Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-06, 16:34   #1
kaczorek9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2

Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego


Chę napisać o tym, co mnie zdziwiło i zapytać o opinię, czy to moje zdziwienie jest... dziwne? Otóż zaskoczyły mnie błędy ortograficzne na jednej ze stron pewnej agencji reklamowej - www.logofirmowe.pl/projektowanie-logo-warszawa. Nie wiem, wydawało mi się, że agencja, którą miałam za profesjonalną, kreatywną, itd... powinna być profesjonalna do końca. Nie dziwiłoby mnie to może tak, gdybym tydzień temu nie zwróciła uwagi właścicielowi agencji na owe błędy, a one nadal tam są. Wiem, że email został odebrany i... nic. Czy to naprawdę tak mało wazne, czy są inne powody, których nie rozumiem?
Może się przyczepiłam, ale nie rozumiem tego. Czy ortografia (nie mówiąc o interpunkcji) naprawdę jest aż tak niesistotna? Nie byłoby to dziwne, gdyby była to jakaś tam agencja z małej pipidówki, ale akurat ta firma kojarzyła mi się z profesjonalizmem, jaka taka, która ma jakiś pomysł na siebie, jest niebanalna, ale może to pozory. I która powinna dbać o swój wizerunek.
Myślałam też, że może jest to jakaś sztuczka reklamowa, bo błędy czasem stosowane są w sloganach, ale nie wygląda to na sztuczkę. A może? Już sama nie wiem, co o tym myśleć, może rzeczywiście nie mam racji.
Chodzi o takie rażące błędy -
Cytat:
kontrachentów
Cytat:
podświadomnie
Cytat:
odswierzyć
Jestem ciekawa, co o tym myślicie.
Bo owszem, ja może tutaj też popełniłam błędy, ale to forum przecież i nie jestem firmą dbającą o swój wizerunek, która w innych aspektach wykazuje dużą dbałość o fachowość i jest dosyć znana.

Edytowane przez kaczorek9
Czas edycji: 2013-07-06 o 16:35
kaczorek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 16:44   #2
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego

Myślałam, że to spam i reklama, ale na stronie faktycznie znajdują się te błędy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 17:39   #3
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego

Po prostu jakiś inteligent pisał
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 18:51   #4
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego

a ja tu widzę podkopywanie przedstawionej firmy
o zadziwiające zarzekanie się, że pisząca nie jest firmą

nie mówiąc o tym, że widuję byki na stronach wielu firm, w bannerach, artykułach, publikacjach, wkurza to, ale cóż ...
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2013-07-06 o 18:54
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 20:00   #5
kaczorek9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego

Byki w artykułach to co innego. Tu chodzi o ofertę handlową, slogany, do których ktoś przywiązuje dużą wagę - trzeba wiedzy marketingowej, kreatywności, aby taką ofertę stworzyć, bo nie jest jest to ok, zwykłe napisanie na kolanie. Stworzyć slogan trudniej niż napisać artykuł, tu trzeba naprawdę pomyśleć, aby dotrzeć do czytelnika.
Za tekst oferty handlowej, slogan na stronę płaci się nawet tysiące, a za artykuł najwyżej kilkaset złotych. Tu chodzi o wizerunek. Trzeba mieć dużą wiedzę na temat reklamy, aby taką ofertę napisać, tylko z pozoru jest to bułka z masłem.
Dziwi mnie więc, dlaczego do kwestii perswazyjnej tak ogromną wagę się przywiązuje (a wiem, że ta firma przywiązuje wagę), a jednocześnie lekceważy ortografię, nawet po zwróceniu uwagi. Nie rozumiem tego. Dla mnie to jest szokujące. Myślałam może, że chodzi o to, aby te błędy przyciągnęły uwagę, ale nie sądzę, bo to przecież zła reklama.
kaczorek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 20:10   #6
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego

Cytat:
Napisane przez kaczorek9 Pokaż wiadomość
Byki w artykułach to co innego. Tu chodzi o ofertę handlową, slogany, do których ktoś przywiązuje dużą wagę - trzeba wiedzy marketingowej, kreatywności, aby taką ofertę stworzyć, bo nie jest jest to ok, zwykłe napisanie na kolanie. Stworzyć slogan trudniej niż napisać artykuł, tu trzeba naprawdę pomyśleć, aby dotrzeć do czytelnika.
Za tekst oferty handlowej, slogan na stronę płaci się nawet tysiące, a za artykuł najwyżej kilkaset złotych. Tu chodzi o wizerunek. Trzeba mieć dużą wiedzę na temat reklamy, aby taką ofertę napisać, tylko z pozoru jest to bułka z masłem.
Dziwi mnie więc, dlaczego do kwestii perswazyjnej tak ogromną wagę się przywiązuje (a wiem, że ta firma przywiązuje wagę), a jednocześnie lekceważy ortografię, nawet po zwróceniu uwagi. Nie rozumiem tego. Dla mnie to jest szokujące. Myślałam może, że chodzi o to, aby te błędy przyciągnęły uwagę, ale nie sądzę, bo to przecież zła reklama.
przepraszam, może głupie pytanie, ale pierwszy raz widzisz stronę firmową z błędami i to paskudnymi?

ja aukrat z racji pracy miałam latami do czynienia ze stronami rozmaitych firm, korespondencją z nimi (często tyczyło to bardzo dużych, znanych ogólnie korporacji) i były tam takie byki, ze się słabo robiło

a jest to prosta wypadkowa bardzo wielu rzeczy: tego, że od dawna można maturę zdać robiąc błedy, że mamy nadprodukcję osób z podobno wyższym wykształceniem, po różnych dziwnych szkołach, że ludzie nie czytają (tak, tak, wiekszość ludzi to wzrokowcy i tak zapamiętują pisownię, jak nie ma wzorca i ćwiczeń, to i nie ma efektu), przyzwolenia na niechlujstwo itp. itd.
osoby z ponoć wyższą szkołą nie są w stanie sklecić po polsku kilku zdań w mailu/piśmie, nie są więc i w stanie poprawnie pisać innych rzeczy, ani sprawdzić tego co zrobił równie wykształcony kolega/podwładny
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 09:40   #7
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego

Mamy tu stronę firmową, owszem reklamującą się jako agencja reklamowa/ studio graficzne. Dużo realizacji, opis ofert - wygląda to na działalność dużej firmy, co tak naprawdę wcale nie musi odzwierciedlać rzeczywistości. Wielu grafików samodzielnie lub w małym zespole prowadzi taką działalność. A dla prestiżu sprawiają wrażenie większej firmy/ agencji. I jak już dziewczyny pisały, wyjaśnia się skąd te błędy.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 09:53   #8
hanureku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 540
Dot.: Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego

Mnie tam bardziej ciekawi po co ktoś się specjalnie rejestruje na Wizażu żeby założyć taki wątek? Czarny PR czy zasada "nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili"?
hanureku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 11:40   #9
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Bledy ortograficzne na stronie internetowej - dlaczego

Cytat:
Napisane przez hanureku Pokaż wiadomość
Mnie tam bardziej ciekawi po co ktoś się specjalnie rejestruje na Wizażu żeby założyć taki wątek? Czarny PR czy zasada "nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili"?
właśnie
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.