bardzo chce chodzić do dzieci, jak jest chora, to mam meksyk w domu, bo ona chce do przedszkola.

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Autobusem

Mój na szczęœcie z pracy do domu autem ma max 10 minut... co najwyżej może być na spotkaniu i nie odbierze telefonu ale to też max godzina wtedy... Co więcej mamy się na skype więc nawet jak jest w pracy to mamy kontakt w miarę na bieżšco, jakby coœ się zaczęło dziać to będzie więc wiedział. Pod tym względem damy radę chyba
Jak się u mnie zacznie, a to będzie w tygodniu, to będę musiała dzwonić szybko po kogoœ, dlatego chcę wytrzymać do planowanego cc, ostatnio mówiłam lekarzowi, że się boję, że nie zdšżę, a on spokojnie...10x Pani zdšży :O
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:00   #2974
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
wy juz pierzecie, a ja w ciemnym lesie musze przyspieszyć trochę, choć mam wrażenie, ze mojej mamie wydaje sie, ze mam jeszcze full czasu na zakupy
eee tam ja nawet proszku nie mam jeszcze zacznę prać po nowym roku
Cytat:
Napisane przez Mojra87 Pokaż wiadomość
Od ok 9 do ok 17
a to dosyć długo. Moja w przedszkolu od 8 do 14
Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
haha przynajmniej się wczuł, u mojego do darmo czukac objawów paniki do niego chyba kompletnie nie dociera, ze za 3 miesiące rodze i jestesmy ze wszystkim w lesie :P
jak ja mojemu powiedziałam, że już jutro zaczyna się 30 tydzień, a Darie urodziłam w 38 tyg, to zrozumiał że to tuż tuż
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:01   #2975
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
O matko, tak długo? To dla mnie jakaś fikcja i masakra. Przecież ona cię w ogóle nie widuje. Nie obraz się, ale będąc na zwolnieniu w ogóle bym do żłobka nie dawała, a jak juz to na pewno nie na cały dzień.

Przepraszam za bezposredniosc. Nigdy nie oceniam innych mam, ale jakoś szkoda mi się jej zrobiło, szczególnie że męczy ja ten ząbek i pewnie jedyne czego teraz potrzebyje to twojego przytulenia i bliskości :-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niestety tak długo... I tak teraz jest tam 2h krócej niż jak pracowałam...
Zanim miałam Asię, to tez ze zdziwieniem patrzyłam na sąsiadkę, która tak robiła ze swoimi dziećmi i wydawało mi się to niewyobrażalne.
Tak, jestem na zwolnieniu ale mam się bardzo oszczędzać - mam krótką szyjkę, założony pessar i twardnienia brzucha. Generalnie mam zagrożenie porodem przedwczesnym i do niedawna miałam L4 leżące...Po dniu z Asią w domu jestem nie tylko wykończona (ona jest bardzo aktywnym dzieckiem) ale i mam mega twardy brzuch. W ciąży z Asią musiałam z tego powodu leżeć 3 miesiące i teraz wolałabym uniknąć takiego scenariusza...
Poza tym ona uwielbia tam chodzić - tam są dzieci, zabawy, zajęcia... Ja jej aż tylu rozrywek nie jestem w stanie zapewnić...
Nie mam tu nikogo, kto by mi pomógł - żadnej babci, cioci, siostry... Musimy z tż liczyć tylko na siebie. A jak już się zdecydowaliśmy na drugie dziecko, to chcę możliwie najbezpieczniej donosić tą ciążę do końca...
Nie raz już byłam z tego powodu linczowana przez "uprzejme koleżanki"... Trudno - biorę to na klatę... Tak nam się w życiu poukładało, takie mamy realia i tak postanowiliśmy je rozwiązać. W Warszawie to chyba całkiem normalne zjawisko, bo wielu moich znajomych tak robi.
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:12   #2976
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Mojra87 Pokaż wiadomość
No niestety tak długo... I tak teraz jest tam 2h krócej niż jak pracowałam...
Zanim miałam Asię, to tez ze zdziwieniem patrzyłam na sąsiadkę, która tak robiła ze swoimi dziećmi i wydawało mi się to niewyobrażalne.
Tak, jestem na zwolnieniu ale mam się bardzo oszczędzać - mam krótką szyjkę, założony pessar i twardnienia brzucha. Generalnie mam zagrożenie porodem przedwczesnym i do niedawna miałam L4 leżące...Po dniu z Asią w domu jestem nie tylko wykończona (ona jest bardzo aktywnym dzieckiem) ale i mam mega twardy brzuch. W ciąży z Asią musiałam z tego powodu leżeć 3 miesiące i teraz wolałabym uniknąć takiego scenariusza...
Poza tym ona uwielbia tam chodzić - tam są dzieci, zabawy, zajęcia... Ja jej aż tylu rozrywek nie jestem w stanie zapewnić...
Nie mam tu nikogo, kto by mi pomógł - żadnej babci, cioci, siostry... Musimy z tż liczyć tylko na siebie. A jak już się zdecydowaliśmy na drugie dziecko, to chcę możliwie najbezpieczniej donosić tą ciążę do końca...
Nie raz już byłam z tego powodu linczowana przez "uprzejme koleżanki"... Trudno - biorę to na klatę... Tak nam się w życiu poukładało, takie mamy realia i tak postanowiliśmy je rozwiązać. W Warszawie to chyba całkiem normalne zjawisko, bo wielu moich znajomych tak robi.
To oszczędzaj się Kochana, jeszcze trochę i maleństwa będą z nami😍

Ja jestem trochę zwichnieta w tym temacie,bo pracuję z dziećmi, rodzicami, w terapii i z przykrością muszę stwierdzić, że dzieci nawet w Wigilię siedzą do 17, a rodzice w tym czasie gotują i idą do fryzjera 😐 I często się zastanawiam, czy w ogóle rodzice lubią swoje dzieci?

Także mam nadzieję, ze się nie obrazilas, bo nie znałam twojej sytuacji 😚😚😚

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:17   #2977
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Mojra87Ja jeszcze nie urodziłam a już mnie rodzina linczuje, że myślę o żłobku. Nie wyobrażam sobie nie wrócić do pracy a też nie mamy nikogo na miejscu. Co chwilę wysłuchuję historii jaka to dziecku krzywda się dzieje... No ale czasem po prostu nie ma wyjścia. Nie możemy się rozdwoić, nie możemy kompletnie porzucić własnego życia ani go zaniedbać. Trzeba znaleźć najlepsze możliwe wyjście z sytuacji

Cytat:
Poza tym ona uwielbia tam chodzić - tam są dzieci, zabawy, zajęcia... Ja jej aż tylu rozrywek nie jestem w stanie zapewnić...
Super, że jej się tam podoba

Odpoczywaj
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 11:19   #2978
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
To oszczędzaj się Kochana, jeszcze trochę i maleństwa będą z nami😍

Ja jestem trochę zwichnieta w tym temacie,bo pracuję z dziećmi, rodzicami, w terapii i z przykrością muszę stwierdzić, że dzieci nawet w Wigilię siedzą do 17, a rodzice w tym czasie gotują i idą do fryzjera 😐 I często się zastanawiam, czy w ogóle rodzice lubią swoje dzieci?

Także mam nadzieję, ze się nie obrazilas, bo nie znałam twojej sytuacji 😚😚😚

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie obraziłam się Ja wcale nie jestem szczęśliwa z takiego rozwiązania, ale w chwili obecnej takie dla nas jest najlepsze i już nie raz musiałam się z tego "tłumaczyć"...
Jak tylko możemy, to odbieramy Asię wcześniej, albo zostawiamy ją w domu ot tak, bez powodu - żeby spędzać z nią więcej czasu. I całe wieczory to 100% zabawy z dzieckiem... Więc staramy się jak możemy, żeby miała nas jak najwięcej.
Pociesza mnie fakt, że ona na prawdę uwielbia swój żłobek i widzę, że bardzo się tam rozwija po powrocie do domu tańczy i śpiewa piosenki, których się tam nauczyła albo mówi do mnie słówka po angielsku czy włosku (ma te dwa języki na zajęciach).
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:27   #2979
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Mojra87 Pokaż wiadomość
widzę, że bardzo się tam rozwija po powrocie do domu tańczy i śpiewa piosenki, których się tam nauczyła albo mówi do mnie słówka po angielsku czy włosku (ma te dwa języki na zajęciach).
Od większości znajomych słyszę podobne opinie To żłobek prywatny?
Moja rodzina ma inną wizję żłóbków - kładą się dziecko do łóżka, stoi kilkanaście/kilkadziesiąt łóżek w sali, opiekunki wychodzą i się nikt dziećmi nie zajmuje, i tak dzieci przebywają same godzinami.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:29   #2980
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Mojra87Ja jeszcze nie urodziłam a już mnie rodzina linczuje, że myślę o żłobku. Nie wyobrażam sobie nie wrócić do pracy a też nie mamy nikogo na miejscu. Co chwilę wysłuchuję historii jaka to dziecku krzywda się dzieje... No ale czasem po prostu nie ma wyjścia. Nie możemy się rozdwoić, nie możemy kompletnie porzucić własnego życia ani go zaniedbać. Trzeba znaleźć najlepsze możliwe wyjście z sytuacji


Super, że jej się tam podoba

Odpoczywaj
Ja chodziłam do żłobka od 3mc życia i żyję, krzywda mi się nie stała A wręcz zawsze byłam bardziej otwarta na ludzi niż moja siostra, która siedziała w domu z mamą a potem z babcią... Od początku mieliśmy z tż założenie, że wysyłamy dzieci do żłobka. Tak jak napisałaś - nie możemy zaniedbać własnego życia - ja lubię swoją pracę i potrzebuję kontaktu z ludźmi! Tu w Warszawie serio podejście do tego jest zupełnie inne niż wśród naszych znajomych i rodziny na śląsku, skąd pochodzimy... To normalne, bo tu się pracuje często od 9 do 17 (a znaleźć rozsądną pracę na mniej niż cały etat to masakra), więc automatycznie dziecko tyle godzin spędza z nianią/w żłobku/z babcią.

Odpoczywam ile mogę, ale też staram się korzystać w odrobiny tego "wolnego" na zajęcia typu lekkie sprzątanie czy zakupy (e-zakupy tesco :P ). Dzięki temu wieczory i weekendy mamy tylko na rodzinne zabawy

Niech tylko ta rwa kulszowa, która ostatnio mnie dopada sobie już pójdzie i nie wraca bo jak nie, to dopiero będę stękać kolejne 3 miesiące noo 2,5

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Od większości znajomych słyszę podobne opinie To żłobek prywatny?
Moja rodzina ma inną wizję żłóbków - kładą się dziecko do łóżka, stoi kilkanaście/kilkadziesiąt łóżek w sali, opiekunki wychodzą i się nikt dziećmi nie zajmuje, i tak dzieci przebywają same godzinami.
Tak, żłobek prywatny
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:29   #2981
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
Spoko zrozumiałam intencje. �� Odniosłam się do tej torby, bo wydaje mi się mega droga jak na prezent. Gdybym wysłała ten link do moich bliskich pomysleliby, że oszalałam dając propozycje tak drogich prezentów dla siebie. ��

25/40
it's a boy.
Wiesz, kazdy ma rozna sytuacje finansowa.
Nie mówie ze ja bym taka kupila, aczkolwiek widac ze sa ludzie co kupują.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 11:38   #2982
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Moja corka uwielbia przedszkole. Ja je tez uwielbiam bo dobrze jesc daja i nie musze kombinowac z gotowaniem i podawaniem tylu warzyw ile potrzeba bo tam jej to zapewniaja �� w domu tylko 2 posilki je i latwiej mi to urozmaicic niz te 5 czy 6. I super sie otworzyla na ludzi dzieki przedszkolu. No i panie tam lepiej wiedza jak przekazac potrzebna wiedze. Skad bym wiedziala jak ja nauczyc samoglosek, spolglosek i innych? Ale drugie dziecko chce tak samo do 3 roku zycia sama wychowywac. Tak z mezem postanowilismy i uwazamy ze jesli jest taka mozliwosc to jest to dobry pomysl.


Paczcie co mi przyszlo w paczce. A jak pachnie czekolada 1481110776806.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez kiciulec
Czas edycji: 2016-12-07 o 11:42
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:42   #2983
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Puściłam sobie płytkę z wczorajszego usg (przeżyjmy to jeszcze raz! ) i na końcu taka niebieska stronka się wyświetla, termin porodu wg OM i wg pomiarów. to wg pomiarów mam 7 lutego
oczywiście wiem dobrze, że to nie ma znaczenia, lekarz już mi dawno mówił, że to wręcz błąd w sztuce jak niektórzy lekarze zmieniają termin porodu w 2 albo o zgroza 3 trymestrze pod wpływem pomiarów. pomiary na termin porodu mają wpływ tylko i wyłącznie w 1 trymestrze. ale jestem dumna i wzruszona, że tak ślicznie rośnie
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:44   #2984
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
Puściłam sobie płytkę z wczorajszego usg (przeżyjmy to jeszcze raz! ) i na końcu taka niebieska stronka się wyświetla, termin porodu wg OM i wg pomiarów. to wg pomiarów mam 7 lutego
oczywiście wiem dobrze, że to nie ma znaczenia, lekarz już mi dawno mówił, że to wręcz błąd w sztuce jak niektórzy lekarze zmieniają termin porodu w 2 albo o zgroza 3 trymestrze pod wpływem pomiarów. pomiary na termin porodu mają wpływ tylko i wyłącznie w 1 trymestrze. ale jestem dumna i wzruszona, że tak ślicznie rośnie
Rośnie mały koksik


Całe szczęście, że już się nam TP nie zmienia, bo wg dwóch ostatnich USG termin mam na 3 lutego
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:45   #2985
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość

Paczcie co mi przyszlo w paczce. A jak pachnie czekolada Załącznik 6783566

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
trzeba było kupic 2 zeby jeden zjeść od razu
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:48   #2986
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
Wogóle przy wyborze imienia patrzcie jakie ma znaczenie?

25/40
it's a boy.
Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
trzeba było kupic 2 zeby jeden zjeść od razu
To dla brata pod choinke Jeszcze mam dwa dukaty i musze sie dobrze zastanowic czy sie do swiąt nie przeterminuja
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:51   #2987
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Od większości znajomych słyszę podobne opinie To żłobek prywatny?
Moja rodzina ma inną wizję żłóbków - kładą się dziecko do łóżka, stoi kilkanaście/kilkadziesiąt łóżek w sali, opiekunki wychodzą i się nikt dziećmi nie zajmuje, i tak dzieci przebywają same godzinami.
ja jak najbardziej rozumiem i szanuję, że ludzie mają różną sytuację i niektóre kobiety chcą/muszą po pół roku wrócić do pracy.
ale mnie w żłobku przeraża to, że zostawiam tam dziecko, które mi potem nawet nie bąknie co tam się działo. w sumie takiego totalnie bezbronnego ludka, często nawet jeszcze nie siedzącego. niestety żłobki są różne, każdy by chciał trafić na taki najlepsiejszy ale różnie bywa.
ale ja akurat mam komfortową sytuację że nie mam dylematu, jakbym potrzebowała oddechu czy coś załatwić, na pewno rodzice pomogą mi z dzieckiem. tylko 14 km ode mnie mieszkają. my pewnie dopiero do przedszkola damy jak będzie miał 2,5 roku-3 lata

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość
Rośnie mały koksik


Całe szczęście, że już się nam TP nie zmienia, bo wg dwóch ostatnich USG termin mam na 3 lutego
hehehe my się wczoraj u gina brechtaliśmy że od końca stycznia zaczniemy motywować małego do wyjscia. ciekawe co to da, ale nawet jak nic to może choć będzie przyjemne
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 11:53   #2988
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Moja corka uwielbia przedszkole. Ja je tez uwielbiam bo dobrze jesc daja i nie musze kombinowac z gotowaniem i podawaniem tylu warzyw ile potrzeba bo tam jej to zapewniaja �� w domu tylko 2 posilki je i latwiej mi to urozmaicic niz te 5 czy 6. I super sie otworzyla na ludzi dzieki przedszkolu. No i panie tam lepiej wiedza jak przekazac potrzebna wiedze. Skad bym wiedziala jak ja nauczyc samoglosek, spolglosek i innych? Ale drugie dziecko chce tak samo do 3 roku zycia sama wychowywac. Tak z mezem postanowilismy i uwazamy ze jesli jest taka mozliwosc to jest to dobry pomysl.


Paczcie co mi przyszlo w paczce. A jak pachnie czekolada Załącznik 6783566

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalnie bym się pośliniła na widok czekolady, ale po wczorajszych 2 cukierkach od Mikołaja miałam tak potężną zgagę, że od godziny 15 do 23 nie byłam w stanie nic zjeść ani wypić...

A z tymi posiłkami w przedszkolu/żłobku to dla mnie też wygoda nie muszę codziennie kombinować pełnego obiadu... Chociaż po wczorajszej grochóweczce żłobkowej miałam chwilę zwątpienia A Asia zadowolona po każdym bąku mówiła "o bącek! pryk pryk"
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 12:11   #2989
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Mojra87 Pokaż wiadomość
Nie obraziłam się Ja wcale nie jestem szczęśliwa z takiego rozwiązania, ale w chwili obecnej takie dla nas jest najlepsze i już nie raz musiałam się z tego "tłumaczyć"...
Jak tylko możemy, to odbieramy Asię wcześniej, albo zostawiamy ją w domu ot tak, bez powodu - żeby spędzać z nią więcej czasu. I całe wieczory to 100% zabawy z dzieckiem... Więc staramy się jak możemy, żeby miała nas jak najwięcej.
Pociesza mnie fakt, że ona na prawdę uwielbia swój żłobek i widzę, że bardzo się tam rozwija po powrocie do domu tańczy i śpiewa piosenki, których się tam nauczyła albo mówi do mnie słówka po angielsku czy włosku (ma te dwa języki na zajęciach).
Jak dziecko lubi żłobek czy przedszkole, to jest to ogromna ulga dla rodzica, mojej koleżanki syn, dzień w dzień nie chciał iść, co ona się naprzeżywała. Ja jak zobaczyłam tego mojego smerfa małego, na pasowaniu na przedszkolaka, przebranego za biedronkę to się prawie popłakałam. I też mi mówi że bardzo lubi swoje przedszkole. Tylko że wysłałam go jak miał 3lata i 8 miesięcy. Miałam to szczęście że mogłam sobie na to pozwolić. Nie wyobrażam sobie nawet co bym czuła, musząc posłać kilkumiesięczniaka do żłobka. Chyba bym się zapłakała. Moja ciotka (co prawda 40 lat temu) dała do żłobka syna i tylko w weekendy miała go w domu. To dopiero hardcore. Szczerze powiem, że nie wiem czy mu to na dobre wyszło. Mega aspołeczny typ.
A i obiadki w przedszkolu. Okazuje się że mój niejadek się rozjadł w przedszkolu Je znacznie lepiej niż w domu
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 12:20   #2990
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Moja corka uwielbia przedszkole. Ja je tez uwielbiam bo dobrze jesc daja i nie musze kombinowac z gotowaniem i podawaniem tylu warzyw ile potrzeba bo tam jej to zapewniaja �� w domu tylko 2 posilki je i latwiej mi to urozmaicic niz te 5 czy 6. I super sie otworzyla na ludzi dzieki przedszkolu. No i panie tam lepiej wiedza jak przekazac potrzebna wiedze. Skad bym wiedziala jak ja nauczyc samoglosek, spolglosek i innych? Ale drugie dziecko chce tak samo do 3 roku zycia sama wychowywac. Tak z mezem postanowilismy i uwazamy ze jesli jest taka mozliwosc to jest to dobry pomysl.
Moja D. tez kocha przedszkole zaczęła chodzić jak miała 2,5l. Tyle się nauczyła,że szok. A jedzenie mają tam takie że aż mi ślinka leci
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 12:21   #2991
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
To dla brata pod choinke Jeszcze mam dwa dukaty i musze sie dobrze zastanowic czy sie do swiąt nie przeterminuja
te dukaty mnie dobiły. poszłam sobie zrobić do picia czekoladę na gorąco. zdrówko!
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 12:36   #2992
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez ferimori Pokaż wiadomość
Dziewczyny, koszula rozpinana przez środek czy po bokach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja będę mieć jedną rozpinana po bokach, jedna na środku i jedna bez guzików, tylko z zakladka na pierś

Mi się marzy żłobek Montessori jak Nina będzie mieć 12 miesięcy, bo wtedy będę musiała wrócić do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 12:49   #2993
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
Puściłam sobie płytkę z wczorajszego usg (przeżyjmy to jeszcze raz! ) i na końcu taka niebieska stronka się wyświetla, termin porodu wg OM i wg pomiarów. to wg pomiarów mam 7 lutego
oczywiście wiem dobrze, że to nie ma znaczenia, lekarz już mi dawno mówił, że to wręcz błąd w sztuce jak niektórzy lekarze zmieniają termin porodu w 2 albo o zgroza 3 trymestrze pod wpływem pomiarów. pomiary na termin porodu mają wpływ tylko i wyłącznie w 1 trymestrze. ale jestem dumna i wzruszona, że tak ślicznie rośnie
Ale rośnie Maksymilian 😍😍😍


Mój też nie zmienia 😊 Liczy się tylko z om i pierwszego usg. Będziemy przecież rodzic w podobnym czasie, a różnice w wadze będą duże, nawet do półtora kilograma 😊 Największą póki co obstawiam Ninę 😀.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 12:57   #2994
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
Ale rośnie Maksymilian 😍😍😍


Mój też nie zmienia 😊 Liczy się tylko z om i pierwszego usg. Będziemy przecież rodzic w podobnym czasie, a różnice w wadze będą duże, nawet do półtora kilograma 😊 Największą póki co obstawiam Ninę 😀.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie to jakoś nie cieszy Trzymajcie kciuki za poród sn w 38tc z wagą max. 3400 g!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 13:24   #2995
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Ehhh wszędzie trąbią, że Lewandowska w ciąży... jeszcze tylko Chodakowskiej brakuje
No tak skusili sie na 500+
Cytat:
Napisane przez ila26 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości zapytam nasze mamy forumowe: przy wcześniejszych porodach, o której pędziłyście do szpitala?

Ja się nastawiłam, że to będzie noc, a jestem ciekawa jak to w sumie było u Was.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
1:15 wchodzilam na izbe przyjec. Michal urodzil sie 2:20
Raczej nastaw sie na to, że to może być każda pora dnia i nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Moja mama tak samo. Ona to by ZACZĘŁA dopiero w styczniu najwcześniej. Nie potrafi zrozumieć, że już połowę mamy, że chcemy w grudniu wózek kupić ehh


Co do śliwek to mnie nie ruszają. Jem na bieżąco. Mogę i z 15 zjeść, razem z owsianką i kefirem... i nic
Moje obie mamy to rozumialy, ale za to jedna ciocia - gdzie tak wcześnie to przynosi pecha
Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
1449 zł za torbę 😲 Ciekawe kto byłby taki hojny żeby dać ją komuś na prezent.

25/40
it's a boy.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Za to kubek termiczny by mi się przydał, bo ciągle pije zimną kawę. 😊

25/40
it's a boy.
Pewnie jako prezent od producenta żeby zrobiła reklame

Escorpio kciuki, aby sie unormowalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 13:30   #2996
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Mnie to jakoś nie cieszy Trzymajcie kciuki za poród sn w 38tc z wagą max. 3400 g!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo ja wiem, z tą wagą to nie ma reguły.. Moja mama opowiadała, że pierwsze jej dziecko to był poród pośladkowy i było znośnie, drugi zwykły dziecko kolo 3kg i było ok, a ja najmłodsza, 2,5kg- malenstwo i ponoć najgorzej sie namęczyła
Cytat:
Napisane przez sunny_eyes Pokaż wiadomość
No tak skusili sie na 500+

1:15 wchodzilam na izbe przyjec. Michal urodzil sie 2:20
Raczej nastaw sie na to, że to może być każda pora dnia i nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------


Moje obie mamy to rozumialy, ale za to jedna ciocia - gdzie tak wcześnie to przynosi pecha

Pewnie jako prezent od producenta żeby zrobiła reklame

Escorpio kciuki, aby sie unormowalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pecha to najwyżej może przynieśc pie..dolenie ludzi, bo się krew burzy
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 13:50   #2997
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
O matko, tak długo? To dla mnie jakaś fikcja i masakra. Przecież ona cię w ogóle nie widuje. Nie obraz się, ale będąc na zwolnieniu w ogóle bym do żłobka nie dawała, a jak juz to na pewno nie na cały dzień.

Przepraszam za bezposredniosc. Nigdy nie oceniam innych mam, ale jakoś szkoda mi się jej zrobiło, szczególnie że męczy ja ten ząbek i pewnie jedyne czego teraz potrzebyje to twojego przytulenia i bliskości :-(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co wiem Mojra ma założony szew na skracajacą się szyjke i nakaz oszczędzania się w obawie przed wczesnym porodem. A opieka nad energicznym dwulatkiem to nie wakacje. Wiem coś o tym... ja po całym dniu ledwo żyję. Wieczorem strasznie bolą mnie plecy, nie to żebym narzekała, bo świadomie nie dałam swojego synka jeszcze do przedszkola (a mogę, bo w de dziecko ma zagwarantowane miejsce w darmowym przedszkolu od 2 latek wlasnie) Na szczescie po powrocie z pracy wszystko przejmuje mąż bawi sie z nim i kapie. Do usypiania jest konieczna mama teraz mojemu synkowi też wychodzą 5 a że nie dajemy p.bólowych często ma pobudki w nocy i kilkudziesięcio minutowe przutulanie. Niepotrzebne sa chyba takie komentarze, bo nie wiadomo co rodzicami powoduje w różnych sytuacjach.

25/40
it's a boy.

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Protestuje, żaden prezydent mi się nie marzy!

Tylko co my jakieś gorsze od Lewandowskiej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no jesteśmy zdecydowanie lepsze od niej! 😄

25/40
it's a boy.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez ferimori Pokaż wiadomość
Dziewczyny, koszula rozpinana przez środek czy po bokach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam przez środek.

25/40
it's a boy.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
Kupuję w goodies.pl tylko woski, świece za 100 mnie nie interesują. Jeden wosk 9 zł, mam na kilka, kilkanaście razy, nigdy całego do kominka nie daję, wkruszam trochę, a i tak ładnie mi w całym domu pachnie, mam mały metraż No i piękne zapachy! Kocham. Zostało mi jeszcze trochę z zeszłego roku, właśnie u mnie się pali świąteczny
Nie wiem jak to jest z yanke, ale ostatnio ogladałam chyba w ddtvn 🤔 że długotrwałe, czeste wdychanie zapachów ze świec, kadzidełek i innych pachnideł może powodować raka.

25/40
it's a boy.
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 13:51   #2998
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem Mojra ma założony szew na skracajacą się szyjke i nakaz oszczędzania się w obawie przed wczesnym porodem. A opieka nad energicznym dwulatkiem to nie wakacje. Wiem coś o tym... ja po całym dniu ledwo żyję. Wieczorem strasznie bolą mnie plecy, nie to żebym narzekała, bo świadomie nie dałam swojego synka jeszcze do przedszkola (a mogę, bo w de dziecko ma zagwarantowane miejsce w darmowym przedszkolu od 2 latek wlasnie) Na szczescie po powrocie z pracy wszystko przejmuje mąż bawi sie z nim i kapie. Do usypiania jest konieczna mama teraz mojemu synkowi też wychodzą 5 a że nie dajemy p.bólowych często ma pobudki w nocy i kilkudziesięcio minutowe przutulanie. Niepotrzebne sa chyba takie komentarze, bo nie wiadomo co rodzicami powoduje w różnych sytuacjach.

25/40
it's a boy.

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------


Nie no jesteśmy zdecydowanie lepsze od niej! 😄

25/40
it's a boy.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------


Ja mam przez środek.

25/40
it's a boy.
Wiem Lilotka, przesadzilam i już się bilam po piersi, na szczęście Mojra się nie obrazila 😊😙

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 13:54   #2999
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Autobusem

Mój na szczęście z pracy do domu autem ma max 10 minut... co najwyżej może być na spotkaniu i nie odbierze telefonu ale to też max godzina wtedy... Co więcej mamy się na skype więc nawet jak jest w pracy to mamy kontakt w miarę na bieżąco, jakby coś się zaczęło dziać to będzie więc wiedział. Pod tym względem damy radę chyba
Ja mam ten komfort, że do porodu pojadę na wyznaczony dzień i godzinę. No chyba że zacznie się sam bardzo przedwcześnie, ale na to jak narazie się nie zapowiada i oby tak zostało. 🤗

25/40
it's a boy.
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-07, 13:54   #3000
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Lutówki 2017 ❤ cz. V

No
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-19 22:52:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.